PDA

View Full Version : FC Internazionale Milano



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Sergio
26th May 2003, 13:19
Sunt fan Inter de cand ma stiu si cunosc foarte bine cum sta treaba.In primul rand Cuper nu mai are ce cauta pt ca a avut timp 2 ani si n-a castigat nimic,la fel ca la Valencia.Inter nu se poate multumi la nesfarsit cu locul 2.Cuper n-are opinii,este manevrat de Moratti pana in panzele albe.Cred ca ar trebui un antrenor gen Mancini care sa nu se lase influentat de il Presidente si niste jucatori care sa stea mai mult de un sezon la echipa,nu ca cei de acum.Trebuie schimbat ceva.N-am mai castigat un trofeu de 5 ani .In campionat suntem varza.Nu este in lot un coordonator,asta e problema.Sa speram ca de obicei ca sezonul viitor va fi mai reusit.

inter
26th May 2003, 13:49
sergio, da-mi voie sa nu fiu intru-totul de acord cu tine :happy
1. Cuper - un antrenor destul de bun avand in vedere parcursul din ultimii 2 ani (locurile 4 si 2 in campionat si semifinalaCL), dar nu-i poti cere antrenorului sa o bage in ate ....... , vieri cu toate ca e golgheter rateaza din niste pozitii :evil: , de mananc chibrite :evil: , si revenind la antrenori, de la trapatoni, nimeni nu a mai reusit nimic /nope/ (aici intrand si lippi cu rusinoasa eliminare in fata norvegienilor aia :evil: )
singurul lui defect este ca a facut o colonie argentiniana (cu exceptia lui "il capitano" zanetti , crespo si uneori almeyda)
2.Moratti a bagat bani seriosi da se pare ca e urmarit de soarta lui taso, sa mai bage inca 2 ani pana obtine primele rezultate notabile
3.recoba in returul asta a fost complet iesit din forma, iar emre (viitorul HAGI) e o mare deziluzie, cu exceptia meciului cu Lazio a fost la pamant, iar okan ala nu are ce sa caute la Inter, filiera turca dovedindu-se falimentara.
4. e adevarat ca Chivu e blocat pana in iunie de Inter? si ca Contra ar veni la schimb cu Conceico?

FORZA INTER ............!!!!!!!!!!!

Sergio
26th May 2003, 14:53
N-am auzit de avriantele astea.Poate ne dai amanunte.Eu am auzit ca schimbul va fi Conceicao-Stankovic.Oricum nici Conceicao n-are ce cauta.Si crede-ma,am discutat cu multi interisti din Milano si toti sunt de parere ca ar trebui schimbat totul din temelii dupa inca un an dezamagitor.

Asta e,lumea s-a saturat sa tot vada pe Juve cum castiga. /fu/

inter
26th May 2003, 14:59
chestia cu chivu e da pe uefa .com, despre schimbul contra - conceicao, am citit in presa romana :D , iar cu reconstructia.......... ce sa zic....... toldo merge inca 2 sezoane, apararea cu "plombele "de mai sus ar fi de vis, atacul e multumitor, dar la mijloc e dezastru, singurul pe care il vad in carti e DiBiaggio , restul..............mai zii si tu

diablo20
26th May 2003, 16:42
mi-ar place fff mult sa-l vedem din nou la inter pe lucescu care in perioada scurta care a stat a facut niste recorduri care nu stiu daca vor mai fi egalate. in 5 etape din campionat in care a condus echipa aceasta a marcat 25 de goluri si a primit doar cateva. tot cu lucescu pe banca interul a jucat in 99 cu manchester in champions league de care au fost si eliminati dar atunci deja el era in confilict cu unii jucatori. cu toate aceste interul lui lucescu practica un fotbal spectacol(ronaldo nu era refacut dupa accidentare) in care se punea mult suflet. daca acum ar mai fi acea echipa cu sigurata ar castiga si trofee. acum se paote "observa" si mai bine diferenta dintre lucescu si cuper care este clar in favoarea romanului pt ca degeaba joci 4 finale cosecutive daca nu castigi niciuna. cei care ma acuza ca sunt subiectiv sa analizeze datele statistice ale celor 2.

inter
26th May 2003, 18:25
nu vreau sa fiu rau, recunosc meritele lui LUCESCU ca antrenor, dar una e sa obtii rezultate in Turcia si alta in Italia, experienta lui benefica pt.fotbalul romanesc cu "brescia romena", nu a putut fi concretizata la Inter din cauza l..........i ala de west care a si fost dat afara dupa aia si si-a "terminat" cariera prin insula.

Sergio
27th May 2003, 22:28
Cam putini fani Inter pe aici care mai sunteti,nu va sfiiti sa intrati.

Cat despre Lucescu,a avut sansa sa demonstreze ce stie si n-a convins. :(

Tudose
27th May 2003, 22:52
Lucescu e in primul rand un constructor de echipe (in ordine cronologica: Corvinul, Nationala, Dinamo, Brescia, Rapid, Galatasaray, Besiktas), un muncitor, dar si un pedagog si un parinte pentru jucatori.
I-a fost poate mai greu sa se descurce la Inter, cu atatea vedete cu fumuri... Dar O ECHIPA e mai valoroasa decat un conglomerat de vedete, asa cum a gasit la Milano. Probabil ca nu acolo era locul lui.
"Principala calitate a unui antrenor e umilinta", zicea el candva. Lucescu impresioneaza prin modestie, talent, tact, valoare, personalitate si capacitatea de a obtine rezultate din nimic.

inter
3rd June 2003, 09:03
primele 2 "zvonuri" ale achizitiilor din vara :
1 parma la blocat pe Itamar de la Palmeiras, acest lucru dand ca iminenta intoarcerea lui Adriano la Inter :happy , pacat de Parma si Mutu, e posibil ca plecarea lui Adriano sa-l determine si pe Mutu sa paraseasca Parma :?
2 Zauri de la Atlanta e pe lista lui Inter

Ayrton
3rd June 2003, 09:55
Si eu am simpatizat pe Inter in perioada lor de glorie din anii 80 (mai ales ca e echipa favorita din Europa a tatalui meu), cand tripleta Klinsmann, Mathaus, Brehme aducea ultimul titlu pentru ner-azzuri, dar apoi am devenit fan Milan, mai ales de cand i-au umilit pe cei de la Steaua in finala Cupei Campionilor.

Acum, topul meu este:
1. Milan
2. Roma
3. Inter
Sper sa nu va suparati pe mine, insa chiar imi doresc ca aceste trei echipe sa fie indeajuns de puternice incat sa opreasca drumul spre titlu al celei mai insuportabile echipe pentru mine, Juve.

Referitor la lotul pentru sezonul viitor, de Giggs ce se mai aude? De Chivu?

baubau
3rd June 2003, 12:27
Stie cineva, daca Recoba va mai ramane la Inter?Daca nu pe unde o sa ajunga?

inter
3rd June 2003, 12:43
pana in 2006 are contract cu Inter, 7 milioane$ salariu pe an si clauza de reziliere de 70.
RAMANE! 8)
si dupa cat se pare batalia pt. Chivu se va da intre Inter si milan :evil:

Ayrton
3rd June 2003, 12:52
Eu am auzit ca Barcelona il urmareste de mult pe Recoba, iar Cuper vrea sa il aduca la Inter pe Riquelme, ca sa isi intregeasca colonia de argentinieni...

inter
3rd June 2003, 12:58
cu exceptia lui "il capitano"zanetti, crespo si partial almeyda, ceilalti argentinieni vor fi pusi pe liber de Moratti :D , care nu vrea sa mai auda de argentinieni momentan, de fapt la lasat pe Cuper singur, concediind-ui toate ajutoarele acestuia :D

Ayrton
3rd June 2003, 15:07
Matyas Almeyda e favoritul meu de la Inter, pacat ca l-a jucat prea putin Cuper in ultimul sezon...

diablo20
3rd June 2003, 15:31
din cate am auzit Emre va pleca de la inter pt besiktas!!! este adevarat????

ieppy
3rd June 2003, 15:41
Eu am citit pe calciomercato ca Emre pleaca la Besiktas insa este vorba de Emre Asik, fundasul lui Galata care a declarat ca vrea sa joace la echipa lui Lucescu.

inter
3rd June 2003, 15:54
almeyda a fost accidentat, ruptura de ligamente :( , reintra in noul sezon, cat despre emre ar fi bine sa se duca, dar din pacate nu e el :(

Ayrton
11th June 2003, 15:30
N-ar fi bun Totti la Inter? Ca daca tot pleaca de la roma, eu prefer sa il vad pe jucatorul meu favorit la echipele din Milano, si nu pe la Juve /fu/ sau Lazio...
Probleme de adaptare n-ar exista, loc in echipa ar avea berechet, iar Inter ar castiga in consistenta si spectaculozitate foarte mult.

inter
11th June 2003, 15:34
eheeeeeeeeeeee ce vis frumos, mai ca a-si contribui cu 500$ la suma de transfer :)
mijlocul tre sa fie fortificat neaparat anu asta ca altfel iar ne da soarele in ochi cand privim la locul 1 :(

diablo20
11th June 2003, 15:48
nu cred ca aveti voi norocul de a-l avea pe totti in echipa, iar daca ar veni la juve v-ar sparge de tot

inter
16th June 2003, 09:21
diablo , se pare ca nici la voi nu ajunge totti :happy :happy , desi cu del piero ar fi facut un cuplu redutabil :drak:

inter
16th June 2003, 12:45
Da un sondaggio proposto sul nostro sito è emerso che i tifosi nerazzurri ritengono il centrocampo il reparto che maggiormente necessita di rinforzi, che opinione hai in proposito?
"Penso che spetti solo alla società decidere se e dove intervenire".

Un giocatore con le caratteristiche di David Beckham potrebbe essere utile all'Inter?
"Ripeto, sono valutazioni che solo i nostri dirigenti possono fare. Comunque è innegabile che con degli attaccanti molto forti nel gioco aereo, con un colpo di testa micidiale, come Vieri e Crespo , un esterno con il talento e la facilità di arrivare sul fondo e crossare come Beckham sarebbe :happy :happy :happy

ce bine ar fi :thinkso:

inter
18th June 2003, 09:02
beckham out :) ,
in carti pt. a intari mijlocul :van mayden, figo, quaresma, camoranesi :thinkso:

Ayrton
18th June 2003, 09:53
Van der Meyde ( :thinkso: ) - e bunicel, dar nici pe departe un jucator cu care sa castigi meciuri imortante, cel putin nu inca...
Figo - mi se pare depasit... cred ca e prea batran...
Quaresma - prea crud (are vreo 19 ani...)
Camoranesi - excelent, dar chiar va renunta juve la el?

Am si eu o propunere: Totti !!! :yeah: :D

inter
18th June 2003, 12:30
derby inter-milan pt. transferul lui figo :happy
potrivit ziarelor italiene, inter pleaca cu un avantaj datorita faptului ca real mai are 10 mil. euro de platit din transferul lui ronaldo +nesosirea lui solari la schimb :thinkso:
in ceea cel priveste pe totti, roma rtrogradeaza fara el :D :D :D
un vis al meu sa-l vad la inter, dar se pare ca 99.9% e irealizabil :(

inter
19th June 2003, 09:11
"Accordo con Chivu, manca quello con l'Ajax"


17 giugno 2003 - Inter in vantaggio su tutti per prendere Christian Chivu, dall'Ajax. Un'intesa c'è già, come conferma il procuratore del difensore rumeno, Andrea Pretti: "Sì, qualche passo l'Inter l'ha già fatto, un'intesa di massima già c'è. Manca ancora l'accordo con l'Ajax, il giocatore ha una clausola rescissoria di 20 milioni di dollari. Comunque a Chivu l'Inter andrebbe benissimo". Insomma, Inter in pole position? "Sì, si può dire di sì. Credo, però, che se ne parlerà dopo il termine ultimo per la risoluzione delle comproprietà, quindi dopo il 25 giugno".
:happy :happy :happy

ai acum sa asteptam data de 25.06. :D

Sergio
20th June 2003, 17:57
Crespo isi va reinnoi contractul cu Inter;se mai fac presiuni pt transferurile lui Stam(mai e dorit de Milan),Perrotta si Luciano(Chievo).
Se pare ca au cazut pistele Giggs,Pires,Figo si Chivu,care au sanse minime sa ajunga nerrazuri.

La plecari,singurul(deocamdata) e Batistuta(Em.Arabe).

inter
20th June 2003, 18:13
sondaj pr calciomercato :
care din aceste cupluri de jucatori credeti ca-i sunt utile lui Inter ? :
chivu-van der meyde 22.7%
luciano-perrotto 9.08%
stam-stankovic 8.2%
chivu-stam 4.38%
stam-van der meyde 3.18%
luciano-van der meyde 8.66%
chivu-stankovic 18.22%
perrotto-stankovic 6.45%
stankovic-van der meyde 13.91%
luciano-stankovic 5.22%

total votanti 3084

e apreciat cristi al nostru :happy :happy :happy

baubau
21st June 2003, 11:47
Cresp si-a reinnoit contractul cu Inter ""I HAVE ACCEPTED THE PLAN FOR THE RENEWAL OF MY CONTRACT. I AM PROUD TO BE PART OF INTER."

Dorin
23rd June 2003, 00:44
Se pare ca e clara treaba . Chivu la Inter !!! Nu strica un asa jucator acolo!Dorin
:yeah:

inter
23rd June 2003, 09:07
:ok: da, Dorine ai dreptate /hello
de ljunberg ai mai auzit ceva?

Ayrton
25th June 2003, 11:37
Azi expira termenul pana la care Inter Milano poate face oferta pentru Chivu (asa a declarat Giovanni Becali); deci sunt ceva noutati?

csor73
25th June 2003, 12:57
Nici nu vreau sa ma gandesc ca il poate scapa Moratti pe Chivu! Cu toate acestea am inteles ca Moratti a oferit cu 10 mil euro mai putin decat "pretul de lista" pentru Chivu-Van der Meyde. Il astept si pe Veron! :rolleyes:

Ayrton
25th June 2003, 14:59
Becali a anuntat azi ca s-a inteles cu Inter pentru Chivu, urmand ca pana in 15 iulie italienii sa astepte scaderea sumei de transfer de 19 mil euro de catre Ajax, in caz contrar transferul picand...

inter
26th June 2003, 08:59
Inter: Chivu, colpo rimandato 25/06/2003 18:41.54
Moratti ha interrotto la trattativa, per motivi di bilancio

L’Inter congela la trattativa con Christian Chivu, almeno per un paio di settimane.

Il club nerazzurro prima di pianificare un acquisto che alleggerirebbe le casse di circa una quindicina di milioni di euro, vuole sincerarsi della volontà dei suoi giocatori di accettare una riduzione di stipendio. Non solo. Ci sono dei movimenti che potrebbero far girare un po’ di liquidi e questo ha di fatto obbligato la società a ritardare l’acquisto del difensore olandese.

Massimo Moratti è intenzionato ad ingaggiare il ventitreenne rumeno dell’Ajax, ma ha chiesto all’agente del giocatore di attendere ancora qualche giorno. Non ci sono motivi perché l’affare non si faccia, basta avere un po’ di pazienza…


uite adevaratul motiv, ayrton :thinkso:

inter
26th June 2003, 11:45
un alt schimb pe axa Inter-Parma: Lamouchi-Morfeo

Ayrton
26th June 2003, 12:26
Inter, mai tradu si tu din italiana, ca nu o inteleg chiar toti... eu mai pricep ceva, dar nu stiu orice cuvant, prego! :D

Intrebare: unde va juca ghanezul Appiah sezonul viitor, ca mie mi se pare unul din cei mai buni mijlocasi din Il Calcio?

inter
27th June 2003, 08:26
pt. aducerea cuplului Chivu-van der meyde, s-a intrat in linie dreapta , Inter oferind barcelonei pe Recoba (eventual la pachet cu Cannavaro)
pt. suma de 20(35) mil.euro :)

baubau
1st July 2003, 00:35
inter -Eu nu am gasit nimic despre Recoba ca pleaca de la Inter ba dimpotriva Moratti,pe calciomercato, zice ca "Inter se relanseaza cu Recoba,Crespo,Vieri si Emre.." sau nu mai inteleg nici italiana :?
Lamureste-ma!Pleaca sau nu El Chino?

Dorin
1st July 2003, 01:06
Ljugberg la Inter doar in postura de imprumut ! ASA se discuta in Suedia . El nu prea ar fii multumit cu asta dar nici cu salariul .A spus raspicat precum ca ar vrea sa ramana la Arsenal :yeah: Dorin

inter
1st July 2003, 08:31
baubau, a fost o stire pe "datasport" acum vreo 3-4 zile potrivit careia se discuta despre posibila cedare a lui Recoba si eventual Cannavaro pt. a face rost de bani pt. chivu+vander meyde.
oricum se pare ca olandezul e mult mai dorit decat cristi in momentul de fata :happy
ayrton, APPIAH e in momentul de fata jucatorul lui Juve :) , a semnat acum 24 ore :happy

Ayrton
1st July 2003, 09:37
/fu/ juve! Daca iau tot astia titlul anul acesta eu imi bag picioarele in il calcio!

Forza Inter!

Sergio
1st July 2003, 10:56
Parerea mea e ca cuplul Recoba-Cannavaro e peste Chivu-Van der Meyde,dar pana la urma s-ar putea sa nu ajunga nici unul din ultimii doi la Inter. :oops:

baubau
1st July 2003, 12:21
Nu stiu de ce dar cred ca Chivu mai sta un an la Ajax!Pe situl de la inter fanii au votat in proportie de 84.96% intarirea mijlocului....Se aude ceva de vreun mijlocas bazat?

Sergio
1st July 2003, 12:55
Adevarul ca apararea sta bine,atacul la fel,la mijloc e problema.Deocamdata doar Lamouchi e cert,se poarta tratative cu Chievo pt Luciano si Perrota. :pace:

inter
5th July 2003, 09:02
Luciano (Chievo) la Inter :happy
Joi se discuta despre transferul lui van der Meyde , Ajax cere 10 mil. Inter da 7 mil .

inter
5th July 2003, 12:19
Inter: boom tessere, superata quota 20.000
04/07/2003 17:46.24
Ora scatta la vendita libera per tutti

Un altro muro è stato abbattuto, dai tifosi nerazzurri. Massimo Moratti dovrà fare un monumento ai suoi tifosi, che a fronte di una stagione segnata dalla vittorie di Juventus e Milan e una campagna acquisti ancora senza colpi di rilievo hanno deciso di sostenere in massa la squadra.

In appena dieci giorni lavorativi sono state rinnovate ben 23.156 tessere, con una media di oltre duemila e trecento abbonati al giorno, molto meglio dell'anno scorso sopo lo stesso periodo. Si tratta di un numero impressionante, destinato a crescere a partire dal prossimo 10 luglio quando, dopo una sosta tecnica di tre giorni, scatterà la vendita libera degli abbonamenti per la stagione 2003/04.


:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

inter
5th July 2003, 12:23
Inter: preso l'attaccante cileno Mauricio Pinilla
05/07/2003 09:25.10
Il giovane giocatore sarà inizialmente prestato al Chievo

A quanto annunciato dal padre dello stesso giocatore, l'Inter avrebbe concluso la trattativa con l'Universidad de Chile per il trasferimento in nerazzurro di Mauricio Pinilla. Il club di via Durini avrebbe speso per il diciannovenne attaccante una cifra intorno ai 2,8 milioni di dollari, in un'operazione condotta insieme al Chievo, dove Pinilla giocherà una o più stagioni in prestito. In settimana dovrebbe avvenire la firma del contratto (di quattro o cinque anni) da parte dell'attaccante cileno.

asta este noua directie a lui Inter, aceea de a achizitiona noile talente care apar pt. a forma o superechipa :happy

Sergio
5th July 2003, 14:49
Poate peste 10 ani va fi superechipa cand vor creste jucatorii astia,dar nu cred ca cei zeci de mii care isi fac abonamente in fiecare an mai au atata rabdare. /nope/

inter
7th July 2003, 08:52
de 15 ani tot am rabdare :happy

inter
9th July 2003, 11:41
Il club olandese chiede circa 8 milioni di euro

Dopo l'acquisto di Luciano, l'Inter preme per poter ufficializzare anche l'arrivo di Andy Van der Meyde. Il direttore generale Moretti ha in programma in giornata un incontro ad Amsterdam con i dirigenti dell'Ajax per chiudere la trattativa per il forte esterno classe '79.

Il club olandese chiede circa 8 milioni di euro mentre i nerazzurri sono pronti ad offrirne soltanto 6.
Una diversità tra richiesta ed offerta che non dovrebbe comunque essere un ostacolo.

