PDA

View Full Version : Pro Bowl 2009



Zabriskie
19th November 2008, 18:14
Anul asta parca a inceput mai devreme votarea.
Astea ar fi alegerile mele:

NFC

QB: Warner, Rodgers, Brees
RB: Peterson, Turner, Portis
WR: White, Boldin, Fitzgerald, Jennings
FB: Mughelli
TE: Cooley, Olsen
C: O'Hara, McClure
G: Snee, Hutchinson, Thomas
T: Brown, Samuels, Baker

DE: Abraham, Peppers, Kampman
DT: Williams, Harris, Dockett
OLB: Ware, Hawk, Sims
MLB: Vilma, Beason
CB: Woodson, Samuel, Tillman
SS: Wilson
FS: Collins

K: Elam
P: Paulescu
KR: Bush
ST: Morey


AFC

QB: Rivers, Roethlisberger, Favre
RB: C. Johnson, Brown, Tomlinson
WR: Johnson, Moss, Welker, Edwards
FB: McClain
TE: Gates, Winslow
C: Mangold, Mawae
G: Faneca, Mankins, Smiley
T: Peters, Ross, Diem

DE: Williams, Freeney, Vanden Bosch
DT: Haynesworth, Henderson, Jenkins
OLB: Williams, Bulluck, Suggs
ILB: Lewis, Morrison
CB: Asomugha, Finnegan, Revis
SS: Polamalu
FS: Reed

K: Bironas
P: Lechler
KR: Cribbs
ST: Osgood

Sinisther
19th November 2008, 19:42
eu inca nu am votat dar am cateva "obiectii la lista ta:

NFC:
- Brees & Warner sun probowl-eri garantat anul asta. Pt locul 3 lupta o vad intre Eli si Rodgers...desi as vrea Rodgers cred ca o sa fie eli pt ca Gigantii sunt 9-1.
- Turner nu are ce cauta acolo, mai de graba DeAngelo Williams sau Westbrook.
- Hawk nu are ce cauta acolo. nu a jucat deloc bine anul asta(desi a fost excelent ca si MLB cu Bears).Mai de graba un Oldie but Goldie.....Brooks
- Tillman nu a facut mare lucru anul asta. cu toate ca a lipsit cateva meciuri Al Harris ar trebui sa mearga si anul asta(in ultimele 3 maciuri a permis o singura receptie la Greg Olsen in Q3 vs Bears)
- KR Rossum fara discutie.

AFC:
- L.T. ..... why????? ce o facut anul asta ....aproape nimic. Chris Johnson, Thomas Jones si Lynch/Ronnie
- Moss,Edwards why??? ....Johnson,Bowe, Marshall, Welker
- Winslow? .... Owen Daniels
- KR - Leon Washington

campuscodi
19th November 2008, 23:32
LA mine voturile pt probowl au fost simple. Din NFC tot ce am prins de la GBP (cred ca am pus toti starterii :)) ) si din AFC am impartit tot lotul intre 3 echipe Titans, Steelers si Jets (liderii de divizie....fara broncos unde cam toti sunt un pic mai slabi inafara de shannahan si cutler anul asta)

A.k.a
20th November 2008, 10:14
eu inca nu am votat dar am cateva "obiectii la lista ta:

NFC:
- Brees & Warner sun probowl-eri garantat anul asta. Pt locul 3 lupta o vad intre Eli si Rodgers...desi as vrea Rodgers cred ca o sa fie eli pt ca Gigantii sunt 9-1.
- Turner nu are ce cauta acolo, mai de graba DeAngelo Williams sau Westbrook.
- Hawk nu are ce cauta acolo. nu a jucat deloc bine anul asta(desi a fost excelent ca si MLB cu Bears).Mai de graba un Oldie but Goldie.....Brooks
- Tillman nu a facut mare lucru anul asta. cu toate ca a lipsit cateva meciuri Al Harris ar trebui sa mearga si anul asta(in ultimele 3 maciuri a permis o singura receptie la Greg Olsen in Q3 vs Bears)
- KR Rossum fara discutie.

