PDA

View Full Version : Emisiuni de sport



Aurel.D
6th September 2006, 17:30
Va propun sa va spuneti parerile aici despre ce se mai discuta la emisiunile de sport de la televiziunile romanesti (poate fi si extra-fotbal)), cat de pertinente sunt parerile invitatilor/relizatorilor, etc.
Deschid acest thread in ideea ca emisiunile de sport s-au inmultit in ultima vreme, au de multe ori editii speciale cu ocazia meciurilor importante si de multe ori am vazut pe acest forum referiri la ce se discuta in aceste emisiuni.

TaciAcolo
6th September 2006, 18:29
Om la Om cu Calinescu mi se pare cea mai buna emisiune :D

The_Blonde
6th September 2006, 18:32
Sincer mie cel mai mult imi place obiectivitatea minutului 91 ...restu sunt partizani ..... antenistii sunt anti becalli otv e probecalli prima e varza si uite asa singura emisiune la care ai ce vedea ramane minutul 91....cat despre calinescu e buna bineinteles asta in caz ca vrei sa razi nu sa afli lucruri interesante...

dragos_popa17
6th September 2006, 18:35
Daca vrei fotbal, minutul 91. Faptul ca tine doar o ora spune totul. Dinu e partea proasta, mai ales cand trebuie sa comenteze evolutia celor de la Dinamo (fara suparare pt dinamovisti :D), da' sincer, decat zombie ala de Vochin care cred ca nici nu stie cum arata mingea mai bine Dinu. Cat timp nu ma ia cu razboiul civil si de-alea. :D

Ayrton
6th September 2006, 18:36
Mai este si Realitatea Sportiva a lui Emanuel Terzian de pe R.tv...
Eu recunosc ca in timpul saptamanii ma mai uit la emisiunea grasului de Ivanovici de la Otv... la jegosul ala de calinescu nu ma uit, ca e prea indoctrinat si lipsit de obiectivitate.
In week-end: Minutul 91 (desi anul asta rar, ca mereu i-au programat pe Dinamo duminica, si pana ajung de la stadion se termina... doar cand joaca in deplasare ma uit) si Recursul Etapei.

Kainsashiki
6th September 2006, 18:40
Ayrton, Ivanovici e mai lingau decat toti lingaii. Ii da clasa lui Calinescu. :D

m4st3r
6th September 2006, 18:40
Cea mai buna emisiune este aceea de la terasa cu prietenii dupa meci la o bere:bere:, :P

Ayrton
6th September 2006, 18:46
De acord DiabLo. E un pervers si se schimba dupa cum bate vantul... dar macar trebuie sa recunosc ca stie sa-i preseze pe invitati cu intrebari si ii face sa scoata "perle"...

Kainsashiki
6th September 2006, 18:51
Acum o ora ma uitam la minutul 0 si ii spuneam cuiva ca de fiecare data cand vrea sa doarma si n-are somn sa-l asculte pe Cornel Dinu. Pe cuvant, ma adoarme omul asta. Mie nu mi se pare cine stie ce emisiune "Minutul 91", doar comentarii despre meciuri. Nu imi place sa-mi zica altii ce stiu deja, ca a fost sau nu penalty sau daca a fost ofside sau nu. De aceea prefer emisiunile unde se fac dezvaluiri :D


Vad ca nu a zis nimeni nimic despre emisiunea de la National TV. E gen Minutul 91 si aia..

TaciAcolo
6th September 2006, 19:21
National tv ...(Carbo tv) :) cum zic carcotasii ..decat la meciuri ma uit acolo si e de ajuns... comentatorii sunt praf :P

Ayrton
7th September 2006, 09:33
Si in afara de emisiunile astea, mai sunt si cele de la TVSport Special - Valentin Moraru de obicei moderator - cu meciurile nationalei si ale echipelor de club in cupele europene: emisiuni decente si pe care le mai urmaresc.

Aurel.D
7th September 2006, 10:02
Aseara s-au strans toti "inteligentii" presei de sport la Nasu, dandu-si cu parerea si criticand tot si toate.
Este simplu sa stai in studio si sa faci pe antrenorul secolului 21 cum face Andrei Vochin, cel mai mare tactician de la el din sufragerie. Asa mi s-a scarbit de figurile si de aerele lui!!
Mai ales ca la emisiunea de pe OTV dupa meciul cu Bulgaria, s-a scapat si a recunoscut ca pe ei ziaristii, ii deranjeaza necalificarile echipei nationale pentru ca ziarele lor pierd bani si nu din patriotism sau sentimentalism.
Asa ca sa ne mai lase.

