PDA

View Full Version : Etapa 16: FC ARGES – FC OTELUL GALATI



delaparis
17th November 2008, 21:25
DUMINICA, 23 NOIEMBRIE 2008

19:00
FC ARGES – FC OTELUL GALATI
discutii inainte si dupa meci.

stiintacv
17th November 2008, 21:29
x solist

antiFA hooligan
17th November 2008, 22:25
batem../.pierde craiova./.si trecem in fatza prazarilor

nr.zece
18th November 2008, 09:17
bateti si tot in ceafa ne priviti

mihai_alex
18th November 2008, 09:33
Castigam fara probleme.

purpleheart
18th November 2008, 09:34
asta va fi un meci frumos ! nu dau pronostic !

Dregan
18th November 2008, 11:34
Orice se poate intampla... Daca Jelev nu joaca vom avea mari probleme in aparare

Ferko
18th November 2008, 12:22
1 sau X.

janessu
18th November 2008, 13:28
cu siguranta va fi un meci frumos, ramane de vazut daca Argesul va avea forta sa inscrie mai mult decat Otelul (parerea mea e ca Otelul va inscrie) ...

Pe de alta parte, violetii nostri joaca bine acasa (cu exceptia partidei cu Buzaul) ... cred ca vom castiga, un 2-1, 3-2 asa:yeah::yeah::yeah: ... oricum, un meci care merita urmarit ... de pe stadion, bineinteles /hello/hello

hai Argesuuuu' .../OLE/ ... sa ne razbunam pentru meciurile de acum 2 ani !!!

Cipus
18th November 2008, 16:33
Argesul e favorita, spun asta avand in vedere ca Otelul joaca mai bine acasa si mai slab in deplasare (in contradictie cu anii trecuti cand se intampla invers). Dupa 3-0 consecutiv acasa in ultimele 2 meciuri cred ca Argesul poate repeta performanta mai ales daca nu va juca Jelev

mihai_alex
18th November 2008, 17:36
Ce-mi place cand multi vorbesc fara sa aiba habar:).Noi nu jucam prost in deplasare,ci adversarii joaca mai bine pe teren propriu,ori am avut ghinion in 2 cazuri,iar in ultimele 2 sezoane am fost mai slabi in deplasare decat suntem acum.Ceea ce tineti voi minte e un retur de campionat din sezonul 2005-2006 cand din 8 meciuri in deplasare in retur am obtinut 7 victorii toate la 0 cu toate scorurile posibile intre 1 si 5-0,dar apoi am devenit mult mai puternici pe teren propriu,si am obtinut putine victorii afara.

Cipri
18th November 2008, 18:17
Cred ca argesenii se vor impune ...

rhadoo
19th November 2008, 02:02
meci greu pt ambele echipe,merg pe un x

Leo
19th November 2008, 11:38
1 solist .

Dregan
19th November 2008, 12:27
Jelev nu joaca in meciul cu FC Arges:(

UrsMeier
19th November 2008, 15:49
nici la noi balasa....asa ca suntem chit :P

mihai_alex
19th November 2008, 16:28
Noi n-avem rezerve pentru Jelev.

UrsMeier
19th November 2008, 16:36
se gaseste....asa cum se gaseste si la noi.Si noi cred ca vom improviza cu bazzi fundas central, el fiind pe partea stanga

YoNuTzz
19th November 2008, 16:42
1 solist

Universal
19th November 2008, 16:46
Da,o partida cu echipe de valoare egala valoric.Argesul intr-o crestere buna in acest sezon.Multi o vedeau pe locurile 12-15,si este in prima jumatate.Galatiul de tip ofensiv,insa lipseste omul lor,Paraschivul,care o baga in ate.

Se joaca la Pitesti.Greu de prezis cine iese invingator,insa Argesul arata o constanta pe care Galatiul nu o arata.

Arges sau egal.Cu echipe ofensive,Argesul se descurca.Dar poate fi surprinsa rau daca nu sunt atent baietii.

Tendinta 55-45

mihai_alex
20th November 2008, 06:49
Galatiul nu e echipa ofensiva,ci echilibrata.Uita-te la meciul asta si-o sa te convingi.

Cipus
20th November 2008, 14:02
lipseste omul lor,Paraschivul,care o baga in ate.

Nu-i nimic, il au pe Viglianti care e in mare forma si poate face diferenta mai bine decat Paraschiv, asa cum a facut-o cu Brasovul :evil:

UrsMeier
20th November 2008, 17:45
si noi avem multi jucatori intr-o forma si mai mare :D

diorin
20th November 2008, 19:54
..cred ca asta e meciul adevarat al etapei.Ambele echipe joaca fotbal .

Hingherul
21st November 2008, 01:19
Chiar imi place cum se misca Argesul.

Dregan
21st November 2008, 10:57
E groasa: Salagean si Cojoc suspendati; Gado, Paraschiv, Jelev si Pena indisponibili...

valys
23rd November 2008, 11:36
bate Otelul 0-2!

UrsMeier
23rd November 2008, 12:29
ce optimist esti

Vadim
23rd November 2008, 12:32
Argesul a progresat ceva, nu e asa de clar ca acum ceva vreme.

Cristian
23rd November 2008, 12:39
Argesul este intradevar o echipa foarte buna, cu mult mai buna decat echipe gen: rapid, steaua, dinamo, CFR... Un egal ar fi extraordinar :ok:

iuli_vl
23rd November 2008, 13:04
Bate arges cu 3-1 sau face egal

mateiasi
23rd November 2008, 19:14
In afara de cool-tv.net/, stie cineva vreun site unde as putea urmari partida pe net?

rhadoo
23rd November 2008, 19:25
gol galati 0-1!

rhadoo
23rd November 2008, 19:38
ce bara a avut galatiul!

rhadoo
23rd November 2008, 19:41
arges -galati 0-2

Cristian
23rd November 2008, 19:41
Cum ocaziile se razbuna si sunt balbaieli in aparare Argesul reuseste sa reduca din diferenta... 1-2

rhadoo
23rd November 2008, 19:42
bara arges !si gol 1-2

six
23rd November 2008, 19:54
In afara de cool-tv.net/, stie cineva vreun site unde as putea urmari partida pe net?http://freetv.ucoz.com/index/0-56

mateiasi
23rd November 2008, 20:10
http://freetv.ucoz.com/index/0-56
Mersi.

Cristian
23rd November 2008, 20:21
Cum suntem o echipa de impiedicati, am si fost egalati, si urmeaza sa luam bataie... Stan si transferurile...

Cristian
23rd November 2008, 20:42
Cum ziceam, Stan sa-si bage toate transferurile in dos... hotu dracu. Nimiceste echipa asta incet-incet...

eSteven
23rd November 2008, 20:43
Galatiul are probleme serioase cand inscrie prea repede si cam intotdeauna cand se afla la conducere. E o mare problema de concentrare. Dupa cum decurgea jocul puteau inchide meciul, timp in care argesul nici nu exista in atac.Nu inteleg ce au jucat dupa ce deja conduceau, si nu pricep cum au fost redistribute sarcinile, caci a parut un circ.. incomparatie cu forta dezvoltata la 2-0. Argesul nu a aratat mare lucru, in prima repriza, doar ca mijlocul si apararea galatiului le-a lasat multe spatii in a doua. Mare pacat caci au jucat bine galatenii. Cheia meciului a fost si punctul culminant. Bara galati in loc de 3-0, si gol arges ptr 2-1.

Am numarat pana acum vreo 3 greseli intentionate de arbitraj, si spun intentioante deoarece arbitrajul a curs intr-o singura directie, inclusiv preluare cu mana .. langa fluieras. A calcat in picoare moralul ...deja stalcit al galatenilor atat cat a trebuit ca penescu sa castige meciul. Oare cat ii va veni pe factura de gaze acum in plina iarna de platit?. Imi pare rau , nu am nimic cu argesul, dar asta e adevarul...

razwan_vs
23rd November 2008, 20:44
3-2 :(

six
23rd November 2008, 20:45
iaca buba 3-2 :) ...2 echipe bune :ok:

rhadoo
23rd November 2008, 20:46
da intradevar sa adeverit ce a spus cristi,din pacate,oricum mie personal mi-a placut cum a jucat otelul si cred ca merita un egal
asta nu pune cu nimic mai prejos jocul prestat de arges care a reusit sa intoarca rezultatul de la 0-2

Cristian
23rd November 2008, 20:47
iaca buba 3-2 :) ...2 echipe bune :ok:

O echipa doar buna, Argesul. Ca-si bate stan joc de echipa... Vanzare cat cuprinde, achizitii 0 (ZERO), turnichete NU, nocturna NU... am ajuns echipa de rasul oricarui iubitor de fotbal.

six
23rd November 2008, 20:51
Ca-si bate stan joc de echipa... Vanzare cat cuprinde, achizitii 0 (ZERO), turnichete NU, nocturna NU... am ajuns echipa de rasul oricarui iubitor de fotbal.ma rog.......dar cum joaca baietii astia de la voi(fara nume)uneori ramai impresionat....:ok:

marcos
23rd November 2008, 20:53
Penescu...un muist cu o echipa de rahat...Martis...un jeg la fel ca Bogaciu.Un campionat in care abitrii hoti fac legea.

eSteven
23rd November 2008, 21:07
Culmea e ca ... precum bogaciu si martis va arbitra nestanjenit pana la final. la urma urmei este foarte important impotriva cui gresesti si nicidecum ca ai facut-o. in cazul lui bogaciu este INADMISIBIL sa conduca din nou urziceniul dupa ce le-a facut cadou accederea in cupa si dupa ce la iasi nu poate observa un penalty sau nu. Parca traim vremurile trecutului, cand judeteana jumulea comunala, iar capitala ..judeteana.

antiFA hooligan
23rd November 2008, 21:54
vai ....voastra bah.. cand pierdeti, dati vina pe arbitrii.! v-am dominat tot meciu. eram peste voi mereu ! asa ca gura mica

Cipri
23rd November 2008, 22:13
Martis asta ...

bobycox
24th November 2008, 05:31
Ma umfla rasul cand vad ca suporterii de rand cad in plasa declaratiilor lui GRigoras si ale lui Stan . Pai fratilor a scos arbitrul mingea din Poarta cum ne-a scos noua in meciul de acum 3 ani cu Farul ? V-am suit pe garduri , cum a facut Pandurii anul asta cu noi ? Am dat gol din offsaid sau din 11 m inventat ? A dat vre-un jucator afara de la Otelul si eu nu l-am vazut ???
NU cred si asta arata cat de mult fotbal stiti . Ma intreb daca se inatmpla intr-un meci cu Dinamo , Steaua sau Rapid , tot asa spuneati ?

PS. Cand iei 3 goluri la care nu ai nimic de obiectat , trebuie sa fi ******* sa crezi ca arbitrul a intors rezultatul meciului .

eSteven
24th November 2008, 06:37
Ma umfla rasul cand vad ca suporterii de rand cad in plasa declaratiilor lui GRigoras si ale lui Stan . Pai fratilor a scos arbitrul mingea din Poarta cum ne-a scos noua in meciul de acum 3 ani cu Farul ? V-am suit pe garduri , cum a facut Pandurii anul asta cu noi ? Am dat gol din offsaid sau din 11 m inventat ? A dat vre-un jucator afara de la Otelul si eu nu l-am vazut ???
NU cred si asta arata cat de mult fotbal stiti . Ma intreb daca se inatmpla intr-un meci cu Dinamo , Steaua sau Rapid , tot asa spuneati ?

PS. Cand iei 3 goluri la care nu ai nimic de obiectat , trebuie sa fi ******* sa crezi ca arbitrul a intors rezultatul meciului .