AFC:
- L.T. ..... why????? ce o facut anul asta ....aproape nimic. Chris Johnson, Thomas Jones si Lynch/Ronnie
- Moss,Edwards why??? ....Johnson,Bowe, Marshall, Welker
- Winslow? .... Owen Daniels
- KR - Leon Washington

Sa fim seriosi. Cand au ajuns ultima oara doar jucatorii care merita la Pro Bowl? Fiecare voteaza jucatorii preferati

effect
20th November 2008, 14:15
The most boring and meaningless game of the season :P

Zabriskie
20th November 2008, 14:54
eu inca nu am votat dar am cateva "obiectii la lista ta:


hmmm, Turner nu are ce cauta acolo, in schimb are Lynch?

Turner 227 cu 971 yd, 9 TD
Lynch 169 cu 631 yd, 6 TD

scazi meciul cu Detroit al lui Turner si ai 205 cu 751 si 7 TD
Nu mai zic de cat de important e Turner in ofensiva echipei pt ca e normal cand ai un rookie QB sa joci run heavy. La comparatia asta mai punem si liniile ofensive, Bills au cea mai masiva o-line din liga, la Falcons cel mai bun om e rookie'ul Baker.

Sinisther
20th November 2008, 15:38
asa-i Turner are statistic un sezon mai bun..... doar ca sunt in conferinte diferite :D

campuscodi
20th November 2008, 15:57
statistic vorbind...rezerva de FB de la GB are deja un TD...fata de mughelli

Zabriskie
20th November 2008, 18:40
Super. Si Todd Herremans are un TD fata de toti ceilalti linemeni care nu au niciunul, presupun ca e all pro material.


asa-i Turner are un sezon mai bun

fixed :D

anthynidiany
23rd November 2008, 00:50
Eu am votat de vreo cateva ori pentru Adam Vinatieri

As vrea sa-i mai vad pe Jason Campbell - Sam Al Nostru - Brandon Jacobs - Chris Johnson - LenDale White

Sinisther
24th November 2008, 13:22
dupa meciul de aseara trebuie sa ii dau mai mult credit lui Turner .... Westbrook e out din discutia de ProBowl ... mai ramane de ales intre Turner si DeAngelo Williams ... dar s-ar putea sa merga amandoi daca Portis se acidenteaza in finalul sezonului(oricum...sansele is destul de mari ca sa renunte la ProBowl cu o accidentare "de ultima ora")

Kaoutchouk
24th November 2008, 15:59
Nu va mai obositi pt NFC. Washington se pare ca vor avea 20 de titulari, dupa ce au dus o campanie foarte agresiva pentru mobilizarea oamenilor la vot.

Zabriskie
24th November 2008, 16:26
eh, nu s-a terminat votarea, mai e timp si pt vreo 10 de la cowboys :D

glumaproasta
25th November 2008, 16:19
Doar Tony Gonzales merita e la noi anul asta.

brettfavre
26th November 2008, 16:15
Nu va mai obositi pt NFC. Washington se pare ca vor avea 20 de titulari, dupa ce au dus o campanie foarte agresiva pentru mobilizarea oamenilor la vot.

Eu zic ca daca se ajunge la asa ceva, de anul viitor probowlerii vor fi votati de expertii de la NFL Network sau de ziaristi ca pt Hall of Fame

Ram JR.
26th November 2008, 23:42
Larry Johnson #27 RB & Tony Gonzalez #88 TE both from Kansas City Chiefs

little_earl
27th November 2008, 02:52
AFC:

QB: Favre, P. Manning, Rivers
RB: R. Brown, C. Johnson, T.Jones
WR: A. Johnson, Marshall, Moss, Wayne
FB: L. McClain
TE: Gonzalez, Gates
C: J. Brown, Mangold
G: Faneca, Grubbs, Mankins
T: D. Ferguson, McNeill, M. Smith

DE: Freeney, Vanden Bosch, M. Williams
DT: Haynesworth, Ngata, Seymour
OLB: Harrison, Porter, Woodley
MLB: R. Lewis, D. Jackson
CB: Finnegan, Mathis, Revis
SS: Polamalu
FS: Ed Reed

K: Dawson
P: Koch
KR: Higgins
ST: Ayanbadejo

NFC:

QB: Brees, E. Manning, Warner
RB: Peterson, Portis, Turner
WR: Boldin, Fitzgerald, Jennings, Calvin Johnson
FB: Sellers
TE: Cooley, Witten
C: Birk, O'Hara
G: L. Davis, Hutchinson, Snee
T: Gross, McKenzie, Samuels

DE: Abraham, Peppers, Tuck
DT: Dockett, Robbins, K. Williams
OLB: Briggs, Peterson, Ware
MLB: Willis, Vilma
CB: Barber, Tillman, Woodson
SS: A. Wilson
FS: Collins

K: Gould
P: Paulescu
KR: Rossum
ST: K. Davis

campuscodi
10th December 2008, 05:19
In cateva ore apar rosterele :cheer: just can't wait

Zabriskie
10th December 2008, 09:28
defapt apar rosterele votate de fani, eu zic sa nu fii mai temperat pt ca nu o sa iti placa :D

campuscodi
11th December 2008, 16:46
In cateva ore apar rosterele :cheer: just can't wait
Am inteles eu gresit....martea viitoare la 23:00 se anunta pe nfl network selectiile

campuscodi
17th December 2008, 00:27
Faimoasa lista:

http://www.nfl.com/probowl/story?id=09000d5d80d60467&template=without-video-with-comments&confirm=true

http://i297.photobucket.com/albums/mm209/campuscodi/nfc.jpg

http://i297.photobucket.com/albums/mm209/campuscodi/afc.jpg

codrutc
17th December 2008, 00:56
Surprinzator de correct votul final, cel putin in AFC unde ma pricep mai bine.
Pacat ca Matt Ryan nu a fost acceptat dar e greu sa-l respingi pe Eli , iar Warner si Brees erau pana de curand la pas sa-i bata recordul de yarzi al lui Dan Marino. In ce-i priveste pe ai mei, imi pare rau de Dallas Clark, merita votat peste Antonio Gates. In acelasi timp ma bucur ca Robert Mathis a fost votat, "a castigat" 3 meciuri anul asta pentru Colts (Houston, San Diego, Cleveland).

Zabriskie
17th December 2008, 01:23
wow ce RB au ramas pe dinafara in NFC: Williams, Forte, West... RB din NFC >>>>>> RB din AFC.

Gurode si Dielman :(

Super tare, Asomugha e primul corner din AFC. Eu ma asteptam ca dupa tot abuzul pe care l-a suferit Hall fanii sa fie pacaliti de stats si sa il ignore, cand defapt cat timp Hall a fost la Raiders ofensivele adverse au aruncat de vreo 12 ori in 8 meciuri in directia lui Nnamdi. Pacat ca o sa ii puna iar Davis franchise tag'ul, ar merita sa prinda o echipa mai serioasa.

georgebz
17th December 2008, 01:28
wtf :confused: ... Kicker - John Carney ??? asta chiar cu inteleg ... baiatu asta are doar 4 FG de peste 40y , si nici unul de peste 50

ce daca Lions nu au nici o victorie ? Hanson are 6 din 6 de peste 40 y si 8 din 8 de peste 50 !!! ...

campuscodi
17th December 2008, 01:42
Eu ma bucur pt secondary-ul celor de la Packers. Acolo chiar nu are nimeni ce comenta. Amandoi sunt la egalitate pe primul loc in NFC la interceptii si interceptii returnate in TD.

Se pare ca si atentia adusa de Brett celor de la Jets i-au ajutat sa ajunga cu cei mai multi oameni in ProBowl. Sper ca maine colegii sa-i cumpere niste flori lui Brett drept multumire pt atentia adusa celor de la Jets.

cycloneclau
17th December 2008, 01:50
La DT in AFC era greu de tot, merita totusi Ngata un post acolo, dar era greu sa-i dai afara si pe cei selectionati. Dar peste Shaun Rogers il consider pe Ngata in orice caz ... desi Rogers a avut un sezon bun si a aratat in multe ocazii ca este si un pass rusher veritabil, cu toata greutatea lui cu tot :P

Cat despre Clark si Gates ... ca si statistici sunt aproape egali.

Steve Slaton merita un loc in Pro Bowl. Ronnie Brown a intrat doar din cauza Wildcat, desi statisticile lui nu sunt asa de bune.

In NFC nu inteleg de ce Jared Allen a ajuns al 3-lea DE ... :headbang: Este clar mai bun decat Peppers si Tuck. Unde a ramas John Abraham?

Dar a iesit ceva mai bine decat anul trecut, asa la o prima vedere. Ma bucur pt Andre Johnson, unul dintre preferatii mei. Pacat ca nu are mai multe TDuri ... se concentreaza prea mult defensivele pe el :D

Zabriskie
17th December 2008, 01:50
Se pare ca si atentia adusa de Brett celor de la Jets i-au ajutat sa ajunga cu cei mai multi oameni in ProBowl. Sper ca maine colegii sa-i cumpere niste flori lui Brett drept multumire pt atentia adusa celor de la Jets.

da, cate un buchet de bozi pt fiecare dintre cele 17 (?) interceptii :D


La DT in AFC era greu de tot


+ Wilfork care chiar daca e un idiot e pur si simplu dominant.

La fel si Dockett de la cards, ar fi meritat si el un loc.

in fine mai sunt si alternate'urile...

codrutc
17th December 2008, 07:06
Asa e , cam multi de la Jets, o echipa care s-ar putea sa nici nu se califice pentru playoffs.
Inteleg punctul de vedere al celor ce cred ca Philip Rivers merita sa fie peste Favre, cel putin avand in vedere ca e singurul QB cu rating de pasator peste 100.
Apropo de ce sa spus mai sus, da, Haloti Ngata e mai bun ca Shaun Rodgers. Eu zic ca si Jamal Williams (Chargers) e mai bun decat Rodgers.
Oricum nu sunt destule locuri pentru cati jucatori merituosi sunt, intotdeauna vor fi discutii. In primul rand ar trebui spus ca votul pentru ProBowl are multe lacune. Daca se vrea un rezultat bazat pe meritele jucatorilor ar trebui sa se ia votul din mana fanilor, sau cel putin sa i se acorde o pondere mai mica (vezi cat de multi jucatori de la Redskins au fost in fata datorita votului public).
Cel mai bine se vede ca e un vot bazat pe po****ritate si pe reputatia din trecut in cazul celor din linia ofensiva. Cati oameni credeti ca-i stiu pe cei din OL, foarte importanti dar in mare masura anonimi pentru public? Bine ca a iesit Jonathan Ogden la pensie ,nu m-as fi mirat sa fi fost votat si anul acesta.
La fel si cu votul jucatorilor, intr-o anumita masura. Publicul american e perceput ca ignorant in general, ce sa le ceri unor jucatori de fotbal american? Multi isi voteaza colegii sau copiaza votul altora.
O alta mare problema este ca votul se incheie inaintea terminarii sezonului. Acest vot este de fapt bazat pe 3/4 din sezon.

campuscodi
17th December 2008, 10:25
Jucatorii si antrenori nu au voie sa-si voteze colegii. Primesc cartonase pe care trebuie sa se semneze, si sunt verificati.
Dar isi pot vota vechii prieteni din colegii :)))))))

cojanu
17th December 2008, 13:20
pacat ca nu a iesit sam paulescu la punter :(

glumaproasta
18th December 2008, 15:26
KC are 2 probowl-eri :))) f tare...nici nu m asteptam inafara de gonzales la altcineva

Sinisther
18th December 2008, 18:46
Daca ar fi sa ramanem cinstiti in legatura cu secondary-ul ce la Packers Nick Collins dupa prestatiile din ultimele 3 meciuri nu ar mai avea ce sa caute in ProBowl. a incercat sa "sara" prea multe rute...nu i-a mai mers si a permis prea multe big plays. La capitolul CB si Al Harris ar fi meritat poate mai mult decat restul. Nu a facut interceptii....dar a acoperit WR adversi mult mai bine decat Woodson.... cand cedezi in 3 meciuri consecutive un total de 1 pasa...inseamna ceva. E drept ca daca nu interceptezi o pasa publicul nu o sa te remarce.

Oricum .... 2 e mai bine decat nimic.

P.S. Brett is great....but W.T.F. .... Rivers should kick his Wrangler wearing ass to Hawaii and back

campuscodi
18th December 2008, 19:08
Harris a lipsit cateva meciuri bune. Exact in perioada in care a inceput sa se voteze si a contat ca media coverage.

codrutc
19th December 2008, 11:40
KC are 2 probowl-eri :))) f tare...nici nu m asteptam inafara de gonzales la altcineva

Pai da, asta e un bun exemplu pentru ce afirmam mai inainte, Waters cred ca a fost votat mai mult pentru reputatie.

Sinisther , ai zis-o bine referitor la Woodson si Collins , am vrut sa zic dar nu am vrut sa supar pe fanii Packers, echipa cu care
simpatizez putin. Woodson iese in fata cu interceptiile, dar nimeni nu vede cum e "ars" atunci cand sare ruta gresit.

campuscodi
19th December 2008, 14:45
Woodson ca safety a jucat foarte bine cu Panthers. Mi-a placut de el.

campuscodi
5th February 2009, 19:09
http://www.officialbrettfavre.com/news/story_7b8c0cf2a103/

Atat Brett Favre, cat si Phillip rivers care tb sa-l inlocuiasca sunt accidentati pt ProBowl.
Ii va inlocui Kerry Collins

Bronco
8th February 2009, 23:46
Are cineva vreun stream pentru Pro Bowl? Sunt la munca, si as vrea sa-l vad...

campuscodi
9th February 2009, 00:04
o sa pun eu cateva pe sevens....dar incepe in juma de ora

Bronco
9th February 2009, 00:06
Mersi... o sa ma uit acolo

campuscodi
9th February 2009, 00:07
al doilea canal care e stream-ul de aici http://www.ustream.tv/channel/439461

campuscodi
9th February 2009, 00:09
http://www.atdhe.net/live-tv-3221.html

codrutc
9th February 2009, 06:38
Cine s-a uitat la Probowl? Eu am vazut azi, dar mi-am dat seama tarziu ca de fapt m-am uitat la inregistrare pe NBC ci nu in direct, lol.
Cel mai mult mi-a placut sa vad ce ar putea sa faca Mathis si Freeney daca ar avea parte de un DT precum Alex Haynesworth, ar fi bestial
S-a jucat ceva defense in meciul asta, cam atipic pentru Probowl.

Bronco
9th February 2009, 07:42
L-am vazut, pina la urma am gasit un stream... A fost hilar!!! Meci de relaxare, dar un spectacol reusit. Fitzgerald si Tony Gonzalez au facut cateva faze spectaculoase, iar in defensiva, da, s-a jucat "prea" serios pentru un meci care anunta vacanta in NFL. De departe cea mai spectaculoasa faza a fost "fumble-rooski-like"...cu Cutler si LeRon McClain...Aia a fost chiar hilara, si se merita vazuta...

campuscodi
9th February 2009, 14:46
eu cred ca ofensiva a jucat prea lejer...defensiva a luat-o moale...am vazut faze la care CB faceau cover doar 5-10 yazri si apoi ii lasau liberi

Sinisther
9th February 2009, 16:12
what did you expect...it's the Pro Bowl.... it's all about throwing the diabetic kid into the pool :P

sa vezi la anu ce distractie o sa fie mai ales ca ii inainte de SuperBowl.

codrutc
9th February 2009, 17:45
Ce idee proasta cu programarea Probowl inainte de Superbowl. In primul rand ca jucatorii echipelor din Superbowl nu vor participa
iar pe de alta parte jucatorilor li se ia bucuria de a petrece o vacanta de relaxare la soare si la plaja impreuna cu familia si alti colegi.
Oricum, parerea mea este ca peste 2 ani Probowl va reveni in Hawai si va sta acolo.

brettfavre
12th February 2009, 21:16
Foarte prost ProBowl-ul de anul asta. Dezamagit

Bronco
13th February 2009, 00:19
ba, nu-i adevarat, ala de anul trecut ma adormise... Anul asta a fost chiar distractiv... :ok:

campuscodi
13th February 2009, 00:40
A fost distractiv din cauza comentatorilor.
Anul asta au fost la moda aluziile gay :))))) si cele cu surplus de greutate.
Pretty damn funny :happy:

Bronco
13th February 2009, 02:38
a, nu de asta...comentariul de la Sport 1 a fost slab, imi pare rau sa o spun, poate de vacanta... am vazut meciul la munca, in varianta de pe NBC, si mi-a placut jocul.