PDA

View Full Version : Mare meci mare:Pinguinii vs Absurzii



Ulysses
15th December 2008, 18:32
Ne-am hotarat (cativa initiatori) sa mutam provocarile si balacarelile de pe forum pe sectiunea de sah si sa le transformam intr-o lupta sportiva , bazata pe fair-play, bun-simt si inteligenta.

Toate detaliile legate de "Marele Meci", le vom discuta aici.

Calandrinon
16th December 2008, 13:03
1. Calandrinon= absurd !!!

Ulysses
16th December 2008, 13:10
Cala, iti ramane sarcina sa-ti mobilizezi coechipierii pentru participare.:ok:

Ulysses-de partea cealalta (cu mentiunea ca daca se vor inscrie pinguini mai valorosi, le voi face loc:)-asta se va decide dupa ce se va stabili numarul final de participanti)

Calandrinon
16th December 2008, 13:14
Grea sarcina Ulysses...
In alta ordine de idei, ce spui de un meci Dinamo-Steaua???
Ma rog, sa fie si altele, poate refacem Liga lu`Mitica pe alte coordonate...

Ulysses
16th December 2008, 13:29
Dupa ce se va fi incheiat lupta dintre pinguini si absurzi iar fiecare tabara va fi terminat oblojirea propriilor raniti:D, vom purcede la inscrieri pentru eternul derby:ok:

PS Cala,demareaza actiunea de inscriere.E greu dar nu imposibil:)

Calandrinon
16th December 2008, 13:45
Ulysses, eu unul nu am fost participant la acele dispute, o singura data m-am distrat cu Bumbescu parca, nu retzin exact...Nu trebuia, dar am facut-o?!?
Deci, pentru mine, un meci Absurzi vs.Pinguini va fi o disputa-sper-sportiva si atata tot. Imi plac competitziile, dar nu fac un scop in sine din a le castiga.

Ulysses
16th December 2008, 13:51
Ne-am hotarat (cativa initiatori) sa mutam provocarile si balacarelile de pe forum pe sectiunea de sah si sa le transformam intr-o lupta sportiva , bazata pe fair-play, bun-simt si inteligenta.

Toate detaliile legate de "Marele Meci", le vom discuta aici.

Dupa cum vezi,am spus din start ca toata lumea va fi altfel pe aceasta sectiune unde primeaza spiritul de civilizatie si cultura:ok:
Hai, demareaza actiunea "racolarea" printre absurzi!

Balaci
16th December 2008, 23:00
Merge ceva pe aici? Se face de doua echipe? Nu prea cred...:D Daca e nevoie, puteti conta si pe mine...la absurzi:D

Ulysses
16th December 2008, 23:07
Se face , se face...poftiti:D

Leo
17th December 2008, 10:36
Astept marele meci mare .

Ulysses
17th December 2008, 11:48
In componenta carei echipe?:D

Leo
17th December 2008, 11:53
In componenta echipei DINAMO :D

Pax Romana
17th December 2008, 12:53
Joc și eu :)
Pentru Dinamo și absurzi :ok:

Leo
17th December 2008, 12:55
OK , esti luat in evidenta .

Pax Romana
17th December 2008, 15:01
OK , esti luat in evidenta .
Văd că șahiști dinamoviști sunt mulți. Am putea organiza, după pinguini - absurzi și Dinamo - Steaua, un meci Dinamo - selecționata OLS :rolleyes:
Ce zici? Îi provocăm?

Ulysses
17th December 2008, 15:07
E proiectata treaba:ok:. Sa vad insa de unde iau atatia stelisti ca in afara de mine si Vladek...nu prea se mai baga.:(Eventual sa joace delaparis la noi:D

Pax Romana
17th December 2008, 15:09
E proiectata treaba:ok:. Sa vad insa de unde iau atatia stelisti ca in afara de mine si Vladek...nu prea se mai baga.:(Eventual sa joace delaparis la noi:D
Păi în acest caz putem să jucăm Dinamo - selecționata OLS.... :rolleyes:

Ulysses
17th December 2008, 15:13
Poate dupa eternul derby;)

Geografu
17th December 2008, 15:18
La Steaua m-as baga si eu evident !

Leo
17th December 2008, 15:33
Sunt de acord . Provocam selectionata Ols-ului la o partida .

Ulysses
17th December 2008, 15:35
Geo, dar la pinguini vs absurzi?:DSau ai inima impartita?:P

Leo
17th December 2008, 16:29
Ulysses pana se decid absurzii , hai sa demaram marele derby , eternul derby si unicul derby din Romania . . Am impresia ca aici vor merge mai repede ''negocierile''.

Calandrinon
17th December 2008, 16:35
In componenta carei echipe?:D

Leo e absurd

Ulysses
17th December 2008, 16:41
Eu zic sa le luam pe rand leo.:thinkso: Deschidem alt thread de lupta si nu se materializeaza nici ala:mda:.Hai sa vedem cine se mai inscrie aici, terminam cu absurzi vs pinguini si apoi demaram si stelisti vs dinamovisti:ok:

Calandrinon
17th December 2008, 16:46
Suntem 4 absurzi: Leo, Balaci *, Pax si eu
Sa-i "vedem" pe cei 4 pinguini, si sa demaram

Ulysses
17th December 2008, 18:40
Merge ceva pe aici? Se face de doua echipe? Nu prea cred...:D Daca e nevoie, puteti conta si pe mine...la absurzi:D
balaci vrea in echipa absurzilor

Leo e absurd

Cala, sa confirme leo unde vrea sa joace:P

Cristian
17th December 2008, 18:41
Interesante dueluri or sa fie :)

Leo
17th December 2008, 18:51
Eu am confirmat tare si raspicat . Joc in echipa Dinamovistilor , adica DINAMO .

Ulysses
17th December 2008, 18:59
Ai tu inima aia sa nu-mi fii alaturi in confruntarea cu titanii astia?:)

Leo
17th December 2008, 19:42
Ai tu inima aia sa nu-mi fii alaturi in confruntarea cu titanii astia?:)

???????????????:shocked:

Ulysses
17th December 2008, 20:24
Pai nu? Hai , baga-te la pinguni:D

delaparis
17th December 2008, 21:00
Cne imi explica cum se joaca ? ... nu sah ca asta am invatat ieri :D ci cum se joaca pe forum sah ?

Leo
17th December 2008, 21:05
Vai Delaparis ! Nimic nu stii !
E simplu mai . Iti apare tabla de joc pe monitor si dai click pe piesa cu care vrei sa muti , de pe locul unde este ea pe locul unde vrei s-o muti .

delaparis
17th December 2008, 21:14
Aha ... dar pe ce site ma conectez ?

Leo
17th December 2008, 21:16
Neogen - Doizece

TenisFan
17th December 2008, 21:21
Doizece...Proba proba... Sahul se joaca mai bine la soba. :shocked: Eu ma inscriu pentru penguini ca am eu o afinitate pentru specimenele astea. Si de asemena ma inscriu in echipa Oltenatul care joaca neadevaratul derby cu Poli, Dinamo sau Steaua. Cum vreti voi. : - ? ?

delaparis
17th December 2008, 22:02
mi-a facut cont acolo ... ma mai gandesc daca ma inscriu in meciul asta :D

Ulysses
18th December 2008, 09:40
Maitre, esti pe calea cea buna, continua:D
Tenisfan, multumesc pentru inscriere, parca nu ma mai simt asa descoperit in fata armatei adverse:yeah:

Leo
18th December 2008, 13:00
Anumite evenimente de pe alte meleaguri m-au determinat sa iau decizia de a juca in echipa absurzilor . Ai auzit Cala ?
Sper sa nu regret decizia luata .
Ulysses trece-ma la absurzi .

Ulysses
18th December 2008, 14:03
Si tu, leo?:D
ok

Leo
18th December 2008, 14:05
Si eu Ulysses .

Ulysses
18th December 2008, 14:26
S-au inscris pana acum:
la absurzi:Calandrinon, Leodacin, Pax Romana,Balaci
la pinguini:Ulysses,Tenisfan

Asteptam noi forte in echipa pinguinilor pentru a echilibra disputa:D
Hackere?:rolleyes:

Leo
18th December 2008, 16:03
Ulysses ti-ai strans armata ? Hai sa-i dam drumu .

Ulysses
18th December 2008, 16:26
Stai un pic, astept niste pinguini-surpriza!:D ii dam drumul 4vs 4.

Ulysses
20th December 2008, 19:20
Balaci are de luat o decizie istorica: sa lupte alaturi (si)de mine, side by side,impotriva absurzilor.Dupa ce va raspunde, vom arbora steagul de lupta iar salve de tun vor anunta ca IS WAAAR!:drak:

Leo
20th December 2008, 20:06
Haide Balaci , intra in echipa lui Ulysses si hai sa dam drumu la intrecere .

Dogville
21st December 2008, 11:43
Tan ta naan :D Salutare! Incerc sa prind si eu ultimul tren pinguin spre Gun Hill :P

PS. O singura rugaminte am: sa avem un pic de flexibilitate in ceea ce priveste programul de joc. Sunt cam stramtorat zilele-astea :drak:

PS. deux. Se joaca doar o partida? In cazul acesta propun (cel putin) 3 la (cel mult) 15 minute :D

Leo
21st December 2008, 12:38
Ok . Si eu doresc 3 partide a 15 minute .

Ulysses
21st December 2008, 14:05
Doguleeeeeeeeeeeee , i love u!!!!!!!!!!!!!!:yeah:

la absurzi:Calandrinon, Leodacin, Pax Romana,Balaci(?)
la pinguini:Hackerberry_Finn,Tenisfan,Ulysses

Mai asteptam ceva inscrieri pentru a ajunge la numar egal de echipieri. Si raspunsul lui Balaci, of course:D

Leo
21st December 2008, 14:16
Ulysses ce echipa ti-ai construit ! Mai ai vreo surpriza ?

Ulysses
21st December 2008, 14:20
De fapt eu sunt balastul in echipa asta dar promit solemn ca la primul Fm imi voi cinsti coechipierii cu ceva bun:)
Ca sa nu fie suparati ca-i trag in jos:mda:

Leo, la absurzi nu mai vrea nimeni?

Leo
21st December 2008, 14:23
Nu stiu .

Ulysses
21st December 2008, 14:43
Mai fa niste sapaturi, poate luni-marti ii dam drumul!

Dogville
21st December 2008, 15:07
Doguleeeeeeeeeeeee , i love u!!!!!!!!!!!!!!:yeah:


Termina, Ulysses, ca se uita astia mici la noi :D Bre, Houston, avem o problema: Pax Romana :D Cum procedam?:thinkso::thinkso::thinkso:



Ca sa nu fie suparati ca-i trag in jos:mda:



Neah, ride together!!!! :yeah:

TenisFan
21st December 2008, 15:12
Bre, Houston, avem o problema: Pax Romana :D Cum procedam?:thinkso::thinkso::thinkso:Atacam pe flancuri... Il impresuram... Si apoi il lovim puternic in centru... : - ? ?

Ulysses
21st December 2008, 16:00
Dap, grea problema, uuuuuuuf:thinkso:

Pax Romana
21st December 2008, 19:27
Bre, Houston, avem o problema: Pax Romana :D Cum procedam?:thinkso::thinkso::thinkso:
Așa, deci incepe atacul psihologic la adversar :D
Probabil soarta acestui meci va fi decisă de Balaci - și anume de echipa în care totuși va juca :)
Balaci ține-te!!! .... te măgulesc "dușmanii".... :D


Atacam pe flancuri... Il impresuram... Si apoi il lovim puternic in centru... : - ? ?
Interesante manevre )

Balaci
21st December 2008, 20:48
Daca dogville a intrat la pinguini, ma vad nevoit sa raman la absurzi, sa nu dezechilibrez echipele:cool:

Ulysses
21st December 2008, 20:59
Ok, ne mai trebuie un jucator!:)
Care l-ati mai vazut pe Gica_Chioru?:drak:

cip
21st December 2008, 21:01
bre,absurzi,atentie la trucurile pinguinilor,aici nu mere cu geamantane si brichete,da' o pana de curent,de net,o mituire cu bere la jucatori,acolo ...
maine poimaine apar si stenogramele :cry:

Ulysses
21st December 2008, 21:07
cip, ne-ai citit pm-urile???:thinkso::D

cip
21st December 2008, 21:29
cip, ne-ai citit pm-urile???:thinkso::D
maine public ceva franturi pe administrativ,v-ati ars :D
pinguinii vor juca intre ei pe valea plangerii,amu lucrez la un report catre vadim ;)

bre,deci se poate si asa,fara balacareli,felicitari :)
si fortza absurzii !:ok:

Pax Romana
21st December 2008, 21:35
Daca dogville a intrat la pinguini, ma vad nevoit sa raman la absurzi, sa nu dezechilibrez echipele:cool:
Bravo Balaci! Ai făcut alegerea corectă :ok:

Dogville
21st December 2008, 22:17
Ne mai trebuie un pinguin sau macar un stranier :D Daca intra si Lloyd, cred ca suntem o echipa foarte omogena :drak:

Dau un regat pentru un pinguin sahist!!!

Ulysses
21st December 2008, 22:28
pfiiiiiiiiiiiiiii, s-ar fi lipit la noi in echipa ca marca pe scrisoare:rolleyes:Din pacate mai revine abia dupa Anul Nou!:(

Pax Romana
21st December 2008, 22:36
Ne mai trebuie un pinguin sau macar un stranier :D
Păi cumpărați-l :D Cu criza asta mondială, cred că luați unul bun cu 1,5 mln. de euroi. Dacă aveți selecție bună - chiar și cu 1 mln :D

Ulysses
21st December 2008, 22:43
Hackere, poate convingi tu pe cineva de dincolo sa vina sa joace pentru noi, ii dam cum i-a dat gei gei lui Munteanu, 200.000 pentru cateva meciuri:D

Leo
21st December 2008, 23:21
Ulysses , poate vrea Lordul sa joace pt voi .

