PDA

View Full Version : Etapa 16: FC UNIREA URZICENI – FC TIMISOARA



delaparis
17th November 2008, 21:25
DUMINICA, 23 NOIEMBRIE 2008

21:00
FC UNIREA URZICENI – FC TIMISOARA
discutii inainte si dupa meci.

stiintacv
17th November 2008, 21:28
Meci tare...cred ca pana la urma va fi egal.

Sezione
17th November 2008, 22:28
Egal...

Uimirea
17th November 2008, 23:04
A-ti vrea voi...

nr.zece
18th November 2008, 09:14
inca o etapa dominata de egaluri intre echipele din prima parte a clasamentului

purpleheart
18th November 2008, 09:19
n-ar fi rau sa cistigam meciul asta ! :yeah:

Ferko
18th November 2008, 12:25
X sau 2 !

grande
18th November 2008, 14:51
2 solist ,prietenii stiu de ce !

Cipus
18th November 2008, 16:27
Unirea are sansa sa se distanteze in clasament (Dinamo nu bate la Brasov). In deplasare Timisoara are probleme mai ales pe faza de aparare, Unirea poate profita cu siguranta, 2-1 zic eu Onofras n-a mai marcat demult

me
18th November 2008, 16:43
1-2, cate autogoluri si lufturi in careu sa ne mai dam?? :)

Cipus
18th November 2008, 16:59
Personal cred si nu prea ca Unirea poate lua campionatul. Spun "cred" deoarece sa nu uitam ca Unirea dispune de un lot relativ numeros, echilibrat pe posturi (sa nu uitam cei cativa accidentati Daniel Stan, Dan Matei, Balint) fara vedetisme si fara fite, un antrenor istet si capabil si un Meme Stoica care pune suflet in ceea ce face, are ochi la jucatori si mizeaza pe o politica curata (jucatori romani experimetati gen Todoran, Mara, Galamaz, Bilasco, Apostol sau chiar Onofras). Spun "nu prea" gandindu-ma la statutul de outsider (in retur toti isi vor lua masuri de precautie cand vor juca cu Unirea asa cum s-a intamplat anul trecut cu CFR), la inconstanta (sa nu uitam esecurile de acasa cu craiova si Poli Iasi) si la situatia financiara care nu se compara cu a celorlalte echipe de top si aici mizez pe o intarire masiva a acestor echipe in iarna. Unirea ar avea nevoie de un fundas central care sa joace alaturi de Galamaz, un concurent serios pentru Bordeanu, revenirea lui Dan Matei care sa-l inlocuiasca pe Nicu pe dreapta cat si de un varf de careu in genul lui Youssuf Kone.

iulian_1976
18th November 2008, 17:13
Interesant este ca esecurile cu Craiova si Iasi de acasa au fost dupa meciurile din UEFA.:rolleyes:

Dupa parerea mea singurele echipa care au castigat contra Urziceniului pe bune fara sa profite de o conjunctura sau alta au fost Brasovul si CFR-ul.Cu Poli o sa fie un meci dur fizic cu multe faulturi la limita. Urziceniul are un plus in toate compartimentele insa Poli are un plus pe cornere si lovituri libere.

Cipri
18th November 2008, 18:20
Va fi un meci frumos :ok:
Cea mai buna echipa sa castige :ok:

matei_viola
18th November 2008, 18:48
2 solist priteni stiu de ce :lol:

six
18th November 2008, 19:42
anu asta va batem :D sigur ;)

ultra
18th November 2008, 22:40
Egalitate. Sau hai 1x.

rhadoo
18th November 2008, 22:46
bate urziceni,sa le faca in ciuda la cei de la dinamo,poli nu se va omora cu firea

Leo
19th November 2008, 11:40
Macar un egal daca nu inving oaspetii .

YoNuTzz
19th November 2008, 17:00
interesant
1x as zice

luciano_1644
19th November 2008, 19:44
Bat gazdele cu 3-1,desi personal as fi multumit si cu ...4-1!!! Imi place Unirea si as vrea sa se distanteze in varful clasamentului si de ce nu,sa realizeze surpriza maxima a acestui campionat... Daca nu este Craiova in varful clasamentului,din provincie prefer Urziceniul...Sper sa bata pe Timisoara...

