PDA

View Full Version : Etapa 17: Oțelul Galați - Pandurii Târgu Jiu 0-0



Marius
23rd November 2008, 23:10
Sâmbătă, 29 noiembrie 2008

ora 14.00, transmis de GSPTV.

Discuții înainte și după meci.

six
24th November 2008, 19:25
ar fii si culmea...1 solist :ok:

Cipri
24th November 2008, 19:52
1 solist

Dregan
25th November 2008, 16:01
Doar 6 puncte ne mai despart de zona fierbinte... Unica solutie: VICTORIA!

Uimirea
25th November 2008, 21:38
Meci dificil, dar cred ca ....1.

stiintacv
26th November 2008, 16:38
1 sol

Leo
26th November 2008, 21:31
1 solist .

Dregan
27th November 2008, 13:43
Intrarea la meci va fi libera (http://dunareabatrana.com/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=231&Itemid=1&mosmsg=Articol+salvat!)

purpleheart
28th November 2008, 13:44
Bat otelarii !

YoNuTzz
28th November 2008, 13:59
1 bineinteles...

Cipri
29th November 2008, 15:50
0-0 , rezultat final .

TaciAcolo
29th November 2008, 15:52
cu un arbitraj penal

galatenii scutuiti de 2 cartonase rosii

un meci in care ne-am aparat majoritatea timpului dar tot noi am avut cele mai mari ocazii de gol

Cristian
29th November 2008, 16:06
Cand joci cu autobaza Scartu e normal...

*Coco*
29th November 2008, 16:11
Cand joci cu autobaza Scartu e normal...

Si daca era autobaza sa nu aveti o ocazie clara de gol tot meciul totusi ce pretentii mai vreti...
Vezi ca cu "autobaza" asta a jucat si CFR si Rapid si au luat bataie:lol:
Pana la urma conteaza punctele in clasament nu impresia artistica. Voi ce ati rezolvat etapa trecuta cand ati avut 2-0 si ati luat 3-2?Ati punctat la spectacol ( pentru asa ceva nu exista clasament)

Ciprica
29th November 2008, 16:22
cu un arbitraj penal

galatenii scutuiti de 2 cartonase rosii

un meci in care ne-am aparat majoritatea timpului dar tot noi am avut cele mai mari ocazii de gol

Eu as zice sa rotunjim la 5 cartonase rosii, sa nu ne incurcam cu jumatati de masura... Sau hai 10, poate 11 cartonase rosii. Si, daca tot am ajuns aici, de ce sa nu eliminam si jucatori de pe banca de rezerve? Pandurii s-au pishat azi pe fotbal, cu au8tobaza lor cu tot...

Cristian
29th November 2008, 16:23
Si daca era autobaza sa nu aveti o ocazie clara de gol tot meciul totusi ce pretentii mai vreti...
Vezi ca cu "autobaza" asta a jucat si CFR si Rapid si au luat bataie:lol:
Pana la urma conteaza punctele in clasament nu impresia artistica. Voi ce ati rezolvat etapa trecuta cand ati avut 2-0 si ati luat 3-2?Ati punctat la spectacol ( pentru asa ceva nu exista clasament)

Asta inseamna ca suntem mai buni decat rapid si cfr :D Nu ?

m8k
29th November 2008, 16:40
Naspa echipa a facut acest Cartu din Pandurii! Sper sa-i vad in B si sa nu-l mai vad pe cartu antrenand!!! Asta nu e fotbal e o batjocura a ligii 1!!!
Tot asa au castigat cu CFR si Rapid, fentant spiritul fotbalului! Naspa ca am urmarit acest meci!

Sergio_D
29th November 2008, 16:51
:happy

m8k, in meciul cu CFR v-am dat clasa in prima repriza, iar a doua a fost in nota meciurilor din campionatul romanesc, echipa in avantaj tinand de rezultat.

N-am vazut meciul asta, ma bucura insa punctul luat, mai ales ca la Galati se pleaca greu cu puncte.

Mai lasati-o-n durere de autobaza, cand auziti numele Cartu numai la asta va ganditi.

bada_otelul
29th November 2008, 16:55
cu un arbitraj penal

galatenii scutuiti de 2 cartonase rosii

un meci in care ne-am aparat majoritatea timpului dar tot noi am avut cele mai mari ocazii de gol

Bai du-te invartindu-te la oftalmolog ca esti chior nu gluma. Mai mai sa planga centralul cand scotea cate un galben sa va arate si voua si cu chiu cu vai. ****rilor,numai pe jos ati stat, handbal ati jucat mai mult decat fotbal iar ocazii...zero,o echipa egala cu zero barat, asta sunteti.
Auzi tu la ei, cica i-a mai si furat arbitrul, de-a dreptul hilar. Sa o pupati in cur pe martoaga de mirt ca v-a dus in spate aproape tot meciul.:rosu:

TaciAcolo
29th November 2008, 17:00
orac a plecat direct la spital ..dupa ce a fost lovit in coaste probabil tu ai nevoie de oftalmolog.. iar sergiu costin a fost iertat de al doilea cartonas galben dupa ce a ripostat incercand sa-l loveasca pe ghindeanu.

si totusi ati avut o ocazie de gol? Pandurii cu putin noroc pleca cu toate punctele de pe un "teren" destul de greu pentru adversari

mai bine ai observa ca echipa voastra a avut 10000 cornere si lovituri libere si nu a fost in stare sa trimita periculos spre poarta

bada_otelul
29th November 2008, 17:08
orac a plecat direct la spital ..dupa ce a fost lovit in coaste probabil tu ai nevoie de oftalmolog.. iar sergiu costin a fost iertat de al doilea cartonas galben dupa ce a ripostat incercand sa-l loveasca pe ghindeanu.

si totusi ati avut o ocazie de gol? Pandurii cu putin noroc pleca cu toate punctele de pe un "teren" destul de greu pentru adversari

mai bine ai observa ca echipa voastra a avut 10000 cornere si lovituri libere si nu a fost in stare sa trimita periculos spre poarta

Pulica ala de piturca i-a dat cu cotul in gura lui Costin mult inainte sa plece orac la spital, cand a iesit Kolev din poarta, faza clara de rosu, si au mai fost multe alte cartonase de care ati fost iertati. Si da, am avut ocazii, intra pe gsp si vezi. Voi in afara de lovitura aia libera a lui iordache n-ati avut un sut mai de Doamne ajuta. De bine de rau noi am ratat cateva ocazii chiar daca nu singuri cu portarul, si am atacat, nu ne-am bagat cu curu-n poarta. Daca nu era iordache si daca nu prindea stanca o zi buna plecati cu coada-ntre picioare cu tot cu autobaza voastra de 2 bani. pndurii la ce a aratat nu merita nici macar un sfert de punct, doar eventual o retrogradare directa in liga secunda pentru reclama impotriva fotbalului.:headbang:

Sergio_D
29th November 2008, 17:16
Adevarul e ca Otelul practica cel mai frumos fotbal din Romania, nu exista meci in care sa nu joace spectaculos. Din pacate insa, brigazi de arbitri potrivnice si adversari anemici le pun bete in roate... :D

bada_otelul
29th November 2008, 17:30
Adevarul e ca Otelul practica cel mai frumos fotbal din Romania, nu exista meci in care sa nu joace spectaculos. Din pacate insa, brigazi de arbitri potrivnice si adversari anemici le pun bete in roate... :D

Adevarul e ca ai vrut sa pari interesant dar nu ai lasat decat impresia ca esti cam prost...informat.
P.s. de rusine ca joaca la o echipa de rahat rusu ala, din cate am vazut, a incercat sa isi mai repare din imagine dar s-a opus stanca.
Cand iti spun mai multi ca esti beat, te duci frumos si te culci, nu mai mananci rahat. In traducere pentru aia mai inceti de minte: daca iti spun toti ca practici un fotbal de tot rahatul taci dracului din gura ca te faci si mai tare de rahat. Oare cine se incadreaza in aceasta rama?Pandurii:rosu:

delaparis
29th November 2008, 17:59
Atentie la limbaj ...

