PDA

View Full Version : Etapa 1: FC National - FC Brasov



Vadim
13th July 2004, 14:06
Sambata, 31 iulie, FC National - FC Brasov | ora 21:00, TVR 2.
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

Catalanul
13th July 2004, 17:22
cred ca o sa bata brasovul
2-1 pentru brasov si un gol inscris de maier :)

Pancujunior
14th July 2004, 01:44
Nu stiu...si nici nu ma intereseaza :cool:

..dar am votat totusi :D - 2

fia
14th July 2004, 08:12
Los Platanos 2, Brasov 0

inter
15th July 2004, 17:45
bate brasovul!

Utilizator
15th July 2004, 17:49
Pana la urma unde e Maier? Scria ieri prin ziar ca l-a vizitat Malusel pe la Tg. Mures si s-au inteles sa continue cu Apulum…

Ovy-Iasi
15th July 2004, 18:28
Bate Nationalul fără probleme...

vasile314tzurka
15th July 2004, 18:48
national. are nevoie de bani in retur. 3-0

baden
16th July 2004, 10:11
... Lupescu are nevoie de timp ca sa se hotarasca sa castige !!!
Nationalul bate !!!
2-1

Darkslowstar
16th July 2004, 13:24
Sper sa incepem cu dreptul acest sezon si sa-i batem pe bancari.
Oricum la galerii ii batem ca de obicei (parca ar fi asa de greu).
0-3 Buga, Surdu si Lisitin

baden
16th July 2004, 13:46
nu sari cu Buga ... n fata ca se poate sa nu mai ajunga ...
Ce zici? nu il ia Dinamo?

alejandro
16th July 2004, 18:31
bate national cu 2:1!

alex36
16th July 2004, 21:22
2-0

DIXX
17th July 2004, 01:04
Bate Brasovul cu 2-1

jay
17th July 2004, 03:26
Steagu', victorie la pas! National - FC Brasov 0-2

Blue
17th July 2004, 05:27
anul asta brasovul va retrograda
pronostic 1

Darkslowstar
17th July 2004, 12:10
anul asta brasovul va retrograda
pronostic 1


Craiova are sanse mai mari decat Steagu', prietenii stiu de ce!
Nu uitati ca sunteti chiar langa Caracal :D :drak:
Noroc Bun

N0_NaM3
17th July 2004, 23:26
Bate fc national...

suporter-I-S
18th July 2004, 00:13
Castiga FC National

Pacala
18th July 2004, 17:12
miza pe National
nu-i exclus sa retrogradeze Brasovul

baden
19th July 2004, 13:05
nu-i exclus sa retrogradeze si fc national ...

deja-vu
19th July 2004, 14:36
Estimez o victorie la doua goluri diferenta pentru National.

inter
19th July 2004, 14:40
Craiova are sanse mai mari decat Steagu', prietenii stiu de ce!
Nu uitati ca sunteti chiar langa Caracal :D :drak:
Noroc Bun

si ce esti invidios?
adevarul ca daca te iei de Craiova fa-o pe intern, ca in threadul asta ai cam"luftat" :drak:

Darkslowstar
20th July 2004, 13:37
si ce esti invidios?
adevarul ca daca te iei de Craiova fa-o pe intern, ca in threadul asta ai cam"luftat" :drak:

Cam ai dreptate, a fost o reactie mai mult emotionala la un post cretin. Si nici nu vreau sa continui/alimentez dihonia de acum catva ani dintre noi. Personal, aveti toata simpatia mea in lupta cu bucurestenele.
Daca as avea chef sa ma iau de careva, prefer sa fie una din acele echipe venite pe tanc.
Nu sunt invidios, chiar n-ai pe ce.

inter
20th July 2004, 14:21
Cam ai dreptate, a fost o reactie mai mult emotionala la un post cretin. Si nici nu vreau sa continui/alimentez dihonia de acum catva ani dintre noi. Personal, aveti toata simpatia mea in lupta cu bucurestenele.
Daca as avea chef sa ma iau de careva, prefer sa fie una din acele echipe venite pe tanc.
Nu sunt invidios, chiar n-ai pe ce.

