PDA

View Full Version : E corecta prioritatea abonatilor?



Vadim
7th September 2006, 20:42
Valeriu Argaseala a declarat joi seara ca Steaua va pune in vanzare 25.000 de pachete de bilete. Dintre acestea, numai 5.000 vor fi de vanzare la casele de bilete. La restul vor avea prioritate abonatii.

Abonatii pot cumpara pachetele intre 9 si 15 septembrie.

"Abonatii vor avea prioritate la bilete. Ei vor avea dreptul primii sa cumpere doua pachete de bilete fiecare. Avem 8.000 de abonati, teoretic ei pot cumpara 16.000 de pachete. Mai raman aproximativ 5.000 de pachete de bilete pentru restul doritorilor, iar restul de locuri, aproximativ 3.000 - 4.000 vor fi pentru oficialii UEFA, echipa vizitatoare etc".

Dupa data de 15 se vor pune la vanzare pachetele ramase, iar fiecare om care va cumpara de la casele de bilete va putea achizitiona maxim doua pachete de fiecare.

Preţurile pachetelor sunt: 185 lei la peluze, 350 lei la tribuna a doua, 550 lei la tribuna întâi, 900 lei la tribuna zero şi 1.200 lei la fotolii.

Mai multe detalii aici: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/liga%20campionilor/index.php?meniuId=39&viewCat=371&viewItem=9479

SORENSEN
7th September 2006, 20:50
Este foarte corect...ei au platit o suma de bani care eu zic ca le asigura o oarecare intaietate plus ca ei sunt cei mai fideli suporteri ...
La Lyon cel putin asa e ..de fapt prima intaietate o au pers cu handicap......
Asa ca eu zic ca e corect si normal

SAMM
7th September 2006, 21:07
e doar o stratagema, de fapt intaietatea asta nici nu conteaza, oricum nu se vor vinde toate biletele

vor intr-un fel sa ii incante pe abonati, mare intaietate, e ca si cum ma duc sa platesc impozitul la casa si primaria imi zice ca n-o sa stau la coada

mare smecherie, banii tot o gramada sunt, indiferent de prioritate sau nu

dak nu o sa fiu plecat prin tara, o sa ma duc la meciurile astea si o sa-mi cumpar bilet cu 15 min inainte de inceperea meciului :happy :happy :happy

de la casa, nu de la bisnitari

dak respectau abonatii si / sau suporterii lasau preturile mai jos sau faceau niste reduceri, niste *******i care vor sa se imbogateasca peste noapte, am o sila de ei, nu ma asteptam la MM sa faca gainarii de-astea, la gg ma gandeam la cat de idiot e, dar la MM in nici un caz

stelist4ever90
7th September 2006, 21:14
SAMN te asigur eu ca or sa se vanda toate biletele !!! Cu sigurantza nici nu or sa mai ramana bilete sa puna in vanzare separat. Asa ca daca esti cu adevarat stelist, dute si cumpara pachetul de trei bilete

Kainsashiki
7th September 2006, 21:15
foarte corecta prioritatea :D

samm..like always...sa vezi ce o sa alergi cu 15 minute inainte de meci sa gasesti un tv daca tu crezi ca o sa gasesti bilete :D

SORENSEN
7th September 2006, 21:29
Argaseala a spus ca indiferent daca se vor vinde toate bilete... in ziua meciului nu se vor mai da bilete...

tchibos
7th September 2006, 21:53
mie nu mi se pare chiar asa corecta... poate un suporter a avut pana acum abonament si nu a mai reusit sa isi faca anul asta

Zax
7th September 2006, 21:57
e foarte corecta, in felul acesta se va evita invazia de semintari si suporteri neutrii care vin doar sa vada pe Real Madrid.