Sergio_D
29th November 2008, 18:07
Adevarul e ca ai vrut sa pari interesant dar nu ai lasat decat impresia ca esti cam prost...informat.
P.s. de rusine ca joaca la o echipa de rahat rusu ala, din cate am vazut, a incercat sa isi mai repare din imagine dar s-a opus stanca.
Cand iti spun mai multi ca esti beat, te duci frumos si te culci, nu mai mananci rahat. In traducere pentru aia mai inceti de minte: daca iti spun toti ca practici un fotbal de tot rahatul taci dracului din gura ca te faci si mai tare de rahat. Oare cine se incadreaza in aceasta rama?Pandurii:rosu:

bada, am pretentii de la tine, nu da cu bata-n balta si nu mai arata tuturor pe aici cat de roman esti tu... :)

mihai_alex
29th November 2008, 18:11
Nu ne mai arata noua cat de oltean(e jignire) esti tu.

Sergio_D
29th November 2008, 18:20
:happy Mai baieti... fiti seriosi... :rolleyes:

Chiar asa limitati sunteti incat va simtiti nevoiti sa apelati la jigniri de fiecare data? Doar atat va duce capul? :)

mihai_alex
29th November 2008, 18:29
:happy Mai baieti... fiti seriosi... :rolleyes:

Chiar asa limitati sunteti incat va simtiti nevoiti sa apelati la jigniri de fiecare data? Doar atat va duce capul? :)

Noi apelam la jigniri,asa-i?te-ai uitat in ultimul timp cumva pe la comentariile de la articolele din gsp si prosport care au avut ca prim-plan Otelul-pandurii si craiova??nu vezi oltean sa nu jigneasca macar o data pe galateni si moldoveni total aiurea.

Marius
29th November 2008, 18:33
Meciul cum a fost? :thinkso:

TaciAcolo
29th November 2008, 18:33
nu prea fu` meci :)

Sergio_D
29th November 2008, 18:35
Asa, si asta inseamna ca eu sunt prost? :D Pentru ca asa am fost numit pe threadul asta. Voalat, ce-i drept, dar esenta ramane. :lol: In plus, pe cele doua site-uri amintite de tine comenteaza, in 90% din cazuri, toti distrusii, toate epavele societatii, fie ca sunt din Moldova, Oltenia sau Congo. Daca stai sa te raportezi la aia, n-ajungi departe.

Marius
29th November 2008, 18:37
Va rog frumos, dupa care n-o sa va mai rog si o sa dau sanctiuni. Ar fi pacat, nu credeti?

mihai_alex
29th November 2008, 18:38
Meciul cum a fost? :thinkso:

A fost un ***** meciul,din cauza echipei [...] lui Cartu,si a *****ului de arbitru,totul desfasurandu-se pe o vreme la fel de cacacioasa.
Doar atmosfera a fost cat de cat frumoasa avand in vedere toate datele astea.
Anti-joc total...cred ca 15 minute au stat pe jos penibilii jucatori a-i formatiei oltene,si au avut noroc cu portarul lor care a prins tot.

Sergio_D
29th November 2008, 18:40
mihai, alex... usor mai. Vezi limbajul, e cam nepotrivit. Se vede ca esti nervos, dar mai bine mergi si bei o bere sa te calmezi, nu-i nevoie sa arunci cu venin p'aici. :D

TaciAcolo
29th November 2008, 18:41
noi am facut faza defensiva excelent..iar voi ati ramas datori trebuia sa va ridicati nivelului impus de cartu:drak:

Marius
29th November 2008, 18:42
Da, cel mai bine e sa bem cate o bere... sau ceva fiert :rolleyes:

Mihai, schimba, te rog, semnatura.

mihai_alex
29th November 2008, 18:44
Asa, si asta inseamna ca eu sunt prost? :D Pentru ca asa am fost numit pe threadul asta. Voalat, ce-i drept, dar esenta ramane. :lol: In plus, pe cele doua site-uri amintite de tine comenteaza, in 90% din cazuri, toti distrusii, toate epavele societatii, fie ca sunt din Moldova, Oltenia sau Congo. Daca stai sa te raportezi la aia, n-ajungi departe.

Daca tot vrei sa tii trendul asta al generalizarilor, pot spune si eu ca moldovenii sunt leprele tarii, groapa de gunoi a Romaniei, material pentru stirile de la 17:00. :)

Tu nici macar n-ai trecut vreodata prin Moldova,si cred ai amnezie cand vine vorba de stirile cu oltenii de la ora 17.

Uitati-va la voi cum comentati aici pe forum,cu atitudinea asta infumurata,cu aere de superioritare care va ies din fund,chiar si cand va taraiti pe jos.Astia sunt oltenii.


noi am facut faza defensiva excelent..iar voi ati ramas datori trebuia sa va ridicati nivelului impus de cartu:drak:

Exact ce spuneam :rolleyes:
Voi sunteti echipa de fotbal?ca nu ati aratat asa ceva azi.

TaciAcolo
29th November 2008, 18:49
si voi ce ati aratat?

daca din multimea de faze fixe dadeati un gol ...altfel era meciul
pt noi un 0-0 la otelul e foarte bun

Sergio_D
29th November 2008, 18:49
Tu nici macar n-ai trecut vreodata prin Moldova,si cred ai amnezie cand vine vorba de stirile cu oltenii de la ora 17.

Uitati-va la voi cum comentati aici pe forum,cu atitudinea asta infumurata,cu aere de superioritare care va ies din fund,chiar si cand va taraiti pe jos.Astia sunt oltenii.

:happy:happy De unde stii tu ca n-am fost deloc prin Moldova? :happy:happy Eu ma opresc aici, atitudini infumurate vezi tu, si asta doar din cauza complexelor tale de inferioritate. :)

Serios, ia o bere, doua.. :D

Cristian
29th November 2008, 18:52
In tur la Galati doar o singura echipa a reusit sa ne bata desi ne-au vizitat aproape toti "granzii": steaua, rapid, cfr, Timisoara...

delaparis
29th November 2008, 18:52
Felicitari armasu, Cristi_Galati, Sergio_D pentru pronostic :D

mihai_alex
29th November 2008, 18:55
:happy:happy De unde stii tu ca n-am fost deloc prin Moldova? :happy:happy Eu ma opresc aici, atitudini infumurate vezi tu, si asta doar din cauza complexelor tale de inferioritate. :)

Serios, ia o bere, doua.. :D

N-am niciun complex de inferioritate,si razi tu,dar nu e rasul tau.Nici nu vezi ce-ai sub nas acolo,dar e acelasi lucru ca si atunci cand te obisnuiesti cu un miros,sau cu un gust,nici nu-l mai observi.Nu vezi ce frati ai prin partea aia a tarii.
De unde stiu ca n-ai fost prin Moldova?dupa felul cum vorbesti(asta doar daca n-ai fost prin judetul vaslui:Datunci e acceptabil).
Eu n-am atitudine infumurata,stiu cine sunt,si ma port ca atare...cat despre bere,chiar acum ieseam:D.

Sergio_D
29th November 2008, 19:21
Mandru ca sunt oltean! Forza Pandurii! :yeah:

stiintacv
29th November 2008, 20:22
Autobaza lui Cartu a dat roade.

Dregan
29th November 2008, 20:59
Stiam cu totii ce penal de antrenor e Cartu. Trebuia sa fim pregatiti... am intrat in jocul lor si asta ne-a costat 2 puncte.

m8k
29th November 2008, 23:30
Da, cel mai bine e sa bem cate o bere... sau ceva fiert :rolleyes:

Mihai, schimba, te rog, semnatura.

Tu esti cel mai bengos moderator! Vezi ce postari ai avut pe acest thread, toate sunt pe linga subiect! Plus de asta mai si moderezi pe altii! Din cei 3800 de postari cel putin jumatate sunt ca asta la care ti-am raspuns!
Baga tare in continuare si nu te lasa!:ok:

Marius
29th November 2008, 23:34
Stiam ca ma apreciezi. Mersi frumos. Szeletlek nagyon si eu:rasc:

mihai_alex
30th November 2008, 01:23
Petre Grigoraș: "Mâhnirea e mare că nu am terminat cu o victorie pe care o și meritam. În teren a fost o echipă care a încercat să joace fotbal și una care a avut un scop precis, acela de a nu primi gol. E trist, dar fotbalul se joace pe goluri și noi nu am reușit să marcăm. Oaspeții nu aveau cum să ne dea gol, pentru că în afară de faptul că nu prea au ajuns la noi la poartă, au stat mai mult pe jos. Pandurii a arătat ca o echipă ai cărei jucători aveau anemie. Până la urmă ei nu sunt de condamnat, ăsta a fost obiectivul lor. Fotbaliștii mei sunt foarte triști, dar nu am ce să le reproșez. Arbitrul nu a fluierat niște faulturi evidente, făcute chiar aproape de marginea terenului. Cred că tușierul avea blocastă casca, iar rezerva nu avea baterii".

Marius Stan: "Am asistat la un antijoc penibil, cred că s-au jucat doar 40 de minute din cele 90 și nu cred că poți comenta ceva după un astfel de meci. Este greu de jucat împotriva unei formații care a stat mai mult pe jos, de parcă aveau toți comoție. Arbitrul a permis fragmentarea la infinit a jocului, păcat că ne-am stricat o vacanță care putea fi liniștită, acum devenind cam tulbure".

Gabriel Paraschiv: "Suntem foarte supărați. A venit atâta lume care a stat în ploaie, să vadă un spectacol la care oaspeții nu au vrut deloc să participe.
Dacă sunt atât de disperați după bani și puncte, în frunte cu antrenorul lor, le spun că fotbalul se joacă în primul rând pentru spectatori. Care nu au venit să stea în ploaie să-i vadă pe ei cum stau pe jos".

Sergio_D
30th November 2008, 01:26
Subiectivism la maxim.

mihai_alex
30th November 2008, 01:34
Pai fotbalul pentru cine se joaca?eu ca spectator n-as putea ma uit la un meci de-al vostru mai mult de 1 min pentru ca va bateti joc sportul asta.
Singurii multumiti cu asta sunteti voi...
A fost Cartu si la noi,dar asa ceva n-am vazut niciodata.

Sergio_D
30th November 2008, 01:43
N-ai putut sa te uiti la meciul asta cu Otelul. Sunt convins ca daca ai fi fost pe stadion la meciurile Pandurilor cu Rapid, CFR sau Craiova in cupa, ti-ar fi placut. E absurd sa infierezi o echipa dupa o prestatie mai slaba intr-un meci si nu cred ca toate meciurile jucate de Pandurii pana acum s-au desfasurat in aceeasi maniera, ca sa poti spune ca a devenit o obisnuinta.

m8k
30th November 2008, 14:02
Acelasi fotbal penibil ati jucat si cu CFR! ..numai ca ati avut noroc si ati inscris, si dupa 1-0 ati trans de timp inca din minutul 23! Chiar de asta m-am uitat la acest meci sa vad ca si cu altii jucati asa de penibil! Din pacate s-a demonstrat ca fentati fotbalul la greu! Sper sa retrogradati!

Sergio_D
30th November 2008, 14:14
Si CFR-ul cum a jucat in meciul ala? :ok:

*Coco*
30th November 2008, 14:21
Vezi ca scorul putea fi lejer 3-0 imediat dupa pauza si atunci chiar nu mai aveati ce comenta:P CFR pur si simplu a fost puscarie la Tg-Jiu

Navarro
30th November 2008, 14:25
Eu unul ma intreb cum un antrenor ca nea Sorin poate pune pe teren o asemenea partitura tactica urata.Nea Sorin care la viata lui fu un artist pe teren...
Ca sa nu mai zic ca ma duru tare sa vad ce spectacol penibil facu la meciul cu noi in Cupa....:(

TaciAcolo
30th November 2008, 14:41
ce spectacol penibil in cupa?:cry:

White Shadow
30th November 2008, 14:47
deci din acest motiv au fost asa nervosi moldovenii ieri :ras-plans:

ca au facut 0-0 acasa cu Pandurii...

nu stiam eu care e motivul...

*Coco*
30th November 2008, 14:51
ce spectacol penibil in cupa?:cry:
facut de Cartu la tribuna oficiala

Dregan
30th November 2008, 14:51
deci din acest motiv au fost asa nervosi moldovenii ieri :ras-plans:

ca au facut 0-0 acasa cu Pandurii...

nu stiam eu care e motivul...


Si problema ta care e?

TaciAcolo
30th November 2008, 14:54
facut de Cartu la tribuna oficiala

:o:ceva detalii?

pe teren in cupa Pandurii a facut spectacol o pot recunoaste si moldovenii si cheferistii:drak: poate picam tot cu cfr in cupa:yes:

White Shadow
30th November 2008, 14:59
Si problema ta care e?

singura problema care ma framanta in acest moment e ca nu gasesc subtitrarea de la Transporter 3...

*Coco*
30th November 2008, 15:01
Dansa ( ca Borcea) la fiecare gol marcat de Pandurii

TaciAcolo
30th November 2008, 15:02
f frumos:D

Cristian
30th November 2008, 15:03
:o:ceva detalii?

pe teren in cupa Pandurii a facut spectacol o pot recunoaste si moldovenii si cheferistii:drak: poate picam tot cu cfr in cupa:yes:

Cu Otelul nu ati facut nimic, doar o tavaleala peste 40% din meci.

m8k
30th November 2008, 15:06
:o:ceva detalii?

pe teren in cupa Pandurii a facut spectacol o pot recunoaste si moldovenii si cheferistii:drak: poate picam tot cu cfr in cupa:yes:

Cred ca va fi primul meci al CFR-lui la care nu o sa ma uit! Eu vreau sa vad fotbal si nu spectacol ieftin de teatru!

TaciAcolo
30th November 2008, 15:49
m8k in meciul de la tg-jiu a existat o singura echipa pe teren care a facut spectacol... ieftin sau scump:drak:

in meciul de la galati .. in prima repriza am jucat fotbal frumos si deschis cum au observat si unii ziaristi si puteam deschide scorul de 2 ori(Iordache min 7 si Ghindeanu min33... in a 2 repriza in mod normal ne-am retras Cartu a anuntat dinainte de meci ca obiectivu e 1 punct.

Grigoras si suporterii galateni se asteptau toti la o victorie la scor! asta e un meci de campionat in care ne-am atins obiectivul! lasam spectacolul pentru meciuri cu echipe mai accesibile gen cfr,craiova, rapid:ok:

Ps: Pandurii a avut accidentati 10 juacatori de baza care faceau parte lejer din primul 11 ..Cartu a jucat ce a putut daca erau Vasilache,Pacurar,Stanga la mijloc poate altu era meciu

White Shadow
30th November 2008, 16:08
Cred ca va fi primul meci al CFR-lui la care nu o sa ma uit! Eu vreau sa vad fotbal si nu spectacol ieftin de teatru!

voi ati face bine sa mai taceti din gura...

daca vrei sa vezi fotbal atunci trebuie sa-i si respecti pe cei care joaca fotbal...si nu sa-i huiduiti pe cei care joaca fotbal ca si niste mitici din Bucuresti pentru ca totusi sunteti din vest unde e cu totul alta mentalitatea...dar tot degeaba...ati demonstrat la meciul cu Roma de acasa ca nu meritati o echipa ca si CFR........ si CFR nu merita un public ca si al vostru :rosu:

e diferenta ca dintre cer la pamant dintre suporterii celor de la U Cluj si cei de la CFR

White Shadow
2nd December 2008, 10:47
na ca a fost sters deja....si ce repede :ras-plans:..cand sa dau edit am vazut ca nu mai exista postul :ras-plans:

uite m8k...ce zici ?
http://img352.imageshack.us/img352/6447/capture34fp4.jpg

TaciAcolo
2nd December 2008, 19:35
o replica pe masura data de cartu:ok:

DECLARAȚII PANDURII / Sorin Cârțu: „Să vorbească Paraschiv despre spectacolul din fotbal mi se pare o blasfemie!”

Antrenorul echipei Pandurii, Sorin Cârțu, a declarat azi că mijlocașul echipei Oțelul Galați a vorbit despre un aspect care îi e străin când a spus, după meciul de la Galați că Pandurii au făcut antijoc și nu au făcut spectacol: „Am constatat cu surprindere că o mediocritate de jucător cum e Paraschiv a ajuns să-și dea cu părerea despre jocul unei alte echipe și despre munca unui antrenor. Mi se pare că a vorbit despre ceva care îi e străin total, spectacolul din fotbal. El e un jucător care până la 27-28 de ani a jucat numai la divizia B și de 2-3 ani a apărut în fotbalul mare. Să vorbească Paraschiv despre spectacolul din fotbal mi se pare o blasfemie.” Tehnicianul pandurilor a mai precizat că adversarii au fost cei care au împiedicat Pandurii să creeze spectacol jucând foarte dur, aspect care a fost trecut cu vederea de arbitrul întâlnirii: „Îl atenționez că totdeauna spectacolul se face cu jucători caracteristici pentru așa ceva și nimeni nu poate să joace la spectacol și să creeze spectacol atâta timp cât adversarul utilizează talpa, pumnul și coatele cu scopul de a juca fotbal. Din păcate toate acestea, tot ce au făcut ei echipei mele a fost tolerat de arbitrul Avram care le-a fost aliat și a trecut cu vederea aceste durități.
Noi am avut trei jucători accidentați după acest meci și ei voiau să mai facem și spectacol! Evit în general să fac polemici cu mediocritățile dar am fost deranjat de faptul că un jucător de acest gen vorbește de munca mea. În ală ordine de idei să stea cuminte așa cum a stat și când l-a chemat Pițurcă la echipa națională. Să vorbească mai puțin pentru că eu nu cred că Paraschiv are antrenamente făcute la fotbal câte meciuri de divizia A am eu ca antrenor.”

bada_otelul
2nd December 2008, 20:24
o replica pe masura data de cartu:ok:

DECLARAȚII PANDURII / Sorin Cârțu: „Să vorbească Paraschiv despre spectacolul din fotbal mi se pare o blasfemie!”

Antrenorul echipei Pandurii, Sorin Cârțu, a declarat azi că mijlocașul echipei Oțelul Galați a vorbit despre un aspect care îi e străin când a spus, după meciul de la Galați că Pandurii au făcut antijoc și nu au făcut spectacol: „Am constatat cu surprindere că o mediocritate de jucător cum e Paraschiv a ajuns să-și dea cu părerea despre jocul unei alte echipe și despre munca unui antrenor. Mi se pare că a vorbit despre ceva care îi e străin total, spectacolul din fotbal. El e un jucător care până la 27-28 de ani a jucat numai la divizia B și de 2-3 ani a apărut în fotbalul mare. Să vorbească Paraschiv despre spectacolul din fotbal mi se pare o blasfemie.” Tehnicianul pandurilor a mai precizat că adversarii au fost cei care au împiedicat Pandurii să creeze spectacol jucând foarte dur, aspect care a fost trecut cu vederea de arbitrul întâlnirii: „Îl atenționez că totdeauna spectacolul se face cu jucători caracteristici pentru așa ceva și nimeni nu poate să joace la spectacol și să creeze spectacol atâta timp cât adversarul utilizează talpa, pumnul și coatele cu scopul de a juca fotbal. Din păcate toate acestea, tot ce au făcut ei echipei mele a fost tolerat de arbitrul Avram care le-a fost aliat și a trecut cu vederea aceste durități.
Noi am avut trei jucători accidentați după acest meci și ei voiau să mai facem și spectacol! Evit în general să fac polemici cu mediocritățile dar am fost deranjat de faptul că un jucător de acest gen vorbește de munca mea. În ală ordine de idei să stea cuminte așa cum a stat și când l-a chemat Pițurcă la echipa națională. Să vorbească mai puțin pentru că eu nu cred că Paraschiv are antrenamente făcute la fotbal câte meciuri de divizia A am eu ca antrenor.”

Cartu mananca rahat la greu. Sa se uite la fiica-sa ca e c**** de la 14 ani si sa ii lase pe cei care vor sa joace frumos sa joace. M*** taran obosit!:rosu:
P.s. o fi Paraschiv venit in fotbalul mare de doar 3 ani dar pana una alta nu am auzit pe nimeni sa-l acuze ca a organizat blaturi, fata de infectul care s-a luat de el. Probabil ca nu are Para antrenamente de fotbal cate blaturi a organizat cartu ca antrenor/jucator dar asta nu e o problema.

Cristian
3rd December 2008, 06:25
o replica pe masura data de cartu:ok:

DECLARAȚII PANDURII / Sorin Cârțu: „Să vorbească Paraschiv despre spectacolul din fotbal mi se pare o blasfemie!”

