PDA

View Full Version : Constantin Ticu Dumitrescu a murit



Bumbescu
5th December 2008, 20:57
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-5219724-video-constantin-ticu-dumitrescu-murit-vinerila-varsta-80-ani.htm


Inca o dovada ca de multe ori Dumnezeu ii ia pe cei buni langa el si lasa nemernicii pe pamant....victima e in cer, calaul(iliescu-in fine, reprezentantul de vaza al calailor) e inca aici....

miril
5th December 2008, 21:00
Dumnezu sa-i de pace! A luptat neobosit pentru noi toti dar noi suntem pe cale sa-l uitam. Ca si pe Corneliu Coposu. Iarta-ne Doamne, ca nu stim ce facem!

Bumbescu
5th December 2008, 21:06
Cred ca putem spune ca a fost "ultimul"....mai sunt cativa dar nu ca el.....Dumnezeu sa-l odihneasca...

miril
5th December 2008, 21:25
Asta am zis si eu. Ultimul.

Universal
5th December 2008, 21:29
Ce pacat...mare om,mare caracter.Pacat ca a plecat intr-un timp in care societatea era in plina modificare....poate dupa cum a vrut el.Dar mai sunt multe de facut.Dumnezeu sa-l odihneasca.

Grinco
6th December 2008, 00:21
Dumnezeu sa-l odihneasca. De acord cu Bumbescu, soarta e nedreapta atat timp cat fenomene precum Plesita sau Iliescu inca o duc bine, in timp ce adevaratele valori se sting. Pacat

Romeo
8th December 2008, 08:58
Dumnezeu sa-l odihneasca. De acord cu Bumbescu, soarta e nedreapta atat timp cat fenomene precum Plesita sau Iliescu inca o duc bine, in timp ce adevaratele valori se sting. Pacat

Fiecare cu norocul lui. Ticu a prins 80 de ani, ceea ce noi nu vom prinde. Anca Parghel a avut parte numai de 50! Numele lui Ticu va ramane intre cei care au facut ceva pentru cei nedreptatiti. Surprinde ca 'marele' liberal Mircea Ionescu Quintus nu a facut nimic in acest sens. Plesita, Iliescu sunt doua nume destul de cunoscute. Altii ca ei sunt, inca, destui. Ce mai stiti de Postelnicu, Ion Dinca, Vlad (asta a murit ?). Iata ca unul ca astia a murit fericit, nepoata-sa a ajuns in parlament: Oana Niculescu Mizil.