SAMM
7th September 2006, 22:19
SAMN te asigur eu ca or sa se vanda toate biletele !!! Cu sigurantza nici nu or sa mai ramana bilete sa puna in vanzare separat. Asa ca daca esti cu adevarat stelist, dute si cumpara pachetul de trei bilete

poate l-as fi cumparat dar in primul rand nu stiu dak la ora meciurilor voi fi in Bucuresti (work related travelling) iar in al doilea rand parca am simtit un pumn dat in figura de conducerea Stelei cand au anuntat preturile

Vadim
7th September 2006, 22:25
dak nu o sa fiu plecat prin tara, o sa ma duc la meciurile astea si o sa-mi cumpar bilet cu 15 min inainte de inceperea meciului :happy
Sincer nu cred. Se vor vinde ca painea calda. Si daca puneau 10 milioane la pachet se vindeau. Oricum asta cu pachetul e praf in ochi, o sa scriu maine pe site. Cumpara Nea Gigi un pachet si isi vinde 2 bilete la negru sau toate. Nu se va inlatura astfel specula asa cum zice Argaseala.

SAMM
7th September 2006, 22:29
mi se pare ca Argaseala azi a incercat o mica mani****re ********a, ar fi interesant piticul asta ce facea inainte de 1990, CNSAS-ul te mananca

cica biletele se vor vinde sigur pana in preziua meciului cu Lyon, creaza panica, si un sentiment ca cine stie ce ar pierde cineva dak nu se duce pe stadion

Kainsashiki
7th September 2006, 22:31
bisnita nu va fi niciodata oprita, insa din 8000 de abonati nu cred ca-s toti bisnitari..mai mult de 200 de bilete nu se vor vinde la negru..

Elphax
7th September 2006, 22:31
normala prioritatea, cine da banu, sta in fata

SAMM
7th September 2006, 22:58
bisnita nu va fi niciodata oprita, insa din 8000 de abonati nu cred ca-s toti bisnitari..mai mult de 200 de bilete nu se vor vinde la negru..

tu chiar crezi ca toti aia 8000 de abonati vor da atatia bani pt bilete, dintre abonati maxim jumatate vor cumpara cred eu, hai 5,000 cu indulgenta

Liviu
7th September 2006, 23:45
Mi se pare normal că un abonat care probabil vine la toate meciurile Stelei să beneficieze de o oarecare protecţie.
Este nejustificată temerea că vor rămâne decât 5000 de bilete . Doar teoretic e posibil ca 8000 de abonaţi să ia 16000 de bilete , pentru asta ar trebui ca toţi cei 8000 să vină să cumpere bilete şi toţi să ia câte două . Mai mult ca sigur că decât o parte din ei vor dori să cumpere bilete - să spunem 6000 dar din aceştia nu toţi vor dori două bilete . Maxim 10-12000 de bilete vândute către abonaţi . Vor mai ramâne cel puţin 10000 .

starsteel
8th September 2006, 00:50
Abonatii evident ca au prioritate daca printre ai ar fi suporteri care nu-si permit sa plateasca aceasta suma tot vor cumpara pachetul si apoi il vor imparti, vinde etc. Eu zic ca la sfarsitul saptamanii viitoare biletele vor fi epuizate.

Vadim
8th September 2006, 01:05
Avem noi pe forum multi abonati sau metoda e chiar corecta?

Paul
8th September 2006, 01:22
Chiar cu riscul de a nu-mi putea cumpara bilet , zic DA. E normal.

gabi94
8th September 2006, 01:33
Mi se pare corect ca abonatii sa aiba prioritate....trebuie si ei ,cei care sunt meci de meci alaturi de echipa ,sa fie rasplatiti...

B_I_C
8th September 2006, 01:37
Nu mi se pare prea corect... Pai abonamentele sunt doar pentru meciurile interne. Pentru meciurile europene, cred ca ar fi bune niste abonamente separate. In felul asta ar avea si clubul mai mult de castigat.

Kainsashiki
8th September 2006, 02:48
cui i-ar conveni sa aibe abonament, sa mearga meci de meci sa sustina echipa si sa nu mai prinda bilet la meciul cu real pentru ca intra altcineva care vrea sa-l vada pe bekcham...pai e corect asa?


normal ca e corect sa aibe abonatii prioritate!

danny del corco
8th September 2006, 04:43
Probabil ideea cu niste abonamente separate ar fi fost mai corecta, in conditiile in care stii exact un numar de meciuri pe care le ai de disputat. Totusi cred ca tot cei cu abonamente pentru meciurile interne ar fi trebuit sa aiba prioritate.