Calandrinon
23rd December 2008, 11:29
Anumite evenimente de pe alte meleaguri m-au determinat sa iau decizia de a juca in echipa absurzilor . Ai auzit Cala ?
Sper sa nu regret decizia luata .
Ulysses trece-ma la absurzi .

Abia acum am citit Leo /OLE/

Astept gongul...

Ulysses
23rd December 2008, 12:25
Vineeeeeeeee....Vineeeeeeee! Daca lordul joaca la pinguini, ii dam drumul patru vs patru.
Maine trag la sorti.O intalnire va consta in trei partide cu timp de desfasurare 15 min/meci

Pax Romana
23rd December 2008, 12:42
Vineeeeeeeee....Vineeeeeeee! Daca lordul joaca la pinguini, ii dam drumul patru vs patru.
Maine trag la sorti.O intalnire va consta in trei partide cu timp de desfasurare 15 min/meci
Și mai departe ce va fi?
Calculăm punctele și basta sau utilizăm sistema olimpică jucînd învingătorii între ei?

Ulysses
23rd December 2008, 16:20
Fiecare cu fiecare:)

Nico21
23rd December 2008, 16:58
Ulysses , poate vrea Lordul sa joace pt voi .



:):):)Hihihi...ar face dupa aia un topic la genul "Regina omorata de tura"...:happy

Ulysses
23rd December 2008, 19:43
Sau "ghici cine a otravit pionul"?:)
Nico, tu nu cochetezi coane cu sahul , ca rapidistii sunt baieti destepti in general?:D

Ulysses
26th December 2008, 22:19
Dogule, nu ai reusit sa convingi pe nimeni sa joace pentru pinguini meciul asta?

Leo
27th December 2008, 13:40
Hai Ulysses sa-i dam drumu la marele meci . Daca nu ai gasit inca ultimul coleg de trupa , am sa ies eu de la absurzi si astfel poate incepe duelul .

Ulysses
27th December 2008, 14:44
Nici sa nu te gandesti!:) Gasesc eu pe cineva pana maine...:thinkso:

Leo
27th December 2008, 14:56
Bine . Atunci SUCCES !

Ulysses
28th December 2008, 19:17
S-au stabilit asadar echipele:
-Absurzii:Balaci,Calandrinon,Leodacin,Pax Romana
-Pinguinii:Hackerberry_Finn,LordulCapdeMort,TenisFa n,Ulysses

Se va juca fiecare cu fiecare, trei meciuri,15 minute partida.

Prima etapa programeaza meciurile:
Calandrinon-Ulysses3-0
Pax Romana-TenisFan3-0
Hackerberry-Balaci3-0
Duarte-Leodacin0-3


LE:termen de disputare, miercuri,31 decembrie2008:D

Dogville
28th December 2008, 23:54
Balaci, lasa-mi orele cand esti disponibil si, cumva, o sa ma mulez eu. Maine-s de caraula dar cred ca pe seara e imposibil sa nu ne lovim :D

Balaci
29th December 2008, 01:34
Obiectivul meu pentru acest turneu: minim 6 puncte (din 12 posibile), de fapt imi estimez sansele reale undeva intre 5 si 8 puncte, nu stiu inca pe tenisfan cum joaca, si depinde mult si de inspiratia de moment!
@dogville: maine seara e ok, in principiu

TenisFan
29th December 2008, 14:46
Am jucat cu Pax... 3-0 la el expeditiv. Dupa prima partida mai echilibrata m-am enervat mi-am pierdut concentrarea si am gresit si am pierdut asteptat. ;)

Pax Romana
29th December 2008, 18:26
Am jucat cu Pax... 3-0 la el expeditiv. Dupa prima partida mai echilibrata m-am enervat mi-am pierdut concentrarea si am gresit si am pierdut asteptat. ;)
Prima partidă ai jucat-o bine. Nu te-ai sfiit să ataci și s-a primit o poziție foarte interesantă - la ambii regii în centru, fără posibilitate de rocadă, deschiși (pionii de pe liniile e și d au fost "exmatriculați") și cu toate figurile grele (damele și turnurile nu au fost schimbate) pe tablă :shocked: Deci, în caz de neatenție erau șanse reale să primesc și un mat.
M-am gîndit mult la această poziție pentru a elabora un plan. La un moment dat mai aveam 3 min. 49 sec. iar jocul deabia începuse (TenisFan avea 7 min) :groggy:
Însă pentru următoarele 5-7 mutări am "cheltuit" 15 sec. pe cînd Tenisfan - 4 minute... și a clacat. Și-a mutat figurile în apărare pierzînd tempourile pentru atac.
Următoarele 2 partide nu au fost așa de interesante.

Leo
29th December 2008, 21:18
In primul meci : Leodacin - Lordul 3-0

Pax Romana
29th December 2008, 21:25
In primul meci : Leodacin - Lordul 3-0
Bravo! :cool:
Deja avem 6 puncte. Ar fi perfect dacă mai luăm 3-4 puncte în celelalte dispute ale etapei I.

Leo
29th December 2008, 21:38
Am inceput bine . :D

Dogville
30th December 2008, 00:30
Sa vezi ce papara iti dau, Lordule! :D

Ulysses, hai sa egalam, fratioare! :D Balaci, ramane pe maine seara :ok:

LE. Ma duc sa-l analizez pe Pax :evil: Tenis, esti iertat daca-mi livrezi si mie o subtitrare buna la Surveillance 2008 sau la ala cu Button-ul :D

Dogville
30th December 2008, 11:27
Tot eu! Balaci, ce spui de ora 9 pm?

Calandrinon
30th December 2008, 11:29
Ulysses, putem juca acum?

Ulysses
30th December 2008, 12:55
Finnule, e groasa treaba:mda:
Cala, nu pot sa joc de la servici:headbang: Dar in seara asta sunt pe receptie:)

Leo
30th December 2008, 13:10
Ulysses , m-ai suparat .

Dogville
30th December 2008, 14:06
Ulysses, trebuie sa jucam cel mai bun sah al nostru :D Adica sa nu ne complicam, sa nu riscam inutil, sa jucam ce stim mai bine :cool:

@Leo: ce-a facut?

TenisFan
30th December 2008, 17:13
http://subtitrari.regielive.ro/the_curious_case_of_benjamin_button-10497.html prima subtitrare e foarte buna pt screenerul de la Devise. ;) Pax e foarte bun si am facut tot ce am putut in prima partida. Apoi am avut o scadere in concentrare si m-a batut mai usor. Inca nu pot sa joc mult foarte concentrat. N-am mai jucat sah de foarte multi ani. Probabil ca daca-mi intra-n sange o sa iau iar caietul sa ma uit pe deschideri si asa mai departe. ;) Cred ca oricum lui Pax puteam sa-i fur maxim o partida...