Tu trebuie sa fii "*******" daca ai citit ca acel central a intors rezultatul. Stiu ca e frustrant sa vezi ca lumea (in afara de irina maxim si penescu) nu iti ridica intocmai osanale, si nu te eticheteaza erou, ca ai intors rezultatul.
Fotbal e posibil sa nu cunosti tu, pentru ca nu esti deloc la curent cu subtilitatile, or chiar nu vrei sa pricepi. Intr-un meci echilibrat e de ajuns ca arbitrul sa dicteze foarte usor vreo doua lovituri libere din preajma careului, sa nu vada ca unii preiau mingea cu mana si isi creaza avantaj in fata portii, arunca cartonase in momente cheie. Te poate tine in jumatea ta, atat cat sa te darame psihic... mai ales cand tu esti fluierat ca la baschet. Exact chestii de care se plange penescu DUPA fiecare meci :D, desi, ca sa dau un exemplu, la Rapid a castigat cu arbitrii (care au bagat mingea in poarta).
Argesul pana la 2-0 si o bara a galatiului nu sutase pe poarta, ba chiar erau dominati categoric, iar in adoua repriza au fost impinsi de la spate, asa ciocu` mic si sa nu va mai aud ca va plangeti de arbitri ..penestilor.

janessu
24th November 2008, 10:25
cu siguranta va fi un meci frumos, ramane de vazut daca Argesul va avea forta sa inscrie mai mult decat Otelul (parerea mea e ca Otelul va inscrie) ...

Pe de alta parte, violetii nostri joaca bine acasa (cu exceptia partidei cu Buzaul) ... cred ca vom castiga, un 2-1, 3-2 asa:yeah::yeah::yeah: ... oricum, un meci care merita urmarit ...



he he ... am avut dreptate ...

Dregan
24th November 2008, 14:26
Probleme pe benzi, bulangiu de arbitru, Arges mai buna in repriza 2... Per total rezultatul corect era un egal.

bobycox
24th November 2008, 16:08
Tu trebuie sa fii "*******" daca ai citit ca acel central a intors rezultatul. Stiu ca e frustrant sa vezi ca lumea (in afara de irina maxim si penescu) nu iti ridica intocmai osanale, si nu te eticheteaza erou, ca ai intors rezultatul.
Fotbal e posibil sa nu cunosti tu, pentru ca nu esti deloc la curent cu subtilitatile, or chiar nu vrei sa pricepi. Intr-un meci echilibrat e de ajuns ca arbitrul sa dicteze foarte usor vreo doua lovituri libere din preajma careului, sa nu vada ca unii preiau mingea cu mana si isi creaza avantaj in fata portii, arunca cartonase in momente cheie. Te poate tine in jumatea ta, atat cat sa te darame psihic... mai ales cand tu esti fluierat ca la baschet. Exact chestii de care se plange penescu DUPA fiecare meci :D, desi, ca sa dau un exemplu, la Rapid a castigat cu arbitrii (care au bagat mingea in poarta).
Argesul pana la 2-0 si o bara a galatiului nu sutase pe poarta, ba chiar erau dominati categoric, iar in adoua repriza au fost impinsi de la spate, asa ciocu` mic si sa nu va mai aud ca va plangeti de arbitri ..penestilor.
Cumetre am anii de fotbal ,cat ai tu de mers in picioare . Daca tu imi spui ca intre doua echipe ehilibrate valoric , dintre care una are la un moment dat avantaj de 2 goluri , arbitrul iti intoarce meciul cu 3 lovituri libere si 2 hauturi , inseamna ca vb de baschet nu de fotbal . Iti dadeam dreptate daca ziceai aceste lucruri intr-un meci cu Dinamo sau Steaua care au forta si experienta in a profita de un mic avantaj , nu intre FC Arges si Otelul .

PS. Cand Dinamo o sa intoarca scorul de la 2- 0 pt Steaua , prin 2 hauturi si 4 lovituri libere de la 35 m , ma anunti si pe mine .

Cipus
24th November 2008, 16:49
dubios arbitrul dar nu cred ca a influentat rezultatul. la 2-0 argesenii s-au enervat precum Lyon-ul cu Steaua la Bucuresti. Au atacat si s-au batut admirabil iar golurile au venit firesc. Curios, Paraschiv a jucat desi n-am auzit nimic ca si-a revenit, au pastrat-o de surpriza galatenii

Dregan
24th November 2008, 17:27
Paraschiv a intrat in ultimele 17 minute...

bobycox
24th November 2008, 20:49
suporterii argeseni au devenit precum tenul lui penescu ... vulcanici:D

NU am devenit vulcanici deloc , pt ca ne stim locul si valoarea in Liga 1 . In retur ne intoarcem pe locurile 8-9 pt ca avem acasa cu toti " granzii " Ligii lui Mitica : Steaua , Dinamo , Rapid , CFR , URziceni .

PS. Daca batem 3 din astea ,atunci chiar ca meritam sa jucam intr-o cupa europeana , daca nu asta e , viata merge inainte .

cryrad1975
25th November 2008, 00:31
Cumetre am anii de fotbal ,cat ai tu de mers in picioare . Daca tu imi spui ca intre doua echipe ehilibrate valoric , dintre care una are la un moment dat avantaj de 2 goluri , arbitrul iti intoarce meciul cu 3 lovituri libere si 2 hauturi , inseamna ca vb de baschet nu de fotbal . Iti dadeam dreptate daca ziceai aceste lucruri intr-un meci cu Dinamo sau Steaua care au forta si experienta in a profita de un mic avantaj , nu intre FC Arges si Otelul .

PS. Cand Dinamo o sa intoarca scorul de la 2- 0 pt Steaua , prin 2 hauturi si 4 lovituri libere de la 35 m , ma anunti si pe mine .

poi daca ai avea atatia ani de fotbal cati au unii de mers in picioare, (desi habar n-am ce inseamna asta :))) ai sti ca tocmai intr-un meci echilibrat , intre 2 echipe valoric egale e deajuns ca arbitrul sa incline balanta catre una. cu "micile "sicane stiute de orisice arbitru care se vrea smecherash.crede-ma ca stiu despre ce vorbesc am fost arbitru 7 ani de zile si cu stilul asta golanesc al lui martis dobori si o echipa mult mai buna decat otelul. pe una o tii in terenul ei, pe cealalta o arunci in 16-le advers cu lovituri libere din preajma portii. nu s-a pierdut meciul dijn cauza arbitrului, dar nemernicul ala trebuie trimis sa arbitreze pentru Gh Stefan, macar sa se stie pe fatza ce hram poarta.

Echo
15th April 2009, 12:24
Ma umfla rasul cand vad ca suporterii de rand cad in plasa declaratiilor lui GRigoras si ale lui Stan . Pai fratilor a scos arbitrul mingea din Poarta cum ne-a scos noua in meciul de acum 3 ani cu Farul ? V-am suit pe garduri , cum a facut Pandurii anul asta cu noi ? Am dat gol din offsaid sau din 11 m inventat ? A dat vre-un jucator afara de la Otelul si eu nu l-am vazut ???
NU cred si asta arata cat de mult fotbal stiti . Ma intreb daca se inatmpla intr-un meci cu Dinamo , Steaua sau Rapid , tot asa spuneati ?

PS. Cand iei 3 goluri la care nu ai nimic de obiectat , trebuie sa fi ******* sa crezi ca arbitrul a intors rezultatul meciului .

Mă umflă râsu' și pe mine când văd că DNA cade peste oarece vreme în "plasa declarațiilor lui Grig și Stan". Măi băieți, lucrurile atunci băteau la ochi, dar acu' sunt clare ca lumina zilei. Numa' să îi vezi fața speriată a lu' Penescu și te convingi că e vinovat...