PDA

View Full Version : Jucatori care nu vor fi niciodata #1



Cneazul
14th November 2008, 17:53
Avem o multime de threaduri despre jucatori care vor castiga...vor deveni...vor progresa...etc.etc. M`am gandiut sa fac un thread in care sa discutam despre jucatori care NU vor reusi sa ajunga vreodata in varful ierarhiei. am sa incep eu:
consider ca J.M. Del Potro nu va ajunge niciodata #1 deoarece nu cred ca are psihicul necesar. imi aduc aminte ca dupa infrangerea din sfertul de finala de la US Open a izbucnit in plans. acesta venea dupa o serie de 4 turnee consecutiv castigate. Acest lucru m`a facut sa ma gandesc putin la cum sta cu psihicul. adica dupa ce castigi 4 turnee consecutiv si ajungi si in sferturi la US Open incepi sa plangi? pai daca o sa ajunga #1 si o sa fie eliminat la un turneu de grand slam o sa inceapa sa planga? mi se pare ca nu are taria necesara pentru a fi #1. voi ce parere aveti? nu neaparat despre del potro. exista multi jucatori despre care se vorbeste ca vor fi noii #1: djokovic, murray, gulbis, gasquet(mai demult)...chiar si donald young sau jesse levine...si multi altii

Cipri
14th November 2008, 18:00
Nalbandian ...
Daca nu era Fed putea sa o faca ;)

Cneazul
14th November 2008, 19:08
8-10 e in intalnirile directe nalby- federer. nu sta chiar rau( vezi davydenko-federer 0-12)

Cipri
14th November 2008, 20:06
8-10 e in intalnirile directe nalby- federer. nu sta chiar rau( vezi davydenko-federer 0-12)
Nu au contat atat de mult intalnirile directe ,cat faptul ca Fed ii batea pe toti ... pana acum ceva vreme :)

Eddy DoubleD
15th November 2008, 12:26
consider ca J.M. Del Potro nu va ajunge niciodata #1 deoarece nu cred ca are psihicul necesar.

Eu te-as contrazice...psihicul e parerea mea destul de usor de lucrat...pana la urma nu are decat 19 ani,nu?daca in urmatorii 2 ani va lucra si la psihic cum lucreaza acum la formarea tehnicii sunt sigur ca nu va mai arata aceeeasi instabilitate psihica...eu zic ca poate fi un viitor nr 1 in ATP:D...

adrian_str
16th November 2008, 18:11
Del Potro a facut niste progrese fantastice anul asta. Nu mai joaca la fel de previzibil si limitat. Are un mare avantaj sud-americanul: in prima jumatate a anului viitor nu are mai nimic de aparat si daca va inregistra cateva rezultate de exceptie, are toate sansele sa ajunga pe 4. Apoi totul va tine de forma fizica si de ce nu, de putin noroc.

Lucian86
16th November 2008, 20:49
Doar Djokovic si Murray pot ajunge acolo in varf. In rest sunt sceptic :(

Au calitati tehnice de numar 1: Tsonga, Gulbis, Berdych, Nalbandian, Gasquet si poate Ancic.
Tsonga - nu are constanta necesara pentru a fi numarul 1
Gulbis - nu are inteligenta tactica
Berdych - idem si cred ca nici psihic
Nalbandian - fizic si constanta
Gasquet - psihic
Ancic - constanta

Nu cred ca Del Potro are calitati tehnice pentru a fi numarul 1 si deasemenea nici psihicul sau (care nu e rau) este de numarul 1 mondial. Totusi nu bag mana in foc pentru el. E tanar si cine stie ce va face in viitor

Roddicted
16th November 2008, 21:26
Simon,Murray,Djokovic-nicio sansa sa fie nr 1.Peste 3 ani tenisul va fi dominat de Young sau Gulbis:ok:

Kooler
16th November 2008, 22:53
Djokovic, Murray,Tsonga, Del Potro, Gilles Simon, Young sau Gulbis, si restul care sunt acum in top 1000, si au acum peste 20 ani n-or sa fie niciodata vreunul dintre ei lideri mondiali si stiti de ce? Pentu ca nu o sa ii lase Nadal. Si nu glumesc, daca vreunul din ei reuseste, eu nu ma mai uit la tenis. De fapt era si de asteptat ca eu, dupa ce nu mai joaca Nadal sa nu ma mai uit la tenis. Si stiti de ce? Pentru ca Nadal e singurul jucator care merita. Ramane insa de vazut daca o sa apara un jucator demn sa tin cu el, insa trebuie sa nu fi jucat vreodata cu Rafa.

Cipri
16th November 2008, 23:47
Djokovic, Murray,Tsonga, Del Potro, Gilles Simon, Young sau Gulbis, si restul care sunt acum in top 1000, si au acum peste 20 ani n-or sa fie niciodata vreunul dintre ei lideri mondiali si stiti de ce? Pentu ca nu o sa ii lase Nadal. Si nu glumesc, daca vreunul din ei reuseste, eu nu ma mai uit la tenis. De fapt era si de asteptat ca eu, dupa ce nu mai joaca Nadal sa nu ma mai uit la tenis. Si stiti de ce? Pentru ca Nadal e singurul jucator care merita. Ramane insa de vazut daca o sa apara un jucator demn sa tin cu el, insa trebuie sa nu fi jucat vreodata cu Rafa.
Nadal o sa ii lase si fara voia lui peste vreo 5 , 6 ani cand forma lui fizica va fi afectata la modul cum se dedica pe teren in ziua de azi .

Kooler
17th November 2008, 00:08
Nadal o sa ii lase si fara voia lui peste vreo 5 , 6 ani cand forma lui fizica va fi afectata la modul cum se dedica pe teren in ziua de azi .

Nu cred. Nu vezi ca omul se protejeaza? A tras tare anul asta ca sa ajunga numarul 1, dar de-acum incolo, o sa traga doar cat sa nu cada pe 2, poate si mai mult depinde de cat reusesc si restul.

iuli
17th November 2008, 00:26
ROFL :D


O chestie, Young e praf...cum sa fie asta nr. 1 atp? Nu va fi niciodata nici macar in top 20

vassy
17th November 2008, 00:51
Anul viitor locul 1 va putea fi ocupat de unul dintre: Nadal, Federer, Djokovic sau Murray, restul sunt exclusi, in viitor Federer va iesi din ecuatie din cauza varstei. Inca nu vad alt jucator cu calitati clare de numarul 1.
Sigur nu va mai fi nicioadata numarul 1 un roman.

Kooler
17th November 2008, 01:17
Sunt multi jucatori care nu isi vor atinge niciodata visul de a fi numarul 1 mondial si e trist prima pozitie nu e la indemana oricui decat atunci cand se retrage un mare campion, iar vremurile astea nu se duce lipsa de campioni. Sunt extrem de curios daca Djokovic sau Murray o sa fie vreodata #1. Djokovic la cat a stat in coasta lui Nadal, ar merita saracu.

raulmad
17th November 2008, 13:26
De fiecare data cand cineva are rezultate notabile lumea se extaziaza si declara ca x sau y va fi noul nr 1 mondial....Dupa ce Djokovic a avut acel inceput fabulos de an 2008 toata lumea l-a vazut ca pe viitorul nr. 1, acum unii il vad pe Murray, unii pe Tsonga, altii pe Del Potro, s.a.m.d.....
Ca sa ajungi nr. 1 pe langa talent, tehnica, conditie fizica, psihic iti trebuie si constanta. Nu multi sunt capabili de asta.
Parerea mea ca nici Del Potro, nici Tsonga (jucatori pe val acum) nu au calitatile necesare de a fi nr. 1......

Kooler
17th November 2008, 14:03
De fiecare data cand cineva are rezultate notabile lumea se extaziaza si declara ca x sau y va fi noul nr 1 mondial....Dupa ce Djokovic a avut acel inceput fabulos de an 2008 toata lumea l-a vazut ca pe viitorul nr. 1, acum unii il vad pe Murray, unii pe Tsonga, altii pe Del Potro, s.a.m.d.....
Ca sa ajungi nr. 1 pe langa talent, tehnica, conditie fizica, psihic iti trebuie si constanta. Nu multi sunt capabili de asta.
Parerea mea ca nici Del Potro, nici Tsonga (jucatori pe val acum) nu au calitatile necesare de a fi nr. 1......

Cu fraza asta l-ai descris pe Nadal.

P.S. A castigat si Djokovic turneul campionilor si gata se vede numarul 1 mondial.

Roddicted
17th November 2008, 14:54
ROFL :D


O chestie, Young e praf...cum sa fie asta nr. 1 atp? Nu va fi niciodata nici macar in top 20

Pustiul e talentat din nefericire nu are un joc adecvat pentru zgura si nici un serviciu prea bun

iuli
17th November 2008, 15:26
E praf si atat. Lasa zgura. Spune-mi vreo performanta notabila facuta pe hard. Are macar vreo semifinala de turneu ATP? Mai mult ca sigur nu.

Sorin Blaj
17th November 2008, 16:09
Intrebarea potrivita era, are vreo semifinala de turneu ATP?

Roddicted
17th November 2008, 17:49
E praf si atat. Lasa zgura. Spune-mi vreo performanta notabila facuta pe hard. Are macar vreo semifinala de turneu ATP? Mai mult ca sigur nu.

un sg sfert la memphis are la inceputul anului si inca o finala si un turneu challenger castigat

Cristy RVD
19th November 2008, 20:29
Vad ca luma a sters postul , acum am vazut :D

repet intrebarea:

Kooler,esti obsedat de Nadal ?

Kooler
20th November 2008, 01:09
Vad ca luma a sters postul , acum am vazut :D

repet intrebarea:

Kooler,esti obsedat de Nadal ?

Nu.

Universal
20th November 2008, 11:05
Anul viitor locul 1 va putea fi ocupat de unul dintre: Nadal, Federer, Djokovic sau Murray, restul sunt exclusi, in viitor Federer va iesi din ecuatie din cauza varstei. Inca nu vad alt jucator cu calitati clare de numarul 1.
Sigur nu va mai fi nicioadata numarul 1 un roman.

Ei,aici te contrazic,nu as pune mana-n foc,mai sti,are unul o explozie si lupta cap la cap cu cei mai buni.

suzy.horror
22nd November 2008, 01:43
numar unu mondial nu o sa mai ajunga niciodata federer...asta sigur...sunt prea multi jucatori tineri cu talent ca sa mai fie loc si pt fedex...nadal o sa ramana sigur anul asta nr 1

luma
23rd November 2008, 16:27
Anul asta...da.:D

Kooler
24th November 2008, 11:55
Cred ca si 3-4 ani de acum incolo.

printulmiskin
24th November 2008, 12:01
La cum prezinta picioarele lui Rafa,nu cred sa reziste inca 3-4 ani in cazul in care nu isi schimba stilul de joc,adica sa isi scurteze raliurile cu veniri mai dese la fileu ,sau sa isi mai imbunatateasca serviciul ,ca sa obtina puncte mai usoare.

praf_de_stele
24th November 2008, 17:47
Kooler,esti obsedat de Nadal ?
se mai indoieste cineva de acest lucru ?
n`ati vazut ca nu exista post al lui kooler fara sa`l aminteasca pe nadal?...devine din ce in ce mai penibil...

Kooler
24th November 2008, 18:28
se mai indoieste cineva de acest lucru ?
n`ati vazut ca nu exista post al lui kooler fara sa`l aminteasca pe nadal?...devine din ce in ce mai penibil...

Pai daca altceva nu am de spus? Nu am cu ce sa ma laud?:plans: Trebuie sa fac posturi, nu? Am crezut ca poate si acest lucru in consider ca pe un bilet castigator. Voi ma fortati sa vorbesc de el. Cred ca nu am o obsesie, doar nu vorbesc de el tot timpul, se intampla destul de rar, numai ca doar despre el vorbesc, pentru ca de altcineva nu am de cine, si voi cum cititi numai tennis....

Universal
24th November 2008, 18:39
Kooler,din psste 5700 de postari ,ai cel putin 800 in care vorbesti de el.

Kooler
24th November 2008, 18:56
Normal, I'm the biggest fan!!! Si vreau sa se faca inteles lucrul asta.

Cristina
24th November 2008, 19:54
Pai daca altceva nu am de spus? Nu am cu ce sa ma laud?:plans: Trebuie sa fac posturi, nu? Am crezut ca poate si acest lucru in consider ca pe un bilet castigator. Voi ma fortati sa vorbesc de el. Cred ca nu am o obsesie, doar nu vorbesc de el tot timpul, se intampla destul de rar, numai ca doar despre el vorbesc, pentru ca de altcineva nu am de cine, si voi cum cititi numai tennis....

Dar de ce te intrebi?Eu cred ca nu e post de al tau din ultimele luni in care sa nu pomenesti de Rafa.Tenisul nu e legat numai de Rafa.

meth
24th November 2008, 20:19
Dar de ce te intrebi?Eu cred ca nu e post de al tau din ultimele luni in care sa nu pomenesti de Rafa.Tenisul nu e legat numai de Rafa.

pe kooler nu'l intereseaza tenisul, pe kooler il intereseaza nadal

Kooler
24th November 2008, 20:30
Dar de ce te intrebi?Eu cred ca nu e post de al tau din ultimele luni in care sa nu pomenesti de Rafa.Tenisul nu e legat numai de Rafa.

Tenisul masculin.... pentru mine da, e legat doar de Rafa pentru ca el e singurul favorit.


pe kooler nu'l intereseaza tenisul, pe kooler il intereseaza nadal

Da. Acuma ca el joaca tenis, nu-i problema mea. Putea sa faca orice altceva, numai sa arate ceva...

praf_de_stele
27th November 2008, 13:56
Tenisul masculin.... pentru mine da, e legat doar de Rafa pentru ca el e singurul favorit.



Da. Acuma ca el joaca tenis, nu-i problema mea. Putea sa faca orice altceva, numai sa arate ceva...
e bine ca ai recunoscut in cele din urma ca n`ai nicio tangenta cu tenisul :)
e bine totusi sa te mai abtii cand comentezi pt ca e enervant...poate nu`ti dai seama, dar posturile astea in care apare numele lui nadal de n ori deranjeaza...