PDA

View Full Version : FCM Bacau



Pages : [1] 2

Edgar
25th May 2003, 03:20
Linie de clasament all-time in prima divizie:

Editii - 38
Meciuri - 1199 Victorii - 461 Egaluri - 230 Infrangeri - 508
Golaveraj 1442 - 1652
Puncte 1251

Cea mai categorica victorie: 6 - 0 cu U Craiova (88-89)
Cea mai severa infrangere: 0 - 8 cu Steaua (56, 69-70).
Jucatorul cu cele mai multe prezentze in prima divizie la FCM Bacau: Gheorghe Andriesh (319).

Statisticile nu includ shi sezonul 2002 - 2003.

nemo_
27th June 2003, 18:24
hai bacau!la anu'....cupa UEFA!!!

seby
29th June 2003, 13:53
Sezonul 2003/2004 - Cupele europene.
Hai Moldova! :yeah:

DRAGOS
30th June 2003, 18:58
... si CEAHLAUL!!!!



eu cu CEAHLAUL :kiss:

DRAGOS
1st July 2003, 12:55
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PÂNĂ LA MOARTE!!!!! și cu juventus torino :D

seby
6th July 2003, 12:16
Ce FCM BACAU nu are fani?
Chiar nu scrie nimeni aici?

baubau
9th July 2003, 14:12
Bacau fanii? :D Cu un presedinte care da numeste stadionul dupa numele sau ...nu prea cred...or fii cativa dar se ascund :boring:

Poate peste ceva timp ne vom innvecina cu orasul Seche! :swear:

seby
14th July 2003, 19:55
Poate au fani care nu știu de acest forum sau nu au acces la internet.

danutu'
20th July 2003, 04:45
Salutare, dragi bacauani...
hai sa ne unim sa-i eliminam pe taranii astia de la piatra, care au ocupat spatiul aici...
tot bacaul ramine echipa moldovei...de folcloriste si de...pinalty nu vrem sa mai audem...
auzi cica aia sunt tari...
ei nu stiu ca orasul lor, chiatra neamt incape in ...STADIONUL NOSTRU...

ba la pascut cu voi, taranilor...

HAI BACAUL!!!!!!!!!! :) :D

deep purple
20th July 2003, 09:21
niste vecini aveti si voi si pe aia ii urati? Mai bine le-ai ura sa se dea pe brazda cea buna, in frunte cu pinalty-ul lor.

Gabriel
20th July 2003, 10:12
mi se pare simpatic ca un bacauan sa spuna despre Piatra Neamt ca sunt tarani. :P

echipa Moldovei este Unirea Iasi. parerea mea ! 8)

DRAGOS
20th July 2003, 17:56
NU vă mai luați de PIATRA-NEAMȚ!!!!! FCM Bacău nu are valoarea Ceahlăului și nici nu o va avea niciodată!!!!!!! Cât de Poli Iași ..... :D ăla-i stadion???? vai de el :oops:

danutu'
27th July 2003, 05:23
acusi incepe campionatul si trebuie sa fim alaturi de echipa...

haideti dragi bacauani sa ne unim si sa invingem...

va fi greu ca desteptu' de sachi l-aq scapat pe prunea, care facea jumate de echipa...

ady_azzuro
27th July 2003, 14:25
Fara prunea e cam greu pt voi el v-a scapat de la retrogradare :thinkso: :thinkso: .
Ciocoiu a plecat?

Gabriel
27th July 2003, 14:34
bai baiatule , tu esti tzacanit la cap ? nu ai ochi sa vezi ca mai exista un subiect cu Bacau ?

ce ne facem , dragi colegi de moderare ? cum draq se unesc 2 subiecte pe un forum phpb sau cum i-o zice ?
bah..vbulletinul e aur curat. :happy

ady_azzuro
27th July 2003, 14:42
Tu vb cu mine mah?
Da' ce treaba ai unde scriu?
Te-a jignit cineva pana acuma?
Nu ma intereseaza neamu vostru mah :ciocan: :ciocan:

ady_azzuro
27th July 2003, 15:23
Iashiul este o echipa cu traditie in fotbalu romanesc , bacau shi ceahlaul sunt mici copii :D :D

EDMOND_
27th July 2003, 17:17
Azzuro , nu cred ca vorbea cu tine , vorbea probabil cu cel care a deschis acest forum ,despre Bacau

ady_azzuro
27th July 2003, 18:11
Se pare ca vb cu el
NU shtiu sigur
Oricum nu avea nici un motiv sa ma jigneasca /nope/ /nope/

Gabriel
28th July 2003, 01:06
nu am vorbit cu tine , ady_azzuro ! ce ai cu mine ? vorbeam cu danutu' care nu citeste cu atentie forumul !

seby
28th July 2003, 08:13
FCM BACĂU-CEAHLĂUL 0-1
CEAHLĂUL-FCM BACĂU 2-1
Nu suntem noi echipa Moldovei, dar suntem cei mai buni.

ady_azzuro
28th July 2003, 14:20
scuze gabriel

georgy
29th July 2003, 21:52
ceahlaule sa pupi undeva bacaul ba... ca nimic nu-i de tine...
da, ma , avem si noi uscaturile noastre incepand cu conducerea dar tot suntem mai tari ca voi...pispireilor
hai bacaul tata ca suporterii sunt cu tine

georgy
29th July 2003, 21:55
baietii aratati tarii intregi cine sunteti cu adevarat
va saruta g. din anglia :happy

vexxu
5th August 2003, 00:55
cred ca ar fi maia bine ca baietii din piatra sa taca si sa-si aduca aminte cine le-a ars (singura) peluza...ce ziceti baieti? :?

seby
7th August 2003, 08:05
Deci recunoști că sunteți necivilizați. :drak:

rasheedkpenny
7th August 2003, 12:30
cred ca ar fi maia bine ca baietii din piatra sa taca si sa-si aduca aminte cine le-a ars (singura) peluza...ce ziceti baieti? :?

Nu cred ca este ceva cu care ar trebui sa bravezi, din contra...

DRAGOS
12th August 2003, 16:55
ceahlaule sa pupi undeva bacaul ba... ca nimic nu-i de tine...
da, ma , avem si noi uscaturile noastre incepand cu conducerea dar tot suntem mai tari ca voi...pispireilor
hai bacaul tata ca suporterii sunt cu tine
Ati luat-o de la Gloria cu 3-0 acasa iar noi am batut cu 4-1. Poate ca Bacaul trebuie sa ne pupe undeva nu noi pe ei. De cateva sezoane numai Ceahlaul e campioana Moldovei!!!!! /hello

flavius
14th August 2003, 16:07
Dragos are dreptate! Cand ajungeti la nivelul nostru (evident superior) sa mai vorbiti de CEAHLAUL /nope/

DRAGOS
14th August 2003, 16:39
ady_azurro, tu te iei de Ceahlăul și de Bacău spunând că sunt mici copii pe lângă Poli Iași. E cumva în Div. A și nu știu eu? Ești dilit la cap sau te bagi în seamă? :x :evil:

ady_azzuro
14th August 2003, 20:52
E vai de mama ta dragosh
Ciocu mic veziti de pietrishicile tale :D :D

DRAGOS
14th August 2003, 21:20
Eu as vrea sa incetam cu conflictul asta dar se pare ca tu nu esti de aceeasi parere!!!!!!

ady_azzuro
14th August 2003, 23:42
Gata dragos incetez, dar de fiecare data tu m-ai pui un pai pe foc.
Gata liniste .
Si succes ceahlaului la timisoara :thinkso: :thinkso: .

PEACE OUT!! :) :)

DRAGOS
15th August 2003, 19:52
Merci la fel!!!!! Voi veti avea mai multa nevoie de noroc decat noi. Voi aveti cu Bacaul care are nevoie de puncte!!!!!! BAFTA!!!!!

flavius
16th August 2003, 13:42
SUCCES Bacaului! Chiar daca nu am nimic cu oltenii imi doresc victoria bacauanilor! :happy

ady_azzuro
16th August 2003, 13:49
si yo chiar daca nu am nimic cu moldovenii :thinkso: :thinkso: imi doresc victoria oltenilor :evil: :evil:
FORZZA STIINTA!!!!
Dupa parerea mea bacauanii ar face bine sa nu se bage cu fundul in poarta ca vor lua multe boabe. Nu mai au acelasi portar si aceiasi aparare :thinkso: :thinkso: .
Mi-ar place sa aplice o tactica deschisa de joc Bacaul astfel meciul va fi mai spectaculos :D :D :D

Edgar
16th August 2003, 23:23
Hmmm... Cum de nu a zic nimic oltenii? :? Dupa meciul cu Otelul am vazut ca au intrat masiv sa-si spuna oful. :P

EDMOND_
16th August 2003, 23:36
Edgar , felicitari pentru punctul obtinut! Numai ca urciorul nu va merge de multe ori la apa ...jucand asa veti fi una din echipele care vor lupta pentru salvarea de la retrogradare..si una din echipele cele mai urate din campionat! Nu am nimic cu o echipa care joaca in deplasare si mai face si antijoc ( o minge trimisa afara , o intarziere a repunerii mingii in joc ...)
dar sa joci teatru si sa te tavalesti pe jos un meci intreg ( iar apoi cum se reia jocul sa ceri sa intri in teren de parca nimic nu s-a intamplat! ) asta depaseste deja ceea ce am vazut pana acum! V-a costat destul de scump ( 6 cartonase galbene si un cartonas rosu ) , sper sa fi meritat si sa va ajute punctul asta...

Edgar
16th August 2003, 23:52
EDMOND_, eu nu tin cu Bacaul. Am deschis topicul asta pentru ca nu era nici unul pentru Bacau. Eu nici n-am vazut meciul. Nu stiu daca punctul a fost meritat sau nu. Divizia A nu prezinta interes pentru mine pana nu va promova si Iasiul in A. Daca o sa se intample asta vreodata. :( Am postat chestia de mai inainte pentru ca dupa meciul cu Otelul ati intrat pe forumul lor (care "lor" nu stiu pentru ca nu prea sunt galateni pe forum) si ati inceput sa spuneti tot felul de chestii. Acu eram curios ce o sa spuneti dupa ce Bacaul v-a smuls un punct chiar pe Ion Oblemenco.

