PDA

View Full Version : Cel mai tare personaj din Star Wars



Gabriel
14th July 2004, 01:41
Sunt sigur ca cei mai multi dintre noi au vazut trilogia clasica Star Wars. Unii poate au vazut si episoadele 1 & 2. O gramada de personaje carismatice si pline de personalitate. Fac si eu un sondaj sa vad care-i preferatul vostru.
(am inclus doar personajele din prima trilogie, pt. ca a doua trilogie nu este inca terminata)

Preferatul meu este R2-D2. Pentru ca... desi pare un aspirator neajutorat stie o grama de lucruri...cum ar fi sa repare nave spatiale, sa piloteze nave sau sa scoata o nava in hiper spatiu. Si-a ajutat prietenii de foarte multe ori decisiv.Mai poate sparge coduri importante. Plus ca este foarte glumet...desi tot filmul nu face altceva decat sa chitzaie pe limba lui. Noroc ca ne-a tradus C-3PO. :D

Astept sa votati si voi si sa argumentati intr-un fel sau altu.

Saber Rider
14th July 2004, 02:37
Totusi prima trilogie este povestea lui Luke Skywalker. A doua trilogie este povestea tatalui lui Luke, Anakin, devenit Darth Vader. Totusi, ce e comun in cele doua, si mi se pare destul de important (fara el Luke ramanea un simplu baiat de la tara), este Obi Wan Kenobi. Si totusi l-am votat pe Luke, el fiind in centrul atentiei in ep.4,5,6. :D

Profetu
14th July 2004, 12:08
Obi Wan este votul meu.

cipi13
14th July 2004, 12:25
Desi Luke este in centru atentiei preferatul meu ramine Han Solo.

Vadim
15th July 2004, 12:30
Cred ca filmul asata este prima mea amintire din cinematografie. L-am votat pe Luke.

cioAbA
15th July 2004, 12:34
Luke stinks. Cred ca e cel mai prost actor care l-am vazut vreodata.
Propun la votarea lui Yoda , dictionarul pe picioare , sau a lui Anakin Skywalker. He is born to be bad. :ok:

ieppy
15th July 2004, 12:37
Eu merg din prima trilogie cu Obi Wan(he rules) iar din a doua cu personajul jucat de Samuel L. Jackson. Problema este ca am un lapsusu si nu imi vine numele lui, a little help please.

bog_tom
15th July 2004, 12:54
mie imi place Bubba ! de ce nu l-ati pus si pe el in Poll ? :D

Catalanul
15th July 2004, 13:44
mie imi place luke ;)

Saber Rider
15th July 2004, 17:59
Eu merg din prima trilogie cu Obi Wan(he rules) iar din a doua cu personajul jucat de Samuel L. Jackson. Problema este ca am un lapsusu si nu imi vine numele lui, a little help please.

Mace Windu, mana dreapta a lui Yoda.

ieppy
16th July 2004, 12:09
Thank you saber Ryder. Mace rules. E un adevarat si faptul ca este jucat de Samuel este inca un motiv sa iubesti personajul. Are de departe cel mai mult style.

realmadrid.com
17th July 2004, 00:17
Pai cei mai buni sa zic asa ar fi Yoda, Darth Vader si Imparatul
Personajul preferat pt mine ramane Darth, care la fel ca yoda doar cu mintea te putea invinge

Pt necunoscatori, daca nu stiatzi Star Wars Episode 3 va aparea in martie anul viitor, cam tarziu, nu prea mai pot sa astept :headbang:

Saber Rider
17th July 2004, 02:01
Pt necunoscatori, daca nu stiatzi Star Wars Episode 3 va aparea in martie anul viitor, cam tarziu, nu prea mai pot sa astept
Din pacate pentru tine, data oficiala este 19.05.2005. Adica cu vreo doua luni peste cand astepti tu. De fapt, toate filmele din seria Star Wars au fost lansate in premiera in luna mai. Este o regula a lui George Lucas se pare.

Gabriel
17th July 2004, 11:21
In Romania cred ca ajunge prin septembrie. :(

realmadrid.com
17th July 2004, 12:39
Ma io asa stuam de pe un site,d ar se pare ca mam inselat

Saber Rider
17th July 2004, 19:09
In Romania cred ca ajunge prin septembrie. :(

Sa speram ca nu. Totusi este o lansare internationala. Cu toate ca in Japonia e mai tarziu, dar in rest ar trebui sa fie cam pe la aceleasi date.

realmadrid.com
17th July 2004, 23:40
Pirateria este in floare:D, deci cred ca avem sanse sa il vedem odata cu ceilaltzi chiar daca nu la cinema

tudi
21st January 2005, 00:27
leia

Rebellz
29th March 2006, 21:43
darth vader e cel mai tare..dar yoda e maestrul

pinki
17th June 2006, 19:19
de departe YODA e cel mai tare :D

Lavinia
12th October 2006, 00:04
yoda e cel mai tare!!!da farmec filmului :D

Sasuke Uchiha
14th October 2006, 20:37
Darth Vader :yeah:
cel mai tare personaj din istorie !!