PDA

View Full Version : Etapa 17: FC Vaslui - Universitatea Craiova 1-1



Marius
23rd November 2008, 23:08
Vineri, 28 noiembrie 2008

ora 20.00, transmis de GSPTV.

FC SC VASLUI – FC “U” CRAIOVA

Discuții înainte și după meci.

Sezione
24th November 2008, 19:17
Vasluiul are un lot foarte bun..a trecut printr-o perioada de forma mai slaba dar acum se pare ca si-a revenit... Sint sigur ca o sa fie un meci spectaculos,,,,Prevad un egal...si sper la mai mult.

six
24th November 2008, 19:20
meci interesant,oricum egal nu va fii...:)

Cipri
24th November 2008, 20:01
Trebuie sa batem la Vaslui !!!
Pronostic 2

luciano_1644
24th November 2008, 22:54
Gazdele in revenire de forma,par favorite mai ales ca joaca pe teren propriu...Sper ca jucatorii Stiintei sa faca un joc bun si sa vina cu puncte din Moldova...Egal,victorie ,numai sa nu pierdem,tinand cont ca ne vor lipsi ceva jucatori in meciul de vineri...

Ferko
25th November 2008, 11:34
2 !

Uimirea
25th November 2008, 21:40
Meci echilibrat.X

stiintacv
26th November 2008, 16:40
Am votat 1 solist,dar sper sa batem.

Leo
26th November 2008, 21:31
1 solist .

Lauryca
27th November 2008, 06:36
Meci echilibrat. Se termina 1 daca avem noroc, altfel X.

Stefan_Cel_Mare
28th November 2008, 13:31
sper sa batem...e greu meciul,intr-un fel are dreptate Moldovan ca e cel mai greu meci de cand a venit el ...meciu cu rapid era in deplasare ,rapidu parca suna mai temator decat craiova ,dar daca iese urat cu craiova ,e nasol ...
ar fi frumos sa batem !!! am fi la egalitate de puncate cu ei ,oltenii .

Hai Vasluiul !!!

White Shadow
28th November 2008, 13:37
Stefan cel Mare are dreptate...

purpleheart
28th November 2008, 13:41
cred ca bate Vasluiul,desi mi-ar place un egal !

YoNuTzz
28th November 2008, 14:00
interesant...merg pe x...

Stefan_Cel_Mare
28th November 2008, 20:04
ne dorim aceasta victorie !!!!

Hingherul
28th November 2008, 20:06
Ete oltenii, dadura gol :)

purpleheart
28th November 2008, 20:07
si este 0 - 1 ! min. 7

TenisFan
28th November 2008, 20:49
O repriza solida a Oltenatului. Am marcat repede si ne-am aparat exact. Sper sa nu apara greseli de arbitraj in repriza a doua. Meciul e frumos. Cred totusi ca se termina egal desi normal imi doresc victoria! :shocked:

praetorianus
28th November 2008, 21:03
in continuare se poate intampla orice!!...sper sa ramana rezultatul acesta...

Cristian
28th November 2008, 21:05
Doamne ce-a scos olteanul ala de pe linia portii :D

TenisFan
28th November 2008, 21:07
Olteanul ala e El Capitan. :>

Cristian
28th November 2008, 21:09
TenisFan nu am fost atent la nume, sau daca are banderola de capitan la mana. Am vazut doar o interventie remarcabila :ok:

Cipri
28th November 2008, 21:29
Uite ce arbitru ... in loc sa lase faza sa continue ... opreste jocul ...

*Coco*
28th November 2008, 21:35
Ajunsara astia din Vaslui sa strige "Hotii Hotii" la arbitri

Cristian
28th November 2008, 21:36
Ce nu au strigat asa cand ne-au depunctat pe noi total aiurea ???

Cipri
28th November 2008, 21:47
A egalat Temwanjera in min 92 ... pacat ...

Cipri
28th November 2008, 21:48
Nou intratul Barbu a fost pe langa la faza golului vasluiuan ...
La faza golului , Burdujan a fost in offside ... iar ne-au facut arbitrii la Vaslui ...

alin_cv
28th November 2008, 21:48
offside,hent si gol
arbitrului lucian dan:rosu:

Cristian
28th November 2008, 21:49
Ce aiurea au pierdut 2 pct oltenii...

alin_cv
28th November 2008, 21:50
hai vaslui,hai vaslui,la cu arbitrii cu tot
frf:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

grande
28th November 2008, 21:50
Ce bulan pe moldoveni ,egaleaza dintr-un offside mare la Burdujan ,oricum rezultat echitabil !