Grinco
19th November 2008, 19:53
Sper ca urzicenienii sa dea dovada de romanism si sa li se urce la cap victoria cu Dinamo, pentru a putea noi sa profitam. Daca nu, e nasol :D

Novac
19th November 2008, 20:26
io zic de pe acuma ca-i nasol :D

manu10
19th November 2008, 21:37
un 0-2... surprinzator :D

Uimirea
19th November 2008, 22:50
Unirea are sansa sa se distanteze in clasament (Dinamo nu bate la Brasov). In deplasare Timisoara are probleme mai ales pe faza de aparare, Unirea poate profita cu siguranta, 2-1 zic eu Onofras n-a mai marcat demult

Apoi zici bine....:yeah:

me
20th November 2008, 08:49
Unirea are sansa sa se distanteze in clasament (Dinamo nu bate la Brasov). In deplasare Timisoara are probleme mai ales pe faza de aparare, Unirea poate profita cu siguranta, 2-1 zic eu Onofras n-a mai marcat demult


cu toate problemele pe faza de aparare, timisoara are totusi o singura infrangere in deplasare sezonul asta..

Ferko
20th November 2008, 12:35
Urziceni are mai multe probleme acasa decat Timisoara in deplasare, deci vom vedea cum e cu problemele ...

Cipus
20th November 2008, 13:45
cu toate problemele pe faza de aparare, timisoara are totusi o singura infrangere in deplasare sezonul asta..

adevarat, insa n-a jucat inca cu Urziceniul. sa nu uitam si ca au egalat cu noroc pe Otelul si au primit cel putin un gol in fiecare meci in ultimele 5 etape inclusiv in cupa :drak:

me
20th November 2008, 17:35
adevarat, insa n-a jucat inca cu Urziceniul. sa nu uitam si ca au egalat cu noroc pe Otelul si au primit cel putin un gol in fiecare meci in ultimele 5 etape inclusiv in cupa :drak:

corect, dar in acelasi meci cu otelul ei au egalat printr-un autogol..se echilibreaza norocul..:)

Cipus
20th November 2008, 17:40
corect, dar in acelasi meci cu otelul ei au egalat printr-un autogol..se echilibreaza norocul..:)

si asta e corect, dar cu atat e mai fragila apararea cu cat fundasii inscriu mai des in propria poarta. Bine, acum nu mai e Brezinski ci Luchin asa ca vom vedea ce va fi

diorin
20th November 2008, 19:52
Urziceni are mai multe probleme acasa decat Timisoara in deplasare, deci vom vedea cum e cu problemele ...

..interesanta observatie!!
Oare va fi Uhrin in stare sa depasesca complexul D.Petrescu.?

Bogdy LFC
20th November 2008, 19:55
Meci de 1 solist! Echipa burtosului nu va mai avea bulan si la Urziceni.

six
20th November 2008, 20:05
Meci de 2 solist!Echipa burtosului va avea bulan si la Urziceni.

Novac
20th November 2008, 21:32
x, 1-1.

delaparis
20th November 2008, 21:38
mda ... si eu cred ca nu meritau sa castige cu Dinamo :D

meci egal

Hingherul
21st November 2008, 01:18
Bate Unirea. Dupa vacanta cu dinamo, aek s-a extenuat contra Stelei. x sau 2 doar daca face borcica o "butelie stile" ceva...

six
21st November 2008, 19:44
castigam :drak:

Uimirea
21st November 2008, 23:04
castigam :drak:

Experienta

John Balon
21st November 2008, 23:36
Eu sunt fan Unirea, insa Unirea s-a "impiedicat" intotdeauna atunci cand a trebuit. Asa ca nu pariez. Bate Timisoara sau egal.

giovanni BV
22nd November 2008, 01:01
2 SOLIST , Bate Poli !!! Ce-a luat Urziceniul pe pere , le va da lui Poli pe mere ..... c-asa zice Caragiale ....politica ma....:D

six
22nd November 2008, 08:56
Experientada...da....mai vedem cum sta treaba...planificata :D

manu10
22nd November 2008, 21:16
batem si trecem pe primul loc :)

red-bull
23rd November 2008, 00:19
unu.....sa aiba si dan petrescu sarbatori fericite...ca oricum in retur pune dragomir arbitrii pe ei

Donadone
23rd November 2008, 02:41
unu.....sa aiba si dan petrescu sarbatori fericite...ca oricum in retur pune dragomir arbitrii pe ei

Dar vezi ca Mircea Sandu e omul din umbra al urziceniului,asa ca or sa aibe arbitraje corecte.Dar pentru frumusetea campionatului as vrea sa se distanteze urziceniu dupa meciu asta,oricum pentru pariuri ma pregatesc de un 0-0

manu10
23rd November 2008, 08:17
Dar vezi ca Mircea Sandu e omul din umbra al urziceniului
hmm... deci avea dreptate Uhrin :(

petea
23rd November 2008, 09:09
mumu va plange diseara

petea
23rd November 2008, 09:11
Urziceniul este echipa care joaca cel mai urat fotbal din campionat.Un antijoc continuu.Acesta este Bursucul!!!!!!!

me
23rd November 2008, 09:59
exagerezi omule..au cele mai multe goluri marcate, la egalitate cu Poli daca nu ma insel

MagicTouch
23rd November 2008, 10:04
Daca Urziceniul nu pierdea, total aiurea, acasa 6 puncte poate aveam o situatie similara cu finalul turului din sezonul trecut - un lider detasat.
Petrescu, cu bruma de jucatori "terminati" pe care o permite clubul a ajuns lider. Bravo lui, bravo lor.
Cum se prezinta vremea si terenul la Urziceni? Sper sa vad un meci frumos demn de echipele care joaca "cel mai urat fotbal" din Liga I :drak: dar au cele mai bune atacuri.

PS Numai poti face performanta in fotbalul romanesc si hop, apare teoria constipatiei :(. Personal cred ca pe cei de la Urziceni ii ajuta Platini si Pele. Am inteles ca inainte de meciul amical cu Scotia, Maradona a fost vazut cu o punga dubioasa de faina pe la clubul ialomitean. Roman Abramovich cica le-ar fi promis gaze gratis (la stomac) arbitrilor care ajuta Unirea :(.

six
23rd November 2008, 13:41
mumu va plange diseara:rolleyes: bine graiesti :drak:

Uimirea
23rd November 2008, 13:52
Urziceniul este echipa care joaca cel mai urat fotbal din campionat.Un antijoc continuu.Acesta este Bursucul!!!!!!!

De unde ai mai aparut neica?Cred ca ai probleme cu vederea.Rumburak jr. si nenea iancu vor sa puna presiune (este la moda in campionatul nostru) pe arbitrii,dar fara sansa .Avem ocazia sa ne ducem la 4 pct.dinamo si ar fi pacat sa ratam.Oricum ,,HAI UIMIREA,,.:yeah::yeah::yeah:

six
23rd November 2008, 13:55
#Uimi cum ii vremea la Urziceni????:)
PS:na ca acum vad ca locuiesti la Magurele...

Bancaru
23rd November 2008, 14:06
Bate Timisoara, desi se pare ca Unirea nu se prea incurca acasa cu echipe mari.

cip
23rd November 2008, 17:53
x...
Kassay bine si pt granzi,sa nu se distanteze bursucii,da' nici poli sa nu ia avant daca vin punctele inapoi :cool:

Leo
23rd November 2008, 17:57
Da X , 2-2 .

Uimirea
23rd November 2008, 18:14
#Uimi cum ii vremea la Urziceni????:)
PS:na ca acum vad ca locuiesti la Magurele...

Ieri a fost o fulguiala usoara,dar nimic serios.Terenul este o.k.,dar la ora 21 (tampita ora pt . fotbal in perioda asta)va fii teribil de frig.In rest sa vedem un meci frumos si HAI UIMIREA...:yeah::yeah::yeah:

six
23rd November 2008, 18:57
Ieri a fost o fulguiala usoara,dar nimic serios.Terenul este o.k.,dar la ora 21 (tampita ora pt . fotbal in perioda asta)va fii teribil de frig.In rest sa vedem un meci frumos si HAI UIMIREA...:yeah::yeah::yeah:asta este.... FORZA VIOLA :yeah::yeah::yeah:

six
23rd November 2008, 21:07
mada facar :P ce idioti :headbang:

moty
23rd November 2008, 21:07
si gol unirea! bravo!

Novac
23rd November 2008, 21:08
deja? hai ca fug si eu la meci :D

manu10
23rd November 2008, 21:08
si eu care am zis 0-2... asta e, o sa fie doar 1-2 :(

six
23rd November 2008, 21:31
1-1 hopa.....revenim...si castigam ;)

moty
23rd November 2008, 21:33
poli egaleaza odata cu barca!
hai unirea!

manu10
23rd November 2008, 21:35
mda, deocamdata suntem in grafic!

manu10
23rd November 2008, 21:48
baieti nu va grabiti, pastrati golul 2 pentru finalul meciului
e mai frumos asa ;)

six
23rd November 2008, 21:49
pauza...dupa aia castigam :yes:

Novac
23rd November 2008, 22:19
am zis ca se termina 1-1 dar m-am sucit. Da gol Urziceniul.

six
23rd November 2008, 22:54
rezultat corect,un mic plus pt gazde la capitolul organizare....asta este,bine ca nu am pierdut :ok:

cip
23rd November 2008, 22:57
tre sa joc la pariuri

Adi Da Samraj
23rd November 2008, 23:00
Meme Stoica : "Arbitrajele ne-au oprit anul trecut să fim campioni!"

Anul asta o sa va opreasca Timisoara sau Dinamo sau noi :ok:

YoYoyOi
23rd November 2008, 23:08
Foarte frumos meciul. Felicitari ambelor echipe :ok:

Elphax
23rd November 2008, 23:09
am jucat mai slab decat in ghencea, mai ales am cazut fizic pe final

a fost un meci frumos, fotbal in viteza, curat ...

YoNuTzz
23rd November 2008, 23:09
hmm, echitabil...

lopez
23rd November 2008, 23:17
rezultat corect,un mic plus pt gazde la capitolul organizare....asta este,bine ca nu am pierdut :ok:

Asa bine ca n-ati pierdut acum...bine ca ati pierdut cu dinamo ,este? Forza Zambon

cinebelu
23rd November 2008, 23:24
Cateva *** ratacite pe-aici vad numai blaturi acolo unde nu au fost, in loc sa vorbeasca despre ajutorul din partea arbitrilor primit mai in toate partidele de pana acum, plus blaturile ordinare pe care le-a facut echipa oirului la Constanta sau Iasi

Aurel.D
23rd November 2008, 23:25
Dupa golul Unirii ma intrebam cum ar reactiona aceasta echipa daca ar fi condusa? Azi am vazut cum a reactionat dupa ce a fost egalata....In meciurile pierdute in acest tur au fost condusi din prima de adversari, cu exceptia meciului cu U Craiova...
Ce vreau sa spun cu asta: nu cred ca va avea forta de a se mentine la un nivel atat de ridicat in retur

Novac
23rd November 2008, 23:26
frumos meci cu ceva plusuri pentru Urziceni (la ratari mai ales :D), felicitari ambelor formatii.
LE:

Te-aș călca pe cap....cu un ciocan de 10 kg !
:D:cry::cry::cry: cu un pikamer te-ai gandit sa incerci?

Uimirea
23rd November 2008, 23:34
Meci frumos,disputat intr-un ritm peste media campionatului.Consider ca dupa desfasurarea jocului meritam sa castigam.Asta e ,se mai intampla.Oricum suntem acolo sus.Urmeaza steaua.

cinebelu
23rd November 2008, 23:35
@yo_marius
ala al lui hingheru nu a trolling? :rolleyes:

Datenshi
23rd November 2008, 23:37
Dupa golul Unirii ma intrebam cum ar reactiona aceasta echipa daca ar fi condusa? Azi am vazut cum a reactionat dupa ce a fost egalata....In meciurile pierdute in acest tur au fost condusi din prima de adversari, cu exceptia meciului cu U Craiova...
Ce vreau sa spun cu asta: nu cred ca va avea forta de a se mentine la un nivel atat de ridicat in retur


Pai daca ne uitam la Dinamo, aia n-ai zice ca rezista nici macar in primele 5. :D Deci, lupta ramane deschisa.

Uimirea
23rd November 2008, 23:53
Dupa golul Unirii ma intrebam cum ar reactiona aceasta echipa daca ar fi condusa? Azi am vazut cum a reactionat dupa ce a fost egalata....In meciurile pierdute in acest tur au fost condusi din prima de adversari, cu exceptia meciului cu U Craiova...
Ce vreau sa spun cu asta: nu cred ca va avea forta de a se mentine la un nivel atat de ridicat in retur
Daca meciurile se vor juca pe teren ,sanse sunt ,dar deja ,,baietii'' misuna.....:(

Novac
24th November 2008, 00:01
,dar deja ,,baietii'' misuna.....:(

:happy cine te misuna mai? unde si mai ales cand? deja :o:

Hingherul
24th November 2008, 00:24
@yo_marius
ala al lui hingheru nu a trolling? :rolleyes:

Te supara adevarul? Nu jucati nimic ma. Traiti doar din pomeni. S-a vazut mereu valoarea voastra cand ati scos nasul in Europa. Ne-ati facut tara de ras.
Foarte on topic....Mi-a placut daruirea AEK-ului. pacat ca au fost "obositi" in meciul cu dinamo. Unirea merita sa fie macar campioana de toamna daca nu chiar sa fie pe locul 1 si la final.

cinebelu
24th November 2008, 00:42
baietu, poate e prea greu pentru tine, insa yo_marius vine si-mi sterge imediat mesajul in care raspunsesem , ale tale raman bine merci, cu toate ca incalci regulamentu la fiecare rand pe care il scrii..

"nu jucati nimic" - lucru neconntestat de niciun dinamovist pe acest forum! faza cu jucatul ca niste cizme este insa valabil si pentru cska (@moderatori - atat timp cat specimenu isi permite cu aek, sa revenim si la denumirea initiala a clubului de langa cimitir)

"traiti doar din pomeni" - cred ca e cazul lui cska - farul, poli iasi, urmeaza probabil magaria cu buzaul...dupa cum vezi, voi sunteti pomanagii

"S-a vazut mereu valoarea voastra cand ati scos nasul in Europa" - cine poarta porecla de "umilitii de serviciu"??

"Ne-ati facut tara de ras" - ce fel de terminati mai pot gandi in astfel de categorii?? nicio echipa nu joaca pentru a-si face tara de ras sau nu, ci numai pentru propria glorie

me
24th November 2008, 09:38
jos palaria pt urziceni, ultimele 30 de minute ne-au calarit la greu..am avut ceva noroc aseara

Ferko
24th November 2008, 11:32
baietu, poate e prea greu pentru tine, insa yo_marius vine si-mi sterge imediat mesajul in care raspunsesem , ale tale raman bine merci, cu toate ca incalci regulamentu la fiecare rand pe care il scrii..

"nu jucati nimic" - lucru neconntestat de niciun dinamovist pe acest forum! faza cu jucatul ca niste cizme este insa valabil si pentru cska (@moderatori - atat timp cat specimenu isi permite cu aek, sa revenim si la denumirea initiala a clubului de langa cimitir)

"traiti doar din pomeni" - cred ca e cazul lui cska - farul, poli iasi, urmeaza probabil magaria cu buzaul...dupa cum vezi, voi sunteti pomanagii

"S-a vazut mereu valoarea voastra cand ati scos nasul in Europa" - cine poarta porecla de "umilitii de serviciu"??

"Ne-ati facut tara de ras" - ce fel de terminati mai pot gandi in astfel de categorii?? nicio echipa nu joaca pentru a-si face tara de ras sau nu, ci numai pentru propria glorie
Sa stii ca pentru yo_marius cine nu tine cu cei din Ghencea este "dusmanul" fotbalului si-l penalizeaza. Am patit-o si eu cand m-am aparat impotriva a doi adepti a celor din Ghencea si culmea s-a gasit cineva sa spuna ca yo_marius este impartial. Nu m-am mai contrat cu nimeni pe aceasta tema (zice o vorba din batrani : nu te p..a impotriva vantului ca vine pe tine). Lasa-i in durerea lor pe cei din Ghencea, nu merita nici sa le plangi de mila, nici sa-i bagi in seama.
ON : Meci frumos, destul de norocosi timisorenii aseara. Nu sunt fan al lui Dan Petrescu, dar cred ca este totusi un antrenor bun. Daca ramane modest poate ajunge departe, altfel ...

Cipus
24th November 2008, 16:53
Unirea a jucat frumos mai ales in repriza a 2-a, parerea mea ca timisorenii au avut noroc. Una peste alta, Unirea isi merita deocamdata prima pozitie in clasament. Eu sper sa se intareasca putin in iarna, cu un fundas central cel putin la fel de bun ca Gala si un atacant. Chiar m-as bucura sa ia Unirea campionatul, ar fi o surpriza de 2 ori mai mare decat a fost anul trecut CFR-ul

six
24th November 2008, 19:04
mda...am avut recunoastem f mult noroc :) in a doua au fost peste noi,dar conteaza rezultatul 1 punct la adevar ;)

Uimirea
24th November 2008, 21:17
mda...am avut recunoastem f mult noroc :) in a doua au fost peste noi,dar conteaza rezultatul 1 punct la adevar ;)

Apreciez sinceritatea.::ok: