PDA

View Full Version : Sustineti Echipa Locala!!!



ULTRAS_TAVY
9th September 2006, 12:17
Am deschis acet thread ptr toti cei care tin cu echipa din orasul lor shi nu cu cele din capitala...astept parerile voastre...sa vdm cati sustin echipa din orasul lor...shi carti mai tin shi cu alte echipe mai "puternice":ok:

Universal
9th September 2006, 12:18
Eu sustin Fc Bayern München :ok:

ULTRAS_TAVY
9th September 2006, 12:21
Sa fi sanatos:ok:

Kainsashiki
9th September 2006, 12:22
e o tara libera si fiecare are voie sa tina cu cine vrea. nu trebuie sa tii neaparat cu o echipa pt ca locuiesti in orasul in care joaca.

delaparis
9th September 2006, 12:23
E buna ideea dar thread'ul va fi mutat pe suporter ...

Paul
9th September 2006, 12:29
Vad ca provincialii care sustin ecihpa din capitala sunt aratati cu degetul ... atunci ce mai zicem de acea categorie (destul de restansa) pentru care echipa favorita si nr.1 e reprezentat de o echipa din strainatate :D

ULTRAS_TAVY
9th September 2006, 12:34
Vad ca provincialii care sustin ecihpa din capitala sunt aratati cu degetul ... atunci ce mai zicem de acea categorie (destul de restansa) pentru care echipa favorita si nr.1 e reprezentat de o echipa din strainatate :D

Dc dak ai echipa in orasul tau sa fi atras de echipele din buc...asta din cauza mass media...voi aveti peluzele pline...dar noi nu prea deoarece mass media a creat suporteri hibrizi:no:

Triphat
9th September 2006, 13:23
Echipa mea locala e Crystal Palace din sudul Londrei.

Cu Steaua am tinut inainte sa ma mut in orasul unde am crescut, deoarece tatal meu e suporter stelist, din Bucuresti. Sincer sa fiu, mult mai bine ar fi ca mai multi oameni sa-si sustina echipa locala. Nu-mi place cand vad stelisti sau dinamovisti in Cluj, Constanta, Iasi sau alte mari orase din Romania, care n-au nici o treaba cu Steaua, sunt fani doar pentru performanta Stelei. Cu cei care sunt suporteri adevarati n-am nimic.

delaparis
9th September 2006, 13:28
Deranjez pe cineva daca spun ca echipa pe care o sustin e PSG ? :D
Paul ?

STEAUA-MANIA
9th September 2006, 13:30
Nu-mi place cand vad stelisti sau dinamovisti in Cluj, Constanta, Iasi sau alte mari orase din Romania, care n-au nici o treaba cu Steaua, sunt fani doar pentru performanta Stelei.
Eh,draci...triphat meriti :rosu:
Oricum:concluzie de london:STEAUA are 10.000 de suporteri!:yeah: :yeah: :happy :happy :happy :happy

ULTRAS_TAVY
9th September 2006, 13:38
Eh,draci...triphat meriti :rosu:
Oricum:concluzie de london:STEAUA are 10.000 de suporteri!:yeah: :yeah: :happy :happy :happy :happy

Voi care ne criticati nu aveti c cauta p acest thread:rosu: ...e ptr cei care sunt din provincie nu ptr mitici:no:

STEAUA-MANIA
9th September 2006, 13:42
ultras,"desteptule"-nu sunt din bucuresti,nu te-ai prins...cati ani ai?:( Intra pe google si da search :Rivulus Dominarum...Un sfat:nu mai sta la soare,iti topeste si ultimele farame de inteligenta.
triphat:iti dau o sugestie,daca vine MISS Univers si zice "baiete,hai sa ne...!" tu,ca un adevarat ,sa-i spui "babe,stii,nu pot..eu am principii,am sa fac doar cu o fata de la mine de pe strada" sau daca vin aia baietii la Bmw si iti dau gratis un BMW Z3,tu sa-i refuzi,pt ca vei conduce doar masina de romania:Oltcit...:yeah: Moralistul...:jerk:

Triphat
9th September 2006, 13:44
Eh,draci...triphat meriti :rosu:
Oricum:concluzie de london:STEAUA are 10.000 de suporteri!:yeah: :yeah: :happy :happy :happy :happy

Vorbesc de cei care sustin Steaua si nu dau pe la stadion in viata lor. Nu vb despre cei care sunt fani adevarati. Nu ma intelege gresit. Sunt o gramada care se declara stelisti si daca ii intrebi cateva intrebari din istoria Stelei raman cu gura cascata. Ei merita :rosu:

STEAUA-MANIA
9th September 2006, 13:56
Nu crezi ca exista un motiv intemeiat pt care nu dau la stadion?!Loc de munca,distanta,studii,etc,etc...NICIODATA nu am inteles eticheta asta "mare suporter"esti suporter si GATA!Sunt unii care traiesc cu mai multa emotie un meci al STELEI,ascultand la radio sau uitandu-se la tv,decat cei care merg la meci pe stadion.Ai idee ce costuri implica in romania sa faci o deplasare de peste 300 de km?Iti spun eu:lejer 2 milioane de lei.Ca sa nu spun,ca cei care vin din provincie,sunt studenti(iti dai seama cat de banos e studentul roman)sau persoane care au familii si care iau de la gura copiilor,ca sa vada pe STEAUA!Eh,stiu,e un fleac...triphat,cei din provincie care vin sau nu la mec STELEI,ne adresam UMILELE NOASTRE SCUZE ca nu indeplinim cerintele minimale..Sper ca, tu,in numele "MARILOR STELISTI"... le veti accepta.

Triphat
9th September 2006, 14:06
Nu crezi ca exista un motiv intemeiat pt care nu dau la stadion?!Loc de munca,distanta,studii,etc,etc...NICIODATA nu am inteles eticheta asta "mare suporter"esti suporter si GATA!Sunt unii care traiesc cu mai multa emotie un meci al STELEI,ascultand la radio sau uitandu-se la tv,decat cei care merg la meci pe stadion.Ai idee ce costuri implica in romania sa faci o deplasare de peste 300 de km?Iti spun eu:lejer 2 milioane de lei.Ca sa nu spun,ca cei care vin din provincie,sunt studenti(iti dai seama cat de banos e studentul roman)sau persoane care au familii si care iau de la gura copiilor,ca sa vada pe STEAUA!Eh,stiu,e un fleac...triphat,cei din provincie care vin sau nu la mec STELEI,ne adresam UMILELE NOASTRE SCUZE ca nu indeplinim cerintele minimale..Sper ca, tu,in numele "MARILOR STELISTI"... le veti accepta.

Mai sunt si suporteri cu pasiune, dar si o gramada de "suporteri", daca intelegi ce vreau sa spun. E Bistrita, e Cluj, nu sunt scuze sa nu vezi niciodata pe Steaua. Eu unul nu as putea sa vad pe Steaua doar la televizor, daca stateam in tara. Dar unii suporteri sunt altfel, mai fac si sacrificii sa vada pe Steaua. Mai renunta la o seara in oras, o pizza, cateva pachete de tigari, la o betie, si tot strang bani sa vada Steaua.

Pana la urma eu vorbeam despre cei care nici macar nu se gandesc sa ajunga la stadion.... de glory-hunters..

ULTRAS_TAVY
9th September 2006, 14:52
Vad ca se deviaza mult de la planul meu...adik o discutie anti bucuresti;)...rog stelisti dinamovisti rapidisti...lasatine;)

Paul
9th September 2006, 14:56
Deranjez pe cineva daca spun ca echipa pe care o sustin e PSG ? :D
Paul ?

1) NU ma refer la cazurile celor plecati , si sustin o echipa locala de acolo.

2) Ideea mesajului meu , era ca daca noi cei din provincie sustinem echipa din capitala sunt aratati cu degetul ca niste "hibrizi" , cei care sustin echipele din strainatate (pe primul plan) ... iti dau ex. de pe forum ... sa zicem realmadrid.com da care nu tine cu nimeni in RO , inseamna ca acest gen de suporteri sunt criminali de razboi



Mai sunt si suporteri cu pasiune, dar si o gramada de "suporteri", daca intelegi ce vreau sa spun. E Bistrita, e Cluj, nu sunt scuze sa nu vezi niciodata pe Steaua. Eu unul nu as putea sa vad pe Steaua doar la televizor, daca stateam in tara. Dar unii suporteri sunt altfel, mai fac si sacrificii sa vada pe Steaua. Mai renunta la o seara in oras, o pizza, cateva pachete de tigari, la o betie, si tot strang bani sa vada Steaua.

Pana la urma eu vorbeam despre cei care nici macar nu se gandesc sa ajunga la stadion.... de glory-hunters..
Gresesti enorm cand ii judeci pe suporteri.

Si am sa-ti dau un exemplu de "suporter hibrid".
Un copil de 14 ani. Copil e putin spus ca are 1.83. Fotbalist la Gloria , la grupa corespunzatoare. Din moment ce e legitimat , inseamna ca vrea sa ajunga profesionist. In urma participarii la un turneu in Ungaria , la care au participat si Dinamo printre altele , este chemat in probe la Dinamo.

Ajunge la Dinamo. Aveau 14 autentici (catelusi) si 12 jucatori adusi in probe.

Aspecte: Din cei 12 fotbalisti adusi in probe de la diverse cluburi din tara , 8 aveau Scooter - ton de apel pe telefon. Ca fapt divers.
De mentionat ca tas-o la copilul asta , e stelist din categoria celor care nu rateaza nici un meci din Europa , ba mai mult merge si la derby-uri. Juniorul si el stelist , dar ponderat ... as zice in formare.

Bon , se termina cantonamentul si verdictul e : domne il pastram la noi. Tas-o maraia ca fiu`su se duce la DInamo , dar nu se putea opune. Ceea ce nu stia tas-o e ca intre timp , tovarasii stelisti ai pustiului , aflati in probe la Dinamo si pe punctul de a fi transferati cam maraiau si ei in loc sa se dinamovizeze erau si mai anti-dinamo. Si vine prezentarea lotului lu` Dinamo. Evident juniorii la datorie , sa adune mingile si sa umple locurile pe stadion. La auzul celebrelor "Nu e Steaua" , a II-a zi 3 jucatori parasesc cantonamentul lui Dinamo ... spre casele lor.

Mesajul lui Danilescu catre tas-o lu individu din poveste. Nu-i nimic , la anu la 1 iulie sunteti cu el in Bucuresti. Pana atunci ii ies din cap figurile cu Steaua.

Fac pariu cu oricine ca 9/10 bucuresti , la 14 ani ar fi ramas la Dinamo .
Aici cel putin 3/12 au refuzat Dinamo pentru ca erau stelisti.

Asa se explica si migratiile de gen Daniel Niculae de la Rapid la Dinamo si invers ... ;)

Deci inceteaza cu ideea ca suporterii din bucuresti pun mai multa pasiune decat cei din provincie.
Daca ar fi asa , obligatoriu si la un meci Steaua vs FC Vaslui , stadionul Lia Manoliu ar trebui sa fie PLIN OCHI.
Eu unul daca as locui in Bucuresti , nu vad ce m-ar putea impiedica sa ratez vre`un meci live. Nu vad de ce provincialii suntem acuzati ca nu am fi "adevarati" doar pentru vine de a nu ne fi nascut la kilometrul 0.

tchibos
9th September 2006, 18:30
de ce sustin echipa locala?...

sa va spun o poveste:

... Cica undeva intr-un tinut friguros traia o batrana. Si acolo era tot anul vreme ploioasa, frig, ger, zapada si o singura zi pe an aparea soarele. Batrana avea un baiat. Baiatul traia intr-o zona cu vreme frumoasa unde soare era mai tot timpul anului. Venit intr-o vizita, baiatul ei a prins ziua aia de soare si i-a spus mamei lui: "Uite acasa la mine e mereu cum e azi aici... soare, frumos. De ce nu vii sa stai la mine?" Iar femeia i-a rapuns. "Asa e, aici e urat mai tot timpul anului dar cand vine ziua insorita o savurez din plin.

Asa e si cu echipa locala... Cand apare soarele pe strada ei o savuram din plin. Si mai e o vorba..."imi e mai aproape maieul decat camasa" asa ca FORZA FARUL !!!



triphat:iti dau o sugestie,daca vine MISS Univers si zice "baiete,hai sa ne...!" tu,ca un adevarat ,sa-i spui "babe,stii,nu pot..eu am principii,am sa fac doar cu o fata de la mine de pe strada"

eu prefer o fata de pe strada mea mai naspa dar mai curata decat o vagaboanta super buna dar virusata

Kan
9th September 2006, 19:25
sunt din bucuresti...nu sustin nici o echipa locala...o sa fiu impuscat?:ok:

Triphat
10th September 2006, 00:31
Deci inceteaza cu ideea ca suporterii din bucuresti pun mai multa pasiune decat cei din provincie.


Nu am zis niciodata asta. Am spus ce am spus, daca intelegeti sau nu, sa fiti sanatosi.

Sunt multi suporteri cu pasiune in provincie, dar sunt si o gramada de non-cunoscatori... asta merge pentru toate cluburile mari din lume care au fani in toata tara.

STEAUA-MANIA
10th September 2006, 00:33
Sunt multi suporteri cu pasiune in provincie, dar sunt si o gramada de non-cunoscatori...
Fii fara grija,si in bucuresti sunt la fel de multi...

ULTRAS_TAVY
10th September 2006, 14:44
Ok...vam inteles p voi de la steaua...gata...hai cei din provincie vreau sa discutam aici...:cya:bucuresti

lolo_grupa_c
11th September 2006, 21:11
eu unul as incerca sai inteleg pe aia din provincie care tin cu echipele din bucuresti...aici e vorba de educatie in primul rand(cand taica_su il ia de mana pe copilul sau care are 5 ani si il duce numai la meciul cu steaua,dinamo sau rapid,depinde de situatie,atunci copilul ala ce sa creada mai departe???).....in al 2 lea rand e vorba de performantele sdr_ului in acel an(multi suporteri de conjunctura,se schimba dupa cum bate vantul)
in al 3 lea rand si nu in ultimul rand:PROSTIA...asta ii face pe copii sa tina cu echipele din bucuresti(auzi motive:echipa locala e in "c",eu ce sa vad?-echipa locala nu face performanta-si asa mai departe)
.......in orice situatie din toate astea eu unul mi_as sustine echipa locala,indiferent de ce ar zice lumea....

Hard
11th September 2006, 21:22
corect spus despre sustinatorii echipelor din bucuresti

ULTRAS_TAVY
15th September 2006, 23:56
Numai vb nimeni aici? C draq sustin echipele locale doar eu shi cei de la otelul?

ULTRAS_TAVY
27th September 2006, 22:58
DC nimeni numai vb aici? Hello?

lolo_grupa_c
28th September 2006, 00:10
eu unul as invita pe cineva de la iasi sa vb. aici...

ULTRAS_TAVY
28th September 2006, 09:49
Din pacate suntem "multi" cei sustinem echipa locala

lolo_grupa_c
28th September 2006, 13:32
decat suporter de conjunctura,de rezultat,decat sa fiu sclavul altuia....mai bine acasa la mine,dar stapan....
...in ceea ce priveste echipa locala,nu cred ca exista un sentiment mai puternic atunci cand il vezi pe "vecinu" ca tine cu sdr....
...trebuie sa recunostem ca fara acei suporteri de conjunctura,care nusi sustin echipa locala,aceste discutii erau in zadar...asa ca au si ei meritul lor...lol...lol...=))) =)))

ULTRAS_TAVY
7th October 2006, 23:39
Deci aici vb doar Galati shi Cta....deci sa fim oare sg c sustinem echipa locala?

Cristian
8th October 2006, 01:07
Daca as fi in locul vostru as invita pe cei din Timisoara sa-si spuna opinia. Cum e posibil ca pe fularele lor sa scrie anti-bucuresti, iar in realitate sa existe o "alianta" cu echipa de sub podu grant ???... Astept raspuns.

ULTRAS_TAVY
8th October 2006, 10:08
Nu cei de la timisoara ca o sa ne ia cu povesti de adormit copii!

ULTRAS_TAVY
12th October 2006, 22:38
Da vad c se inghesuie lumea aici

Hard
12th October 2006, 22:40
ia prezinta tu un monolog cu subiectul " a fi ultras la 17 ani"

tchibos
12th October 2006, 23:03
pai cred ca are mult mai multe de spus decat altii care isi pierd vremea pe forum

Hard
12th October 2006, 23:18
pai sa spuna ca sigur au altii de invatat de la el

N0_NaM3
17th October 2006, 11:23
Petrolul shi atat !...restu` nu mai conteaza.

offline
17th October 2006, 11:45
Daca as fi in locul vostru as invita pe cei din Timisoara sa-si spuna opinia. Cum e posibil ca pe fularele lor sa scrie anti-bucuresti, iar in realitate sa existe o "alianta" cu echipa de sub podu grant ???... Astept raspuns.

anti-bucuresti se refera in primul rand la aspectele politice si administrative, atat in fotbal cat si in afara lui, iar fotbalistic se refera la echipele comuniste mai ales adica steaua si dinamo , evident

prietenia cu suporterii rapidisti nu influenteaza atitudinea anti-bucuresti asa de mult
te invit pe forumul oficial politm sa studiezi problema

Parazitu'1919
7th December 2006, 17:16
ia prezinta tu un monolog cu subiectul " a fi ultras la 17 ani"


daca ai 16 ani poti sa iti iubesti echipa la fel de mult ca unul de 25 sau chiar mai mult .. nu cred varsta conteaza la 16 ani nu poti faci o deplasare la fel ca unul de 25 de ani ?


si ca on topic: "prietenii" nostrii cfristi iubesc pe steaua :jerk: :jerk: :sleep:
in rest nUmai "U" !!!

Hard
7th December 2006, 17:21
ma refeream la fenomeul ultras nu la faptul ca un copil de 16 ani fara griji cutreiera tara cu galeria.

Catalin 06
26th December 2006, 19:15
Cine poate sa-i inteleaga p-astia care tin cu alta echipa decat cea din orasul lor ??? Din pacate sunt tot mai multi . In toate tarile civilizate (aici nu intra si Romania) toti suporterii tin cu echipele lor locale , bineinteles mai sunt si exceptii dar putine . Nu conteaza ca echipa lor locala e mica sau ca e in a doua liga , tin cu ea pentru ca e echipa din orasul lor . La noi o sa mai treaca ceva timp ca lucrurile sa intre in normal.

geno
26th December 2006, 23:38
Odata cu cresterea nivelului de trai si a independentei ecom\nomice regionale eu zic ca oamenii vor fi tot mai atrasi de echipele locale si nu vor mai cauta alinare la echipe din bucuresti sa zic.De fapt nici nu sunt multi care tincu aceste echipe , ei tin doar cu acei oameni care le conduc si abia asteapta stirile de la 19 sa vada ce a mai facut fiecare . stiri care defapt nu mai sunt sportive ci mondene.Respect TVR aici pt incercarea de a mentine cat de cat un echilibru.

geno
26th December 2006, 23:43
In alta ordine de idei ni se trage putin si de la faptul ca suntem latini , ma refer aici ca e o diferenta mare si intre italia si germania sa zic asa .Desi italienii sunt destul de fideli exista foarte multe grupari care tin cu alte echipe decat cele din orasul respectiv . IN germania fideliateta este incomparabil mai mare.Ca sa nu mai vorbim de anglia . Daca ne uitam mai bine totul vine de la bani, civilizatie.....
Dar cum totul in ro este pe dos la noi cei mai fideli sunt fara suparare craiovenii.Craiova este singurul oras in care echipele din bucuresti nu sunt asteptate de nici un fan.Nu imi place de ei dar ii respect enorm pt acest lucru.Cred ca e orasul in care chiar e o raritate ca cineva sa tina cu cei din buc.

Kame_Ultras
27th December 2006, 04:13
Eu nu`s din Bucuresti dar tzin cu STEAUA.Nu am tzinut niciodata cu echipa locala k sa mi se poata reprosa ceva!Nici tata nu tine cu echipa locala dar niki cu echipa cu care tin yo,adika cu STEAUA!!!Eu singur mi-am ales echipa!Ma simt atasat de ea!Am mai fost si la meciuri ale echipei locale dar nu am tinut niciodata cu ei cand au jucat contra STELEI!Tin cu STEAUA fiindca ea m-a impresionat cel mai mult,tin cu ei de la primul meci de fotbal pe care l-am vazut,nu am inkeput sa tzin cu ei datorita succeselor pe care le-a avut in trecut.Pur si simplu eu asha gandesc...Nu e chiar ceva absurd cum cedetzi voi daca u tzine`tzi cu echipa locala!Pur si simplu nu ma simt atasat de ea,nu este vorba ca joaca prost sau alea alea,dar pur si simplu STEAUA a fost echipa pe care am sustzinut`o de mic,m-am nascut STELIST !!! Deci nu mi se pare ciudat sau prostesc dak nu tzii cu echipa locala !Tre sa ai o echipa pe care sa o sustii si pt care ti-ai da shi viatza!Si acea echipa pt mine este STEAUA !!

Parazitu'1919
27th December 2006, 04:18
da din ce oras esti ???
ai macar echipa in orasul tau ?

Kame_Ultras
27th December 2006, 04:23
Prefer sa nu spun orasul sau ce echipa este!! dar exista in orasul meu echipa..

Elphax
27th December 2006, 09:50
pai nu are echipa la el in oras, asa cum nici tu nu ai.
jumatate din clujeni sunt stelisti...

Catalin 06
27th December 2006, 10:58
Odata cu cresterea nivelului de trai si a independentei ecom\nomice regionale eu zic ca oamenii vor fi tot mai atrasi de echipele locale si nu vor mai cauta alinare la echipe din bucuresti .

Se poate dar romanul umbla dupa faima echipelor din Bucuresti . Dar daca prin absurd ,ar retrograda Steaua oare cate dintre milioanele alea de suporteri ar ramane alaturi de echipa ???

Kame_Ultras
27th December 2006, 13:21
Mah,eu tin cu STEAUA pentru k am fost atras de mic de ea !Daca nu am putut sa tin cu echipa locala ce?SI eu nu sunt tipul de suporter care sa tin cu mai multe echipe sa tin cu STEAUA si cu echipa locala,ori tzii cu o echipa ori cu alta!,si STEAUA fiind iubirea mea de mic !! Cu STEAUA si atat !! E nu am inkeput s tzin cu STEAUA datorita rezultatelor ei in cupele europene sau datorita numaratelor campionate castigate !! Eu tin cu STEAUA fiindca am fost atras de tot ce inseamna STEAUA !!! de echipa,jucatori,antrenori,conducere,GALERIE .STEAUA e iubirea mea de mic copil si pentru nimic in lume nu o schimb ! Si cat despre ce`ai zis u :"dak ar retrograda Steaua oare cate dintre milioanele alea de suporteri ar ramane alaturi de echipa" crede-ma ca uporterii inraitzi nu-shi va lasa echipa nici daca retorgradeaza in divizia C !!! Eu o sa merg la meciurile STELEI in continuare !! Dar crede-ma asta nu se v-a int niciodata,sa retrogradeze STEAUA !!!! Oricum eu sunt genul de suporter care ishi incurajeaza echipa si la bine si la rau !!!!! Cu STEAUA pana la moarte si dupa !!!

aLEX_U_1919
31st December 2006, 01:10
pai nu are echipa la el in oras, asa cum nici tu nu ai.
jumatate din clujeni sunt stelisti...

:no: Kum sa fie jumatate din clujeni stelisti kand in cluj sunt 2 echipe


Forza "U"

Hard
31st December 2006, 01:13
Mah,eu tin cu STEAUA pentru k am fost atras de mic de ea !Daca nu am putut sa tin cu echipa locala ce?SI eu nu sunt tipul de suporter care sa tin cu mai multe echipe sa tin cu STEAUA si cu echipa locala,ori tzii cu o echipa ori cu alta!,si STEAUA fiind iubirea mea de mic !! Cu STEAUA si atat !! E nu am inkeput s tzin cu STEAUA datorita rezultatelor ei in cupele europene sau datorita numaratelor campionate castigate !! Eu tin cu STEAUA fiindca am fost atras de tot ce inseamna STEAUA !!! de echipa,jucatori,antrenori,conducere,GALERIE .STEAUA e iubirea mea de mic copil si pentru nimic in lume nu o schimb ! Si cat despre ce`ai zis u :"dak ar retrograda Steaua oare cate dintre milioanele alea de suporteri ar ramane alaturi de echipa" crede-ma ca uporterii inraitzi nu-shi va lasa echipa nici daca retorgradeaza in divizia C !!! Eu o sa merg la meciurile STELEI in continuare !! Dar crede-ma asta nu se v-a int niciodata,sa retrogradeze STEAUA !!!! Oricum eu sunt genul de suporter care ishi incurajeaza echipa si la bine si la rau !!!!! Cu STEAUA pana la moarte si dupa !!!

cam asta ar fi si profilul meu:rolleyes: ,cu putine diferente...trimite-mi un PM cu orasul de unde esti:)

caine19
23rd January 2007, 18:33
Nu crezi ca exista un motiv intemeiat pt care nu dau la stadion?!Loc de munca,distanta,studii,etc,etc...NICIODATA nu am inteles eticheta asta "mare suporter"esti suporter si GATA!Sunt unii care traiesc cu mai multa emotie un meci al STELEI,ascultand la radio sau uitandu-se la tv,decat cei care merg la meci pe stadion.Ai idee ce costuri implica in romania sa faci o deplasare de peste 300 de km?Iti spun eu:lejer 2 milioane de lei.Ca sa nu spun,ca cei care vin din provincie,sunt studenti(iti dai seama cat de banos e studentul roman)sau persoane care au familii si care iau de la gura copiilor,ca sa vada pe STEAUA!Eh,stiu,e un fleac...triphat,cei din provincie care vin sau nu la mec STELEI,ne adresam UMILELE NOASTRE SCUZE ca nu indeplinim cerintele minimale..Sper ca, tu,in numele "MARILOR STELISTI"... le veti accepta.

taci ca habar nu ai :groggy:

Elphax
10th February 2007, 09:19
Ultrasii din provincie, impotriva Capitalei

Dincolo de proiectele autoritatilor, nucleele dure ale galeriilor romanesti isi continua rafuielile. "Legione Azzurra", Liga Suporterilor echipei de fotbal Politehnica Iasi, pune la cale o alianta nationala impotriva celor care sustin echipele din Bucuresti.

Galeria gruparii "alb-albastre" isi propune sa interzica in zona arenelor accesul suporterilor care poarta culorile echipelor din Capitala! "E ca si cum cineva ar intra in casa la tine cu papucii murdari. Pare o sfidare. Asa ca, macar in Copou, sa nu mai existe fulare ale altor echipe", s-a justificat Catalin Anechitoaiei, in varsta de 28 de ani, liderul celor de la "Legione Azzurra".

Rapidistii si stelistii sunt revoltati

Sloganul proiectului demarat de ieseni este "Sustineti echipa locala, nu pe cele din Capitala". Pana acum, sefii de la "Legione Azzurra" i-au obtinut ca aliati pe fanii Universitatii Craiova, "Sezione Ultra", si urmeaza sa discute cu galeriile echipelor FC Arges si Farul Constanta.

Microbistii ieseni, fani ai echipelor din Capitala, condamna proiectul galeriei moldovene.

"Este o incalcare a drepturilor omului, pentru ca stadionul e loc public", spune revoltat Bogdan Botezatu (25 de ani), fan al Rapidului. "Se exagereaza cu asta. Prostii nu pot fi controlati. Se vor bate indiferent de fulare", este de parere Andrei Capatana (22 de ani), admirator al Stelei.

"Moldovenii n-au nicio sansa cu o asemenea initiativa. Sunt niste idioti! Niste minti bolnave. Bucurestiul ii complexeaza", a reactionat Mihnea Ionescu, vicepresedinte la Liga Suporterilor de la Dinamo.

Un alt suporter cu influenta la Dinamo, Elias Bucurica, ia peste picior proiectul ultrasilor din Iasi. "Cei de la Iasi speculeaza momentul din Italia. Cine e Legione asta? Poate se cheama Legione din Azore, nu Azzurra. Vor sa se auda de ei, altfel nu vad rostul actiunii lor".
(Andreea Archip) evz.ro

edd
10th February 2007, 09:23
o initiativa foarte buna dupa parerea mea..:ok: vad k se cam oftica suporterii lui steauadinamorapid...

CrAzY92
10th February 2007, 09:27
stim . toti tinem cu Steaua , DInamo sau Rapid .. da ori ce sar intampla cu echipa locala la bine si la rau trebe sai fi alaturi ...... asa si la mine exp : FC Bihor
sper sa nu cada in "C" da daca ar cadea tot asi tine cu ea..:D

CrAzY92
10th February 2007, 09:29
:no: Kum sa fie jumatate din clujeni stelisti kand in cluj sunt 2 echipe


Forza "U"

mai de graba toti cei de la "U" tin cu DInamo :cool:nui asa =))?

b3bito
12th February 2007, 23:46
http://img118.imageshack.us/img118/6306/legiosur013resizelp9.th.jpg (http://img118.imageshack.us/my.php?image=legiosur013resizelp9.jpg)

shafu
14th February 2007, 12:21
Mai sunt si suporteri cu pasiune, dar si o gramada de "suporteri", daca intelegi ce vreau sa spun. E Bistrita, e Cluj, nu sunt scuze sa nu vezi niciodata pe Steaua. Eu unul nu as putea sa vad pe Steaua doar la televizor, daca stateam in tara. Dar unii suporteri sunt altfel, mai fac si sacrificii sa vada pe Steaua. Mai renunta la o seara in oras, o pizza, cateva pachete de tigari, la o betie, si tot strang bani sa vada Steaua.

Pana la urma eu vorbeam despre cei care nici macar nu se gandesc sa ajunga la stadion.... de glory-hunters..
fa-ma sa inteleg si pe mine?ce-i cu Cluju?
ai facut 2 greseli:prima k ai bagat Cluju in aceeasi oala cu Bistrita(care e ca periferia bucurestiului fata de centru in comparatiw cu cluju)si a doua vb in necunostinta de cauza,Cluj este unu din putinele orase din Romania alaturi de craiova, timisoara si poate Ploiesti care isi sustine in proportie de 90% echipele locale.Sigur k mai sunt si "suporteri" cu simpatii, dar si acestia la o adica sustin echipa locala(U sau cfr)in tr-un meci cu "simpatia" lor bucuresteana sau de ce nu din strainatate.meriti:rosu: pentru afirmatia care ai facut-o
PENTRU NOI DOAR "U" CLUJ CONTEAZA!

Elphax
14th February 2007, 12:25
o poza...

shafu
14th February 2007, 12:31
In alta ordine de idei ni se trage putin si de la faptul ca suntem latini , ma refer aici ca e o diferenta mare si intre italia si germania sa zic asa .Desi italienii sunt destul de fideli exista foarte multe grupari care tin cu alte echipe decat cele din orasul respectiv . IN germania fideliateta este incomparabil mai mare.Ca sa nu mai vorbim de anglia . Daca ne uitam mai bine totul vine de la bani, civilizatie.....
Dar cum totul in ro este pe dos la noi cei mai fideli sunt fara suparare craiovenii.Craiova este singurul oras in care echipele din bucuresti nu sunt asteptate de nici un fan.Nu imi place de ei dar ii respect enorm pt acest lucru.Cred ca e orasul in care chiar e o raritate ca cineva sa tina cu cei din buc.
pAI ITI SPUN EU CEVA; NICI LA cLUJ NU e asteptat de clujeni, dar fiind alt nivel de trai aici oamenii isi permit sa vina din satucele de pe langa Cluj gen Bistrita, zalau,Turda,Aiud shi multe altele k sa vad echipele din Bucuresti ei neavand echipe pe plan local.Asa gandesc eu k vorba aia pune un oltean din tG jiu sa mearga la craiova ca sa vada Steaua de exemplu.Nu va merge pentru ca nu are resuse(a se citi financiare)
Parerea mea ca in Moldova, poate mai putin galatiul echipele din bucuresti shi mai ales oierii lu' gigi au mult mai multi suporteri decat echipele din zona.Pt asta merita toti:rosu: :rosu: :rosu:

Cappone
20th February 2007, 00:52
deoarece dupa revolutie numai echipele din bucuresti s-au batut pentru locurile fruntase,multi sustinatori ale unor echipe din provincie care au retrogradat au inceput sa simpatizeze cu steaua ,dinamo sau rapid.
ca sa nu mai spun ca sunt multi care tin si cu echipa lor locala dar si cu una din cele "3 mari"

Elphax
20th February 2007, 08:57
pai asta e, plus influenta parintilor :)

tatal meu nu e timisorean, e ardelean si tine cu UCluj, FC Baia Mare si Steaua
pana in 92-93 , copil fiind, simpatizam si eu cu Steaua

dar m-am luminat ! mama lor de hoti ...

Ulysses
22nd February 2007, 19:34
pai asta e, plus influenta parintilor :)

tatal meu nu e timisorean, e ardelean si tine cu UCluj, FC Baia Mare si Steaua
pana in 92-93 , copil fiind, simpatizam si eu cu Steaua

dar m-am luminat ! mama lor de hoti ...

hoti sunt aia de la timisoara ma elphax in frunte cu iancu zis puscarie! cica aranjeaza tot pana in finala cupei sa joace si hibridul in uefa:happy
ps pana acum ai fost in intuneric?:happy :happy :happy :happy :happy

TYPI-STIINTA
6th March 2007, 00:04
deoarece dupa revolutie numai echipele din bucuresti s-au batut pentru locurile fruntase,multi sustinatori ale unor echipe din provincie care au retrogradat au inceput sa simpatizeze cu steaua ,dinamo sau rapid.


nu prea e chiar asa :D . Dupa revolutie si Universitatea Craiova s-a luptat la titlu: - 1990-1991 a castigat si campionatul dar si cupa
- 1993-1994 a ocupat locul 2
- 1994-1995 a ocupat tot locul 2

Deci, de vina, in mare parte sunt ziarele si televiziunile bucurestene care le fac mereu reclama la echipele lor din oras :mda:

caine19
8th March 2007, 20:06
Sa fie clar:angry: , sa nu va mai aud pe astia din Bucuresti ca tineti cu Prefab. Modelu :happy :happy .

Nu cred ca ar trebui constrans vreun om sa tina cu echipa locala . Daca tot sustine una din Bucuresti , sa o sustina pana la capat , nu ca tin cu Dinamo si am simpatii pentru Jiul ca sunt din oras( de exemplu).

ionut_cluj
5th June 2007, 16:10
e ok sa-ti placa si alte echipe. eu sunt stelist, dar imi place si CFR de exemplu...

ScrIstY
5th June 2007, 21:08
Singura mea iubire e Fc Bihor, dar cand echipa ta joaca de ani de zile in Liga a II-a, acum se zbate sa nu cada in liga a III-a, toti oradenii urmaresc echipele din Bucuresti care se bat pentru primele locuri, care fac performanta! Aici e plin de spurcati care spun ca dc sa tin cu bihoru pt ca joaca in liga a II-a, is niste ciumeti.... asa ca tzin cu steaua/dinamo/rapid! Ma enerveaza tzaranii care vin la meciurile lui Bihoru cu fular/tricou Steaua(Rebeli Oradeni) Dinamo,Rapid, chiar si inter :))! Mai bine s-ar muta in Bucuresti sa se duca in ghencea la meciurile Stelei! Mai sunt si persoane care tin si cu Fc Bihor si cu Steaua/Dinamo/Rapid, si eu pot sa spun ca tin cu steaua, dar nu imi cumpar fular sau tricou cu steaua, pur si simplu ma uit din cand in cand la meciurile stelei si sper sa bata pe dinamo si rapid! In rest sa rupa Vestu tot :)) !

Cappone
11th June 2007, 19:49
hoti sunt aia de la timisoara ma elphax in frunte cu iancu zis puscarie! cica aranjeaza tot pana in finala cupei sa joace si hibridul in uefa:happy
ps pana acum ai fost in intuneric?:happy :happy :happy :happy :happy

si in drum spre finala am maturat cu stelutza pe jos!cine vorbeste de aranjamente..........ste....pardon noua voastra porecla ar trebui sa fie POCAITII,daca tot aveti muzica religioasa pe stadion,si galeria ar trebui sa se numeasca FRATII

becaligr
4th July 2007, 00:02
sustine echipa locala :)) dak esti din satu ciolanoasa iosh un nume dasta susti paia nu? e cum ai sustine pe jiul ce trofeu pot sa castige jiu?? campionat nici vorba cupa nici atat

Cristian
4th July 2007, 00:04
Ce mentalitate de om cu tractoru pe camp....

rhadoo
24th July 2007, 00:26
sustine echipa locala :)) dak esti din satu ciolanoasa iosh un nume dasta susti paia nu? e cum ai sustine pe jiul ce trofeu pot sa castige jiu?? campionat nici vorba cupa nici atat

alo!triaju!scoala pustiu,mai citeste putin vezi ca am castigat cupa romaniei si am jucat si o finala:rosu::ban:
cum putem sa luam campionatu cand rahatu de becali cumpara tot?:rosu:
sustin pe JIUL indiferent ca e in liga I sau II:limba:
HAI JIUL PETROSANI!

fiscu
25th July 2007, 01:22
Treaba e cam asa: daca echipa ta locala joaca la supravietuire in C7 gasesti o alta alternativa nu? Eu sunt din tg mures si am ajuns sa joc duminica dimineata intr un campionat de fotbal in 7 imporiva jucatorilor care ar trebui sa reprezinte pt mine echipa locala, grav de tot

mArIuSeL
26th July 2007, 19:53
Fan Gloria!!:ok:

Incubus
2nd August 2007, 16:32
un thread inutil. Fiecare e liber sa tina cu ce echipa doreste sau care e pe gustul lui. Daca te muti cu serviciul sau din alte motive in alt oras trebuie sa iti schimbi si echipa favorita? :lol:
Din nou se remarca prin penibilul situatiei cimisorenii care se lauda ca sustin echipa locala, de fapt una adusa din Capitala :ras-plans::ras-plans:

Maryusake
10th August 2007, 21:33
Eu ii consider sclavi pe ce ce nu-si incurajeaza echipa locala.Macar cu sufletul sa fiu aproape de echipa din orasu tau.Eu tin cu CF Braila indiferent de ce liga ar juca iar pe dinamo doar o simpatizez.
Pe mine ma bujneste rasul cand vad copii de 10-13 ani din :Braila,Buzau,Constanta,Timisoara(mai putin ce-i drept)care se cred stelisti pana la moarte dar n-au fost in viata lor pe Ghencea si sunt de parere ca "De ce sa tin cu Dacia daca e proasta si e in liga a III-a.nu fraierii tin cu ia":happy
:happy:. trecand peste faptul ca e retardat si a rams cu mintea in 2005 EIsunt prosti.
Este pacat ca la ultimul meci din liga a II-a taranii de pe stadionul nostru strigau "C-ul...C-ul!":rosu:
Oricum RESPECT pentru Galatenii ce sustin DOAR pe otelul,pentru suceveni,pentru ploiesteni

noir_desir
17th August 2007, 23:07
fiecare suporter e liber sa tina cu ce echipa vrea, nu vad de unde indarjirea asta cu "sustineti echipa locala"? Eu unul nu ma vad tinand cu alta echipa decat Poli Iasi (doar simpatizand cu unele echipe de pe afara, gen AC Milan sau PSG, dar asta e altceva), dar daca altii vor sa tina cu echipe din Bucuresti sau din oricare alt oras, e decizia lor! Pe mine ma deranjeaza insa altceva, de exemplu faptul ca vin la meciurile echipei locale cu tricouri ale altor echipe... Cea mai penibila faza care mi s-a intamplat, din punctul asta de vedere, a fost la meciul Steaua - Poli Iasi din 2004, cand am castigat cu 1-0. Eram intr-un bar iesean, iar atunci cand au dat moldovenii gol, jumatate din oamenii de acolo au inceput sa huiduie... Asta mi se pare inacceptabil, sa-ti huidui echipa din propriul oras, de fata cu locuitorii acelui oras... Nu ii opreste nimeni sa tina cu alta echipa, dar sa o faca mai discret, in faza televizorului sau mai stiu eu unde...

ziulian
21st August 2007, 18:08
Eu sunt dinamovist din Valcea...Si nu vad unde e problema!!!Merg la fiecare meci al CSM-ului de acasa(daca imi permite serviciul) si ii sustin si pe ei la fel cum i-as sustine si pe Dinamo daca asa avea ocazia.Problema e ca atunci cand eu am inceput sa imi dau seama ce ala fotbal Valcea practic nu a vea echipa nici de div C...E normal, cred eu, ca atunci cand in orasul tau nu e nici o echipa macar in div B, sa simpatizezi cu unul din granzii campionatului(nu neaparat din Bucuresti). Acum ca are si Valcea echipa competitiva, sunt si Valcean si Dinamovist...Deci sustin echipa locala!

Maryusake
21st August 2007, 18:46
Si cum sustii echipa dinamo bucuresti?
preoblema e ca sunt altii ce nici echiopa locala nu o sustin.iar daca vine steala in acel oras toto stadion e plin de "ultrasi".

ziulian
22nd August 2007, 21:31
Pe Dinamo ii sustin in fata tv-ului pt k nu am posibiltatea sa-i vad pe viu...Si cu Romania cred k tinem toti, dar cati POT sa vada nationala pe viu?La un meci intre CSM si Dinamo cred k as tine cu...fotbalul;mi-ar place sa vad un joc frumos si sa castige cei mai buni!

Vlad
22nd August 2007, 21:37
Vai nicio problema, parerea mea, dar sa ai o echipa cu care tii, nu 3-4. Si in special sa nu fii un suporter care merge la rezultate, care tine numai cu castigatorii. A si bineinteles nu sustii echipa locala... asta e, dar nu o huidui sau mergi la stadion sa sustii echpa adversa.

ionut_cluj
22nd August 2007, 21:53
Am deschis acet thread ptr toti cei care tin cu echipa din orasul lor shi nu cu cele din capitala...astept parerile voastre...sa vdm cati sustin echipa din orasul lor...shi carti mai tin shi cu alte echipe mai "puternice":ok:

sustine-ti tu echipa locala si lasa-ne pe noi sa sustinem pe cine vrem.

Maryusake
23rd August 2007, 12:03
Ok fiecare are "dreptul"sa tina cu ce echipa vrea si orcine are dreptul sa te faca sclav sau colonist
Aici nu ma referer la Vlad sau la ziulian.

ASCislau
28th August 2007, 09:55
Forzza A.S. Cislau! http://ascislau.wetpaint.com/

UndertakerRulez
8th October 2007, 13:48
Eu sunt din Bacau dar nu sunt fan al FCM-ului.Mie imi place CFR Cluj si Bayern Munchen.Si nu cred ca e neaparat sa tii cu echipa din orasul din care esti. Fiecare tine cu cine vrea.

ascanio
3rd May 2008, 11:50
Ceea ce vrea tavy sa spuna tine de british mentality.E o ideea foarte buna dar din pacate in Romania niciodata nu va fi pusa in practica pentru ca exista prea multi scalvi ai echipelor din bucale.

Undertaker...e o mare diferenta intre ati placeo echipa si a sustine o echipa....poate sa-ti placa oricine dar ideea e sa sustii pe cat posibil echipa locala...poate nu degeaba a ajuns fotbalul englez la nivelul asta....pentru ca acolo orce stadion este plin...si orice echipa paote trai din merchandising atata timp cat au suporteri in orasul respectiv.

Leo
3rd May 2008, 18:40
mai lasa-ne cu aberatiile tale , fiecare sustine pe cine vrea...........................placa asta cu sclavii echipelor din Bucuresti este expirata

ascanio
6th May 2008, 18:39
Ceea ce am spus eu se adreseaza unui anumit tip de suporter ,nu neaparat forumistilor care nu au prea mare treaba cu fenomenul ultras

Hard
6th May 2008, 18:45
bine ca ai tu ,la 19 ani , treaba cu fenomenul.

ascanio
6th May 2008, 22:38
sunt sigur ca am treaba cu fenomenul mult mai mult decat tine la ai tai 25 de ani...
Un meci sau o deplasare adevarata te invata mult mai mult decat cele 16.000 de posturi ale tale

zerograde
6th April 2010, 17:24
HAI Ceahlaul Piatra Neamt!!

ZiGZaG10
6th April 2010, 17:59
Tin cu CEAHLAUL PIATRA NEAMT Nu ca toti oierii tin cu steaua ca are 10.000 de suporteri =)) Mai bn mort decat stelist

Ebbe04
6th April 2010, 18:59
Steaua si schalke 04!!!