TenisFan
28th November 2008, 21:51
Expected. Greseala de arbitraj ne priveaza de 3 puncte zic eu per total meritate. Da Vasluiul a atacat mai mult dar nu a aratat multe. In schimb si noi purtam vina ca nu le-am dat-o pe contra-atac. Sanse au fost. Trebuie tratate cu multa seriozitate astfel de faze altfel la deplasari gen Vaslui esti aproape sigur ca-ti inchide ochii la un off-side. ;)

Cipri
28th November 2008, 21:51
Acum 2 ani tot cu arbitrii ne-au facut ... vai vai vai ...

*Coco*
28th November 2008, 21:52
Oricum era echitabil acest rezultat de egalitate dar nu in maniera asta

alin_cv
28th November 2008, 21:52
bravo baiethi,suntethi cei mai buni
forza stiinta frfr,lpf si arbitrii :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: :headbang::headbang::headbang::headbang:

alin_cv
28th November 2008, 22:00
nu erea echitabil,craiova a dominat meciul mai ales tactic,iar un gol primit in min 92 pe dubla gresala de arbitraj te face sa iei toata lumea la bataie.
craiova a jucat ireprosabil pe toata durata partidei.
o mare respectare a sarcinilor dictate de antrenor ,iar craiova nu putea primi gol in acest meci decat pe o gresala de arbitraj.muiieeeeeeeeeeeeeeeeeeee
frf si mircea sandu cu tot staful lui de bethivani ordinari
:headbang::headbang::headbang:

*Coco*
28th November 2008, 22:00
Crăciunescu: "Ofsaid la golul egalizator al Vasluiului!"

Fostul mare arbitru internațional a comentat faza din care FC Vaslui a reușit să înscrie golul egalizator în partida cu Universitatea Craiova.

"La pasa lui N'Doye a fost ofsaid atît la Burdujan, cît și la Temwanjera.

Trebuia sancționată poziția afară din joc a lui Burdujan, cel care a întors în careu pentru Temwanjera" a spus Crăciunescu pentru gsp.ro.

Ridica .... ala de tusier repriza II de prea multe ori fanionu si cand trebuia sa il ridice la un offside mare la 3 jucatori nu o facu. Porumboiule

purpleheart
28th November 2008, 22:08
ce naspa e sa iei gol in min.89 !!! :shocked: da' si mai naspa e cind il iei din offside ! :drak:

Vadim
28th November 2008, 22:13
Coco, a fost furt, dar lasa injuriile pe forum.

YoYoyOi
28th November 2008, 22:17
Pana la urma a fost un rezultat echitabil. Arbitrul nu a ajutat Vasluiul decat ca a gresit la faza aia. Probabil si-a pierdut concentrarea pe final de meci si n-a fost atent la faza.

Pacat de olteni ca mi-e tare drag de ei si de jocul lor...

TaciAcolo
28th November 2008, 22:19
un fel de autobaza:D la craiova am vazut astazi
rezultat care reflecta realitatea din teren

alin_cv
28th November 2008, 22:25
arbitrul a gresit tot meciul
a dat galben lui baird pt o intrare din lateral ,dar nu a dat nimic vasluianului cand a intrat f dur din spate
2 bornescu galben pt proteste la adresa tusierului
,insa intemeiate pt ca a fost offside
iar in faza urmatoare,offside semnalizat, insa jucatorul vasluian a sutat in minge dupa fluierul arbitrului fara sa primeasca cartonashul galben cuvenit.

alin_cv
28th November 2008, 22:26
echitabil pt steaua ca pt noi nu
oricum voi castigathi maine pt ca urziceniul face jocurile ciobanului

alin_cv
28th November 2008, 22:30
ai vazut stil autentic italian .,autobaza este cartu-partu al vostru,bah
ce sa ceri unuia care se autointituleaza roby-muiby?

rhadoo
28th November 2008, 22:33
eu stiu ca nu e placut sa iei gol din offside pe final de meci,dar daca jignesti pe forum nu rezolvi nimic
pacat de craiova!bafta in continuare!

Hingherul
28th November 2008, 22:44
Si va zisei. Va zisei ca e egal. Dar voi nu si nu. Na ca avusei dreptate.

Vadim
28th November 2008, 22:49
Fusei pe stadion?

delaparis
28th November 2008, 22:50
un fel de autobaza:D la craiova am vazut astazi
rezultat care reflecta realitatea din teren


Pe mine sincer nu ma deranja daca se termina 0-1 din cate am vazut ...

... dar am urmarit pe sarite meciul recunosc :)

delaparis
28th November 2008, 22:52
Fusei pe stadion? sau fusesi la televizor :D

Hingherul
28th November 2008, 22:59
Fusei pe stadion?

Ne intrebi pe noi sau faci pe olteanu?
Fusesi bre, asa e corect. Dupa care dai pe gatlej un pahar de zaibar.
Uliuuu muica ce meci dezarmant

Vladek
28th November 2008, 23:12
Astept cu interes iesirea Porumboului la TV ca sa ne spuna daca arbitrajul a fost "o mizerie", cumva. Sau poate Maria sa se supara numai cand nu se iau destule decizii pro-Vaslui ? Ramane de vazut :rolleyes:

*Coco*
28th November 2008, 23:30
Odata cand recunoaste si nesimtitul asta ca echipa lui dadu gol neregulamentarhttp://www.craiova-maxima.ro/uploads/images/meciuri/offsidewp0.jpg

stiintacv
29th November 2008, 10:10
Nu mai e nimic de zis...cu aceste 2 p furate si cele 2 cu otopeniu unde eram noi acum:headbang:

iscar
29th November 2008, 10:57
este adevarat, a fost offsaid, dar sa nu exageram ! a fost o faza foarte grea, iar offsaidul nu cred ca a fost mai mare de jumate de metru!

Cipri
29th November 2008, 12:00
Nu mai e nimic de zis...cu aceste 2 p furate si cele 2 cu otopeniu unde eram noi acum:headbang:
Subscriu :angry:

alin_cv
29th November 2008, 18:26
se vede clar ca tusierul este bine pozithionat si vede acest offside si nu ridica fanionul din rea-vointha si nu pentru ca a fost o faza grea.

Sezione
29th November 2008, 19:27
Rezultat injust obtinut prin FURT CALIFICAT ..,Dar deja in 30 de ani m-am obisnuit sa fim furati si batjocoriti in jegul asta de fotbal romanesc unde non-valorile ajung sa isi aroge merite prin coruptie si aranjamente. Asta a r fi unul din morivele pentru care iubesc UNiversitatea CRAIOVA ... Vasluiul a avut O OCAZIE tot meciul pina la gol, Napoli i-a dat o lectie de antrenorat lui Moldovan iar in final un tusier aflat pe LINIE a ignorat cu buina STIINTA un OFFSIDE CLAR. Asta e mergem inainte...


este adevarat, a fost offsaid, dar sa nu exageram ! a fost o faza foarte grea, iar offsaidul nu cred ca a fost mai mare de jumate de metru!

Asta faza grea ?? Pentru unul care HABAR NU ARE DE FOTBAL DA...SI PENTRU ALTUL CA MARTIS PLATIT SA VADA O FAZA GREA...


un fel de autobaza:D la craiova am vazut astazi
rezultat care reflecta realitatea din teren

Uite-l si pe pagagalul de serviciu.. te bucuri nu ?? LA cita fustrare are unul din cei 100 de suporteri Pandurii platiti de Sindicat nu e de mirare . Pai daca facem comparatie intre meciul ZERO BARATILOR din RG JIU la GALATI si al nostru la VAslui...nu stiu cine a folsit autobaza ..


Ce bulan pe moldoveni ,egaleaza dintr-un offside mare la Burdujan ,oricum rezultat echitabil !

Echitabil era daca marcau un GOL REGULAMENTAR !! ASA e VORBA DE O HOTZIE ..si ATAT !!

Lordliv
29th November 2008, 19:55
Echitabil era daca marcau un GOL REGULAMENTAR !! ASA e VORBA DE O HOTZIE ..si ATAT !!

sezione,nu vezi ca pe threadurile stiintei intra toti complexatii de renumele echipei noastre iubite?!

cica rezultat echitabil! phuah!
te pomenesti ca rapidul astazi merita cele 3 puncte.:mda:

Sezione
29th November 2008, 20:03
sezione,nu vezi ca pe threadurile stiintei intra toti complexatii de renumele echipei noastre iubite?!

cica rezultat echitabil! phuah!
te pomenesti ca rapidul astazi merita cele 3 puncte.:mda:

M-am saturat de tzara asta unde a fura e considerat un lucru normal si de toti imputztitzii astia care jubileaza cind sintem FURATZI PE FaTZA in loc sa recunoasca ADEVARUL !!:no:

Lordliv
29th November 2008, 20:08
Neam de piatră


Greșeala lui Marchiș nu poate opri Craiova. “Știința” e obișnuită cu șocurile

Joi seară, la Telesport, Nicolae Badea declanșa “dosariada” împotriva lui Gigi Nețoiu, fostul său asociat din Ștefan cel Mare. Printre hîrtiile scoase din teacă de fostul ginere al lui Ion Teleagă s-a numărat și un înscris conform căruia “Comandantul” oferea clubului Dinamo 9 jucători ai Craiovei în schimbul a 2,6 milioane de dolari. Actul era datat 2001, perioadă în care “Știința” era o marionetă în mîinile lui Nețoiu. Peste doar un an, păpușarul vărsa în curtea lui Dinamo o basculantă plină ochi cu fotbaliști olteni. Primise un teren mănos și lăsase în urmă deșertul Craiova. A urmat Dinel Staicu și după el potopul. Lumea îi cînta prohodul, dar “Știința” a prins iar muguri. Îi luaseră tot, doar spiritul nu i l-au putut scoate la mezat.

A doua zi după discursul lui Badea, leii erau vînați din nou cu arme neconvenționale. Două puncte, poleite cu bronz, pierdute la Vaslui. E de înțeles frustrarea oltenilor. Mai adăugați încă două puncte deturnate de fanionul doamnei Rigo în meciul cu Otopeniul și calculați unde ar fi hibernat Craiova. E drept că juveții s-au jucat cu focul. Dacă mai înscriau un gol, decizia lui Marchiș nu mai provoca migrene. Cîrțu observase că “Știința” joacă doar o repriză, Napoli n-a găsit încă remediul. Tinerețea și inconstanța Universității e speculată prompt de inamici. Craiova nu s-a copt, dar crește frumos.

Dacă Urziceniul respiră rigoare, Craiova mustește de talent. La amicalele cu Georgia și Bulgaria, “Știința” a avut 6 jucători convocați de Pițurcă și Săndoi. Aproape o echipă, ca pe timpul lui Lung și Crișan. Filonul nu a secat.

Slalomînd printre steagurile ce-i taie calea, Craiova uimește. Te păzești de Florin Costea, nu scapi de Messi din Oltenia, Cosmin Gîngioveanu. Dorel Stoica parcă e din trupele speciale, apare mereu la momentul oportun pentru a-și salva colegii, Bornescu dă din nou siguranță, Prepeliță poartă armura unui cavaler teuton. Cine ar fi pariat în 2005 pe Dănănae? În vestiarul Craiovei te dezbraci de complexe și devii fotbalist. Altfel îl superi pe Balaci și fanii nu-ți vor ierta afrontul.

Protestele lui Mititelu nu ajută “campioana unei mari iubiri”. Patronul poate apăra Universitatea întărind-o în pauza de iarnă. Nervii sînt inutili, e nevoie de o analiză lucidă pentru a pregăti revanșa Craiovei. Iar în serile în care regretele vor colinda Bănia, juveții să strîngă pumnii, ascultîndu-l pe Tudor Gheorghe: “Muicăăă, sîntem neam de piatră!”.

Alin Fornade


ps. Au inceput articolele laudative la adresa Stiintei!:mda:
Si ce va urma!
Presa se gudura pe langa CEI MAI BUNI!:rolleyes:

Sezione
29th November 2008, 20:13
Neam de piatră


Greșeala lui Marchiș nu poate opri Craiova. “Știința” e obișnuită cu șocurile

Joi seară, la Telesport, Nicolae Badea declanșa “dosariada” împotriva lui Gigi Nețoiu, fostul său asociat din Ștefan cel Mare. Printre hîrtiile scoase din teacă de fostul ginere al lui Ion Teleagă s-a numărat și un înscris conform căruia “Comandantul” oferea clubului Dinamo 9 jucători ai Craiovei în schimbul a 2,6 milioane de dolari. Actul era datat 2001, perioadă în care “Știința” era o marionetă în mîinile lui Nețoiu. Peste doar un an, păpușarul vărsa în curtea lui Dinamo o basculantă plină ochi cu fotbaliști olteni. Primise un teren mănos și lăsase în urmă deșertul Craiova. A urmat Dinel Staicu și după el potopul. Lumea îi cînta prohodul, dar “Știința” a prins iar muguri. Îi luaseră tot, doar spiritul nu i l-au putut scoate la mezat.

A doua zi după discursul lui Badea, leii erau vînați din nou cu arme neconvenționale. Două puncte, poleite cu bronz, pierdute la Vaslui. E de înțeles frustrarea oltenilor. Mai adăugați încă două puncte deturnate de fanionul doamnei Rigo în meciul cu Otopeniul și calculați unde ar fi hibernat Craiova. E drept că juveții s-au jucat cu focul. Dacă mai înscriau un gol, decizia lui Marchiș nu mai provoca migrene. Cîrțu observase că “Știința” joacă doar o repriză, Napoli n-a găsit încă remediul. Tinerețea și inconstanța Universității e speculată prompt de inamici. Craiova nu s-a copt, dar crește frumos.

Dacă Urziceniul respiră rigoare, Craiova mustește de talent. La amicalele cu Georgia și Bulgaria, “Știința” a avut 6 jucători convocați de Pițurcă și Săndoi. Aproape o echipă, ca pe timpul lui Lung și Crișan. Filonul nu a secat.

Slalomînd printre steagurile ce-i taie calea, Craiova uimește. Te păzești de Florin Costea, nu scapi de Messi din Oltenia, Cosmin Gîngioveanu. Dorel Stoica parcă e din trupele speciale, apare mereu la momentul oportun pentru a-și salva colegii, Bornescu dă din nou siguranță, Prepeliță poartă armura unui cavaler teuton. Cine ar fi pariat în 2005 pe Dănănae? În vestiarul Craiovei te dezbraci de complexe și devii fotbalist. Altfel îl superi pe Balaci și fanii nu-ți vor ierta afrontul.

Protestele lui Mititelu nu ajută “campioana unei mari iubiri”. Patronul poate apăra Universitatea întărind-o în pauza de iarnă. Nervii sînt inutili, e nevoie de o analiză lucidă pentru a pregăti revanșa Craiovei. Iar în serile în care regretele vor colinda Bănia, juveții să strîngă pumnii, ascultîndu-l pe Tudor Gheorghe: “Muicăăă, sîntem neam de piatră!”.

Alin Fornade


ps. Au inceput articolele laudative la adresa Stiintei!:mda:
Si ce va urma!
Presa se gudura pe langa CEI MAI BUNI!:rolleyes:


:no::no: MDa...lipsesc si obisnuitele latraturi si behaituri prin zona care sa ne intzepe...pina si patrupedele recunosc adevarul !!

Lordliv
29th November 2008, 20:20
M-am saturat de tzara asta unde a fura e considerat un lucru normal si de toti imputztitzii astia care jubileaza cind sintem FURATZI PE FaTZA in loc sa recunoasca ADEVARUL !!:no:

pentru pustimea care tine cu steaua sau dinamo,a fura este o mandrie!
asa sunt ei invatati sa obtina " performanta ":sleep:

stiintacv
29th November 2008, 20:21
M-am saturat de tzara asta unde a fura e considerat un lucru normal si de toti imputztitzii astia care jubileaza cind sintem FURATZI PE FaTZA in loc sa recunoasca ADEVARUL !!:no:

Da aici ai dreptate,intra tot frustratii gen robyyy si se bucura de necazul nostru si atunci cand suntem dezavantajati,chiar nimeni nu recunoaste ca jucam cel mai frumos fotbal din liga 1??Pentru toti frustratii dinamovisti,stelisti,etc aveti mai mult respect pentru cel mai important brand din provincie si pentru prima echipa care a adus glorie fotbalului romanesc.

alin_cv
29th November 2008, 22:08
si respect pentru prima echipa din romania care o sa se califice in primavara europeana din grupele ligii campionilor,de pe primele 2 locuri:yeah:
craiova dezchizatoare de drumuri pentru performanta adevarata,obthinuta prin munca,si nu prin furt.
inca o premiera pentru toata istoria fotbalului romanesc.

voi(dinamo,steaua,rapid),suntetzi zero barat:rosu:
fara arbitri si influente post-comuniste,va vethi lupta pentru un loc in prima liga
imi este scarba de voi-bleach:mda:

moty
29th November 2008, 22:18
da, respect pentru craiova, joaca fotbal acum.
dar, pentru ultima fraza, ia niste lamaie.

dani3lll
30th November 2008, 16:25
pacat de acest rezultat si pacat de echipa ca a jucat cu adevarat fotbal si joaca de ceva vreme

the lion king
7th December 2008, 16:29
meci interesant,oricum egal nu va fii...:)

...si egal a fost:D
ma bazez pe tine la pariuri...:D

Sezione
10th December 2008, 18:29
este adevarat, a fost offsaid, dar sa nu exageram ! a fost o faza foarte grea, iar offsaidul nu cred ca a fost mai mare de jumate de metru!

:happy:happy:happy Sigur nu te doare ??? ,da ..a fost cam 1 metru.. si nununul 2 jucatori ....Pentru stiintza ta offside-ul e offside sau nu..nu conteaza ca e vb de 50 cm sau 5 m.