Vadim
8th September 2006, 22:55
Mai ales ca la emisiunea de pe OTV dupa meciul cu Bulgaria, s-a scapat si a recunoscut ca pe ei ziaristii, ii deranjeaza necalificarile echipei nationale pentru ca ziarele lor pierd bani si nu din patriotism sau sentimentalism.
Asa ca sa ne mai lase.
Normal, exista o clica in presa de sport care lucreaza la ziar pentru ca e o agentie de turism gratuita... Cand sint trageri la sorti se roaga sa pice cu tari in care nu au mai fost. :D E real 100%.

Aurel.D
20th October 2006, 16:13
Mai fratilor, pe mine m-a socat emisiunea Derby de pe Telesport...(ca tot am inceput sa prind acest post de cateva zile).
Intr-o seara, cica rezumate din Premier League....woooauuu, eu cum sunt fan al fotbalului englez, ma asez in fotoliu si astept nerabdator! Bineinteles ca pe langa moderator trebuie sa fie si un invitat, Andrei Niculescu de la GSP (fotbal extern).
Ma rog, incep ei cu vrajeala si in sfarsit vad primul rezumat, Manchester cu Reading, parca....se termina rezumatul si incep oamenii sa comenteze meciul.
Bai nene, si unde nu se pun pe o discutie ca intre timp mutasem pe alte canale si de cate ori reveneam, tot despre meciul asta vorbeau!!!:o:
In sfarsit, dupa vreo 10 min de gargara, alt rezumat, Chelsea cu cine o fi jucat, ca nu mai stiu.....se termina rezumatul si iar incep oamenii cu un comentariu de ala lung cat o zi de post....:ciocan:

Si stateam si ma gandeam ca prostul, "ce dracu emisiune este asta? pai sunt 10 rezumate si daca la fiecare, discuti vorbe cate 10 minute, telespectatorul nu mai intelege nimic din rezumatele alea"!!
Inutil sa va mai spun ca nu am mai avut rabdare sa urmaresc emisiunea pana la capat. Dar mi se pare idiot!!

Alina21
21st October 2006, 10:43
Observ ca mare parte a mesajelor fac referire la sportul rege - fotbalul. Ma intreb daca pe langa asta ar mai avea loc si o emisiune de tuning. Asta asa ca sa stiu eu. Deocamdata.

Vadim
21st October 2006, 14:38
Era una pe la tvr2.

Aurel.D
31st October 2006, 15:08
Observ ca mare parte a mesajelor fac referire la sportul rege - fotbalul. Ma intreb daca pe langa asta ar mai avea loc si o emisiune de tuning. Asta asa ca sa stiu eu. Deocamdata.

Are loc, cum sa nu?
Dupa cum vezi, titlul este "Emisiuni de sport" deci nu se refera doar la fotbal. Este adevarat ca majoritatea emisiunilor de sport sunt despre fotbal, dar mai este Sambata de la 10 parca pe TVR 2 o emisiune pt. motociclisti si Luni la Europa FM de la ora 20, Ioanitoaia invita oameni din diverse sporturi...

Se poate discuta despre orice emisiune radio-TV care are ca subiect sportul.

Aurel.D
10th November 2006, 16:59
Aseara (Joi 9 Nov.) la OTV, la elefantul de serviciu cunoscut si sub numele de Ivanovici a aparut un fost jucator de fotbal Raducanu, care povestea cum si-a dezvoltat mafia din fotbal tentaculele in anii '90.
A fost oarecum interesant, cu toate ca erau lucruri pe care le stiam deja dar ni s-au mai confirmat inca odata.
Era vorba de personaje ca fratii Becali, Mircea Sandu, Cornel Dinu, Dan Alban, Kassai, Iorgulescu.
Subiectul principal: manariile financiare facute la transferurile diferitilor jucatori, cum si-au ratat unii jucatori cariera sau nu au reusit sa joace in strainatate din cauza lacomiei impresarilor, etc.

YoYoyOi
10th November 2006, 19:02
Emisiunile de sport la noi s-au dezvoltat in ultimul timp. Urmaresc Recursul Etapei, chiar daca ma chinui sa nu adorm pe final. Dar "Om la om" nu pot urmari ca nu-l pot suferi pe Calinescu. Mi-e greu sa-l inteleg, n-are dictie nici cit femeia de servici de la televiziune, parca vorbeste in punga. Plus ca nu are nici intrebari obiective sau interesante. Discutiile in acea emisiune sint sterpe si fara obiectiv.
Ma enerveaza si "elefantul", cum zice Quittaro, dar macar are subiecte interesante. In emisiunea lui s-au intimplat multe evenimente care au tinut prima pagina a ziarelor de sport. E, saracul, dus cu pluta, dar in nebunia lui stie sa-i provoace pe invitati si sa scoata de la ei senzationalul.

TaciAcolo
10th November 2006, 22:22
Culisele sportului la acces tv tg-jiu :D

recrutu03
13th November 2006, 11:32
ar mai fi pariu24(simbata 11:00 national tv) si azimut sportiv(simbata 12:00 OTV) emisiuni destinate pariurilor, prima nuj..pe mine ma cam lasa rece pt ca se axeaza pe analizarea derbiurilor(meciuri f greu de prezis dupa mene) si aduce in platou persoane care nu prea au treaba cu pariurile, iar a 2-a nuj...e si aia de urmarit, momentan nu prea mai e, nu a fost nici simbata trecuta nici aku 2 sapt...:mda:

Aurel.D
14th November 2006, 16:11
Da, Pariu 24 nu prea seamana a emisiune de pariuri si nu are nici invitati de specialitate...care sa poata sa te ajute. Parerile jucatorilor sau antrenorilor de la noi sunt exact ca ale oricarui iubitor de sport, nu vad cu ce difera....
Si ar trebui sa se discute despre anumite variante; sa zicem se aleg 5 meciuri mai interesante, nu neaparat derbyuri si se dezbat variantele.
Recursul etapei este plictisitoare si ma enerveaza acel "sa mai vedem odata faza":headbang:..se discuta numai arbitraj, faze controversate...Calinescu este un semianalfabet, caruia ii este lene sa vorbeasca si este destul de arogant atat cu invitatii cat si cu telespectatorii prin felul in care ii trateaza. De multe ori vorbeste mai mult decat invitatii...i-as propune sa isi faca o emisiune monolog.

Ce urmaresc mai cu interes, este Realitatea sportiva, cu toate ca nu il suport pe Geambasu cu ochii aia de peste mort, cautand orice motiv sa provoace scandal...Dar este o emisiune interesanta, iar Terzian este destul de civilizat.

dede
14th November 2006, 16:43
daca am chef sa vad cum se cearta oamenii din fotbal sau sa-i vad cum se plang intruna de arbitraj, ma uit la recursul etapei...in fiecare emisiune au invitati de la diferite echipe, si asa se pot certa mai usor unii cu altii :D
emisiunea lui calinescu e cam plictisitoare...majoritatea timpului vorbeste numai el, de fapt se face ca vb, ca-i e cam greu sa deschida gura :mda: plus ca face tot felul de glume pe care doar el le intelege si se crede superior tuturor
Realitatea sportiva mai merge, chiar si min 91

in ultima vreme, de cand nu mai au ce da pe post, aia de la tvsport baga intruna speciale...toate stirile posibile si imposibile au cate un tvsport special :P oricum, e interesant :D

Aurel.D
20th November 2006, 17:10
Pt. cei interesati, in fiecare Duminica, de la ora 20 pe TV5 este emisiunea France Foot, cu rezumatele din Ligue 1!
Aveti ce vedea, va garantez! Fotbal de calitate chiar si intre echipele mai slabute.

Liviu
20th November 2006, 23:14
E ciudat cum la "Elefant" (buna porecla Quittaro-seamana!) de la o vreme incoace Penescu vine la doua-trei saptamani desi nu face audiente ca al lui Becali sau Corleone . Tot de atunci , in pauzele comerciale din emisiune au inceput sa apara reclame cu hipermarketul domnului Pic...

Aurel.D
21st November 2006, 12:18
Mda, iti dai seama ca numai coincidenta nu este!:D

YoYoyOi
21st November 2006, 12:27
Pai altfel cum ar face banii de la roata lui elefantel?:drak:

Aurel.D
21st November 2006, 17:07
Nu stiu, prea mult scandal la emisiunea aia. Ultima oara ii bagasera in direct pe telefon pe Lacatus si Iancu pt. Poli-UTA si una peste alta l-au lasat si pe Mititelu sa intre! Ce treaba avea el cu Poli-UTA nu stiu, dar e clar ca l-au lasat pt. scandal ca a inceput sa se certe cu Boanchis si Lacatus!
Mare mascarada si te uiti ca Vochin se uita prostit la ei iar Ivanovici (hopa, i-am pocit numele:D) ii intarata....

YoYoyOi
21st November 2006, 17:41
Mi-amintesc de o faza la el in emisiune cind era invitat Dragomir, si l-a bagat pe Prunea la telefon, cu toate ca Dragomir zicea ca nu vrea sa vb cu el. Si zice Ivanovici ca "daca o sa fie scandal promit ca opresc telefonul". Dar l-a oprit? S-au balacarit aia doi de ziceai ca-i sfirsitul lumii, si rinocerul asta numai ridea. :D

Gontel
24th November 2006, 15:46
Va recomand sa nu va mai uitati la aceste asa zise emisiuni. Chiar nu aveti ce vedea. Numai injurii, scandaluri ca la usa cortului, balacareli, discutii de bodega. Doar Recursul ar merita sa ma uit la el vreo 10 min pe saptamana. Cat despre porcusorul de babanovici, nu mai cumparati ziarul lui de 2 lei si nu va mai uitati la emisiunea lui unde e in stare sa-i aduca pe mutu si andresan sa si-o traga in direct, asa.. pt rating..

Aurel.D
24th November 2006, 15:59
Fanatik am cumparat doar de doua ori si nu mai mi-e dor..nu ai ce citi...iar la emisiunea lui nu ma uit daca nu mi se pare interesant subiectul.
Mai nou imi place Realitatea Sportvia dar urmaresc si Minutul 91.

Liviu
25th November 2006, 23:44
O alta emisiune de sport , zic eu interesanta (mai ales ca nu are rivala , fiind singura de gen sambata) este in fiecare sambata seara , la FLUX TV .
Sunt doi amfitrioni , dintre care l-am recunoscut pe Mitica Pelican , fost la Radio Romania . Cu bune si cu rele , emisiunea e parca altceva decat cele de gen difuzate in fiecare zi . Si Pelican asta vorbeste mult dar nu precum Calinescu .
Daca aveti timp liber sambata seara , dupa 22 si daca receptionati postul , va recomand sa dati pe acea emisiune , macar din curiozitate ca mai rau decat la celelalte emisiune sportive nu e .

Cristian
27th November 2006, 20:03
In seara asta la o televiziune locala, TV Galati emisiunea UltraSport, invitat: Neculai Ciulu (director economic si de marketing la Otelul Galati)

Gontel
27th November 2006, 22:03
Stiu ... ma mai uit si eu din cand in cand la aceasta emisiune. Chiar daca e subiectiva, imi plac comentariile invitatilor, ziaristi galateni sau fotbalisti si reprezentanti ai cluburilor Otelul si Dunarea.

Cristian
28th November 2006, 14:20
Si ce daca e subiectiva ? E ptr Otelari si atata tot, restul sa nu se uite.

Grinco
29th November 2006, 02:11
Catre Ovidiu Bufnitoaia...iesi domnule la pensie si apuca-te de gradinarit sau crescut viermi de matase ca esti depasit in postura de moderator.

edd
30th November 2006, 18:20
chiar dak ii putin offtopic,c parere avetzi depre comentatorii de le telesport!! dupa parerea mea sunt JALNICI!!(de exemplu la meciu pandurii-POLI au repetat de 5 ori k,cartu este nascut in localitatea corbu sau cv de genu,dar nu corbu din judetul ploiesti,ci ala din craiova :)) ) SUNT PENIBILI!! sau cred k mai bine ar trebui deschis un thread despre comentatorii sportivi dak nu exista ink!!

Darth Revan
1st January 2007, 02:29
Recursul etapei
Realitatea sportiva
Om la om

Gontel
6th January 2007, 21:47
Cand il vad pe Calinescu vorbind printre dinti si cu dictia aia de parca a venit de la bodega ma las sa ma mai uit la emisiune. Si omul se mai si rasese in cap, credea ca e mai "trendy" (asta e cuvantul care ma enerveaza cel mai mult) noua tunsoare.

