PDA

View Full Version : Etapa 1: Sportul Studentesc - UNIREA



MaPaX
18th July 2004, 15:31
Sambata 31 iulie: Sportul Studentesc - UNIREA | ora 18:00, Telesport.
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

bill
19th July 2004, 11:46
Vedem meciul la TV ori il ascultam doar la radio?

ADelPiero
20th July 2004, 15:43
vedem noi :) important e sa bata Unirea cu 4 boabe:D

ultras_sportul
20th July 2004, 15:56
Sunteti simpatici amandoi dar sa stiti ca e extrem de greu sa marcheze Apulum patru boabe Sportului, fotbalul asta se joaca intre doua echipe, nu e peretica unde va antrenati voi acum :)

Ultras
20th July 2004, 16:16
Era vorba de fasole... :drak:

V25
20th July 2004, 18:20
De fapt, jucam 11 contra 11.. meciul incepe de la 0-0.. sansele sunt egale, asa ca.. Plus ca fotbalul oferta surprize-surprize tot timpul. Sportul, la ora actuala, are mai multa ambitie decat Unirea, plus ca ai nostri sigur vor veni iarasi cu texte ca sunt obositi, ca abia au incheiat cantonamentul, sau cine stie ce alte probleme. Sper sa castigam, sa se ridice moralul baietilor si sa inceapa campionatul cu incredere. Forza UNIREA!

V25
20th July 2004, 18:22
Vedem meciul la TV ori il ascultam doar la radio?
Se pare ca cei de la Astral nu s-au inteles cu Telesportul din cauza ca pretentiile financiare sunt prea mari. Deci, onlinesport, radio.. sau Bucuresti. Cine stie cat dureaza si asta...:(

vasile314tzurka
20th July 2004, 18:23
un an, doi, cine stie:) pina se dau banii:)

unirea
25th July 2004, 01:52
ii omor daca nu pot vedea meciul la televizor! in legatura cu meciul nu stiu ce sa spun....cred ca egal nu se va gata in nici un caz....ori ii batem noi ori ei pe noi...FORTZA UNIREA...

ADelPiero
25th July 2004, 06:18
e o prostie cu telesportu asta... ascultam meciurile la radio ca pe vremea de aur

ervfr
25th July 2004, 18:23
Si eu vreau sa merg la Bucuresti pentru ca sustinem Unirea si..si batem

Gigel Sportul
25th July 2004, 20:25
Vedem meciul la TV ori il ascultam doar la radio?

Sper ca totusi se vor intelege cu banii si il vor televiza; ar fi pacat sa nu fie transmis. Din punctul meu de vedere, imi este paralel: oricum voi fi pe stadion (daca am facut "sacrificiul" de a ma trezi dimineatza ca sa merg la matineu, de ce nu as face-o si acum).

La pronosticuri ma abtin, avand in vedere ce am vazut in ultimele trei amicale. Totusi imi permit sa fiu subiectiv si voi miza pe victoria "studentilor" la un gol diferenta (accidental doua). Ce-o fivom vedea sambata.

ervfr
26th July 2004, 15:05
vreau sa stiu daca se merge cu autocarul la bucale ca vreau si eu sa merg imi raspunde careva

ADelPiero
26th July 2004, 15:39
normal ca se va merge si cu autocarul ... dar nu se stie cand va fi programarea

V25
26th July 2004, 16:55
vreau sa stiu daca se merge cu autocarul la bucale ca vreau si eu sa merg imi raspunde careva
Urmareste www.fcunirea.as.ro. O sa gasesti informatii despre ora plecarii si locul. Dar din cate stiu eu, cu autocarul merge galeria...

MaPaX
26th July 2004, 22:49
Cu siguranta uniristii vor castiga acest meci! :ok: /hello :yeah: HAI UNIREA /OLE/

ADelPiero
26th July 2004, 23:48
mie personal, imi este frica sa nu pierdem , meciurile de pregatire au bagat frica`n mine :(

MaPaX
27th July 2004, 09:27
In repriza secunda jucau rezervele noastre altfel reveneam daca jucau in repriza secunda Galdean, Maier, Paleacu.. :p :ok:

ADelPiero
27th July 2004, 20:10
sa speram ca, prin rezultatele din turneu, au vrut sa fraiereasca adversarul ;)

mariusc
28th July 2004, 04:10
Salutare si bine v-am regasit :)

Avem nevoie de victorie si sper sa o obtinem, nu de alta, da' primul meci intotdeauna e important, mai ales acum, ca s-au facut schimbari in tactica... adevarul e ca mi-e cam frica... echipa Sportului e si mai tanara si mai ambitionata (sa zicem ca sunt mai "excitati" din cauza ca au intrat in A si vor trage tare in primele meciuri). Sper ca experienta si nu oboseala sa fie decisiva.

Hai Unirea!

______________
Fair-Play, Please!

ADelPiero
28th July 2004, 11:49
eu zic .... totul sta in inima si picioarele jucatorilor nostrii ...
daca vom merge sa ne aparam ... clar ca vom pierde...
daca atacam ... sunt sigur ca`i vom bate...

