PDA

View Full Version : ROLAND GARROS



Dorin
26th May 2003, 20:35
Turneul a inceput . Reprezentarea romaneasca palida pe tabloul principal....Prima mare surpriza prin eliminarea lui Federer . Spaniolii si argentinienii par a fii primii favoriti :yeah: Dorin

toma
26th May 2003, 21:51
federer... ma intreb care e problema lui. are absolut toate calitatile pentru a fi nr. 1 in lume, joaca fantastic in turnee mai mici si chiar si in cele de Masters, dar in turneele de Mare Slem capoteaza aproape de fiecare data.

Dorin
26th May 2003, 23:40
Am mai spus si la alte subiecte din Forum : pregatirea psihica .Tehnic si fizic este extrem de mica diferenta dintre jucatori altfel. :yeah: Dorin

Dorin
28th May 2003, 00:29
Hanescu in turul doi. Doamne de l-ar tine un pic mai mult ! Voinea din pacate nu prea avea ce face cu Grosjean chiar daca a luat un set . :yeah: Dorin

toma
28th May 2003, 15:51
hanescu pare un jucator de perspectiva, sper sa nu moara si el eterna tanara speranta ca pescariu. o sa joace in turul doi cu sargsian, jucator rutinat pe zgura, care tocmai l-a scos pe roddick. sincer, preferam sa joace cu roddick. o victorie contra lui roddick (chiar daca se presupune ca avea sanse mai mici sa o obtina) ar fi contat mult mai mult pentru cariera lui decat una la sargsian. si cateodata mai usor scoti un jucator mare care prinde o zi proasta decat unu din asta mic si rau ca sargsian, care e mereu caine, indiferent de zile :)

mishu
29th May 2003, 13:58
HANESCU A TRECUT DE SARGSIAN! 6/3 7/5 3/6 6/2...
am urmarit meciul pe sistemul live al site-ului RG... pasionant... Hănescu a întors setul doi de la 1-4, l-a pierdut destul de ușor de la 2-2 pe al treilea... si a castigat pe serviciul lui Sargs in ultimul...
acu o să joace cu câștigătorul dintre Jarkko Nieminen FIN (30) vs. Julien Varlet FRA... eu zic că are șanse să treacă în turul patru... și să nu uităm că a venit din calificări.... uite că reprezentarea românească nu e așa palidă la RG... s-a spus că Hănescu a câștigat meciul ăla din Davis Cup, pentru că nu mai conta... dar are un joc modern... are și talie... numai să-l țină psihicul... azi a dovedit că rezistă la presiune... să vedem mai departe... io îl văd în optimi...
observ ca am postat mesajul înainte să apară știrea pe onlinesport...

rasheedkpenny
29th May 2003, 16:59
Desi un necunoscut pana in prezent Hanescu este singurul roman inca prezent pe tabloul principal de la RG. De admirat pentru un cvasi-debutant! Sa speram la un parcurs cat mai lung!

Dorin
29th May 2003, 20:55
Ma bucur pentru Hanescu .Daca va uitati in fisa tehnica are totusi victorii asupra lui Rios , spaniolul Marin etc .Nieminen e finlandez dar e f bun asa ca sansa 1 este a lui. Sper ca situatia de outsider sa-i mentina jocul si vointa. :yeah: Dorin

Dorin
1st June 2003, 01:17
Ce meci mare si cinci seturi de lupta. Din pacate pronosticul cel dadea favorit pe finlandez s-a indeplinit.Oricim felicitari lui Hanescu si nu strica ceva banuti plus puncte ARP... :yeah: Dorin

toma
1st June 2003, 06:49
da, o comportare destul de buna. sper ca acum, cu punctele astea, sa urce suficient cat sa scape de challengeruri si sa intre pe tabloul principal la cateva turnee... si cu o comportare buna acolo, sa razbeasca si el, ca avem mare nevoie

riva
1st June 2003, 11:22
hanescu sau sampras? de cine vorbiti! cind ma uit la hanescu zic: s-a facut sampras romin? ce frumos ar fi sa ii calce pe urme la pete ... ka la fizic e tot un sampras!
si mai ziceau astia prin pro sport ka joaca cam la fel ca sampras! ia auzi!

toma
3rd June 2003, 23:51
habar nu am cum joaca, din pacate nu l-am vazut niciodata... dar sincer nu prea cred ca joaca ca sampras... ar fi bine 8)

Dorin
4th June 2003, 22:34
Gonzales , pronosticul meu paraseste competitia dupa 5 seturi cu Ferrero :yeah: Dorin