PDA

View Full Version : Ryder cup 2006 golf



Dorin
9th September 2006, 21:28
Evenimentul sportiv al anului in golf se desfasoara intre 22-24 sept in Irlanda.
http://www.rydercup.com/2006/index.html Link cu toate informatiile. Favoriti? EUROPA! .Acum 2 ani i-au demolat pe americani acasa in USA. D

ivarulz
18th September 2006, 11:13
Salutare,

Nu am mai scris de mult pe forum.
Intr-adevar, favoriti sunt europenii. Totusi cred ca va fi un final foarte strans.
Individual, ii vad pe americani mai buni. au cei mai buni jucatori din lume: Tiger, Phil si Furyk. Problema lor se pare a fi sistemul de matchplay.
Saptamana trecuta, Woods a pierdut fara drept de apel meciul din prima runda de la Worl MatchPlay Championships. Se pare ca nu ii prea priesc asemenea meciuri. El se concentreaza mai bine pe durata a 4 zile.
La fel, in prima zi se va juca foursome. Citind depre Woods ca fiind un jucator foarte tacut si concentrat pe bila, imi dau seama ca nu e foarte bun team player. Am inteles ca va fi in echipa cu Furyk. Desi toti il vad ca si un leader, nu cred ca Tiger se descurca bine in acest sistem de joc.

Toate ziarele dau Europa ca si favorita. Forma aratata de europeni la Matchplay Championships e foarte buna. Paul Casey a spulberat cu adversarii lui.

Aveti ceva vesti despre componenta echipelor, ordine de joc etc.?

Dorin
18th September 2006, 19:54
Multe lucruri sint nesigure. Dar se profileaza grupuri precum suedezii Stenson-Karlsson, Garcia-Westwood(tineri, spectaculosi).Totul este in ultima zi .Atunci sint meciuri individuale cu toti si 12 puncte in joc. Rasturnari mari de scor se pot produce atunci! primele zile sint mai ales pentru distractie si pentru public dar ultima zi este pe viata si moarte.Si dupa cum sti se castiga doar prestigiu si nu bani!!!!Banii castigati de organiztori merg in proiecte pentru juniori, dezvoltare in tari mici (model Romania, etc):yeah: D

Dorin
20th September 2006, 19:45
Vreme prapad in Irlanda. Vant de 70-80 km la ora , ploaie, frig! Si totusi 40000 de spectatori doar la antrenamentul de azi al jucatorilor. De fapt ei ar fi dorit sa renunte la antrenament dar prezenta atator spectatori i-a obligat...:yeah: D

ivarulz
21st September 2006, 12:51
O sa fie f interesant. In Romania nu cred ca o sa vedem ceva la TV.
Astept miercurea viitoare sa vad pe Eurosport.

Dorin
22nd September 2006, 18:45
A inceput. Europa are 2,5-1,5 dupa primele 4 meciuri. D:yeah:

Dorin
23rd September 2006, 00:12
5-3 pentru Europa dupa prima zi.Complicat sa explic sistemele dejoc asa ca doar scorul.....:yeah: D

Dorin
23rd September 2006, 12:22
http://www.rydercup.com/2006/europe/ evolutia scorului aici!
D:yeah:

Dorin
23rd September 2006, 20:38
10-6 pentru Europa dupa meciurile de azi. Maine mai sint 12 meciuri si 12 puncte de castigat. Europa nu pierde normal desi nu e imposibil America ar trebui sa castige cu 8,5-3,5 ca sa poata castiga tot meciul....D:yeah:

Dorin
25th September 2006, 00:41
In ultima zi Europa i-a demolat cu 8,5 la 3,5 pe americani.:yeah: D

vane_van
29th September 2006, 15:05
Evenimentul sportiv al anului in golf se desfasoara intre 22-24 sept in Irlanda.
http://www.rydercup.com/2006/index.html Link cu toate informatiile. Favoriti? EUROPA! .Acum 2 ani i-au demolat pe americani acasa in USA. D

salut Dorine. de data asta i-au demolat si mai rau