Aurel.D
8th September 2006, 10:32
Este corecta prioritatea abonatilor, mai ales ca pe abonamentul Stelei in acest an sunt incluse din start si vreo 5 meciuri europene.
Iar abonatii sunt cei care asigura prezenta pe stadion, indiferent de meci.....

Paul
8th September 2006, 11:38
Nu mi se pare prea corect... Pai abonamentele sunt doar pentru meciurile interne. Pentru meciurile europene, cred ca ar fi bune niste abonamente separate. In felul asta ar avea si clubul mai mult de castigat.

La Steaua pretul unui abonament este MARE. Este egal cu suma biletelor a 12 meciuri din Divizia A. 12 din 17.

In conditiile in care in DIvizia A nu se joaca niciodata cu casa inchisa ,inseamna ca oricum ai putea sa-ti iei bilete. Si nu cred ca mai mult de jumate din abonati merg la minim 12 meciuri. EU zic ca din cei 8000 de abonati , cel putin 30-40 % si-au luat abonamente pentru aceasta facilitate de rezervare!

Decizia e absolut corecta. Probabilitatea ca bisnitarii sa aiba abonamente e 0. Deci e clar ca cel putin 8000 de bilete nu ajung pe mana bisnitarilor.

Repet : decizia e logica si absolut corecta , chiar daca pe mine ma enerveaza de mor.

dragos_popa17
8th September 2006, 11:48
Eu as fi mers mai departe si le-as fi acordat abonatilor si o reducere la cumpararea biletului, undeva intre 20% si 50%.

SAMM
8th September 2006, 11:50
Eu as fi mers mai departe si le-as fi acordat abonatilor si o reducere la cumpararea biletului, undeva intre 20% si 50%.

era mai corect asa

dar sa se fi anuntat de la inceputul sezonului

Paul
8th September 2006, 13:16
au anuntat la inceputul sezonului ca abonament = rezervare in Europa , nici o reducere :D

BTW.
Tocmai am primis raspuns de la fcsteaua , la cererea noastra de a ne da 20 de bilete la tribuna a II-a ... doar la meciul cu Real.

Raspuns evident NU :(

STEAUA-MANIA
9th September 2006, 21:07
Prezent la casele de bilete amplasate la tribuna oficiala, directorul executiv al Stelei, Valeriu Argaseala, a spus: "Intre unul din provincie care vrea sa vada un meci al Stelei in Liga si celalalt din Bucuresti, cui sa-i iau dreptul sa vada Steaua? Celui din provincie, sau celui din Bucuresti care se scoala duminica de duminica, inainte de meci, si face bannere si isi incurajeaza echipa, pe ploaie, soare, sau vant?"
stelisti.ro
Ce jeg e argaseala asta....

Paul
9th September 2006, 21:53
alta e problema !
De ce abonatii pot sa cumpere un alt pachet pe langa cel destinat lor?
Sa faca bisnita? Sau se presupune ca abonatul il ia unui prieten? Presupunem ca abonatii sunt din Bucuresti.

De ce prietenii abonatilor (cei care beneficiaza de pachetul 2) pot sa obtina un astfel de pachet? De ce au prioritate prietenii abonatilor (care sunt puturosi si nu-si iau abonamete) fata de cei din provincie , care pe langa bilete (deloc ieftine) mai pierd si vre`o 2 zile de munca/ scoala (alti bani pierduti) , mai ii consta transportul , poate o noapte de cazare si 2-3 mese :o:

stelist4ever90
9th September 2006, 21:58
Prezent la casele de bilete amplasate la tribuna oficiala, directorul executiv al Stelei, Valeriu Argaseala, a spus: "Intre unul din provincie care vrea sa vada un meci al Stelei in Liga si celalalt din Bucuresti, cui sa-i iau dreptul sa vada Steaua? Celui din provincie, sau celui din Bucuresti care se scoala duminica de duminica, inainte de meci, si face bannere si isi incurajeaza echipa, pe ploaie, soare, sau vant?"
stelisti.ro
Ce jeg e argaseala asta....

de ce frate ?! nu are dreptate?? E foarte corect ce a spus. Eu nu stau in bucuresti dar mi se pare corect. Tu daca ai fi stat in bucuresti ti-ar fi convenit sa te duci la toate meciurile si la meciurile astea sa nu prinzi bilete ca vine nustiu cine din alt oras si vrea sa vada pe real si lyon?

