PDA

View Full Version : 2006 Picks



Seahawk
9th September 2006, 08:51
Ce numai analistii de pe NFL au picks'uri? Ia hai sa ne bagam si noi :D Sa vedem care are mai multa inspiratie :)


incepem cu :

1. Offensive MVP:

Eu spun Shaun Alexander - Seattle Seahawks:P

2. Defensive MVP:
Julius Peppers - Carolina

3. Offensive Rookie of the Year:

J. Addai (Indianpolis)

4. Deffensive Rookie of the Year:

A.J. Hawk (Green Bay)

5. Top Three Teams in AFC:

1.Indianapolis 2. Denver Broncos 3. Cincinnati Bengals

6. Top Three Teams in NFC:

1. Seattle Seahawks 2. Chicago Bears 3. New York Giants

7. Biggest Surprise:

Miami Dolphins

8. Superbowl Winner:

Seattle Seahawks

9. Most Successful New Head Coach:

Brad Childress - Minnesota

10. Most likely to have breakout season:

Nate Burleson - Seattle Seahawks

11. Backup QB who will make impact:

Matt Leinart - Arizona

codrutc
9th September 2006, 20:08
Hai sa pun si eu varianta mea , sa nu se supere Seahawk :)
Precizez ca astea sunt poate mai mult preferintele mele decat predictii.

Offensive MVP:

1. Carson Palmer - Bengals

2. Defensive MVP:

Troy Ponomalu - Steelers

3. Offensive Rookie of the Year:

DeAngelo Williams - Carolina Panthers

4. Deffensive Rookie of the Year:

A.J. Hawk - Green Bay

5. Top Three Teams in AFC:

1. Cincinnati Bengals 2. Denver Broncos 3. Indianapolis Colts

6. Top Three Teams in NFC:

1. Seattle Seahawks 2. Carolina Panthers 3. Philadelphia Eagles

7. Biggest Surprise:

Miami Dolphins

8. Superbowl Winner:

Indianapolis Colts ( uite asa, wishful thinking)

9. Most Successful New Head Coach:

Brad Childress - Minnesota

10. Most likely to have breakout season:

Dominique Rhodes - Colts ( honestly, I have no idea)

11. Backup QB who will make impact:

Brian Griese - Chicago Bears

, asta daca nu cumva va fi chiar titular, daca da, atunci

Mat Leinart , Cardinals, indeed

Seahawk
9th September 2006, 23:59
De sa ma supar codrule codrutule :D haha ... ma da il cheama Troy Polamalu nu Ponomalu :)))

Seahawk
6th November 2006, 08:11
Se pare ca am cam dat-o in bara cu picks-urile astea :))) suntem prea subiectivi. Da restu' nu va bagati? :D Va e fricaaa!

A.k.a
6th November 2006, 09:47
Stai sa ajungem in week 16 ca ma bag si eu apoi :p

Seahawk
6th November 2006, 12:26
Lol pai ideea era ca trebuia sa iti postezi picks'urile dinainte de a incepe sezonul, dar ma rog :)

codrutc
6th November 2006, 19:40
Era anul trecut un clip publicitar pe NFL. com cu ce ziceau oamenii inainte de sezon, in contrast cu ce de fapt s-a intamplat. Very Funny !. Intotdeauna e asa. Daca va uitati in presa multi i-au vazut pe Dolphins in Superbowl, iar altii pe Cowboys. Daca pe ultimii e inca posibil sa-i vedem ( desi ma indoiesc foarte serios), de primii chiar iti vine sa razi.

DaEdge
9th December 2006, 16:45
Iata o opinie personala in privinta awards-urilor pentru jucatori, in acest an.

Mvp: LaDainian Tomlinson, e cel mai bun all-around player din NFL, nu cred ca are cine sa -l intreaca.Chiar Carucci spunea ca nu stie daca a mai vazut pe cineva alergand asa, daramite sa mai faca si pe receiverul si sa mai arunce si pase de TD(cam 3 pe sezon , asa).No Comment.

Off. Player: Drew Brees, care are niste numere absolut uluitoare la primul sezon in "the Big Easy"

Def Player: Shawne Merriman, Ray Lewis , Brian Urlacher, sau julius Peppers. despre primul, desi a fost supendat 4 meciuri, a revenit cu un meci fanatstic facut in buffalo. e unstoppable si extrem de putenic si rapid.unul din motivele pt. care chargers sunt unde sunt acum.

de ce Ray lewis? simplu , chiar daca a pierdut o miime la viteza ,joaca precum inainte de 2004... si stie toata lumea cum juca in acea perioada.

Urlacher.....conduce cea mai buna defensiva din liga.....sa vedem cum se descurca fara tommie harris care se pare ca s-a accidentat, pt. ultimele meciuri din regular season.

Julius Peppers e cel mai bun defensive end din NFl... daca restul defensivei panterelor ar juca un pic mai bine, si echipa ar castiga mai mult, probabil ca Julius ar fi desemnat DPY.

Off Rookie: Vince Young... Cu tot hype-ul din jurul lui reggie bush, care a avut un sezon mediocru, fata de ce se astepta de la el.... vince young a reusit sa demonstreze ca este the real thing, si s-a acomodat relativ repede, iar acum ii conduce pe titans impecabil, incercand sa evite un al-treilea losing season consecutiv pentru o echipa care se obisnuise cu gustul victoriei de-a lungul anilor.

Def Rookie: Kamerion Wimbley(LB- Browns,) DeMeco Ryans( LB Texans), Dawan Landry(S- Ravens), sau A.J Hawk(LB - Packers)
Cu 7.5 sackuri, pana acum cateva fimble recoveries si fumble forced, Wimbley si-a facut simtita prezenta in defensiva Maroniilor, si bineinteles si in Nfl.
DeMeco Ryans este la momentul asta al 2-lea la tackle-uri dupa zach thomas..cred ca spune multe acest lucru.

Dawan Landry.a avut un meci de-a dreptul senzational cu Saints cand a facut 2 interceptii una returnand-o pt TD. astea se adauga la cel facute cu panthers si cu browns, mai adaugi 2 sack-uri si 58 de tackle-uri si iti dai seama ca a fost o prezenta constanta in defemsiva cea mai buna din nfl.

De la Hawk se astepta cel mai mult in ceea ce priveste imbunatatirea jocului defensiv in green bay. desi nu a jucat deloc rau parca defensiva Packers nu s-a imbunatatit deloc.....


..uitasem Comback player; ei bine daca mcnabb saracu s-a acidentat, iar pe brees l-am pus la offensive player, ma gandeam la chad pennington, care ii mentine pe jets cu sanse la victorie aproape in orice joc, pana la final(exceptie...acel 41-0 pe care l-au "furat" in Jacksonville, in fata lui fred taylor si ai lui)