EDMOND_
17th August 2003, 00:02
Edgar , eu nu am intrat! Probabil azzuro , dar pe el il cam ia valul , este foarte foarte tanar , nici nu stiu daca este la liceu ( daca da probabil in anul I )...Chiar daca nu esti suporter al Bacaului ..ce am spus ramane spus... Ce mai este pe la Iasi ?

Edgar
17th August 2003, 00:09
Nimic interesant... Astept cu maaaaaaaaaaare nerabdare sa inceapa sesiunea de toamna. :x

EDMOND_
17th August 2003, 01:03
Cam nasol! Succes !

DRAGOS
17th August 2003, 16:05
BRAVO, pentru egalul pe care l-ati scos la Craiova. Aveati nevoie de puncte!!!!!

EDMOND_
17th August 2003, 20:18
Dragos , nu prea ai pe cine sa feliciti....se pare ca suntem numai craioveni si ...Edgar, aici!

DRAGOS
18th August 2003, 12:29
Eu am zis chiar daca nu e vreun bacauan pe aici. MERITAU, nu!!!!!!

EDMOND_
18th August 2003, 14:54
Daca tu zici .... Iti dau totusi niste citate din presa de astazi...
" Moldovenii au stat la cutie , s-au tavalit pe jos fie de batranete , fie cand vreun jucator oltean a avut tupeul sa se apropie la o distanta mai mica de un metru " " Confuziei oltene moldovenii i-au raspuns cu elemente de antijoc multilateral dezvoltat. Circ condimentat cu masina salvarii . Fotbal si spectacol altadata " . Nu-ti doresc decat ca bacauanii sa joace la fel si la Piatara Neamt....
Oricum , acum le-a mers... Insa , dupa parerea mea , daca vor continua la fel , poate vor mai scoate cate un punct ici , colo... Dar , mai mult ca sigur , Seche va trebui sa scoata bani sa mai cumpere odata locul in divizia nationala....

DRAGOS
19th August 2003, 17:00
Orice punct castigat in deplasare este demn de felicitari chiar daca face antijoc. O echipa care se bate pt. titlu cum ziceti voi ca e Craiova ar fi trebui sa reuseasca sa strapunga apararea Bacaului (asta insemna echipa puternica)

danutu'
19th August 2003, 20:23
gata ma las de prostii...daca credeti ca am gresit ,imi cer scuze...dar ma aprind repede cind vad ceva la adresa bacaului...si trebuie sa-i raspund...
sunt un suporter adevarat al bacaului...am facut parte din galerie, am mers cu echipa in deplasare si m-am simtit ofensat cind vad ceva "contra" impotriva echipei mele...
daca exista un bacauan adevarat sa-mi scrie sau simpatizant al echipei si vom discuta pe larg...

multumesc frumos...

danutu'
19th August 2003, 20:25
poate facem ceva cu farul, ca ar fi groaznic sa pierdem...

EDMOND_
19th August 2003, 20:36
Danutu mah,daca esti suporter adevarat al Bacaului..du-te pe Forumul Bacaului , aici ,pe Suporter se deschide un singur forum pentru fiecare echipa...exista deja unul , du-te si scrie acolo ca si asa acolo nu sunt bacauani , scriu altii de la alte echipe , du-te acolo si vom avea si noi un bacauan veritabil!

EDMOND_
19th August 2003, 20:41
Acelasi lucru , Danutu! Mergi si intretine discutiile pe forumul Bacaului , ca tot nu are cine sa o faca acolo!

tudoor
26th August 2003, 23:04
Din cate am vazut nu prea sunt suporteri ai Bacaului pe Forumul asta! oricum poate se gaseste cineva sa-mi zica ce se mai intampla pe acolo inaintea meciului de sambata. Sper ca nu ati uitat ce s-a intamplat anu trecut.... si sper sa nu fie si anu asta la fel /nope/ ! In ultima etapa voi ati jucat f. bine si ati batut 4-3 si noi am facut probabil cel mai prost meci din ultimi ani (care mirosea tare a blat...)! De la noi se pare ca vor lipsi Mihai Baicu (leziune la adductori) si Balint. Oricum Buga este mare forma si incepe sa se gandeasca la nationala...

FC Brasov - FCM Bacau, sambata (30 august), ora 16:00, in direct pe Prima TV !

Epurean
28th August 2003, 02:47
Fratilor sunt mii de inimi galben albastre in tara asta dar nu au auzit de pagina voastra
Fortza FCM Bacau :yeah:
Fortza FCM Bacau
Fortza FCM Bacau
------Moldova Suntem Noi-----
bine Danee :yeah[/b]

Epurean
28th August 2003, 03:30
Fortza FCM Bacau
Bine Danut ne vedem la brasov unde vom face un 1-1 :D 8)
FortzaFCM Bacau

Bai Voi astia cu ceahlau hai sa fim seriosi:
-Galeria e de 20 de suporteri
-pe stadion veniti 2000 de spec pe meci
-Cehalau-FCM 0-0 sezonu trecut am fost 2000 de la bacau
ASa ca mai aveti de invatat[/url]

DRAGOS
28th August 2003, 10:29
Fratilor sunt mii de inimi galben albastre in tara asta dar nu au auzit de pagina voastra
Fortza FCM Bacau :yeah:
Fortza FCM Bacau
Fortza FCM Bacau
------Moldova Suntem Noi-----
bine Danee :yeah[/b]

Cred ca te refereai la Ceahlaul deoarece in ultimii ani noi am fost peste voi in clasamente!!!!!!! :happy

DRAGOS
28th August 2003, 10:36
Fortza FCM Bacau
Bai Voi astia cu ceahlau hai sa fim seriosi:
-Galeria e de 20 de suporteri
-pe stadion veniti 2000 de spec pe meci
-Cehalau-FCM 0-0 sezonu trecut am fost 2000 de la bacau
ASa ca mai aveti de invatat[/url]

unde ati fost 2000?????? voi nici acasa nu sunteti 2000 mai increzutilor. Aveti bani (mai bine zis aveati) si nu stiti ce sa faceti cu ei. Locurile care sunt rezervate pe stadion la noi pentru oaspeti sunt in numar de 700 si tu zici ca ati fost 2000. Galeria nostra e de 50 nu de 20!!!!! Ai gresit :D , ce sa-ti fac!? Degeaba aveti galerie daca nici in meciurile oficiale nu ne bateti (cat despre amicaluri nu mai zic: 1-0 si 2-1 pt. noi in aceasta vara).

deep purple
28th August 2003, 11:01
Galerie de 50... :shock: :shock: :shock: :shock:
Va si numiti cumva?

DRAGOS
28th August 2003, 11:13
Black Devils

Epurean
29th August 2003, 01:32
Omule daca nu crezi cati am fost http://www.fcmbacau.ro/images/stories/galerialapiatraneamt.jpg si uitete la poza
Haha Frumoasa Galerie 50 de suporteri :>>
Vedeti voi in noiembrie cati venim :D iti sugerezi sa numeri de data asta sa nu te mai inseli ... ca noi venim si mai multi la la ce stadion aveti voi de 10.000 de locuri .Da stai ca daca ma gandesc bine la 'uriasa' po****tie pe care o aveti ... e bunut stadionu 8)
---Fortza FCM Bacau---

DRAGOS
29th August 2003, 11:21
Numara si tu oamenii din poza aia si vezi ca nu sunt nici o mie!!!! Ironiile tale despre stadion si despre oras nu deranjeaza pe nimeni. Degeaba te chinui sa scrii astfel de mesaje.

deep purple
29th August 2003, 13:10
Mai baieti mai incetati cu ura asta locala. Sunteti vecini si v-o spun din experienta ca nu-mi place unde s-a ajuns intre Poli si UTA. Mai bine fiti uniti ca nu sunteti la mare distantza unii de altii.

DRAGOS
29th August 2003, 19:04
daca vine Bacaul peste noi dispare Piatra-Neamtul de pa fata Pamantului!!! :D :)

Epurean
31st August 2003, 02:42
Chetricelule faci aberatii mari in privinta galeriei dar totusi am auzit ceva Petrolul Baicoi au o galerie de vreo 50-60 de suporteri putin mai numeroasa ca a voastra,poate va uniti stiu eu,va azut eu cu un baner ULTRAS Piatra Neamnt si faci o galerie ... Armata Ultra 2 8) :D

Ai vazut ce galerie am avut la Brasov?? 250 ... A avut vreodata Ceahlau o asemenea galerie aaa scuze asemenea spectatori :drak: :P

Inima noastra mereu va fi Galben Albastra

tudoor
31st August 2003, 22:51
hai mah lasa vraja!!!! ati fost cam 150... pana la 250 mai e baiete! si v-am mai si spart autocarul ca sa tineti minte sa nu mai injurati Brasovul!!!!!!! oricum nu va compar cu aia din Piatra-Neamt care vin cam 20! cat despre meci ati avut bafta in mod normal trebuia sa va dam inca 2 goluri!!!!
FORZA STEAGU'!

Epurean
1st September 2003, 02:04
Tudorele da,doar veniti si voi la Bacau...ce crezi ca Scapati :evil:
Orcum 200 am fost eram cu vreo 30 mai putini ca voi :yeah:

tudoor
1st September 2003, 18:04
dap.. si asta e adevarat, ne mai vedem noi in primavara!! voi ati fost tzarani si ne-ati injurat... doar era clar ca nu iesiti din Bv fara nici un geam spart! ati avut noroc ca nici noi nu ne-am organizat, ca altfel era prapad!! si la voi oricum nu se intampla nimic.. cu galeria aia a voastra de copii... :P :P :P !
Forza steagu'!

