PDA

View Full Version : Cupa Romaniei 2003: Dinamo sau National?



Ayrton
26th May 2003, 10:41
Dinamo!!!

baubau
26th May 2003, 10:51
Dinamo ...sper!

oaspetele
26th May 2003, 13:53
cine va arbitra ???

:evil: :D

Ayrton
26th May 2003, 14:28
Eu sper ca straini, ca sa nu mai existe discutii aiurea referitoare la arbitraj.
Oricum, anul asta Dinamo a fost peste National in meciurile directe, chiar daca a jucat si in inferioritate numerica.

inter
26th May 2003, 14:37
WALTER ZENGA va castiga primul trofeu major din cariera de antrenor :D:D:D:D:D:D

Edgar
26th May 2003, 14:44
Nu shtiu cine va cashtiga, dar eu sper ca Natzional. Mai ales pentru modul in care s-au calificat. Parerea mea. :)

PICLER
26th May 2003, 15:32
DINAMO CASTIGA!!!!

Vadim
26th May 2003, 15:39
Cred ca FC National.

FatFrumos
26th May 2003, 17:12
FC National ca a jucat cinstit tot sesonul si sesonul trecut.

nick
26th May 2003, 21:54
Sper sa cistige F.C. National!
P.S. Brigada de arbitri va fi din Franta.(Oare Borcea stie limba franceza?!!! :drak: )

Dorin
26th May 2003, 23:55
Si totusi Dinamo. Are curba ascendenta in final de campionat si moral cred superior .Prin prezenta arbitrilor francezi au si o sansa de reabilitare :Ma gindesc la imensa critica pentru meciuri aranjate . :yeah: Dorin

rasheedkpenny
27th May 2003, 15:58
VREAU: sa castige National - desi asta ar insemna probabil plecarea lui Zenga.

PROBABIL: va castiga Dinamo. Doar asa ca sa demonstreze cat de nedrept e fotbalul cateodata! Te califici in mod discutabil in finala Cupei, joci penibil in campionat, in schimb iei o Cupa si joci si in UEFA!

Sper din tot sufletul ca National sa joace bine, si sa castige!

daemon_ro
28th May 2003, 02:40
Vreau sa castige NATIONAL...prea au fost ghinionisti in ultimii ani si mi se pare o formatie destul de capabila sa faca ceva pe plan extern in comparatie cu DINAMO care a avut un campionat penibil pentru o campioana!

Fortza NATIONAL!

blatistul
28th May 2003, 04:47
BLATISTII...

E clar cine va castiga, NU?

Ai mei Baietzi, Blatistii... (Dinamo)

"PINALTY "min. 90 sau asa ceva, ce ziceti baietzi?

rasheedkpenny
28th May 2003, 11:01
...plauzibil! :D

nemo_
28th May 2003, 12:09
castiga Dinamo bah...corect!!!!

riva
28th May 2003, 14:12
Daka ia Dinamo cupa, atunci tot fotbalu rominesc e de kakat! Daca ia cupa parca vad ka o sa joace in uefa cu o echipa din cipru, islanda sau faroe si o sa o fure la scor! asta e fratilor dinamo si in general folbalu nostru!

Albastreata
30th May 2003, 16:49
Cupa ar trebui sa revina echipei lui Zenga si Dan Petrescu, pentru ca sunt indiscutabil mai buni decat cainii cu tot cu "intaririle lui Netoiu" de la Craiova si arbitrii ! :ok:

gicu
30th May 2003, 17:42
nu stiu cat de important este cine castiga cupa (bineinteles ca-i important pt. palmares...ca sa nu mai zic cat de mandri or sa fie suporterii clubului respectiv) ci mai important mi se pare ca echipa ce va castiga si va avea dreptul de participare in cupa UEFA sa faca o figura frumoasa. Indiferent ca-i Dinamo sau National. Impresia mea ramane ca indiferent cu cine juca Dinamo in finala...se gaseau suficienti (poate prea suficienti :thinkso: ) oameni sa ii conteste. Pt. mine ce s-a intamplat in returul semifinalei cu Astra nu e relevant, am putea eventual sa analizam semifinala tur-retur si atunci ne convingem ca Dinamo a meritat sa depasasca Astra. Nu stiu daca Dinamo merita mai mult decat National sa invinga sambata. Hai sa lasam analizele pentru sfarsitul meciului :happy

gicu
30th May 2003, 17:45
Daka ia Dinamo cupa, atunci tot fotbalu rominesc e de kakat! Daca ia cupa parca vad ka o sa joace in uefa cu o echipa din cipru, islanda sau faroe si o sa o fure la scor! asta e fratilor dinamo si in general folbalu nostru!

Divizia A este asa cum este nu din cauza unei echipe anume ci din cauza sistemului creat de anumiti oameni care conduc la ora asta (din pacate) fotbalul romanesc.

skuze
31st May 2003, 14:07
fc national

Edgar
31st May 2003, 18:06
Mai, eu shtiam ca Natzional e o ekipa cu putzini suporteri. Privind rezultatul sondajului in momentul asta, raportul in favoarea Natzionalului e de 3 la 1. Sa se fi marit baza de suporteri a bancarilor sau... sa fie vorba de "simpatia" pentru Dinamo? :D
Bafta ambelor ekipe shi sa cashtige cea mai buna. Adica Natzionalul. :happy

Edgar
31st May 2003, 21:59
A cashtigat Dinamo. Meritat sau nemeritat - nu shtiu, n-am vazut meciul. Oricum, felicitari ekipei Dinamo shi fanilor ei!

dj_jaxxx
31st May 2003, 22:13
LOL 25 de persoane din 33 au zis ca National o sa castige...dar iata ca s-au inselat amarnic :D

Dinamo a INVINS!!!! :yeah:


FORZA DINAMO!!!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Tudose
31st May 2003, 23:55
Cu ceva noroc, Dinamo a luat Cupa.
Atmosfera excelenta pe stadion, assgurata atat de suporterii dinamovisti (evident, in numar mult mai mare), cat si de cei ai Nationalului ("Los Platanos", la inaltime ca de obicei).
Bafta in Cupa UEFA!

Dorin
1st June 2003, 01:19
Citesc de un gol formidabil din foarfeca .Chiar asa a fost ? Oricum felicitari invingatorilor ! :yeah: Dorin

baubau
1st June 2003, 09:54
Yup.... :D A fost frumos golul , chiar si meciul! :thinkso: Sorinele nu poti sa ma mai superi! :P

riva
1st June 2003, 11:09
ce gol frate ... pacat ka nu a inscris Iacob sa vedem si noi mai mult dintr-un meci care pe la noi nu se prea vede! Felictari federatiei pentru teren, a fost super, dar pentru brigada de arbitrii, cred ka francezii aia arbitreaza pe la sate pe undeva prin franta, si pe fetele lor se vedea ka nu au arbitrat vreodata un meci adevarat, i-ati adus aici sa ne strice noua meciul! mersi frf

Ayrton
2nd June 2003, 10:29
Doar atat am de spus:

BRAVO DINAMO! FELICITARI!

Referitor la atmosfera de pe stadion, a fost excelenta, peluza I si tribuna II pline de dinamovisti acoperind total cei 35 de suporteri ai Nationalului, si cei 10 componenti ai trupei "Los Platanos", ce nu s-au auzit niciodata.

Tudose
2nd June 2003, 12:42
Ayrton, ai stat la peluza I?
De la tribuna a II-a se mai auzeau si "Los Platanos". Simpatici, dar putintei rau!

Ayrton
2nd June 2003, 13:27
Nu, la a doua...
Dar eu nu i-am auzit decat vreo 10 secunde tot meciul... Erau prea putini..., dar vorba ta: simpatici.

Insa adevarul e ca cel mai mult sufera pentru cupa asta, ca am castigat-o noi, suporterii Stelei, ai Craiovei si ai Timisoarei... Mi-e si mila de ei, la cat de mult isi doreau sa castige National...

Tudose
2nd June 2003, 14:03
Ayrton, cred ca ai fost prea concentrat la meciul din teren, de nu i-ai auzit decat 10 secunde :happy
National are o echipa buna de cativa ani incoace, dar nu reuseste sa adune suporteri prea multi. Remarcabila este orchestra "Los Platanos", eu nu mai cunosc nici o echipa in Romania sa aiba asa ceva. Cum era de asteptat, au fost dominati net de miile de dinamovisti.

Sergio
2nd June 2003, 14:05
Nu stiu ce sa mai zic de dinamovisti,daca au reusit sa corupa si un arbitru strain,ce pretentii sa mai avem de la ai nostri? Doua pen clare pt National,va mai amintiti?Au conducatori abili,merita cupa. :D

nemo_
2nd June 2003, 14:13
vad ca iar ati inceput........
arbitrul acesta ,Sars,nu a tinut cu nimeni!pur si simplu nu are valoare!
au fost greseli si de o parte si de alta....
parca e deja pea mult!
in meciul cu Astra din semifinale au existat greseli evidente si impotriva lu Dinamo....vreo 2 lovituri de pedeapsa:un hent,un sut sanatos primit de Barcauan in fund....in careu!....plus alte faze discutabile....
cum naiba toata lumea e impotriva noastra si numai arbitrii sunt cu noi!?!

nemo_
2nd June 2003, 14:16
Dinamo a jucat foarte bine....a marcat un gol superb....lucrurile astea nu vreti sa le vedeti!?

Sergio
2nd June 2003, 15:21
Nemo,stai linistit ca am zis doar asa.Sigur ca nu poti sa umbli la arbitri straini(nici chiar dinamo).Daca ar fi sa fiu rau,as spune ca daca toti sunt impotriva lui dinamo,cineva mai trebuie sa-i ajute si pe ei,nu?Oricum,toata lumea a spus ca Altmayer a fost jucatorul lui dinamo in meciul cu Astra,asa ca degeaba se incearca reabilitarea lui. :kiss:

Ayrton
19th June 2003, 16:56
http://mail.acasa.ro/mail/download/app0002.jpg?file=app0002.jpg

Poza din finala cupei.

Ayrton
19th June 2003, 16:58
Si inca una (ambele sunt din pauza):

http://mail.acasa.ro/mail/download/app0003.jpg?file=app0003.jpg