PDA

View Full Version : Head Ti 3000



nipu_ro
14th November 2008, 22:26
Mi-am cumparat un Head ti 3000 din cora-pret 125 ron si vreau sa stiu ce parere aveti despre aceasta racheta.
Este o racheta buna pentru un amator.
Care este diferenta intre o racheta dintr-o bucata si una din 2 bucati.Primele banuiesc ca sunt mai bune dar am vazut si rachete din 2 bucati destul de scumpe(wilson-200ron-cora)
Multumesc.

Beam: 22 mm
Head size: 645 cm²
Weight: 275 g
Balance: 325 mm
Length: Standard, 685 mm
Colors: white/black/blue

dyaconu
15th November 2008, 16:29
Salut si bine-ai venit pe forum.
Racheta se incadreaza cum spunea si Optimistul in categoria "joc de placere fara sa caut performanta".
Daca esti incepator in ce priveste tenisul, racheta este un foarte bun punct de plecare. Cum se spune si aici pe forum, nu ai de unde sa stii ce racheta ti se potriveste pana nu incerci sa joci cu mai multe modele.
De aceea, tu vei fi cel mai in masura sa-ti dai seama, odata cu trecerea timpului si cu acumularea experientei, cand este sau nu momentul sa-ti schimbi racheta.
Ce nu inteleg este la ce te referi tu cand vorbesti de racheta "dintr-o bucata" sau "din 2 bucati"?

nipu_ro
16th November 2008, 10:35
Rachetele din 2 bucati sunt cele care au la baza "capului" o bucata(mica si curba) prinsa cu suruburi prin interior. Sub locul unde se tine antivibratorul.
La rachetele ovale este normal ca racordajul sa fie mai slab pe parti si la antivibrator ?