YoYoyOi
7th January 2007, 00:03
Calinescu e cel mai penibil prezentator de emisiuni sportive din toata istoria acestor emisiuni:mda:

TaciAcolo
7th January 2007, 01:19
el a fost primul care a facut emisiuni de genul asta ;)
si a avut contributie mare in eliminarea blaturilor prin Procesul etapei pe Prtotv

iuli
8th January 2007, 11:36
Interesant topic...
Deci parerea mea:

De cele mai multe ori, TV Sport are cele mai interesante emisiuni, emisiunile speciale cum zic ei, unde au mereu cate un reporter sportiv, Dan Filoti si Andrei Vochin sunt cei mai interesanti invitati de departe.
Am vazut in urma un post la adresa lui Andrei Vochin...este singurul ziarist, sau dak nu singurul, printre putinii care stiu fotbal, se vede clar ca stie sa faca pe antrenorul, cunoscatorii stiu asta.
Dak vrei divertisment, schimbati pe 0tv, vorba carcotasilor :D , si urmariti-l pe Berbecali la DD show, sau ceva mai devreme, pe Grasunovici.
Emisiunea derby de pe telesport chiar e interesanta, iar Andrei Niculescu spune multe lucruri utile, o urmaresc cu placere.
Despre Realitatea Sportiva am auzit doar lucruri bune, insa nu am avut placerea sa o urmaresc.
Despre recurs, am doar un cuvant...BLEAHHH :jerk:
Om la Om...:drak: Voi intelegeti ce vorbeste Calinescu?? abia deschide gura aia
Dinu ma adoarme mereu, am inceput sa nu il mai ascult, cei de pe prima sunt chiar haiosi.
Samuila este cel mai prost moderator pe care l-am vazut si totodata, cel mai prost comentator, e si stelist :mda:
TENISUL este marginalizat in Romania si asta nu e un lucru bun, un sport cu fff multi fani, printre care ma numar si eu.
Cam atat am avut de spus, insa probabil voi reveni, dak imi mai amintesc cate ceva.
GL.

CrisS
8th January 2007, 22:22
Realitatea Sportiva e cea mai tare din puctul meu de vedere. Imi place de prezentator (nu stiu cum il cheama scuze) ca ii trage pe invitati de limba sa vorbeasca! :evil:

TV Sport Special mei e o emisiune de urmarit!

Celso
8th January 2007, 23:19
Terzian ma..

Ps: Iuli..era o emisiune de tenis pe TVR2...nu stiu daca mai este....LUMA , poate ne ajuta:D !!!

CrisS
8th January 2007, 23:24
Ms Celso pentru completare :ok:
"Ramaneti cu Realitatea tv pentru ca urmeaza Realitatea Sportiva prezentata de Emanuel Terzian"

YoYoyOi
12th January 2007, 08:01
Fanatik Show, cu elefantel cu tot, se va muta de la OTV la Telesport.

iuli
12th January 2007, 20:32
TV Sport este cel mai prost program de sport...cum poti sa dai la tv reluarea de la Georgia-Romania cand la aceeasi ora se joaca Fener-Den Haag, si acest mei sa fie abia la ora 23:00 in premiera....s-a prostit de tot asta...noroc cu protv`ul ca ii face reclama, desi nu prea are la ce

TaciAcolo
12th January 2007, 21:11
noul slogan de la tv sport
Tv sport prima televiziune de stiri:D

Andreiy
13th January 2007, 18:36
este prima, intr-adevar.
Stiati ca fanatik show cu tot cu Ivanovici se muta la Telesport?

Parazitu'1919
13th January 2007, 18:57
pe realitatea este o emisiune interesanta duminica seara ....

Andreiy
13th January 2007, 18:58
Realitatea Sportiva se numeste. da, e bunicica.

Aurel.D
8th February 2007, 14:13
Se pare ca elefantul de serviciu, zis Ivanovici, s-a mutat la Telesport cu tot cu sacul cu inventii, respectiv fanatik!
De evitat! :D

lucian_iasi
13th February 2007, 13:36
Nu prind Telesport :cool: :cool:

Aurel.D
14th February 2007, 09:19
Catre Ovidiu Bufnitoaia...iesi domnule la pensie si apuca-te de gradinarit sau crescut viermi de matase ca esti depasit in postura de moderator.

Nu este depasit....este "smecher" atinge subiectele astfel incat sa creeze scandal si cand nu ii convine ce zice invitatul il intrerupe sau schimba subiectul...