:? daca fac cum au facut cu chivu :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

inter
9th July 2003, 14:55
L'attaccante del Betis Siviglia al centro delle trattative della società nerazzurra

Oriali e Branca sono i due emissari del presidente Moratti, che, in Spagna, stanno cercando di strappare l'attaccante Joaquin dalla rosa del Betis Siviglia. Le discussioni sembrano abbiano convinto il presidente del club verdebianco, Manuel Ruiz de Lopera y Avalo, che ha dichiarato:"Offerte come quella dell'Inter, non si lasciano passare alla leggera."
Sembra che l'offerta per l'attaccante, classe 1981 e nove reti nell'ultimo campionayo, non superi i 15 milioni di euro, ma potrebbe comprendere anche i contratti di Farinos o di Sergio Conceiçao.



:thinkso:

inter
10th July 2003, 09:11
aseara un nou adus , senegalezul-belgianul Khalilou Fadiga (29ani) de la Auxerre......... :( :( :( , numai ciurucuri............

Dorin
10th July 2003, 09:16
S-or fi terminat si banii sau poate sint transferuri "geniale" ale unui antrenor la fel de "genial "?!?! :yeah: Dorin

inter
10th July 2003, 09:19
cred ca e mana lui Cuper, daca nu obtine 5 victorii din primele 5 meciuri cred ca va avea soarta lui Lippi de acum cativa ani :evil: :evil:

Dorin
10th July 2003, 09:28
N-am nimic cu Inter dar cu Cuper ...OHOHO !!! :yeah: Dorin

inter
11th July 2003, 08:43
Inter: è fatta Van der Meyde
10/07/2003 18:01.46
L'esterno destro è costato circa 7 mln di euro

L'arrivo di Andy Van der Meyde all'Inter è cosa fatta. La società nerazzurra ha infatti concluso l'accordo con l'Ajax per avere il forte laterale.

A darne notizia sono i due siti delle società. Il giocatore è stato pagato circa 7 mln di euro e nelle prossime ore sbarcherà a Milano, dove sosterrà le rituali visite mediche e metterà nero su bianco al contratto che lo legherà alla società nerazzurra.

Lo stesso giocatore del resto, non aveva fatto mistero della sua volontà di venire a giocare a Milano: "Sono onorato" aveva detto, "che il presidente dell'Inter abbia parlato di me. Mi piacerebbe giocare in amichevole con l'Inter proprio contro l'Ajax".
L'olandese è il quarto acquisto interista di questa estate dopo Lamouchi, Luciano e Fadiga.

in sfarsit iese soarele si pe ..........via durrini :D :D :D :D :D

inter
11th July 2003, 09:09
INTER ANCORA PROTAGONISTA SUL MERCATO EUROPEO: SECONDO COLPO IN 24 ORE, UN ALTRO GRANDE ACQUISTO
Giovedi, 10 Luglio 2003 18:08:12
MILANO - L'Inter ha definito oggi con l'Ajax il passaggio in nerazzurro del calciatore olandese Andy van der Meyde, centrocampista di 24 anni con 12 reti realizzate nella passata stagione. Nelle prossime ore il calciatore sarà a Milano per sottoporsi alle rituali visite mediche e mettersi a disposizione del suo nuovo allenatore, Hector Cuper.

Giuseppe Sapienza - Ufficio Stampa

iata confirmarea oficiala :happy :happy

Dorin
11th July 2003, 10:05
Eu sincer nu sint prea impresionat de achizitie. E un jucator de forta , nu extrem de tehnic si nu prea vad cum o sa sse descurce cu betonul italian al apararilor. :yeah: Dorin

Ayrton
11th July 2003, 12:19
Antrenorul milanezilor, Hector Raul Cuper, s-a opus transferului lui Cristi Chivu la Inter, spunînd despre fundasul român cã e prea scund!

inter
11th July 2003, 14:14
hehehe, ce le stiu astia de la prosport pe toate /nope/ /nope/ /nope/

Ayrton
11th July 2003, 14:20
Hai ma, ca poate stie autorul articolului cate ceva :D (cine e autorul? :drak: )

Dorin
11th July 2003, 17:56
In cazul acesta o dovada in plus de cit e de tampit Cuper asta ! :yeah: Dorin

Sergio
12th July 2003, 01:06
hehehe, ce le stiu astia de la prosport pe toate /nope/ /nope/ /nope/

Sa fim seriosi...de unde sa stie ei saracii atatea,mai ales ca s-a schimbat ziarul recent.Sunt stiri preluate de pe calciomercato,datasport si alte surse.Ei le iau de-a gata.Daca si asta e gazetarie... :o

Cat despre Van der Meyde,de departe cea mai buna achizitie,de fapt cam singura de marca. :D

inter
14th July 2003, 10:01
Vieri dezminte posibilitatea unui transfer la Chelsea, "la Londra ?, numai in vacanta...." :D :D :D :D :D

inter
14th July 2003, 17:30
si la mai luat cUPER si pe Helveg :( :( :( , ce o fi vazut la danezu asta nu stiu............... o vrea sa aiba aparare pt.NBA :drak: :drak: :drak:

Ayrton
14th July 2003, 17:39
Helveg? Pai pe dreapta erau acoperiti... Si tocmai pe asta care n-a facut nimic in vreo 3 ani la Milan? Ce-au dat in schimb?

inter
14th July 2003, 17:44
pai asta e nu au dat pe nimeni , dar vrea cuper fundasi de peste 180 cm ...., ca la Inter se joaca Baschet nu Fotbal :( :( :( :(
de nu vom avea la greu probleme cu "uriasii" helveg si materazzi, astia nu sunt in stare sa reactioneze la un dribling al lui del piero, mutu .........si e o lista intreaga :evil: :evil: :evil: :evil:
singuar chestie pozitiva e ca Moratti i-a fixat lui cuper termene precise (et.5 loc1 ...samd), altfel ii reziliaza contractul :drak: :drak: :drak:

inter
17th July 2003, 13:59
si ca sa fie totul complet :( , Fadiga adus cu surle si trambite nu a plecat in pregatiri avand probleme medicale...........care nu au fost descoperite la transfer :evil: :evil: :evil: :evil:
cred ca zboara vreo cativa din staff-ul tehnic :ciocan: :ciocan: :ciocan:

inter
17th July 2003, 18:24
Iata si lotul plecat la pregatire in Riscone di Brunico :
-portari:Bindi,Cordaz, Fontana
-fundasi:Adani,Coco,Gamarra,Helveg,Materazzi,Pasqua le,J.Zanetti
-mijlocasi:Almeyda,Biava,Dalmat,DiBiagio,Emre,Karag ounis,Luciano,
Lamouchi,Okan,Rebecchi,Van der Meyde
-atacanti:Crespo,Kallon,Martins,Recoba,Vieri

Toldo,Cannavaro,C.Zanetti,Cordoba se vor alatura lotului in partea a 2-a a stagiului de pregatire, in timp ce Fadiga a fost oprit de medici :(

Sergio
18th July 2003, 00:46
Cuper il vrea pe Kily Gonzalez in locul lui Fadiga. Valencia il cere pe Farinos la schimb.
Di Biagio a fost anuntat ca nu mai intra in vederile lui Cuper :ciocan: Jucatorul va cere o intalnire cu antrenorul pt a lamuri lucrurile. A innebunit de tot Cuper?

Lazio il cere la schimb in cadrul transferului lui Stam pe Cordoba + o suma de bani.Sanse mici.

inter
18th July 2003, 09:04
in ceea cel privrste pe DiBiagio, stirile sunt contradictorii :? , pe site-ul oficial este dat in lotul care a plecat in pregatiri, calciomercato anunta ieri ca a fost convocat in ultimul moment in lot, iar datasport ca este in vederile a 2 cluburi engleze :(
in ceea cel priveste pe cuper, asta si-a ridicat suporterii in cap cu "fanteziile" lui :evil: :evil: :evil: :evil:
DiBiagio e mai indreptatit de 1000 de ori sa faca parte din lot comparindul sa zicem cu Okan :(

IlMILAN
18th July 2003, 11:36
Poate se repeta istoria de anu trecut....si apare Di Biaggio la concitadina MILAN. Mai are Milan un fundas bun alaturi de Helveg, unu Laursen si poate si parnaia de Tomasson. Ar fi echitabil schimbu... :D


cu respect dar Cupper e mai idiot decat Ancelotti pe care l-au scos jucatorii in finala Ligii .

inter
18th July 2003, 12:50
Fadiga nu va mai juca la Inter, care si-a luat o mare teapa :evil: :evil: :evil: , avand grave probleme medicale care ii pun in pericol viata :( :(

IlMILAN
18th July 2003, 13:52
sorry pentru teapa asta..
mie nu nu-mi miroase a bine cu "Leii astia neimblanzititi"..
mai intai Foe acum asta...e dubios rau....

oricum e naspa sa dai banii si sa vezi ca defapt jucatoru e varza

inter
18th July 2003, 13:56
si sa vezi cum o sa-si piarda painea vreo 3-4 insi din stafful tehnic :evil:

IlMILAN
18th July 2003, 14:00
man nu-i plange tu pe aia....ca nu or muri de foame...
plus ca un antrenor ca si Cuper sa ia salarul ala...poate sa doarma doi trei ani...nu?
el a pierdut toate meciurile decisive ale lui Inter si cu Milan si cu Juve..
mie imi convine sa mai stea un pic...
:P :P :P

inter
18th July 2003, 14:01
las ca vedeti voi pe :drak: la anu :D :D

inter
18th July 2003, 19:06
se pare ca ruptura dintre DiBiagio si Cuper :ciocan: :ciocan: :ciocan: e ireversibila, DiBiagio fiind in atentia Bresciei,Perugiei, Monaco, Fullham si Middlesbourough :(
Pacat...........mare pacat :(

Sergio
19th July 2003, 00:01
Sa nu-l uitam pe Kanu, un alt jucator african cu care s-a fript Inter. :shit:

inter
19th July 2003, 12:48
Valencia vrea pt. Killy Gonzales numai bani :?
cuper a ajuns rau de tot, aduce toti argentinienii la Inter :evil: :evil: :evil:

inter
21st July 2003, 14:14
se pare ca Valencia nu-l da pe K.Gonzales(Inter nu plateste totii banii cash) si apare un nou nume Rapajici :(

Ayrton
21st July 2003, 14:51
Eu citisem ca Valencia vrea bani + Farinos (apropo, asta mai e la Inter???)

inter
21st July 2003, 14:54
nu vrea decat cash, iar Farinos nu a fost convocat in pregatiri, fiind pe lista de transferuri :happy

inter
22nd July 2003, 13:58
s-a renuntat la k.gonzales, in vizor intrand cehul Jankulovski de la Udinese :happy :happy , in sfarsit o veste mai acceptabila :thinkso:

inter
22nd July 2003, 19:13
pentru sezonul viitor, walter bassegio (25ani) mijlocasul ofensiv al lui Anderlecht, este in vizorul a 2 echipe :Inter , pt. al substitui pe Recoba, considerat de Man.Utd ca prima alternativa la Ronaldinho, si Parma care il va pierde pe Nakata, caruia ii place la Leeds, dar se afla in atentia Milanului :thinkso:

inter
23rd July 2003, 08:50
aseara in primul amical al noului sezon Inter -Selectionata Brunico 9 - 0 :happy
golurilr au fost marcate de Vieri2,Crespo2,Adani, Martins, Biava si Kallon2 :thinkso:

inter
23rd July 2003, 16:33
a intrat in vizor si De Pedro de la Real Sociedad :happy

Sergio
23rd July 2003, 21:32
de pedro e de mult in vizor, la fel si Kily.Nu cred ca-l va da Sociedad asa usor. Oricum, daca pleaca Di Biagio, mijlocul va fi varza. Poate noii veniti vor face ceva totusi.Ar fi cazul. 8)

Ce se mai aude cu Mendieta? Pe unde o apuca?

inter
24th July 2003, 08:42
cu Mendieta inca nimic.......
dar se preconizeaza un schimb Lazio_Inter , Pasquale si Dalmat vor trece la romani iar de la acestia va veni Favalli :thinkso:

inter
25th July 2003, 08:57
Sabato 26 luglio 2003
a Brunico: Inter - Alto Adige

Martedì 29 luglio 2003
a Bolzano: Inter - Stoccarda

Venerdì 1 agosto 2003
ad Amsterdam ore 19:00: Inter - Galatasaray

Domenica 3 agosto 2003
ad Amsterdam ore 20:45: Ajax - Inter

Venerdì 8 agosto 2003
a Bari: Trofeo Birra Moretti
con Juventus e Sampdoria

Martedì 12 agosto 2003
ad Ancona: Trofeo TIM
con Milan e Juventus

Sabato 23 agosto 2003
a Catania: Inter - Real Sociedad

cam asta e programul de pregatire al lui Inter :)

Dorin
25th July 2003, 10:32
E bine sa fii mare . Si adversarii sint de calibru chiar si in meciurile de antrenament .Sint curios de meciul cu Sociedad in primul rind ! :yeah: Dorin

inter
25th July 2003, 12:16
Dalmat nu vrea sa plece la Lazio , asa ca discutiile vor fi reluate luni, in ecuatie intrand si transferul lui Lanna (Chievo) la Laziali 8)

inter
29th July 2003, 11:24
Inter joaca asta seara cu Stuttgart, interesant de urmarit va fi jocul echipei tinand cont ca nu vor juca:Coco si Cannavaro aflati in urma cu pregatirea, Recoba aflat la nationala Uruguayului, Van der Meyde, Emre, C.ZAnetti,Cordoba si Ventola toti accidentati :( aproape o echipa :thinkso:

Ayrton
29th July 2003, 13:43
Si transmite Eurosport meciul diseara la ora Romaniei 22.00.

De ce pleaca Dalmat? Ca e bunicel... Mai bine il goneau pe Okan, ca turcul asta nu merita sa joace la Inter...

inter
29th July 2003, 13:46
deocamdata nu pleaca, dar e propus la schimb pt.Favalli de la Lazio :(

Ayrton
29th July 2003, 17:14
Avand in vedere ca pe www.onlinesport.ro/Forum este un mare suporter al echipei Internazionale Milano, m-am gandit sa-i fac o bucurie si sa-i spun ca nu as fi trist deloc daca la sfarsitul editiei 2003/2004 din Il Calcio, echipa campioana va fi chiar echipa nerazzura din orasul Domului...
:yeah:
Forza Inter! :yeah:

inter
29th July 2003, 17:18
:D :yeah: :yeah:
asa sa fie :happy

Edgar
29th July 2003, 22:45
Inter, ce faci puiule, cum de n-ai mai postat nimic in ultimele ore? Stai cu nasucul lipit de televizor? Era 1 - 0 ultima oara cand m-am uitat. :)

inter
30th July 2003, 08:29
:happy , da victorie clara cu 2-0 prin golurile lui Martins si Vieri -11m
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

inter
30th July 2003, 10:27
http://www.inter.it/media/raw/2003-07-29_232242.jpg
http://www.inter.it/media/raw/2003-07-29_233343.jpg
cateva imagini din meciul de aseara :thinkso:

inter
30th July 2003, 10:42
http://www.vikinginter.com/cn-063_jpg.jpg

in noul sezon baietii vor domina tribunele :thinkso:

inter
30th July 2003, 12:09
astazi la intrunirea Ligii, Inter va face o noua oferta lui Lazio pt. Stam si Favalli , 10mil.eu +Kallon+Adani+Lanna :happy

inter
30th July 2003, 13:05
http://www.inter.it/media/raw/2003-07-29_232938.jpg

il capittano in actiune :happy

inter
30th July 2003, 15:18
http://www.inter.it/media/raw/2003-05-13_204841.jpg

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Ayrton
30th July 2003, 15:32
De la il derby del madonina ai ceva poze?

inter
30th July 2003, 15:36
fac o selectie si o sa pun vreo 2-3 mai sugestive :happy

inter
31st July 2003, 15:29
Portieri: Toldo e Fontana

Difensori: J.Zanetti, Adani, Cordoba, Gamarra, Materazzi, Pasquale

Centrocampisti: Luciano, Almeyda, Biava, Rebecchi, Karagounis, Emre, Okan, Lamouchi, Van der Meyde

Attaccanti: Crespo, Ventola, Martins

acesta este lotul deplasat la Amsterdam pt. meciul cu Ajax :thinkso:

Dorin
1st August 2003, 00:18
Nu-i asa ca e fain decind se pun si poze ?Vad ca invata tot mai multi cum se face :yeah: Dorin
http://www.eurosport.com/imgbk/FOOTBL/ALL/big_MD-I103574.jpg

inter
1st August 2003, 09:12
Ancona-Milan (lunedì 1 settembre)
Bologna-Parma
Brescia-Chievo
Inter-Modena
Juventus-Empoli
Lazio-Lecce
Perugia-Siena
Reggina-Sampdoria
Udinese-Roma

prima etapa din Italia :thinkso:

inter
2nd August 2003, 08:49
Inter desfiinteaza Galata :happy 3-0, cu o evolutie foarte buna a lui Martins :)

inter
2nd August 2003, 08:50
http://www.inter.it/media/raw/2003-08-01_224454.jpg

Dorin
2nd August 2003, 10:26
Presa suedeza comenteaza jocul impunator al lui Inter mai ales asa de devreme in pregariri . :yeah: Dorin

inter
2nd August 2003, 10:50
Da -mi si mie o adresa , sa pot savura comentariile :D , desi o sa incerc sa rezist mai mult de 10 min :thinkso:

Sergio
3rd August 2003, 00:27
Inter face ravagii in pregatiri. /hello /hello /hello
Sper sa nu fie deja obositi cand incepe campionatul. :drak:

http://www.inter.it/media/raw/2003-08-01_224911.jpg

inter
4th August 2003, 09:34
NE-AU RUPT :( :( :( :( , aia de la Ajax :ciocan: :ciocan: :ciocan: , in repriza 2-a a fost macel :x , daca nu era Toldo............. :evil: :evil: :evil:

Dorin
4th August 2003, 09:40
A jucat cumva si noul roman de acolo , Mitea ? Dar Lobont ?
Inter poti sa treci pe la Dom sa te mai linistesti dupa asa corectie .... :yeah: Dorin

Cipangoo
4th August 2003, 10:37
Nu. Nici unul. Daca joaca asa nu prinde inter nici INTERtoto... :?

Ayrton
4th August 2003, 13:14
A jucat super Ajax, la Inter mi-a placut doar nigerianul ala Martins, iute si agil ca un sarpe...
Lobont era in costum, iar Mitea era in Romania, isi facea bagajul pentru Amsterdam ca inca nu a primit permisul de munca si d-aia n-a jucat.

inter
5th August 2003, 19:30
http://www.inter.it/media/raw/2003-08-04_142754.jpg

macar cu atat ne-am ales :P

inter
6th August 2003, 12:57
si se pare ca am pus ochii pe Maxwell care e dorit cu insistenta de Cuper (mai bine decat cu K.Gonzales :thinkso: )

Ayrton
6th August 2003, 13:16
E bunicel Maxwell pentru postul de fundas/mijlocas stanga...
Cu van der Meyde ala insa s-au cam pacalit interistii, ca nu a aratat inca nimic...

inter
8th August 2003, 11:03
Portieri : Toldo , Fontana

Difensori : J.Zanetti , Helveg (13), Cordoba , Materazzi , Gamarra , Adani , Pasquale

Centrocampisti : Luciano (11), Okan , Lamouchi (8), Karagounis (19), van der Meyde (7), Rebecchi (28), Biava (29)

Attaccanti : Crespo , Vieri , Martins , Kallon


acesta este lotul deplasat la Bari pt. trofeul Birra Moretti :happy

inter
8th August 2003, 12:43
foarte interesanta modalitatea de departajare in caz de egalitate la sfarsitul celor 45 min :happy : se vor executa cate 3 actiuni de fiecare echipa care constau in plecarea unui jucator de la 30m de poarta , care in 6 secunde trebuie sa finalizeze ( mai atractiv decat penalty-urile :yeah: )

Sergio
8th August 2003, 13:06
Da, cred ca e unicat chestia asta. S-a procedat asa si anii trecuti la Bari. Sunt exact ca la hochei loviturile astea. 8)

inter
8th August 2003, 18:16
INTER CAMPUS - SPECIALE ROMANIA

In romania, 350 bambini degli orfanotrofi di Ramnicu Valcea, Braila e Tulcea sono attualmente seguiti da Inter Campus. L’attività viene eseguita in collaborazione con l’associazione locale “cuore a cuore” (inima pentru inima) e con l’appoggio dell’ org. “bambini in Romania” di don Gino Rigodi. Un grande aiuto quest’anno è arrivato da Unicredit Romania, che permetterà di allargare il progetto ad altre due località in Transilvania. Grande gioia per i bambini di istituto, che vengono portati fuori dagli orfanotrofi per giocare a pallone negli stadi e nei campi comunali con il materiale fornito da Inter e gli allenatori inter campus locali.



iata cum F.C. INTERNAZIONALE MILANO face ceva pt. orfanii din Ro.
Sincere felicitari :happy :happy :happy

Dorin
8th August 2003, 20:05
Ia te uita mai frate ! Al cui e meritul asta ? Cine i-a mobilizat ? :yeah: Dorin

Edgar
9th August 2003, 02:56
Evident, simpaticul nostru forumist - inter! :P

Dorin
9th August 2003, 11:04
Atunci e rindul tau Edgar ! Ca si Juventus are cu ce .... :yeah: Dorin

inter
11th August 2003, 11:31
meritul este al fostului fundas Gabrielle Oriali, acum in staff-ul tehnic, a carui mama s-a nascut in Ro :yeah: :yeah: :yeah:

inter
12th August 2003, 13:20
dupa refuzul lui Ajax , care a cerut 7 mil. eu pe Maxwell (Inter oferise 5), azi in proportie de 90% se va perfecta transferul lui K.Gonzales (Valencia) :(

Sergio
12th August 2003, 22:35
asta e mai ieftin? :?

Edgar
12th August 2003, 23:43
Nu cred ca e mai ieftin, dar are o calitate foarte importanta pentru Cuper: e argentinian. :thinkso:

inter
13th August 2003, 08:17
am castigat "TIM" dupa 2 victorii cu 1-0 impotriva lui Juve (CRESPO :happy ) si Milan(KALLON :D )

inter
13th August 2003, 08:37
http://www.inter.it/media/raw/2003-08-13_003515.jpg

golul victoriei cu Juve :D

Ayrton
13th August 2003, 10:03
Auzi, daca ramaneti fara Crespo (oferta excelenta de la Chelsea) si Recoba (Parma) va fi greu in noul campionat... Dar poate mai ia Cuper un argentinian de la Valencia in locul lor... :P Mai sunt liberi Pelegrino si Ayala, pe care il preferi? :thinkso:

inter
13th August 2003, 10:05
Recoba s-ar putea sa plece, dar Crespo sub nici o forma!!!!!!!!!!

inter
13th August 2003, 12:17
Moratti ofera 7 mil. eu pe Mexes de la Auxerre :? :?
stie cineva mai multe despre Mexes?

inter
13th August 2003, 14:35
http://www.inter.it/media/raw/2003-08-13_021409.jpg

asa da :D :D

Ayrton
13th August 2003, 15:11
Moratti ofera 7 mil. eu pe Mexes de la Auxerre :? :?
stie cineva mai multe despre Mexes?

E superbun pe postul de fundas central, tanar (21 de ani), inalt (1.87), blond (o raritate in echipa nationala a Frantei, unde jucatorii de culoare sunt la mare cinste!), titular in jocurile Cupei Confederatiilor, de mare perspectiva. In concluzie o superachizitie pentru Inter!
http://www.sports.fr/fr/football/images/fichesd1/philippemexes.jpg

inter
13th August 2003, 15:15
deci daca are 1.87, e favoritul lui Cuper :D :D :D

Ayrton
13th August 2003, 15:18
:D :D :D Bine zis! Si mai e si fundas, deci e de 2 ori favoritul lui Cuper! :D :D :D

MaPaX
15th August 2003, 14:11
Vizitati site-ul www.solointer.3x.ro !

Stiri, poze, wallpapers....

FORZA INTER!

inter
23rd August 2003, 14:04
dupa discutiile avute de conducere, referitoare la transferul lui Crespo la Chelsea, Vieri declara ca vrea sa plece la Juve, din cauza lipsei de rezultate :( :( :(

inter
23rd August 2003, 14:11
Inter: Morientes per il dopo Crespo?
23/08/2003 11:39.12
L`attaccante spagnolo costa 12 mln di euro

La partenza di Hernan Crespo lascia libero un posto nell`attacco dell`Inter. Il presidente Massimo Moratti ha lasciato intendere che i nerazzurri non compreranno un altro bomber per sostituire l`argentino, ma nella realtà gli uomini mercato dei nerazzurri continuano a seguire attentamente le vicende di mercato. Un possibile obiettivo potrebbe essere Fernando Morientes del Real Madrid, chiuso da Ronaldo e Raul, oltre che dal giovane Portillo. I rapporti tra le due società non sono idilliaci, dopo il caso Solari, finito davanti alla Fifa (i nerazzurri, che nella scorsa stagione non hanno trovato l`accordo con il giocatore, pretendono i 10 mln di euro pattuiti, gli spagnoli non vogliono sborsarli, accusando il club di Via Durini di non aver proposto un ingaggio adeguato all`esterno argentino). Morientes costa 12 mln di euro, quindi la differenza è di soli 2 mln. I due club potrebbero porre fine alla diatriba chiudendo questa trattativa: a Milano, nell`affare Ronaldo, arriverebbe Morientes invece di Solari. In alternativa piace sempre Julio Cruz del Bologna, seguito però anche dalla Juventus.

oare cum se va incheia aceasta odisee?

inter
23rd August 2003, 14:47
dupa declaratia lui J.Zanetti de azi se pare ca intradevar Crespo va pleca :( , sunt fff. curios cine va fi noua achizitie?

inter
25th August 2003, 10:21
1-0 neconcludent in "Pirelli Cup" cu Real Sociedad :happy

Sergio
25th August 2003, 13:02
Si primul gol pt v d Meyde in nerrazzur. :thinkso:

Edgar
25th August 2003, 17:16
dupa discutiile avute de conducere, referitoare la transferul lui Crespo la Chelsea, Vieri declara ca vrea sa plece la Juve, din cauza lipsei de rezultate :( :( :(

Hehe! Cred si eu! Si-a dat seama unde e miezu' :P
Ce face Moratti asta, mai amice inter? Tot spune ca vrea titlul si il vinde pe Crespo? Stii cumva pe cine aduce in loc? Sau e multumit de atac asa cum e acum?

inter
27th August 2003, 08:37
a semnat K.Gonzales pe 4 ani :(

IlMILAN
27th August 2003, 11:19
Inter chiar nu inteleg de ce esti trist...
Serios vorbesc nu fac misto
Mie mi-a placut K.Gonzales la Valencia, e drept ca sezonul trecut nu a prea jucat dar a fost si accedentat.
Eu chiar cred ca ati luat un jucator bun numai ca iarasi nu inteleg de ce l-ati vandut pe Crespo... :shock:

inter
27th August 2003, 11:53
:evil: nici eu nu inteleg (si inca multi interisti), sunt :( , deoarece din pct. meu de vedere Crespo e cu mult peste K.Gonzales :happy

MaPaX
28th August 2003, 18:52
Grupa B: Arsenal, Inter Milan, Dynamo Kiev si Lokomotiv Moscova.

inter
29th August 2003, 08:27
Inter in tratative cu Lyon pt. Brechet :happy
In ceea ce priveste componenta grupei noastre, e OK :yeah: :yeah:

inter
29th August 2003, 12:08
au perfectat transferul lui brechet pt. 4 mil. eu si deasemeni l-au transferat si pe Cruz de la Bologna :happy

MaPaX
29th August 2003, 22:44
Dalmat a fost transferat la Middlesbrough

si fundasul francez a fost transferat oficial

mai multe detalii la www.solointer.3x.ro/stiri.htm !

inter
30th August 2003, 08:51
Queste le probabili formazioni di Inter-Modena, incontro valido per la 1ª giornata del campionato di Serie A in programma domenica alle ore 15 allo stadio di San Siro di Milano.

Inter (4-4-2): 1 Toldo; 4 J.Zanetti; 17 Cannavaro, 23 Materazzi, 2 Cordoba; 11 Luciano, 6 C.Zanetti, 5 Emre, 7 van der Meyde; 32 Vieri, 30 Martins.
(12 Fontana, 15 Adani, 13 Helveg, 8 Lamouchi, 25 Almeyda, 20 Recoba, 3 Kallon).
All. Cuper
Indisponibili: Coco, Beati.

Modena (3-4-3): 11 Ballotta; 5 Mayer, 29 Cevoli, 6 Ungari; 25 Campedelli, 7 Milanetto, 8 Marasco, 3 Balestri; 15 Kamara, 9 Taldo, 14 Allegretti.
(13 Zancopè, 27 Pivotto, 22 Stellini, 4 Ponzo, 77 Scoponi, 20 Vignaroli, 19 Music).
All. Malesani.
Indisponibili: Pavan.

asadar debut in noul sezon al Interului care doresc sa fie incununat cu o victorie categorica :yeah: :yeah: :yeah:

inter
1st September 2003, 08:59
http://www.inter.it/media/raw/2003-09-01_030103.jpg

http://www.inter.it/media/raw/2003-09-01_031120.jpg

oamenii care au salvat Interul :thinkso:

Sergio
2nd September 2003, 08:03
Bine ca l-au salvat. :D
Mai ales Materazzi, nu? Golul etapei, ce mai_ /hello

inter
6th September 2003, 11:16
Inter si-a trimis impresarii la Vaduz pt. al urmarii pe Tuncay Sanli atacantul lui Fenerbahce, golgeter in Turcia in ac. moment cu 5 goluri in 4 partide 8)
Adevarul ca sunt cam satul de turci :x :x :x , ce o vedea Cuper la ei nu stiu :evil: :evil: :evil:

inter
8th September 2003, 15:30
Si o veste mai buna,Moratti s-a hotarat ca din iulie 2004sa-l aduca din nou la echipa pe Adriano :happy :happy

Ayrton
8th September 2003, 16:11
Ce mai face Bobo, tot accidentat? Ca fara el o sa fie jale mare etapele urmatoare...

inter
8th September 2003, 16:17
joaca :happy , si miercuri cu sarbii :thinkso:

Delia
9th September 2003, 22:20
In acesti doi ani de cand e Cuper antrenor, nu stiu daca am vazut 10 meciuri despre care as putea spune ca mi-au placut. Facand abstractie de faptul ca n-a castigat nimic(a avut titlul "in mana" si totul s-a dus pe apa sambetei in 90 de minute), nu-mi place faptul ca toata tactica echipei se rezuma la o degajare luuuuunga (de la Toldo, daca se poate) pana la Vieri sau la cine naiba-i in atac...

Mini Cooper a facut mare caz de faptul ca Interul joaca 4-4-2 si ca are nevoie de mijlocasi de banda buni. Acuma are, slava Domnului, Moratti sa traiasca! :D Asa ca nu mai are scuze. Cu sau fara Crespo, tot are lot ca lumea, asa ca...

Ayrton
10th September 2003, 10:00
Marea sansa a lui Moratti si deci a Interului a fost Lippi... N-au avut rabdare cu el si de aceea au pierdut ocazia de a fi o echipa adevarata, o campioana, nu o echipa de locurile 2-4...
Eternul pierzator Cuper nu va va lua niciodata "Il Scudeto", si mie imi pare rau, ca Internazionale imi e simpatica oarecum.
Ar mai fi un antrenor capabil sa duca echipa ner-azzura catre titlu, Capello, dar si ala e sub contract cu altii... Altii, in urmatorii 5 ani, nu pot lua titlul cu Inter.

inter
10th September 2003, 10:29
joacate tu cu focul ayrton :x :x :x
lippi a reusit performanta sa fie eliminat in turul preliminar de "celebra" Hammarby :evil: :evil: :evil:
o sa ai parte de o surpriza anul asta :thinkso:

Ayrton
10th September 2003, 15:25
Mah, stii parerea mea: sa ia titlul oricine, mai putin Juventus. Sau Sampdoria, dar de astia nu mi-e teama. Daca va fi Inter foarte bine. Daca va fi Milan va fi extraordinar de bine!

inter
11th September 2003, 14:27
In iarna un schimb interesant :thinkso: :pleaca Recoba si vine Owen 8)
Ce parere aveti?

Delia
11th September 2003, 21:11
Din cate-mi aduc bine aminte, Moratti are de mai demult fixatia asta cu Owen. Nu stiu ce sa zic, nu prea cred ca jucatorii englezi ar face mare lucru in Italia...

Cat despre Recoba, e un tip talentat, dar ii lipseste constanta. Si nu cred ca dementul il va lasa sa joace titular prea des. Tre' sa recunosc ca "Il Chino" m-a dezamagit anul trecut(si nu numai pe mine, ci si pe majoritatea interistilor, cred).

Oricum, ne mai lipseste Dida si am avea o echipa de falsificatori de pasapoarte: Recoba, Eriberto-Luciano... :D :P :D

inter
12th September 2003, 08:12
:D :D :D , pertinenta afirmatia ta

inter
12th September 2003, 11:53
maine se va hotara daca Bobo va fi apt de joc pt. viitoarea etapa :happy

Delia
12th September 2003, 12:35
Prefer sa nu joace Vieri etapa asta, dar sa fie in forma miercuri. 8)

Delia
15th September 2003, 00:45
Inter: 1 Toldo , 3 Kallon , 4 J.Zanetti , 6 C.Zanetti , 7 van der Meyde , 8 Lamouchi , 9 Cruz , 11 Luciano , 13 Helveg , 17 Cannavaro , 23 Materazzi .
12 Fontana , 2 Cordoba , 15 Adani , 26 Pasquale , 5 Emre , 22 Okan , 30 Martins .


Siena: 1 Rossi, 2 Cufré, 4 Mignani, 5 Cirillo, 10 Chiesa, 11 Lazetic, 21 Taddei, 22 Ardito, 23 D'Aversa, 28 Guigou, 32 Delli Carri.
14 Fortin, 12 Arano, 33 Menegazzo, 18 Foglio, 8 Argilli, 31 Rubino, 25 Ventola.

Acelasi meci chinuit al Interului, dar 3 puncte sunt 3 puncte...

Siena a inceput excelent prima repriza, fiind aproape de gol prin Chiesa, lansat de Guigou. Totusi, Inter reuseste sa deschida scorul(Materazzi, '29, cu ajutorul lui Cufre’).
Se pare ca dementul l-a pus pe Van der Meyde pe dreapta si pe Luciano pe stanga...

Spre sfarsitul meciului, Siena are posibilitatea de a egala, dar rezultatul nu se schimba. De semnalat gestul sportiv al lui Chiesa, care a trimis mingea in afara terenului de joc atunci cand l-a vazut pe Cannavaro la pamant.

inter
15th September 2003, 08:45
Materazzi, golgheterul Interului dupa 2 etape :D :D :D
Cred ca anul asta si Toldo va reusi sa marcheze 8)

inter
16th September 2003, 08:48
Portieri: Toldo e Fontana
Difensori: Cordoba, J.Zanetti, Helveg, Adani, Cannavaro, Materazzi, Pasquale
Centrocampisti: Emre, C.Zanetti, van der Meyde, Lamouchi, Luciano, Kily Gonzalez, Okan
Attaccanti: Kallon, Cruz, Martins

acesta este lotul care face deplasarea la Londra :thinkso:

inter
17th September 2003, 18:25
La terza Inter di Cuper esordisce questa sera in Champions League nel mitico Highbury di Londra contro l`Arsenal di Arsene Wenger, in una sfida che potrebbe
già essere decisiva per le sorti del girone, se non altro per il primo posto.

Hector Cuper vuole un`Inter che sappia interpretare un contropiede intelligente e spettacolare, senza difendersi ad oltranza sulle barricate. E la stessa cosa vogliono i tifosi interisti, che sperano di non dover più patire la stessa sofferenza che provarono in occasione della trasferta di Valencia della scorsa stagione, che pur si concluse con la qualificazione dei nerazzurri.

Il tecnico argentino, che non potrà contare sull`infortunato Christian Vieri, schiererà in attacco l`inedita coppia formata da Obafemi Martins e da Julio Cruz, sostenuta, sulle fasce, da Andy Van der Meyde e Kily Gonzales.

L`Arsenal, che vuole finalmente affermarsi anche in Europa dopo le troppe delusioni degli ultimi anni, presenterà un attacco formato da Thierry Henry e da Dennis Bergkamp, che dal suo sito internet ha fatto sapere di avere ancora il dente avvelenato sia con l`Inter che con il calcio italiano. La battaglia di Highbury è già iniziata.

FORZA INTER :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

realmadrid.com
17th September 2003, 22:44
Dupa prima repriza Arsenal - Inter 0-3. Singura echipa italiana care nu ma asteptam sa bata. Felicit echipa Inter Milano pt. un fotbal spectacol

Dorin
17th September 2003, 23:47
Inter cred ca si tu esti socat de ce face Internazionale cu Arsenal .Si fara Vieri... :yeah: Dorin

Delia
18th September 2003, 00:59
Imi dau seama foarte bine ca doar cu o floare nu se face primavara, dar sunt foarte multumita de cum a jucat Inter in seara asta. 8)

E prima echipa italiana ce invinge pe Highbury...

Capitanul Zanetti a fost imperial(ca de obicei), Toldo a prins o zi buna, ne-a iesit totul, ce sa mai lungim vorba... toata echipa a jucat bine!
Arsenal a fost scandaloasa in aparare(inclusiv portarul).

Arsenal a avut o echipa buna in ultimii ani, o echipa de la care se asteptau multe, dar, daca n-au castigat pana acum, inseamna ca e timpul unor schimbari.

De Juve nu zic nimic, ii las pe Edgar si Dragos!

inter
18th September 2003, 08:51
http://www.inter.it/media/jpg/Part-3392-26164.jpg
http://www.inter.it/media/jpg/Part-3392-26165.jpg

:yeah: :yeah: :yeah:

o seara magnifica oferita de Inter si suporterii sai care au dominat sonor pe Highburry

Cu o asemenea evolutie suntem indreptatiti sa speram la castigarea CL :yeah: :yeah: :yeah:

gicu
18th September 2003, 12:31
inter, frumos din partea lor! Cred ca n-a inteles nimic A. Wenger din desfasurarea meciului. Oricum se mai intampla si chestii de-astea. Tre' sa recunosc ca tinerii atacanti folositi au surprins, si prin prezenta si prin joc.

Succes in continuare, chiar daca eu merg tot pe mana Realului :P

DRAGOS
18th September 2003, 16:51
Ce bine dar si ce frumos a jucat Interul lui Cuper!!!! Bravo!!!! Desi trebuie recunoscut ca Toldo a avut o prestatie fara gresala. Merita si Arsenal golul de onoare.

inter
18th September 2003, 18:36
L`uruguagio, che si sente tagliato fuori da Cuper, pensa al Liverpool

Dopo la splendida vittoria di Londra con l`Arsenal c`è una faccia triste in casa Inter: si tratta di Alvaro Recoba sempre più ai margini. L`uruguagio si sente tagliato fuori dallo scacchiere di Cuper e per questo motivo sembra deciso ad accettare un trasferimento. Il Liverpool lo attende a braccia aperte; Recoba finirebbe in Premier League a gennaio in cambio di una opzione per Owen, che sbarcherebbe a Milano dopo gli Europei del Portogallo.


:( :( :( asa e viata :thinkso:

DRAGOS
18th September 2003, 20:15
inter, esti suparat ca va pleca RECOBA???? Stai linistit ca e mai bine fara el. Dupa modialul din Asia nu prea s-a mai vazut. Si cand a jucat a facut-o slab.

Delia
18th September 2003, 22:24
Ce bine dar si ce frumos a jucat Interul lui Cuper!!!! Bravo!!!! Desi trebuie recunoscut ca Toldo a avut o prestatie fara gresala. Merita si Arsenal golul de onoare.

Sunt miscata de atata sportivitate... 8)

In ceea ce-l priveste pe Re-coma, ai zis adevarul. Prestatiile sale au lasat de dorit. E un jucator tehnic, dar nu are continuitate. A dezamagit in meciuri importante. :(

Tudose
18th September 2003, 22:29
Inter nu a mai castigat un trofeu de multa vreme. Dupa cum a jucat ieri, sunt sperante. Dar a fost deocamdata doar primul meci.

inter
19th September 2003, 09:03
bine zis Tudose :thinkso:

Singurul lucru relevant e noua fata a echipei, stilul de joc ofensiv (de mult timp :( , nu i-am mai vazut jucand asa de bine :happy ) :yeah: :yeah: :yeah:

IlMILAN
19th September 2003, 11:00
Felicitarile mele pentru victorie.
Desi ii urasc pe Inter si Juve dar miercuri seara mi-a placut de amandoua.
Le-au scos fotbalu din cap si turcilor si englezilor(de la Arsenal).

Sper din tot sufletul ca anul asta Italia sa aiba 4 echipe in semifinale.... :P
O sa crape unii de ciuda....care au facut din fotbal un circ.
:D :D :D

Pt. Inter: jubileaza man, ca ati jucat foarte bine.Parerea mea e ca Arsenal e varza daca joaca cu o echipa care stie sa se apere. Au atacat tot timpul , dar haotic.Felicitari inca o data.Chiar mi-a placut meciul.

Tudose
19th September 2003, 11:39
Inter seamana putin cu echipa din epoca Herrera. Aparare exacta si atacuri surprinzatoare.

Delia
19th September 2003, 11:50
IlMilan, ti-a placut mai mult de Inter, nu-i asa? :P
Juve s-a cam chinuit, dar important e ca a pornit bine. Oricum, mai sunt multe meciuri de jucat.

Chiar daca Inter nu batea la Londra, tot ne-am fi calificat in faza urmatoare.


"O sa crape unii de ciuda....care au facut din fotbal un circ. "

Te referi la echipa galacticilor? Sper sa ai dreptate! :D

Tudose
19th September 2003, 11:55
Inter e desigur favorita pentru calificarea in faza a doua. Apoi va incepe greul.
Mie imi place fotbalul bazat pe angajament, iar Inter il practica in momentul de fata.

IlMILAN
19th September 2003, 12:04
Delia se pare ca te pricepi la fotbal :P

In ce priveste pe Juve si Inter au batut in CL fiecare niste echipe care imi sunt foarte antipatice.....Galata si Arsenal.

Ai presupus corect:Galacticii=circul din puctul meu de vedere:D :D :D
Chiar mi-a placut candva de Real Madrid, dar acum isi bat joc de fotbal si de piata transferurilor folosindu-se de vistieria Spaniei. Nu sunt banii mei deci nu au decat sa faca ce vor. Insa dupa parerea mea isi bat joc de fotbal si de piata transferurilor doar pentru a imbunatatii imaginea. Cred de asemenea ca aceasta criza pe plan mondial se datoreaza in primul rand lor. Zidane e un mare jucator dar sa dai pe el 70 mil e un pic exagerat (si uite ca Juve profita in stilul caracteristic : au cumparat jucatori de mare valoare :D )+continuarile bine stiute. Normal ca restul echipelor au fost nevoite sa plateasca mai mult pentru un jucator.

inter
19th September 2003, 12:58
si ce v-ati chinuit voi cu Ajax, l-ati facut si pe Dida mare portar, cand s-a lovit mingea de el :drak: :drak: :drak: :drak:

inter
19th September 2003, 15:30
cu Sampdoria ne arbitreaza Collina :thinkso:

inter
20th September 2003, 13:07
Inter (4-4-2): 1 Toldo, 4 J.Zanetti, 17 Cannavaro, 23 Materazzi, 13 Helveg, 7 Van der Meyde, 8 Lamouchi, 5 Emre, 18 Kily Gonzales, 9 Cruz, 30 Martins. (12 Fontana, 2 Cordoba, 15 Adani, 31 Brechet, 25 Almeyda, 6 C. Zanetti 2 Kallon).
All.: Cuper.
Squalificati nessuno. Diffidati: nessuno.

Sampdoria (4-4-2): 21 Antonioli, 72 Sacchetti, 19 Falcone, 14 Conte, 3 Bettarini, 23 Diana, 4 Volpi, 17 Palombo, 27 Doni, 9 Bazzani, 11 Marazzina. (1 Turci, 5 Carrozzieri, 7 Domizzi, 26 Pedone, 29 Donati, 13 Yanagisawa, 10 Flachi).
All.: Novellino.
Squalificati: nessuno. Diffidati: nessuno.

sa-i vedem pe baieti duminica :happy

realmadrid.com
20th September 2003, 21:32
Delia si IlMILAN nu cred ca realul o sa crape de ciuda :D , nu am vazut meciuri in fazele finale ale CL ale lui real terminate 0-0 ( Milan-Inter) asa ca lasati-va cu remarcile astea. Ti-a placut REAL MADRID ? Au transformat fotbalul in circ, nu mi se pare pt. ca daca Milan sau Inter aveau banii aia dadeau si ei la fel pe un jucator care lar fi vrut, o da scuzati fotbalul din europa mai ales italia este intr-o criza da bani :D :D . Dar ma intreb de ce nu si REAL MADRID?? REAL de unde au facut banii , au furat, blaturi, spuneti-mi si mie ca nu stiu . Milan da o echipa buna dar acum 6 -7 ani dar nu acum. Interu da vad ca si-a mai revenit anul trecut au fost c-am varza dar asta e. Cand veti egala si voi palmaresul celor de la REAL MADRID mai vorbim dar pana atunci gurita mica :yeah:

Sergio
21st September 2003, 01:35
Inter, nu tre sa fi suparat ca pleaca Recoba. Daca ne gandim bine, de cand n-a mai dat un gol? Nu e nici o pierdere.Cuplul Cruz-Martins e mai bun decat a fost Vieri-Crespo. Se va vedea in continuare, asta e doar inceputul. Azi e un nou test si din nou cu o nou-promovata.

Forza INTER /hello /hello /hello

PS. Ciao Delia si benvenuto!

Real merda!

Delia
21st September 2003, 10:27
Ionutz, am fost la fel de varza ca Realul, avand in vedere ca, la fel ca ei, am ajuns doar in semifinale... :D

Bine te-am gasit, Sergio! :)
Sa nu ne hazardam in comparatii intre Vieri-Crespo si Cruz-Martins, suntem la inceput si mai e mult de lucru...

Tudose
21st September 2003, 13:56
Delia se pricepe la fotbal!
Unde oare a invatat sa descifreze jocul? :happy

Edgar
21st September 2003, 16:55
Eu tot cred ca e de fapt un tip. O fata care sa inteleaga fotbalul, ba mai mult sa ii si placa ... asa ceva "nu se exista, dom'le"! :D

Delia
21st September 2003, 18:24
Edgar, te inseli... :happy

Sergio
21st September 2003, 18:27
Edgar, sa stii ca exista si asa ceva, eu cel putin cunosc multe. Ne pot chiar da lectii, fara suparare. De ce s-ar da fata daca e baiat? Nu are nici o logica. Hai s-o lasam asa cum e, ok?

Inter-Sampdoria 0-0

Inter: Toldo-J.Zanetti, Cannavaro, Materazzi, Cordoba-Van der Meyde(Luciano), Lamouchi(Helveg), Emre, K.Gonzalez-Cruz(Kallon), Martins.

Deocamdata suntem pe primul loc la egalitate cu Parma si Milan. :happy
La mai mare. :)

ovidiudod
21st September 2003, 18:38
Nu stiu cat poate inter rezista la nivel inalt cu niste tineri. Doar vierii nu ajunge pentru un trofeu

Tudose
21st September 2003, 21:08
Bine, Delia, eu te cred pe cuvant. Dar de unde pasiunea si priceperea?

Sergio
21st September 2003, 23:12
Doar vierii nu ajunge pentru un trofeu

Poate, dar nici prea multe vedete nu fac bine unei echipe, sunt prea multe fitze pe metru patrat.

Ma intreb oare de ce nu l-a luat Real si pe Vieri? :evil:

Edgar
22nd September 2003, 05:05
Edgar, sa stii ca exista si asa ceva, eu cel putin cunosc multe. Ne pot chiar da lectii, fara suparare. De ce s-ar da fata daca e baiat? Nu are nici o logica. Hai s-o lasam asa cum e, ok?

Sergio, era o gluma. Cunosc si eu cateva fete care sunt pasionate de fotbal si nu doar de Mutu, Chivu, Nesta si alti baieti mai aratosi. :thinkso:

Edgar
22nd September 2003, 05:16
A, si pentru ca veni vorba despre tipe care se pricep la fotbal, iata un articol (http://www.football365.com/You_Say_We_say/Jon_Nicholson/story_76294.shtml) despre chestiunea asta. Enjoy! :happy

inter
22nd September 2003, 09:53
:( deziluzie cu samp, si cand vad ca cel mai periculos om al lui Inter a fost Materazzi :evil: :evil:

si totusi se observa lipsa lui Bobo :( :(

IlMILAN
22nd September 2003, 11:31
Daca continui cu asemenea comentarii domnule Ionutz, pe viitor te voi ignora complet. Stii de ce? Majoritatea care tin cu Real nu sunt suporteri adevarati. Tin cu o echipa care in ultimii ani a cam avut succese.Sa vedem cati o sa mai tina cu ei cand se invarte roata.Si cei din tribunele de pe Bernabeu merg ca la circ.Daca Real joaca prost toata lumea ii huiduie. Ti-am spus de chestia cu banii, de unde are Real bani. Asta vara toata presa din Spania a urlat de datoriile pe care le are Real. Aveti un sprijin urias :Regele Spaniei adica visteria Spaniei. De acolo aveti bani. Asa de rau te doare ca Milan e campiona Europei? O sa dicutam cand Real va juca cu o echipa completa care va distruge la mijloc. O sa va sparga, voi nu aveti aparare. Ai ras de mine cand am zis ca F.C Porto va bate pe Real, dar vom vorbi noi dupa meci.

In rest numai bine si mai lasa din ura ta.....Nu cred ca e treaba ta ce face Milan, Inter sau Juve(Echipele italiene :drak: :drak: :drak: )

Delia
22nd September 2003, 11:34
Dom' profesor Tudose, n-am pretentia ca ma pricep la fotbal, imi dau si eu cu parerea, ca tot omu'...

Dupa victoria de pe Highbury, ma asteptam la mai mult cu nou promovata Sampdoria, dar am infruntat o echipa bine asezata, care a reusit sa-si creeze bune ocazii de gol. Vreau sa subliniez ca de 4 meciuri incoace, apararea Interului n-a incasat nici un gol...

Am urmarit aseara emisiunea "La domenica sportiva"; un invitat a zis ca daca Vieri ar fi jucat, ar fi reusit sa inscrie, pentru ca el reuseste sa rezolve mereu meciurile impotriva echipelor "mici". Ce parere aveti?
Eu una nu stiu ce sa zic... La cat de bine s-a aparat Samp, si lui Vieri i-ar fi fost greu sa marcheze.

IlMILAN
22nd September 2003, 11:39
Inter, nu fii asa de trist.
Daca a-ti castiga in fiecare meci inseamna ca celelate echipe sunt varza . Nimeni nu-si doreste un asemenea campionat. Mie unul mi se pare destul de valoros lotul Sampdoriei si cred ca vor termina in jumatatea superioara a campionatului.

P.S In plus nu cred ca nu te bucuri ca si Perugia-Milan 1-1( :( :( ) , Juve-Roma 2-2 si mai ales ca Lazio-Parma 2-3

Apropo ma intrebai daca stiu de vreo pana de curent ce ar putea sa apara in capitala. Iata ca Lazio a buctat :D :D
Urmeaza Roma(cu parere de rau pentru Chivu)

:yeah: :yeah:

inter
22nd September 2003, 11:45
:drak: :drak: :drak: , pt. Roma nu prea curand , acum au cu Ancona, meci usor, dar pe 05.10 voi fi pe SanSiro pt. a aplauda victoria Interului :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

IlMILAN
22nd September 2003, 12:06
Stai linistit ca nici Ancona nu e in ghips aia se apara tot meciu si poate smulge un egal bazat pe o lipsa de inspiratie a celor din atac. :drak:

inter
22nd September 2003, 12:10
dupa mine sa-i incurce, dar n-ai citit atent postarea mea :drak: :drak: :drak:

IlMILAN
22nd September 2003, 12:38
Ba am citit-o , chiar vei merge pe San Siro? la Inter-Milan? 8)
Sper sa vii foarte impresionat de atmosfera insa in "doliu"
:drak: :drak: :drak: :drak:

inter
22nd September 2003, 12:41
:D :D :D , vom invinge :yeah: :yeah: :yeah:

IlMILAN
22nd September 2003, 12:46
Chiar omule mergi la meci? :shock:
Acu chiar ca m-am ofticat.
Dar sper sa va spargem la fel cda si anu trecut.

inter
22nd September 2003, 12:49
da, vad 3 meciuri ale lui Inter in fiecare sezon pe San Siro (Milan, Juve si o cupa europeana ) 8) 8)

IlMILAN
22nd September 2003, 13:08
Ferice de tine. :yeah: :yeah: :yeah:

inter
22nd September 2003, 18:23
Bergomi 519
Facchetti 476
Mazzola 418
Corso 414
Baresi 392
Meazza 365
Burgnich 359
Zenga 328
Altobelli 317
Lorenzi 305
J.Zanetti 260

primii 10 interisti (cele mai multe meciuri jucate in campionat ) :yeah:

realmadrid.com
22nd September 2003, 20:30
Hmm echipe italiene m-a apuca rasul cand vad rezultatele din il calcio. La fel ca fratiorii vostri AC milan se pare o duceti bine dar tot cu egaluri :yeah:

Sergio
22nd September 2003, 22:52
Cunosc si eu cateva fete care sunt pasionate de fotbal si nu doar de Mutu, Chivu, Nesta si alti baieti mai aratosi. :thinkso:

De astea e plin, nu-ti fa griji. Sa fim seriosi, eu nu ma refeream la ele ci la cele ca Delia care se pricep efectiv la fotbal. Cam greu de gasit.
Hai noroc :ok:

Swordlord
23rd September 2003, 00:41
Nu pot sa inteleg de ce le place atator romani de Inter. E o echipa patetica! :ciocan:

Sergio
23rd September 2003, 01:24
Poate nu stii, dar este o echipa foarte iubita in Europa. In Italia e totusi depasita ca nr de suporteri de Juve si Roma.

Apropo, in meciul cu Arsenal tot patetica ti s-a parut?
Mie mi se pare Realul mult mai patetic din multe puncte de vedere, dar gusturile nu se discuta, nu?

inter
23rd September 2003, 18:47
Swordlord :



Nu pot sa inteleg de ce le place atator romani de Inter. E o echipa patetica!


nici nu trebuie sa intelegi :D :D :D :D , si nici nu trebuie sa mai postezi pe acest topic ( daca nu intelegi :thinkso: ) :P

Swordlord
24th September 2003, 05:14
Sergio, in meciul cu Arsenal, a fost Arsenal patetica. Inter e patetica in general, ca performante (--nu ma refer la istoric, ci la peformantele echipei actuale, cu Moratti in frunte).

inter, daca tu nu mai scrii mesaje obscene pe topicul lui A.C. Milan, nu mai scriu nici eu mesaje defaimatoare pe topicul lui Inter. Ochei? :drak:

inter
24th September 2003, 09:40
inter, daca tu nu mai scrii mesaje obscene pe topicul lui A.C. Milan, nu mai scriu nici eu mesaje defaimatoare pe topicul lui Inter. Ochei?

da-mi un exemplu de mesaj obscen si apoi vorbeste :P , daca nu intelegi limba itaiana, i-ati un profesor :D :D :D

Delia
24th September 2003, 10:44
Mda, e usor sa spui ca Arsenal a fost "patetica" impotriva lui Inter... Inainte de meci insa, toti credeau ca tunarii ne vor umili, pana si eu am pus un "X" ca pronostic(vezi thread-ul cu pronosticurile meciurilor din CL). Asa pot sa zic si eu ca Juve nu i-a eliminat meritat pe Real in semifinale, ca Realul a fost "patetica"... Pur si simplu exista zile in care iti iese totul, la fel cum sunt si zile in care nu ti se leaga doua pase. Am fost mai buni decat ei si gata! Stiu ca daca am mai juca de 5 ori cu ei de-acum incolo, probabil ca n-o sa-i mai batem cu 3-0, dar ceea ce conteaza este ca i-am batut cand a trebuit... 8)

Va spun eu ce este obscen, scandalos, strigator la cer: faptul ca inter va vedea derby-ul pe San Siro! :P :D

Oricum, vad ca nimeni nu i-a spus "bine-ai venit" lui Sworlord, asa ca-i zic eu, chiar daca sunt relativ noua pe-aici... :thinkso:

inter
24th September 2003, 10:50
Va spun eu ce este obscen, scandalos, strigator la cer: faptul ca inter va vedea derby-ul pe San Siro!



va doresc sa aveti parte numai de asemenea lucruri obscene :D :D :D

IlMILAN
24th September 2003, 12:09
Daca asta inseamna obscenitate eu doresc sa fiu obscen in fiecare sezon.
Chiar daca ar trebui sa stau la un derby Milan -Inter cu dusmanii m-as duce:drak: :drak: :drak: :drak:

Sergio
24th September 2003, 13:14
Ai grija ca e cam periculos; va trebui sa sari la golurile Interului ca sa nu te dai de gol. :D

Dar ce nu face omu' pt un astfel de meci...

inter
24th September 2003, 14:09
delia


Stiu ca daca am mai juca de 5 ori cu ei de-acum incolo, probabil ca n-o sa-i mai batem cu 3-0, dar ceea ce conteaza este ca i-am batut cand a trebuit...



ai dreptate delia , o sa-i batem cu 4-1, 5-2 sau 5-0 :D :D :D :D

inter
24th September 2003, 14:31
Alvaro Recoba sembra sempre più lontano dall`Inter, accantonato da Cuper e al centro di numerose trattative di mercato. Una delle ipotesi più accreditate è quella che lo vuole al Liverpool in cambio di un`opzione per Owen. Ci sono poi gli interessamenti di Chelsea e Manchester United e, infine, l`ipotesi Lazio, nell`ambito della trattativa per Stankovic.

Quest`ultima ipotesi però lascia molto perplessa
l`Inter, in quanto preferirebbe che Recoba andasse all`estero. Per non rischiare di trovarselo di fronte in una possibile corsa allo scudetto.

pacat de "il chino", dar asa eclipsa de forma n-am mai vazut :( , oricum Stankovic nu are ce cauta la noi, e uzat moral si la 30 si ceva de ani ai lui nu ar da randamentul scontat /nope/ )

Delia
24th September 2003, 14:42
Stankovic e nascut in 1978. :love:

inter
24th September 2003, 14:43
:oops: :oops: :oops: mai greseste omul :happy , dar ce e cu inimioara aia de langa numele lui ? :D :D :D :D

Delia
24th September 2003, 16:07
Nu-i nimic, era pentru infrumusetarea mesajului! :oops: :P

inter
25th September 2003, 09:11
Moratti a dezmintit plecarea lui Recoba de la Inter :thinkso:

Swordlord
25th September 2003, 09:51
Multumesc frumos, Delia!
Auzi, daca pariezi pe Liga Campionilor, poti sa pariezi linistita contra lui Arsenal -- Arsenal mereu a jucat patetic in Cupa Campionilor.

Mai inter, hihihi :D , baiete :drak: , nu stiu ce varsta ai, dar daca ii zici cuiva sa-si ia profesor de italiana, asigura-te intai ca tu n-ai nevoie de profesor de romana! :ciocan: (Numai asa, de chestie, "ia-ti", in contextul in care l-ai scris tu, se scrie "ia-ti", nu "i-ati". Dar, ma rog, da-o dracului de gramatica!)
Referitor la injurie, mi s-a parut c-ai scris ceva, dar nu mai gasesc mesajul respectiv; poate e pe alt topic. Dar l-ai facut pe Laursen "cioban", asta am gasit; ce ti-a facut Laursen, interistule?

inter
25th September 2003, 10:02
ce ne-a facut noua tuturor romanilor :x :x :x , a marcat golul al 2-lea, fapt care nu-l pot trece cu vederea :evil: :evil: :evil: :evil:

Swordlord
25th September 2003, 10:23
Pai, omul si-a facut datoria fata de tara lui. Nu cred c-as putea sa-l urasc din cauza golului aluia. (Dar de ce zici ca e cioban?)

inter
25th September 2003, 10:49
dupa, felul in care da in minge :yeah: (tehnica lovirii balonului e inca o necunoscuta pt.el :thinkso: )

Swordlord
26th September 2003, 07:41
Asa o fi. Nu l-am urmarit niciodata atent pe Laursen.
L-am urmarit pe Maldini insa. Face Maldini niste gafe cateodata... mai ales faulturi stupide in careu... de zici ca bunica-sa s-ar fi descurcat mai bine!

inter
26th September 2003, 09:02
Horacio Peralta (Nacional Montevideo), 21 ani a semnat cu Inter :?

inter
26th September 2003, 19:17
Bobo reintra in derby-ul cu milan :drak: :drak:

Sergio
26th September 2003, 22:16
La Udine va lipsi si Kily Gonzales. Te bucuri, nu inter?

Ce zici, redebuteaza maine Recoba? Daca nu acum, cand?

Delia
26th September 2003, 22:23
Se pare ca Re-coma si Vieri n-au fost convocati. Situatia uruguaianului este un mister. Nu cred ca e accidentat... Saptamana trecuta am vazut un interviu cu Mini Cooper la "Stadio sprint"; a zis ca Alvaro va juca atunci cand va fi in forma, daca am inteles eu bine.

inter
27th September 2003, 10:32
Inter (4-4-2):
1 Toldo, 4 J. Zanetti, 17 Cannavaro, 23 Materazzi, 2 Cordoba, 11 Luciano, 6 C. Zanetti, 5 Emre, 31 Brechet, 9 Cruz, 2 Kallon. (12 Fontana, 13 Helveg, 15 Adani, 8 Lamouchi, 7 Van der Meyde, 8 Kily Gonzalez, 30 Martins).
All. Cuper.
Indisponibili: Vieri, Recoba.
Squalificati: nessuno.
Diffidati: nessuno.

asta e lotul pt. deseara :thinkso:
se pare ca , Cuper adopta cam aceeasi tactica cu "il chino" ca in cazul ronaldo

in privinta lui k.gonzales, acum ca a ajuns la noi, nu ma mai bucur, vrau sa-l vad marcand cat mai multe goluri :thinkso:

inter
27th September 2003, 12:33
http://www.irriducibili-inter.com/foto/milaninter5.jpg


sa ne pregatim pt. saptamana viitoare :thinkso:

inter
27th September 2003, 13:01
http://www.brianza-alcoolica.com/images/milan-inter0102_2.jpg

:yeah: :yeah: :yeah: