PDA

View Full Version : Care sunt cei mai tari suporteri din Italia?



Mario Di Lazi
24th November 2008, 09:09
Suporterii din Peninsulă sunt magnifici
Care sunt cei mai tari suporteri din Italia?

Echipele italiene sunt printre cele mai simpatizate de către fanii cluburilor românești. Nu este o surpriză, având în vedere pasiunea de care dau dovadă tifoseriile echipelor din Italia, precum și asemănarea în temperament și gintă dintre cele două popoare.

În acest sens, Prosport vă propune o trecere în revistă a celor mai iubite echipe din Italia și mai ales a suporterilor lor. Derby-urile Roma - Lazio, Milan - Inter, Juventus - Torino, Sampdoria - Genoa sau incredibilii fani ai lui Napoli și ai Fiorentinei sunt reflectate în imaginile de mai jos.

Chiar dacă nu sunt prezentate aici, galeriile lui Ascoli, Varese, Parma, Livorno, Hellas Verona, Brescia, Atalanta, Bari și nu numai, merită o mențiune.

prosport.ro

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/video-care-sunt-cei-mai-tari-suporteri-din-italia-voteaza-aici-3543044#comments

cinebelu
24th November 2008, 09:19
Napoli. Clar! :D
-cei mai numerosi
-cele mai tari cantece
-atunci cand vor sau trebuie, pot fi si cei mai nebuni

Nu stiu daca Napoli are in Romania asa de multi simpatizanti cati are Inter, Milan, Lazio sau Juventus, etc, insa se pare ca majoritatea celor care au votat in chestionarul din articolul respectiv, cunosc adevarul :D
17,75% Roma
13,23% Lazio
2,04% Sampdoria
1,24% Genoa
1,75% Torino
12,89% Juventus
2,71% Fiorentina
19,05% Milan
10,18% Inter
19,16% Napoli
Poate trec si inter, dardar sau jerry pe aici sa citeasca...

dardar_3
24th November 2008, 13:33
Unde s-a facut sondajul? la prosport? :ras-plans: Pai pot face si eu un sondaj aici si voteaza 20 de oameni. Bag clasamentele apoi pe inter.it, acmilan.com, juventus.it? :ras-plans:


Si de cand are napoli cei mai multi suporteri din italia mah? :ras-plans:

Sergiu
24th November 2008, 13:44
Pai si in articol spune ca Juventus are cei mai multi fani. La cei mai spectaculosi sau tari poate ca nu sunt, dar la cei mai multi sigur ei sunt.

andreidaniel
24th November 2008, 13:49
Banuiesc ca stiti si voi ca sondajele online nu sunt foarte precise... Daca ma supar acum, bag cateva sute de voturi pentru Roma... :D
Cred ca galeriile din Italia sunt foarte apropriate ca valoare si am votat (subietiv) AS Roma.

cinebelu
24th November 2008, 14:17
@dardar
Total voturi: 1968, pana acum
17,89% Roma
13,21% Lazio
2,24% Sampdoria
1,22% Genoa
1,88% Torino
13,31% Juventus
2,74% Fiorentina
18,55% Milan
10,01% Inter
18,95% Napoli
s-a schimbat si procentajul fata de acum cateva ore, insa tot Napoli e nr 1 :D

ma rog, nu m-am referit la nr total de suporteri, ci la galerie, la cei care merg pe stadion sa-si sutina echipa
apoi, te afli tu posesia rezultatelor vreunui sondaj pertinent care sa-ti sustina afirmatia ca nu ar avea napoli cei mai multi suporteri??

Mario Di Lazi
24th November 2008, 14:37
sunt 100 % sigur ca acolo voteaza cei care tin cu echipele respective
dar daca toată lumea ar vota obiectiv, IRRIDUCIBILI LAZIO ar câștiga detașat locul 1 :D

asin
3rd January 2009, 18:05
lazzio clar

Universal
3rd January 2009, 18:15
Lazio in mod normal,sau Juventus :P

Mario Di Lazi
5th January 2009, 08:53
lazzio clar

IRRIDUCIBILI Lazioooooooo :ok:


Lazio in mod normal,sau Juventus :P

LAZIO și atât :D

fără Juve :D

Cipri
5th January 2009, 11:33
Lazio

sebike
26th May 2009, 00:12
cei de la Juve, evident

tafu
26th May 2009, 01:04
Cei mai tari suporteri sunt de la echipa cu care tii , evident .

acmilan_nutu
26th May 2009, 01:45
Curva Sud Milano!!!! Cele mai fruoase coregrafii facute vreodata de o echipa de fotbal.Cea mai mare audienta din seria este pe san siro cand joaca milanul.Cei mai multi abonati din seria a aproape 50 de mii....Forza Milan!!