PDA

View Full Version : cum caracterizati lotul Universitatea Craiova?



Gerson
16th July 2004, 06:15
eu cred ca Universitatea Craiova are un lot din ce in ce mai slab,
dupa ce i-au pierdut pe Rada si I.Stancu si nu au reusit sa acopere golurile din aparare si parte stanga, se observa o tendinta a lui Rednic de a indeparta din lot jucatorii jucatorii olteni si tinerii.
Sint adusi jucatori ca flinstone sau A.Dumitru, Bastina, Buhusi si in acelasi timp s-a pierdut printre degete 50% din FC Craiova pe care a pus Steaua mana, la FC Craiova sint cativa tineri talentati: Ciuca, Velcovici, Dina, Cioponea, Saceanu pe care nu-i vom vedea niciodata jucand pentru Universitatea Craiova, vor fi luati la Steaua pe filiera extensivului la fel cum au fost luati Mirel Radoi, Claudiu Raducanu, Ionel Danciulescu, fratii Adrian si Sabin Ilie si chiar de alte echipe caum a fost cazul Cu Stefan Nanu si Razvan Rat, toti jucatori de echipa nationala.
In acest timp, noi ne "intarim echipa" cu Bastina, Flinstone, A.Dumitru si alte caricaturi

Eu am votat varianta ca lotul actual este mai slab ca cel de anul trecut
iar Plesan este si el pe picor de plecare, la fel Njock

Lutu nu este introdus in echipa

lotul este din ce in ce mai subtire valoric. Ma intreb daca exista cineva din conducerea Universitatii Craiova care crede cu adevarat ca jucatorii de banda
au vreo valoare.
Crede cineva de aici ca A.Dumitru,Bastina ,L.Preda, si Borbely au vreo valoare?

EDMOND_
16th July 2004, 10:12
Fiecare om cu parerea lui. Eu am votat mai bun din motive pe care am sa le dezvolt in alta postare. Remarc doar felul ciudat in care ai facut aceasta remarca...nu i-ai amintit pe Gane ,Rubenilson , Buhusi , Mircea Ilie , posibil Frunza.....plus ca o astfel de analiza o putem face corect doar la terminarea perioadei de transferari ... Njock este practic la a treia abatere grava si nu vad cum ar putea fi reprimit in lot fara nici un fel de sanctiuni...posibil sa fie imprumutat la o alta echipa...el a pierdut practic toata perioada de pregatire , nu vad cum ar putea fi introdus in echipa de start...
Si sincer , care ar fi jucatorii olteni la care a renuntat Rednic ? In afara lui Stanga.... a mai renuntat la Bolohan , Miclea si Ungureanu ( acesta din urma fiind imprumutat la Pandurii ) .... Cum am spus insa , cred ca este prematur sa tragem astfel de concluzii... fie ele pozitive sau negative.

cipi13
16th July 2004, 11:31
Am votat mai bun....pentru ca nu exista si optiunea de la fel.....
La fel de prost nu mi se pare o exprimare eleganta....
Oricum ideea este ca ar trebui sa asteptam meciuri oficiale, ca sa ne putem da seama despre valoarea lotului.
Macar primele etape ale campionatului, nu credeti?

Profetu
16th July 2004, 11:37
Nici eu nu cred ca sondajul a fost gandit suficient cat sa acopere majoritatea optiunile, dar am votat pentru prima optiune, nu pentru transferuri, cat pentru linistea si omogenitatea lotului.

Pacala
16th July 2004, 16:35
Anul trecut, Universitatea Craiova i-a pierdut pe Rada, I.Stancu in iarna, Badea s-a retras, Bolohan si Stanga pusi pe liber, foarte posibil si Njock jucatori destul de cunoscuti

In locul lor au venit Gane si Rubenilson ca jucatori buni zic eu.
Daca ar fi ramas NJock si ar fi venit Marinescu s-ar mai fi echilibrat.Asa e clar ca e mai slab.

Pacala
16th July 2004, 16:38
Crede cineva de aici ca A.Dumitru,Bastina ,L.Preda, si Borbely au vreo valoare?
ai uitat sa-i treci jucatori de banda pe flinstone si buhusi ca si ei tot aici au fost folositi.Cum au ajuns astia la Universitatea....... :rolleyes: :jerk:
am boala pe astia 6

Blue
17th July 2004, 04:37
Nu stiu daca e asa rau lotul, nu e rau daca nu se cearta cu jucatorii si aduc un jucator de banda stanga adevarat, de exemplu Balace de la Poli Timisoara pe care eu stiam ca este al Craiovei.

In poarta ramane Guso

in aparare ar fi Papura,Daouda, Murgan plus eventual Moti, nu stiu ce i-a apucat de au gresit asa cu polonezii, se pare ca Daouda a gresit mai mult decat Papura, dar si Rednic greseste in ultimul timp.Ar fi bine daca ar aplana conflictul cu Papura ca nu e bine deloc

Pe dreapta mai bine l-ar folosi pe Bundea cum o facea Cartu
in centru asi juca cu Plesan si Stoianof
pe stanga nu avem deocamdata nimic mai acatarii .Dupa mine aici este problema si bine ar fi sa-l readuca pe Balace, este exact ce le lipseste dar se pare ca lui Rednic
nu-i prea sint la inima jucatorii olteni.

Lutu si Rubenilson plus Frunza si Vigariu in spatele pivotului iar
varf plin Gane sau Njock , ar face bine astia sa-l opreasca dar sa-l amendeze drastic

corinutza_88
18th July 2004, 21:05
eu cred ca lotul universitatii este unul mai bun!
acum nu stiu daca va face fata tuturor echipelor dar fotbalul se mai joaca si la noroc!
sa vedem cum joaca in campionat si apoi mai vorbim!

Maximus
20th July 2004, 13:15
E un lot sigur mai echilibrat. Pai anul recut aveam numai jumatate de atacant N'jock. Acum avem deja 2 buni.
La mijloc il aveam pe Miclea. Acum ii avem pe bastina, Buhusi, Frunza.
In aparare ii aveam pe Papura, Moti, dauoda. Acum ii avem si pe ei plus Filstone, Jovanovic.
Clar e lun lot mai bun

Gerson
20th July 2004, 17:10
unii dintre voi uita plecarile lui bolohan , stanga, miclea , retragera lui Badea si fac abstractie ca Papura are bagajele facute, poate si altii

EDMOND_
20th July 2004, 20:07
Cred ca trebuie sa asteptam incheierea perioadei de transferari ai abia apoi sa facem comentarii. Pentru ca exista posibiltatea ca sa mai plece dintre jucatori , dar si sa fie inca adusi altii. In acest moment nu pot decat sa observ ca daca lasam la o parte voturile celor din Canada ar exista doar voturi in favoarea variantei "mai bun".

Gerson
20th July 2004, 20:09
interesant de vazut al cui raspuns se va dovedi mai realist , de urmarit

Brimi2004
20th July 2004, 22:56
unii dintre voi uita plecarile lui bolohan , stanga, miclea , retragera lui Badea si fac abstractie ca Papura are bagajele facute, poate si altii

Pe bune ca nu inteleg ce mare valoare este Miclea si ce a facut el pentru Universitatea . Nici macar nu-mi pot aminti un meci bun al acestuia..poate doar in cupa aia de la Vilcea ...la fotbal de sala. Bolohan a avut un singur meci bun , iar Stanga a jucat foarte prost in trei sferturi din meciuri. Cred ca vorbiti fie de alt sport fie de alti jucatori.
Lotul este categoric mai bun , chiar daca este posibil ca Rednic sa aiba anumite interese. Daca nu ar pleca nimeni si ar veni si marocanul eu zic ca am fi destul de competitivi , macar pe plan intern.

Catalanul
20th July 2004, 23:00
tre' sa recunosc ca e mai bun decat cel de anu' trecut ;)
poate ajungeti in UEFA sezonul viitor :D succes :)

Pacala
20th July 2004, 23:38
Pe bune ca nu inteleg ce mare valoare este Miclea si ce a facut el pentru Universitatea ..de acord, miclea nu are nici o valoare si bine ca a plecat


Bolohan a avut un singur meci bun.aici cred ca te inseli, Bolohan a jucat in 13 din 15 meciuri ale returului si in afara meciului de la Timisoara, a facut-o bine
nu cred ca Aurelian Dumitru va juca la nivelul lui Bolohan, eu sint gata sa pariez cu tine ca se va dovedi un al doilea miclea ,in cel mai bun caz.


iar Stanga a jucat foarte prost in trei sferturi din meciuri..nu e chiar asa, a jucat si bine de multe ori, sa nu uitam ca in tur a fost si Badea si au jucat destul de multe meciuri fiecare. Au fost adusi Bastina care nu va ajunge niciodata la nivelul lor si e de o seama cu Stanga si Acest Frunza, singurul in care imi pun sperante dar ramane de vazut ca va avea macar realizarile lui badea din tur.


Cred ca vorbiti fie de alt sport fie de alti jucatori.
Lotul este categoric mai bun ..crezi ca mie nu mi-ar place sa fie asa? eu speram la alte transferuri, se pomenise de o suma de 400 000 , deocamdata tot ce au luat a fost pe gratis sau aproape gratis, n-au cheltuit mai mult de 30-40 000

In atac au venit Gane si Rubenilson in locul lui njock care e ca si plecat. Sper ca macar unul din cei doi sa dea 11 goluri si ar fi bine, m-am cam saturat de fitele lui njock, sa vedem astia ce fite fac :)
Poate in atac sa fie un mic plus

Dar daca Papura va fi indepartat, e groasa rau de tot in aparare.

pe urma ma ingrijoreaza aceasta tendinta a lui Rednic de a indeparta unii jucatori mai vechi.... si cate sperante mi-am pus in Rednic. Trebuie sa fim realisti si sa recunoastem ca atmosfera tensionata este cat se poate de ingrijoratoare

Sper din tot sufletul sa nu plece Papura si Lutu .
Iar aducerea arabului este un pas inapoi, el va fi fortat titular fiindca e omul lui Rednic, l-am vazut cu totii ca este un jucator extrem de lent si capricios si in plus, mai putin tehic ca Lutu.Prblema se agraveaza cand ne gandim ca arabul nu da doi bani pe aceasta echipa pe care a refuzat-o deja intr-o maniera cat se poate de urata.

Ca deobicei pauzele competitionale sint cele mai grele perioade la Universitatea Craiova

Brimi2004
21st July 2004, 00:36
Nu ma insel am vazut toate meciurile de acasa ale Universitatii si ce s-a televizat din deplasare. Stanga incetinea foarte mult jocul echipei , majoritatea paselor lui mergeau lateral si erau previzibile.
Nici privitor la marocan nu avem aceiasi parere..mie Ziyati mi se pare un jucator bun , tehnic ..cred ca ar face treba buna la Craiova. Are si conditir fizica buna.
Eu sper s avina, desi sunt sperante putine.

Sorin
21st July 2004, 00:48
e tot ca stanga de lent si e mai putin tehnic numai ca ziyati asta stii bine ce a facut data trecuta
el nu se duce in provincie, cine e Craiova?
acu da din colt in colt

Gerson
21st July 2004, 09:05
pai asta e lotul, sa comentam cu lotul in fata

portari: Guso , Banica , Buldur(Callatis Mangalia) sau Tataru(il ia inapoi de la Univ.II)

fundasi: Daouda, Papura?, Murgan, Buhus(Jiul) , Moti, M.Iordache(daca isi revine)
asta in ideea ca se linistesc spiritele intre Papura si Rednic

mijlocasi: Bundea , Bastina(Zimbrul), Plesan, Borbely
Flinstone(congo), jovanovic(vaslui)sau Cl.Tudor, Stoianof, L.Preda
slabe sanse sa ramana in lot jovanovici daca se inteleg cu njock sau disney pt ca au voie doar cu 5 straini in lot si 4 pe teren , daca nu, cred ca zboara la UnivII Cl.Tudor, asa se aude

atacanti:Lutu, Rubenilson(Extremadura)
Vigariu, Frunza(Vaslui)

varfuri: Gane(Grasshoppers) , M.Ilie(Onesti via Otelul)
Njock sau Disney(International Pitesti)

nu cred sa mai apara cine stie ce mutari.
-arabu nu cred ca mai vine ca sint multi contra lui inclusiv Badea. Cum s-a comportat arabu data trecuta este inadmisibil .plecase cu contractul in alb
-pe Hoban il trimisera la Univ II, desi nu cred ca merita nici acolo
-de A.Dumitru, auzii ca nu mai vor sa-l ia, nu l-a impresinat pe Rednic si aflara ca siman cere bani, sanse aproape nule
-ramane de vazut ce se rezolva, Njock sau Disney
si daca il opresc pe portarul ala de la mangalia
asta e lotul daca nu avem vreo surpriza neplacuta cu Papura.
Cartile sint cam facute

ce jucatori au fost adusi:
1Gane(Grasshoppers) asta intradevar e bun
2rubenilson (Extremadura) sperante
3Frunza de la Vaslui B bunicel

-jovanovici de la Vaslui B un moft al lui Rednic :mda:
-Bastina(zimbrul) moldova A un mos care n-a fost niciodata bun :mad:
-flinstone (refuzat de Olaroiu) din copac :jerk: :headbang:
-buhus de la jiul B nici la aia n-a fost cine stie ce :jerk:
-M.Ilie de la Onesti B f slab, eterna rezerva pe la bacau,otelul si ceahlaul :jerk:

deci vreo trei transferuri mai acatarii cat de cat, restul niste panarame
chiar daca ii aduc pe cineva dintre portarul de la mangalia, a.dumitru si disney, astia tot la categoria panarame se inscriu

Sper totusi sa ramana Njock si in nici un caz sa nu plece Papura, ca sintem terminati in aparare. Cu Papura si Njock in lot, mai merge cat de cat

cipi13
21st July 2004, 10:19
Stai sa inceapa campionatul.....
Ca s-au mai vazut cazuri de rezerve care in momentul in care au jucat au spulberat tot.....
E adevarat ca poate sa fie o petarda....da zic sa le dam o sansa....

corinutza_88
21st July 2004, 11:55
cred ca daca ar veni ziyati am avea un lot mai...valoros!

cipi13
21st July 2004, 12:04
Sincer sa fiu nu cred ca vine....au negociat au avut banii si rapid tot nu l-a lasat...