PDA

View Full Version : Am nevoie de multe incurajari si sfaturi!!!!



DRAGOS
18th July 2004, 19:10
Offfff.....fetele astea!!!!! :( :( :( :( :( :(

bapsy
18th July 2004, 22:23
Spune-ne macar cu ce te putem ajuta. Poate nu sunt persoana potrivita pt ca sunt una dintre "fetele astea" ... dar ma voi stradui.

Vadim
18th July 2004, 22:43
Dragos, ai probleme in dragoste? De aia nu ai mai fost pe forum? Daca ai nevoie de scrisori, iti pot scrie eu ceva frumos care poate deschide orice inima. Dar sa stii ca o cutie de ciocolata si o scuza lacrcimogena sint foarte eficace. :)

Catalanul
19th July 2004, 01:30
de scrisorile alea am eu nevoie Vadim :D:D:D

ricky
19th July 2004, 07:16
Dragos, ai probleme in dragoste? De aia nu ai mai fost pe forum? Daca ai nevoie de scrisori, iti pot scrie eu ceva frumos care poate deschide orice inima. Dar sa stii ca o cutie de ciocolata si o scuza lacrcimogena sint foarte eficace. :)

Gen..."ban pe 3 zile " ?! :evil:

vasile314tzurka
19th July 2004, 09:09
lac sa fie ca broaste...

Profetu
19th July 2004, 10:47
Offfff.....fetele astea!!!!! :( :( :( :( :( :(


esti pe drumul cel bun ... tine-o tot asa !!! :ok:

bog_tom
19th July 2004, 14:40
trage linie, ia ce e bun si "mergi mai departe" (Johnnie Walker) !

bapsy
19th July 2004, 14:57
Daca ai nevoie de scrisori, iti pot scrie eu ceva frumos care poate deschide orice inima. Dar sa stii ca o cutie de ciocolata si o scuza lacrcimogena sint foarte eficace. :)
Mai mai Vadime, tu de asta-mi esti :)? Sunteti naivi, dragii mei :D "o cutie de ciocolata si o scuza lacrcimogena" ... functioneaza cateodata pt ca simte ea ca te are la mana...
Plus, de unde stii ca el a fost de vina, si are nevoie de o scuza. Daca nu are, mai bine s-o lase in pace. Va uri un timp toate femeile de pe lume (inclusiv pe mine, dar nu ma supar), dar va trece si asta.

ieppy
19th July 2004, 14:59
Eu tocmai mi-am parasit prietena weekendul asta. Daca vrei un sfat, parasestele tu inainte sa te paraseasca ele. In felul asta nu pierzi niciodata.

bapsy
19th July 2004, 15:03
Eu tocmai mi-am parasit prietena weekendul asta. Daca vrei un sfat, parasestele tu inainte sa te paraseasca ele. In felul asta nu pierzi niciodata.
Totusi este un risc, sa nu-ti para rau mai tarziu ...

ieppy
19th July 2004, 15:04
never, cum ar fi sa imi petrec viata parandumi rau ca am parasit pe nu stiu cine. Imi pare rau insa de sanse ratate si alea sunt din pacate o multime.

bog_tom
19th July 2004, 15:08
Eu tocmai mi-am parasit prietena weekendul asta. Daca vrei un sfat, parasestele tu inainte sa te paraseasca ele. In felul asta nu pierzi niciodata.
poate ca el nu are motiv; tre sa vezi daca merita sa faci acest pas !

bapsy
19th July 2004, 15:09
never, cum ar fi sa imi petrec viata parandumi rau ca am parasit pe nu stiu cine. Imi pare rau insa de sanse ratate si alea sunt din pacate o multime.
sanse gasesti oricand, nu asta este problema. o sa pierzi altele intre timp ce vei fi impreuna cu urmatoarea, presupun. dar din moment ce asta este problema ta acum, inseamna ca ai actionat bine. felicitari.

ieppy
19th July 2004, 15:11
pai se pare ca avea un motiv. ca doar nu fi aia nebuna sa il lase asa din senin. Totdeauna e un motiv. Trebuie gasit si exploatat inainte sa fie exploatat. Stiu ca sunt cam cinic si poate un pic imatur insa intr-o relatie oarecare si la varsta asta imi permit sa o numesc asa, telul suprem este sa iesi din ea mai castigat decat ai intrat. E un joc pe care tin mereu sa il castig.

ieppy
19th July 2004, 15:12
multumesc babsy, acum intre noi, nu o puteam inghiti pe femeia asta, insa din lipsa de sanse, go figure, am ramas pana cand nu am mai putut rezista.

bapsy
19th July 2004, 15:13
daca nu suferi la despartire s-ar putea sa nu fi castigat nimic.

bog_tom
19th July 2004, 15:14
Totdeauna e un motiv. Trebuie gasit si exploatat inainte sa fie exploatat. Stiu ca sunt cam cinic si poate un pic imatur insa intr-o relatie oarecare si la varsta asta imi permit sa o numesc asa, telul suprem este sa iesi din ea mai castigat decat ai intrat. E un joc pe care tin mereu sa il castig.
deh... varsta...

e un echilibru in natura: castigi pe de o parte si pierzi pe alta parte !

Utilizator
19th July 2004, 15:25
Vadim, chestia cu cutia de ciocolata si scuzele lacrimogene ar trebui sa o institui pentru cei banati, ca pe o conditie obligatorie pentru a fi iertati :) Cum ar fi sa te trezesti cu Gica_Chioru sa zicem, plangand la usa ta, oferindu-ti o cutie cu bomboane ca sa fie reprimit pe forum? :).

Cea mai eficienta metoda de impacare este sa o chemi la “Din dragoste” sau “Iarta-ma” :)

Vorbind serios acum, uneori poate nu merita sa te impaci, de multe ori actionezi din mandrie (te-a parasit…) sau din obisnuinta si frica de viitor (am stat x ani impreuna, ce ma fac eu fara ea?).

1. Daca vrei sa o indupleci sa va impacati inseamna ca ai gresit cu ceva, caz in care trebuie sa actionezi in forta, apeland la “efecte speciale”: trimite-i un buchet superb prin curier in care pune un biletel de genul “florile se vor ofili, iubirea mea pentru tine este nemuritoare. Iarta-ma si lasa-ma sa-ti umplu inima ta curata cu dragostea mea sincera…Viata mea iti apartine iubito! al tau pentru totdeauna, Dragos”.
In cazul in care nu merge din prima, insista cu aceeasi metoda. Dupa cateva zile te va suna ea sigur. Cutia cu bomboane o va face sa devina suspicioasa, te va considera prea materialist. In general nu dai cadouri in situatii de astea, fetele prefera simboluri. Nu fi lacrimogen ca te va considera lipsit de demnitate, “fetita”, si vei cadea in ochii ei chiar daca va impacati. Scuze Vadim, dar asa consider eu :).

2. Daca n-ai gresit cu nimic si e suparata pentru ca ai plecat sa te distrezi fara ea e grav…Dar chiar si in acest caz se poate remedia situatia daca doresti cu acelasi buchet de flori cu biletel (chiar daca tu simti ca n–ai gresit, da bine sa-ti asumi vinovatia). Dar fii foarte atent, daca incepi sa-ti asumi vinovatii despre care si ea stie bine ca nu prea sunt asa, s-ar putea sa devina un obicei sa te ia tare de cate ori nu-i convine ceva. Astfel vei renunta la prietenii pe care ea nu-i agreaza, la o bere/vin/tarie/tigari pentru ca ei nu-i plac si le considera pentru mitocani, la plecari “in afara” cu burse sau in interes de servici pentru ca ea nu poate trai fara tine nici macar o clipa etc. Asta e genul posesiv, sufocant, vei deveni o anexa a ei. In schimb daca ea va primi o bursa in Franta va peca indiferent de ce vei spune tu, o va face “si pentru tine”. Eu numesc “prietena capusa” acest gen de femei. Te distrug ca personalitate si apoi, dupa caz, te va parasi. Situatia poate dura mai mult daca ai ceva bani; sa fii sigur ca sta cu tine pana cand tii consuma pe toti.

3. Daca intre timp si-a gasit pe altcineva sau te-a santajat de cand ai plecat in vacanta ca te lasa pentru X, nu merita sa insisti. Te va santaja mereu cu asta, viata ta va deveni un calvar, vezi punctul anterior.

4. Daca veti ramane despartiti nu dispera. Un tip singur care ia o mina suferinda dupa iubirea pierduta devine brusc interesant pentru tipe cu “instinct matern” care vor veni imediat sa te consoleze. Ai grija sa “suferi” un timp optim; nici prea mult ca te lasa toate (esti deprimant), dar nici prea putin pentru ca bati la ochi (se da sensibil pana cand aseste pe alta, nu pune suflet cu adevarat). Cand iti depeni “suferinta” sa nu o acuzi pe fosta prea tare, dar nci sa nu para ca a gresit tu cu ceva.

5. Ca un sfat general valabil: cauta o relatie de pe pozitii egale, daca unul dintre voi face concesii prea mari iubirea se duce repede.

Iti doresc mult succes :ok:

P.S.: Dar Dragos, pana la urma de ce v-ati despartit?

ieppy
19th July 2004, 15:32
asta e chiar culmea. De ce sa sufar cand pot sa ies cu zambetul pe buze. E paradoxal.

ieppy
19th July 2004, 15:35
Utilizator, esti un adevarat, gesturi cam melodramatice pentru gustul meu insa sunt niste sfaturi bune pe care Dragos ar trebuii sa si le insuseasca.

sorinl
19th July 2004, 16:36
Offfff.....fetele astea!!!!! :( :( :( :( :( :(



o plimbare romantica pana la gospodine,scena balconului din romeo si julieta in parcul din centru...
la mine a mers

corinutza_88
19th July 2004, 16:44
de scrisorile alea am eu nevoie Vadim :D:D:D
ce hai poli tu nu ai inspiratie???????

vasile314tzurka
19th July 2004, 16:58
Vadim, cum ar fi sa te trezesti cu Gica_Chioru sa zicem, plangand la usa ta, oferindu-ti o cutie cu bomboane ca sa fie reprimit pe forum? :).


pai cum sa fie. foarte misto. vadim gusta din bomboane si cade de la balcon in sabia lui romeo pregatita pentru tybalt care luase oftica pe mercutio ca ala citise batista desdemonei si luase rolul lui machbeth in richard al III-lea care vindea calul lui falstaf pe drumul de costisa unde jiji pastea oilea cu partid cu tot. mai vreti?

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:00
Spune-ne macar cu ce te putem ajuta. Poate nu sunt persoana potrivita pt ca sunt una dintre "fetele astea" ... dar ma voi stradui.

ei hai acum sa-l impacam pe baiat care da sa sufere dupa ultima lui iubire dinainte de viitoarea:)

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:00
daca nu suferi la despartire s-ar putea sa nu fi castigat nimic.

da daca sufera de bronsita se cheama ca a cistigat oarece virus:)

Utilizator
19th July 2004, 17:05
da daca sufera de bronsita se cheama ca a cistigat oarece virus:)

Sa nu mai spunem de suferinte date de alte boli ce se transmit prin “contacte apropiate”...
Concluzia e ca dupa orice despartire e necesar un tratament ce difera de la caz la caz, functie de natura suferintei. :)
Bapsy are dreptate, musai suferi o perioada dupa cel pierdut. Dupa asta “regretatul” iti va deveni brusc nesuferit pentru restul vietii :)

Vadim
19th July 2004, 17:07
Dragos, eu ti-as zice mai multe, dar se supara fetele de pe forum dupa aia. Cred ca totusi ar trebui sa detaliezi putin situatia.

bog_tom
19th July 2004, 17:08
Dragos, eu ti-as zice mai multe, dar se supara fetele de pe forum dupa aia. Cred ca totusi ar trebui sa detaliezi putin situatia.
ne-a dat de lucru Dragos .... crezi ca mai citeste ce scriem noi aici ? :drak:

Utilizator
19th July 2004, 17:15
pai cum sa fie. foarte misto. vadim gusta din bomboane si cade de la balcon in sabia lui romeo pregatita pentru tybalt care luase oftica pe mercutio ca ala citise batista desdemonei si luase rolul lui machbeth in richard al III-lea care vindea calul lui falstaf pe drumul de costisa unde jiji pastea oilea cu partid cu tot. mai vreti?

Interesant scenariu, nu prea cunosc userii la care faci apel…romeo, tybalt, desdemona, mercutio, falstaf…astia cu ce echipe tin? Sunt fosti ********i sau oameni curati?

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:17
pai tin si eu cu cine-au apucat. ba cu fc hamlet, ba cu sc otelo. in rest agita si ei lancea pina da omu olecuta parale pe biletul de intrare. altfel ********i de-ai lui veta:)

ieppy
19th July 2004, 17:18
Militieni toti dai dracu.

Dragos cred ca e acum cu ochii in perna suferind.

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:19
perna sufera din cauza lacramatiilor:) ce sa-i faci. mare lucru si dragostea asta. nici nu mai stiu cite butoaie am ras la viata mea din cauza pirdalnicei:)

Utilizator
19th July 2004, 17:20
pai tin si eu cu cine-au apucat. ba cu fc hamlet, ba cu sc otelo. in rest agita si ei lancea pina da omu olecuta parale pe biletul de intrare. altfel ********i de-ai lui veta:)

Eram sigur ca nu sunt oameni de omenie, prea agitau mult lanci si sulite. Ce te faci cu oile insa? Daca nu cumpara bilete?

sorinl
19th July 2004, 17:22
Interesant scenariu, nu prea cunosc userii la care faci apel…romeo, tybalt, desdemona, mercutio, falstaf…astia cu ce echipe tin? Sunt fosti ********i sau oameni curati?


alde romeo stiu ca a pierdut in derbiul veronez,care s-a incheiat la egalitate cu retrogradarea ambelor echipe dupa disparitia vedetelor; desdemona a avut necazuri cand unul din coechipieri-iago,parca - a vandut meciul,si a fost grav faultata,falstaff s-a retras avand probleme cu greutatea,iar tybalt si mercutio au fost mai mult rezerve

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:22
pai nu vazusi frate? se supara geanabetul pe aia doi care votara contra. adica el plateste biletele de intrare, el da cu spiciu' si ei nu voteaza ca oamenii? ei na:)

ieppy
19th July 2004, 17:22
cumpara, ca e educate de filozofi. Ce dracu credeam ca e clar asta.

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:28
si-alea negre...

Utilizator
19th July 2004, 17:28
Mi se pare normal sa se supere pe lifte, le-a facut partid de frunte cu oi multe, multe si marunte si ele behaie la cel care le hraneste. Avea dreptate saracu’ Nea Nicu, democratie=unanimitate.

Sorine sa stii ca Falstaf cam pierdea noptile si le tragea la masea. Eu cred ca se si droga…
Despre Desdemona stiam ca a fost cuplata si cu Mutu…a scris in Libertatea, s-a dat si la ProTV.

ieppy
19th July 2004, 17:31
Am auzit si eu aia cu Mutu, insa cica nu a vrut de frica lui Murinho.

Si ca sa revin putin la subiect, in special la incurajari:

Dragos esti mare fratioare, un adevarat adevarat, cel mai barosan tip pe care il cunosc. Gata te-am si incurajat, acum mai vrei ceva?

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:42
cu mutu bre? i-auzi, l-a lasat pe alde contra? ca vazuram pozele cu ei cind se munceau:)

ieppy
19th July 2004, 17:43
Da mah cu Mutu, am inteles ca e mai tehnic decat Contra si de aia Desdemona il prefera.

Utilizator
19th July 2004, 17:45
L-a lasat demult pe Contra, a zis Giovani ca Mutu are nevoie de ea ca sa-i ridice cota :) E sigur, a zis Raluca Arvat la ProTV…

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:46
stim cum il prefera: dat la ziar in plina "activitate":) si contra era la fel de tehnic mai ales ca nevasta-sa e gravida. ma rog, de-ale fotbalului:)

ieppy
19th July 2004, 17:49
ce iti e si cu tehnica asta. Acum insa e mai greu sa il prinda in activitate ca o invete din patania lui Piti Jr. Ce iti e si cu copii astia, in loc de un barbut linistit se baga la stirile ProTv. Ce dezamagit trebuie sa fie parintele.

sorinl
19th July 2004, 17:51
revenind la dragos!!
e mai trist totusi ca a retrogradat ceahlaul!! pe langa asta orice despartire se minimalizeaza si bagatelizeaza

vasile314tzurka
19th July 2004, 17:52
nu era vorba de oase, ci de epoleti:) ca o ridicase cu picioarele pe stele:)

fia
19th July 2004, 18:16
Hei DRAGOS, dar cand apari si tu sa dai detalii? Sau te amuzi de ce scriem noi aici ?

ricky
19th July 2004, 19:19
L-a lasat demult pe Contra, a zis Giovani ca Mutu are nevoie de ea ca sa-i ridice cota :)

Vere, pe romaneste parca ii spune altfel ! :evil:

Vadim
19th July 2004, 20:00
S-o fi impacat cu fata si nu a mai iesit din casa, nu a mai avut timp sa intre nici pe forum.

bapsy
19th July 2004, 20:26
Ce departe s-a ajuns cu discutia ... deviati umpic, dar este distractiv, trebuie sa recunosc :) Probabil faceti asta ca sa-l inveseliti pe Dragos.

Cateva mai am si eu de adaugat:

Dragos, eu ti-as zice mai multe, dar se supara fetele de pe forum dupa aia.
hai ca eu nu ma supar. serios. parca nu va stiu eu pe voi :p


da daca sufera de bronsita se cheama ca a cistigat oarece virus
te duci la un chef si te simti extraordinar. a doua zi suferi pentru ca te doare capul si esti obosit. mai bine nu te duceai?

In rest, ... Utilizator: aprob sfaturile tale (ca deobicei sunt de acord cu tine) :ok: . Insa n-ai luat in considerare cazul in care Dragos nu este si n-a fost cu acea fata impreuna ...

bog_tom
19th July 2004, 20:38
S-o fi impacat cu fata si nu a mai iesit din casa, nu a mai avut timp sa intre nici pe forum.
crezi ? eu cred mai degraba ca fata lucreaza la un provider de net si i-a "taiat" teava - asta e si motivul pt. care nu mai intra pe forum :drak:

PS. check this out: Hi-Q - Poveste fara nume (http://www.pentruvoi.com/noutati/Hi-q_-_Poveste_Fara_Nume.wma) :ok:

Catalanul
19th July 2004, 21:47
chiar cautam melodia asta
ma bucur ca am gasit-o chiar aici, pe forum :yeah:

bog_tom cand vin in TM (adica la anu`) o sa-ti dau o bere :bere: :D

bog_tom
19th July 2004, 21:53
bog_tom cand vin in TM (adica la anu`) o sa-ti dau o bere :bere: :D
te astept ... ar merita o bere si ceilalti membrii OLS TM :ok:

Utilizator
19th July 2004, 22:11
In rest, ... Utilizator: aprob sfaturile tale (ca deobicei sunt de acord cu tine) :ok: . Insa n-ai luat in considerare cazul in care Dragos nu este si n-a fost cu acea fata impreuna ...


De mult n-am mai primit o apreciere atat de magulitoare :)...mi-a trecut invidia fata de Iulian, singurul cu care ai vrut sa vorbesti la tel. la Forum meeting (Vadim nu se pune) :) :) :)
Observatia ta e corecta, n-am tratat complet problema...in acest caz sunt doua situatii:

1. Pe Dragos nu-l intereseaza tipa si problema e rezolvata de la sine. Situatie improbabila, nu are logica suferinta lui. Eventual ii e chiar antipatica si din pacate sunt vecini de palier, trebuie sa o vada zilnic si nici nu poate sa-i vorbeasca urat sau macar s-o ia putin in baza, parintii ei sunt profesorii lui. In acest caz se recomanda rabdare pana la absolvire, cand parintii ei nu vor mai fi profesorii lui, ba chiar el pleaca la facultate in alt oras...
2. Pe Dragos il intereseaza tipa; in acest caz GO TO buchetul superb trimis prin curier, cu biletel "Sunt bolnav, medicii spun incurabil...Singurul leac miraculos ar fi sa ma scald in lumina ochilor tai stralucitori si sa ma mangai cu susurul dulce al vorbelor tale...Al tau pe veci admirator, Dragos". Prima oara semnat "un admirator", a doua oara "pe veci admirator", abia a treia oara semnat ca mai sus. Daca nu intercepteaza parintii ei biletelul si cheama de urgenta politia, are toate sansele de reusita. Daca parintii ei cheama politia sigur o va cuceri, devine erou, se da la TV (cu sansa ajunge la "Din Dragoste...-best of"), scrie presa locala, fata va pretui gestul lui eroic.


Toate aceste cazuri posibile se dau uitarii daca tipa e o materialista snoaba. In acest caz o inviti direct la cel mai bun restaurant din oras, ii dai crini, orhidee sau trandafiri (daca iei flori ieftine ai ratat lamentabil) in cantitati industriale (musai) si faci cateva "excese de husar": ii propui sa mergeti impreuna in Spania, Italia, cel mult Grecia (cu Turcia sau litoralul romanesc ai ratat-o, e pentru amarasteni, poti sa risti daca stii sigur ca tipa n-are nici o varianta de rezerva pentru tine, dar nu se recomanda)...Daca o inviti direct in Canare, Bali, Africa de Sud, Ibiza, ai sanse extrem de mari sa "o puna" cu tine din prima seara. Daca nu-ti permiti toate astea cauta primul tzigan aurar mai dibaci si comanda ceva gablontzuri pe care sa i le dai drept aur...nu toate odata, ci pe rand, sa nu cumva sa-si piarza interesul...pana cand se prinde ca sunt falsuri te-ai scos. Pune si cutia de bomboane de care amintea Vadim, da bine daca ii plac dulciurile, oricum nu-ti pasa ca se ingrasa pentru ca e clar ca n-apuci vremea aia impreuna cu ea...

Alte variante posibile se vor tratat numai la cerere expresa din partea "pagubitului" sau "amatorului". :)

Cum e Bapsy, acum am tratat complet subiectul? :) :)

Catalanul
19th July 2004, 22:27
te astept ... ar merita o bere si ceilalti membrii OLS TM :ok:
ok, le dau si lor ;) :ok:
numai sa ajung acolo :D

bog_tom
19th July 2004, 22:39
ok, le dau si lor ;) :ok:
numai sa ajung acolo :D
pana una alta iti mai fac o dedicatie - click dreapta->Save Target As (http://www.musichunter.net/redirect.php?id=284&file=The Underdog Project - Saturday Night.ogg) (pt conversie - OGG to MP3 (http://www.4musics.com/ogg-to-mp3.exe)) :ok:

PS. sa pui mai multa bere la rece :D

GoPens
20th July 2004, 00:25
crezi ? eu cred mai degraba ca fata lucreaza la un provider de net si i-a "taiat" teava - asta e si motivul pt. care nu mai intra pe forum

auoleo. cind am citit fraza instinctiv am bagat mina in buzunar...
asta da "freudian slip" :D

ieppy
20th July 2004, 10:27
Utilizator, analiza ta este cat se poate de competenta. Ar mai fi insa cazul in care dragul de Dragos sa nu o fi impins pe saraca fata la gesturi dramatice>gen trecerea malului in locul unde nu poate intra nici un baiat, if you catch my drift.

Sper ca nu m-am aburit prea mult.

bog_tom
20th July 2004, 10:29
Utilizator, analiza ta este cat se poate de competenta. Ar mai fi insa cazul in care dragul de Dragos sa nu o fi impins pe saraca fata la gesturi dramatice>gen trecerea malului in locul unde nu poate intra nici un baiat, if you catch my drift.
si uite asa putem concura emisiunea "Din dragoste" :)

PS. ce s-o mai distra Dragos cand o sa vada comentariile astea ...

ieppy
20th July 2004, 10:41
pai nu asta e si idea. Plus ca ne distram si noi. It' s a win win situation.

Utilizator
20th July 2004, 11:12
Ar fi bine sa se amuze Dragos, asta este scopul, nu? :) Sa-i mai alungam norii si sa inteleaga ca trebuie sa treaca la fapte, oricare ar fi ele.
Concuram “Din dragoste” in mod cert, cu putin noroc s-ar putea sa apara acest topic in loul amintitei emisiuni in grila de programe din toamna… :) Desi s-ar putea sa avem surpriza sa inlocuim emisiunile cu Bebe Mihaescu-Sxx si Mitza Tatu :). Daca e asa, promit sa-mi las chelie si mustata ca Bebe, spusele vor capata astfel mai multa greutate. :)
Sau cine stie, Vadim nu poutem intra in grila WebTV? :D

bapsy
20th July 2004, 14:44
Cum e Bapsy, acum am tratat complet subiectul? :) :)
Foarte bine. Nota 10. Ar fi fost 10+ daca te-ai fi gandit de la inceput si la aceste situatii :) Nu stiu daca vorbesti din experienta sau ai studiat cu atentie cazurile ... oare nu a doua ta specializare este psiholog? sau o fi prima ;)

Utilizator
20th July 2004, 16:13
Foarte bine. Nota 10. Ar fi fost 10+ daca te-ai fi gandit de la inceput si la aceste situatii :) Nu stiu daca vorbesti din experienta sau ai studiat cu atentie cazurile ... oare nu a doua ta specializare este psiholog? sau o fi prima ;)

Nu e nici prima si nici a doua :) E si ceva experienta si ceva studiu…Ma amuzam si eu un pic sperand sa contribui la revitalizarea lui Dragos si, desigur, intr-o nota mare de la tine :)

fia
22nd July 2004, 06:24
Hei Dragos, ne dai si o concluzie? Un semn de viata, ceva?

DRAGOS
1st August 2004, 10:06
Salut baieti!!! Nu am mai intrat pe forum deoarece am fost plecat. Acum vreo saptamana am vrut sa intru dar mi-am uitat parola si de aia mi-am facut alt user!!!!!

Merci pt. mesajele voastre!!!! Oricum situatia nu e asa grava!!!! Am 50% sanse sa rezolv situatia asta asa cum mi-am dorit. Am parte si de sprijinul a 2 prieteni de-ai mei care o cunosc si pe ea. Ei mi-au promis ca ma vor ajuta si sper ca totul o sa intre pe fagasul normal!!!

sames44jc
14th August 2004, 04:45
nu vad cu ce esti mai bun daca parasesti tu primul o fata
dragos
uite un sfat
daca te-ai despartit de ea sau vati certat
si tu crezi ca ea merita ca tu sa suferii pentru ea
mai laso cateva zile saptamanii chiar luni
si daca intradevar tine la tine o sa incerce sa dea de tine daca nu
try to move on



im sorry

DRAGOS
14th August 2004, 10:20
Mersi sames44jc!!!!!!
Adevarul e ca viata mea era ok si inainte sa o cunosc si acum cand sunt fara ea viata mea ar trebui sa fie la fel ca la inceput!!!
Cand am deschis acest thread a avut loc prima noastra despartire!!!! De 5 zile suntem iar impreuna dar ieri ne-am despartit pt. totdeauna!!!! Simt ca incep sa o urasc!!! Ieri pe la 3 dimineatza m-am imbatat si in momentul acela eram in stare sa fac orice ca sa ma razbun pe ea, dar stiu ca timpul e cel mai bun medicament in aceste situatii si eu zic ca in 2-3 saptamani o sa-mi treaca tot!!!!

DRAGOS
14th August 2004, 17:03
Fratilor, nu stiu ce sa mai fac!!!! Simt ca lumea se prabuseste peste mine!!!!! Si culmea e ca o cheama Marta si am o melodie de Enrique Iglesias care poarte ca titlu numele ei si de fiecare data cand o ascult ma simt.....nu stiu cum sa va explic!!!!
Oftez din 5 in 5 min.!!!! Ma gandesc sa o mai caut dar nu stiu daca e bine!!! Voi ce ziceti????

Vadim
14th August 2004, 17:26
Dragos, puteai sa dai un mail sa iti schimb parola.

IlMILAN
15th August 2004, 12:26
Nu stiam de existenta acestui thread.... :D

Dragos draga parerea mea e sa nu disperi, doare al dracu de rau mai ales daca e prima data cand te indragosteti .Nu cred ca itzi trebuie nici un sfat, daca esti barbat nu ai nevoie de sfaturi , modul in care te vei comporta il ai in instinct in sange, doar ca probabil inca nu stii, incerca sa vezi ce vrei defapt.
Singurul meu sfat pe care ti-l dau e sa incerci sa nu arati niciodata ca suferi, daca te-au prins ca esti "strans cu usa" e jale.... :D .Timpul le va rezolva pe toate , adica daca e sa fie bine va fi mai devreme sau mai tarziu, daca nu stii tu cui pe cui se scoate. :p

Utilizator , tu esti incredibil, in sensul bun, de foarte mult timp nu am ras in halul asta:D. In mare parte ai dreptate, dar mie toate astea imi par puerile...io daca am probleme ma duc sa vorbesc nu flori si ciocolata, florile trebe sa stea in gradina , cadourile si celelate chestii te duc la sapa de lemn.Tot timpul vor gasi o "buba" sa se repete "impacarea", si asta nu e bine am simtit-o pe pielea mea de destule ori.Asa ca cel mai bine e sa vorbesti si sa lamuresti situatia.Daca incepe cu chestii ca nu esti romantic , sau ca uite la ala si la ala, ca are nevoie de timp...e gata ceau calu, daca nu pricepi e jale mare:D, in schimb daca e dispusa dialogului problema se va rezolva.
Ceea ce ai scris tu nu e chiar de lepadat mai ales ca totul vine din experienta , parerea mea.

Ieppy draga deocamdata la tine totul se rezuma la o "lupta", nu e rau stii tu vorba aia "decat sa planga mama , mai bine sa planga MASA" :D.In schimb atitudinea asta o sa ti-o schimbi, vei vedea tu, nici eu nu am crezut :mda: , dar inca te mai poti bucura de mirajul varstei. :ok:

Vadim fetele astea din generatia PRO , daca e sa le imbunezi cu cadouri , nu ajunge o ciocolata :evil:

P.S Dragos stai linistit, o sa se rezolve, insa o sa vezi tu probleme mari o sa ai mai incolo....tot timpul cand esti implicat intr-o relatie stabila apare o alta "ocazie", daca esti singur nici mustele nu trag la tine :ciocan:

bog_tom
16th August 2004, 12:19
P.S Dragos stai linistit, o sa se rezolve, insa o sa vezi tu probleme mari o sa ai mai incolo....tot timpul cand esti implicat intr-o relatie stabila apare o alta "ocazie", daca esti singur nici mustele nu trag la tine :ciocan:
poate tocmai asta e ideea: daca esti "ocupat" esti "vazut" mai bine :D

DRAGOS
16th August 2004, 17:36
Mersi pt. tot baieti!!! Adevarul e ca toate mesajele voastre au fost utile in "reabilitarea" mea!!!! Inca mai resimt cateodata tot ce s-a intamplat dar cu timpul imi voi reveni complet!!!

Va salut pe toti!!!