V25
28th July 2004, 13:15
Mi-e atat de dor sa vad un meci cu Unirea ... Cine stie cum se va incheia prima etapa ptr uniristi, dar parca cel mai rau imi pare ca nu il putem vedea. Nu stiu daca sunteti de aceeasi parere, meciul din retur cu Poli a venit tot dupa o vacanta, microbistii erau insetati de fotbal, echipele la fel si parca scorul nu a durut asa rau, a fost un meci super!
Hai UNIREA draga sa-i batem si pe astia! :)) - Asa zice un mare microbist cand suntem pe stadion.

spmihai
31st July 2004, 11:33
Cine doreste sa vada meciul Sportul - Unirea o poate face in doua locuri in alba iulia, adica dupa ultimele date care le am la discoteca Elit si in PUB13 meciul va fi transmis in direct de pe satelit.
HAI UNIREA!!!

horica
31st July 2004, 20:52
Felicitari Unirea!Asa se incepe un campionat.
Apropo venim si noi in Alba in etapa a4-a mi se pare.
S-auzim numai de bine!

HAI CFR!!

spmihai
31st July 2004, 21:18
Felicitari si lui CFR, abia astept a 4-a etapa, dar sa nu plecati suparati din Alba, ca avem de gand sa va batem, dar succes clujenilor (cu exceptia meciurilor cu Unirea).

MaPaX
31st July 2004, 21:21
Sunt fericit ca am castigat, dar Ionica Serea asta e penal rau de tot!

Gigel Sportul
31st July 2004, 22:10
Sunt fericit ca am castigat, dar Ionica Serea asta e penal rau de tot!

FELICITARI!!!! Prin pragmatism si daruire ati reusit sa invingeti, iar prestatia penibila a lui Serea (asta este nota lui dominanta, de altfel este cel mai bun meci al lui in care o combatanta a fost Sportul, a mai avut alte patru in care a fost penal) nu a afectat cu nimic rezultatul final, chiar daca in masura in care a acordat penalty pentru Unirea, ar fi putut sa o faca si pentru Sportul, si nu o data. Conteaza prea putin: voi ati avut vreo 6 suturi pe poarta: doua au fost goluri si doua bare. Noi am avut duium de faze, dar cand Mazilu o da in portar din 3 metri si golgeterul Bucur trimite ca la Rugby din 4 metri, nu mai avem nici o scuza, iar golul lui Curelea ramane o consolare tardiva.

Per ansamblu ati fost mai buni, deci ati meritat cele trei puncte. Inca o data, felicitari.

ultras_sportul
1st August 2004, 01:07
Pe finalul meciului Apulum a fost in corzi fiind la un pas sa ia gol in vreo 6 randuri in ultimile 10 minute:)

dar norocul ne parasise pentru moment, asta este venim la Alba Iulia si batem cu 2-0 pe contraatac :) :ciocan:

unirea
1st August 2004, 05:17
ma oameni buni? ala e stadion?am fost acum si am vazut si am ramas uimit! imi pare rau pt fanii celor de la sportul studentesc dar aveti un stadion jalnic! eu credeam ca al nostru e rau dar cand l-am vazut pe al vostru am ramas cu fata cascata!MA BUCUR CA I-AM BATUT ;) Fortza Unirea ! zona industriala e cea mai tare din alba! :D

HaoTic
1st August 2004, 12:07
In clubul "Elite" am fost mai multi suporteri uniristi decat pe stadionul din regie!

gigel_bucur
1st August 2004, 15:01
felicitari Apulum :ok:

ADelPiero
1st August 2004, 16:58
e mai frumos sa te uiti la meci, intr`un local unde sunt multi suporteri ... multe persoane ... decat sa stai acasa, singur ... in fata tv`ului... :yeah:
TOATA LUMEA: U-NI-REA !!!!!!! U-NI-REA !!!!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL /hello

horica
1st August 2004, 21:51
e mai frumos sa te uiti la meci, intr`un local unde sunt multi suporteri ... multe persoane ... decat sa stai acasa, singur ... in fata tv`ului... :yeah:
TOATA LUMEA: U-NI-REA !!!!!!! U-NI-REA !!!!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL /hello




Stiam ca nu se prinde Telesportul in Alba!Daca nu se prinde cum l-ati vazut in bar?Daca ai cunostiinta despre asta poti da un raspuns pe site la CFR

S-auzim numai de bine /hello

TZEFERU
2nd August 2004, 00:22
Bravo Apulum!!! Ati inceput cu dreptul.

ADelPiero
2nd August 2004, 01:39
Stiam ca nu se prinde Telesportul in Alba!Daca nu se prinde cum l-ati vazut in bar?Daca ai cunostiinta despre asta poti da un raspuns pe site la CFR

S-auzim numai de bine /hello

din cate am inteles, respectivul bar a avut antena ... si s`a putut urmari meciul :D

hai UNIREA hai UNIREA haideeeee /OLE/

gigel_bucur
2nd August 2004, 01:51
pe satelit se prinde fara probleme, bravo Apulum :)

ADelPiero
5th August 2004, 16:20
pe satelit se prinde fara probleme, bravo Apulum :)

:D daca ii bateti pe dinamo sunteti cei mai tari :D