Dogville
30th December 2008, 19:21
S-a notat, mersic! Am vazut si eu partidele voastre. S-a cunoscut ca ai jucat nervos, intr-una din ele oferindu-i o piesa cadou :confused: Sper sa nu cad in aceeasi greseala, dar, de obicei, asa se intampla si la mine cand pierd o partida in care eram cel putin la egalitate cu adversarul. Am jucat acum doua seri cateva amicale cu Pax si intr-una mi-a tras un mat elegant in centrul tablei desi mai avea 3-4 secunde iar eu aproape juma' de minut(m-am calicit la o tura care nu ataca pe nimeni :D). In urmatoarea i-am dat piesa dupa max. 15 mutari :D Adica, io-s tare, dar subconstientul lucreaza :D S-auzim de bine!

Balaci
30th December 2008, 20:23
Tot eu! Balaci, ce spui de ora 9 pm?

Oki doki! astept pm sau alt semn! sau da un buzz pe mess (parca esti la mine in lista), eu sunt pe invisible

Calandrinon
30th December 2008, 20:59
S-a notat, mersic! Am vazut si eu partidele voastre. S-a cunoscut ca ai jucat nervos, intr-una din ele oferindu-i o piesa cadou :confused: Sper sa nu cad in aceeasi greseala, dar, de obicei, asa se intampla si la mine cand pierd o partida in care eram cel putin la egalitate cu adversarul. Am jucat acum doua seri cateva amicale cu Pax si intr-una mi-a tras un mat elegant in centrul tablei desi mai avea 3-4 secunde iar eu aproape juma' de minut(m-am calicit la o tura care nu ataca pe nimeni :D). In urmatoarea i-am dat piesa dupa max. 15 mutari :D Adica, io-s tare, dar subconstientul lucreaza :D S-auzim de bine!


In acest turneu potzi sa continui in aceeasi nota :D...dar la meciul Dinamo-Steaua sa te debarasezi de astfel de obiceiuri. Lasa-mi-le doar mie..:headbang:

Calandrinon
30th December 2008, 21:01
Ulysses astept un semn; nu voi fi permanent pe receptie, dar voi controla periodic daca ai aparut si daca potzi juca.
Multzumesc de intelegere...

Balaci
30th December 2008, 21:18
NB: Se pare ca nu pot fi prezent la 21.00 pe forum! O lasam pentru ora 22.30-23.00? E posibil? Sorry...

Calandrinon
30th December 2008, 21:55
sunt sosit, te astept

Dogville
30th December 2008, 21:59
Ok....In principiu voi fi acolo. Hai sa zicem 23.00, sa intre si 'ala mic' pe mess ca m-a spart :D

Ulysses
30th December 2008, 22:36
Cam nasola treaba, Calandrinon-Ulysses 3-0:(
Daca nu ne repliem , o incasam urat:shocked:

Pax Romana
30th December 2008, 22:38
Cam nasola treaba, Calandrinon-Ulysses 3-0:(
Calandrinon bravo! Forza absurzii! Dacă și Balaci mai face astăzi un punct e perfect :cool:

Leo
30th December 2008, 23:30
Felicitari baieti ! Forza absurzii !

Dogville
31st December 2008, 00:01
Balaci, gata dom'le :cool: Esti?

LE. Ma gasesti 'la calul nebun', unde altundeva? :D (hi, hi, hi...conform tragerii la sorti, joc cu albele de doua ori :ok:)

Balaci
31st December 2008, 00:51
Si scorul devine...9-3:D Sorry, am incercat, ma revansez pe viitor. La un moment dat am fost aproape de un punct:D

Dogville
31st December 2008, 01:09
Cel mai greu e sa castigi o partida...castigata :D Eram pierdut, aveam nevoie de puncte, cu regret n-am putut sa accept remiza propusa de adversar, iar Balaci a gresit inexplicabil :P Blondule, imi cer scuze :( Moral, un punct era al tau....imi pare rau ca n-ai putut sa finalizezi si-mi pare bine c-am redus distanta :D Respect!

Ulysses
31st December 2008, 09:32
O gura de oxigen de la Finnu, sa traiasca!:)

Prima etapa a fost:
Calandrinon-Ulysses3-0
Pax Romana-TenisFan3-0
Hackerberry-Balaci3-0
Duarte-Leodacin0-3

Scorul este deci absurzi-pinguini :9-3
A doua etapa programeaza meciurile:
TenisFan-Calandrinon
Leodacin-Ulysses 2-1
Balaci-Duarte
Hackerberry-Pax Romana (cadou de Anul Nou!:rasc::cheer:)2.5-0.5

Termen de disputare:La Anu' si La Multi Ani tuturor!:bere:

Pax Romana
31st December 2008, 10:17
Si scorul devine...9-3 Sorry, am incercat, ma revansez pe viitor. La un moment dat am fost aproape de un punct
M-am uitat la partide. Nu-i nimic, recuperezi tu :)


O gura de oxigen de la Finnu, sa traiasca!:)

Scorul este deci absurzi - pinguini:3-1(9-3)
Eu propun să ne conducem de rezultatul total, adică 9-3, deoarece este mai interesant cînd contează fiecare juma de punct :)


A doua etapa programeaza meciurile:
Hackerberry-Pax Romana
Și iarăși Hacker primește de 2 ori albele :headbang: Valizaaaaa! :D

Pax Romana
31st December 2008, 10:20
dar la meciul Dinamo-Steaua sa te debarasezi de astfel de obiceiuri.
Cred că nu mai puțin periculoasă decît Steaua este Oltenatul. Au 2 jucători buni - TenisFan și Balaci. Dacă mai aduc unu - au echipă :ok:

TenisFan
31st December 2008, 11:29
Vesti bune anul are... Cum am terminat anul asa o sa-l incepem pe urmatorul... In forta... :cry: La multi ani tuturor si multa sanatate!

Balaci
31st December 2008, 12:04
Intrebare: cum de sunt 3 pinguini cu 2 meciuri cu albele etapa asta? Nu mi se pare ok!

Dogville
31st December 2008, 13:06
Incurcate sunt caile....tragerii la sorti :D Dar sa stii ca unii jucatori se simt mai bine cand combat cu negrele. Din cate stiu, Lloyd avea preferinta asta.

Pax, ne vedem la anu' :ok: Aseara am jucat prea mult si pe final era s-o fac de oaie. Imi trebuie un respiro scurt dar cred ca maine-poimaine ne vedem (tre sa mai 'lucrez' siciliana aia, nu-s deloc multumit :D)

Numa' bine sahistilor! La multi ani!

Pax Romana
31st December 2008, 13:09
Pax, ne vedem la anu' :ok: Aseara am jucat prea mult si pe final era s-o fac de oaie. Imi trebuie un respiro scurt dar cred ca maine-poimaine ne vedem (tre sa mai 'lucrez' siciliana aia, nu-s deloc multumit :D)
Lucrează, lucrează :D Dar n-o s-o joc cu tine :drak: O să aleg ceva pozițional - adică No siciliana și No Pirț-Ufimțev :D
În siciliană aproape in toate partidele ies mai rau ca tine. Nu-mi convine :) Poate facem o partidă două de slavă? :D

Sărbători fericite! :)

Ulysses
31st December 2008, 15:01
Intrebare: cum de sunt 3 pinguini cu 2 meciuri cu albele etapa asta? Nu mi se pare ok!

Balaci , e pura intamplare, pe cuvant de onoare.Voi corecta chestia in asa fel incat sa fie doi pinguini si doi absurzi cu albele:ok:

Leo
31st December 2008, 17:37
Si eu va doresc un an 2009 , cu mult mai bun decat 2008 , multa sanatate , fericire si multe realizari in plan personal !

La Multi Ani !!!!!!!!!!!

Dogville
31st December 2008, 19:07
O să aleg ceva pozițional

:shocked: Io-s atacant de careu, deci va fi o infruntare intre doi jucatori absolut diferiti. Nu cred ca vei avea sansa sa te desfasori in slava ta preferata pentru ca nu voi incepe neam cu d4 :D Poate tu va trebui s-o combati la un moment dat :drak:

PS. Ce zici de raspunsul acela, a6(b5), la negru? Mai e viabil in secolul 21? :D

Calandrinon
31st December 2008, 19:19
LA MULTI ANI, sahisti!!!

Pax Romana
1st January 2009, 13:56
PS. Ce zici de raspunsul acela, a6(b5), la negru? Mai e viabil in secolul 21? :D
Nu știu, pentru că demult nu am mai urmărit partidele celor mai valoroși șahiști. Dar în anii 90 era utilizată destul de des de Viorel Bologan și amicul său Alexei Șirov.
De fapt, este invenția școlii de șah moldovenești, fiind pentru prima dată propusă de răposatul Cebanenco.

Ulysses
2nd January 2009, 09:57
Haideti campionilor cu derbyul ala!:cheer:

Ulysses
2nd January 2009, 14:55
Leodacin-Ulysses 2-1
dupa trei meciuri in care am avut avantaj material de fiecare data:headbang:M-am lacomit la piese si am lasat descoperita apararea:mda:

Finnule sa anuntati data si ora derbyului sa mai invete si muritorii de rand:D

Leo
2nd January 2009, 14:58
La a treia partida s-au terminat bateriile la mouse . Pana le-am schimbat , mi-am pierdut concentrarea . Felicitari Ulysses !

Pax Romana
2nd January 2009, 15:24
Felicitări Leo :)
Sper să-ți urmăm exemplul. Forza absurzii!
Eu astăzi n-o să joc, dar mîine sunt liber pe parcursul zilei. Așa că probabil mîine se va disputa și derby-ul dinamovist

Ulysses
2nd January 2009, 16:28
La a treia partida s-au terminat bateriile la mouse . Pana le-am schimbat , mi-am pierdut concentrarea . Felicitari Ulysses !

Cu regina contra doua turnuri si un cal, puteai sa-ti tii concentrarea ca tot nu reuseai sa mai intorci...La primele am avut avantaj doar turn , sau cal...Felicitarile ti se cuvin.Ma voi consola cu Balaci, ce sa fac...:)(nu e rasul meu:mda:)

Leo
2nd January 2009, 18:19
Fie cum spui , Ulysses :rolleyes:

Pax Romana
3rd January 2009, 11:36
Finnule sa anuntati data si ora derbyului sa mai invete si muritorii de rand:D
Vom juca la 16:00 ;)

Balaci
3rd January 2009, 16:13
Lordule, cand poti sa jucam? Da pm sau mesaj pe valea plangerii

Pax Romana
3rd January 2009, 18:01
Hacker - Pax 2 1/2 - 1/2

Ulysses
3rd January 2009, 18:09
Saracu' Finnu'...mai indreapta si el putin ce stricam noi mult:headbang:Felicitari Hackere:)

Leo
3rd January 2009, 18:13
Te bucuri nu Ulysses ? Felicitari Dogule ! Dintre doi Dinamovisti la fel de buni a castigat Ulysses . :D

Dogville
3rd January 2009, 18:18
Merci, baieti! Am mai redus un pic din ecart :D

Pfuuuuu, teribil meci. Prima partida a fost psihologica pentru c-am inceput cu d4, tocmai ca sa-l surprind pe adversarul meu, desi jocul pozitional nu-i tocmai punctul meu forte. In loc s-o castig, a trebuit sa ma multumesc cu X ,desi partida se cerea castigata la alb(adica moi :D). In a doua, adversarul m-a azvarlit fara crutare intr-o partida de gherila, inchisa, nespectaculoasa, a ratat castigarea unui pion la un moment dat, apoi a pierdut la timp, dar, fara modestie, cred ca de-acolo aveam sanse mai mari(pion liber, insa n-am mai calculat daca ar fi iesit :D). Ultima e de povesti nepotilor. Fiti atenti:

1.e4-c6
2.d4-d5
3.Cc3-exd4
4.Cxd4-Cd7
5.De2 (mare atentie :cool: o mutare slabuta, dar care ascunde in spate.....:drak:)-Cf6(exact ce asteptam)
6.Cd6MAT!!! :ok: Cea mai usoara partida din viata mea cu un adversar redutabil!

Cam asta a fost povestea meciului. Mi-am permis sa fiu un pic introspectiv tocmai pentru ca in timpul jocului am acumulat o foarte mare tensiune, macar si pentru faptul ca stiu cativa amici care s-ar fi bucurat sincer daca as fi pierdut :drak:

Inchei cu memorabilul citat: 'rusine invingatorilor, onoare invinsilor'!!! :D

PS. Nu prea am timp liber dar mort-copt voi juca toate meciurile. Bea Grigore aghiazma acuma.....:D

Pax Romana
3rd January 2009, 18:21
De fapt după vre-o 20 de jocuri jucate cu Hacker, deja se poate spune despre un anumit scenariu - dacă nu se fac careva gafe în deschideri, mitenșpilul (mijlocul jocului) este de regulă dominat de Finn, iar endșpilurile (svîrșitul) de mine. Din păcate endșpilul cîștigat din partida a 2-a l-am pierdut datorită timpului. Iar în partida 1 deși în final aveam doi pioni contra unu, nu puteam să realizez avantajul, deoarece pionul și regele lui erau mai în față.
Despre partida 3 să nu vorbim - pentru că am făcut o greșeală mecanică chiar în deschidre.
Asta e - astăzi Hacker a fost mai inspirat. Felicitări :)

Lloyd Banks
3rd January 2009, 18:22
Sal baieti si la multi ani!!!

ps: Dogule iar faci ravagii pe aici? :D

Pax Romana
3rd January 2009, 18:28
In loc s-o castig, a trebuit sa ma multumesc cu X ,desi partida se cerea castigata la alb(adica moi :D).
Endșpilul l-ai jucat slab, și din avantaj pozițional și un pion în plus ai ieșit cu -1 un pion.



In a doua, adversarul m-a azvarlit fara crutare intr-o partida de gherila, inchisa, nespectaculoasa, a ratat castigarea unui pion la un moment dat, apoi a pierdut la timp, dar, fara modestie, cred ca de-acolo aveam sanse mai mari(pion liber, insa n-am mai calculat daca ar fi iesit :D)
În momentul cînd la mine s-a dus timpul - poziția mea deja era mai proastă, dar asta datorită faptului că eram presat de timp și am făcut mișcări rapide. Fii atent - după mișcarea 47, nu f3 dar Rf3 - cu aducerea acestuia pe d4. După aceasta negrele nu au nici o șansă.


1.e4-c6
2.d4-d5
3.Cc3-exd4
4.Cxd4-Cd7
5.De2 (mare atentie :cool: o mutare slabuta, dar care ascunde in spate.....:drak:)-Cf6(exact ce asteptam)
6.Cd6MAT!!! :ok: Cea mai usoara partida din viata mea cu un adversar redutabil!
:D
Aici am făcut-o

Leo
3rd January 2009, 18:30
PR nu-i nimic . Adevaratul invingator este cel care stie sa piarda . Sunt curioasa cine o sa-l poata invinge pe Dogul nostru .

Pax Romana
3rd January 2009, 18:30
Sal baieti si la multi ani!!!
Salut :)
Te-ai întors?

Lloyd Banks
3rd January 2009, 18:34
Sal Pax! M-am intors dupa un binemeritat concediu :D
Ti-am spus ca e greu cu Finn:) Oricum macar formam o echipa buna la derbiul Dinamo-Steaua, daca se mai tine...

Leo
3rd January 2009, 18:39
Se tine . Imediat dupa terminarea duelului asta .

Leo
3rd January 2009, 18:41
Invingatorii nu renunta , iar cei care renunta nu sunt invingatori !
Forza Absurzii !

Dogville
3rd January 2009, 20:33
Pax, ai dreptate! :ok: Dupa Rf3 nu stiu pe ce mai puneam mana :D Totusi, mai aveai doar 1 minutel si era greu de concretizat. Sa mai spun ca in cele 3 partide eu am consumat maxim 10-12 minute, de cele mai multe ori mana luand-o inaintea mintii :D Si mai ai o data dreptate! Eu in finaluri sunt ca ursu' ala care in hibernare consuma tot ce-a agonisit de cu vara :D

Leo
3rd January 2009, 20:49
Pana acum scorul este 12-6 pt Absurzi .

Ulysses
3rd January 2009, 20:50
Felicitari baieti, le meritati amandoi:)
Exact la fel patesc si eu cu leodacin.Incep bine si sfarsesc prost. Am impresia ca se descurca mai bine cand se raresc piesele de pe tabla:thinkso:
Leo, anunta-l pe Lord de partida cu Balaci ca sa incheiem etapa.Te rog.Apoi afisez scorul si etapa urmatoare. Merci

ps Si pe Calandrinon!!!Si asta e meci tare, cu Tenisfan:)

Leo
3rd January 2009, 21:02
L-am anuntat Ulysses . Si pe Cala .
Pai si Balaci poate lua legatura foarte usor cu Lordul , doar are acces dincolo . :D

Dogville
3rd January 2009, 21:07
Pana acum scorul este 12-6 pt Absurzi .

Mie mi-a iesit 11,5-6,5 :D Ulise?

Ulysses
3rd January 2009, 21:12
Finnule, ai fost olimpic la mate?:D
Daca ne face si TenisFan o surpriza placuta, reintram in carti:yeah:

delaparis
3rd January 2009, 21:24
Aha ... deci absurzii au muschi pe creier ? :D

Ulysses
3rd January 2009, 21:29
Au , au!Ai zis ca te bagi la un campionat...:thinkso:

delaparis
3rd January 2009, 21:36
Trebuia sa ma bag in echipa lor astfel mai echilibram situatia :D

Ma antrenez deocamdata :)

Ulysses
3rd January 2009, 21:39
maitre d'espionnage donc:D
Te asteptam:)

Leo
3rd January 2009, 21:51
Delaparis ce sa echilibrezi ? Absurzii vor castiga aceasta confruntare . E clar ?

TenisFan
3rd January 2009, 21:59
Maine dupa-amiaza in jur de 3-4-5 sunt disponibil pentru partide cred... ;) Mai vedem daca se strica planurile dar in principiu orele astea ar fi ok... :D

Ulysses
4th January 2009, 13:25
Sa ziceti cand v-ati pus de acord sa va facem galerie

TenisFan
4th January 2009, 13:48
Inca nu am primit nicio confirmare....

Leo
4th January 2009, 14:02
Ciudat , am vorbit cu Cala si urma sa ia legatura cu tine .

TenisFan
4th January 2009, 14:52
Dupa cum am zis, eu sunt disponibil intre orele 3-4-5 poate si mai tarziu dar ar fi bine sa jucam partidele in intervalul asta orar ca sunt sigur la calculator... Nici pana acum n-am primit confirmare apropos. :D

Ulysses
5th January 2009, 20:07
Care l-ati vazut pe Calandrinon?:thinkso:

Calandrinon
5th January 2009, 22:04
Miliarde de scuze...Sper ca maine, 06.01.2009 sa pot juca...Orele 16,30 e bine?

Ulysses
5th January 2009, 22:31
Pentru noi e ok, sa zica insa Tenisfan daca poate atunci

Balaci
6th January 2009, 00:11
balaci - lordul 3-0

Leo
6th January 2009, 00:11
Felicitari Balaci ! :ok:

TenisFan
6th January 2009, 02:41
E ok si pentru TenisFan ora aia. ;) Pregatiti popcornul... :shocked: :D

Balaci
6th January 2009, 03:50
Mie mi-a iesit 11,5-6,5 :D Ulise?

14,5 - 6,5 adica:D

Pax Romana
6th January 2009, 10:02
balaci - lordul 3-0
Felicitări! :)

Leo
6th January 2009, 12:08
Hai Cala cu inca trei puncte :ok:

Calandrinon
6th January 2009, 17:28
TenisFan, hai...

Calandrinon
6th January 2009, 17:30
Sunt in regat

TenisFan
6th January 2009, 17:30
Care este userul si la ce sectiune mergem?

Calandrinon
6th January 2009, 18:27
Care este userul si la ce sectiune mergem?

Am vazut dupa terminarea meciului ca-mi scriai, dar nu-ti puteam raspunde, nu stiu ce avea conexiunea...faceam o mutare si dupa 10-15 sec. aparea ca si efectuata...iar cand am vrut sa-ti raspund, pur si simplu nu mai mergea...

Leo
6th January 2009, 18:32
Nu ati putut juca ?

TenisFan
6th January 2009, 18:33
Dupa cum ziceam si nu mi-a postat mesajul cu toate probleme de internet(pierderea conexiunii pe care le am si acum) si care m-au enervat am pierdut fara probleme 3-0... Adevarul e ca nu am apucat sa-mi fac jocul mai deloc. Am facut niste greseli elementare si am pierdut partidele destul de usor. Nu prea-mi plac mie partidele astea cu timp de gandire ma descurc mai bine cand am timp de gandire nelimitat mai ales daca adversarul e mai bun decat mine... Joc rapid si gresesc elementar... In fine asta e... Data viitoare...

Leo
6th January 2009, 18:37
Deci TenisFan - Cala 0-3
Scor final dupa 2 etape : Absurzi 17,5 - Pinguini 6,5

Ulysses asteptam etapa 3 .
Felicitari pt Absurzi !

Ulysses
6th January 2009, 19:22
Scorul este deci absurzi-pinguini :9-3
A doua etapa programeaza meciurile:
TenisFan-Calandrinon0-3
Leodacin-Ulysses 2-1
Balaci-Duarte3-0
Hackerberry-Pax Romana (cadou de Anul Nou!:rasc::cheer:)2.5-0.5

Scor dupa desfasurarea celei de-a doua etape
Absurzi-Pinguini 17.5-6.5

Ulysses
6th January 2009, 19:40
Am vazut dupa terminarea meciului ca-mi scriai, dar nu-ti puteam raspunde, nu stiu ce avea conexiunea...faceam o mutare si dupa 10-15 sec. aparea ca si efectuata...iar cand am vrut sa-ti raspund, pur si simplu nu mai mergea...


Dupa cum ziceam si nu mi-a postat mesajul cu toate probleme de internet(pierderea conexiunii pe care le am si acum) si care m-au enervat am pierdut fara probleme 3-0... Adevarul e ca nu am apucat sa-mi fac jocul mai deloc. Am facut niste greseli elementare si am pierdut partidele destul de usor. Nu prea-mi plac mie partidele astea cu timp de gandire ma descurc mai bine cand am timp de gandire nelimitat mai ales daca adversarul e mai bun decat mine... Joc rapid si gresesc elementar... In fine asta e... Data viitoare...

Trebuia sa asteptati normalizarea situatiei:(
Rejucare?:thinkso:

Calandrinon
6th January 2009, 20:04
Trebuia sa asteptati normalizarea situatiei:(
Rejucare?:thinkso:

Nu am nimic impotriva...Dar nu conexiunea a fost vinovata!
Dar daca spuneti ca e nevoie de rejucare, rejucam!

TenisFan
6th January 2009, 20:20
Nu rejucam nimic... Am pierdut pentru ca am jucat foarte prost. Asa ramane scorul. De ce nu mai pot vizualiza partidele pe care le-am jucat? :shocked:

Ulysses
6th January 2009, 20:43
OK, daca s-a putut juca in conditii normale, chiar daca netul v-a facut figuri, se omologheaza rezultatul.

A treia etapa are urmatorul program:

TenisFan-Balaci2-1
Calandrinon-Duarte
Hackerberry-Leodacin 3-0
Pax_Romana-Ulysses 3-0

Termen de disputare:duminica,11 ianuarie ora 22

Leo
6th January 2009, 20:44
Deci Dogule cand jucam ?

Dogville
6th January 2009, 22:25
Cu siguranta maine :ok:

LE. Tenis, acum am vazut si eu partidele voastre. Ce sa zic, vad ca domnul Calandrinon citeaza din clasici (gambitul nordic :D). In rest, cred c-ai fost prea putin agresiv, e clar ca tu poti juca mult mai bine. Continuam!

Ulysses
6th January 2009, 23:48
Ma baieti, voi ma faceti sa pun mana pe carti de sah daca ma mai atzatzatzi mult cu gambituri nordice si alte deschideri cu nume de actiuni de spionaj:cool:

delaparis
7th January 2009, 00:11
Scorul este deci absurzi-pinguini :9-3 [I]



cam nasol scorul :mda:

Aduce a umilinta :D

Balaci
7th January 2009, 00:37
Scor dupa desfasurarea celei de-a doua etape
Absurzi-Pinguini [B]17.5-6.5


De fapt asta e scorul:D

Leo
7th January 2009, 15:04
Ulysses ce tragere ai facut ? Amandoi avem niste meciuri .............foarte grele .

Voi restul ati stabilit data jucarii ? Eu cu Dogul vom juca deseara la 21.00 .

Ulysses
7th January 2009, 18:10
Soarta...:mda:

Leo
7th January 2009, 22:42
Dogul - Leo 3-0

Imi pare rau baieti . Am jucat ca o cizma .

Ulysses
7th January 2009, 23:58
Pax Romana-Ulysses tot 3-0 tot ca o cizma:D

delaparis
8th January 2009, 00:12
Leo cred ca a facut blat :D

Leo
8th January 2009, 10:59
Delaparis , am facut un blat mare , l-am umplut cu frisca si ornat cu capsuni si zmeura . ;)

Leo
8th January 2009, 14:40
Restul meciurilor cand se joaca ? Cala iara trebuie sa ma rog de tine ? :angry:
Balaci tu ?

TenisFan
8th January 2009, 14:48
Azi sunt disponibil toata ziua pana la ora 8 asa... ;)

Leo
8th January 2009, 14:51
Balaci este on . Contacteaza-l si stabiliti o ora .

Calandrinon
8th January 2009, 15:12
Restul meciurilor cand se joaca ? Cala iara trebuie sa ma rog de tine ? :angry:
Balaci tu ?

I-am dat un PM lui Duarte. Astept raspunsul lui

Leo
8th January 2009, 15:13
Asa Cala , asa te vreau .

TenisFan
8th January 2009, 16:07
Balaci este on . Contacteaza-l si stabiliti o ora .Este on ce? Eu nu-l vad on... :groggy: Ii dau mesaj privat... ;)

Leo
8th January 2009, 16:26
Tu nu ai cum sa-l vezi . Sta pe invisibil .

Aurel.D
8th January 2009, 17:00
Duarte oricum nu este in tara...greu de crezut ca il veti prinde.

Calandrinon
8th January 2009, 17:14
Propun amanarea meciului pana vine Duarte.

Balaci
8th January 2009, 17:20
16.30 -meci tenisfan - balaci:cool:

Balaci
8th January 2009, 17:47
tenisfan - balaci 2-1
Am inceput bine si am terminat jalnic:(

TenisFan
8th January 2009, 17:49
TenisFan - Balaci 2-1 in 17 minute reale am reusit sa terminam 3 partide... A avut Balaci 1-0... In a doua partida a avut avantaj un cal sau un nebun dar si-a dat turnul gratis... Iar in partida a treia a gresit el la inceput si aveam avantaj de turn si cal si a cedat partida... ;)

Ulysses
8th January 2009, 18:57
TenisFan-Balaci 2-1
Calandrinon-Duarte amanat(?)
Hackerberry-Leodacin 3-0
Pax_Romana-Ulysses 3-0

Scorul a devenit dupa aceasta etapa
Absurzi-Pinguini 21.5-11.5

Ulysses
8th January 2009, 19:05
Programul ultimei etape:

Leodacin-TenisFan 2-1
Balaci-Ulysses
Hackerberry-Calandrinon 3-0
Duarte-Pax Romana 0.5-2.5

Termen de disputare:duminica,11 ianuarie ora 22

Leo
8th January 2009, 20:23
TenisFan cand jucam ?

TenisFan
8th January 2009, 20:43
TenisFan cand jucam ?Cand vrei... :shocked:

Leo
8th January 2009, 21:08
Hai sa jucam acum . In camera cea mai goala .

TenisFan
8th January 2009, 21:53
leodacin - TenisFan 2-1... And nothing else matters... :cry:

Pax Romana
8th January 2009, 22:50
leodacin - TenisFan 2-1... And nothing else matters... :cry:
Deci ne mai trebuie un punct din 12 ca să-i invingem pe pinguini... :rolleyes:
Leo felicitări :)

Calandrinon
9th January 2009, 01:07
TenisFan-Balaci 2-1
Calandrinon-Duarte amanat(?)
Hackerberry-Leodacin 3-0
Pax_Romana-Ulysses 3-0

Scorul a devenit dupa aceasta etapa
Absurzi-Pinguini 21.5-11.5


tu esti organizatorul, deci tu decizi. Dar asa cred ca este corect, sa fie amanat!

Calandrinon
9th January 2009, 01:08
Deci ne mai trebuie un punct din 12 ca să-i invingem pe pinguini... :rolleyes:
Leo felicitări :)

O victorie de pus in rama :yeah:
Ulysses, pregateste eternul derby Dinamo-Steaua...

Dogville
9th January 2009, 02:49
Uh :( Ce zici, Calandrinonule, indeplinim maine formalitatea?

Leo
9th January 2009, 09:31
Cala , Lordul poate juca cu tine . Pune-te de acord cu el .

Calandrinon
9th January 2009, 17:46
Uh :( Ce zici, Calandrinonule, indeplinim maine formalitatea?

ok, pot juca acum...astept!

Calandrinon
9th January 2009, 18:06
Lord, astept un semnal de la tine...

Ulysses
9th January 2009, 18:47
Cala, i-ai speriat pe toti?!:D

Calandrinon
9th January 2009, 19:18
Ei, ash, nu-i pe receptzie...

Pax Romana
9th January 2009, 22:56
Pax - Lordul 2,5 -0,5
Victorie absurzii! :)

Leo
9th January 2009, 23:09
Felicitari PR !

Ulysses
9th January 2009, 23:10
In urma a doua jocuri din ultima etapa scorul a devenit 26-16 pentru absurzi si nimic nu se mai poate intampla.
Felicitari invingatorilor!
Ceea ce am vrut sa demonstram , am demonstrat:se poate purta o lupta si fara lovituri sub centura, tiganie si noroi.Totul -sportiv,cu fair-play, seriozitate si civilizatie.
Multumiri tuturor participantilor si va asteptam la o noua "confruntare"!

Pax Romana
9th January 2009, 23:11
Felicitari PR !
Merci. Așteptăm Dinamo - Steaua :cool:

Leo
9th January 2009, 23:13
Faceti amicale , antrenati-va pt a-i putea bate si pe stelisti .

Dogule esti alaturi de noi , nu ?

Ulysses
9th January 2009, 23:14
ok Pax. Numai ca in afara de mine,Geografu' si Vladek nu prea sunt stelisti amatori de sah...Asteptam propuneri. Poate o Selectionata Ols-Dinamo?:thinkso:
Sau poate Bucuresti-Provincia?

Leo
9th January 2009, 23:16
Merge si asa . Dar ocupa-te de problema asta . Trebuie sa fie si un meci DINAMO - Steaua .

Pax Romana
9th January 2009, 23:16
ok Pax. Numai ca in afara de mine,Geografu' si Vladek nu prea sunt stelisti amatori de sah...Asteptam propuneri. Poate o Selectionata Ols-Dinamo?:thinkso:
Sincer, cred că o selecționată și va fi mai interesantă... :rolleyes:

Leo
9th January 2009, 23:19
Dinamovisti : Leodacin, Dogul , Pax Romana , Cala , Aurel , Lordul , Lloyd .......
Am uitat pe cineva ? Scuze .

Ulysses
9th January 2009, 23:19
Leodacin, stiu ca-ti surade ideea atata timp cat esti in barca lui Pax , Lloyd si Hackerberry.Nu exista nici cantitatea si nici calitatea umana necesara pe acest forum sa le tina piept celor trei, care , de ce sa nu recunoastem, sunt cei mai buni la acest sport de pe forum. Daca ai totusi vreo idee , o imbratisam cu drag.

Leo
9th January 2009, 23:22
Pai ce vina am eu ca Dinamovistii sunt isteti ?

Leo
9th January 2009, 23:28
L-am uitat pe Delaparis . Sa-mi fie rusine !

Ulysses
9th January 2009, 23:31
Sunt isteti si multi. De aceea trebuie sa-i impartim pentru a avea parte de niste meciuri echilibrate, nu de niste partide cu invingatorii cunoscuti inainte :)
Si daca mai agatam niste stelisti amatori de sah , vom putea organiza si un Dinamo-Steaua, bineinteles:ok:

Leo
10th January 2009, 00:05
Sa terminam duelul asta si apoi mai vedem cum facem . :)

delaparis
10th January 2009, 00:57
L-am uitat pe Delaparis . Sa-mi fie rusine !
chiar asa :D

Eu de ce tot ma antrenez de saptamani ? ... batem stelistii de isi schimba tabela din Ghencea :D

newcool
10th January 2009, 01:32
bine absurzii!!!!:D:ok::yeah:

Calandrinon
10th January 2009, 12:55
Leodacin, stiu ca-ti surade ideea atata timp cat esti in barca lui Pax , Lloyd si Hackerberry.Nu exista nici cantitatea si nici calitatea umana necesara pe acest forum sa le tina piept celor trei, care , de ce sa nu recunoastem, sunt cei mai buni la acest sport de pe forum. Daca ai totusi vreo idee , o imbratisam cu drag.

Atunci, striga tare DINAMO-I FRUNCEA...sa se auda si-n Banat :D

Dogville
10th January 2009, 13:02
Sa merem, dara....:P

Dogville
10th January 2009, 16:12
Intr-un meci fara miza am reusit,totusi, sa ma conectez la miza meciului si am castigat 3-0 cu domnul Calandrinon, un sahist pe cat de bun, pe atat de fair-play :ok: (Ulise mi-ar putea spune ce tip de lemn am folosit in limbajul de mai sus dar eu am fost pur si simplu sincer :D) Astfel, pinguinii reduc din handicap serios pentru ca meciul, nu-i asa? :D, dureaza pana-n minutul 95 :ok:

Care-i scorul final? :D

Ulysses
10th January 2009, 23:10
26-16 :(

Leo
23rd January 2009, 14:03
Felicitari echipei Absurzilor !

Ulysses
23rd January 2009, 15:53
Da, felicitari!:)