PDA

View Full Version : Etapa 1: FCM Bacau - Otelul



Vadim
13th July 2004, 14:53
Duminica, 1 august: FCM Bacau - Otelul | ora 20:30, Telesport
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

Catalanul
13th July 2004, 17:09
derby moldovenesc care cu siguranta se va termina la egalitate 0-0 :D

Pancujunior
14th July 2004, 01:38
Greu de spus. Bacaul sia pierdut jucatorii cei mai buni, si pe deasupra e si neclara situatia echipei, dupa ce Seche a plecat. Pe de alta parte, si otelul sar putea sa se menajeze pentru meciurile din uefa, ca deh, asa se face pe la noi.
:confused: Ramane de vazut :thinkso:

Pancujunior
14th July 2004, 01:40
aa...am uitat lucru cel mai important :rolleyes: :D
eu am dat pronostik X :cool:

fia
14th July 2004, 08:08
Otelul va scoate cel putin un egal...
P.S. Sechelariu ce mai face? I-a trecut supararea ca nu e primar?

cioAbA
15th July 2004, 12:37
Banuiesc ca cel mai probabil este X. E tipic primelor etape , mai ales in acea zona. ;)

inter
15th July 2004, 17:47
egal!

Ovy-Iasi
15th July 2004, 18:45
x...adica 0-0 că moldovenii se trezesc mai greu un pic(de prin etapa 2)...
Baftă Otelului în cupa Uefa...iar Bacaul sper ca măcar anu asta să nu se mai zbată prin subsolul clasamentului...

vasile314tzurka
15th July 2004, 18:47
bate bacaul ca seche e suparat fleasca. 1-0

valys
15th July 2004, 19:36
Bate Otzelul ca sunt incaziti din UEFA :)

SVensson
15th July 2004, 22:15
2-0 ptr. Otelul. Vom avea un moral foarte bun dupa calificarea Otelului in turul 2 al cupei UEFA. Primele 4-5 etape nu vom pierde nici un meci.

vasile314tzurka
16th July 2004, 08:29
sa vedem daca veti mai avea echipa ca dupa cum ii plimba pe jucatori cu banii...

baden
16th July 2004, 09:24
Bravo Otelul!!!
Aveti toata stima noastra, dar la Bacau pierdeti cu 1-0 ca asa e obiceiul.
P.S. Mi-a placut la nebunie jocul de atac al Otelului (apararea stiam ca e buna si nu m-a surprins).
Succes pentru Otelul in Cupa UEFA ... , oricum cred ca va juca mai mult in competitiile europene ca Steaua si Dinamo.

junior
16th July 2004, 09:31
/hello /hello /hello
bate Otelul
:ciocan: :ciocan: :ciocan:

baden
16th July 2004, 09:38
din palme pentru victoria Bacului ...
Bravo Otelul!

STEELMAN
16th July 2004, 13:40
da bacaul mai e in A si anu asta ?
:)))

baden
16th July 2004, 13:43
daca ii arat un buget de 10 milioane,
ce zici are nevoie si de jucatori ca sa ia campionatul ?

alejandro
16th July 2004, 18:37
egal intre moldoveni!

alex36
16th July 2004, 21:19
1-3

CADDY
17th July 2004, 12:32
Bate OTELUL sigur. :yeah:

N0_NaM3
17th July 2004, 23:31
Bate otelul, bacaul cred ca retrograda(mai mult ca sigur) anul acesta...:D

suporter-I-S
17th July 2004, 23:52
bate otelul cu 2 -0 si bacaul anul acesta intr-adevar nu se va mai zbate in subsolul clasamentului ci va sta resemnat si linistit pe ultimul loc de unde vor retrograda plini de "glorie" (ca m-am cam saturat de salvari miraculoase si "neasteptate" de la retrogradare in ultimii ani - sper ca a venit si timpul lor sa joace sambata de la ora 11)

MaPaX
18th July 2004, 15:45
2 - 2 se va termina meciul dintre Fotbal Club Municipal Bacau si Oltelul Galati

Pacala
18th July 2004, 17:08
0-0 sau 1-1 deci un x in derbiul Moldovei sa nu se supere nimeni

baden
19th July 2004, 11:09
2-1 si nu se supara nimeni

jay
20th July 2004, 16:41
Eu cred ca bat indienii.

Denis
21st July 2004, 07:14
Otelul castiga, ia campionatul, shi se duce in Campions League :evil:
/hello /hello /hello HAI OTELUL HAI SIDEXPLOZIA /hello /hello /hello
Pronostik: FCM 0-2 Otzelu' :ciocan:

fia
21st July 2004, 07:53
Si dupa aia face blat iin C.L. ca si in UEFA! Sa vezi ce cota o sa aiba la pariuri scorul Real Madrid - Otelul Gatati : 0-5 (la pauza) ...

Saber Rider
21st July 2004, 15:20
Prin prisma locurilor ocupate in campionatul trecut, precum si a jucatorilor plecati / veniti la cele doua echipe, ca sa nu mai vorbesc de recentul meci al Otelului cu Dinamo Tirana, in mod normal meciul va fi castigat de galateni. La Bacau se pare ca sunt probleme cu banii, acum dupa alegeri (Sechelariu), si in consecinta, prea multe nu se pot face fara bani investiti in jucatori, salarii, prime, stadion etc ...

baden
22nd July 2004, 11:14
Prin prisma locurilor ocupate in campionatul trecut, precum si a jucatorilor plecati / veniti la cele doua echipe, ca sa nu mai vorbesc de recentul meci al Otelului cu Dinamo Tirana, in mod normal meciul va fi castigat de galateni. La Bacau se pare ca sunt probleme cu banii, acum dupa alegeri (Sechelariu), si in consecinta, prea multe nu se pot face fara bani investiti in jucatori, salarii, prime, stadion etc ...
Crezi ca Sechelariu s-a retras complet de la echipa ... ai aflat ceva important si tii secret? Echipa statea numai in banii lui sechelariu?
La bacau nu mai sunt jucatori pe la grupele de tineret ? Chiar crezi ca-ti trebuie stagii de pregatire in campionatul italian ca sa faci fatza in divizia a?

dragos_popa17
22nd July 2004, 13:31
Ramasa fara sustinere, echipa Bacaului va fi o serioasa candidata la retrogradare in acest sezon, iar primul pas spre Divizia B va fi facut in fata Otelului care va castiga prin pragmatism si organizare.

corinutza_88
22nd July 2004, 15:11
dupa prestatia otelului din prima etapa preliminara a cupei uefa cred ca va un meci foarte usor pentru ei intrucat bacaul anu asta nu sa intarit foarte bine!
un pronostic:0-3!
parerea mea!

Saber Rider
22nd July 2004, 15:36
Crezi ca Sechelariu s-a retras complet de la echipa ... ai aflat ceva important si tii secret? Echipa statea numai in banii lui sechelariu?
La bacau nu mai sunt jucatori pe la grupele de tineret ? Chiar crezi ca-ti trebuie stagii de pregatire in campionatul italian ca sa faci fatza in divizia a?

Bacaul de-abia s-a descurcat cand era Sechelariu la echipa, daramite acuma.

Ovy-Iasi
23rd July 2004, 15:50
Poate nu aţi aflat ...dar Oţelul nu a primit licenţa de club pentru că nu au teren...şi vor fi excluşi din campionat!

dragos_popa17
23rd July 2004, 19:55
Poate nu a?i aflat ...dar O?elul nu a primit licen?a de club pentru c? nu au teren...?i vor fi exclu?i din campionat!

Stai linistit ca n-o sa fie exclus nimeni din Divizia A. Altii stau mai rau ca Otelul si au primit licenta. Povestile astea cu excluderea sunt scrise ca au ziarele o pagina goala si nu stiu ce sa faca cu ea.

Saber Rider
23rd July 2004, 22:27
Mda, nici eu nu cred ca nu o vor primi pana la urma. A primit Apulum si Sportul, care vai de ei cum stateau, si sa nu primeasca Otelul ?!? Las' ca mai e pana incepe campionatul.

Dariel
24th July 2004, 01:18
Excluderea este... :) exclusa. Povesti de adormit copiii. Daca nu reusesc sa termine lucrarile la stadionul Dunarea, stadion pe care Otelul a scris istorie cu Juventus, atunci vor juca fie la Constantza, fie pe stadionul cu gazon artificial Siderurgistul. Presa ca de obicei, cauta senzatzie...

Doctor_Satan
24th July 2004, 12:32
Otelul o sa le dea un gol si o sa se apere, sa-si mai testeze un pic apararea ca in cupa UEFA s-au plictisit!
O sa le bage un contraatac si o sa majoreze pe final!
Scor 2-0 pt Otelul!
:yeah: :yeah: :yeah:

catalinstancu
26th July 2004, 15:49
bacau -otelu 1-1

concurs de pronosticuri www.celmaitare.tk

baden
27th July 2004, 09:42
bate bacaul ... au o echipa suficient de bine asezata de acum ca sa nu-si faca griji cu privire la retrogradare. Faptul ca si-a pierdut vedetele din atac nu e o suparare prea mare ... deoarece vor fi nevoiti sa titularizeze tineri care nu sunt cunoscuti de catre adversari! - Deoarece sunt convins ca au calitati tinerii respectivi (si nu au complexe) - nu uitati ca la bacau se gaseste un centru de copii si juniori suficient de bun.

mariusc
28th July 2004, 03:45
In mod normal bate Otelul Galati, au o echipa suficient de agresiva si cu o aparare buna... sa nu mai vorbim de experienta... mi-ar place totusi sa vad niste tineri talentati la Bacau.

Numai sa nu se increada Galatiul prea tare si sa aiba o surpriza... am votat 2.
______________
Fair-Play, Please!

Red Heat
28th July 2004, 14:15
Dupa parerea mea Bacaul este ca si retrogradata (desi nu a inceput campionatul inca) in B. Seche s-a cam saturat de fotbal, iar lotul e subtirel. Otelul are toate sansele sa plece cu cel putin un punct.

STEELMAN
29th July 2004, 21:31
Logic Dupa 2 Victorii Cu Tirana Ar Treb Sa Fluieram In Meciul Cu Bacaul Ar Spune Unii....!dar Trebuie Sa Fim Realisti, Pt Ca Dinamo Tirana Nu Stiu Daca Ar Face Fata In Div B La Noi!sper Sa Plecam Cu Cel Putin Un Punct.
Bacaul Nu E O Echipa Moarta.

SVensson
30th July 2004, 09:05
Cu ce moral are acum echipa merg pe mana Otelului ca bate cu 2-0. Suntem in foame de goluri. Cartu va mai scrie o pagina din istoria Otelului.

baden
30th July 2004, 11:04
Prima echipa ar putea sa fie in decadere ... dar cine stie clubul, resursele si faptul ca mai exista tineri ce pot fi pusi la munca ... + calitatea umana a unor jucatori din lot ... poate spune ca nu e sigur ca bacaul e in b. Mai mult eu supralicitez si spun ca bacaul va fi bun (pentru nivelul campionatului nostru) in tur si ceva mai slab in retur.

Forza Otelu'
31st July 2004, 23:19
Bate Otzelul ca sunt incaziti din UEFA :)



FORZA Otelul !!!!!111

Cea mai tare echipa din campionat, cu cel mai bun antrenor.

2-0 pentru otelul, Iacob si Nanu :ciocan:

Forza Otelu'
31st July 2004, 23:23
:rosu:
2 - 2 se va termina meciul dintre Fotbal Club Municipal Bacau si Oltelul Galati
oelul v-a castiga

petru
1st August 2004, 06:45
bate otelul. cred ca scorul final va fi 2-1

ADelPiero
1st August 2004, 15:27
2 - 2 se va termina meciul dintre Fotbal Club Municipal Bacau si Oltelul Galati

:ok:

M|tea
2nd August 2004, 00:10
FRATZILOR ...I`M BACK! :)
Suparare mare...ne-a ars Bacaul.Nu e un capat de lume...sa vazut clar...baietii au fost obositzi!Etapa viitoare luam 3 puncte si ne revenim.In rest:

DA DOAMNE SA ELIMINAM PARTIZANUL....chiar daca avem 1%sanse!

ADelPiero
2nd August 2004, 00:15
FRATZILOR ...I`M BACK! :)
Suparare mare...ne-a ars Bacaul.Nu e un capat de lume...sa vazut clar...baietii au fost obositzi!Etapa viitoare luam 3 puncte si ne revenim.In rest:

DA DOAMNE SA ELIMINAM PARTIZANUL....chiar daca avem 1%sanse!

au fost baietii cu o zi inainte la discoteca :yeah:

SVensson
2nd August 2004, 00:33
Felicitari Bacaului ptr victorie, si felicitari Otelului ptr joc. Nu ma Adelpiero nu au fost la discoteca, au avut 2 jocuri oficiale in UEFA. Drumul pana la Tirana si inapoi si-a spus cuvantul. Asa ca nu mai face mistouri.

baden
2nd August 2004, 08:41
Bravo echipei din bacau !!!
Va fi greu pentru echipa bacauana in campionatul acesta ... dar daca trag de ei ... va fi bine si pentru toti jucatorii. Au o sansa si nu trebuie sa-i dea cu piciorul ;)
Galatiul a avut un adversar in plus ... terenul (dar asta e vina lor ... un jucator daca e bun, stie sa profite de orice teren) ... si o galerie mai buna (exceptand 2-3 momente - cand au fost "penibili!" - scuze pentru ceilalti suporteri ai echipei galatene ... dar la bacau am vazut si "sustinatoare" de sex feminin la stadion).
Bafta echipei galatene in cupe (se poate!!!)!!!
Bafta echipei din bacau la brasov !!! (E mai greu pentru ei sa castige!!!)

ADelPiero
2nd August 2004, 12:44
rezultatul acestui meci ma uimeste...
deci Bacaul fara o gramada de vedete a reusit sa invinga Otelul, care vorba aceea, joaca in Cupele Europene :evil:

baden
2nd August 2004, 12:48
rezultatul acestui meci ma uimeste...
deci Bacaul fara o gramada de vedete a reusit sa invinga Otelul, care vorba aceea, joaca in Cupele Europene :evil:
asta nu-i nici prima nici ultima surpriza din campionat !!!
ai sa mai vezi multe ... :o: :ok:

simpson
2nd August 2004, 16:17
Felicitari Bacaului ptr victorie, si felicitari Otelului ptr joc. Nu ma Adelpiero nu au fost la discoteca, au avut 2 jocuri oficiale in UEFA. Drumul pana la Tirana si inapoi si-a spus cuvantul. Asa ca nu mai face mistouri.
Acuma', serios, tie chiar ti-a placut cum a jucat Otelul??? Nici o ocazie mai de Doamne-ajuta in tot meciul? :nah:

STEELMAN
2nd August 2004, 20:52
sunt sanse mari ca meciul urmator de "acasa sa il jucam tot la bc! am f la meci si personal nu pot sa concep "oboseala drumului etc..
ce eu nu ma duc in fiecare zi la munca?
baden zice ca a vazut si o persoana de sex feminin la galateni. scuza-ma ca te contrazic dar au f 2 persoane de sex feminin iacob si mozacu!saracii,...si-au murdarit sorturile!

STEELMAN
2nd August 2004, 20:56
Acuma', serios, tie chiar ti-a placut cum a jucat Otelul??? Nici o ocazie mai de Doamne-ajuta in tot meciul? :nah:
nici voi nu ati f pra straluciti,

baden
3rd August 2004, 08:21
nici voi nu ati f pra straluciti,
ocazii ale echipei otelu nici eu nu am vazut ... dar, am vazut o echipa a galatiului care are jucatori ce dau pase lungi exact pe om, care incearca sa combine la firul ierbii (terenul era ud) ... pe scurt ... am vazut o echipa galateana care are valoare dar careia nu i-a iesit jocul la bacau.
asta e!

dragos_popa17
3rd August 2004, 09:21
Nu ma asteptam sa castige Bacaul dupa forma care a aratat-o Otelul in Cupa UEFA. Bravo lor si rusine Otelului(am auzit ca au jucat foarte slab).

baden
3rd August 2004, 12:41
Nu ma asteptam sa castige Bacaul dupa forma care a aratat-o Otelul in Cupa UEFA. Bravo lor si rusine Otelului(am auzit ca au jucat foarte slab).
terenul a fost alunecos - e greu sa joci bine ... daca nu ai crose !!! :)

baden
4th August 2004, 18:51
si patine