PDA

View Full Version : Primul "11" al Farului



tchibos
5th September 2006, 23:51
In ultima perioada sa ghicesti primul unsprezece al Farului a fost o adevarata provocare chiar si pentru cei mai mari cunoscatori ai fenomenului de la malul marii. Credeti cu odata cu venirea lui Ion Marin se va schimba acest lucru? Iata mai jos o declaratie a directorului tehnic.

„Fiecare jucător este important“

Ion Marin a declarat că fiecare jucător din lotul Farului este important. La Câmpina, s-a urmărit şi acest aspect, refacerea tuturor jucătorilor, în perspectiva programului încărcat viitor şi a caracteristicilor sale. „Mai avem multe etape din campionat, vine şi Cupa României, plus că vor urma ploile şi terenurile grele. La câte meciuri mai sunt de jucat, va fi nevoie de fiecare fotbalist, într-un anumit moment. Toţi trebuie să fie pregătiţi“, punctează directorul tehnic

Sa intelegem ca prin "Toţi trebuie să fie pregătiţi" ati preluat vorba sarbului "nimeni nu este titular la Farul"?

Care vreti si care credeti ca ar trebui sa fie echipa de start la Farul? Are Farul nevoie de un nucleu sau e buna si "roata norocului" testata de sarb pana acum in sezonul 2006-2007?

Cred ca la ultima intrebare cel mai bun raspuns sunt rezultatele obtinute pana acum, insa sunt si sustinatori ai rotatiei jucatorilor care cred ca asa mai pot fi descoperiti noi jucatori, mai tineri care in viitor sa formeze un team adevarat

tchibos
7th September 2006, 01:03
„Nu discut acum despre primul 11. Mai sunt două zile până la meci. Vineri voi hotărî echipa de start“, a punctat „Lupul

De asemenea, nici întrebarea dacă portarul George Curcă va lua loc pe banca de rezerve nu şi-a găsit răspuns.

Daca nici portarul nu il stim nici cu doua zile inainte de meci ce sa mai spunem de primul "11"

Catalin 06
7th September 2006, 01:06
Sper sa aleaga 11 potrivit , oricare ar fi acela

danny del corco
7th September 2006, 03:39
Orice 11 este bun, fara Curca! Bufonii nu ar mai trebui sa joace!

kerosene
7th September 2006, 16:46
nici ala de la juventus? :happy

tchibos
7th September 2006, 22:17
FC Farul (antrenor, Momcilo Vukotic)

Vlas - Perenyi, Gheară, Şchiopu, Maxim - Lungu, Voiculeţ - Băcilă, Apostol, Guriţă - L. Mihai

se pare ca portarul Curca va sta pe banca... poate se obisnuieste :D

Catalin 06
7th September 2006, 22:53
Ce tot il baga pe L.Mihai . De fiecare data cand ,, joaca" asta suntem in 10 oameni.

tchibos
24th September 2006, 05:48
Bucureşti, stadion „Giuleşti“, duminică, 24 septembrie, ora 20,30, în transmisiune directă la TVR1


Rapid (antrenor, Răzvan Lucescu): D. Coman - M. Constantin, Maftei (cpt), Săpunaru - Bădoi, N. Grigore, C. Lazăr, Art. Karamian - Buga, Zicu - Griffiths

FC Farul (antrenor, Momcilo Vukotic): Vlas - Barbu, Gheară, Şchiopu (cpt), L. Florea - Băcilă, Lungu, Todoran, Apostol - L. Mihai, Guriţă

oare acum ca nu mai e sarbul vom avea sinoi parte de un nucleu debaz sau tot asa ne vom astepta la un prim "11" gen alba-neagra

tchibos
20th October 2006, 00:45
echipa probabila pentru meciul cu Jiul..

FC Farul (director tehnic, Ion Marin): Vlas - Băcilă, Gheară, Şchiopu (cpt.), Maxim - Lungu, Voiculeţ, Senin - Disney, T. Moldovan, Guriţă

danny del corco
20th October 2006, 00:52
Cam ce avem mai bun la ora asta.

tchibos
20th October 2006, 00:54
asa e.. am mir cum de nu l-a bagat pe L.Mihai ca el e preferatul lu' Marin

danny del corco
20th October 2006, 00:55
Ceva stii despre Senin si Todoran ?

tchibos
20th October 2006, 00:56
Senin s-ar putea sa revina dar Todoran e inca accidentat

danny del corco
20th October 2006, 00:59
Chiar daca ma repet, este primul meci din campionatul asta la care nu am emotii.

rechinul farist
21st October 2006, 01:33
Senin a revenit, dar sub asteptari!! oare sa asteptam revenirea lui Todoran??
ca mare salvare??????

tchibos
11th November 2006, 21:39
FC Farul (antrenor, Basarab Panduru): Curcă - Băcilă, Barbu, Gheară, L. Florea - Apostol, Lungu, Senin, M. Nae - Guriţă (cpt.), T. Moldovan

CosminGrc
12th November 2006, 23:42
isi merita locu' in primu' 11 tibor ....

rechinul farist
12th November 2006, 23:58
cred ca a fost jucatorul meciului, cand vrea joaca, cand nu......
dar de acum nu-i mai permite Pandi.....:)

tchibos
25th November 2006, 11:59
Constanța, stadion „Farul“, sâmbătă, ora 17, transmis la TVR2 (în direct) și înregistrat, duminică, de la ora 2,30

FC Farul (antrenor, Basarab Panduru): Vlas - Băcilă, Barbu, Șchiopu, L. Florea - Voiculeț, Gheară, Senin, Maxim - Guriță (cpt.), Disney

Seahawk
25th November 2006, 12:53
Senin nu o sa fie niciodata un conducator de joc veritabil... Florea o sa faca iarasi figuratie ca de obicei... deci ne punem iar sperantele in Gurita...

Filmul meciului vi-l spun de pe acum:

Incepem meciul bine, dominam...avem posesie, facem combinatii si ratam 1-2 ocazii, scapa CFR de cateva ori, rateaza si ei...scapam cu fata curata...
Inspre finele reprizei primim gol de pe faza fixa, si in partea secunda egalam printr-un sut plasat al lui Gurita.

1-1. :mda:

tchibos
2nd December 2006, 01:00
Constanța, stadion „Farul“, sâmbătă, 2 decembrie, ora 20, în direct la Național TV

FC Farul (antrenor, Basarab Panduru): Vlas, I. Barbu, Gheară, Florea, Băcilă, Lungu, Senin, Maxim, Nae, Guriță, Disney

danny del corco
2nd December 2006, 01:06
In linii mari, ce avem mai in forma.

tchibos
2nd December 2006, 01:10
da dar nu stiu cu cat entuziasm vor juca cei care stiu ca din iarna e posibil sa plece de a echipa, vezi cazul Senin

dorryn
2nd December 2006, 02:54
sunt curios si eu de soarta lui pacuraru.chiar merita atentie....daca-i la echipa a 2-a sper sa il cheme cat mai repede ca e pacat.a facut niste meciuri destul de bune cand a jucat si as vrea sa-l mai vad in lot.

danny del corco
2nd December 2006, 03:07
Stai ca inca nu au plecat ! Si apoi cu ce statut te duci la o alta echipa ? Din ce postura negociezi un nou contract? Eu unul daca as vedea un jucator ca se lasa pe tanjala atunci cand doresc sa il cumpar, m-as gandii de doua ori inainte sa fac lucrul acesta, caci se poate intampla sa imi repete figura chiar mie,cel care mi l-am dorit si care am dat bani pe el, cand imi este lumea mai draga.Si atunci i-as mai taia individului din portie (salariu). Insa nebanuite sunt cararile fotbalului, si mai ales intortocheate. Eu unul sper sa isi faca datoria pana la capat, sa poata privii un suporter al Farului drept in fata, indiferent la ce echipa va juca in acel moment. Cat despre Senin: sa ne amintim ca totusi era in lotul national de tineret si juca la Farul, cu toate ca a avut si alte oferte. Poate ca este unul din cazurile care nu confirma odata cu ajungerea la maturitate, insa eu zic ca si-a facut datoria, onest, asa cum a putut el, fata de noi. Pentru asta trebuie sa ii multumim.

Seahawk
2nd December 2006, 09:57
Senin e un produs al Farului. Tin minte ca am fost la meci cand a debutat el pentru noi, insa se pare ca (precum si altii) s-a cam saturat de Constanta. Din partea mea sa plece... ca si cu el si fara el nu e mare diferenta

CosminGrc
2nd December 2006, 10:12
unde e tibor ? ce cauta disney in teren ?!

tchibos
2nd December 2006, 11:54
Tibor cred ca va incepe pe banca

Catalin 06
2nd December 2006, 16:25
Cu Disney asta o sa dam goluri cand or zbura porcii . E bun pentru Pandurii nu pentru Farul. Pana la urma ajungeti la vorba mea de acum cateva luni cand am spus ca nu e mare diferenta intre el si Tiandoum

bahaus_84
2nd December 2006, 16:45
mie unul imi place Disney,cand are ocazia inscrie,sa nu uitam totushi ca e la primul sezon pt Farul si momentan e in grafic,cel putin alearga si joaca cu placere la Farul...mai bine il prefer pe el,asa bezmetic cum e uneori,decat un zeflemitor gen Liviu Mihai...

tchibos
3rd December 2006, 13:17
unde e tibor ? ce cauta disney in teren ?!

... pana la urma a intrat si el in teren dar nu a facut nimic. Mai mult s-a mai certat si cu suporterii Farului (aia putini care mai sunt) spunandu-le printre altele sa intre ei in teren daca sunt asa buni. Pai cu asa atitudine nu ajugi departe Moldovane !!!... Tu te vrei profesionist si inviti in teren niste amatori?.. Te compari cu ei in loc sa te compari cu marii jucatori din strainatate. Halal jucator, halal om am vazut la Moldovan ieri pe teren. Daca o tine tot asa chiar va fi singur impotriva tuturor.


Cat despre Disney, omul a avut cateva incursiuni care chiar m-au uimit. Se striga din teren: "Barvo Disney, hai ca stii cu mingea !!! "

danny del corco
4th December 2006, 02:43
Deplasat gestul lui T.Moldovan. Si asta in conditiile unui meci sters din partea lui. De altfel cred ca Farul va avea de castigat scapand de astfel de oameni. Capricii avem cu totii, insa ele trebuiesc manifestate intr-un cadru intim, sau reprimate, nicidecum sa te manifesti total neprofesionist, atunci cand meseria (pe care singur ti-ai ales-o) o desfasori in fata publicului. Cu atat mai mult in fata propriilor suporteri, care te-au laudat, chiar si peste masura(adu-ti Tibore aminte cum te cereau in teren pe vremea sarbului !), si care acum te-au apostrofat, pentru ca au vazut ca nu iti mai dai nici un fel de interes in ceea ce faci la Farul. Chiar in conditiile actuale, as fii mai bucuros sa vad jucatori tineri,lipsiti de experienta, dar plini de ambitie si devotati, decat sa vad infumuratii astia, din a caror cauza s-a ajuns in situatia asta, si care, precum sobolanii, parasesc primii corabia.

tchibos
31st March 2007, 21:14
Constanța, stadion „Farul“, duminică, 1 aprilie, ora 20,45, în direct la Telesport

FC Farul (antrenor, Basarab Panduru): Vlas - Farmache, Barbu, Șchiopu, Maxim - Todoran, Gheară, Otvoș - Băcilă, Guriță (cpt), Apostol