PDA

View Full Version : cel mai bun jucator de tenis



Danny
19th November 2003, 13:52
Cine credeti ca este cel mai bun jucator de tenis din toate timpurile ?

DJ Klaus
19th November 2003, 17:52
EU SUNT , iar dupa mine... potopul :yeah:

inter
19th November 2003, 20:21
bravo Klaus.............. :o :o :o :o esti un mare :D :D :D 9penibil) :yeah:

DJ Klaus
20th November 2003, 11:48
Maestre , te ataci cam repede :ciocan: , la asa intrebare asa raspuns /fu/

MaPaX
21st November 2003, 21:00
RODDICK :) :yeah: :yeah:

madridIZA
21st November 2003, 23:02
RODDICK :) :yeah: :yeah:



HAHAHA :D :D :D :D :D :D esti comic de-a dreptul! Roddick cel mai tare din parcare..... asta e chiar PENALA! Ce zici de Sampras, Becker, Agassi, Nastase, Lendl, Courier si mai sunt MULTI altii care il lasa fac pe Roddick sa para penibil.

Dorin
22nd November 2003, 01:01
In Suedia cel mai bun junior de pina la 16 ani se numeste Andy Chirita.Origine ...romana bineinteles . Ce ar fii sa ajunga sa confirme mai tarziu !!??!! :yeah: Dorin

DJ Klaus
23rd November 2003, 21:18
Cred ca Andre Agassi ramane inca cel mai bun desi Federer m-a impresionat foarte mult, probabil va fi in curand invincibil 8)

toma
2nd December 2003, 15:40
intrebarea era cine e cel mai bun din toate timpurile, nu cel mai bun din lume. asa ca roddick sau chirita nu prea au ce cauta, si nici macar agassi. in orice clasament de specialitate titlul de cel mai bun jucator de tenis din toate timpurile este undeva la mijloc intre rod laver si pete sampras. iar sampras are poate un mic avantaj, desi e ca si cum i-am compara pe fangio si schumacher. toti ceilalti, chiar si monstri ca bjorg, connors sau lendl vin la mare mare distanta ca realizari in tenis. cine nu ma crede nu are decat sa faca o plimbare pe net, de convingere.

Dutch girl
2nd December 2003, 17:15
Becker, Agassi... :)

DJ Klaus
19th December 2003, 10:05
intrebarea era cine e cel mai bun din toate timpurile, nu cel mai bun din lume. asa ca roddick sau chirita nu prea au ce cauta, si nici macar agassi. in orice clasament de specialitate titlul de cel mai bun jucator de tenis din toate timpurile este undeva la mijloc intre rod laver si pete sampras. iar sampras are poate un mic avantaj, desi e ca si cum i-am compara pe fangio si schumacher. toti ceilalti, chiar si monstri ca bjorg, connors sau lendl vin la mare mare distanta ca realizari in tenis. cine nu ma crede nu are decat sa faca o plimbare pe net, de convingere.

Iar eu cred ca Agassi este sau poate fi cel mai bun jucator din toate timpurile !
Care-i problema? Sampras, din cate imi amintesc nu a reusit sa castige toate turneele de grand slam ! Iar Agassi facea si face mult mai mult spectacol decat multi altii!

alin28
30th January 2004, 18:45
Si eu cred ca Sampras e cel mai bun jucator de tenis din toate timpuril, DAR daca ne gandim bine, oricate titluri de Grand Slam ar avea, ii lipseste totusi Roland Garros-ul.

ricky
30th January 2004, 21:12
Uf !
Niciodata nu mi-a placut o intrebare de acest gen . "Care e mai bun : PELE sau MARADONA ?"

Poate as putea sa-l pun pe SAMPRES pe locul 1 ! Poate !
Dar parca ROD LAVER...
Sau...BILL TILDEN Tilden (anii '20) ; sau FRED PERRY ?!
De RODDICK nici nu poate fi vorba...
Poate in 10 ani... :ok: