PDA

View Full Version : Suntem "patrioti"



Tudose
9th November 2003, 19:16
Eu am votat prima varianta, asa mi se pare firesc.
Daca nu din patriotism, puteti judeca la fel macar pentru punctele care pot fi aduse in clasamentul UEFA si de care ar beneficia orice reprezentanta a campionatului Romaniei.

Rivalitatile le pastrez pentru campionat.

mariusT
9th November 2003, 19:23
Categoric NU !

Pt ca automat ar trebui sa fim SUPORTERII HOTILOR !!!!!!!!!!!!!!!!


NU UITATI CA DINAMO A MERS IN EUROPA ( defapt in RUSIA :D :D :D ) cu ajutorul FURTULUI ( meciul cu Astra si noncombatul unor progresisti de la fc National )


STEAUA RAMANE INTRUCHIPAREA FURACIUNILOR CU AJUTORUL ARBITRILOR CARE ITI TAIE JOCUL IN BUCATELE MICI MICI MICI , SI O IMPINGE SPRE CASTIGAREA MECIURILOR .


RAMANE O ECHIPA de bosorogi , media de varsta este de 28 de ani: D :D :D :D :D :D .

baubau
9th November 2003, 20:57
Categoric NU !

Pt ca automat ar trebui sa fim SUPORTERII HOTILOR !!!!!!!!!!!!!!!!


NU UITATI CA DINAMO A MERS IN EUROPA ( defapt in RUSIA :D :D :D ) cu ajutorul FURTULUI ( meciul cu Astra si noncombatul unor progresisti de la fc National )


STEAUA RAMANE INTRUCHIPAREA FURACIUNILOR CU AJUTORUL ARBITRILOR CARE ITI TAIE JOCUL IN BUCATELE MICI MICI MICI , SI O IMPINGE SPRE CASTIGAREA MECIURILOR .


RAMANE O ECHIPA de bosorogi , media de varsta este de 28 de ani: D :D :D :D :D :D .

Slow down....Daca in Cupa Uefa Steaua a fost ajutata de arbitrii inseamna ca un control lla oftalmolog ar fii de bun augur pt tine!Ai incredere iti vrem binele pentru sanatatea ta!

klm
9th November 2003, 21:03
parese ca te faci ca nu intelegi :D :D :D , este vorba despre meciurile din campionat .

Jiji da 500 de dolari unui kinder tiganus , si nu poate sa-i dea 5,10 mii unui fundas advers sa doarma pe tere ?
STEAUA VA FI IARASI RUSINEA ROMANIEI dupa 28 noiembrie , la LIVERPOOL

ricky
9th November 2003, 21:40
Pentru mine este foarte usor : nu sint FAN-ul nici unei echipe din DIVIZIA A, asa ca, normal, in meciurile internationale sint cu...oricare reprezentanta romaneasca ! :happy

Cred ca este o datorie de...sportiv sa-ti incurajezi, in primul rind, reprezentativele tarii tale !

Uitati-va in jur ! Pe vremea lui Ceausescu eram acuzati de NATIONALISM cind gindeam asa !
Dar, stau si va intreb : ati vazut un film american de...lupte in care sa nu apara un steag si citeva...lacrimi ? :P

ricky
9th November 2003, 21:46
Booah ! Ce sila mi-a fost cind am auzit un comentator de-al nostru spunind, inaintea unui joc al NATIONALEI : "sa speram ca nu va putea juca impotriva noastra !" :vomiton:
(era vorba de un jucator accidentat al adversarilor ) :vomiton:

baubau
9th November 2003, 22:14
parese ca te faci ca nu intelegi :D :D :D , este vorba despre meciurile din campionat .

Jiji da 500 de dolari unui kinder tiganus , si nu poate sa-i dea 5,10 mii unui fundas advers sa doarma pe tere ?
STEAUA VA FI IARASI RUSINEA ROMANIEI dupa 28 noiembrie , la LIVERPOOL

Topicul se refera la sustinerea echipelor in Cupele Europene iar orice comentariu despre ce fac ele in campionat nu cred ca ar fii avut vreun rost!
Nu cred ca Steaua va fii rusinea Romaniei.....si apropos cand naiba a mai fost????[/u]

viole(n)t
9th November 2003, 22:48
Eu am votat NU

NU ma identific cu nimik de la Steaua shi de la Dinamo.

NU sunt mandru cand ieshim cu ciobanii shi cu hotzii in Europa.

NU ma intereseaza minuscula contributzie a celor 2 echipe la punctajul UEFA.

NU cred ca acest lucru are vreo legatura cu dragostea de tzara.

Tudose
9th November 2003, 22:59
NU ma intereseaza minuscula contributzie a celor 2 echipe la punctajul UEFA.

NU cred ca acest lucru are vreo legatura cu dragostea de tzara.
De ce numesti contributia la punctajul UEFA drept "minuscula"? A fost cea mai buna din ultimii ani, cat de mare ar fi trebuit sa fie, in opinia ta, astfel incat sa merite a fi remarcata?
Apoi, ce inseamna pentru tine "dragostea de tara"?

viole(n)t
9th November 2003, 23:12
Minuscula, pentru ca tot steaua shi dinamo (in principal) ne-au adus de la 5 echipe in 1990 la 3 echipe in 2003. Deci, consider steaua shi dinamo ca responsabile pentru regresul fotbalului romanesc.


Itzi spun mai degraba ce nu inseamna dragoste de tzara:

Dragoste de tzara nu insemna sa tolerezi organizatzii "sportive" precum Dinamo (mai ales) sau Steaua.

Sergio
10th November 2003, 00:42
viole(n)t, te contrazic la treaba asta. Dragoste de tara inseamna si a tine cu echipele din tara ta in confruntarile internationale. In campionat fiecare tine cu cine vrea, dar cand e vorba de meciuri internationale, nu e buna abordarea asta. Nici eu nu suport pe Dinamo sau Steaua, dar nu pot tine cu echipe ca Shahtior sau Spartak cand joaca cu ele. Poate altii gandesc altfel. 8)

deep purple
10th November 2003, 01:10
Sergio, dar daca mi se rupe de ce face Dinamo cu Moscova raman patriot?

Blue
10th November 2003, 02:54
Daca tot votatzi aici, spunetzi-va si parerea, vad ca cei care comenteaza sint mai degraba impotriva dar la voturi conduc cei care spun da. Interesant :D :D :D cei care voteaza da, voteaza fara sa gandeasca prea mult? :D :D :D
Pai ia sa stam putzin sa judecam.

1.Teoretic , ca roman, normal ar fi sa tzinem cu toate echipele romanesti pentru simplul motiv ca ne sint oricum mai aproape echipele romanesti. Asta teoretic dar in practica....

2. Normal ca tzin cu Universitatea Craiova cand joaca afara desi cel putzin meciurile cu Pobeda si Apollon , numai mandru nu m-au facut sa ma simt dar si alte meciuri, in special dupa revolutzie.

3.Cu Steaua sau Rapid recunosc ca am tzinut intotdeauna daca au jucat in cupele europene. Steaua chiar a jucat destule meciuri si inainte si dupa 89, Rapidul doar in ultimii ani dar fara rezultate deosebite. Recunosc ca rezultatul Stelei m-a bucurat cand a castigat CCE sau Supercupa

4.Cu alte echipe romanesti care au fost aparitzii meteorice in general am tzinut ,in general.Ma refer la Corvinul sau Poli sau Otelul , National si care au mai fost.

5.Dar sint echipe cu care n-am putut sa tzin, cand imi amintesc anul 89 cand prinsese loc prin decret ..Flacara Moreni si Victoria prin aranjamente atat de fatzise ca ti se face scarba , MI-AM DORIT SA PIARDA, CHIAR SA FIE UMILITE. La fel Natzional cand s-a dus in dauna Craiovei in 96 cand i-a luat Halgian de pe penultimul loc si i-a dus pe 3 inaintea noastra printr-un sir nesfarsit de blaturi. Nu am putut tzine nici cu Brasovul cand a jucat acum catziva ani in Uefa cand stiam ca am invins Bacaul impotriva majoritatzii jucatorilor si a conducerii , dar s-a facut Dossey ca nu pricepe si si-a pus Andrassy I ambitzia :evil: :evil: :evil:

6. Inainte am tzinut de cateva si cu Dinamo, desi facea ce facea in campionat dar de foarte putzine ori, mai ales cand jucau cu echipe antipatice. Dar de cand cu perioada netzoiu(asta a fost un gest care nu se face nici intre dusmani, sa infiltrezi un ******** ca sa furi jucatorii adversarei) nu pot sa tzin cu dinamo.
EU NU CONSIDER CA MA REPREZINTA CUMVA O ECHIPA NASCUTA LA MOSKOVA CARE A PASTRAT PANA SI NUMELE SOVIETIC SI STRUCTURA INITZIALA (cea a ministerului de interne)

Mariusmadmax
10th November 2003, 04:11
Asa ar fi NORMAL .
Dar ptr. noi ROMANII , nimic nu mai este normal .
Succes in retur !
:yeah:

Ferko
10th November 2003, 08:20
Fara suparare, dar cred ca multi considera ca intrecerile sportive sunt niste razboaie intre dusmani. Parerea mea este ca in sport n-ar trebui folosit cuvantul RAZBUNARE, adecvat este REVANSA. In sport n-are ce cauta nici cuvantul URA.
Eu sunt dinamovist, dar nu urasc nici o alta echipa, oricat de antipatica imi este. In jocurile internationale tin cu orice chipa romaneasca. Chiar daca unii cred ca merit sa fiu condamnat pentru asta, eu nu ma dezic. In campionatul intern n-o sa tin niciodata cu echipe ca Rapid, Steaua, AEK sau altele, dar daca aceste echipe joaca in cupele europene sigur le voi sustine - chiar si pe stadion. Si nu am pretentia ca asta o fac din patriotism, ci pur si simplu pentru ca asa simt.

JJ
10th November 2003, 08:54
Cu toate ca sunt rapidist, sustin si celelalte echipe romanesti in meciurile internationale. Am fost si pe stadion, desi se poate spune ca le-am cam purtat ghinion,pt. ca mereu cand am fost Steaua si Dinamo au luat bataie (Dortmund, Valencia, Kiev, Benfica).

Utilizator
10th November 2003, 09:45
Nu e o crima sa nu tii cu echipele romanesti care joaca in cupele europene daca nu esti fan al lor. Dar mi se pare aiurea sa te bucuri excesiv atunci cand ele sunt eliminate, cu atat mai mult sa fii permanent pe pozitia lui “gica contra”. Asa cum s-a mai spus, orice punct luat pe plan european ajuta fotbalul romanesc sa se mentina in Europa macar cu numarul actual de echipe. Nu o sa tin niciodata cu Rapid de ex., dar nici n-o sa pot sa le tin “cas” cand joaca in cupele europene. Si nu ma bucur in nici un caz cand sunt eliminati. Ii admir atunci cand au performante notabile pe plan extern.
Daca o echipa rivala in campionatul intern merge mai bine in cupele europene va fi un motiv pentru ai mei sa traga mai tare sa ralizeze si ei performantele respective. Nu ma multumeste faptul ca echipa mea favorita sa fie cea mai buna intr-un campionat slab. Rezultatele bune ale echipelor romanesti in cupele europene vor creste si nivelul campionatului intern prin ridicarea stachetei si, in timp, numarul echipelor in cupele europene si performantele acestora.

adbogdan
10th November 2003, 12:38
NU ma intereseaza minuscula contributzie a celor 2 echipe la punctajul UEFA.

NU cred ca acest lucru are vreo legatura cu dragostea de tzara.

De ce numesti contributia la punctajul UEFA drept "minuscula"? A fost cea mai buna din ultimii ani, cat de mare ar fi trebuit sa fie, in opinia ta, astfel incat sa merite a fi remarcata?
Apoi, ce inseamna pentru tine "dragostea de tara"?

Tudose, de fapt ce zice viole(n)t n-are importanta. Vrea probabil sa-i 'oftice' pe bucuresteni. Daca el se simte mai bine atunci cand o echipa spaniola sau italiana se califica si mai rau atunci cand Dinamo sau Steaua fac acelasi lucru, e treaba lui.
In ceea ce ma priveste, m-as bucura ca Poli Timisoara sa mearga in cupele europene si sa acumuleze cat mai multe puncte UEFA. In mod sigur pentru romani ar fi un motiv de satisfactie o calificare a Timisoarei in fazele superioare ale eurocupelor.

Tudose
10th November 2003, 12:47
Printre amintirile mele mai vechi figureaza si un tur I al Cupelor Europene in care toate echipele romanesti (inclusiv F.C. Arges) au fost eliminate, exceptie facand "Poli" Timisoara, care a invins atunci pe Celtic Glasgow prin celebrul gol al lui Dan Paltinisanu. M-am bucurat atunci.

Apropo, stiti cumva ca jucatorul amintit mai sus si care da numele stadionului din Timisoara e bucurestean si a jucat la Dinamo?

P.S. Marturisesc ca, pe de alta parte, nu exista satisfactie mai mare pentru mine decat atunci cand Argesul invinge Steaua sau Dinamo. Seria de 6 victorii contra echipei din Ghencea (campionat + Cupa Romaniei) ramane memorabila. Devenisem nasii lor, ii bateam pe unde ii prindeam. Dar despre asta, cu alta ocazie...

IlMILAN
10th November 2003, 14:25
Tin cu orice echipa romaneasca in cupele europene, doar daca nu joaca contra Milanului :D :D :D .

the_big
10th November 2003, 14:35
in cupele europene tin cu Rapid ,echipa mea favorita si cu U Craiova ,Poli si cam atat ....

ieppy
10th November 2003, 14:35
deci nu prea tii cu nimeni.

Edgar
10th November 2003, 14:39
Cel mai dificil meci pentru mine ar fi o intalnire in cupele europene intre Juventus si Poli Iasi. :D Pana cand se va intampla asta... :rolleyes:
In rest tin cu orice echipa din Romania atunci cand joaca in Europa. Mai putin in meciurile cu Juventus. Dar astea sunt extrem de rare. :thinkso:

ieppy
10th November 2003, 14:40
cine stie Edgar, poate la anul ajunge vreo echipa de la noi in CL si ajunge in grupe cu Juve. Orice e posibil.

inter
10th November 2003, 17:07
Edgar a spus:


Cel mai dificil meci pentru mine ar fi o intalnire in cupele europene intre Juventus si Poli Iasi. Pana cand se va intampla asta...


la mine sa intamplat :) Craiova - Inter si pot sa spun ca am aplaudat ambele goluri (scor final 1-1 la Craiova dupa 0-2 la Milano) :yeah:

ady_azzuro
10th November 2003, 17:10
deci nu prea tii cu nimeni.

:D :D :D
Ce vb ieppy?
Adik Craiova si Poli nu inseamna nimic? :P :P :P
Istoria Craiovei si a Timisoarei este cu mult peste a voastra , noi nu avem asa de multe pete ca voi. Suporterii acestor echipei simt DRAGOSTE ADEVARATA pt echipele care le sustin :happy :happy :happy
Pe cand voi umblati din hotie in hotie (vezi ultimele transeferuri de la dinamo , cand netoiu v-a luat toti money :D :D :D )

ieppy
10th November 2003, 17:41
Ma refeream la starea actuala. Sau am fost prost informat si Poli si Craiova joaca in UEFA. Cand o sa joace fii sigur ca o sa fiu suporterul acestor echipe.

ady_azzuro
10th November 2003, 17:49
OK
In sezonul viitor , fi tu linistit ca atat Poli cat si Craiova vor fi prezente in Europa :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Noi cel putin de pe locul 2 ,iar poli castiga cupa .

ieppy
10th November 2003, 17:50
Pariu pe o camila, pe care sa o pun in stema?

MATRIX98
10th November 2003, 18:19
Uitati-va in jur ! Pe vremea lui Ceausescu eram acuzati de NATIONALISM cind gindeam asa !
Dar, stau si va intreb : ati vazut un film american de...lupte in care sa nu apara un steag si citeva...lacrimi ? :P

ricky ce legatura au filmele americane cu subiectul asta?? Am mai zis o data, anu trecut cand a batut juventus pe real madrid, toata barcelona a iesit in strada sa sarbatoreasca infrangerea suferita de GALACTICI( :>>>)!
Aici depinde de fiecare cum gandeste. Parerile sunt impartite. Desi m-am bucurat enorm ca a mancat bataie dinamo de la spartak, imi e indiferent ca altii care totusi nu`s fani dinamo, vroiau sa castige. NATIONALISM si EXTREMISM. Eu aleg partea a 2-a, spune-mi unde vezi greseala?:))
`Si totusi, mi-ar fi indiferent daca de exemplu in uefa ajunge arges sau apullum si castiga sau pierde. Doar sTEAUA si dINAMO sa nu castige !:))
Forza Stiinta !!!

MATRIX98
10th November 2003, 18:28
viole(n)t, te contrazic la treaba asta. Dragoste de tara inseamna si a tine cu echipele din tara ta in confruntarile internationale. In campionat fiecare tine cu cine vrea, dar cand e vorba de meciuri internationale, nu e buna abordarea asta. Nici eu nu suport pe Dinamo sau Steaua, dar nu pot tine cu echipe ca Shahtior sau Spartak cand joaca cu ele. Poate altii gandesc altfel. 8)

Sergio nu se contrazice chiar deloc. Ii dau dreptate lu` viole(n)t. Sergio cum poti sa tii cu dinamo sau steaua in europa, cand toti stiu cum ajung acolo.Cum sa tii cu hotii care fura in prostie?? Asta numesti tu dragoste de tara?? Uita-te in urma cu cativa ani, sa vezi cat de penibili am fost in Europa. Si de ce?? Ptr ca ne-au reprezentat Steaua si Dinamo (steaua cel putin a mai scos ceva). Dinamo care castiga detasat campionatul, si in europa se impiedica de plugari si bucatari. Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. Si tu vrei sa tin cu asemenea echipa???
NICIODATA !!!!
p.s : sa ajunga poli, arges, ceahlaul(daca nu mai face pinalty blaturi)si altele din provincie in UEFA si o sa tin cu ele.
p.s1 : chiar daca e din buCUResti , nu am nimic cu Fc National. Cu ea chiar am tinut cand a jucat in UEFA ptr ca a fost curata in campionat.
FORZA STIINTA !!!

ady_azzuro
10th November 2003, 21:03
Pariu pe o camila, pe care sa o pun in stema?

...Lui dinamo :D :D :D
Pariu!

Sa va luati gandul de la cupele europene voi dinamo atat anul asta cat si anul viitor :cya: :cya: :cya:

Yo tin numai cu STIINTA , celelalte echipe romanesti nu ma intereseaza
/nope/ /nope/ /nope/
Daca se califica bine daca nu , fac misto de ele :D :D :D

JOOD
10th November 2003, 21:37
haha, poli si craiova in cupele europene.... nu hai sa fim mai realisti.... craiova va castiga campionatul si va merge la CL unde va juca in finala cu Real Madrid si va castiga cu 3-0.... :P :P :P
Ady Azzuro, keep on dreaming.... In Romania there can be only 2, Steaua si Dinamo

ady_azzuro
10th November 2003, 21:43
:D :D :D
Ia uite cine reveni.... :D :D :D
Mai ti minte cum ai plecat ultima oara dupa forum? :P :P :P
Iti spun yo C U C O A D A I N T R E P I C I O A R E
:) :) :)
Vrei sa pleci tot la fel?

JOOD
10th November 2003, 21:53
mai frate, aveam stagiu in Londra si nu aveam timp de pubertini care stiau totu mai bine, dar acum iarasi n-am nimic de facut...

calin19
10th November 2003, 21:59
:evil: :evil: si normal ca trebuie sa tinem cu orice echipa care joaca pt prestigiul romaniei nu doar pt ei din pacate ne camd facem de rusine :oops: sa speram ca se mai ridica valoarea caci nu are nici cat tercera division din spania asa nu se mai poate ne ascundem dupa balturii dar asta ne este valoarea se vede :ciocan: :ciocan: cum sa scotii performanta vanzand totii jucatorii buni

Pacala
11th November 2003, 02:09
sa tin cu dinamo si steua? :evil: poate intr-o viata viitoare daca voi face multe pacate in asta :drak:

Mariusmadmax
11th November 2003, 06:23
Si eu mi-as dori Craiova si Timisoara sau chiar Poli Iasi , sa se bata pentru locurile care dau dreptul de participare in Cupele Europene .
Cred ca nu va puneti problema serios !
Deocamdata loturile , bugetele si structurile acestor Cluburi nu cred ca pot sa tina loc valorii necesare .
La ce fotbal se joaca acum in Cupe , ma tem ca si tururile preliminare ar scoate adversari prea tari pentru ele .
Si Craiova si Timisoara au schimbat antrenorul . Amandoua Cluburile stau pe butoaie de pulbere .
Poli Iasi n-a mai vazut prima scena de vreo 15 ani .
Eu mi-as dori si UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA , in CL !
Sepcile rosii ar merita ...
:(

Edgar
11th November 2003, 10:31
Poli Iasi n-a mai vazut prima scena de vreo 15 ani.

8 ani. :thinkso:

adbogdan
11th November 2003, 11:38
Matrix dixit : "Sergio nu se contrazice chiar deloc. Ii dau dreptate lu` viole(n)t. Sergio cum poti sa tii cu dinamo sau steaua in europa, cand toti stiu cum ajung acolo.Cum sa tii cu hotii care fura in prostie?? Asta numesti tu dragoste de tara?? Uita-te in urma cu cativa ani, sa vezi cat de penibili am fost in Europa. Si de ce?? Ptr ca ne-au reprezentat Steaua si Dinamo (steaua cel putin a mai scos ceva). Dinamo care castiga detasat campionatul, si in europa se impiedica de plugari si bucatari. Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. Si tu vrei sa tin cu asemenea echipa???
NICIODATA !!!!"

Matrix, eshti chiar simpatic ! Ia sa vedem ...
Univesitatea Craiova - Apollon : 2 - 0 si 0 - 3 !!!!
Sigma Olomouc - Universitatea Craiova 1 - 0 si 2 - 1 !
Dinamo Tbilisi - Universitatea Craiova 2 - 0 si 2 - 1 !!!
Pobeda Prilep - Universitatea Craiova 1 - 0 si 1 - 1 !!!

Cat de penibili am fost in Europa ! Plugari si bucatari !
Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. IATA UN MARE ADEVAR ! Rezultatele de mai sus o demonstreaza !

Sergio
11th November 2003, 21:36
Sergio, dar daca mi se rupe de ce face Dinamo cu Moscova raman patriot?

Tu da, fiindca te stiu mare patriot. Cu altii, am insa rezerve... 8)




p.s : sa ajunga poli, arges, ceahlaul(daca nu mai face pinalty blaturi)si altele din provincie in UEFA si o sa tin cu ele.
p.s1 : chiar daca e din buCUResti , nu am nimic cu Fc National.


Nu cred ca echipele de mai sus vor mai prinde curand cupele europene, asa ca va trebui sa ne multumim cu ce avem. :thinkso: Iar cu National chiar ca nu are nimeni nimic, se vede si la numarul de spectatori. :D

MATRIX98
12th November 2003, 10:32
Matrix, eshti chiar simpatic ! Ia sa vedem ...
Univesitatea Craiova - Apollon : 2 - 0 si 0 - 3 !!!!
Sigma Olomouc - Universitatea Craiova 1 - 0 si 2 - 1 !
Dinamo Tbilisi - Universitatea Craiova 2 - 0 si 2 - 1 !!!
Pobeda Prilep - Universitatea Craiova 1 - 0 si 1 - 1 !!!

Cat de penibili am fost in Europa ! Plugari si bucatari !
Acolo s-a vazut corectitudinea meciurilor din campionatul intern. IATA UN MARE ADEVAR ! Rezultatele de mai sus o demonstreaza !

adbogdan este o mare mica diferenta aici. Noi am reusit sa jucam cu pobeda prilep ptr ca am jucat in finala cupei romaniei pe care din pacate am pierdut-o. Nu am castigat detasat campionatul ca dinamo ca sa zici ca aveam pretentie de mare echipa cum aveati voi. In anu cand am jucat cu pobeda pe 9 am terminat campionatul daca nu ma insel. Cand am jucat avum vro 7,8 ani cu Dinamo Tbilisi, deja ne plecasera toti jucatorii care ne-au calificat in uefa (Craioveanu, Stanga, Gane etc.) ... Intelegi ce vreau sa zic nu??
JOOD imi esti simpatic ca tii cu "lancierii" insa ai o doza de prostie greu de imaginat.
Edgar , de la anu o vedem din nou pe Poli in A. Doamne ajuta . Cat imi placea mie de echipa asta demult cand era in Divizia Nationala !:) Acum nu mai stiu nici un jucator de acolo, da ii invat i0` ;)) adbogdan continui mai târziu, acum plec ca incepura sa vina clientii.
FORZA STIINTA!!!

MATRIX98
12th November 2003, 10:34
Sergio, niciodata nu se stie . Cel putin poli este pe "cai mari" cum se spune. Poate castigati cupa! sper :))
Respect Poli !!

Timisoreanul
12th November 2003, 16:11
Matrix, sa te auda Dumnezeu! :angel:
Despre chestia asta cu tinutul cu echipele care ne reprezinta in cupe, cred ca as fi chiar un ipocrit sa spun ca in campionat le urasc si urasc tot ce reprezinta ele, dar cind joaca afara tin cu ele, adica le iubesc si ma bucur ca ma reprezinta. :shock: /nope/
Pai tocmai asta este ca nu ma reprezinta nici in campionat nici in Cupa UEFA, nici in CL. In meciurile internationale daca nu joaca Poli, doar o singura echipa ma reprezinta si al carui suporter sint: ROMANIA. :happy

gabilove
12th November 2003, 18:04
tineti cu ..........universitatea craiova campioana unei mari iubiri si cam ....atat

SilviuTM
12th November 2003, 22:25
Mi se pare o aberatie!Cum la fel de aberante sunt si campaniile televiziunilor:"In seara asta TOTI romanii sunt stelisti"...in primul rand ca pe jumate nici nu-i intereseaza fotbalul iar despre restul de unde au ei asa informatii exacte???
Alta:"Toti romanii tin cu Roma"...eu daca tin cu Lazio inseamna ca nu sunt roman???

In ceea ce priveste intrebare topicului raspunsul e simplu:
1.Daca joaca Poli sau Rapid le sustin din tot sufletul pe stadion sau la TV cu tricoul echipei pe mine si cu fularul la gat...
2.Daca joaca Stiinta Craiova aproape idem, mai putin faza cu tricoul ca n-am!!!
3.Daca joaca echipe ONESTE din tara(National,Brasov,Arges....) ma uit la meci, m-as bucura sa castige, dar nici nu fac o tragedie daca pierd...
4.Daca joaca Bistrita sau Ceahlaul NU MA UIT si vreau sa fie umiliti, avand in vedere modul in care stie toata lumea ca au ajuns echipele respective sa reprezinte ROMANIA...

5.DACA JOACA stiaua sau dinamu TIN CU ADVERSARII INDIFERENT CARE AR FII ACESTIA...STRAINII ACEIA,ORICARE AR FII EI, NU NE-AU FURAT NICIODATA....Nu inteleg cum pot unii avea pretentia sa sutin clonele in meciurile internationale!!!???Adica sambata ii URASC si miercuri sa-i iubesc????Pai cum sa reusesc o asemenea metamorfoza???
Daca voi ati avea un vecin care ani la rand va fura din casa, va jigneste, va scuipa, si l-ati intalni din intamplare in strainatate intr-o disputa cu un strain, pe cine ati sustine???Pe vecinul HOT, numai pe considerentul ca-i roman???EU NU!!!

alt.core
12th November 2003, 22:48
bine Silviu, punct ochit - punct lovit!!

Sergio
12th November 2003, 23:43
Ai dreptate Silviule, numai ca partea proasta e ca echipele straine nu ne aduc puncte in clasamentul pe tari, puncte de pe urma carora am putea beneficia si noi, timisorenii pe viitor, nu se stie niciodata. Si stam rau de tot la capitolul asta. :( :oops: :x

SilviuTM
13th November 2003, 00:13
Sergio, daca echipa are valoare castiga puncte si fara sa tin eu cu ea!!!

Ravelly
13th November 2003, 00:51
Silviu am gustat din plin mesajul tau dar ai dreptate cam 90% caci si Sergio are la randul lui dreptate, fara puncte acumulate vom ajunge cu 2 echipe si ele jucand vreo 2 tururi preliminare. Si sa ne vezi apoi.

Tudose
13th November 2003, 01:03
Daca voi ati avea un vecin care ani la rand va fura din casa, va jigneste, va scuipa, si l-ati intalni din intamplare in strainatate intr-o disputa cu un strain, pe cine ati sustine???Pe vecinul HOT, numai pe considerentul ca-i roman???EU NU!!!
Eu inteleg acest punct de vedere, dar cred ca nu trebuie sa confundam jucatorii de pe teren cu cei care intr-adevar au pricinuit rau. Nu ne-a furat nici Florentin Petre, nici Radoi, nici...
Spuneam mai devreme pe acest subiect ca Dan Paltinisan, cel care a marcat golul lui Poli in partida cu Celtic si da numele stadionului din Timisoara e nascut in Bucuresti si a jucat la Dinamo (1965 - 1970), la Poli evoluand intre 1972 si 1983. Inca nu a comentat nimeni acest lucru...

Sergio
13th November 2003, 12:30
Sergio, daca echipa are valoare castiga puncte si fara sa tin eu cu ea!!!

Corect!! :ok: dar mi-as dori ca macar Steaua sa se califice ca nu prea am la suflet echipele englezesti. :x

tudose, multi nu cunosc lucrul asta, de aia nu comenteaza. Oricum noi il consideram pe Dan banatean de-al nostru, jucand multi ani la Poli. :yeah:

Tudose
13th November 2003, 12:48
De acord, Dan Paltinisan s-a consacrat la Poli si poate multi nu stiau ceea ce am scris eu.
Dar... ce sa inteleg, ca pana in 1970 era rau, ca juca la Dinamo, iar din 1972 s-a facut bun, ca a venit la Poli? :P
Atentie, am spus ca eu nu confund pe cei care au facut abuzuri si escrocherii (inainte si dupa 1989) cu jucatorii din teren. Nu il confund, de exemplu, pe Valentin Ceausescu cu jucatorii de la Steaua. Nu ii agreez pe multi dintre conducatorii de la Dinamo (dinainte sau de dupa Revolutie), dar nu pot sa nu admir profesionalismul lui Lucescu, al lui Florentin Petre sau al regretatului Haldan (chiar galeria Rapidului a afisat un banner la moartea acestuia, explicand: "Noi stim sa respectam un jucator care se sacrifica pentru echipa, indiferent care este aceea.").

Timisoreanul
13th November 2003, 14:18
Tudose cred ca ai deviat putin de la subiect. Este adevarat ca mai multi jucatori formeaza o echipa, insa noi uram ceea ce reprezinta si au reprezentat aceste echipe, nu sintem fanii, suporterii, samd, acelor echipe. Mie personal imi place de Florentin Petre, insa asta nu inseamna ca imi place dinamo. Dupa cum am spus mai sus as deveni un ipocrit sa spun ca sint impotriva lui dinamo in campionat dar cind joaca in Cupele Europene sint un fan al ciinilor pentru ca sint romani si ma reprezinta.
Dificil, nu? :?

Tudose
13th November 2003, 14:39
Probabil ca, daca fotbalul ar fi un sport individual, am ajunge sa punem altfel problema.
Nici mie nu imi plac deloc abuzurile, am si scris-o pe acest forum in repetate randuri, am facut si un top al celor mai rusinoase evenimente. Consider insa ca ar trebui sa se mearga spre o reconciliere, dar asta ar trebui sa porneasca tocmai de la cele doua cluburi, Steaua si Dinamo, care, pe de o parte, ar trebui sa recunoasca in mod public lucrurile de care pomeneam mai devreme, iar pe de alta parte ar trebui sa se transforme in societati pe actiuni, fara a mai fi sub tutela unor ministere. A, si sa nu uit: nici actualii conducatori ai acestor cluburi si metodele pe care acestia le practica nu sunt un motiv care sa atraga simpatia altora.

adbogdan
13th November 2003, 14:49
Sincer vorbind, nu cred ca discutiile pe aceasta tema vor avea vreodata o finalitate clara. La uma urmei, nu vad de ce ar fi condamnabil daca o persoana vrea neaparat sa se bucure atunci cand Dinamo pierde in cupele europene. E dreptul lui sa se bucure, asa cum e dreptul oricarei alte persoane sa fie indiferenta sau sa se intristeze. Fotbalul e totusi un joc, nu un razboi, si deci aici nu exista 'partioti' si 'tradatori'.

redmaniac
13th November 2003, 14:51
[quote="SilviuTM

DACA JOACA stiaua sau dinamu TIN CU ADVERSARII INDIFERENT CARE AR FII ACESTIA...STRAINII ACEIA,ORICARE AR FII EI, NU NE-AU FURAT NICIODATA....Nu inteleg cum pot unii avea pretentia sa sutin clonele in meciurile internationale!!!???Adica sambata ii URASC si miercuri sa-i iubesc????Pai cum sa reusesc o asemenea metamorfoza???
[/quote]
Silviu hai sa te intreb ceva, cand "clonele comuniste" te-au furat, si ti-au facut ce scrii tu anterior? Adune niste dovezi clare ca de vorbit tot am vorbi noi. Vrei sa vorbim de clone si de hibrizi, de fotbal curat. Inter Milan nu are valoare de a pierdut cu 3-0 la Moscova?, nu este suficient sa ai valoare, este important si forma si inspiratia de moment. De ce echipele din provincie se implica in fotbalul nostru "curat", de ce toti vor sa aiba echipa in divizia A daca fotbalul este murdar, care este diferenta dintre o echipa care a facut blaturi sa nu retrogradeze si una care a castigat campionatul prin blaturi, si inca ceva, in ultimii 20 de ani care campionat crezi ca a fost castigat pe bune (cu exceptia celui care l-a castigat Craiova in 92 daca nu ma insel)?
Tu crezi ca Ceahlaul, Brasovul, Bistrita sau Argesul sunt mai bune, ei au obiectiv de a sta in Divizia A si de a nu strica prea multi bani, indiferent cum. Si daca crezi ca echipele tale favorite nu au facut blaturi s-ar putea sa te inseli, pana si in CL mai vezi blaturi.

redmaniac
13th November 2003, 15:07
Si acum daca tot m-am aprins, ce este mai rau sa vinzi sau sa cumperi un meci, eu cred ca este la fel de grav, asa ca un blat se face cu acordul a doua parti, nu incriminati doar pe steaua si DINAMO, este cel mai usor sa dam vina pe "clone", sau acum vom trece la arbitraje, daca ati vazut in toate tarile devoratoare de fotbal, mari puteri in fotbalul mondial si mari puteri economice, echipele mari sunt favorizate, asa ca nu este o practica doar pe la noi, si nu cred ca a inceput si se va sfarsi in Romania. Hai sa vedem ce avem fiecare in propria curte (ograda) si sa-i mai lasam pe altii in pace.

MATRIX98
13th November 2003, 18:05
redmaniac , nu cred ca e cazul sa mai incriminez pe alticineva (poate doar pe ceahlaul sau gloria, de fapt pe pinalty si pe padureanu). Inainte de 89 se stie ca nu era voie sa participe amandoua echipele la un blat... era vb de abuz de putere. Si nu uita ca mai sunt si arbitrii, care tot timpu au tinut partea unor echipe (vezi in special steaua & dinamo .... ce ciudat cand zic steaua & dinamo parca ati fi frati ..si totusi se zice ca sunteti dusmani).Orice suporter dinamovist sau stelist recunoaste, cel putin in sinea lui ca e suporterul unei echipe cu o istorie mizerabila. Ii dau dreptate lu` SilviuTM , nu pot sa tin niciodata cu steaua sau dinamo in europene si nicaieri.
Silviule, cine zice ca in Romania toata lumea tine cu Roma??? Cei mai multi suporteri sunt laziali si milanisti ,dupa juventini, interisti si napoletani. Roma are foarte putini suporteri, acum sunt mai multi ca deh, joaca chivu acolo, a castigat scudetto acum 2 sezoane ...Stii tu vb aia, dupa razboi multi viteji se arata. Apropo, ziceai ca ejti lazial .. mi-a placut de voi ca nici macar la derby nu a fost plina curva :)))). 2-0 , ma come mi dispiacci .... :)))))))

ieppy
13th November 2003, 18:27
De ce esti rau mai Matrix. Lasa suporterul lui Lazio in pace. Ce dac nu umple curva(tribuna). :) :) :)

SilviuTM
13th November 2003, 22:47
Numai ce-am intrat pe aici si ce de valuri am creat!Nu era neaparat asta scopul...Am sa incerc sa raspund celor care intr-un mod sau altul au dezaprobat cele scrise de mine....

1.B1TV are un spot de prezentare a meciurilor Romei in care spune "Toti romanii tin cu Roma"...Asta spuneam...cat despre duelul cu Lazio, ce sa spun, in derby Roma a fost mai buna, mai decisa si mai pragmatica...Nu sunt un suporter orbit de patima, asa ca pot sa recunosc ca numeric romanistii sunt superiori si in Roma, si in Italia, si in lume...Dar asta nu e totul...

Despre discutia privind clonele...Probabil cea mai buna solutie in 90 ar fii fost desfiintarea lor dar cum asta nu s-a facut am ramas cu multe tare si sechele in privinta celor 2 "mitice" echipe...si poate si astea s-ar fii estompat in timp daca s-ar fii facut o adevarata "reconciliere"...si cand zic asta inteleg ca nu trebuia sa mai vedem dupa '90 campionate castigate cu adversari care se dau la o parte, cu nenumarate glorioase victorii pe teren propriu cu 1-0 sau 2-1 din penalty...nu vroiam sa mai auzim de valize cu dolari care se plimba prin tara...nu voiam sa vedem presedintele unui club de provincie ce declara ca sustine dinamu...nu voiam sa vedem cel mai bun atacant al tarii la un moment dat transferat GRATIS la dinamu printr-o inginerie...nu voiam sa vedem o intreaga echipa transferata tot la dinamu in numele economiei de piata libere...nu voiam sa vad suporterii dinamovisti, care declara ca merg la Moscova sa razbune anii de comunism , afisand la Timisoara un banner "remember 1987"...nu voiam sa vad conducatori de genul lui Borcea sau Stoica, care fac mereu parada cu "trecutul glorios"....

Cum s-a mai spus pe aici, nici eu n-am nimic cu omul Petre sau Radoi sau Danciulescu sau Aliuta...daca urasc echipa e pentru ceea ce reprezinta ea, pentru metodele pe care le-a folosit si inca le foloseste!!!

redmaniac
14th November 2003, 09:13
redmaniac , nu cred ca e cazul sa mai incriminez pe alticineva (poate doar pe ceahlaul sau gloria, de fapt pe pinalty si pe padureanu). Inainte de 89 se stie ca nu era voie sa participe amandoua echipele la un blat... era vb de abuz de putere. Si nu uita ca mai sunt si arbitrii, care tot timpu au tinut partea unor echipe (vezi in special steaua & dinamo .... ce ciudat cand zic steaua & dinamo parca ati fi frati ..si totusi se zice ca sunteti dusmani).Orice suporter dinamovist sau stelist recunoaste, cel putin in sinea lui ca e suporterul unei echipe cu o istorie mizerabila. Ii dau dreptate lu` SilviuTM , nu pot sa tin niciodata cu steaua sau dinamo in europene si nicaieri.
Silviule, cine zice ca in Romania toata lumea tine cu Roma??? Cei mai multi suporteri sunt laziali si milanisti ,dupa juventini, interisti si napoletani. Roma are foarte putini suporteri, acum sunt mai multi ca deh, joaca chivu acolo, a castigat scudetto acum 2 sezoane ...Stii tu vb aia, dupa razboi multi viteji se arata. Apropo, ziceai ca ejti lazial .. mi-a placut de voi ca nici macar la derby nu a fost plina curva :)))). 2-0 , ma come mi dispiacci .... :)))))))
Am si eu o intrebare Bistrita are ce cauta in divizia A? Si inca cateva va place sa mergeti la meciurile la care stiti rezultatul dinaintea meciului, pentru mine este ca si cum as vedea un meci in reluare la care stiu rezultatul si nu l-am vazut pe stadion sau la televizor. Matrix ai vazut Milan cu Lazio, sa inteleg ca Milan este o "clona" democrata, imi place Milan, dar si ei mai fura. Cum a reusit Bacaul anul trecut sa nu prinda barajul, cum a ramas in divizia A, blaturi au fost, exista si vor mai exista, Piturca acuza pe toata lumea in campionatele in care steaua nu castiga campionatul, anul asta?...

oaspetele
14th November 2003, 10:10
Am si eu o intrebare Bistrita are ce cauta in divizia A ?...

ce raspuns vrei sa primesti ??
Bistrita putea sa joace in A inca si de mai de mult, dar au mai strans la tescherea, sa nu vina cu buzunaru gol.
ca l-au mai umplu pe parcurs, e drept.
dar ca valoare, Bistrita era si este compatibila cu majoritatea echipelor din A.

IlMILAN
14th November 2003, 11:22
Matrix ai vazut Milan cu Lazio, sa inteleg ca Milan este o "clona" democrata, imi place Milan, dar si ei mai fura. Cum a reusit Bacaul anul trecut sa nu prinda barajul, cum a ramas in divizia A, blaturi au fost, exista si vor mai exista, Piturca acuza pe toata lumea in campionatele in care steaua nu castiga campionatul, anul asta?

Eeeeeeeee asta e culmea ...am vazut meciul Milan-Lazio , si am spus imediat dupa meci ca arbitrul a facut doua greseli grave, nu a validat un gol si putea sa dea un 11m, dar cum a furat Milan? cand Lazio a avut 3 ocazii tot meciul si Milan vreo 10? Ce naiba noi in fiecare meci in care nu ne convine rezultatul a fost blat? Milan-Juve pentru suporterii lui AS Roma a fost blat? poate doar in viziunea lu' mosulica ala al lor.... :happy

Chestia cea mai importanta care ati subliniat-o mai sus e ca suntem intoxicati cu sintagme de genul : romanii tin cu Roma, Ajax, Chelsea si mai ales cu turcaleti mama lor.....eu nu mai pot de bucurie cand o fura turcii pe unde o apuca.....
Iar referitor la echipele noastre, eu am zis ca tin cu ele pentru ca nu pot sa ma uit la un meci de fotbal fara sa tin cu o echipa....ce fac ma uit la un film sau ce? si atunci nu o sa tin cu rusii sau cu englezii. Bineinteles ca lucrurile se schimba cand e Milan la mijloc :drak: , deci fiecare sa tina cu cine vrea....liberul arbitru... dar vina o poarta presa cu reportajele si replicele de doi lei....cand a fost Real Madrid la Belgrad i-au luat interviu la Becham si altor galactici si i-au intrebat ce parere au de Mutu,Chivu, daca ar vrea sa-i aiba coechipieri la Real...pai jucatorii decid transferurile, Becham trebuie sa stie cine e colega de pat a lu Mutu sau Chivu, pai eu unul in locul lor nici nu stateam de vorba cu tembelii de la noi din presa.
Si reportajele din lotul echipei nationale sunt lipsite de sens...penibil...

Asa ca cel mai important lucru e sa fii suporter, a fi roman nu inseamna a tine cu echipele romanesti de club. Oricum cunosc multe persoane care considera suporterii fotbalului in general niste pierde vara , nebuni etc..Deci sustine-va echipa favorita , fara a o ataca pe cea adversa(decat daca sunteti provocat :drak: ). Fair play.

07Ex
15th November 2003, 06:59
Eu am votat prima varianta, asa mi se pare firesc.
Daca nu din patriotism, puteti judeca la fel macar pentru punctele care pot fi aduse in clasamentul UEFA si de care ar beneficia orice reprezentanta a campionatului Romaniei.

Rivalitatile le pastrez pentru campionat.

De acord. :happy

cinx
14th July 2004, 14:01
Acest thread este adresat in special suporterilor echipelor ce nu vor participa in cupele europene. Vetzi tine cu echipele participante? Vetzi fi patriotzi?

Eu, nu.

bapsy
14th July 2004, 14:28
Eu voi tine cu toate 3. Cu cat mai departe ajunge oricare dintre echipe, cu atat mai bine pentru fotbalul romanesc. Imi place sa ma numesc "patrioata".

viole(n)t
14th July 2004, 14:41
In aceeashi situatzie ca shi cinx ma aflu shi eu... Shtiu ca cei ca noi reprezinta o minoritate...

Situatzia a degenerat in ultima vreme, de cand nu mai avem fotbal, asha ca am inceput sa "tzinem" cu toate cluburile la care joaca orice farama de roman...asta cu largul concurs al comentatorilor TV.

Sa va dau un exemplu: la meciul Croatia - Elvetia parca, la un moment dat intra pe teren Srna (Sahtior)...in acel moment un prieten imi zice: "Oare cat ii ia comentatorului sa zica ca-i elevul lui Lucescu? "... peste 10 secunde, hop shi comentatorul: "Acesta este Dario Srna, elevul lui Lucescu la Sahtior Donetk, colegul lui Rat, bla-bla...

Nu ne mai agresatzi!

bog_tom
14th July 2004, 14:44
Sa va dau un exemplu: la meciul Croatia - Elvetia parca, la un moment dat intra pe teren Srna (Sahtior)...in acel moment un prieten imi zice: "Oare cat ii ia comentatorului sa zica ca-i elevul lui Lucescu? "... peste 10 secunde, hop shi comentatorul: "Acesta este Dario Srna, elevul lui Lucescu la Sahtior Donetk, colegul lui Rat, bla-bla...
faina faza ...

PS. asa si e (elevul lui Lucescu la Sahtior Donetk, colegul lui Rat...) :D

RstInPc
14th July 2004, 14:52
Eu, nu.

Mentalitate de polist timisorean. Am tinut mereu cu orice echipa romaneasca participanta in cupele europene. In anii 80, eu si tata, tipam si topaiam ca nebunii la golurile echipelor romanesti indiferent ca se numeau Otelul, Craiova, Poli Timisoara, Steaua sau Dinamo (cu atat mai mult). Tin minte ca la finla din '86 nu mai aveam stare in fotoliu si am privit in picioare ultimele minute+loviturile de departajare.
Inainte de a fi Ultras Poli, Dinamo sau mai stiu eu ce, esti ROMAN. Daca Dinamo, Steaua si Otelul nu vor strange cat mai multe puncte din confruntarile europene, presupunand ca v-ati clasa la sf. campionatului pe locul 3 si va fi o situatie asemanatoare cu campionatul trecut, veti patii precum Rapidul. Ce, strica sa fim reprezentati de cat mai multe echipe in Europa ? Daca nu voi, atunci nimeni? Ce mentalitate e asta ? Intai sa meritati si abia pe urma sa ridicati pretentii. Pe ce loc ati terminat campionatul trecut ? Pe 7, la 14 puncte de locul trei si la 29 de puncte de primul loc. In editia 2002-2003 ocupati triumfator locul 14. Penibil. :headbang:

viole(n)t
14th July 2004, 14:53
faina faza ...

PS. asa si e (elevul lui Lucescu la Sahtior Donetk, colegul lui Rat...) :D

Totushi, nu e principala calitate a lui Srna ca e coleg cu Ratz...poate m-ar fi interesat mai mult pe ce post joaca

Aminteshte-tzi meciurile lui Chelsea de pe TV Sport...acolo chiar ca se exagera: Mutu-n sus, Mutu-n jos...celor de la Chelsea nici nu li se mai zicea pe nume, ci doar "colegul lui Mutu", daca Mutu greshea o pasa, colegul a "receptzionat-o greshit" de fapt...shi tot asha

bog_tom
14th July 2004, 14:57
Aminteshte-tzi meciurile lui Chelsea de pe TV Sport...acolo chiar ca se exagera: Mutu-n sus, Mutu-n jos...celor de la Chelsea nici nu li se mai zicea pe nume, ci doar "colegul lui Mutu", daca Mutu greshea o pasa, colegul a "receptzionat-o greshit" de fapt...shi tot asha
asa e; probabil comentatorii s-au gandit la publicul feminin pt. care o fi contat numai persoana lui Mutu (si ceilalti tot prin prisma lui) :D

viole(n)t
14th July 2004, 15:09
Mentalitate de polist timisorean. Am tinut mereu cu orice echipa romaneasca participanta in cupele europene. In anii 80, eu si tata, tipam si topaiam ca nebunii la golurile echipelor romanesti indiferent ca se numeau Otelul, Craiova, Poli Timisoara, Steaua sau Dinamo (cu atat mai mult). Tin minte ca la finla din '86 nu mai aveam stare in fotoliu si am privit in picioare ultimele minute+loviturile de departajare.
Inainte de a fi Ultras Poli, Dinamo sau mai stiu eu ce, esti ROMAN. Daca Dinamo, Steaua si Otelul nu vor strange cat mai multe puncte din confruntarile europene, presupunand ca v-ati clasa la sf. campionatului pe locul 3 si va fi o situatie asemanatoare cu campionatul trecut, veti patii precum Rapidul. Ce, strica sa fim reprezentati de cat mai multe echipe in Europa ? Daca nu voi, atunci nimeni? Ce mentalitate e asta ? Intai sa meritati si abia pe urma sa ridicati pretentii. Pe ce loc ati terminat campionatul trecut ? Pe 7, la 14 puncte de locul trei si la 29 de puncte de primul loc. In editia 2002-2003 ocupati triumfator locul 14. Penibil. :headbang:

Eshti liber sa tzii cu cine vrei. Eu nu te condamn...Dar nu intzeleg atitudinea asta de "masacrare"a tuturor celor care "ishi permit" sa nu simpatizeze echipele romaneshti...

Urasc modul in care Dinamo shi-a facut loc in fotbalul romanesc, urasc abuzurile din era comunista, urasc actuala conducere de la Dinamo, urasc modul in care se castiga unle meciuri, nu-mi plac in mod deosebit nici jucatorii (exceptzie Danciulescu shi antrenorul Andone)...nu vad de ce, odata cu iesirea cainilor in Europa, ar trebui sa-mi placa aceasta echipa...

In alta ordine de idei, faptul ca avem "doar" atatea echipe in eurocupe se datoreaza TOCMAI amatorismului cu care ne-au reprezentat in Europa Dinamo, Rapid sau Steaua.

ieppy
14th July 2004, 15:12
ce sa spun, un timisorean care nu tine cu echipele din Romania. Unde e noutatea?

viole(n)t
14th July 2004, 15:15
Poli e in Romania, ieppy

ieppy
14th July 2004, 15:19
dupa parerea unora dintre voi, nu e sau mai bine spus nu ar trebui sa fie. Cam asta am vrut sa spun. Parerea mea sincera este sa luati echipa Poli si sa o duceti in tara pe care o considerati meritorie sa o aiba ca se pare ca in Romania nu exista alta echipa care sa fie sustinuta.

bapsy
14th July 2004, 15:19
ce chestie, ieppy. 2 timisoreni care tin cu toate 3 echipele si 2 care nu tin cu nici una dintre ele (iar viole(n)t a venit si cu argumente logice), iar tu ii observi doar pe cei din urma.

bog_tom
14th July 2004, 15:23
dupa parerea unora dintre voi, nu e sau mai bine spus nu ar trebui sa fie. Cam asta am vrut sa spun. Parerea mea sincera este sa luati echipa Poli si sa o duceti in tara pe care o considerati meritorie sa o aiba ca se pare ca in Romania nu exista alta echipa care sa fie sustinuta.
sa o ducem in Austria ? :drak:

ieppy
14th July 2004, 15:26
si acum ce ai vrea? O medalie? Nici nu am spus ca toti timisorenii nu tin cu echipele romanesti ci am doar am spus ca un timisorean care nu e "patriot"(ca sa folosesc ghilimelele lui cinx) nu e o noutate sau un examplar rar.

Bog_tom, unde vreti voi daca Romania nu va convine. Asta e un lucru care nu il suport si care ma scoate din sarite cand aud timisoreni cu: sa ne pisam pe acpitala voastra sau buCUResti. Este o dovada de necivilizatie crasa. Dar nu sunt eu in masura sa va judec ca eu sunt din Bucuresti si nu sunt decat un taran prost.

bog_tom
14th July 2004, 15:30
si acum ce ai vrea? O medalie? Nici nu am spus ca toti timisorenii nu tin cu echipele romanesti ci am doar am spus ca un timisorean care nu e "patriot"(ca sa folosesc ghilimelele lui cinx) nu e o noutate sau un examplar rar.
nu poti lua in considerare doar cazul in care un timisorean are o astfel de opinie ! asta e un caz particular; la fel de bine un constantean, clujean, iesean sau bucurestean ar putea sa aiba aceeasi opinie cu cea a timisoreanului !

PS. pe tema asta putem sa batem campii mult si bine ...

bog_tom
14th July 2004, 15:32
Bog_tom, unde vreti voi daca Romania nu va convine. Asta e un lucru care nu il suport si care ma scoate din sarite cand aud timisoreni cu: sa ne pisam pe acpitala voastra sau buCUResti. Este o dovada de necivilizatie crasa. Dar nu sunt eu in masura sa va judec ca eu sunt din Bucuresti si nu sunt decat un taran prost.
nu stiu daca esti un taran prost; nu am zis asa ceva si oricum nu am obiceiul sa fac afirmatii gratuite...

iar la injurii cred ca altii sunt campionii si nu cei din vest... noi suntem la fairplay :ok:

viole(n)t
14th July 2004, 15:34
sunt intr-adevar catziva cu viziuni "extreme" printre timishoreni...poate ca asha pare, dar nu ma numar printre ei...

...eu ash dori ca Poli sa fie in Romania, deshi intr-o altfel de Romanie... decat cea de acum

tot ce am zis e ca nu-mi place Dinamo...nici Steaua...shi nici Otzelul... Poate daca in cupe erau Craiova+Apulum+UTA, mi-ar fi placut

Mie daca nu-mi place mamaliga, nu mi-o place nici in tzara, nici in strainatate, chiar daca e mancare traditzional romaneasca...

ieppy
14th July 2004, 15:36
Vorba ta, ne putem certa acum mult si bine. Cert e ca eu nu am nimic cu nimeni insa sunt unele lucruri care ma scot din sarite. CAm atat. O sa spun atunci ca nu ma surprinde ca un timisorean a facut acest thread. E bine acum?

bog_tom
14th July 2004, 15:38
O sa spun atunci ca nu ma surprinde ca un timisorean a facut acest thread. E bine acum?
asa, si ? ce trebuie sa facem noi ?!?

ieppy
14th July 2004, 15:41
Absolut nimic. Eu nu am vrut sa faceti nimic nici cand am spus ca un timisorean cu o astfel de parere nu e noutate. Pur si simplu mi-am exprimat parerea in legatura cu acest subiect si cu cel care la deschis.

viole(n)t
14th July 2004, 15:45
O sa spun atunci ca nu ma surprinde ca un timisorean a facut acest thread. E bine acum?


E bine...
dehi tzi-au trebuit 3 incercari ca sa te faci intzeles

ieppy
14th July 2004, 15:47
violent sunt cam incet azi. Ma tot batut sefu la cap ca imi vine sa omor pe cineva. Norocul meu este ca in 2 ore ma car acasa.

viole(n)t
14th July 2004, 15:54
eshti incet? deci te "ardelenizezi" shi tu... :)

Vroiam sa spun ca nu e fair-play sa generalizezi... tzi-a atras atentzia shi bapsy asupra acestui lucru.

Ce-ar fi sa-tzi zic eu: "Tu vorbeshti de patriotism, care ai dat foc la stadionul Steaua shi care ai vandalizat mica sirena din Copenhaga (cu referire la doua din cele mai rasunatoare "actziuni" ale galeriei dinamoviste)"...Bauiesc ca ai fi deranjat sa fii bagat in aceeashi oala cu nishte huligani...

bog_tom
14th July 2004, 15:59
violent sunt cam incet azi. Ma tot batut sefu la cap ca imi vine sa omor pe cineva.
acum e clar :D

ieppy
14th July 2004, 16:03
de acord violent

Sergio
14th July 2004, 16:07
Eu voi tine cu toate trei ca nu se stie cand ne calificam si noi in cupe si atunci avem nevoie de punctajul lor sa scapam de tururi preliminare...Simplu, nu? :great:

viole(n)t
14th July 2004, 16:11
Eu voi tine cu toate trei ca nu se stie cand ne calificam si noi in cupe si atunci avem nevoie de punctajul lor sa scapam de tururi preliminare...Simplu, nu? :great:

Te referi la Poli sau la Inter, Sergio?!?!?! :D :D :D

bog_tom
14th July 2004, 16:12
Eu voi tine cu toate trei ca nu se stie cand ne calificam si noi in cupe si atunci avem nevoie de punctajul lor sa scapam de tururi preliminare...Simplu, nu? :great:
asta a fost motivul pt. care si eu voi tine cu toate echipele romanesti... mi se pare absolut normal !

Sergio
14th July 2004, 16:15
Te referi la Poli sau la Inter, Sergio?!?!?! :D :D :D
La Poli, normal...Inter n-are cum sa beneficieze de punctele aduse de steauadinamorapid sau Otelul. :p

viole(n)t
14th July 2004, 16:22
Acuma intzeleg de ce ai purtat tu fularul lui Milan...

...pt ca fac diavolii puncte pt voi :) :) :) :)

bog_tom
14th July 2004, 16:27
Acuma intzeleg de ce ai purtat tu fularul lui Milan...

...pt ca fac diavolii puncte pt voi :) :) :) :)
sa ne aducem aminte de aceste momente:

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1073
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=1077 :D

Profetu
14th July 2004, 17:28
Si eu tin cu toate trei.

Este ipocrit cel care spune ca n-ar vrea ca echipele romanesti sa ajunga cat mai departe in cupele europene.

Vand vise
14th July 2004, 18:00
Patriot 50%, cu dINAMO nu voi tine -N-I-C-I-O-D-A-T-A- :cool:

bapsy
14th July 2004, 21:36
O sa spun atunci ca nu ma surprinde ca un timisorean a facut acest thread.
Uite daca tu zici ca te enerveaza asa mult ca noi ne dam a fi "altfel", atunci iti spun si eu ca pe mine ma enerveaza ca multi analizeaza tot ce spunem si cand li se pare lor ca insinuam cumva ceva dubios, imediat sar la gatul nostru. Mai lasati-ne sa ne spunem parerea si fara a va uita din ce oras suntem.

uti2102
14th July 2004, 22:09
Normal k m-ash bucura ca toate cele 3 echipe sa ajunga cat mai departe! Dar pot sa spun ca nu mi-ar displacea deloc dak Dinamo ar fi "rushinata" de Zilina. Asha ca am votat "Steaua shi Otzelul". :drak:

Catalanul
14th July 2004, 22:29
aceeasi alegere am facut-o si eu: Steaua si Otelul ;)

Sergio
14th July 2004, 23:21
Acuma intzeleg de ce ai purtat tu fularul lui Milan...

...pt ca fac diavolii puncte pt voi :) :) :) :)
Vezi ca te-ai prins...Ma mir ca ceilalti n-au sesizat.
Dar pt voi cine fac puncte? Arsenal? Sau Chelsea cumva? Inseamna ca esti fan Mutu. :D

PS. bog_tom, vad ca iti place sa rasucesti cutitul in rana... :cool:

Tudose
14th July 2004, 23:53
Candva am deschis si eu un subiect "Trebuie sa tii cu o echipa romaneasca cand joaca in Europa?".
Bag de seama ca pot fi considerat de catre unii ca avand conceptii demodate, dar eu am sa tin cu toate trei, si cu orice echipa din Romania cand ne reprezinta in strainatate. Rivalitatea o pastrez pentru competitia interna.
I-am vazut pe sportivi din alte tari cu lacrimi in ochi cand se intona imnul lor national. Numai noi nu mai avem voie sa ne iubim tara. Si, din nenorocire, nici nu o mai iubim!

Florentin
15th July 2004, 03:49
Nu mi se pare ca a tine cu Dinamo sau Steaua in cupele europene este o dovada de patriotism sau nu, ci mai degraba o chestiune de optiune. Bineinteles ca o reprezentarea buna ar insemna ceva puncte in plus in odiosul clasament UEFA care ar putea ajuta implicit si alte formatii de la noi in viitor.
Dar din nou, a cataloga pe cineva care nu sustine una sau alta dintre echipele angrenate in cupele europene ca nepatriot mi se pare o dovada de extremism, lasind la o parte faptul ca se intimpla frecvent in alte tari, care se considera mai civilizate, inclusiv in ale fotbalului.
Ca stelist (si roman) nu ma simt deloc lezat de faptul ca suporteri ai Timisoarei, Craiovei sau ... Unirii Dej nu suporta Steaua. Chestie de gust si nu o discut.

Saber Rider
15th July 2004, 05:32
Bineinteles ca voi tine cu toate reprezentantele noastre in competitiile internationale. Eu asa fac de cand ma stiu, si n-o sa ma schimb tocmai acuma, cand Dinamo joaca unde trebuia sa joace Steaua.
Chiar am tipat de bucurie (nu-mi venea sa cred), si pe urma am batut cu pumnul in masa, am devenit super nervos, si dupa aia m-am lasat pe spate cand s-a spulberat totul - la meciul Rapidului cu Anderlecht, de exemplu. Merita castigat de Rapid, dupa cat de bine a jucat. Dar ... ghinionu-i ghinion, ce sa-i faci !?! Chiar, am auzit acuma in iarna, cand a plecat Rednic de la Rapid, ca ar fi fost totusi ceva necurat la mijloc in legatura cu meciul acela cu Anderlecht. Asa sa fie ?

Oricum, Bafta La Toate !!!

aclambiron
15th July 2004, 05:48
Eu tin cu toate 3,desi una din echipe nu-mi place deloc.Intotdeauna am tinut cu toate echipele care au participat in cupele europene si asa voi face si in continuare.

Mariusmadmax
15th July 2004, 05:50
eu voi tine doar cu Steaua .
Sigur ca nu doresc nici ca Dinamo sau Otelul sa fie eliminate , dar n-am sa sufar daca ...
Ar fi misto sa faca toate trei puncte ... pentru coeficientul ala' de tara la UEFA !

fia
15th July 2004, 08:46
Eu recunosc ca nu sunt patriot (din punct de vedere al poll-ului). Am spus ca nu voi tine cu nici una. Ideea e ca imi vor fi indiferente meciurile. daca se califica foarte bine, daca nu... o sa zic.. da-i incolo de prosti. Si cu toatea stea nu consider ca nu sunt patriot, m-as considera lipsit de patriotism daca as incuraja echipa adversa.

alex36
15th July 2004, 09:40
sant un ipocrit!! Tin doar cu DINAMO.Restul nu vreau sa se califice!

cinx
15th July 2004, 09:56
Ma bucur ca a raspuns fiecare sincer. Eu nu am spus ca vreau sa piarda toate echipele, doar ca nu voi tine cu ele, imi va fi indiferent. Ca sa exemplific, astazi la 20:30, Poli joaca un amical cu Bekescsaba, iar eu voi fi pe Dan Paltinisanu, deci nu voi urmari meciul Otelului. Cinste invingatoarei.

O observatie, ce s-ar fi spus daca acest thread ar fi fost deschis de catre un "netimisorean".

Ma mir ca nu a zis nimeni, de faptul ca la meciul gloria bishnitza - FIORENTINA, CVUCS s-a deplasat shi a incurajat pe Florenta. Va rof sa nu ma bagati in acea oala pt. ca eu nu sunt membru al galeriei, sunt doar un suporter infocat de la tribuna. Oricum Fiorentina este echipa a doua a mea.

viole(n)t
15th July 2004, 10:14
Vezi ca te-ai prins...Ma mir ca ceilalti n-au sesizat.
Dar pt voi cine fac puncte? Arsenal? Sau Chelsea cumva? Inseamna ca esti fan Mutu.

chiar am fost fan Mutu, in perioada in care shi juca fotbal
cat despre punctele UEFA, nu uita ca ultima echipa din Anglia care a luat o cupa europeana e... Liverpool (2001). Ce-i drept, dupa aia...potopul :mad:

fia
15th July 2004, 10:18
Ma bucur ca a raspuns fiecare sincer.
De ce credeai ca nu va fi asa?

O observatie, ce s-ar fi spus daca acest thread ar fi fost deschis de catre un "netimisorean".Nu cred ca era vreo diferenta

bapsy
15th July 2004, 14:07
Nu cred ca era vreo diferenta
cred ca facea referire la comentariile legate de "patriotismul" timisorenilor.

uti2102
15th July 2004, 22:38
Oricum Fiorentina este echipa a doua a mea.

Forza FLORENZA VIOLA ! :ok:

viole(n)t
16th July 2004, 07:46
Forza FLORENZA VIOLA ! :ok:

Forza Timisoara VIOLA :ok:

cinx
16th July 2004, 09:57
Se pare ca majoritatea deocamdata sunt "patrioti". Roooomaniiia. /OLE/

cinx
16th July 2004, 14:07
Cea mai nashpa faza a fost pe protv, la un meci de CL. Juca Galata sau Beshiktash, nu mai tin minte. Oricum erau romani prin echipa. Nea Costi MoCaNu scoate din gura lui de aur ceva de genul: "Astazi vom fi cu totii turci!" Cate imbecilitate!

vasile314tzurka
16th July 2004, 14:08
de ce e nashpa? a zis omul ceva de tip ca vom tine cu turcii ca joaca ai nostri la ei. ce e asa de grav si de imbecil?

vasile314tzurka
16th July 2004, 14:10
m-am uitat pe votare. chiar ca nu ma asteptam de la unii sa fie atit de borcea. mai plimbati buteliile, fratilor, ca e nashpa rau:(

cinx
16th July 2004, 14:14
Mai nou ne oboseste tembeliziunea romana cu campionatul ucrainean. Acusi urmeaza Belarus, Letonia, Lituania, Estonia, Luxemburg etc. Mai lasati-ne oameni buni.

corinutza_88
17th July 2004, 12:14
chiar daca daca dau dovada de egoism si stiu asta nu tin cu nici o echipa!
ba chiar mai mult deabea astept sa fie eliminati!

uti2102
17th July 2004, 14:15
Campionatul Ucrainei este prezentat doar atunci cand sunt meciurile importante ale romanilor de la Kiev shi Doentzk. Mi se pare normal!

viole(n)t
19th July 2004, 09:03
Campionatul Ucrainei este prezentat doar atunci cand sunt meciurile importante ale romanilor de la Kiev shi Doentzk. Mi se pare normal!

Daca exista cerere, sa zicem ca e normal sa se transmita... Insa chiar asha am ajuns?????? Sa ne uitam la meciuri din campionatul ucrainean!!!!

Gigel Sportul
19th July 2004, 22:11
Desi avem un campionat de doi lei, desi traim in Romania, acolo unde specimene precum mitica, borcel sau jiji bee! fac legea in stilul care se practica prin NY si Chicago in anii '30 si prin Sicilia in anii '70-'80, mi se pare absurd sa nu iti doresti ca echipele ce reprezinta Romania in Cupe sa mearga cat mai mult. E o chestie de imagine (si asa sifonata) a competitiei asteia de doi lei numita divizia blAt, de puncte in clasamentul UEFA, de bani (din care o parte mai intra si la bugetul asta subtiat de atata evaziune) si de orgoliu. De cate ori am iesit din Tara, am auzit echivalenta roman = tzigan, in paralel cu replica "Hagi is the best", ca o dovada ca si performanta in fotbal conteaza. Ma intreb doar, ca poetul, ce or fi avut de castigat suporterii dinamovisti atunci cand au sustinut pe Dinasmo Kiev in "dubla" cu Steaua, in turul preliminar al UCL? S-au racorit si au constatat cum Romania pierde puncte si prestigiu. Jalnici suporteri, jalnica atitudine.

In Cupele Europene si la echipa nationala nu pot decat sa sustin reprezentarea fotbalului romanesc la un nivel cat mai inalt posibil. Asa ca am votat cu toate cele trei echipe, pentru ca asa este normal. Cine considera altceva, sa plece acolo unde considera ca se ii este mai bine; nu poti fi roman daca nu sustii Romania si echipele romanesti in confruntarile internationale.

jay
21st July 2004, 13:59
Eu nu pot si pace sa tin cu echipele de esenta bolsevica! Mi-e sila cand ma gandesc ce "show" ar face pe-aici suporterii cluburilor infiintate direct in Divizia A (in conditiile in care existau deja esaloane inferioare) daca TSKA Bucuresti sau dinamo ar ajunge in primavara europeana.
Succes Otelului!

iulian
21st July 2004, 14:04
Eu nu pot si pace sa tin cu echipele de esenta bolsevica! Mi-e sila cand ma gandesc ce "show" ar face pe-aici suporterii cluburilor infiintate direct in Divizia A (in conditiile in care existau deja esaloane inferioare) daca TSKA Bucuresti sau dinamo ar ajunge in primavara europeana.
Succes Otelului!
Gogule ....probleme ma ?
Sa cautam cum a fost infiintat "Steagul Rosu" ??

jay
21st July 2004, 14:14
Sa cautam cum a fost infiintat "Steagul Rosu" ??

Iulian, esti haios, dar nu-i bai, nu esti singurul care confunda marfa cu ambalajul. Mai ramane sa-mi spui ca orasul de la poalele Tampei a fost fondat doar dupa WW2, adica atunci cand patronii vostri spirituali au schimbat numele orasului coroanei in Stalin. :)

La pagina oficiala ( www.fcbrasov.ro ) gasesti istoria clubului nostru, dar si aici: http://www.flankultra.as.ro/istoriaclubului.html . FC Brasov este un club infiintat in perioada interbelica, adica atunci cand vantul nu batea dinspre est. ;)

Putina decenta, ce Dumnezeu, e vorba de clubul de la care i-ati furat pe Lacatus si pe Stangaciu! FURAT!!! JAPCA!!! N-ati platit nimic pentru ei, pe Lacatus l-ati vandut in 1990 Fiorentinei pentru 1.5 milioane USD si nici de 3 alune nu ne-ati dat.

Din pacate noi nici macar in sport n-am avut curaj sa taiem raul de la radacina. Cu ce au fost mai vinovate decat s&d Victoria si Scornicestiul?...

S.O.S.
21st July 2004, 16:00
Iulian, esti haios, dar nu-i bai, nu esti singurul care confunda marfa cu ambalajul. Mai ramane sa-mi spui ca orasul de la poalele Tampei a fost fondat doar dupa WW2, adica atunci cand patronii vostri spirituali au schimbat numele orasului coroanei in Stalin.

Mai Claudiu cati anisori ai copile?
Steagu Rosu are o rezonanta 100% occidentala, este? :) Dar Fotbal Club Muncitoresc Brasov, asa cum v-ati intitulat dupa ce ati renuntat la Steagu Rosu?????
Retine, Steaua este, in momentul de fata, singurul club 100% privat din Romania. Asa ca mai usor cu acuzele aberante. Trezeste-te au trecut 15 ani de la evenimentele din decembrie, si din pacate tu ai ramas in acelasi stadiu.

La pagina oficiala ( www.fcbrasov.ro ) gasesti istoria clubului nostru, dar si aici: http://www.flankultra.as.ro/istoriaclubului.html . FC Brasov este un club infiintat in perioada interbelica, adica atunci cand vantul nu batea dinspre est. ;)


Putina decenta, ce Dumnezeu, e vorba de clubul de la care i-ati furat pe Lacatus si pe Stangaciu! FURAT!!! JAPCA!!! N-ati platit nimic pentru ei, pe Lacatus l-ati vandut in 1990 Fiorentinei pentru 1.5 milioane USD si nici de 3 alune nu ne-ati dat.

Cred ca putina decenta trebuie sa ai tu. Din pacate nu ai si pe deasupra esti complet dezinformat. Marius a venit Steaua, dupa ce ati retrogradat. Da, ati retrogradat, spre surprinderea ta, cu Laca in formatie. Ce jucator urias era daca n-ati reusit sa va mentineti in prima divizie, este? Hai sa-ti mai spun ceva. Fii foarte atent si retine. Cel mai important jucator al vostru era Vaietus, pe care l-a transferat Dinamo. Asa ca las-o moarta cu aberatii de genul Steaua a luat 1.500.000$ si nu v-am dat nimic. La vremea respectiva nu se dadeau bani. In schimb, conducerea Stelei i-a cedat pe Tom Cristea, un jucator bun la acea vreme, la fel de tanar ca si marius, care intre timp a ajuns la Dinamo, si pe portarul Vasile Iordache, aflat, este adevarat la sfarsit de cariera. Cu acesti jucatori ati reusit sa promovati din nou. Nu mai bate campii ca te faci de ras.
Repet, n-a fost nici o JAPCA. Cum n-a fost nici in momentul in care l-am luat pe Stangaciu, care a venit cu inima deschisa, el fiind stelist inca de cand evolua la juniorii echipei din Predeal, localitate de unde a venit la voi.


Din pacate noi nici macar in sport n-am avut curaj sa taiem raul de la radacina. Cu ce au fost mai vinovate decat s&d Victoria si Scornicestiul?...

Mai Claudiu, tu stii ce reprezinta Steaua??? Ei bine, reprezinta 40% din suporterii din Romania. Ai citit bine, 40 la%. Este un procent urias, care face ca raiting-urile sa explodeze atunci cand joaca Steaua. Asta reprezinta Steaua, stimabile. Cea mai iubita echipa din Romania.

Saber Rider
21st July 2004, 16:11
Bravo domnule M.RADUCANU !!! Ce rezonanţă are numele ăsta !
Nici eu nu puteam să o zic mai bine ! Deja îmi sărise ţandăra când am văzut aberaţiile lui Claudiu, dar acum m-am mai liniştit un pic.

S.O.S.
21st July 2004, 16:12
Cel mai important jucator al vostru era Vaietus

Rectific:
Cel mai important jucator al Stealului in aceea perioada era Vaidean.

jay
21st July 2004, 16:40
Nu e nici o aberatie! Demonteaza-mi punct cu punct "aberatiile"! Nistor Vaidean a fost un jucator peste medie, dar nici vorba sa fi fost liderul echipei.
Da, cu Lacatus in echipa am retrogradat in 1983, iar imediat a fost transferat in Ghencea. Era deja cel mai bun echipier al galben-negrilor. Golul lui Jiul din returul campionatului 1982/1983 ramane de referinta, multi il considera inca drept cel mai frumos gol marcat in Epoca de Aur, cum va place voua sa spuneti. :) Tom Cristea a fost un jucator submediocru, istetule, iar Vasile Iordache nu a jucat nici macar o secunda pentru noi!!! Era al treilea portar din lot, dupa Balazs si Polgar! Ce baieti buni ati fost voi, jepcarilor!:)

steaua reprezinta 40%. Asa o fi, ca prea zici cu foc. Din astia40 % cati stiu sa-ti spuna echipa stelutei rosii cu pentagrama galbena de la Sevilla? Jiji, cel cu care va identificati, nu stie nici acum marcatorii. Si, apropo de procentaje, PSD-ul cat reprezinta?

SOS, tu esti M. RADUCANU, nu? Dupa vorba, dupa port, poate si dupa IP... ;) Ti s-ar fi potrivit mai bine nick-ul Bölöni, doar Loti era ungur de-al tau in echipa ceausista in anii '80.

Ar mai fi un singur lucru! Se spune ca omul, in eventualitatea unei evolutii intelectuale normale, realizeaza la o anumita varsta ca e bine sa "dea cu presupusul" cat mai putin. Asta btw de varsta mea. Nu sunt inca o "epava", dar am prins anii '80, cu bune si rele.

S.O.S.
22nd July 2004, 12:29
Nu sunt inca o "epava", dar am prins anii '80, cu bune si rele.

Este foarte grav daca ai prins aceea perioada si n-ai inteles nimic. Crede-ma!


Nu e nici o aberatie! Demonteaza-mi punct cu punct "aberatiile"!

Le-am demontat. Citeste inca o data mesajul anterior si, daca esti putin atent la ceea ce am scris, ai sa observi ca la toate aberatiile scrise de tine, ti-am raspuns punct cu punct. Trebuie doar sa fii atent cand citesti.


Da, cu Lacatus in echipa am retrogradat in 1983, iar imediat a fost transferat in Ghencea. Era deja cel mai bun echipier al galben-negrilor.

Gresesti, si stii foarte bine ca asa este. Vaidean era de departe vedeta echipei, cea mai buna dovada este ca chiar inainte sa ajunga la Dinamo fusese chemat de Lucescu la nationala pentru un stagiu de pregatire.


Tom Cristea a fost un jucator submediocru, istetule, iar Vasile Iordache nu a jucat nici macar o secunda pentru noi!!!

Tom Cristea, daca era un jucator submediocru cum spui tu, nu ajungea sa joace in nationala sau la Dinamo. La aceea ora, repet, era un jucator de nivelul lui Marius. Ca Laca a crescut in valoare, asta se datoreaza, numai si numai, conducerii tehnice a Stelei. Ei l-au facut pe Marius sa ajunga la valoarea pe care a demonstrat-o cat timp a fost jucator. Poate pentru tine e mai greu de priceput, dar spre surprinderea ta, acesta este adevarul.
Despre Vasile Iordache, am spus ca intr-adevar era la sfarsit de cariera. Totusi, era un portar care jucase zeci de meciuri in echipa nationala si de care voi aveati nevoie ca sa promovati. Habar n-am daca a jucat sau nu la voi (nu prea urmarem divizia B), cert este ca cei din conducerea voastra l-au dorit. Oricum, cel putin datorita lui Tom Cristea, care era titular meci de meci, ati repromovat imediat.

Si inca ceva, Laca daca ramanea la voi, cine stie ce jucator de duzina in divizia B ar fi ajuns. La un club ca l vostru unde nu exista disciplina, era foarte usor sa te pierzi, chiar daca aveai talent. Talentul nu-ti asigura si valoarea. Aceasta se obtine printr-o munca continua si o viata sportiva desavarsita. Pot sa ti-l dau ca exemplu pe Gabor, care refuzand atat Steaua, cat si Dinamo s-a pierdut in anonimat. Iar Gabor, din punct de vedere al talentului, era cu mult peste Marius.

Doctor_Satan
24th July 2004, 13:54
Patriotul de mine!
Desi ii detest pe dinamovisti, eu tin cu toate 3!
Dar, mai ales, HAI OTELUL!
:yeah: :yeah: :yeah:

fia
30th July 2004, 08:27
Bravo Otelul!!!!!

dragos_popa17
4th August 2004, 10:46
Normal ca trebuie sa tinem cu echipele romanesti care joaca in cupele europene. In Romania suntem stelisti, dinamovisti, rapidisti, craioveni etc. , dar in Europa suntem romani. Oameni gen Borcea care a spus ca a plans de necaz cand a castiga Steaua Cupa Campionilor Europeni in 1986 sunt niste idioti. Eu unul sunt stelist si as fi foarte bucuros sa castige Dinamo Champions League. La urma urmei sunt si ei romani. In plus, avem nevoie ca toate echipele sa faca treaba buna in Europa, nu doar favoritii nostri din tara. Daca nu strangem puncte afara, riscam sa patim ca Rapidul care a terminat pe 3 si nu a jucat in nici o competitie europeana. De asemenea, cred ca echipele romanesti ar trebui sa se inscrie fara frica in Inter-Toto pentru ca a devenit o competitie importanta din care ar putea ajunge in Cupa UEFA cu putina munca. Spre exemplu, daca Rapid sau Craiova ar fi jucat in Inter-Toto anul acest in locul Gloriei ar fi putut ajunge cel putin in sferturi.

cipi13
4th August 2004, 10:49
Am votat da.....pentru ca este necesar orice punct ca sa avem cit mai multe echipe in cupele europene.....

armin
4th August 2004, 11:45
Un exemplu: Daca Dinamo ar intra in grupele CL, ar mai scoate cateva puncte, s-ar umple de bani, si-ar intari lotul, ar deveni considerabil mai puternica si in campionat. Ce-ar face celelalte echipe? Ar avea 2 variante: S-ar multumi cu locul 2 sau si-ar cauta finantari pt a se putea bate pt primul loc. Efectul in cazul asta ar fi cresterea valorii campionatului intern.
M-a surprins rezultatele acestui Poll, dar le pun pe seama invidiei.
C-am fi daca acum ne-am baza pe Poli Timisoara, Poli Iasi sau Craiova? Am fi mult mai saraci.

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:49
intrebarea e cred cu un singur raspuns normal. alt raspuns e de doi lei. asta in cazul in care te intereseaza fotbalul romanesc, iar nu tirla din fata casei. declaratii de tip borcea sau jiji sunt un soi de mirlanie agresiva care nu numai ca dovedesc ca esti paralel cu fotbalul si te ocupi cu inmormintarea lui, dar e departe de orice spirit sportiv. cei care clameaza o ura bazata pe tot soiul de ghebosenii, nu au decit sa-si mestece amarul la ei in batatura.


Eu am votat prima varianta, asa mi se pare firesc.
Daca nu din patriotism, puteti judeca la fel macar pentru punctele care pot fi aduse in clasamentul UEFA si de care ar beneficia orice reprezentanta a campionatului Romaniei.

nu numai de puncte e vorba ci si de ridicarea niveluilui unui joc ce se doreste a fi spectacol. dupa o prima etapa de buluceala nu avem prea multe sanse sa vedem adevarate meciuri de fotbal. si noi nu avem banii japonezilor sa invitam aici realul ca sa vedem o bicicleta a lui zidane pe viu. aia e.

cipi13
4th August 2004, 11:52
Da dar amarul e scos din bataura si aratat lumii intregi......si nu arata de loc bine...
Sunt triste declaratiile de genu` am plins de ciuda cind a cistigat nu stiu cine nu stiu ce cupa da pe de alta parte te superi cind nu tine lumea cu tine....

viole(n)t
4th August 2004, 12:11
Un exemplu: Daca Dinamo ar intra in grupele CL, ar mai scoate cateva puncte, s-ar umple de bani, si-ar intari lotul, ar deveni considerabil mai puternica si in campionat.


1. Dinamo nu va ajunge in CL
2. Daca, totushi, printr-o minune, ajunge acolo... n-ar scoate nici un punct
3. Daca, totushi, printr-un miracol, scoate "cateva" puncte... nu "s-ar umple de bani"... pentru ca nu shi-ar acoperi cheltuielile, intrucat arbitrii europeni sunt destul de scumpi.
4. Daca, totushi, presupunem prin absurd ca Dinamo va cashtiga puncte cinstite, deci shi bani... nu ishi va intari lotul, ci ishi va dezmembra lotul.

...in aceasta ultima ipotetica varianta ar rezulta ca:
a. al nostru campionat va deveni mai slab valoric, deci vor scad shansele unei reprezentari onorabile in eurocupe
b. Dinamo va deveni mai slaba, iar pentru a-shi mentzine suprematzia va recurge din nou la blaturi... deci campionatul nu va fi numai slab ci shi imputzit
c. pentru a-shi acoperi golurile din lot, vor fi racolatzi jucatori de la celelalte cluburi (in marea lor majoritate muritoare de foame), care astfel vor fi slabite shi ele...

Poate am exagerat dar asta e cercul in care se invarte fotbalul romanesc...

Prin urmare, diseara:
Saritzi cu totzii shi strigatzi tare
... (stitzi voi continuarea)

IlMILAN
4th August 2004, 12:19
1. Dinamo nu va ajunge in CL
2. Daca, totushi, printr-o minune, ajunge acolo... n-ar scoate nici un punct
3. Daca, totushi, printr-un miracol, scoate "cateva" puncte... nu "s-ar umple de bani"... pentru ca nu shi-ar acoperi cheltuielile, intrucat arbitri europeni sunt destul de scumpi.
4. Daca, totushi, presupunem prin absurd ca Dinamo va cashtiga puncte cinstite, deci shi bani... nu ishi va intari lotul, ci ishi va dezmembra lotul.

...in aceasta ultima ipotetica varianta ar rezulta ca:
a. al nostru campionat va deveni mai slab valoric, deci vor scad shansele unei reprezentari onorabile in eurocupe
b. Dinamo va deveni mai slaba, iar pentru a-shi mentzine suprematzia va recurge din nou la blaturi... deci campionatul nu va fi numai slab ci shi imputzit
c. pentru a-shi acoperi golurile din lot, vor fi racolatzi jucatori de la celelalte cluburi (in marea lor majoritate muritoare de foame), care astfel vor fi slabite shi ele...

Poate am exagerat dar asta e cercul in care se invarte fotbalul romanesc...

Prin urmare, diseara:
Saritzi cu totzii shi strigatzi tare
... (stitzi voi continuarea)
:happy :happy

Sorin M.
4th August 2004, 12:47
Cand e vorba de echipe romanesti in cupele europene, nici n-ar trebui sa se puna intrebarea : Cu cine tinem? Normal ca tinem cu astea a noastre ca doar e vorba de prestigiul Romaniei!! Adevarul e ca uneori ai nostri s-au facut de rusine prin Europa (mai mult pe la sud de noi, cu albanezi, macedoneni, dar si cu islandezii :) ) dar noi trebuie sa fim optimisti ca o data si-o data fotbalul nostru o sa ajunga la un nivel... acceptabil, sa zicem.
Astia care declara ca nu-i intereseaza ce fac echipele romanesti in Europa sunt patetici si lipsiti de orice urma de patriotism. Cum a fost ieri sau alaltaieri declaratia lui Rachita de la Steaua, care a spus cu apatie si total dezinteres ca nu il intereseaza daca Dinamo se califica in turul III si chiar daca se califica nu il intereseaza ce va face cu Manchester. Invidia e mare pe la noi pe la romani!! Parerea mea despre Rachita : :rosu: Nu asa trebuie privite lucrurile!! :ciocan: De fapt nu stiu de ce ma mai mir, ca n-o sa de schimbe mare lucru in atitudinea fotbalistilor, conducatorilor, suporterilor ca prea sunt dominati de interese, invidie si la mijloc mai sunt si bani.... murdari bineinteles.
Chiar daca Divizia A da semne de revenire in ceea ce priveste corectitudinea meciurilor si jocul propriu-zis de pe teren, eu cred ca o sa ne ia f.f.f.f.mult pana o sa semanam macar cu astia de prin vest care pun pe primul loc fair-play-ul si corectitudinea. /hello De-aia au aia campionate tari si puternice si noi... :o: vorba aia... apa de ploaie, cu scandal si toate cele care se vad zi de zi pe la televizor. Prea sunt multi care n-au treaba cu fotbalul in fotbalul romanesc... si pana nu dispar astia noi n-o sa avem fotbal adevarat.
Eu raman cu patriotismul si o sa tin si cu Steaua si cu Dinamo si cu Otelul in meciurile din UEFA. Numa' sa nu pice una cu alta ca o sa ne facem de ras cand o sa auda observatorii si arbitrii straini injuraturile de pe teren :) In campionat..... HAI CRAIOVA!!! :yeah:

cipi13
4th August 2004, 12:50
1. Dinamo nu va ajunge in CL
2. Daca, totushi, printr-o minune, ajunge acolo... n-ar scoate nici un punct
3. Daca, totushi, printr-un miracol, scoate "cateva" puncte... nu "s-ar umple de bani"... pentru ca nu shi-ar acoperi cheltuielile, intrucat arbitrii europeni sunt destul de scumpi.
4. Daca, totushi, presupunem prin absurd ca Dinamo va cashtiga puncte cinstite, deci shi bani... nu ishi va intari lotul, ci ishi va dezmembra lotul.

...in aceasta ultima ipotetica varianta ar rezulta ca:
a. al nostru campionat va deveni mai slab valoric, deci vor scad shansele unei reprezentari onorabile in eurocupe
b. Dinamo va deveni mai slaba, iar pentru a-shi mentzine suprematzia va recurge din nou la blaturi... deci campionatul nu va fi numai slab ci shi imputzit
c. pentru a-shi acoperi golurile din lot, vor fi racolatzi jucatori de la celelalte cluburi (in marea lor majoritate muritoare de foame), care astfel vor fi slabite shi ele...

Poate am exagerat dar asta e cercul in care se invarte fotbalul romanesc...

Prin urmare, diseara:
Saritzi cu totzii shi strigatzi tare
... (stitzi voi continuarea)


Nu mai inteleg nimic......daca se califica nu e bine....daca nu se califica tot nu e bine..
Sau cele de mai sus sint valabile numai la dinamo, si nu se aplica si la alte echipe? :confused:
PS. Cred ca ai exagerat...

IlMILAN
4th August 2004, 13:17
Nu mai inteleg nimic......daca se califica nu e bine....daca nu se califica tot nu e bine..
Sau cele de mai sus sint valabile numai la dinamo, si nu se aplica si la alte echipe? :confused:
PS. Cred ca ai exagerat...
CE e asa de greu...de priceput.
Omul nu sufera pe Dinamo, nu sufera NG...si deci daca ii injura la sfarsit de saptamana nu poate sa-i aplaude in mijlocul urmatoarei saptamani.
Sunt convins ca daca era Uta, Craiova in cazul de fatza era trup si suflet.Asa respecta-i parerea.
Si inca ceva daca eu sustin o echipa care joaca in alt campionat inseamna ca nu sunt patriot daca tin cu echipa respectiva cand joaca cu o echipa romaneasca? In fiecare an trebuie discutata problema patriotismului? :mda:
hai sa lasam punctele alea si coeficientul UEFA ca oricum nu avem fatza de Europa in ce priveste fotbalul.Ne imbatam cu apa rece. :headbang:

P.S Ti-am raspuns eu pentru ca stiu sigur ca asa e...am lamurit problema asta la o :bere:

cipi13
4th August 2004, 13:27
Pai nici eu nu ii sufar...da daca din greseala merg sus in cupe iau puncte si intra si craiova in cupe....sunt multumit nu ?
Oricum cu cine tii in cazul cluburilor nu tine de patriotism.....asta e valabil doar la nationala....
Si tot cred ca exagerat.....

viole(n)t
4th August 2004, 14:04
cipi13, sa nu uitzi un lucru:

ca acum suntem asha de jos in privintza coeficientului UEFA se datoreaza in mare masura cluburilor cu care zici tu ca tre' sa tzinem...

vasile314tzurka
4th August 2004, 14:07
nu a cluburilor ci a noastra a tuturor:) ca toata societatea romaneasca.

viole(n)t
4th August 2004, 14:17
nu intzeleg unde batzi...

bozo
4th August 2004, 14:24
Nu mai inteleg nimic......daca se califica nu e bine....daca nu se califica tot nu e bine..
Sau cele de mai sus sint valabile numai la dinamo, si nu se aplica si la alte echipe? :confused:
PS. Cred ca ai exagerat...

de ce sa tin cu celelalte echipe?

adica toti care au votat aici ca dinamo e cea mai antipatica echipa acum vin si zic bravo si hai dinamo? sa fim seriosi! sau daca vom juca cu MUtd pe Lia Manoliu o sa strige pentru dinamo - mi-e teama ca din contra

eu de ex. sunt fan 100% al echipelor din Serbia-Muntenegru, cum sa zic ca tin cu steaua sau otelul? a, daca castiga - bravo lor, in rest ura si la gara!

lasati coeficientele, punctele, etc., nu vedeti ca ce se strange intr-un an se risipeste urgent anul urmator? ne trebuie macar 10 ani ca sa refacem faimosul coeficient si sa avem o echipa in plus in tururile preliminare! De ce nu va intrebati mai bine de ce NICI o echipa nu este interesata sa se califice trecand prin cupa intertoto?

IlMILAN
4th August 2004, 15:03
de ce sa tin cu celelalte echipe?
adica toti care au votat aici ca dinamo e cea mai antipatica echipa acum vin si zic bravo si hai dinamo? sa fim seriosi! sau daca vom juca cu MUtd pe Lia Manoliu o sa strige pentru dinamo - mi-e teama ca din contra

eu de ex. sunt fan 100% al echipelor din Serbia-Muntenegru, cum sa zic ca tin cu steaua sau otelul? a, daca castiga - bravo lor, in rest ura si la gara!

lasati coeficientele, punctele, etc., nu vedeti ca ce se strange intr-un an se risipeste urgent anul urmator? ne trebuie macar 10 ani ca sa refacem faimosul coeficient si sa avem o echipa in plus in tururile preliminare! De ce nu va intrebati mai bine de ce NICI o echipa nu este interesata sa se califice trecand prin cupa intertoto?
Bozo :ok: deci nu te supri daca eu tin cu Zilina deseara...asta nu inseamna ca nu sunt patriot..... :D O sa am o dilema daca bateti deseara cu cine o sa tin....si pe Manchester si pe Dinamo ii "iubesc" la fel de mult :mda:

viole(n)t
4th August 2004, 15:15
Bozo :ok: deci nu te supri daca eu tin cu Zilina deseara...asta nu inseamna ca nu sunt patriot..... :D O sa am o dilema daca bateti deseara cu cine o sa tin....si pe Manchester si pe Dinamo ii "iubesc" la fel de mult :mda:

shi eu "simpatizez" cu ManUt, dar parca ca pe Dinamo, nu "iubesc" pe nimeni

bozo
4th August 2004, 15:21
Bozo :ok: deci nu te supri daca eu tin cu Zilina deseara...asta nu inseamna ca nu sunt patriot..... :D O sa am o dilema daca bateti deseara cu cine o sa tin....si pe Manchester si pe Dinamo ii "iubesc" la fel de mult :mda:

de ce sa ma supar??? chiar din contra - apreciez mai curand sinceritatea unei falsitati de "salon"

BTW - Milan = mare echipa! :ok:

cipi13
4th August 2004, 15:22
cipi13, sa nu uitzi un lucru:

ca acum suntem asha de jos in privintza coeficientului UEFA se datoreaza in mare masura cluburilor cu care zici tu ca tre' sa tzinem...

Nu am zis ca tre` sa tinem.....
Da macar sa ne abtinem da la declaratii de genu` "ce m-as bucura sa ia bataie dinamo deseara, as fi cel mai fericit"....Nu zic sa mergem cu totii si sa facem galerie echipelor care nu le suportam.....
Da sa nu facem ca Borcea care a plins de ciuda ca a cistigat steaua....astea sun chestii penibile...


de ce sa tin cu celelalte echipe?
adica toti care au votat aici ca dinamo e cea mai antipatica echipa acum vin si zic bravo si hai dinamo? sa fim seriosi! sau daca vom juca cu MUtd pe Lia Manoliu o sa strige pentru dinamo - mi-e teama ca din contra

eu de ex. sunt fan 100% al echipelor din Serbia-Muntenegru, cum sa zic ca tin cu steaua sau otelul? a, daca castiga - bravo lor, in rest ura si la gara!

lasati coeficientele, punctele, etc., nu vedeti ca ce se strange intr-un an se risipeste urgent anul urmator? ne trebuie macar 10 ani ca sa refacem faimosul coeficient si sa avem o echipa in plus in tururile preliminare! De ce nu va intrebati mai bine de ce NICI o echipa nu este interesata sa se califice trecand prin cupa intertoto?


cit despre intertoto si pentru mine e un mare semn de intrebare.....de ce oare nu folosesc ehipele romanesti sansa asta de a intra in Uefa nu pot sa imi dau seama......

bozo
4th August 2004, 15:23
shi eu "simpatizez" cu ManUt, dar parca ca pe Dinamo, nu "iubesc" pe nimeni
corect!!! vedeti ca asa ne simtim cu totii mai bine?! :ok:

IlMILAN
4th August 2004, 15:24
BTW - Milan = mare echipa! :ok:
:happy
Mai bozo tu esti chiar de treaba.... :D ce ar fi sa fii activ si pe threadul :drak: .
Oricum pana va ajunge o echipa din RO in CL mai avem de asteptat :ciocan:

cipi13
4th August 2004, 15:25
Adevarul e ca Dinamo e cea mai "iubita" echipa.....:)

iulian
4th August 2004, 15:26
Diseara merg pe stadion...vezi mai bozo ce mult va iubesc eu pe voi? :D

IlMILAN
4th August 2004, 15:26
Nu am zis ca tre` sa tinem.....
Da macar sa ne abtinem da la declaratii de genu` "ce m-as bucura sa ia bataie dinamo deseara, as fi cel mai fericit"....Nu zic sa mergem cu totii si sa facem galerie echipelor care nu le suportam.....
Da sa nu facem ca Borcea care a plins de ciuda ca a cistigat steaua....astea sun chestii penibile...

Cipi cum vrei sa tin cu Dinamo :headbang: cand ei vand jucatorii inainte de a incerca sa patrunda in CL?Stai sa vezi cati o sa plece daca nu se califica....perioada de mercato de la turci si de la rusnieci va fi deschisa....si atunci ce rost mai are sa tin cu ei daca tot o prastie o sa faca? :mda:

bozo
4th August 2004, 15:27
Nu am zis ca tre` sa tinem.....
Da macar sa ne abtinem da la declaratii de genu` "ce m-as bucura sa ia bataie dinamo deseara, as fi cel mai fericit"....Nu zic sa mergem cu totii si sa facem galerie echipelor care nu le suportam.....
Da sa nu facem ca Borcea care a plins de ciuda ca a cistigat steaua....astea sun chestii penibile...
cit despre intertoto si pentru mine e un mare semn de intrebare.....de ce oare nu folosesc ehipele romanesti sansa asta de a intra in Uefa nu pot sa imi dau seama......

mai bine nu s-ar inscrie in intertoto! ia uite ce nume serioase sunt acum la 1 pas de uefa: Nantes, Schalke... ei de ce "poate"?

vere, ce-i casuna lui beldeanu pe rednic???? :mad:

IlMILAN
4th August 2004, 15:27
Diseara merg pe stadion...vezi mai bozo ce mult va iubesc eu pe voi? :D
Unde in Ghencea?:D

cipi13
4th August 2004, 15:30
1. Pe vremuri eram si noi pe acolo....da cred ca mai nou vacanta e mai importanta pentru cluburi decit UEFA..
2. Nu prea se stie ce avu cu rednic.....da din cite am inteles de la cei care au vazut emisiunea la televizor in craiova, beldeanu parea ca sa spunem asa "vesel" :bere: si de la asta i s-o fi tras.....
Oricum pe rednic l-au aparat si balaci si ceilalti invitati.....o sa mai vedem ce s-o intimpla.....

cipi13
4th August 2004, 15:33
Cipi cum vrei sa tin cu Dinamo :headbang: cand ei vand jucatorii inainte de a incerca sa patrunda in CL?Stai sa vezi cati o sa plece daca nu se califica....perioada de mercato de la turci si de la rusnieci va fi deschisa....si atunci ce rost mai are sa tin cu ei daca tot o prastie o sa faca? :mda:
Pai io am zis sa tii ?
Am zis ca macar sa ne abtinem de a la ura sa manince bataie....ca oricum o sa manince....daca nu deseara de la manchester sigur...:drak:
Si sa ii lasam in pace sa isi vinda jucatorii.....

bozo
4th August 2004, 15:34
1. Pe vremuri eram si noi pe acolo....da cred ca mai nou vacanta e mai importanta pentru cluburi decit UEFA..
2. Nu prea se stie ce avu cu rednic.....da din cite am inteles de la cei care au vazut emisiunea la televizor in craiova, beldeanu parea ca sa spunem asa "vesel" :bere: si de la asta i s-o fi tras.....
Oricum pe rednic l-au aparat si balaci si ceilalti invitati.....o sa mai vedem ce s-o intimpla.....
:ok: mersi de informatie - ca pe socru-meu degeaba il pun sa se uite la televizor ca ala urmareste doar stirile despre zaibar! :D

IlMILAN
4th August 2004, 15:35
Pai io am zis sa tii ?
Am zis ca macar sa ne abtinem de a la ura sa manince bataie....ca oricum o sa manince....daca nu deseara de la manchester sigur...:drak:
Si sa ii lasam in pace sa isi vinda jucatorii.....
Pai eu nu le-am urat nimic....
ca nu pot scrie pe forum ceea ce le doresc asa ca mai bine ma abtin:D

In rest :ok:

cipi13
4th August 2004, 15:36
Sincer sa fiu si eu ma cam abtin......

Bozo si eu as urmari despre zaibar da nu prea ma nimeresc pe program.....la ce ora se da ? :D

IlMILAN
4th August 2004, 15:36
:ok: mersi de informatie - ca pe socru-meu degeaba il pun sa se uite la televizor ca ala urmareste doar stirile despre zaibar! :D
:happy :happy
Bozo nici aia nu e rau....totul e bine daca omul e informat:D, nu conteaza domeniul in care exceleaza:D e bine ca persevereaza :p

iulian
4th August 2004, 15:43
Unde in Ghencea?:D
Nu....in "groapa" :D ma duc cu ieppy sa aibe pe ce umar sa planga :D:D:D

vasile314tzurka
4th August 2004, 15:44
de bucurie cred eu:)

cipi13
4th August 2004, 15:44
:happy :happy
Bozo nici aia nu e rau....totul e bine daca omul e informat:D, nu conteaza domeniul in care exceleaza:D e bine ca persevereaza :p

Probabil ca are nevoie de informatii proaspete ca sa isi tina colectia de zaibar in cele mai bune conditii......:D

IlMILAN
4th August 2004, 15:45
Nu....in "groapa" :D ma duc cu ieppy sa aibe pe ce umar sa planga :D:D:D
Ai grija ca e periculos.... :D poate te vad maine cu alt nick....ceva de genul UltrasRedDog :D
Pana la urma te tii de pariu? :mda: bleahhhhhhh :evil:

iulian
4th August 2004, 15:47
Ai grija ca e periculos.... :D poate te vad maine cu alt nick....ceva de genul UltrasRedDog :D
Pana la urma te tii de pariu? :mda: bleahhhhhhh :evil:
Stai linistit...eu nu sunt ca alti...azi sa tin cu o echipa...maine cu alta...cum bate vantu si care vine in oras....
De pariu trebuie sa ma tin....pariu e ca raia :D

IlMILAN
4th August 2004, 15:50
Stai linistit...eu nu sunt ca alti...azi sa tin cu o echipa...maine cu alta...cum bate vantu si care vine in oras....
De pariu trebuie sa ma tin....pariu e ca raia :D
Vezi unde bati ca dai pe langa... :headbang: stana:D
P.S Asta este, cu pariurile data viitoare fii mai atent, ca nu stii ce surpriza itzi mai face Jiji:D

uti2102
4th August 2004, 16:01
O sa am o dilema daca bateti deseara cu cine o sa tin....si pe Manchester si pe Dinamo ii "iubesc" la fel de mult :mda:
:evil:
Subscriu! :ok:

bapsy
4th August 2004, 16:14
Eu nu condamn pe nimeni daca nu tine cu echipele romanesti in cupele europene. Daca omul simte doar antipatie fata de acea echipa, de ce sa se forteze sa tina cu ea? Sunt alte gesturi si conceptii care spun mult mai multe despre patriotismul fiecaruia. De exemplu daca huidui un jucator din echipa nationala doar pentru ca joaca intr-o echipa cu care tu nu tii. Si s-a intamplat de destule ori ... asta ar fi de reprosat.

iuliane, ce esarfa vei purta? :D
Eu zic ca o poti folosi pe cea cu Steaua, ca doar tot din Romania este. Nu cred ca-ti comenteaza nimeni nimic, doar te duci la meci din patriotism :D

vasile314tzurka
4th August 2004, 16:17
mde, parca nu ar fi vorba de patriotism asa de mare:)

cipi13
4th August 2004, 16:22
Eu nu condamn pe nimeni daca nu tine cu echipele romanesti in cupele europene. Daca omul simte doar antipatie fata de acea echipa, de ce sa se forteze sa tina cu ea? Sunt alte gesturi si conceptii care spun mult mai multe despre patriotismul fiecaruia. De exemplu daca huidui un jucator din echipa nationala doar pentru ca joaca intr-o echipa cu care tu nu tii. Si s-a intamplat de destule ori ... asta ar fi de reprosat.

nu am condamnat pe nimeni.....
am spus doar ca eu personal consider deplasate unele declaratii la adresa celor trei echipe din cupe.....
Poate ca gresesc, dar asa cred ca e normal.....


iuliane, ce esarfa vei purta? :D
Eu zic ca o poti folosi pe cea cu Steaua, ca doar tot din Romania este. Nu cred ca-ti comenteaza nimeni nimic, doar te duci la meci din patriotism :D

O sa fie alergat in groapa din patriotism....:D

IlMILAN
4th August 2004, 16:36
O sa fie alergat in groapa din patriotism....:D
Asta nu ar fi o problema ar mai slabi si el un pic:D

bozo
4th August 2004, 16:37
Probabil ca are nevoie de informatii proaspete ca sa isi tina colectia de zaibar in cele mai bune conditii......:D

cipi, stai linistit ca-i stie bine pe aia de la statiunea viticola...

...treaba cu fluieratul jucatorilor / patriotism...aici nu mai sunt de acord, nu de alta dar ne-am incurca definitiv - pe ala il fluier ca e de la steaua, pe alalalt ca e la ajax dar eu tin cu PSV...ar fi rasu' :drak:
aici nu sunt - parerea mea - decat doua solutii:
1) Nasu pune preturi ca la Rom-Ger si vine doar lume subtire si fluieram de pe podul Grant
2) Sa joace mai multe meciuri la craiova - solutie sa tarnsforme manivela aeroportul in aeroport international, baga 2 curse regulate cu italia si nu mai poate nimeni refuza ca nu e aia sau ailalta...

cipi13
4th August 2004, 17:05
Si se poate face alimentare cu zaibar la orice ora ......

bozo
4th August 2004, 17:24
amin!

sames44jc
4th August 2004, 17:25
ce patriotism ?

bapsy
5th August 2004, 09:29
Cam putini suporteri au fost la Dinamo-Zilina. S-a plans si Borcea, saracu'. Si cand te gandesti ca o parte din ei au fost stelisti care au pierdut pariuri ... sau au mers din patriotism la meci ... :rolleyes:

cipi13
5th August 2004, 10:54
Pai au fost toti dinamovistii acolo.....
Da` e stadionul mare si am avut senzatie ca sunt mai putini.....:D

IlMILAN
5th August 2004, 10:56
Pai au fost toti dinamovistii acolo.....
Da` e stadionul mare si am avut senzatie ca sunt mai putini.....:D
:happy :happy
Si cand te gandesti ca au fost si stelisti :D te iau frisoanele cand te gandesti ce a fost in "groapa":D

cipi13
5th August 2004, 10:59
Bine ca nu m-am dus.........ma pierdeam pe acolo....:D

Elgorriaga
10th August 2004, 01:26
5.Dar sint echipe cu care n-am putut sa tzin, cand imi amintesc anul 89 cand prinsese loc prin decret ..Flacara Moreni si Victoria prin aranjamente atat de fatzise ca ti se face scarba , MI-AM DORIT SA PIARDA, CHIAR SA FIE UMILITE. La fel Natzional cand s-a dus in dauna Craiovei in 96 cand i-a luat Halgian de pe penultimul loc si i-a dus pe 3 inaintea noastra printr-un sir nesfarsit de blaturi. Nu am putut tzine nici cu Brasovul cand a jucat acum catziva ani in Uefa cand stiam ca am invins Bacaul impotriva majoritatzii jucatorilor si a conducerii , dar s-a facut Dossey ca nu pricepe si si-a pus Andrassy I ambitzia :evil: :evil: :evil:


Da, dar ce te faci, ca mult-hulita Victoria e una din putinele echipe romanesti ajunse vreodata in primavara europeana ?!? (numai Dinamo, Steaua si Craiova au mai reusit asa ceva, daca nu ma insel)

RstInPc
10th August 2004, 09:09
Manevre, blaturi, echipe bagate in "A" prin decret nu mai conteaza. Asta nu se vedea in jocurile din Europa. In acea perioada asa zisa de meciuri aranjate si plina de jocuri de culise, am ajuns cu trei echipe in primavara Europeana (Steaua, Dinamo si... mult hulita Victoria), Steaua a castigat Cupa Campionilor si Supercupa (doar ghinionul si arbitrii au facut sa nu castige si Cupa Intercontinantala), Dinamo si Craiova au ajuns in semifinalele Cupelor Europene.
As mai vrea eu campionate d-astea aranjate dar sa vedem iar semifinale de cupe euopene cu echipe romanesti !!!

dlgicu
10th August 2004, 09:42
Te cred si eu ca ti-ar conveni sa se imparta jucatorii buni la 2 echipe, ce refuza astea la inca 2-3 echipe, sa nu aiba voie nici un jucator sa iasa din tara, restul echipelor sa faca figuratie in campionat... apoi te asigur ca rezultatele in cupele europene nu vor intarzia sa reapara.
80% din titluri asa le-ati luat si voi si steaua, asa ca de ce sa nu va convina?

fia
10th August 2004, 09:48
As mai vrea eu campionate d-astea aranjate dar sa vedem iar semifinale de cupe euopene cu echipe romanesti !!!
Dar ai fi deacord ca de exemplu sa merga in cupe Rapid si Craiova, iar Dinamo si Steaua sa fie echipe de jumatatea a doua a clasamentului... Sa mai retrogradeze... sa mai promoveze etc?

Oricum... nu are sens discutia... de intors nu ne mai intoracem...

RstInPc
10th August 2004, 10:09
sa nu aiba voie nici un jucator sa iasa din tara
Asta ar fi cea mai buna solutie pentru redresarea fotbalului la nivel de echipe de club si chiar Nationala. Jucatorii sa fie blocati de la orice trensfer "afara" pana la implinirea varstei de 25-26 ani.

Nu sunt sub nici o forma adeptul blaturilor sau altor aranjamente, departe de mine gandul asta. :nah: Chiar vreau un campionat cat mai corect si sa mai catige campionatul echipe precum Craiova, Argesul, Farul etc. Bine, asta doar daca demonstreaza ca sunt mai bune decat "granzii" bucuresteni.

Eu sunt suporterul oricarei echipe romanesti care joaca in cupele europene. Trebuie facuta bine distinctia intre a fi suporterul unei echipe in campionat si a fi un fanatic absurd care nu vede nimic in jurul sau decat echipa favorita. :rosu:

dlgicu
10th August 2004, 11:32
Hehe, uita-te mai intai la votul meu inainte de a te apuca sa dai cartonase rosii.
Postul meu se referea strict la acea afirmatie a ta.
Blocajul jucatorilor e o absurditate, de ce sa nu castige un jucator cat poate de mult atat cat e in forma si sa il tina o echipa romaneasca cu cateva mii de dolari pe an doar ca exista o lege in acest sens? De dragul interesului (ipotetic) al unei echipe nationale mai puternice? Pai cu FRF-ul lui Sandel, cu liga lui Mitica, cu nationala lui generalul viitor senator si cu guvernul lui Nastase interesul echipei nationale oricum va fi pe ultimul plan, mult in urma interesului (comisionului) personal.
18-20 de ani ar fi o varsta rezonabila si din cauza unei astfel de legi nici nu a jucat pana acum Keseru la Nantes, dar la 26 de ani unii degeaba mai pleaca.

Echipele romanesti de club puternice vor reaparea atunci cand se va iesi din cercul vicios cumparam ieftin/crestem - vindem nu conteaza cum dar sa fie comisionul gras - pastram comisionul - o luam de la capat cu cumparam ieftin/crestem si se va intra pe o panta ascendenta a profitului din vanzari corecte reinvestit in club. Asta cat ne mai laudam ca suntem izvor nesecat de talente ca cine stie cum seaca izvorul si lasa toti "oamenii de fotbal" pe uscat.

cipi13
10th August 2004, 11:34
Asta ar fi cea mai buna solutie pentru redresarea fotbalului la nivel de echipe de club si chiar Nationala. Jucatorii sa fie blocati de la orice trensfer "afara" pana la implinirea varstei de 25-26 ani.


Pai asta e la latitudinea clubului....face un contract in care se arata clar in ce conditii poate pleca jucatorul...daca marcheaza un anumit numar de goluri, joaca un anumit numar de meciuri si asa mai departe.....
Pentru ca in multe cazuri pina acum au plecat jucatori ca sa se incaseze diverse comisioane.....

Denis
11th August 2004, 07:57
Toate 3.......Mai mult Otelul /hello , of course

ViolaBoy
13th February 2005, 11:12
un nationalist roman :)) http://www.totalfootballforums.com/forums/index.php?showtopic=1108&pid=55588&st=20&#entry55588