[cateva poze de la FC Brasov 2-2 FCM Bacau pe: http://stegaru.tripod.com ]

Epurean
2nd September 2003, 01:39
tudorele Bacau are 2 Galeri Taurii Furiosi care sunt vreo 30 % Copii,sau peluza Nord si a 2 galerie Suppras Fioroso ,ce-l mai mic mebru avand vreo 16 ani :D 8)
Daca tu pleci din Bacau fara oleaca te bataie si geamuri sparte sezonul viitor iti promit ca nu mai aduc galerie la Brasov...credema daca tu nu pleci acasa cu autocaru spart sau cu vreun cap spart eu nu vin la Brasov 2004-2005 :ciocan:


---Forza Bacau---

Epurean
2nd September 2003, 01:46
Fortza Fcm Bacau

Epurean
2nd September 2003, 02:20
Bine ati venit pe forumul FCM Bacau...
Fortza FCM Bacau
Hai sa le aratam fratilor cine suntem noi :yeah:
Toti care vor sa ne faca nu vor reusii /fu/

rasheedkpenny
2nd September 2003, 11:22
daca copacii sunt cum sunt "... iubirea pentru Seche e un zid/
Care nu se-nfioreaza de-a ta faima, mah Rapid!"

Mai in gluma, mai in serios postarea asta nu isi are loc pe Suporter - exista deja un topic Bacau! Din acest motiv am mutat subiectul in alta parte!

Grigorie
2nd September 2003, 12:32
Pai se vede treaba ca nu prea e mutata!

PeaceKeeper
2nd September 2003, 23:12
Epureanule ce esti asa violent mah?!?!?!?!
:
"Daca tu pleci din Bacau fara oleaca te bataie si geamuri sparte sezonul viitor iti promit ca nu mai aduc galerie la Brasov...credema daca tu nu pleci acasa cu autocaru spart sau cu vreun cap spart eu nu vin la Brasov 2004-2005 " :?
Cu cine vrei sa te bati mah,e fotbal nu razboi(chestia asta i-am spuso si unui suporter al Ceahlaului,se pare ca semanati doar sunteti tot moldoveni)!
Calmeaza te si gandestete ca nu rezolvi nimic prin razboi!

Epurean
3rd September 2003, 02:13
Ziceai de un topic cu FCM unde-I? :)

Forza Bacauuuu :yeah: :yeah:

rasheedkpenny
3rd September 2003, 09:54
Pai se vede treaba ca nu prea e mutata!

Eu am mutat thread-ul pe Intern... acum vad ca cineva l-a unit cu cel de pe Suporter! Foarte bine! Nu stiam ca functioneaza...

Dan3lino
10th September 2003, 00:27
Fratilor sunt mii de inimi galben albastre in tara asta dar nu au auzit de pagina voastra
Fortza FCM Bacau :yeah:
Fortza FCM Bacau
Fortza FCM Bacau
------Moldova Suntem Noi-----
bine Danee :yeah[/b]

din miile alea de inimi galben albastre doar cateva zeci tzin cu bacau ,restu sunt petroliste!
:happy Petrolul :happy Petrolul :happy Petrolul :happy Petorlul :happy

DRAGOS
11th September 2003, 19:42
Degeaba va exista un topic cu FCM Bacau pentru ca va avea cine sa scrie in el!!! Chiar daca voi aveti galerie mai mare (din cauza ca orasul e mai mare) si stadion mai modern Ceahlaul e mai iubita decat Bacaul. Cand echipa a fost in momente grele noi am fost la stadion si am incurajat-o nu cum faceti voi, huiduiti!!!!

seby
11th September 2003, 22:07
Da voi nu va iubiți echipa cu adevărat.De fapt asta se va vedea dacă retrogradați, atunci probabil stadionul ar fi gol.

DRAGOS
12th September 2003, 16:55
Si nici asa nu e prea plin. La ce capacitate are si la ce mare e orasul Bacau ar trebui sa fie plin la orice meci. Poate nu sunteti asa de fanatici precum ziceti (zice Epurean) !?

flavius
12th September 2003, 17:33
Si nici asa nu e prea plin. La ce capacitate are si la ce mare e orasul Bacau ar trebui sa fie plin la orice meci. Poate nu sunteti asa de fanatici precum ziceti (zice Epurean) !?

Corect! Dragos are dreptate! Voi sunteti fanatici numai cu gura! Va dati mari cu galeria si-atat! Daca retrograda echipa nu mai venea nimeni la meciuri!
CONCLUZIE: Nu tineti cu adevarat la echipa voastra!
Noi chiar daca nu avem cine stie ce galerie suntem foarte atasati de echipa. :yeah:

DRAGOS
12th September 2003, 20:56
Ceahlaul va ramane totdeauna campioana Moldovei. Nu a mai avut probleme cu retrogradarea de cativa ani buni (in jur de zece) in schimb voi (Bacaul) si Otelul...

DIXX
20th September 2003, 17:56
E bine sapte sau vroiati mai mult? :D :D :D :D :D :D :D
Asta e valoarea voastra echipa de ratati ce sunteti,de data asta n-a mai functionat manevra cu arbitrul distrusilor. :P
FORZA STEAGU!!!

Vulturul
9th October 2003, 12:47
www.fcarges.3x.ro

DRAGOS
9th October 2003, 14:19
E bine sapte sau vroiati mai mult? :D :D :D :D :D :D :D
Asta e valoarea voastra echipa de ratati ce sunteti,de data asta n-a mai functionat manevra cu arbitrul distrusilor. :P
FORZA STEAGU!!!
La cine te refereai ca e echipa de ratati????? La Ceahlaul sau la FCM Bacau???

webmaster-tifo
24th October 2003, 12:51
sal problema pt care iti scriu este urmatoare fac un site despre miscarea ultra din romania si am nevoie de informatii despre ultrasii stelisti...astept un raspuns din partea ta daca ma poti ajuta...bafta... cine ma poate ajuta il rog sa ma contacteze la adresa:miscarea_ultra@personal.ro

Diu
24th October 2003, 17:54
Din miile ale` de inimi galben albastre mai sunt si cateva sute de mii olimpiste.. :_))..

DRAGOS
25th October 2003, 17:13
PRONOSTIC pt. meciul de maine de la ora 14:30
CEAHLAUL-FCM Bacau 1-0[/b]

flavius
26th October 2003, 19:49
ha-ha-ha!!! tzapa!!! campionii moldovei sau impus luati /fu/ bacauani imputiti !!! tarani, huligani!!! la sapa cu voi!!

DRAGOS
27th October 2003, 20:25
ASA E flavius!!!!!!!
Taranii sunt ei. Ei sunt cu oile si cu vacile iar noi cu fotbalul si golurile!!!!!!
/fu/ fraierilor!!!!
Se lasa noaptea-n cimitirul Belu
Vine Otelul sa isi ia apelul
Vine BACAUL ( /fu/ ) sa isi ia pomana
Si tot CEAHLAUL este campioana!!!!! (Moldovei :fuck_off: :jerk: )

MaPaX
19th November 2003, 21:09
Vineri, 21 noiembrie ora 20:00 in direct pe ProTV > FCM Bacau - Steaua
Sper sa castigati :)

N0_NaM3
23rd December 2003, 23:16
"Fotbal: FC UNIREA(Apulum), Rapid, Real Madrid, Inter, Manchester United, Bayern Munchen, Lyon, Besiktas, Celtic, Ajax, Club Brugge, Sporting Lisabona...,"
....FC PETROLUL PLOIESTI, FC Barcelona, Juventus , Liverpool, Bayern Munchen, Marseille, Besiktas, Glasgow Rangers, Ajax, Club Brugge shi FC Porto...am facut shi yo o comparatzie, sper ca nu te superi...Shi pacat ca nu potzi tzine doar cu o echipa din ROM, MaPaX ... :degete: steaua, dinamo shi rrapid

Mariusmadmax
9th January 2004, 22:17
Toata stima pentru Sechelariu .
Fecali:ciocan: Sechelariu
/hello
:D

Mariusmadmax
9th January 2004, 22:19
Cristea , trebuie trezit !
GP - este tentacula caracatitei fecali .
Pentru numirea lui Lupescu - FELICITARI
Este un tip foarte serios .

ady_azzuro
16th January 2004, 14:16
Marius, vorbesti singur aici, nu exista vre un suporter bacaun pe forumul acesta, parca era unul demult, dar nu prea a mai trecut pe topicul acesta...

Rechinul
31st January 2004, 12:59
Hai Salut ce tot aveti cu Bacaul ce va deranjeaza asa de mult? inainte sa vorbiti de bacau uitativa mai bine la steaua rapid dinamo care sunt CLUBURI MARI CAMPIOANE ALE ROMANIEI si nu sunt in stare sa treaca de runda 2 in ufea cup fotbalul intern romanesc sufera deaja imens si este practic fara viitor in loc sa tipati hai piatra jos bacaul sau hai rapidu jos steau mai bine puneti-va intrebarea ce sar putea face sa avem o echipa in romania care sa joace la nivel european fie ca este bacau rapid pitesti timisoara sau stiu eu care... eu personal sunt din Bacau si normal ca sunt si putin Fan al Bacaului insa inima mea bate doar pentru echipa NATIONALA si Heartha BSC deci OLE OLE OLE HEARTHA BSC HAI ROMANIA SI BACAUL

simpson
19th March 2004, 12:19
Ai pus punctul pe I, Rechinule, insa mi-e teama ca nu prea are cine sa te inteleaga, si aici ma refer mai ales la olteanul asta care nu prea are alta treaba decat sa se bage unde nu-i fierbe oala!! :ok:

ANDU
20th March 2004, 22:14
DUPA UN MECI EXTRAORDINAR-DUPA CUM AM CITIT-,CRISTEA A UMILIT CRAIOVA DE UNUL SINGUR!

Bravo BacAU,BRAVO LUPESCU,SI BAFTA IN ETAPA URMATOARE!

ADelPiero
3rd May 2004, 23:21
Apulum 2 - 0 FCM Bacau
pai ?! se poate asa cevA ?!?!?!? :rosu:

„Îmi voi bate joc de ei!”

Eşecul de la Alba Iulia l-a făcut pe omul numărul unu de la Bacău să-şi ameninţe jucătorii. "Nu mai merg la nici un meci, nici măcar la cele de pe teren propriu. În 12 ani am lipsit de la 3-4 jocuri, acum nu suport să mai văd atitudinea fotbaliştilor!", a declarat Sechelariu. "Am cheltuit în acest sezon un milion şi jumătate de dolari degeaba, sînt pe cale să cad în «B». Alţii, cu două milioane şi jumătate, vor să meargă în Liga Campionilor", spune Dumitru Sechelariu.

"Vine Jercălău, la 37 de ani, Tutankhamon al fotbalului românesc, şi prinde torpila aceea extraordinară de la golul doi, şi voi, Ciocoiu şi Cursaru, două vedete senzaţionale între ghilimele, nu sînteţi în stare de nimic!?", şi-a acuzat fotbaliştii primarul Bacăului.

rusine !! :rosu:

ADelPiero
4th May 2004, 15:45
Cristi Ciocoiu: “La vară, voi pleca”
FERM. Atacantul Cristian Ciocoiu s-a săturat să trăiască în ensiunea existentă în tabăra galben-albaştrilor. El spune că, prin declaraţiile pe care le dă, Dumitru Sechelariu îi distruge imaginea. Fostul căpitan de echipă al “taurilor” s-a săturat să tot fie considerat principalul vinovat de eşecurile grupării lui Sechelariu. Ori de cîte ori vine vorba despre situaţia din clasament a băcăuanilor, cu -13 la “adevăr”.

ADelPiero
6th May 2004, 20:16
„Va fi un meci capital”

Aşa vede antrenorul Bacăului, Ionuţ Lupescu, partida de sîmbătă cu Ceahlăul. Derbyul Moldovei propune şi un duel a două nume importante ale fotbalului românesc, Ionuţ Lupescu şi Marius Lăcătuş, tehnicienii celor două formaţii.

ADelPiero
23rd May 2004, 13:23
Bacăul, tot în “A”?

Sechelariu pregăteşte o surpriză de proporţii: fuzionarea cu Apulum Alba Iulia. Prin lumea fotbalului se aude că Dumitru Sechelariu pregă- teşte pentru această vară un nou “tun” de proporţii. Acesta a căzut deja la înţelegere cu Alba Iulia, urmînd ca FCM Bacău şi Apulum să fuzioneze la finalul competiţiei, în cazul în care moldovenii nu evită retrogradarea. Hibridul rezultat va rămîne în Divizia A cu numele şi palmaresul Bacăului. În schimb, la Alba Iulia, va juca o echipă care va prelua locul rămas liber în Divizia B. Conducătorii clubului ardelean au fost obligaţi să accepte această înţelegere datorită noilor criterii de licenţiere pentru Divizia A, pe care sînt conştienţi că nu le pot îndeplini.

ADelPiero
3rd June 2004, 01:18
Florin Prunea crede in salvare: “Nu mai sintem la mina altora”

FCM Bacau este singura echipa din cele trei care nu depinde de rezultatele contracandidatelor. Interesant este ca formatia patronata de Dumitru Sechelariu isi joaca sansele pe terenul echipei cu care anul trecut s-a aflat in lupta directa pentru evitarea barajului. Florin Prunea , cel mai experimentat fotbalist de la gruparea “galben-albastrilor”, are incredere intr-o noua salvare la mustata.
Crezi ca veti ramine in Divizia A?
E foarte greu de spus. Nu se pot face pronosticuri in acest moment. Important este ca acum depindem doar de noi si nu mai trebuie sa asteptam alte rezultate, cum a fost anul trecut, cind Otelul a facut egal cu Steaua si s-au dus ei, in locul nostru, la baraj.
Cum o sa-ti motivezi coechipierii mai tineri?
La un meci cu o asemenea miza cuvintele, nu-si mai au rostul. Toti trebuie sa fim motivati, pentru ca e un meci pentru un an intreg si, totodata, pentru viitor.
Tu ai emotii?
Pentru mine nu e greu. Am jucat meciuri mult mai importante in cariera, asa ca n-are cum sa-mi fie frica.
Cum te simti luptind a doua oara pentru evitarea retrogradarii, dupa ce ai jucat la mai multe Europene si Mondiale?
Asta-i viata. Nu poti sa joci tot timpul numai la Dinamo sau la echipa nationala.
E un atu pentru voi faptul ca Otelul joaca gindindu-se la finala Cupei?
Otelul e una din primele patru formatii din campionat. Echipa foarte buna si antrenor excelent. Au batut de doua ori in acest sezon la Bistrita. Eu am lucrat cu Sorin Cirtu si stiu cit de serios e.
Crezi ca la Alba Iulia si la Piatra-Neamt se vor face blaturi?
Nu. Cred ca se va juca numai pe teren.

suporter-I-S
3rd June 2004, 23:01
bacaul s-a salvat pt a treia oara de la retrogradare in ultimele 4 sezoane; sper ca ulciorul nu mai merge de multe ori la apa....

ADelPiero
4th June 2004, 00:37
ce norokosi sunt :)
oricum .,.. si anul va fi la fel pentru ei ... la fel de greu...

ADelPiero
5th June 2004, 11:03
Dansînd în noapte

După ce s-a aflat rezultatul partidei de la Piatra Neamţ, pentru “tauri” a început sărbătoarea. De la popasul făcut la “Hanul lui Conachi”, fotbaliştii au ţinut-o într-o petrecere pînă cînd au ajuns la stadionul din Bacău, în jurul orei 23. Aici, în frunte cu Prunea, au dansat în acordurile lăutarilor chemaţi ad-hoc. “Niciodată, în B”, a fost sloganul cel mai des scandat de fotbaliştii care rămăseseră încă din autocar la bustul gol. După cîteva zeci de minute, “eroii” celei de-a doua reuşite consecutive de a se salva de la retrogradare au plecat la discoteca “Universitate”, unde s-au destrăbălat pînă cînd ceasul a bătut de două ori. Kaiserul a cinstit alături de jucători primul succes al său în calitate de antrenor, atunci cînd a preluat frîiele echipei, obiectivul fiind salvarea de la retrogradare.

ADelPiero
5th June 2004, 11:06
Au venit după bani

Moldovenii au venit a doua zi, în jurul orei 11, la club, aşa cum au fost anunţaţi de Kaiser. Şedinţa a durat ceva mai puţin de jumătate de oră, după care fotbaliştii au ieşit de la vestiar fără zîmbetele pe care le afişaseră joi, după meciul cu Oţelul. “Ne-au spus că vom primi contractele vineri, dacă ne salvăm”, a spus unul dintre jucători. “Taurii” au fost chemaţi la casierie luni pentru a-şi ridica salariile, iar a doua zi vor intra şi în posesia banilor din contracte.

ADelPiero
5th June 2004, 11:07
Prunea s-a răzgîndit

La cîteva minute după finalul meciului cu Oţelul, Florin Prunea a declarat că nu va mai rămîne la echipa antrenată de Lupescu. “Nu cred că mai pot rezista. Este al doilea an în care ne-am salvat pe ultima sută de metri. Îmi este greu să continuu cu acest stres”, a spus portarul Bacăului. Ieri, căpitanul de echipă al “taurilor” a adoptat altă poziţie. “Nu mai plec. M-am răzgîndit peste noapte”, a spus rîzînd Prunea, care mai are încă un an de contract cu FCM Bacău.

ADelPiero
5th June 2004, 11:10
Pe Narcis Răducan îl aşteaptă două nunţi

Autorul golului prin care FCM Bacău s-a salvat la Galaţi, Narcis Răducan, va continua distracţia începută joi seară. Motivul? Sora sa, Diana, se va căsători astăzi, nunta urmînd să aibă loc la Bucureşti. A doua zi, acelaşi Răducan va mai bifa o nuntă, de data aceasta la Focşani, unde arbitrul divizionar A Marius Martiş, băiatul naşului fotbalistului băcăuan, îi va avea ca invitaţi de marcă pe Nicu Gheară, Ilie Balaci, Giovani şi Victor Becali. Altfel, Narcis Răducan speră să prindă un contract afară, unde a trimis cîteva casete video cu jocurile sale.

HaoTic
9th June 2004, 14:14
Sa vedem cum se va numi stadionul din toamna :"Dumitru Sechelariu" sau "Municipal".
Oare voi bacauanii ce preferati?

simpson
10th June 2004, 14:38
Indiscutabil, "Municipal", si nu de la toamna, ci de mult mai devreme: imediat ce se va schimba conducerea primariei...

otelulgalati
11th June 2004, 23:12
[b][i][u]forza Otelul Forza Sidexplozia
Pt Noi Sunteti Campioni

N0_NaM3
11th June 2004, 23:59
Pt voi, sunteti terminati...

aclambiron
23rd June 2004, 06:34
E adevarat ca Sechelariu vrea sa vanda locul Bacaului in A?

aclambiron
28th June 2004, 07:28
Asa multi fani FCM Bacau sunt pe ols?! :evil:

simpson
28th June 2004, 16:22
Nu cred ca vrea, da' si daca ar vrea, nu cred ca-si permite sa-si ridice toti suporterii in cap.

baden
22nd July 2004, 12:40
ca l-ar deranja la gandire ... nu i-ar mai merge afacerile sau si mai rau ... l-ar obliga suporterii sa dea banii din buzunar ... !? fii serios, daca nu vrea nu da un ban la echipa, ii lasa pe actualii meseriasi de la club sa faca rost de bani ... si nu cred ca se vor descurca ...

baden
2nd August 2004, 12:09
bacau-galati 1-0
bravo bacau !!!

hamsterutz
26th August 2004, 19:25
care suporteri? avetzi si voi de aia?

LaTzaU
3rd September 2004, 00:36
Bacaul e pe 3 .. si ceahlaul e in ceata .. Campionii Moldovei Suntem noi acum :D .. si cred ca asta`i sfarsitul ghinionului .. anu asta suntem in Uefa macar :D steaua suntem in spatele tau ;) golaveraju` te salveaza pe moment !!

Vadim
3rd September 2004, 00:39
Bacaul e pe 3 .. si ceahlaul e in ceata .. Campionii Moldovei Suntem noi acum :D
Care voi?

Denis
3rd September 2004, 01:48
Bacaul e pe 3 .. si ceahlaul e in ceata .. Campionii Moldovei Suntem noi acum :D .. si cred ca asta`i sfarsitul ghinionului .. anu asta suntem in Uefa macar :D steaua suntem in spatele tau ;) golaveraju` te salveaza pe moment !!

tot otelul ramane campioana moldovei. shi cei cu ceahlaul bah :happy aia nici nus in stare sa stea in A, shi nici in B nus in primele 3 :happy. iar voi avetzi "blestemul" :D. sincer aku avetzi norok. iashu pleaca inapoi in B NO OFFENSE. deci nare nici o shansa sa fie campionii moldovei. iar otelul inca n-a jucat cu codasha diviziei A fc brashov (din cauza participarii in cupa uefa). shi lasa ca deschid shi un thread, sa vad ce zice lumea!

1. Otelul
2. Bacau
3. Ceahlaul

Parerea mea :ok: !

ADelPiero
8th September 2004, 02:42
"Bacăul va fi pepiniera Stelei"

Patronul moldovenilor a mărturisit, luni seara, în cadrul emisiunii Fanatik de la TV Sport, că "am avut acum zece ani un vis, să joc cu FCM Bacău în Liga Campionilor. Sincer, nu mai cred în el, dar prin intermediul Stelei sper să am această satisfacţie. FCM Bacău şi Steaua vor face o echipă puternică. O să-i ajut şi în continuare pe cei din Ghencea cu jucători, practic, Bacăul va fi pepiniera Stelei". Sechelariu a dat şi un pronostic în privinţa campioanei. "Steaua va lua titlu. De ce nu Dinamo? Pentru că Gigi Becali cumpără jucători iar cei de la Dinamo vînd ", a zis Seche, care a încheiat dezvăluind motivul pentru care are o relaţie apropiată cu Gigi Becali: "După atîtea sute de ani, Ştefan cel Mare şi Mihai Viteazu îşi dau din nou mîna. De fapt, urmaşii lor".

baden
10th September 2004, 13:49
Bacaul vinde talentele in primul moment cand simt ca afacerea e rentabila.
Modul in care s-au facut vanzarile il situeaza pe Seche ... la categoria profit.
Isi doreste ca steaua sa castige campionatul pentru ca "investitiile" lui sa aiba cota de piata cea mai buna.

Restul afirmatiilor sunt dovada prostiei si inculturii celor 2 (Sechelariu si Becali).
Intr-un an sau doi Sechelariu va vinde echipa pe nimic sau o va baga in B asta daca nu se dovedeste ca aceasta politica de formare si vanzare de jucatori la prima oferta "rentabila" se dovedeste foarte buna ... ar putea sa se intample si asa pe motivul ca in bacau exista o scoala de fotbal care a produs tot timpul iar baza de selectie pentru echipa din bacau e destul de intinsa.

Nu cred ca bacaul va vinde numai stelei ... ar fi o prostie. Daca o oferta este rentabila sunt sigur ca vor fi vanduti jucatori si la Dinamo si la Rapid si la Brasov si chiar direct in strainatate.
Sunt curios cum se va descurca Popovici in continuare. S-ar putea sa-si doreasca sa gaseasca solutii rapide ca echipa sa se comporte "onorabil" si sa mai arunce pe piata inca 2 tineri in urmatoarele etape. Care vor fi jucatorii respectivi?

LaTzaU
17th September 2004, 09:30
Bacau` ar trebui sa inceteze cu transferurile astea inutile , avem nevoie de oameni la echipa , speram sa ne descurcam onorabil si in continuare , sezonul acesta e cel mai bun start de campionat de mult timp incoace , suntem pe 4 si jucatorii se tin de treaba , tac si fac :P ..Hai Bacau :D

scorpiuta
27th October 2004, 17:06
Bacaul a suferit o infrangere rusinoasa in CUPA 5-1 cu liderul :sleep:

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:19
Forza Farul !!! Sa Va Duceti In B!!!

LordRhadoo
18th November 2004, 10:19
Nu stiati ca Sechelariu e acu in Partidul Noua Generatie?
cred ca asta explica multe

EL Marius
18th November 2004, 15:01
hai bacau!!! pe primul sau ultimul loc...trebuie incurajat...iar voi jucatori...alergati dupa minge...ca si cum nu ati facut altceva toata viata!!! succes

deko
21st November 2004, 16:48
anul asta am inceput campionatul fara vedete(mercenari) ca in alti ani si fara obiective gen :"cupe europene sau cupa romaniei" si ne-am descurcat destul de bine pentru un inceput de campionat.
Dar au trecut etapele si am inceput sa coboram in clasament ,sa ajungem acolo unde ne vedeau toti la inceputul acestui campionat.
Cum un jucator are o evolutie mai buna,imediat este reperat de catre bastanul din pipera si cu acordul lui seke ajunge imediat in curtea stelei sau F.C.M. 2 sa zic asa.
Unde ajungem la sfarsit de campionat?De care parte a liniei de clasament vom fi?
cine stie?,acum nu se mai gaseste nimeni carui sa-i pese de fotbalul bacauan?
Vom trai si vom vedea!

opus21
1st December 2004, 19:52
Cred ca vom ajunge destul de bine pentru ca tinerii jucatori vor lupta sa ajunga si ei la steaua si asa faca si clubul niste bani. Cum iti explici ca dupa ce au plecat atatia la steaua echipa a continuat sa joace bine. Este bine pentru ca jucatorii au o motivatie in plus. Cine isi imagina ca Lovin v-a juca la steaua? Asa pot si jucatorii bacauani sa se afirme si in afara! este parerea mea!!! /hello

deko
2nd December 2004, 22:06
da intr-un fel e bin.
am parerea asta si pentru ca nu suport steaua deloc,cu toate ca in cupele europene nu pot sa-i reneg ca echipa ca doar sunt tot romani.
si asta e adevarul la steaua jucatorii bacauani pot ajunge mult mai usor cunoscuti in strainatate si pot obtine transferul la echipe mult mai titrate din lume.

opus21
20th December 2004, 12:10
Se pare ca cei doi prieteni s-au certat. Sa vedem de acum in colo ce v-a fii! :ciocan: :happy

simpson
26th December 2004, 14:54
Nici eu nu pot sa suport steaua, mai ales de cand cu ciobanul care ii conduce. Partea buna e ca vad ca au uitat de "il capitano" Goian, nu au mai aparut la stiri toti badaricii sa declare ca ar vrea sa-l cumpere.

baden
3rd March 2005, 13:42
a plecat si goian ... a mai ramas sechelariu !!!

opus21
3rd March 2005, 16:40
a mai ramas si tanasa, cursaru david bojescu ureche si altii. :yeah:

dan-dan
3rd March 2005, 20:49
Nu vreau polemici cu voi bacauanii, dar am impresia ca selenistul sef "Seche" se razbuna pe oras pt palma primita la alegeri :ciocan:
Rugati-va sa-l ascunda mai repede astia de la PNA, ca altfel e naspa treaba, se poate lasa cu divizia B. :ok:

simpson
3rd March 2005, 22:28
Deocamdata treaba nu e chiar asa simpla cum spui tu... Echipa e a lu' seche... Daca-l leaga pe el, cred c-ar fi mai nasol pentru echipa.

baden
21st March 2005, 21:29
am o solutie - cred - pentru Popovici ... stiu un tip care cred ca ar putea sa schimbe fata de acum a bacaului ()
are sange de fotbalist ... stie sa "prinda" mingea, sa o "ascunda" de adversari, sa suteze cu ambele picioare, sa paseze si sa se demarce. E suficient de "batran" ca sa nu fie tentant pentru alte echipe si nu joaca fotbal de performanta ... (rezista 45 de minute in joc ... si e ieftin )
Il simt capabil sa se adapteze rapid pe posturile din fata (atacant, mijlocas stanga sau dreapta) si are "fuleu". 5-6 goluri baga pana la sfarsitul campionatului daca i se da cate o repriza pe meci si are 2-3 ocazii :). (daca era vazut devreme eu zic ca ar fi putut sa joace la un alt nivel)

simpson
21st March 2005, 22:55
Am fost pe la club, da' mi-au spus ca-s prea batran... :drak: Si doar le-am facut stop pe calcai c-un pahar de sampanie!!!!!! :yeah: :yeah:

baden
21st March 2005, 23:38
:) ... esti meserias ... dar eu chiar ii trimit o inregistrare dintr-o miutza cu tipul ala
problema va fi ca apar burtile "mosilor" ... :)

deko
7th April 2005, 10:46
despre cine e vorba baden?
pe cine ai trimite tu in lupta de pe teren?

deko
12th May 2005, 21:41
se pare ca nu mai e nimeni care sa mai discute despre FCM BACAU.
asta e.. a ramas fara fani , pacat cu toate ca zic eu s-a salvat de la retrogradare si anul asta

simpson
12th May 2005, 22:37
Nu numai tu crezi ca ne-am salvat... Iar fani care sa discute poate ca s-ar mai gasi, da' daca nu se-ntampla nimic deosebit... nu sunt scandaluri ca-n alte parti... :D

deko
20th May 2005, 09:27
asta asa e, FCM Bacau a demonstrat inca odata ca in fiecare an din ultimii 4-5 ca traieste periculos,nestiind decat pana prin ultimele etape daca mai este sau nu divizionara A.

e bine ca anu asta n-a mai retrogradat nici o formatie din Moldova.

totusi trebuie apreciat ca nu f multa lume le dadea sanse baietilor in primele etape de campionat, mai ales dupa acele transferuri " spectaculoase", poate va fi mai bine.

Forza BACAU

deko
27th May 2005, 14:47
nu v-ati saturat k la fiecare meci poll-ul dinaintea meciului sa ne fie intotdeauna defavorabil?
pe forum sa fim intotdeauna in inferioritate numerica?
sa nu avem despre ce discuta cu referire la formatia noastra preferata?
ce se intampla oare cu formatia FCM Bacau?
sper sa se dezmeticeasca jucatorii pana n-o fi pre tarziu

BornWild
15th June 2005, 16:55
Iar l-au arestat pe Sechelariu.
Din partea mea, nu pot sa-i urez decat un calduros: "La multi ani!"

deko
10th August 2005, 13:21
Hai bacaule poate se misca ceva anul asta.
desi in conditiile de fata e buna si o evitare a retrogradarii!

Bancaru
10th August 2005, 19:38
Felicitari si suporterilor Bacauani. Pe ploaia aia...

Anca,Oncica&CO.
12th August 2005, 22:52
Felicitari FCM Bacau !!!!!! Bravo pentru victorie si pentru faptul ca "campioana transferurilor "a fost adusa cu picioarele pe pamant! Bravo,Bravo,Bravo!!!!!!

Danok
28th August 2005, 02:40
Sezonul trecut, dupa primele 5 etape, Bacaul era printre primele echipe. Asta pana cand Seche i-a vandut pe Lovin, Trofin si Cristea. De acum urmeaza Matei si Gheorghiu.
Seche nu vrea binele echipei. vrea binele buzunarului sau.

Danok
28th August 2005, 02:43
Bacaul este ca pasarea Phoenix. Renaste din propria cenusa. Chiar daca a vandut multi jucatori este inca in Divizia A

Danok
28th August 2005, 02:47
Adevaratii suporteri nu critica celelalte echipe , ci si le incurajeaza pe ale lor .

Cattani
1st September 2005, 23:21
Ma baieti am si eu o intrebare.Stadionul vostru asa a fost sau a fost inaltat(marit)

Danok the Great
2nd September 2005, 22:14
Banuiesc ca asa a fost din totdeauna

simpson
2nd September 2005, 22:38
Nu s-a modificat cu nimic inaltimea tribunei stadionului din Bacau, doar ca are, dupa cate stiu eu, un numar aproape dublu de randuri de scaune fata de cel din Iasi :D

Cattani
4th September 2005, 13:16
Aha.Asa am crezut ca pe la juame este o bordura mai mare si credeam ca de acolo a fost marit.Multumesc pt raspuns

Danok the Great
10th September 2005, 12:42
Hai BACAU

baden
11th September 2005, 23:02
Rusine pentru meciul cu Dinamo

michaelv
13th September 2005, 12:33
steaua valerenga la bacau

baden
9th October 2005, 15:30
In ofensiva Bacauanii s-au dovedit de cateva ori penibili ...:headbang: singura solutie ar fi promovarea de jucatori de atac din pepiniera proprie sau de la echipele satelit.
Ati vazut vreun jucator prin zona care sa fie in stare sa impulsioneze faza de atac a Bacaului?

deko
29th October 2005, 00:47
marian tanase dadea semne ca ar putea deveni un nou jucator etalon al FCM-ului iar la inceputul acestui campionat croitoru arata ca ar putea deveni noul lider al bacauanilor,dar totul a fost doar un foc de paie si sperantele noastre se sting usor cu fiecare etapa ce trece. din pacate avem cea mai slaba ofensiva dar sa speram ca se mai poate schimba ceva.
in meciul in care popovici a decis sa jucam pe mana atacului s-a dovedit ca ne-am luat mai mult decat ne-am fi asteptat vreodata "6-0".

six
17th March 2006, 13:17
In ofensiva Bacauanii s-au dovedit de cateva ori penibili ...:headbang: singura solutie ar fi promovarea de jucatori de atac din pepiniera proprie sau de la echipele satelit.
Ati vazut vreun jucator prin zona care sa fie in stare sa impulsioneze faza de atac a Bacaului?NU...;) :cool: ;)

OVIDIU 62
18th March 2006, 18:37
TRAIESC intr-un oras plictisitor in care nu te poti distra cum trebuie si in care toti se vaneaza intre ei.PSD-ul stie de ce.

OVIDIU 62
23rd March 2006, 20:48
Singurul atac care poate fi performant la aceasta echipa este mafia adica CHIVORCHIAN ajutat de DRAGOMIR.

starsteel
24th March 2006, 11:58
Pe langa cei 2 mai poate da o mana de ajutor si Hrebenciuc deci linia de atac e cu trei atacanti Dinozaurul, Oracolul si Hrebe.

OVIDIU 62
24th March 2006, 19:36
Acum sant aproape sigur ca una din echipele care vor parasi divizia A va fi BACAUL,spre sfarsit sa strigat de galeria galateana :OPRITI MACELUL!

simpson
24th March 2006, 20:37
Ce mult sufera limba romana... opreste macelul !!!

One-Man Show
24th March 2006, 21:29
In zona exista un real izvor de talente...marturie sta brigada moldoveana de la Steaua.Din pacate mai sunt si perioade de seceta...Bacaul vinde sa traiasca de vreun an incoace (cel putin asha vad eu lucrurile).Cu parere de rau spun ca retrogradarea este mai aproape ca niciodata in acest sezon...Pakat ! Altii meritau sa fie akolo !:mda:

OVIDIU 62
24th March 2006, 22:00
Ne indreptam sigur spre B.Etapa viitoare e ultima speranta la TG.JIU.Sa speram ca MOLDOVA nu se va face de ras.

OVIDIU 62
27th March 2006, 23:40
Va doresc bafta la TG.JIU sa veniti cu punctele pierdute din etapa precedenta.

OVIDIU 62
29th March 2006, 14:36
Nu inteleg de ce atata caterinca in jurul arbitrajului lui BALAS.El saracul nu are nici o vina daca a fost hent la TANASE, cel vinovat fiind tusierul. De ce nu se spune de fapt ca OTELUL a trimis mingea in bara de 2 ori plus alte ocazii care la un moment dat mi s-au parut ca nu vor sa le mai dea. Daca era 8-1 pentru oaspeti totul ar fi fost in regula. Sa ai o ocazie in min 85 si sa vrei sa castigi mi se pare jalnic,iar CHIVORCHIAN care a afirmat ca OTELUL este o echipa limitata fotbalistic ii raspund ca atunci este si mai grav cine i-a batut.Cred ca ar trebui sa fie mai modest ca stim noi de ce.CU CE BANI TI-AI FACUT VILA DIN SPATELE LIC G.VRANCEANU domnule limitat in fotbal ce esti?

OVIDIU 62
3rd April 2006, 22:28
Am vizionat meciul de la TG.JIU iar echipa mi se pare cazuta psihic.Ar trebui facut ceva la acest capitol.

OVIDIU 62
4th April 2006, 22:51
Ce daca echipa retrogradeaza or spune mai marii fotbalului BACAUAN, nopi ne-am facut planul la vile si la afacerile cu jucatorii adica banii luati din transferuri.Am dat jucatori la STEAUA iar ei nu ne ajuta cu nimic pentru ca este o razbunare a fostului in potriva actualului.Cum a-ti reusit cu o echipa la retrogradare cu un buget mic sa realizati o asemenea vila domnule CHIVORCHIAN?Poate e matusa TAMARA nu?

deko
7th April 2006, 10:07
se pare ca nu e nimeni aici sa raspunda !

deko
7th April 2006, 10:11
cel putin la prima vedere daca pastram jucatorii dati in ultima perioada am fi avut si noi acel putin succes pe plan european la care visam de atata timp, Badoi ,Goian,Cristea, Lovin,Vlad Munteanu .. cat despre Baciu se spunea ca va fi imprumutat din nou la Bacau daca nu mai este utilizat in bucuresti dar se pare ca prietenia dintre cei doi nr. jiji si seche vine doar dintr-un singur sens

deko
7th April 2006, 10:14
Meciul cu Dinamo a fost disputat dar se pare ca jucatorii nostri au nevoie sa lucreze la psihic foarte mult daca vor sa reuseasca ceva.Cu asemenea ratari si cu liderul campionatului nu faci asa ceva!

Oricum imi poate spune si mie cineva care a fost atmosfera la meci?

OVIDIU 62
9th April 2006, 16:59
Este clar,zilele sunt numarate in divizia A pentru BACAU dar mergem inainte.Repet echipa este cazuta pe plan psihic.

Andy1987
13th April 2006, 18:56
stai ca-i interesant...tu esti din bacau si ti cu otelul galati ? :o:

ULTRAS-CT
13th April 2006, 19:53
moldoveanu' tot moldovean .. glumesc !

OVIDIU 62
14th April 2006, 13:50
Cand sangele iti este galatean poti sta oriunde,tot cu o echipa curata si care nu a fost suspectata niciodata de blaturi o sa tin.HAI OTELUL!

OVIDIU 62
22nd April 2006, 23:27
Daca mai tinea meciul cu RAPIDUL 5 MIN CRED CA NU MAI AVEAM CU CINE J
UCA.Cine este acest arbitru care a facut tot posibilul sa traga cu RAPIDUL?NOUA cartonase intr-un meci mi se pare exagerat,iar de partea cealalta doar unul.

OVIDIU 62
30th April 2006, 09:48
Ultima speranta de supravietuire in divizia A sa spulberat in meciul cu BISTRITA.Pacat de un asa centru de juniori care nu poate iesi pe piata cu marfa.

deko
3rd May 2006, 00:42
despre meciul ala eu unu am tinut cu rapidul , numai sa nu se distanteze steaua sau mai rau sa castige campionatul. imi pare nespus de rau pentru BACAU dar ei joaca acum daor motivati de alte echipe, ar mai fi fost o sansa acolo, dar e greu, foarte greu !

HAI BACAUL ! ramai in sufleful meu pt totdeauna !

deko
3rd May 2006, 00:48
as vrea si eu sa stiu . acum ca e cert ca Bacaul va disputa meciurile de anul viitoar in B cum este cu penalizarile si care este baremul care trebuie indeplinit, dar mai mult decat sigur nu il indeplinim asa ca as vrea sa stiu daca echipa va fi penalizata cu cifra care reprezinta diferenta dintre baremul minim si punctele obtinute de formatia noastra.
va multumesc anticipat !

deko
4th May 2006, 13:28
chiar nu intra nimeni aici?:headbang: sau nu stie nimeni exact raspunsul
va salut !

r3my
4th May 2006, 13:49
as vrea si eu sa stiu . acum ca e cert ca Bacaul va disputa meciurile de anul viitoar in B cum este cu penalizarile si care este baremul care trebuie indeplinit, dar mai mult decat sigur nu il indeplinim asa ca as vrea sa stiu daca echipa va fi penalizata cu cifra care reprezinta diferenta dintre baremul minim si punctele obtinute de formatia noastra.
va multumesc anticipat !
Baremul e de 22 puncte

deko
5th May 2006, 00:13
bine bine.. baremul e de 22 sa inteleg da cum se face, as vrea un rapuns la toata intrebarea. sa inteleg si eu.
cititi intrebarea inca o data va rog !

OVIDIU 62
5th May 2006, 20:33
Ca sa faci 9 puncte in 4 meciuri care au mai ramas este de domeniul fantasticului.Oricum vom fi penalizati.

BrasovFans
6th May 2006, 10:10
Se pare k cei de la FCM Bacau vor face rocada cu Ceahlaul Piatra Neam. Ceahlaul va promova in A... iar FCM Bacau va retrograda in B !!!

deko
6th May 2006, 20:34
deci te penalizeaaza cu 9 pct( doamne fereste )daca diferenta ramane asta, sezonul urmator?

deko
6th May 2006, 20:36
cam asa ceva. dar voi ce veti face? vom juca la anu' impotriva se pare sau ma contarazice cineva?

KpaC
7th May 2006, 19:50
OVIDIU 62 .. este deja nocturna in divizia B daca nu stiai .. e la 58 km de voi

deko
11th May 2006, 02:13
da am auzit de anu asta aveti nocturna .
dar totusi la anu' va fi daor una , deoarece v-ati scos ;) nu mai prindem derbiurile de alta data
felicitari amicii mei moldoveni !

BrasovFans
11th May 2006, 18:31
Lasa mah k promoveaza si FC Brasov !!! _asta e pt deko_

deko
12th May 2006, 14:54
probabil ! da mi se pare mai degraba ca sanse mai mari ar avea concitadina voastra Forex. spune-ti-mi si mie care e treaba cu ei? au suporteri , e ecipa lui Adi Ilie si se misca vad, nu de altceva dar la anu vom juca ori cu voi ori cu ei, daca nu cumva cu amandoua ..

OVIDIU 62
12th May 2006, 22:02
Degeaba este nocturna la P.NEAMT daca nu aveti echipa.Am avut ocazia sa vad echipa in meciul cu DUNAREA si sincer ma mir cum a-ti scapat fara gol.A fost sansa din min 88 cand portarul pietrean a aparat un balon de singur cu atacantul galatean IOVITA.Pacat de investitiile de la P.NEAMT.

BrasovFans
13th May 2006, 21:09
Bai frate e cam naspa situatia la Bacau... eu stiu k dak nu va indepliniti baremul de 22 de puncte va penalizeaza cu 10 puncte. Dak mai tzineti minte knd a retrogradat UM Timisoara tot asa nu si-au indeplinit baremul si au fost penalizati cu 10 puncte! Oricum naspa situatie mai aveti... acu ca a castigat si Otelul Galati si Pandurii Tg Jiu si voi ati piredut acasa... oricum mai aveti un meci restant cu Steaua in care mai mult k sigur veti pierde si alte meciuri. E naspa de voi!

OVIDIU 62
14th May 2006, 20:41
Meciul cu STEAUA se stie va fi de partea oierului iar noi practic si matematic suntem in B.

deko
15th May 2006, 21:39
ar fi senzational ca BACAUL sa faca o surpriza frumoasa si astfel sr intra si cu o penalizare mult mai mica in B.
Pe langa astea Rapidul ar castiga titlul pe mana echipei mele de suflet !:yeah:

deko
15th May 2006, 21:41
imi pare si mie rau sa aud asta. sa nu se intample si la noi ca la Onesti.
Un judet cu 2 echipe in A sa ramana acum fara nici una, e trist practic dar mai trecem si prin d-astea !

Sergiu
15th May 2006, 21:51
Da ca nu mai gaseste patronu vostru un fraier ca ala de la Baia Mare.
Oricum Maramuresu sta mai rau ca voi: suntem la al doilea sezon fara vreo echipa in diviziile A sau B.

OVIDIU 62
22nd May 2006, 17:05
Sunt sigur ca la anul vom defila in divizia B.Va fi un galop de sanatate al echipei moldave.

deko
23rd May 2006, 02:52
de ce esti de aceaasta parere???
mi-i e foarte mare fricamai ales ca intram cu o penalizare foarte mare! ! ! de luat aminte. sa se trezeasca domnii oficiali odata !

OVIDIU 62
24th May 2006, 21:04
Ar fi ultimul meci pe teren propriu de aceea ar trebui ca echipa sa-si ia la revedere de la suporteri cu o victorie in meciul cu VASLUIUL.Daca PORUMBOIU nu-si baga codita ca are multi prieteni aici la BACAU sunt sigur ca vom castiga./hello

deko
25th May 2006, 03:33
ar fi o chestie ! macar acum sa mai acumulam puncte din cele 9. trei ar fi binevenite.
iar vasluiul sa le gastice inapoi cu steaua in ultima etapa.
Hai Moldova !

deko
29th May 2006, 14:31
Hai Bacaul !

dionis
29th May 2006, 14:36
ar fi o chestie ! macar acum sa mai acumulam puncte din cele 9. trei ar fi binevenite.
iar vasluiul sa le gastice inapoi cu steaua in ultima etapa.
Hai Moldova !
Sunt de parere ca FCM-ul va sta ani buni in B,pt ca in Bacau desi sunt oameni cu bani,sunt fie prea zgarciti,fie n-au nicio treaba cu fotbalul!:no:

ISPAT_SIDEX
30th May 2006, 22:51
:headbang: sincer Imi Pare Rau Pt Voi.sper Sa Reveniti Cat Mai Repede In A.VASLUIUL MERITA IN B

ISPAT_SIDEX
30th May 2006, 22:56
va Asteptam In A.o Sami Fie Dor De Deplasarile La Bacau.sper Ca Doar Sez Viitor Sa Lipsesc;)
PROMOVARE FACILA!!!!!!!!!!!

S2K
30th May 2006, 23:02
Va doresc sa ramaneti in B pana la Pastele Cailor, eventual mai faceti si cateva excursii prin C!

ISPAT_SIDEX
30th May 2006, 23:03
:singura Consolare E Ca A Promovat Ceahlaul.sper Sa Se Intoarca Si Bacaul Sez Viitor.sa Dominam Divizia A.oricum Otelul E Cea Mai Titrata Echipa Din Moldova.pentru Ceahlaul Multa Bafta Si Sper Sa Va Tineti In A.imi Era Dor De Pinalti:))
Chiar.mai E La Voi Pinalti?:D

ISPAT_SIDEX
30th May 2006, 23:15
Otelu este cea mai titrata echipa din Moldova.Din sezonul viitor va deveni spaima tuturor.Ati vazut ce a patit dinamo de exemplu.Sa fie multumiti ca au scapat numai cu atat.Dar sa vedeti voi ce echipa o sa avem de sezonul urmator.Mittal a bagat bani,a renovat stadionul Otelu ,e multumit de performanta echipei si pompeaza bani din ce in ce mai multi adica pe masura performantei.De asta trage Otelu sa bata la scor mare.FORZA OTELU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:yeah: /hello

deko
31st May 2006, 17:26
e nasoool rau
ne e frica ca nu cumva sa ajunga in C sau mai rau , remember Onesti !

deko
31st May 2006, 17:28
urat urat, oricum steaua am inteles ca nu mai e la fel de iubita la Bacau ! sau e doar o parere proprie?

lolo_grupa_c
2nd June 2006, 10:56
nasol moment pt. cei din bacau!!!dar sunt obisnuiti cu b_ul...au mai fost de "n" ori.....!!!!!!ne mai auzim.....

KpaC
3rd June 2006, 13:41
tot pinalti e baza .. nu pleaca nicaieri .. :)

deko
6th June 2006, 00:58
nu mai fusesem de ceva timp in b spre deosebire de alte echipe , si se pare ca nu putem reveni nici prea curand in LIga unu . ne mai vedem !

lolo_grupa_c
23rd June 2006, 12:36
cine stie??/poate in cupa?? ar fi ceva...

SILVIU99
14th July 2006, 14:54
bacau cred ca va avea un cuvant important in lupta pt promovare in noul sezon de B deoarece a reusit sasi tina jucatori cu potential(gheorghiu tanasa dobos spiridon etc) cel putin pana acum..

OVIDIU 62
14th July 2006, 18:11
Echipa este penalizata cu 8 puncte si nu cred ca anull asta va trage la promovare.Se pare ca se formeaza o echipa tanara pentru a aborda sezonul urmator adica 2007-2008 la promovare,

armasarul
18th July 2006, 16:18
salut toti bacauanii din tara si de peste hotare...

Mario Di Lazi
18th July 2006, 18:58
Frate ... bine ai venit pe acest forum...
Vezi ca suporterii bacauani sunt cam suparati pe retrogradare ... asa ca nu prea ai cu cine sa vb pe aici pana le trece supararea ...

deko
28th July 2006, 16:35
da cam asa e
ne-am intors in B dupa ceva timp si se pare ca nu vom iesi pera curand de acolo, cel putin sezonul asta nu !

OVIDIU 62
6th August 2006, 20:59
In turneul TRAIAN TOMESCU de la BRAILA am jucat in finala cu DUNAREA GALATI de care am fost invinsi cu 1-0.

OVIDIU 62
23rd August 2006, 07:46
Sambata la Bacau vine MODELU o echipa care in aparenta nu spune nimic dar ce bine joaca.

OVIDIU 62
23rd August 2006, 23:31
Nu Mai Sunt Decat 2 Puncte Pentru A Recupera Handicapul De 8,dupa Care Incepem Urmarirea.

deko
26th August 2006, 00:17
practic FCM-ul ar fi fost acum pe primul loc ,era mult mai bine daca invingeam si petrolul acasa, da' na nu putem sa le avem pe toate.
cat despre astia de la prefabricate modelu ,nu am auzit nimic , cred ca suntem clar favoriti .

Catalin 06
26th August 2006, 00:40
Aveati achipa bunicica anul trecut , e vina lui Popovici ca ati retrogradat , habar n-avea cum sa-i foloseasca pe Matei si pe Petcu . Cu un antrenor cat de cat capabil nu ati fi retrogradat.

simpson
26th August 2006, 18:16
Nu stiu cum de i-ai ales tocmai pe cei doi... Partea buna e ca unu' deja a plecat, a ramas celalalt, da' poate ca ne-ajuta Doamne-Doamne si scapam si de el...

deko
29th August 2006, 00:12
oricum ziceam ca anul asta nu sunt sanse la revenire .. dar... cine stie, uite ca practic am recuperat diferenta de puncte si nu mai suntem lanterna

Danok
14th September 2006, 11:43
Daca o tinem tot asa , am avea sanse sa promovam sezonul asta, dar pt asta
avem mult de munca

Mario Di Lazi
14th September 2006, 12:37
Echipa valoroasa aveti, antrenor bunicel aveti, mai trebuie sa vina si rezultatele.
Mie imi plac foarte mult de cei 4 fundasi centrali pe care ii vad titulari la echipe bune din Liga 1 peste ceva timp. Ma refer la Bojescu, David, Geaman si Isac.

OVIDIU 62
17th September 2006, 07:38
Ar fi bine daca scapam de Chivorchian in acest sezon el fiind prezent mai mult cu gandul de o aventura in Banat la Poli Tim.Sa mai piarda si altii cu el ca noi ne-am saturat.

deko
25th September 2006, 21:40
chiar ce se stie ? pleca chivorchian saunu , vazusem un articol in prosport referitor la asta si cum l-ar lua si pe Popovici ?

Mario Di Lazi
3rd October 2006, 20:42
Turul 6 Cupa Romaniei
CETATEA SUCEAVA - FCM BACAU 0-2 (0-2)
Pitaru (24, 26)

geno
3rd December 2006, 21:59
Din pacate cam slaba miscarea pe aici si asta ma supara intr-un fel .. ce vreau eu sa zic e ca nu inteleg cum la bacau pot sa vina atat de putini suporteri la meci.Cred ca televizarea unor partide nu a facut decat sa mai scada nr de spectatori care si asa era f mic. In orice caz imi da mie posibilitatea sa vad din cand in cand stadionul din bacau.
Oare noi in romania chiar numai dupa proverbul "la placinte inainte ... " ne ghidam?????
Ultimul meci la care am avut ocazia sa asist la Bacau a fost SUPERRRRRRRR din toate pc de vedere (atmosfera , joc...etc) A fost meciul FCM bacau-Petrolul scor 3-1 (parca)in sezonul 2001-2002(cred ) .Era parca al doilea meci din acel sezon acasa inainte fusese steaua acolo.(corectati-ma daca gresesc).
Eram foarte entuziasmat sa vad nocturna (ma uitam cu o seara inainte din centru cand se antrenau ) si arata superb pe fundal stadionul luminat.
Meciul a fost duminica si cu mult timp inainte au inceput sa curga oamenii spree stadion .Atunci parca era portar lucescu.Ce mi-a placut ca erau si multe fete la meci era intradevar un spectacol. Petrolul ca intotdeauna a avut o galeriae numeroasa in de-plasare. Pe cat de tare era atunci pe atat de dezolant pare acuma.
Sper ca totusi sa vina vreme cat de curand sa am ocazia sa fac o deplasare la bacau pt un meci cu U si sa fie in divizia A. In vremurile cand erau amndoua in A eram prea mic si nu mergeam in deplasari.

geno
3rd December 2006, 22:04
Primul meci de divizia A l-am vazut la bacau pe vremea lui ceasca , cand echipa se numea SPORT CLUB BACAU . dupa parerea mea e cel mai frumos nume pe care l-a avut clubul bacauan vreodata.A fost ceva meci cu o echipa care juca in alb albastru (poate craiova ...) o sa ma mai interesez , oricum ideea e ca am luat bataie.Imi amintesc ca in drum spre stadion se vindeau un fel de fanioane dreptunghiulare cu echipa.

Mario Di Lazi
3rd December 2006, 22:22
Lasa ca promoveaza Univ. Cluj in Liga 1 ... Sper ca si CSM Rm. Valcea sa urce in Liga 1 ...

geno
19th December 2006, 18:14
Iar e slaba miscarea pe aici ! azi am auzit ca chivorchian este asteptat la timisoara.?ese vorba de ace4lasi om ?
adica renunta la functia de la bacau?

florin_vs
7th March 2007, 16:19
slaba activitate pe aici ... v'ati obisnuit cu divizia B ? :rolleyes:

deko
8th March 2007, 17:09
se pare ca da ,nu mai e practic nici un interes si asta asa ditr-o data in alte parti parca se moare mai lent, in fine se va demola si stadionul din cate se stie acum si se va face unul nou intr-o zona de periferie , dar oare pentru ce echipa??

Tiby4all
21st April 2007, 12:47
Nu stiu insa stiu ca fac un stadion super tare (gen Hamburg) is nijte germani care construiesk

KCF
13th May 2007, 23:05
Cine stie unde pot sa gasesc poze de Irina Panamarenco?

BacauHooligan
24th July 2007, 02:30
4ever ...poate ca lumea din Bacau nu iubeste fotbalul ...insa pe noi sa nu ne neglijati ...suntem putini si buni ! FoRZZa FCM BACAU!

ovidiu62
24th July 2007, 22:31
Ce tot vorbesti,voi erati echipa numarul 2 alaturi de Bistrita care aranjati meciurile.:rosu:

BacauHooligan
24th July 2007, 23:30
Ce tot vorbesti,voi erati echipa numarul 2 alaturi de Bistrita care aranjati meciurile.:rosu:

Dai ma cu praf de mers ... :sleep::sleep::sleep: plictisesti lumea ...

Ray1
28th July 2007, 02:21
lasai sa vorbeasca ca nu stiu ce zic.ar trebui sa se uite cati jucatori care au plecat de la bacau se afla acum la echipele din bucuresti si in strainatate.Ei nici in 100 de ani nu o sa scoata atatia jucatori cati a scos FCM

raztar
9th August 2007, 13:13
Va salut pe toti.Sunt placut surprins sa vad ca exista un topic pe un forum in care se discuta despre echipa asta.Nu stiu cati dintre voi cunosc jocul Football Manager dar pentru acei dintre voi care sunt familiarizati cu respectivul joc si nu numai pt ei, as avea nevoie de ajutor din partea celor care cunosc mai indeaproape clubul. Eu sunt researcher pt SIGames si ma ocup de toate echipele din judetul Bacau care apar in joc(respectiv FCM I si II, Aerostar, FC Willy, Petrolul Moinesti, Pambac). Informatiile de care am nevoie se leaga in mare de loturile de jucatori de-a lungul timpului in diferite sezoane (nume, prenume, varsta sau data nasterii si meciuri jucate/goluri marcate - pt fiecare jucator) apoi pretul actual al biletelor(abonamente daca este cazul) bugetul echipei si asa mai departe.
Va multumesc anticipat.

raztar
24th August 2007, 10:13
Sezonul 2007-2008:

FCM Bacau pleaca la lupta cu un lot format din 28 de jucatori si condus de antrenorii Cristi Popovici si Marius Gireada. "In functie de rezultatele care se vor inregistra in prima parte a campionatului, vom stabili si obiectivul. Bineinteles ca ne dorim sa revenim in primul esalon, dar va fi foarte greu. Candidate la promovare exista destule. Mai bine sa vorbim dupa ce trecem la fapte", a zis Popovici.

Lotul

Portari

Ciprian Mircea Manea (n. 13.08.1980, Vaslui)
Viorel Vasile Ignatescu (n. 01.01.1977, Bacau)
Cristinel Roca (n. 12.06.1987, Bacau)
Cosmin Luca (n. 23.12.1986, Bacau)
Ionut Spataru (23.08.1989, Bacau)

Fundasi

Lucian Muntianu (n. 13.12.1984, Vaslui)
George Taban (n. 21.09.1988, Bacau)
Daniel Alexandru David (n. 03.10.1983, Buzau)
Ioan Vrinceanu (n. 07.01.1987, Bacau)
Valentin Geaman (n. 26.09.1979, Bacau)
Cristian Vrinceanu (n. 10.09.1985, Bacau)
Ioan Enea (n. 29.05.1988, Bacau)
Andras Kelemen (n. 28.09.1983, Cluj)

Mijlocasi

Vasile Dobirceanu (n. 18.05.1983, Bacau)
Remus Cojocaru (n. 15.10.1985, Bacau)
Sergiu Mavriche (n. 02.09.1983, Bacau)
Dan Spiridon (n. 29.03.1984, Vaslui)
Marius Botezatu (n. 22.05.1987, Comanesti)
Sorin Ghius (n. 25.03.1986, Bacau)
Ciprian Catalin Vraciu (n. 21.01.1989, Bacau)
Tiberiu Beceru (n. 02.01.1982, Tirgu Frumos)
Adrian Paul Banu (n. 19.08.1987, Comanesti)
Rares Marin (n. 16.10.1985, Bacau)
Madalin Luncanu (n. 13.12.1989, Bacau)

Atacanti

Marian Tanasa (n. 14.08.1985, Bacau)
Dragos Huiban (n. 29.01.1990, Bacau)
Stefan Berza (n. 26.01.1989, Bacau)
Gabriel Boghian (n. 08.11.1988, Bacau)

Sursa: Ziarul de Bacau

Mario Di Lazi
24th August 2007, 11:19
Ignătescu, Geamăn și Tănase ... singurii jucători de care am auzit ...

raztar
24th August 2007, 13:48
David, Spiridon si Verdes (plecat la Intergaz) cei mai buni jucatori sezonul trecut.
Tot anul trecut singurul jucator la vreo nationala a fost Huiban la under 17.