:ok: , ai dreptate, avem alti "prieteni" :drak:
si ar fi bine sa uitam ce sa intamplat acum cativa ani din vina unor "suporteri"!

Ioca10
20th July 2004, 14:57
:ok: , ai dreptate, avem alti "prieteni" :drak:
si ar fi bine sa uitam ce sa intamplat acum cativa ani din vina unor "suporteri"!
Am auzit ca aveti prea multi jucatori la Craiova si le d-ati drumu sa plece! :drak:

inter
20th July 2004, 15:07
ionute, vezi-ti de treaba si nu mai face pe spiritualul pe aici... mai bine vezi ca ai de facut ... stii tu ce!

Ioca10
20th July 2004, 15:29
ionute, vezi-ti de treaba si nu mai face pe spiritualul pe aici... mai bine vezi ca ai de facut ... stii tu ce!
Da ce nu e adevarat? :rosu:

inter
20th July 2004, 15:51
Da ce nu e adevarat? :rosu:

hai ca te prostesti, daca imi arati ce jucatori au plecat de la Craiova .. treaca mearga , dar daca te iei dupa zvonuri nu faci decat sa pari neajutorat!
tu chiar nu poti sa discerni singur anumite stiri, sau primesti ordine de la jiji cum sa gandesti!

si nu uita ca mai ai si de l...... :evil:

basca ca esti off-topic rau de tot...
de curiozitate ai citit regulamentul forumului? cred ca nu!

jay
20th July 2004, 16:19
anul asta brasovul va retrograda

Mama Omida care duhneste a praz a spus anul trecut ca "Brasovul e prima retrogradata". :D Acum distinsul canadian prin adoptiune ne spune ca avem sanse la locul 14. Clar, in 2-3 ani tragem la titlu. :)

Saber Rider
21st July 2004, 15:25
Daca inca mai era Lucescu Jr. la Brasov, inclinam sa cred ca FC National nu va face prea multe. Dar asa, il cred in stare pe Olaroiu de niste mici surprize de tactica. Este un meci de 1, X, 2 deocamdata, pana la noi informatii.

lucirvr
22nd July 2004, 09:29
Batem la astia de au 400 de spectatori cu tot cu galeria lui steagu
Fc Nat - FC Bv 0-2

baden
22nd July 2004, 11:17
Mama Omida care duhneste a praz a spus anul trecut ca "Brasovul e prima retrogradata". :D Acum distinsul canadian prin adoptiune ne spune ca avem sanse la locul 14. Clar, in 2-3 ani tragem la titlu. :)
... si probabil il veti lua !!! :p ... dar la alt sport :drak:

dragos_popa17
22nd July 2004, 13:23
Va fi un meci echilibrat intre doua echipe care anul acesta vor pune mari probleme echipelor care se vor bate pentru titlu. Cred ca se va termina egal 1-1 sau 0-0.

Catalanul
22nd July 2004, 14:25
anul asta brasovul va retrograda

nu este exclus, mai ales ca au luat bataie cu 4-0 de la Gaz Metan Medias :evil: intr-un meci amical :D

corinutza_88
22nd July 2004, 15:41
eu merg pe un egal in meciul asta!
dar nu stiu cu siguranta daca va fi chiar asa!~

jay
22nd July 2004, 16:11
nu este exclus, mai ales ca au luat bataie cu 4-0 de la Gaz Metan Medias :evil: intr-un meci amical :D

Am jucat cu rezervele la Medias. Am jucat doar doua amicale cu 11-le de baza si le-am castigat pe ambele, cu FC Arges si cu dinamo. Dar cat de relevante sunt amicalele?...

Doctor_Satan
24th July 2004, 12:57
Nationalul isi va reveni in sezonul asta in timp ce brasovenii vor pica in B (asta pentru blatul cu Bacaul de acum 2 ani, din cauza caruia Otelul a ajuns la baraj).

DIXX
24th July 2004, 13:16
Meciurile amicale nu sint prea relevante.Am batut pe dinamo pt ca jucatorii au luat meciul in serios dar nici dinamo n-a vrut sa faca meciul vietii ei iar la Medias Lupescu a vrut sa vada toate rezervele.Nu cred ca anul asta ne varsam,sint altele mai slabe ca noi.

catalinstancu
26th July 2004, 15:50
national - brasov 2-0

www.celmaitare.tk - concurs de pronosticuri

Darkslowstar
26th July 2004, 16:57
nu sari cu Buga ... n fata ca se poate sa nu mai ajunga ...
Ce zici? nu il ia Dinamo?

Nu cred ca mai ajunge la Dinamo. Nicolaie ii spunea cuiva ca nu pleaca pana in iarna si atunci eventual la Rapid sau afara.
Dinamo ar vrea sa-l ia pe 2 surcele.
Pretul cerut de Steagu', 800.000 mii de coco mi se pare corect. Daca vroiau sa dea atata pe Cristea...

Bancaru
27th July 2004, 17:40
2-0
Cel putin.

mariusc
28th July 2004, 03:53
Rezultat surpriza, bate Brasovul, asa ca Olaroiu & finantatorul sa nu-si mai faca planuri de blaturi pe final si sa inceapa sa tremure putin. :drac:

______________
Fair-Play, Please!

Red Heat
28th July 2004, 14:34
Nationalul va trage tare la inceput de sezon pentru a putea apoi sa vanda meciurile ca sa faca bani. Cred ca va bate .

Bancaru
28th July 2004, 16:55
Rezultat surpriza, bate Brasovul, asa ca Olaroiu & finantatorul sa nu-si mai faca planuri de blaturi pe final si sa inceapa sa tremure putin. :drac:

______________
Fair-Play, Please!
Pentru blaturile de final exista victoriile de inceput.

Darkslowstar
28th July 2004, 18:09
Pentru blaturile de final exista victoriile de inceput.

Din etapa a II a, ai uitat sa precizezi :D

Defence
29th July 2004, 16:33
Va castiga FC National pentru ca le e foame rau ... Pe teren propriu cred ca FC National va pierde doar meciurile cu Steaua si Craiova.

emilu
29th July 2004, 16:41
:yeah: bate Brasovul 3-1

ADelPiero
1st August 2004, 15:31
:yeah: bate Brasovul 3-1

poate in retur :p

Elgorriaga
1st August 2004, 19:20
Mah, al dracu' negru' ala din atacul Nationalului, nu-l putau opri brasovenii decit prin fault ...

ADelPiero
2nd August 2004, 01:37
Mah, al dracu' negru' ala din atacul Nationalului, nu-l putau opri brasovenii decit prin fault ...

lasa ca si Brasovul are atacant ce face balet... bate vantul putin si e pe jos :evil: (nr.11 - Giuchici)

Bancaru
2nd August 2004, 15:48
Din etapa a II a, ai uitat sa precizezi :D
Daca zici tu, desteptule! :rolleyes:

Elgorriaga
2nd August 2004, 17:02
lasa ca si Brasovul are atacant ce face balet... bate vantul putin si e pe jos :evil: (nr.11 - Giuchici)

Deh, a simtit omu' o mina care i se plimba pe la intestine si a cazut, ce sa-i faci, baiat finutz ... :D

Darkslowstar
2nd August 2004, 18:06
Brasovul a jucat slab dar nici Nationalul nu a fost mult mai breaz. Mi-a placut jucatorul de culoare al Nationalului, l-a intors pe Miclaus (panarama de fotbalist) pe toate fetzele.
In rest nu stiu daca a fost penalty, inclin sa cred ca nu, Giuchici a cazut prea usor.
Ce galerie aveti si voi, 15 oameni max., si nici nu va auziti de fanfara aia.
Fotbalul se joaca pt. spectatori.
Fara suparare, la noi vin mai multi spectatori la meci in general cam 5-6 mii, cel putin decat fani aveti voi.
Sambata ati fost mai buni, ne vedem in retur.

dragos_popa17
3rd August 2004, 09:50
Nationalul face ce face si castiga. Nu-i mai inteleg. N-au suporteri si cand te gandesti ca nu mai au nici jucatori apar cu cate un Abiodun sau un John Wayne(Dumnezeu stie unde l-au gasit si pe asta ca io stiam ca o murit). Ar trebui de asemenea sa-si schimbe numele ca National suna ciudat pentru o echipa cu 5 jucatori straini in primul 11. Insa nu conteaza numele ci punctele si Nationalul le aduna asa, trei cu trei(Ma gandesc ce-ar fi daca s-ar numi Poli AEK si meciurile s-ar juca la Timisoara)

Bancaru
3rd August 2004, 16:06
Brasovul a jucat slab dar nici Nationalul nu a fost mult mai breaz. Mi-a placut jucatorul de culoare al Nationalului, l-a intors pe Miclaus (panarama de fotbalist) pe toate fetzele.
In rest nu stiu daca a fost penalty, inclin sa cred ca nu, Giuchici a cazut prea usor.
Ce galerie aveti si voi, 15 oameni max., si nici nu va auziti de fanfara aia.
Fotbalul se joaca pt. spectatori.
Fara suparare, la noi vin mai multi spectatori la meci in general cam 5-6 mii, cel putin decat fani aveti voi.
Sambata ati fost mai buni, ne vedem in retur.
Domnu' Manager,
Stiti care e treaba? Cauta de te uita pe forum sa vezi ca meciul National-Brasov a fost votat de 2 ori meciul etapei. Si nu cred ca datorita Brasovului. Iar daca tu crezi ca fotbalul se joaca numai pentru spectatori de ce nu te duci la Steaua, la Rapid sau Craiova (sa te duci in tabara lor de fani, nicidecum sa te faci fotbaliator) ca ei au suporteri. Fii si tu cu (sau ca) ei.
Sa auzim de bine.

baden
4th August 2004, 17:54
Domnu' Manager,
Stiti care e treaba? Cauta de te uita pe forum sa vezi ca meciul National-Brasov a fost votat de 2 ori meciul etapei. Si nu cred ca datorita Brasovului. Iar daca tu crezi ca fotbalul se joaca numai pentru spectatori de ce nu te duci la Steaua, la Rapid sau Craiova (sa te duci in tabara lor de fani, nicidecum sa te faci fotbaliator) ca ei au suporteri. Fii si tu cu (sau ca) ei.
Sa auzim de bine.
mai mobilizat.
ma simt si eu mandru ... cat de bine a putut juca nationalul!!!
...
:o:

Bancaru
6th August 2004, 16:42
mai mobilizat.
ma simt si eu mandru ... cat de bine a putut juca nationalul!!!
...
:o:
Vezi ca se poate... Curaj! Promiti mult.
Si inca ceva, tanar de viitor: invata sa scrii!

Darkslowstar
9th August 2004, 18:19
Domnu' Manager,
Stiti care e treaba? Cauta de te uita pe forum sa vezi ca meciul National-Brasov a fost votat de 2 ori meciul etapei. Si nu cred ca datorita Brasovului. Iar daca tu crezi ca fotbalul se joaca numai pentru spectatori de ce nu te duci la Steaua, la Rapid sau Craiova (sa te duci in tabara lor de fani, nicidecum sa te faci fotbaliator) ca ei au suporteri. Fii si tu cu (sau ca) ei.
Sa auzim de bine.


A fost un meci slab, poate nu l-ai vazut, eu am fost in tribune. Inteleg ca esti bucuros de victorie dar putina decenta totusi.

Eu n-am nevoie sa ma duc nicaieri pt. ca noi avem destui suporteri, mai multi la un meci decat la voi in tot returul.

Si sa stii ca fotbalul se joaca pt. spectatori.

miril
9th August 2004, 18:51
Asta nu-i ajuta pe stegari sa faca performanta si nu-i impiedica pe bancari sa se bata la titlu. In rest, nu vad unde este indecenta Bancarului. Este pacat ca o echipa precum Progresul, care a avut in trecut destui suporteri, ajunge sa fie ironizata de forumisti care nu erau nascuti pe vremea cand Dinulescu, Mateianu, Ozon ii infruntau pe Fusulan, Seredai et comp. Pe vremea aia brasovenii nu erau prea multi in tribunele de pe Republicii, dar erau mai modesti. De ce oare? Ce usor se uita istoria la romani. Din nou, de ce oare?