PDA

View Full Version : Poze si discutii dupa Forum Meeting Timisoara (4)



bog_tom
16th July 2004, 18:16
Iata ca aseara s-a consumat cu succes si a 4-a intalnire a membrilor Onlinesport Timisoara. Desi intial a fost programata pentru 23 iulie, am discutat cu ceilalti si am considerat oportun sa o mutam pt. ziua de 15 iulie ca sa sarbatorim in avans ziua lui I|MILAN.

La ce ne-am gandit ? La un tricou cu echipa OLS TM + cateva versuri compuse de "marele" creator de frumos - viole(n)t - si la un puzzle cu o poza cu echipa favorita a sarbatoritului (MILAN). "Vinovati" de acest cadou suntem toti dar mai ales Delia care a fost "pe teren" :ok:

Eu unul (cu aparatul de fotografiat) am stat pana in jur de ora 23. Ieri au fost prezenti 6 membrii: Delia, I|MILAN, Sergio, Sir, viole(n)t si subsemnatul (bog_tom)

in continuare va invit sa "studiati" pozele :)

bog_tom
16th July 2004, 18:18
I|MILAN nu stia ce il asteapta .... iar sergio savurand bere dar si cu sticla de Coca Cola sub masa :D

bog_tom
16th July 2004, 18:20
adevarati fan Inter: sergio :ok:

bog_tom
16th July 2004, 18:23
si restul de 1/2 :D : sergio, eu si I|MILAN

bog_tom
16th July 2004, 18:26
reprezentantul nostru la "sfatul batranilor" Sir :ok:

inter
16th July 2004, 18:34
frumoase poze!
se observa ca sergio si-a "reparat" greseala de data trecuta!

bog_tom
16th July 2004, 18:35
operatiunea cadoul - I|MILAN surprins total de echipa OLS TM

DSC03128 - cadoul
DSC03129 - tricoul
DSC03130 - dedicatia
DSC03132 - sarbatoritul a fost obligat sa imbrace tricoul pt. o sedinta foto :D
DSC03133 - LA MULTI ANI, I|MILAN :ok:


Caline, noi de la "meeting"
Iti vom face azi un "greeting".

Segio, Delia shi bog_tom:
"Sa fie Milan campion!"

Bapsy, Sir shi viole(n)t
"Cu noi sa bei...permanent!"

La multi ani si mult confort
De la trupa "Onlinesport".

bog_tom
16th July 2004, 18:43
un spion langa masa noastra: pisica localului :D

bog_tom
16th July 2004, 18:46
viole(n)t dovedeste berea :D

bog_tom
16th July 2004, 18:47
am improvizat si eu un pic :)

IlMILAN
16th July 2004, 18:54
Super misto au iesit pozele...

Va multumesc inca o data pentru tot....a fost o surpriza extraordinara...
Numai bine si ne vedem in august.....

inter
16th July 2004, 19:03
Super misto au iesit pozele...

Va multumesc inca o data pentru tot....a fost o surpriza extraordinara...
Numai bine si ne vedem in august.....

cu pozele ai dreptate sunt super!

dar ce e cu tricoul "alb - negru" ? iti schimbi favoritii? :drak: :drak:

bog_tom
16th July 2004, 19:03
Super misto au iesit pozele...

Va multumesc inca o data pentru tot....a fost o surpriza extraordinara...
Numai bine si ne vedem in august.....
e clar ca ii dam lectii la orice ora Andreei Marin :D

Utilizator
16th July 2004, 22:35
Intr-adevar super, marfa, betonnnn...:)
Excelenta idee ati avut cu tricoul, si poza a fost strategic aleasa sa nu-i faceti omului probleme acasa de ziua lui...Daca ii puneati o poza intre Bapsy si Delia ori ramanea la terasa detasat permanent :) ori ascundea tricoul pe la "office"...

Sergio
17th July 2004, 00:09
frumoase poze!
se observa ca sergio si-a "reparat" greseala de data trecuta!
Pai trebuia sa-mi refac imaginea serios sifonata data trecuta! :D
bog tom, faine poze, da cīnd ai mai pozat şi mīţa aia, că ai făcut-o celebră... :happy

bog_tom
17th July 2004, 19:45
bog tom, faine poze, da cīnd ai mai pozat şi mīţa aia, că ai făcut-o celebră... :happy
erai prea preocupat ca sa observi cand am facut eu poza (de altfel am si zis cu voce tare ca vreau s-o "prind" in poza) :D


Intr-adevar super, marfa, betonnnn...:)
Excelenta idee ati avut cu tricoul, si poza a fost strategic aleasa sa nu-i faceti omului probleme acasa de ziua lui...Daca ii puneati o poza intre Bapsy si Delia ori ramanea la terasa detasat permanent :) ori ascundea tricoul pe la "office"...
normal...am fost f. atenti la detalii :)

viole(n)t
19th July 2004, 08:58
Mishto pozele, indeed...

Le pot arata shi acasa, avand in vedere ca am pastrat distantza "regulamentara" fatza de Delia... :) :) :) :D

Sir
19th July 2004, 14:09
Mishto pozele, indeed...

Le pot arata shi acasa, avand in vedere ca am pastrat distantza "regulamentara" fatza de Delia... :) :) :) :D
pai da.ca m-am "sacrificat" eu.Si cand am venit mi-ati spus ca locul acela era pastrat pentru bapsy.

bog_tom
19th July 2004, 14:20
Si cand am venit mi-ati spus ca locul acela era pastrat pentru bapsy.
ca sa nu mai apara alte discutii... numai ca bapsy nu a mai aparut (motivat se pare) :)

PS. daca ai fi venit mai din timp, alta ar fi fost situatia .... :ok:

bapsy
19th July 2004, 14:50
pai da.ca m-am "sacrificat" eu.Si cand am venit mi-ati spus ca locul acela era pastrat pentru bapsy.
imi cer scuze :(

bog_tom
19th July 2004, 15:12
pai da.ca m-am "sacrificat" eu.Si cand am venit mi-ati spus ca locul acela era pastrat pentru bapsy.

imi cer scuze :(
e "vina" celor care au venit de la ora 20 ca au tinut cont de comentariile de pe forum :D

Sir
19th July 2004, 19:39
De Delia nu mai stie nimeni nimic?

bog_tom
19th July 2004, 19:44
De Delia nu mai stie nimeni nimic?
ce sa se stie ? e activa pe forum ... ce altceva ?

Sir
19th July 2004, 21:56
pe aici n-am "vazut-o".de aceea am intrebat.n-a facut nici un comentariu......aici.

bog_tom
19th July 2004, 21:58
pe aici n-am "vazut-o".de aceea am intrebat.n-a facut nici un comentariu......aici.
ei... Delia loveste si fuge :drak:

ca nu a facut nici un comentariu e partea a 2-a: inseamna ca e de acord cu tot ceea ce am scris noi :ok:

Sergio
20th July 2004, 22:58
e
ca nu a facut nici un comentariu e partea a 2-a: inseamna ca e de acord cu tot ceea ce am scris noi :ok:
Greu de crezut totusi...cred ca pur si simplu n-a mai intrat. :D

Sir
31st July 2004, 17:08
pe cand urmatorul meeting?cei din Bucuresti ne-au luat-o in fata.am crezut ca facem in iulie 2 intalniri si recuperam din handicap.bog_tom, te-ai dat la fund?

bapsy
31st July 2004, 17:11
bog_tom, te-ai dat la fund?
pentru cateva zile, da. dar cica revine repede. cine stie, poate le face vreo surpriza la cei din Bucuresti si nu ne spune :).

Sir
31st July 2004, 17:16
cred ca trebuia sa ne-ntalnim si noi maine......................

bapsy
31st July 2004, 17:43
hai :) bine, astia s-au intlnit saptamana trecuta, dar la mine a trecut timp destul de cand nu m-am mai intalnit cu voi. Delia, ce zici? Macar o bere.

Delia
31st July 2004, 17:47
Maine, la 20, la Hercues? :D

bapsy
31st July 2004, 17:48
Perfect. Cum ii anuntam si pe ceilalti?

Delia
31st July 2004, 17:50
Pe Sergio pot sa il sun, poate reuseste el sa ia legatua cu viole(n)t.

bapsy
31st July 2004, 17:54
ok, din pacate vad ca Sir a iesit de pe forum. sa incercati sa dati si de el. eu am numai nr-ul tau si a lui sergio, deci nu pot face mai mult decat tine.

Delia
31st July 2004, 18:07
Sergio e plecat din oras; acum astept raspunsul lui viole(n)t. :D

bapsy
31st July 2004, 18:15
Lasa Delia, ca ne intalnim noi doua, fetele, daca ei nu vin. Discutam despre machiaje si moda :D

Delia
31st July 2004, 18:17
Ai dreptate, vom putea barfi in liniste. :D

Vadim
31st July 2004, 18:24
Bog_tom e in vacanta? Bag de seama ca el e sufletul petrecerii... :)

bapsy
31st July 2004, 18:28
Da, e greu, pt ca pana acum nu mai aveam noi treaba sa organizam ceva. Acum ne-am trezit fara el si nu ne descurcam foarte bine :)

Sergio
31st July 2004, 22:37
Bog_tom e in vacanta? Bag de seama ca el e sufletul petrecerii... :)
E in luna de miere... :D
Din pacate nu pot ajunge, mi-am planificat plecarea asta de mult timp si nu o pot amana. Asta e, bapsy si Sir oricum au de recuperat cateva intalniri... :p
Prevad ca in scurt timp va deveni Delia sufletul petrecerii...Prietenii stiu de ce. :evil:

bog_tom
2nd August 2004, 20:20
sper sa anuntati si pe forum cea de-a 6-a intalnire OLS TM .... multumesc ca m-ati sunat aseara :ok:

bapsy
2nd August 2004, 23:08
nu se poate, ala nu-i Forum Meeting fara tine :D
oricum a fost defapt ceva spontan, era ideea sa ma intalnesc cu Delia sa discutam despre machiaje si moda. da' s-au bagat si altii pe fir :)

acum serios, casa de piatra inca o data si ne-a facut placere sa vorbim cu tine la telefon.

Sergio
2nd August 2004, 23:14
Te-ai intors Bogdane? Cum fu?
bapsy, sper ca nu v-am stricat discutiile despre machiaje prin aparitia mea fulgeratoare... :rolleyes:

bapsy
2nd August 2004, 23:49
Ba cum sa nu, tocmai ne explica I|Milan ce culori sunt mai la moda. El incerca sa ne convinga ca sunt rosu si negru (se vede ca e pe langa total), dar pana la urma am ajuns la concluzia ca alb si violet sunt in voga.

IlMILAN
3rd August 2004, 10:36
Ba cum sa nu, tocmai ne explica I|Milan ce culori sunt mai la moda. El incerca sa ne convinga ca sunt rosu si negru (se vede ca e pe langa total), dar pana la urma am ajuns la concluzia ca alb si violet sunt in voga.
:happy
Izti dai seama ce pe langa sunteti daca l-ati plictisit pe viole(n)t si m-a lasat singur cu "dusmanu".Noroc ca aparu Sergio ca altfel ma lovea zbenga cu discutiile voastre academice:D
La urmatorul meeting ce ar fi sa veniti si tu si delia in rosu si negru....sa vedem chiar asa de rau o sa fie?:D Puteti veni una in rosu si una in negru si stati in asa fel incat sa iasa combinatia:D pozitia o alegeti voi...veti vedea ca nu e rea moda mea :drak:
Bogdane felicitari si numai bine inca o data.....tare nasol a fost fara o organizare bine pusa la punct... :mda:

P.S Bapsy calci pe un teren minat, ai grija :D

IlMILAN
3rd August 2004, 10:39
Bog_tom e in vacanta? Bag de seama ca el e sufletul petrecerii... :)
Vadim pe langa ca e organizatorul nostru....Mr Well Done:D, e singurul care le tine in frau pe domnisoarele noastre....ce le face nu stiu...dar cand lipseste el e vai de capul nostru :headbang: :D

vasile314tzurka
3rd August 2004, 11:12
Te-ai intors Bogdane? Cum fu?
bapsy, sper ca nu v-am stricat discutiile despre machiaje prin aparitia mea fulgeratoare... :rolleyes:

asta cu "fulgeratoare" e de la bragadiru?:)

vasile314tzurka
3rd August 2004, 11:13
bogdane felicitari si toate cele bune:)

bapsy
3rd August 2004, 11:17
:happy
Izti dai seama ce pe langa sunteti daca l-ati plictisit pe viole(n)t si m-a lasat singur cu "dusmanu".Noroc ca aparu Sergio ca altfel ma lovea zbenga cu discutiile voastre academice:D
La urmatorul meeting ce ar fi sa veniti si tu si delia in rosu si negru....sa vedem chiar asa de rau o sa fie?:D Puteti veni una in rosu si una in negru si stati in asa fel incat sa iasa combinatia:D pozitia o alegeti voi...veti vedea ca nu e rea moda mea :drak:
Bogdane felicitari si numai bine inca o data.....tare nasol a fost fara o organizare bine pusa la punct... :mda:

P.S Bapsy calci pe un teren minat, ai grija :D
Pe teren minat :o: Scuze, n-am vrut sa te supar. Uite asa, ca s-o dam la pace propun urmatoarea chestie: eu am ales 2 culori, tu ai ales 2 culori. Cel mai bine sa luam cate una din fiecare ca sa nu se supere nimeni, eu propun alb de la mine, negru de la tine. Pace?

P.S. : :D

vasile314tzurka
3rd August 2004, 11:33
deci tii cu sportul?

IlMILAN
3rd August 2004, 11:39
Pe teren minat :o: Scuze, n-am vrut sa te supar. Uite asa, ca s-o dam la pace propun urmatoarea chestie: eu am ales 2 culori, tu ai ales 2 culori. Cel mai bine sa luam cate una din fiecare ca sa nu se supere nimeni, eu propun alb de la mine, negru de la tine. Pace?

P.S. : :D
Noi odiamo la Juve...:D...
deci propunerea ta nu merita luata in seama...

Vasile , vasile iarasi de tii de sporturi extreme....:D dupa cum zicea Bog_tom ai fost mai aproape de "fulgere" decat Sergio.....sau cel putin ipotetic parapanta e mai aproape....:D

Sergio
3rd August 2004, 13:26
asta cu "fulgeratoare" e de la bragadiru?:)
Nein, de la blitzkrieg... :drak:

Catalanul
3rd August 2004, 14:00
deci tii cu sportul?
nu :nah: tine cu UMT :D

IlMILAN
3rd August 2004, 14:28
nu :nah: tine cu UMT :D
Hai Poli :drak: tu cand vii la meeting...itzi tot dai cu parerea si nimic nimic....
ai grija ca nu-ti sade bine...
P.S Sper sa nu te apuci si tu cu cola ca si Galaticu de Ionutz:D mai bine apa plata, dar ai grija ca avem doua briliante care o sa-ti incurce socotelile:D

Catalanul
3rd August 2004, 14:34
anu' asta nu am cum sa ajung in RO :(
din cate stiu eu exista berea fara alcool :D
apa plata nu prea beau (nu-mi trece setea ;))
beau apa minerala :cool:

vasile314tzurka
3rd August 2004, 14:40
Vasile , vasile iarasi de tii de sporturi extreme....:D dupa cum zicea Bog_tom ai fost mai aproape de "fulgere" decat Sergio.....sau cel putin ipotetic parapanta e mai aproape....:D

hahaha
io si parapanta:) pai ar trebui una cu suprafata bucurestiului sa ma tine pe mine:)

bog_tom
16th August 2004, 13:56
hahaha
io si parapanta:) pai ar trebui una cu suprafata bucurestiului sa ma tine pe mine:)
am putea sa ne apucam de lucru.... :D


bogdane felicitari si toate cele bune:)
multam inca o data !



Bog_tom e in vacanta? Bag de seama ca el e sufletul petrecerii... :)Vadim pe langa ca e organizatorul nostru....Mr Well Done:D, e singurul care le tine in frau pe domnisoarele noastre....ce le face nu stiu...dar cand lipseste el e vai de capul nostru :headbang: :D
IlMILAN, chiar asa de rau a fost ?

IlMILAN
16th August 2004, 14:37
Bey tu nu stii prin ce calvar am trecut:D
Nu doresc nici dusmanilor asa ceva:D

bog_tom
16th August 2004, 16:05
serios ?!? :D

cand ne dai ceva detalii ? la OLS TM 7 ?

bapsy
16th August 2004, 16:19
bog_tom, vezi ca am discutat si pe alte threaduri din aceasta sectiune despre ultima intalnire. s-a plans I|MILAN destul. i-am turnat votca pe gat, am vorbit despre moda :D nasol de tot, saracu'

IlMILAN
16th August 2004, 16:22
Detalii o sa-ti dau eu cu varf si indesat...o sa vezi ca nu e chiar asa cum pare...sau mai bine zis cum relateaza iepurasul cel poet:D

bog_tom
16th August 2004, 16:31
deci adevarul e undeva la mijloc...

lasa ca va reglati voi conturile miercuri in pauza meciului :D

bapsy
16th August 2004, 16:34
bog_tom, banuiesc ca-l cunosti destul de bine pe I|MILAN incat sa nu crezi vreun cuvant pe care il scrie :D eu zic ca este mai bine sa crezi ce zic eu, ca sunt fata si nu stiu sa mint :D

bog_tom
16th August 2004, 16:36
hmmm.... imi place ca esti modesta :drak:

bapsy
16th August 2004, 16:40
asta este una dintre calitatile mele principale :D

bog_tom
16th August 2004, 16:42
no bine...

astept ziua de miercuri ca sa ascult povestirile voastre de la intalnirile adhoc la care ati dezbatut subiecte de moda, samd

IlMILAN
16th August 2004, 16:48
Bapsy , vorbim miercuri ca amu nu am starea necesara, adica o stare de misto, iar serios nu pot spune ca mi-a displacut sa stau doar cu voi...se baga Sergio pe fir ca altfel ....:D

vasile314tzurka
16th August 2004, 17:21
nu mai fa misto de femei ca de aici o sa ti se traga:)

p.s. la bog tom ma refeream

bog_tom
16th August 2004, 17:27
ce sa mi se "traga" ? :D

PS. la ce a scris vasile ma refeream

vasile314tzurka
16th August 2004, 17:43
nu te mai lua de apa plata:)

p.s. imilan acu vreo doua pagini:)