Antrenorul echipei Pandurii, Sorin Cârțu, a declarat azi că mijlocașul echipei Oțelul Galați a vorbit despre un aspect care îi e străin când a spus, după meciul de la Galați că Pandurii au făcut antijoc și nu au făcut spectacol: „Am constatat cu surprindere că o mediocritate de jucător cum e Paraschiv a ajuns să-și dea cu părerea despre jocul unei alte echipe și despre munca unui antrenor. Mi se pare că a vorbit despre ceva care îi e străin total, spectacolul din fotbal. El e un jucător care până la 27-28 de ani a jucat numai la divizia B și de 2-3 ani a apărut în fotbalul mare. Să vorbească Paraschiv despre spectacolul din fotbal mi se pare o blasfemie.” Tehnicianul pandurilor a mai precizat că adversarii au fost cei care au împiedicat Pandurii să creeze spectacol jucând foarte dur, aspect care a fost trecut cu vederea de arbitrul întâlnirii: „Îl atenționez că totdeauna spectacolul se face cu jucători caracteristici pentru așa ceva și nimeni nu poate să joace la spectacol și să creeze spectacol atâta timp cât adversarul utilizează talpa, pumnul și coatele cu scopul de a juca fotbal. Din păcate toate acestea, tot ce au făcut ei echipei mele a fost tolerat de arbitrul Avram care le-a fost aliat și a trecut cu vederea aceste durități.
Noi am avut trei jucători accidentați după acest meci și ei voiau să mai facem și spectacol! Evit în general să fac polemici cu mediocritățile dar am fost deranjat de faptul că un jucător de acest gen vorbește de munca mea. În ală ordine de idei să stea cuminte așa cum a stat și când l-a chemat Pițurcă la echipa națională. Să vorbească mai puțin pentru că eu nu cred că Paraschiv are antrenamente făcute la fotbal câte meciuri de divizia A am eu ca antrenor.”

Declaratii de om prost, probabil cartu nu are probleme numai cu inima, ci si la mansarda.

Dregan
3rd December 2008, 07:28
Cartule ne pisam pe tine blatistule

mihai_alex
4th December 2008, 23:29
Nu trebuie sa uitam ce-a facut din echipa noastra.Ne-a readus in Europa dupa 6 ani cand nimeni nu se-astepta,si ne-a invatat sa ne bucuram din nou,deci mai usor cu jignirile:)

bada_otelul
6th December 2008, 00:50
Nu trebuie sa uitam ce-a facut din echipa noastra.Ne-a readus in Europa dupa 6 ani cand nimeni nu se-astepta,si ne-a invatat sa ne bucuram din nou,deci mai usor cu jignirile:)

Si a masluit meciul cu vecinii mai de la nord care cu un sezon inainte ne trimisesera la baraj se stie cum...iar noi i-am salvat pe aia de la retrogradare in ultima etapa. asta ca sa privim ambele jumatati ale paharului, nu doar pe cea convenabila.

White Shadow
6th December 2008, 08:56
doar cartonase :rosu::rosu: pe aici :ras-plans:

rai sunteti ma....voi sunteti buni in prima linie in razboiul impotriva terorismului...

mihai_alex
6th December 2008, 09:49
Si a masluit meciul cu vecinii mai de la nord care cu un sezon inainte ne trimisesera la baraj se stie cum...iar noi i-am salvat pe aia de la retrogradare in ultima etapa. asta ca sa privim ambele jumatati ale paharului, nu doar pe cea convenabila.

Da...daca am fi castigat meciul ala asa cum era normal incheiam sezonul pe locul 4 in loc de 5:mda:.Totusi am vazut ceva ciudat atunci,cand ne-au egalat aia Cartu si-a pierdut firea si a plecat nervos la vestiare:groggy:

doar cartonase :rosu::rosu: pe aici :ras-plans:

rai sunteti ma....voi sunteti buni in prima linie in razboiul impotriva terorismului...
Ai mancat ceva stricat?iti plac baietii rai?

bada_otelul
6th December 2008, 13:12
Da...daca am fi castigat meciul ala asa cum era normal incheiam sezonul pe locul 4 in loc de 5:mda:.Totusi am vazut ceva ciudat atunci,cand ne-au egalat aia Cartu si-a pierdut firea si a plecat nervos la vestiare:groggy:

Ai mancat ceva stricat?iti plac baietii rai?

Da, si eu am pus botul la teatrul ala ieftin in momentul respectiv dar stii ca in oras putine lucruri raman secrete, mai ales cand e vorba de Otelul.:ok:

Dregan
8th December 2008, 11:54
Cartu a jucat teatru ieftin la meciul cu Bacaul... Este unul dintre antrenorii-marioneta ai conducatorilor de club si nu s-ar da niciodata in spate de la un blat. Nu pot respecta un astfel de personaj.