PDA

View Full Version : Race of Champions 2008 - Wembley



Tazz
14th December 2008, 20:36
Se uita cineva la ROC ? Eu sincer uitasem ca in perioada asta a anului trebuie sa se desfasoare, noroc ca am dat din greseala pe Eurosport :P

Germania ( Schumacher si Vettel ) a castigat Cupa Natiunilor invangand in finala echipa nordicilor ( Ekstrom si Kristensen ) iar in aceste momente are loc cursa campionilor. Pe care sper s-o castige Priaulx !! :ok: Vom vedea...

Oricum, e super spectacol :ok:

Tazz
14th December 2008, 22:25
Pana la urma a castigat Loeb, batandu-l intr-o finala foarte stransa pe David Coulthard.

Frumos show :ok:

Mario Di Lazi
15th December 2008, 08:24
este al 3 lea an în care mă uit la Cursa Campionilor

Germania câștigă pt a2a oară consecutiv Cupa Națiunilor prin M. Schumacher și Vettel, iat Loeb l-a bătut în finală pe Coulthard

este frumos să-i vezi la fiecarte sfârșit de an pe cei mai buni piloți din fiecare competiție auto ...

alți piloți care au mai participat: Yvan Muller, A. Prieaux, 2 piloți din Nascar, ...

Tazz
15th December 2008, 19:33
... si Troy Bayliss :ok: Posibil la ultima competitie oficiala din cariera. Desi cred ca o sa mai apara el undeva la un moment dat...

Nu ti s-aparut si tie ca totusi Schumaher a trecut linia de sosire dupa Kristensen in Cupa Natiunilor? Desi el a fost declarat castigator...

Mario Di Lazi
15th December 2008, 19:46
nu cred așa ceva
comentatorul ne-a indus de câteva ori în eroare pt că nu știa ce pilot este pe interior și ce pilot vine pe exterior în ultima linie dreaptă

Tazz
16th December 2008, 21:48
Aaa nu ca nu m-am luat dupa comentator. Asa mi s-a parut mie. Da probabil m-am inselat.
Oricum comentatorul era cam in plop in unele momente...