Bumbescu
10th September 2006, 20:25
E corecta prioritatea abonatilor, nu e corect sa poata cumpara cate un rand de bilete in plus.

Aurel.D
11th September 2006, 12:38
Diferentierea asta a suporterilor pe "bucuresteni" si "provinciali" este o mare gafa a lui Argaseala.
CATI dintre suporterii bucuresteni fac bannere, ca doar nu fac toti cei care vin la stadion, cateva mii? Este o aberatie, mai ales ca majoritatea bannerelor sunt facute dinainte, sunt aceleasi la fiecare meci cu exceptia meciurilor importante.
Si cel din provincie, nu are dreptul sa vada echipa favorita din cauza distantei?

Iar faza cu pachetul in plus incurajeaza clar bisnitarii. Oare care o fi sistemul de vanzare a biletelor pt. Liga Camp-lor la cluburile mari? Este asa complicat sa vinzi bilete?

superchumbo
11th September 2006, 14:59
. Oare care o fi sistemul de vanzare a biletelor pt. Liga Camp-lor la cluburile mari?

Oare vei afla vreodata ??????!???

Paul
11th September 2006, 15:57
Iar faza cu pachetul in plus incurajeaza clar bisnitarii. Oare care o fi sistemul de vanzare a biletelor pt. Liga Camp-lor la cluburile mari? Este asa complicat sa vinzi bilete?

Prioritate absoluta pentru abonati , in rest pe Internet , prin agentii de tusim si un numar minuscul la casele de bilete;

Abonatii , internautii si tutisti sunt verificati prin buletin sau pasaport ...

Celtic
11th September 2006, 23:58
Da, consider corecta aceasta prioritate, chiar daca o sa fie foarte multi nemultumiti ca nu vor apuca bilete. O sa fie nebunie maxima inaintea meciurilor in cautare de bilete.

SORENSEN
12th September 2006, 00:52
Si poate noi care au facut imprudenta de a nu lua abonament suntem condamnati sa astept sa vedem daca bisnitari lasa la un pret decent ..max 1,5 mil la meciul cu Real.:headbang: :headbang: :headbang:

magica_steaua
12th September 2006, 01:41
pt.ca am abonament mi se pare normal sa am macar un avantaj la meciurile din liga campionilor......n-am nimic cu cei fara abonament dar trebuie sa inteleaga ca noi abonatii nu avem nici o reducere la bilete nimic ....macar atat puteau sa faca pt. noi sa ne lase sa luam primii biletele

p.s.:oricum sunt frumoase biletele din champions league

stelist4ever90
12th September 2006, 01:56
Si poate noi care au facut imprudenta de a nu lua abonament suntem condamnati sa astept sa vedem daca bisnitari lasa la un pret decent ..max 1,5 mil la meciul cu Real.:headbang: :headbang: :headbang:

daca te duci sambata dimineata apuci sigur si u macar un pachet...aveti idee cam cate s-au vandut pana acum?

BigBEN
18th September 2006, 02:07
as vrea si eu si eu un pachet la meciurile Stelei la tribuna II ma poate ajuta cineva??

SORENSEN
18th September 2006, 11:48
daca te duci sambata dimineata apuci sigur si u macar un pachet...aveti idee cam cate s-au vandut pana acum?
Am fost sambata si-am luat bilete /hello dupa 3 ore de asteptare..se pare ca sambata s-au dat toate pachetele...:o:

Dar Argeseala a spus ca se pare ca Ol Lyon retureneaza cam 3000 de bilete la acest meci asa ca si astea probabil vor fi puse in vanzare...

Inca nu se stie eexact asa ca cei care nu au pachetul..m-au au sanse ceva sa gaseasca bilete..

Aurel.D
18th September 2006, 16:41
Oare vei afla vreodata ??????!???

Chiar nu cred ca este problema ta si nici nu ma intereseaza in mod special...iar te bagi singur in seama.:rolleyes: