PDA

View Full Version : Etapa 1: CFR Cluj - Poli AEK Timisoara



Vadim
13th July 2004, 15:00
Vineri 30 iulie, CFR Cluj - Poli AEK Timisoara | ora 18:00, Telesport.
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

cioAbA
13th July 2004, 15:38
Vad un 0-0. Nu de alta , dar echipele vor face teste , si vor incerca combinatii. Este un meci test pt ambele echipe.

eicca
13th July 2004, 17:54
Sper din tot sufletul sa debuteze cu dreptul CFR-ul.Un 1-0 ne ajunge...
Sunda e cel mai bun!
FORZA C.F.R.!!!

Catalanul
13th July 2004, 18:01
cred ca vom castiga cu 2-0 sau cu 2-1
nu conteaza rezultatul, conteaza sa castigam ;)
sper sa castigam :)

Pancujunior
14th July 2004, 02:24
am votat cfr cluj , sper ca revenirea ardelenilor in divizia a sa le fie de bun augur. Clujul a avut mereu echipe in a, iar cfr-ul este mai aproape de sufletul meu pt ca este singura echipa feroviara, in afara rapidului, ramasa in ligile superioare ale tarii. Si are si aceleasi culori, ALB-VISINIU :yeah: /hello

RAPID :bere: CFR CLUJ

fia
14th July 2004, 09:10
Si eu sper sa bata CFR. Desi imi erau foarte simpatici suporterii lui Poli au cam inceput sa ma enerveze (doar unii din ei, dintre astia de pe forum)... pentru ca sunt "prea fanatici". Din ghilimele intelegeti ce vreti.

cinx
14th July 2004, 12:35
Si eu sper sa bata CFR. Desi imi erau foarte simpatici suporterii lui Poli au cam inceput sa ma enerveze (doar unii din ei, dintre astia de pe forum)... pentru ca sunt "prea fanatici". Din ghilimele intelegeti ce vreti.

Eu inteleg: "Cum indraznesc ei sa nu tina si cu marile echipe din bucale?"
Niciodata, nici in cupele europene! 100% anti bucuresti!

cinx
14th July 2004, 12:38
Atentie Cluj, venim !!!

Catalanul
14th July 2004, 17:58
2-1 pt. pOLI a.E.K.

scuze jesse dar trebuie sa-ti spun ca acum ne numim FC POLI TIMISOARA :cool:
asa ca ar trebui sa nu mai folosesti particula AEK :D

cioAbA
14th July 2004, 18:04
:evil: Clujul , va fi pt o zi Alb Violet. Sa speram totusi ca galeriile celor doua echipe se vor intelege. Amandoua fiind din aceasta zona. :) Dar tot 0-0 vad. :rolleyes:

Catalanul
14th July 2004, 18:06
cioAbA nu mai fi asa de pesimist :rosu:
iar vrei sa incepem campionatu' cu un 0-0 la o nou promovata? :ciocan:

cioAbA
14th July 2004, 18:20
Anul trecut cum am facut? Tot cu o noua promovata. ;) Intotdeauna inceputul de campionat este mai ..... lipsit de goluri. Echipa vine cu (probabil) jucatori , si incearca diferite formule de joc. Cel putin asa vad eu situatia. :)

vasile314tzurka
15th July 2004, 16:29
clujenii scapati de spectrul lui funar vor calca firava echipa a timisoarei in picioare
4-0

Sir
15th July 2004, 16:35
chiar asa mai vasile?C.F.R.-Poli 1-2

Catalanul
15th July 2004, 16:40
vasile cred ca exagerezi :D

Sergio
15th July 2004, 18:39
Or fi ei obisnuiti sa tot castige cu 4-0, dar acum e cu totul altceva... :cool:

inter
15th July 2004, 18:41
bate Clujul la cel putin 2 goluri !

vasile314tzurka
15th July 2004, 19:49
vasile cred ca exagerezi :D

nu exagerez. eu ma tem ca am fost modest:)

Ovy-Iasi
15th July 2004, 19:51
Am votat cu CFR-ul sper sa înceapă cu dreptul în div A...

Catalanul
15th July 2004, 19:56
Am votat cu CFR-ul sper sa înceapă cu dreptul în div A...

pacat ca si voi si clujul veti incepe cu ''stangul'' in DIVIZIA A :D :evil:

Ovy-Iasi
15th July 2004, 20:20
pacat ca si voi si clujul veti incepe cu ''stangul'' in DIVIZIA A :D :evil:
Aşa crezi doar tu...dar după prima etapă ai să vezi care Poli e mai bună!
:drak:

Catalanul
15th July 2004, 20:23
normal ca o sa vad :p
dar deja stiu care e mai buna
POLI TIMISOARA :happy:

Ovy-Iasi
15th July 2004, 20:35
Vise!

vasile314tzurka
15th July 2004, 20:51
razboiul polilor:) pacat ca s-a terminat maruntul:)

cioAbA
15th July 2004, 22:38
Poa` sa fie cate Poli prin tzara , un singura va ramane valabila. Cea din C. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: Ce sa facem , asta ete.

Catalanul
15th July 2004, 22:44
Poa` sa fie cate Poli prin tzara , un singura va ramane valabila. Cea din C. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: Ce sa facem , asta ete.

cioAbA vezi ca acum e in B :D:D:D :ciocan:

Ovy-Iasi
15th July 2004, 22:47
Mah Hai-Poli explică-mi si mie o chestie: ce se intîmplă dacă la anu promovează si cealaltă Poli Timişoara în A (din cîte ştiu aia e originalul)?

Catalanul
15th July 2004, 22:50
daca promoveaza pui pariu cu mine ca Zambon vinde locul :D???

Ovy-Iasi
15th July 2004, 22:56
Nu pun pariu că nu cunosc situaţia...celor două Poli Timişoara dar totuşi...daca AEK a trecut la denumirea de Poli nu e cam anormal sa existe 2 echipe cu nume identic.Ar trebui ca ăia nou promovaţi in B sa se numeasca Poli Timisoara 2 ca sa le deosebeasca omu....(Părerea mea)

cioAbA
15th July 2004, 22:57
Merit :rosu: pt tampenia care am zis-o. Dap , Poli e in B. :D Cat despre noua poli , ar exista si posibilitatea unuei fuziuni. Numai sa nu aiba acelasi efect asupra jocului , asa cum a avut Petrolul anul asta. Dar cine stie de ce e instare macaronarul. :ciocan:

alt.core
15th July 2004, 23:21
castiga Poli cu 1-0!

FORZA VIOLA SA FIE CU NOI! :)

baden
16th July 2004, 11:09
HAI POLI!
Cred ca scorul va fi
1 - 2
castiga AEK ...
( nu prea suport cfr ... mai ales daca reprezinta un oras care a dat cei mai multi directori mafioti ai SNCFR - ului ... n-au dat banii la furnizori de 4 ani, au furat cat au putut ... si ... si nu pot intelege ce cauta CFR ... in denumirea echipei din cluj )
- Chiar a dat cfr-ul vreun ban echipei din cluj?

RstInPc
16th July 2004, 11:15
Bate Clujul. Un 3-2 cred ca ajunge.

cioAbA
16th July 2004, 11:31
baden , nu e AEK. :) E doar Poli. Sper sa castige , dar mai repet odata 0-0. :rolleyes:

Niko
16th July 2004, 11:35
Poli, impulsionata de o galerie de 1 000 de suporteri fanatici va tine in sah echipa gazda. Din tribune se va auzi doar: "In deplasare, voi sunteti in deplasare!!!" :))

cioAbA
16th July 2004, 11:39
Vor fi mai multi de 1000 din cate stiam eu. Deci si efectul va fi mai bun. :ok:
Ca la Oradea... :ok: :cool:

baden
16th July 2004, 12:23
Castiga poli ca are suporteri mai tari ...

HAI POLI !!!


Merci Cioaba ! :P

cioAbA
16th July 2004, 12:33
:) No problem.
Mai ramane sa strigi Forza Viola si iti fac cinste cu un suc. :D

baden
16th July 2004, 12:41
suc sa bei tu ... ca daca castiga poli fac eu cinste cu o bere (Timisoreana).
Da' nu strig ... ca nu am motive ... sunt in birou si nu-mi place cand aud ca
"Fortza Viola" pe cineva ...
:))

vasile314tzurka
16th July 2004, 13:04
Castiga poli ca are suporteri mai tari ...

deci se joaca cu borduri... stiam eu ca e ceva neinregula:)

baden
16th July 2004, 13:21
nu neinregula.
e in regula... respectam legea - vorba de pe tricourile lu' tirana

PYTYCU99
16th July 2004, 17:55
Aici vad un egal ! FORZA STEAUA

alejandro
16th July 2004, 18:52
Poli va castiga,desi chinuit la doar un gol.

alex36
16th July 2004, 22:14
sper sa bata CFR.CLUJ.

Angelina Jolie
17th July 2004, 04:09
HAI POLI!
Cred ca scorul va fi
1 - 2
castiga AEK ...
( nu prea suport cfr ... mai ales daca reprezinta un oras care a dat cei mai multi directori mafioti ai SNCFR - ului ... n-au dat banii la furnizori de 4 ani, au furat cat au putut ... si ... si nu pot intelege ce cauta CFR ... in denumirea echipei din cluj )
- Chiar a dat cfr-ul vreun ban echipei din cluj?


Da Politehnica din Tm da vreun ban lui Poli?
Nu inteleg de ce tre sa vorbesti inainte de a gandi putin. Si normal ca se va numi CFR pt ca asta e numele lor de multi ani incoace.
Au mai zis si anul trecut multi ca CFR n-are nici o sansa de a promova, ca : "NU ma face PAscany pe mine!" etc, si si-au luat-o peste bot.
Asa si voi in 30 iulie. Din pacate veti pierde.
FORZA CFR! :yeah: :yeah: :yeah:

g_1k
17th July 2004, 09:18
Suporterilor lui POLI:
Sunteti cam pe langa fenomenul fotbalistic. Tot o dati voi mare si tare cu echipa aia a voastra, care nu prea are valoare de divizia A. Se pare ca nu prea sunteti la curent cu transferurile verii, cu echipele tari din diviziile secunde. CFR-ul anul acesta se vor bate pentru cupa UEFA, iar voi nu sunteti una din nucile tari cu care se va bate. Fata de bugetul vostru de nici 1 milion de dolari, CFR cu un buget de 3,5-4 milioane de dolari sta foarte bine. Au un antrenor bun. Mizati pe o aparare solida si inchegata bine in divizia B. Au printre cele mai reusite transferuri, iar chestia cu nou-promovata nu tin de fotbal. Cine zice ca un tenismen tanar, in urcare si in forma, nu-l bate pe unu la final de cariera in decadere?
Aceasta este diferenta POLI_CFR.
Voi sunteti in decadere. Si chiar mi-ar fi rusine cu un asemenea antrenor. Inecati-l in Bega si mai vorbim. In locul vostru as m-as ascunde. Un oras asa frumos si cu oameni civilizati are cel mai prost crescut antrenor din Romania. Si probabil si cel mai prost din moment ce nu a invata nimic despre viata pe unde a umblat.

Va fi 2-0 si voi nu ve-ti avea ce face. Cu parere de rau (ar trebui sa fie cat mai multe echipe din ardeal) anul asta retrogradati.

TZEFERU
17th July 2004, 09:31
Vom debuta cu dreptul, batem Poli, sper sa nu se baricadeze 11 jucatori in poarta.
Singura echipa la care tin cu adevarat este CFR Cluj. Am vazut meciuri de A in GRUIA si iata acum im' vad visul implinit cu ochii. Echipa mea preferata este din nou in A. Dupa 28 de ani.

Tell you the truth, its a lifetime experience.

MESERIE GRUIA!!!

SVensson
17th July 2004, 10:09
2-1 ptr. Poli

Carlos Gambino
17th July 2004, 11:32
Suporterilor lui POLI:
Sunteti cam pe langa fenomenul fotbalistic. Tot o dati voi mare si tare cu echipa aia a voastra, care nu prea are valoare de divizia A. Se pare ca nu prea sunteti la curent cu transferurile verii, cu echipele tari din diviziile secunde. CFR-ul anul acesta se vor bate pentru cupa UEFA, iar voi nu sunteti una din nucile tari cu care se va bate. Fata de bugetul vostru de nici 1 milion de dolari, CFR cu un buget de 3,5-4 milioane de dolari sta foarte bine. Au un antrenor bun. Mizati pe o aparare solida si inchegata bine in divizia B. Au printre cele mai reusite transferuri, iar chestia cu nou-promovata nu tin de fotbal. Cine zice ca un tenismen tanar, in urcare si in forma, nu-l bate pe unu la final de cariera in decadere?
Aceasta este diferenta POLI_CFR.
Voi sunteti in decadere. Si chiar mi-ar fi rusine cu un asemenea antrenor. Inecati-l in Bega si mai vorbim. In locul vostru as m-as ascunde. Un oras asa frumos si cu oameni civilizati are cel mai prost crescut antrenor din Romania. Si probabil si cel mai prost din moment ce nu a invata nimic despre viata pe unde a umblat.

Va fi 2-0 si voi nu ve-ti avea ce face. Cu parere de rau (ar trebui sa fie cat mai multe echipe din ardeal) anul asta retrogradati.
Observ ca va cam luat valul odata cu promovarea asta ,pe care oricum o datorati unui ANTRENOR TIMISOREAN ,asta in cazul in care ati uitat de la mana pana la gura...in ce-l priveste pe antrenorul nostru, nu sunteti voi in masura sa judecati un om vizavi de comportamentul lui ,doar D-zeu si tribunalul pot sa faca asta ,in cazul in care nu ti-ai dat seama...
Rezultatul il vom vedea pe teren si tare imi este teama ca nu ve-ti mai fi atat de optimisti dupa terminarea meciului... :drak:

IlMILAN
17th July 2004, 12:15
Suporterilor lui POLI:
Sunteti cam pe langa fenomenul fotbalistic. Tot o dati voi mare si tare cu echipa aia a voastra, care nu prea are valoare de divizia A. Se pare ca nu prea sunteti la curent cu transferurile verii, cu echipele tari din diviziile secunde. CFR-ul anul acesta se vor bate pentru cupa UEFA, iar voi nu sunteti una din nucile tari cu care se va bate. Fata de bugetul vostru de nici 1 milion de dolari, CFR cu un buget de 3,5-4 milioane de dolari sta foarte bine. Au un antrenor bun. Mizati pe o aparare solida si inchegata bine in divizia B. Au printre cele mai reusite transferuri, iar chestia cu nou-promovata nu tin de fotbal. Cine zice ca un tenismen tanar, in urcare si in forma, nu-l bate pe unu la final de cariera in decadere?
Aceasta este diferenta POLI_CFR.
Voi sunteti in decadere. Si chiar mi-ar fi rusine cu un asemenea antrenor. Inecati-l in Bega si mai vorbim. In locul vostru as m-as ascunde. Un oras asa frumos si cu oameni civilizati are cel mai prost crescut antrenor din Romania. Si probabil si cel mai prost din moment ce nu a invata nimic despre viata pe unde a umblat.

Va fi 2-0 si voi nu ve-ti avea ce face. Cu parere de rau (ar trebui sa fie cat mai multe echipe din ardeal) anul asta retrogradati.
Esti cam acid...domnule , si abia la al doilea post....
ce ar fi sa ne respectam reciproc si sa lasam culisele.... :ok:

corinutza_88
17th July 2004, 12:38
bate poli cu 1-2~
parerea mea!

DD-Viola
17th July 2004, 16:38
Ma bucura revenirea Clujului in div. A , ...sper sa nu fie doar pentru un sezon , chiar m-as bucura sa "trageti" la UEFA ..., pe semne Clubul are intentii serioase ( am inteles ca bugetul este bun si achizitiile facute la fel ) si asta-i de apreciat ,....din pacate nu pot spune acelasi lucru despre Poli , ba din potriva , conducatorii au decis sa-si cheltuie banii in scopuri electorale...asa ca nu stiu cum va arata echipa in noul sezon , cat despre obiectiv....tare mi-e teama ca va fi ramanerea in A . Desigur am sa ma bucur pt fiecare gol inscris sau punct castigat de POLI , dar asta simt doar pentru acest simbol POLI , pentru zecile de mii de suporteri si pentru aceasta zona , ...nu si pentru cei care au in custodie acest Club . Despre meciul de Vineri...Poli va intalni deci , o echipa care vrea sa joace fotbal , care vrea sa-si demonstreze valoarea si locul castigat in A , o echipa echilibrata dar ( cred eu ) foarte hotarata de-a castiga 3 pct.....Ce intalneste CFR-ul ?...o echipa cu multe goluri , fara dorinta unei certe performante , o echipa la "ce o fi" , poate 1 pct. ....Acum cativa ani , un derby , ...acum ?...doar aplauze pt Cluj si pentru suporterii lui POLI .

hamsterutz
17th July 2004, 20:32
0-1 gol Nicolitza sau Silvasan

suporter-I-S
18th July 2004, 00:00
Bate CFR cu 3 - 1 ; omul meciului va fi florin dan, iar cfr-ul va face un campionat mai bun decat alba iulia anul trecut (echipa care a fost o adevarata revelatie pt o nou promovata)
cu promovarea cfr-ului cred ca divizia A a castigat o echipa de admirat
FORZA CFR!!!

N0_NaM3
18th July 2004, 00:18
Meci egal...shi nu cred ca cfr`ul va face un campionat mai bun decat cel al lui apulum...nu are lumea ce vorbi...:)...oricum una dintre cele 3 nou`promovate va lua la sfarsit drumul diviziei 'b'...

Carlos Gambino
18th July 2004, 12:04
clujenii scapati de spectrul lui funar vor calca firava echipa a timisoarei in picioare
4-0
...Mda, chiar ca a inceput sa-mi fie frica...uite-ma cum tremur :evil: ...
Dar stai linistit, ca daca cei din Cluj vor da 4 goluri, atunci noi vom da cel putin 5 (vezi Alba Iulia) ! :great:

Angelina Jolie
18th July 2004, 13:59
Ne-au mai privit si altii de sus si au patit-o asa ca grija mare. :rosu:
By the way: "Daca zici Nobody can't change that" e dubla negare si e gresit. Nobody can change that ar fi bine. Nu te supara. :drak: Da nu ma pot abtine cu astia care va puneti texte in engleza si nici macar nu sunteti in stare sa le scrieti ca lumea.

Carlos Gambino
18th July 2004, 16:27
Ne-au mai privit si altii de sus si au patit-o asa ca grija mare. :rosu:
By the way: "Daca zici Nobody can't change that" e dubla negare si e gresit. Nobody can change that ar fi bine. Nu te supara. :drak: Da nu ma pot abtine cu astia care va puneti texte in engleza si nici macar nu sunteti in stare sa le scrieti ca lumea.
Se pare ca esti primul om de pe planeta care a bagat samburele in visina si tin sa te felicit...dar gresesti ,pt ca in semnatura mea functioneaza dubla negatie si este folosita des in functie de context...stii tu ceva, dar eu cred ca pe tine te deranjeaza mai mult continutul mesajului decat modul in care a fost scris...nu-i asa ? Dar nu vreau sa intru in polemica cu tine pt ca trebuie sa-ti spun ca m-am bucurat sincer cand a-ti promovat si din punctul meu de vedere as vrea sa fie cat mai multe echipe din Transilvania si Banat pt ca aici s-a jucat intodeauna fotbal frumos si de calitate...asa ca multa bafta in campionat pt ca o sa aveti nevoie mare de asta mai ales atata timp cat fotbalul de la noi este condus de personaje de genul lui mitica ,jiji ,giovani,porcea si multi alti mitici... :mad:

RedBaron
18th July 2004, 16:41
1-0 e de ajuns pentru CFR.

Angelina Jolie
18th July 2004, 17:03
Se pare ca esti primul om de pe planeta care a bagat samburele in visina si tin sa te felicit...dar gresesti ,pt ca in semnatura mea functioneaza dubla negatie si este folosita des in functie de context...stii tu ceva, dar eu cred ca pe tine te deranjeaza mai mult continutul mesajului decat modul in care a fost scris...nu-i asa ? Dar nu vreau sa intru in polemica cu tine pt ca trebuie sa-ti spun ca m-am bucurat sincer cand a-ti promovat si din punctul meu de vedere as vrea sa fie cat mai multe echipe din Transilvania si Banat pt ca aici s-a jucat intodeauna fotbal frumos si de calitate...asa ca multa bafta in campionat pt ca o sa aveti nevoie mare de asta mai ales atata timp cat fotbalul de la noi este condus de personaje de genul lui mitica ,jiji ,giovani,porcea si multi alti mitici... :mad:


Eu nu cred ca e asa cum zici tu cu negarea da ma rog. Parerea mea. :bere:
Si cu treaba cu Transilvania si Banatul situatia e maronie ca sa zic asa. Noi de abia am promovat, voi vad ca nu ati prea miscat vara asta, Apulum se zbate, de Bistrita nu are rost sa vorbim, si altele tari care sa vina din B anul asta chiar ca nu mai sunt. Poate UTA, Oradea sau Mediasul, da mi se par slabe din multe puncte de vedere. Deci tot Bucurestiul va trona inca multa vreme de aici incolo.

Pacala
18th July 2004, 18:06
x e scorul obisnuit in astfel de meciuri

cris_ti
18th July 2004, 21:26
Mi-as dori o fictorie a feroviarilor !Vor fi dornici de victorie dupa o revenire de 28 de ani in A .

horica
18th July 2004, 22:41
Feroviarii s-au intarit mult de la momentul promovarii,asa ca prevad un meci foarte echilibrat.Totusi la primul meci acasa (dupa o pauza de 28 de ani )mizez pe o victorie de moral a CFR-istilor:1-o.
FORTZA CFR!

cuzmy
19th July 2004, 12:02
am citit cu atentie toate postarile si deja ma doare capul de cate aberati au putut fi scrise. Eu ii inteleg pe clujeni ca sunt optimisti si ca vor sa castige, insa mai trebuie sa si poata. Deja ei viseava cupa uefa! ...sa fim seriosi, au mai fost alti care dupa ce au invins pe poli deja se credeau in cupa uefa, iar acum joaca cu ineul si acu arad!
CFR-Poli 1-3

Ioca10
19th July 2004, 12:51
Am revenit

Ioca10
19th July 2004, 12:54
cine credeti ca va lua campionatul

baden
19th July 2004, 12:56
cine credeti ca va lua campionatul

Craiova

:drak:
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

calinpop2774
20th July 2004, 15:33
Sper ca, Clujul sa obtina prima victorie in anii 2000 in Divizia A Burger
Cred ca va fi 1-0 pentru CFR
Hai STEAUA

calinpop2774
20th July 2004, 15:35
STEAUA va lua campionatul

jay
20th July 2004, 17:36
Cred ca bat banatenii. N-ar fi rau daca CFR Cluj va face o rocada cu adevarata "U" la anul.

g_1k
21st July 2004, 00:08
Esti cam acid...domnule , si abia la al doilea post....
ce ar fi sa ne respectam reciproc si sa lasam culisele.... :ok:


Imilan draga. Sunt parerile mele si nu au nici o legatura cu numarul de posturi puse sau respectu.
Eu zic ca am fost cat de decent am putut. Poate ca am ceva cu badaranii (Panduru) si ma enervez , dar asta e.
Te las pe tine sa faci polemica, eu doar spun...
Sunt fapte reale: Poli ii in decadere (pacat) si CFR in urcare. Astea le-am spus pentru cei care o cam tin sus si tare cu Poli ca ar fi un dream team si bate tot, dar nu-i chiar asa. Sper sa ma insel. Cat despre ideea cu CFR in Uefa, este o farsa lansata tot de fani Poli. Pacat de ei. Dar sa stiti ca daca Otelu joaca anu asta in Uefa, asa ar putea si Poli sau CFR sa joace, numai ca eu am curaju sa vises; voi nu. Acum cativa ani CFR a ajuns in sferturile cupei romaniei din DIvizia C. Cei mare lucru ca sa joaca finala si adversara sa ia eventu sau campionatu. Si asta ii cel mai scurt drum.

Macar lasati-ne sa visam. Va rog nu veniti voi cu experienta de Divizia A, sa ne spuneti noua celor noi veniti, si cu elan, sa stam in banca. Poate nu va dati seama, da asta suna exact a Miticanism, Becalism si Sandulism. nu cred ca Timisoara sta la picioarele acestora, dar acest tip de dialog in care ii tai macaroana la o echipa doar pentru ca viseaza mi se pare exact de acest gen.

Pana la "AL PATRULEA" post va las cu bine :rolleyes:

Denis
21st July 2004, 08:04
Va fi un meci foarte strans. Eu zic daca Clujul a avut puterea de a ajunge in A asa cum a venit Poli AEK anul trecut. Pronostic CFR Cluj 2-1 Poli AEK sau 1-0

Catalanul
21st July 2004, 15:00
Va fi un meci foarte strans. Eu zic daca Clujul a avut puterea de a ajunge in A asa cum a venit Poli AEK anul trecut. Pronostic CFR Cluj 2-1 Poli AEK sau 1-0

poli nu a ajuns anul trecut in A :happy
deja are 2 ani de cand este in A, iar acesta va fi al treilea :)

Saber Rider
21st July 2004, 15:58
Meci de X, parerea mea. Cu o usoara tenta de 1.

Clujenii vin cu avant si dorinta de afirmare in divizia A, si vor juca cu mai multa determinare decat timisorenii. Dar totusi Poli Timisoara s-a dovedit a fi o echipa destul de buna in ultima vreme (dupa ce a promovat in A), si nu se va lasa asa usor.
Dar de aici si pana la a spune ca clujenii se vor bate pentru accederea in Cupa UEFA (adica locul 2 sau maxim 3 in campionat, sau finala Cupei Romaniei), mi se pare deja prea mult, un optimism fara prea multe argumente, doar optimism si atata.

Oricum, interesant de vazut cum se va descurca CFR Cluj in divizia A.

Angelina Jolie
21st July 2004, 18:48
Cred ca bat banatenii. N-ar fi rau daca CFR Cluj va face o rocada cu adevarata "U" la anul.

Mersi de urari pretine. La fel va doresc si voua. Sa faceti rocada cu Tractorul.
Si CFR Cluj nu e falsa u sau ceva de genul asta. E CFR Cluj. ATAT

leveu
21st July 2004, 21:15
sper sa bata CFR.CLUJ.
Speri degeaba omule :D
FORTZA VIOLA

leveu
21st July 2004, 21:21
BATE POLI 2-0
SI NU MAI SCRIETI AEK :ok:

corinutza_88
21st July 2004, 21:54
cine credeti ca va lua campionatul
universitatea
craiova/OLE/

g_1k
21st July 2004, 22:05
BATE POLI 2-0
SI NU MAI SCRIETI AEK :ok:
CURVA VIOLA?


asa ceva era prin 88 cand faceam eu parte di Sepcile Rosii (U Cluj). Acuma s-a cam terminat cu asta. Sau ma insel eu!?

Balazs
22nd July 2004, 00:22
Cfr-poli 12-o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FORZA CFR

Balazs
22nd July 2004, 00:28
CLAUDIU, TACI DIN GURA.
SA STII CA CFR E DIN 19O7 si U din 195O.

FORZA CFR

Cucu
22nd July 2004, 01:03
hai poli
scor final Cluj-Timisoara 0-1
sper ca la sfarsitul campionatului amandoua echipe sa ramana in divizia A
asa ar merita cele mai frumoase orase din romania

TZEFERU
22nd July 2004, 04:16
Cred ca bat banatenii. N-ar fi rau daca CFR Cluj va face o rocada cu adevarata "U" la anul.

Da chiar asa si eu cred ca puteti face rocada cu "Metrom" sau Tractorul.

HAI CFR!!!

baden
22nd July 2004, 12:48
Da chiar asa si eu cred ca puteti face rocada cu "Metrom" sau Tractorul.

HAI CFR!!!
hai cfr-ule ... platestete factura la curent, furnizorii de aparate de cale si tirfoane, mafia psd ca sa te lase in pace, sindicatele ca sa nu se uite la mafia din sistem si sa nu ceara prea multe pentru angajati !!!
sau hai cfr-ule
scumpeste biletele la tren ... micsoreaza numarul de trenuri ca ai pierderi ...

... la fotbal ... castiga poli

dragos_popa17
22nd July 2004, 14:12
Sper sa fie un inceput bun pentru CFR, cu cel putin un punct castigat. Se poate si o victorie pentru ca Timisoara nu este foarte puternica in deplasare. Desi nu au un lot spectaculos, CFR il are antrenor pe Sunda care a facut anul trecut o echipa puternica din Apulum, cu jucatori mai rai si bani mai putini.

TZEFERU
23rd July 2004, 06:23
hai cfr-ule ... platestete factura la curent, furnizorii de aparate de cale si tirfoane, mafia psd ca sa te lase in pace, sindicatele ca sa nu se uite la mafia din sistem si sa nu ceara prea multe pentru angajati !!!
sau hai cfr-ule
scumpeste biletele la tren ... micsoreaza numarul de trenuri ca ai pierderi ...

... la fotbal ... castiga poli

Vad ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi ca echipa de fotbal CFR nu mai are nimic cu caile ferate, e doar un nume ramas care poarta sigla CFR. Poate esti greu de cap sau nu vrei sa intelegi dar asociatiile care le faci sint prea deplasate. mafia din system caut-o in alta parte, mai ai de sapat.

cocomic
23rd July 2004, 13:56
deci se joaca cu borduri... stiam eu ca e ceva neinregula:)

voi nu mai aveti vreo unire de facut... poate cu ungaria sau cu cineva... ca la asta sunteti clar mai buni decat la fotbal sau la pamfleturi :)

Doctor_Satan
24th July 2004, 13:48
Desi Poli e cam varza, clujenii n-au nici o sansa!

g_1k
25th July 2004, 12:11
Desi Poli e cam varza, clujenii n-au nici o sansa!

lasai pe suporterii celor doua echipe sa discute. :drak:
tu dute la o tacla cu ai tai pe dunare, intr-o luntre.
:drak:

catalinstancu
26th July 2004, 16:48
cfr cluj - poli 2-2

concurs de pronosticuri www.celmaitare.tk

Darkslowstar
26th July 2004, 19:36
Sper ca CFR -ul sa inceapa cu o victorie. Poli, de ce am eu impresia ca anul asta nu o sa mai mergeti asa de bine? Pt. ca a plecat Panduru? Pt ca lotul e cam subtirel?
Oricum sper ca in viitor meciurile inter-ardelene (ca Banatul tot pe acolo e) sa se inmulteasca constant.

trotica
26th July 2004, 20:16
Speram şi credeam că Poli va bate cu vreo 2-1 - nu de alta, dar mi s-a părut c-au avut o evoluţie bunicică în pregătiri, iar CFR-ul a cam şchiopătat... Dar acum, cu toată echipa tehnică pe picior de plecare (Pandi, Rocco şi Stângaciu) nu ştiu cum se vor comporta jucătorii... Nu dau nici un pronostic.

Îmi lipseşte deja Pandi, cu moaca aia a lui supărată şi cu şapca aia trasă pe ochi :(

Angelina Jolie
27th July 2004, 02:44
Iata ca se impute treaba si pe la Poli. Asta este. Problemele voastre sunt numai in avantajul nostru. Dar daca chiar e adevarat ca vine Titi in locul lui Panduru arunci e groasa treba fratilor. Asta va retrogradeaza ca pe Oradea. Nu va lasati pe mana lui. Aduceti-va antrenor ca lumea. Oricum CFR bate vineri clar.

alt.core
27th July 2004, 02:52
dati-ni-l pe Sunda inapoi... :(

malexoid
27th July 2004, 05:14
:evil: Clujul , va fi pt o zi Alb Violet. Sa speram totusi ca galeriile celor doua echipe se vor intelege. Amandoua fiind din aceasta zona. :) Dar tot 0-0 vad. :rolleyes:
da, ar fi normal sa incepem campionatul cu un meci de pregatire/tatonare - spune-i cum vrei...dar nu uita ca nici ei, nici noi nu suntem in masura sa ne "pregatim" pierzand 2 puncte...asa ca itzi spun sigur ca va fi un meci de "care pe care"...cu alte cuvinte, mergem si ne caram punctele acasa de acolo
FORZA POLI!!!, si CFR-ului din Cluj: la mai mare!

malexoid
27th July 2004, 05:20
Iata ca se impute treaba si pe la Poli. Asta este. Problemele voastre sunt numai in avantajul nostru. Dar daca chiar e adevarat ca vine Titi in locul lui Panduru arunci e groasa treba fratilor. Asta va retrogradeaza ca pe Oradea. Nu va lasati pe mana lui. Aduceti-va antrenor ca lumea. Oricum CFR bate vineri clar.
nu te baza pe problemele noastre Vali, Dumitriu chiar daca e "gropar", nu va avea timp sa 'strice' nika pe la noi...sunt doar 3 zile. mai bine te-ai gandi la jocul care il presteaza Poli in deplasare, la diferentza valorica de loturi, la diferentza de experientza in prima liga...

Angelina Jolie
27th July 2004, 08:39
Nu ma intelege gresit. Eu nu va doresc raul decat in primul meci. In rest numai bine si sper sa faceti o figura frumoasa anu asta. In rest, diferenta valorica cred ca e mica. Nu uita ca noi ne-am intarit serios iar voi nu ati adus nimic de valoare, nu uita ca jucam acasa in A dupa 28 de ani si avem o mare foame de victorie. Deci cred ca vom bate fara discutie.
FORZA CFR!
FORZA ARDEALUL SI BANATUL!

Angelina Jolie
27th July 2004, 08:41
dati-ni-l pe Sunda inapoi... :(

Eu nu l-as da si daca ar trebui sa il leg in lanturi.
Decat un bou ca Ciorceri mai bine Sunda. Si cand te gandesti ca tot voi ni l-ati dat. Ca doar din cauza esecului cu Poli a demisionat. Multumim.

neluru_86
27th July 2004, 12:34
Acest meci se va termina 2-2 si va fi eliminat unul de la Poli. O sa vedeti voi!

ADelPiero
27th July 2004, 21:39
indiferent de rezultat, eu sunt multumit ... pt ca simpatizez la fel de mult ambele echipe :ok:

DanielAndrei
27th July 2004, 22:09
Vad un 0-0. Nu de alta , dar echipele vor face teste , si vor incerca combinatii. Este un meci test pt ambele echipe.

Au avut timp de teste in amicale. Timisoara nu va avea scuza pentru infrangere. :ok:

mariusc
28th July 2004, 04:34
Si eu tot un 0 - 0 vad... nu stiu de ce...

Desi tin cu amandoua echipele, simpatizez mai mult cu CFR-ul, asa ca Forta CFR!

______________
Fair-Play, Please!

iasisud
28th July 2004, 12:13
Atat va zic!
http://www.cvucs.ro/index.php?action=photos_large&pid=427

hamsterutz
28th July 2004, 12:28
Atat va zic!
http://www.cvucs.ro/index.php?action=photos_large&pid=427
aceste poze vor face cati-va timisoreni sa ramana acasa, nush cu au primit licentza dar si al 3 stadion din iasi arata de 7 ori mai bine ca asta !!!http://www.cvucs.ro/index.php?action=photos_large&pid=411

Red Heat
28th July 2004, 15:19
La Timisoara sunt probleme dupa plecarea lui Panduru. Nu cred ca Titi va reusi ceva acolo asa cum in ultima vreme nu a reusit nicaieri. CFR-ul imi e straina. Nu am vazut nici un joc al lor. Am mers pe un egal pentru ca, probabil, Clujul va juca cu ambitie..

trotica
28th July 2004, 17:25
Acest meci se va termina 2-2 si va fi eliminat unul de la Poli. O sa vedeti voi!
Dacă va fi eliminat unul de la noi - Poli - atunci pronosticul tău n-are cum să se adeverească - Pandi i-a-nvăţat să joace mai bine şi să dea gol cînd sunt cu un om în minus. Deci, 2-3 ;)

samor03
29th July 2004, 06:20
castgam 4-2. HAI POLI

g_1k
29th July 2004, 07:48
am vazut aici foarte multe mesaje superoptimiste din partea suporterilor de la Poli, care mai si dadeau scorul exact, si "sigur". Deocamdata, cu tot cu galeria voastra mai numeroasa, sondajul ne da clar favoriti. Ce bine ca nu puteti vota de 2 ori:). Ingrijorator pentru noi e numarul mare de voturi pentru meci nul.Oricum, eu nu va dau nici o sansa in acest meci. Sa fiti foarte bucurosi daca reusiti sa scoateti un egal. Ar fi un rezultat mare pentru voi in CLuj. Anul acesta Poli Iasi si CFR sunt nucile tare, iar Poli si Apulum ( din pacate) sunt nucile care s-au cam inmuiat.
asta e. Sper, doar, sa nu retrogradati.
Dar va rog sa fiti un pic mai realisti. Nu va aruncati in declaratii cu capul inainte fara sa masurati bine toate miscarile din aceasta vacanta.

Dei
29th July 2004, 15:45
Clar favoriti cu un vot in plus??

g_1k
29th July 2004, 22:21
aceste poze vor face cati-va timisoreni sa ramana acasa, nush cu au primit licentza dar si al 3 stadion din iasi arata de 7 ori mai bine ca asta !!!http://www.cvucs.ro/index.php?action=photos_large&pid=411

ce sa facem?
nu ne permitem stadioane frumoase. Banii din ardeal tre sa mearga in soselele din Bacau si Iasi. Asta e. Unii sunt mai norocosi, iar altii sunt cu munca. De critica dasta ieftina suntem satui.
Oricum, din ce spui tu reiese un lucru bun: no sa vii si tu la meciul din Poli Iasi si CFR Cluj. That's good for us.
Frumos am ajuns. Sa ne criticati voi pe noi. Moldavia lu' Stefan era mai curata ca cea a lu' Sechelariu si nea Ion.

hamsterutz
30th July 2004, 00:34
ce sa facem?
nu ne permitem stadioane frumoase. Banii din ardeal tre sa mearga in soselele din Bacau si Iasi. Asta e. Unii sunt mai norocosi, iar altii sunt cu munca. De critica dasta ieftina suntem satui.
Oricum, din ce spui tu reiese un lucru bun: no sa vii si tu la meciul din Poli Iasi si CFR Cluj. That's good for us.
Frumos am ajuns. Sa ne criticati voi pe noi. Moldavia lu' Stefan era mai curata ca cea a lu' Sechelariu si nea Ion.
sazi man linistit grija ta o am io? numai ca am ramas :o: la so stadionu, nu te supara, io merg in deplasarile lui poli chiar daca se joaca si pe un camp, nu ma intereseaza stadionu pur si simplu m-am mirat sa vad so stadionu. si crede-ma la voi sunt mai multzi banii asa ca nu zi ca la noi se baga banii :p

g_1k
30th July 2004, 03:15
sazi man linistit grija ta o am io? numai ca am ramas :o: la so stadionu, nu te supara, io merg in deplasarile lui poli chiar daca se joaca si pe un camp, nu ma intereseaza stadionu pur si simplu m-am mirat sa vad so stadionu. si crede-ma la voi sunt mai multzi banii asa ca nu zi ca la noi se baga banii :p

nai zis nimica in aceste fraze. oricum tu ai te-ai grabit sa tragi concluzia de pe niste poze pe care le ai tu de pe undeva tocmai din perioada cand s-a dat gazonu jos si se lucra la el. Daca tot le dai ca veridice, ,mai si verifica-le (te). Si tot la fel, ar trebui sa stii si situatia reala a echipelor clujene. II vorba ca stadionul mare Ion Moinea sa fie reamenajat total cu 6 milioane de Euro de la UE si Primarie si ambele echipe clujene sa joace pe el (pana in 2006), asta si pentru a sustine candidatura la Euro 2012. Asa ca nu prea are rost ca CFR sa bage foarte multi bani in vechiul stadion. O alta varianta tot mai preponderenta, dar destul de imposibila, ar fi o fuziune a celor 2 echipe, Cfr si U cluj. Iar despre insinuarea cu banii nu ai inteles nimica. Nu ma mir, la cei 16 ani ai tai. :headbang:
No offence

deep purple
30th July 2004, 04:29
am vazut aici foarte multe mesaje superoptimiste din partea suporterilor de la Poli, care mai si dadeau scorul exact, si "sigur". Deocamdata, cu tot cu galeria voastra mai numeroasa, sondajul ne da clar favoriti. Ce bine ca nu puteti vota de 2 ori:). Ingrijorator pentru noi e numarul mare de voturi pentru meci nul.Oricum, eu nu va dau nici o sansa in acest meci. Sa fiti foarte bucurosi daca reusiti sa scoateti un egal. Ar fi un rezultat mare pentru voi in CLuj.

Eu zic sa recitesti mesajul tau si sa vezi cine-s "super-optimistii", sau mai precis "super-optimistul". Eu acum am intrat si vad ca balanta voturilor inclina spre Poli. Se pare ca mesajul tau era scris pe vremea cand tu iti faceai useri la greu. :D
Eu va zic "Bafta!!!" chiar daca jucati cu noi. Stii de ce va urez de bine? Ca nu-s din Dealul Felecului.

g_1k
30th July 2004, 09:02
Eu zic sa recitesti mesajul tau si sa vezi cine-s "super-optimistii", sau mai precis "super-optimistul". Eu acum am intrat si vad ca balanta voturilor inclina spre Poli. Se pare ca mesajul tau era scris pe vremea cand tu iti faceai useri la greu. :D
Eu va zic "Bafta!!!" chiar daca jucati cu noi. Stii de ce va urez de bine? Ca nu-s din Dealul Felecului.

cum vrei tu.
oricum se vede ca n-ai prin ideea.
presupunerile astea la greu te fac sa nu gandesti lucid.: :headbang: :)

tsebi
30th July 2004, 12:25
hai poli timisoara!!! ma bucur ca nu mai e si "aek". :yeah:

radus
30th July 2004, 12:41
Astazi va castiga Clujul si BOC.
Nu ca nu l-as simpatiza si pe Ciuhandu, dar Clujul va castiga caci are un inceput foarte greu de campionat cu Steaua, Dinamo si Rapid acasa in primele 10 etape. Asa ca astazi vor da totul pentru victorie.

Hai CFR ! Hai POLI !

Pronostic: 2-0 pentru CFR

baden
30th July 2004, 13:03
ce sa facem?
nu ne permitem stadioane frumoase. Banii din ardeal tre sa mearga in soselele din Bacau si Iasi. Asta e. Unii sunt mai norocosi, iar altii sunt cu munca. De critica dasta ieftina suntem satui.
Oricum, din ce spui tu reiese un lucru bun: no sa vii si tu la meciul din Poli Iasi si CFR Cluj. That's good for us.
Frumos am ajuns. Sa ne criticati voi pe noi. Moldavia lu' Stefan era mai curata ca cea a lu' Sechelariu si nea Ion.
... daca tu crezi ca din banii dati de clujeni la bugetul statului ... a ajuns ceva la moldoveni - te inseli amarnic ... iar un stadion municipal nu se face cu implicarea guvernului (unde aveti si voi ... si ati avut suficient de multi reprezentanti ) ... . In balanta se poate pune si veniturile voastre mai mari ca ale moldovenilor si care sunt o urmare a unor (furturi) initiative financiare care au pagubit si pe moldoveni .
Iti fac un calcul al arieratelor firmelor de pe regiuni ... care iti va da dimensiunea "sponsorizarii" pe regiuni. (e politica - dar daca pui asa problema?) - mai bine te-ai uita la hotii de langa tine. Daca vrei stadion de ce nu votezi cu cineva care vrea sa-ti construiasca stadion.
(pretul ... 30 000 000 $ ... daca n-ai cu cine ... lasa ca ti-l fac moldovenii :) )

g_1k
30th July 2004, 13:31
... daca tu crezi ca din banii dati de clujeni la bugetul statului ... a ajuns ceva la moldoveni - te inseli amarnic ... iar un stadion municipal nu se face cu implicarea guvernului (unde aveti si voi ... si ati avut suficient de multi reprezentanti ) ... . In balanta se poate pune si veniturile voastre mai mari ca ale moldovenilor si care sunt o urmare a unor (furturi) initiative financiare care au pagubit si pe moldoveni .
Iti fac un calcul al arieratelor firmelor de pe regiuni ... care iti va da dimensiunea "sponsorizarii" pe regiuni. (e politica - dar daca pui asa problema?) - mai bine te-ai uita la hotii de langa tine. Daca vrei stadion de ce nu votezi cu cineva care vrea sa-ti construiasca stadion.
(pretul ... 30 000 000 $ ... daca n-ai cu cine ... lasa ca ti-l fac moldovenii :) )
whatever.
nu am nici o tragere sa iti explic tie cateva lucruri.
asta e. fiecare cu ofu lui. numai ca voi vad ca aveti mai multe
:) :jerk:

hamsterutz
30th July 2004, 13:38
te deranjeaza cumva ca am 16 ani? ******************** go home baby nu-tzi mai plange de mila ca nu ai de ce crede-ma,habar n-ai care e situatia in moldova, la voi banii sunt multzi si nu tre sa muncitzi mult pt ei, ei tataie la noi se munceste, si nu cred ca ai sa vezi vreodata un soldat care fuge din unitate si trage in oamnei cu arma sau alte chestii sinucideri ca nu au bani, ca la parasit prietena. om fi noi mai saraci ca voi dar macar noi suportam tot ce avem ca asa ne-a lasat d-zeu, dar voi daca nu mai avetzi bani gata va aruncatzi de la etaj, va spanzuratzi, va datzi foc, dar nu va trece prin neuronu ala minuscul sa punetzi umaru la treaba
Asa ca nu te mai plange ca nu avetzi bani sau nush ce, taci si fa ceva sa schimbi asta daca esti destept.
si daca am 16 ani ce? is mult mai destept ca tine, io nu m-am luat de varsta, nu am fitze si nici nu ma intereseaza catzi ani ai tu, spre deosebire de tine!!!

Angelina Jolie
30th July 2004, 14:23
Acuma ma bag si eu in polemica da nu ma pot abtine. O data am fost in Moldova dar m-am crucit de ce am vazut. Aveti o mentalitate inapoiata rau de tot. Mergeam pe strada si intrebam oamenii daca nu stiu de un club de biliard prin apropiere si aia fugeau de mine de zici ca eram dracu'. Aveam 17 ani atunci. Si imi pun eu intrebarea firesc: de ce la echipele molovene au existat si exista patroni de genul stefan, sechelariu, puiu si altii? In Ardeal de ce nu vin oamenii seriosi sa scoata din rahat: Uta, Oradea, Satu-Mare, Resita, Sibiul sau alte echipe de traditie? Raspunsul este: ca aici banii se cam muncesc nu se fura. Orice ati zice voi, Ardealul si Banatul sunt macar cu 10 ani in fata voastra. Si apropo de aruncatu' de la fereastra. Si asta e un semn de modernitate, nu unul bun dar un semn de modernitate. Eu sunt in USA momentan si aici cred ca se arunca pe geam unu' la 10 minute. Si iti zic eu ca astia is cu 50 de ani in fata noastra. Bineinteles ca in Moldova unde toata lumea traieste ca pe vremea lu' bunicu si merge duminica la biserica nu se arunca oameni pe geam ca ar fi deja prea mult. Atat am avut a zice.
FORZA CFR, ARDEALUL SI BANATUL!

JJ
30th July 2004, 14:29
valy, vezi ca te mut la topicul diverse! Nu discutam decat de meciul de fotbal aici, nu de superioritatea unei regiuni a tarii asupra alteia.

Si ce-i rau in faptul ca lumea merge la biserica? Marturisesc ca n-am prins ideea.

Angelina Jolie
30th July 2004, 17:03
Recunosc ca eram total pe langa subiect. Da si polemica lor e la fel. Nu prea are legatura cu fotbalu'. Oricum scuze.
Abia astept sa inceapa meciul. FORZA CFR!

leveu
30th July 2004, 17:17
Cfr-poli 12-o!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FORZA CFR
Noi discutam despre fotbal :o: ai gresit forumul :cool:
:happy :happy :happy

MonT
30th July 2004, 17:30
haaaiii CFR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Catalanul
30th July 2004, 19:40
GOOOOOOOOOOOOOOOOL POLI :yeah:
Bălace a centrat în careu şi Goia a deviat în propria poartă ! Primul autogol al sezonului
1-1 la pauza
sa speram ca POLI va mai reusi sa inscrie inca o data ;)

Angelina Jolie
30th July 2004, 19:59
Poate cineva care vede meciul la Tv sa dea mai multe detalii? Orice numai sa zica ceva..........despre meci. AZI BATEM CLAR.

Edinho
30th July 2004, 20:41
Este 1-1 si cred ca asa va ramane ..... Nu stiu de ce onlinesport si www.lpf.ro mai au in denumirea lui Poli si AEK ???? Mai baieti !!!!! Inca nu a ajuns stirea in Bucuresti ca Aek-ul nu mai eee ???? :headbang:

Catalanul
30th July 2004, 20:54
2 autogoluri intr-un meci :headbang:
pacat ca am luat bataie :(
singura care a castigat cred ca fost din nou CVUCS

leveu
30th July 2004, 21:03
Panduru nu accepta o infrangere chiar la debut de campionat si mai ales cu o nou promovata.TITI :rosu: :rosu: lasane.
Cine stie cati timisoreni au fost la cluji??????
FORTZA VIOLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:

leveu
30th July 2004, 21:07
CFR Cluj - Poli AEK Timisoara 2-1
HAHAHA!
Se scrie POLI TIMISOARA.
AEK la voi la bucale :ciocan:
Si nu te bucura pana nu vezi ce face steaua cu tot cu Zenga vostru. :evil:

Angelina Jolie
30th July 2004, 21:11
Ne-ati privit de sus cum au facut-o si altii si ati muscat-o. Cand o sa invatati ca nu mai e de gluma cu noi? Numai urmarind achizitiile din vara asta v-ati fi dat seama ca nu am vandut nici un jucator de valoare ci doar am cumparat. Data viitoare poate ne tratati ca egali si va fi altfel. Nu-i nimic, mult succes in continuare.

Catalanul
30th July 2004, 21:16
Panduru nu accepta o infrangere chiar la debut de campionat si mai ales cu o nou promovata.TITI :rosu: :rosu: lasane.
Cine stie cati timisoreni au fost la cluji??????
FORTZA VIOLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:
in ziare au scris ca in jur de 700 au plecat cu galeria si alti 300 au plecat cu masina personala
in total 1000 (cred) :D

uti2102
30th July 2004, 21:16
Se scrie POLI TIMISOARA.
AEK la voi la bucale :ciocan:
Si nu te bucura pana nu vezi ce face steaua cu tot cu Zenga vostru. :evil:

Te insheli amarnic moshule! Este Poli AEK! Verifica site-urile de sport shi site-ul oficial al ligii.
Iar echipa nu atzi importat-o din Bucale ci de la Bragadiru!

leveu
30th July 2004, 21:18
Daca voi aveti jucatori de valoare atunci noi avem jucatori de C.L. :p
Ne vedem in retur :ciocan:
Si tin sa va felicit pentru debutul vostru in divizia A /hello

leveu
30th July 2004, 21:24
Te insheli amarnic moshule! Este Poli AEK! Verifica site-urile de sport shi site-ul oficial al ligii.
Iar echipa nu atzi importat-o din Bucale ci de la Bragadiru!
Moshule uitate pe saitul lui FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA si ai sa te convingi.Cam tarziu ajung vestile prin bucale. :rosu:

trotica
30th July 2004, 21:25
Probabil că, la conferinţa de presă ce va urma meciului - citeşte înfrângerii lui Poli - Ţiţi Dumitriu se va lăuda că deja a propulsat-o pe Poli pe locul III... Grrrrrrrr :(

leveu
30th July 2004, 21:25
si ai sa vezi ca sa schimbat si emblema

RedBaron
30th July 2004, 21:26
am citit cu atentie toate postarile si deja ma doare capul de cate aberati au putut fi scrise. Eu ii inteleg pe clujeni ca sunt optimisti si ca vor sa castige, insa mai trebuie sa si poata. Deja ei viseava cupa uefa! ...sa fim seriosi, au mai fost alti care dupa ce au invins pe poli deja se credeau in cupa uefa, iar acum joaca cu ineul si acu arad!
CFR-Poli 1-3
Bai, las-o! Accepta! Aia care joaca cu Ineul si ACU, aia adica UTA a castigat atunci! Aberatiile clujenilor de la care te doare capul... nu zic mai mult decat ca aberatiilor lor au avut... argumente.
Iar cat despre semnatura ta cu anti-Bucuresti, mai gandeste-te. In primul rand nu respecta regulamentul forumului si in al doilea, da dovada de... prostie. :rosu:

uti2102
30th July 2004, 21:26
Moshule uitate pe saitul lui FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA si ai sa te convingi.Cam tarziu ajung vestile prin bucale. :rosu:

Shi la noi pe site scrie Real Madrid-ul Romaniei. Ma doare-n paishpe ce scrie pe site-ul vostru. Conteaza ce e oficial. LPF, FRF, Divizia A Burger etc

leveu
30th July 2004, 21:32
Probabil că, la conferinţa de presă ce va urma meciului - citeşte înfrângerii lui Poli - Ţiţi Dumitriu se va lăuda că deja a propulsat-o pe Poli pe locul III... Grrrrrrrr :(
Si locul asta o sa-l avem pana maine din pacate :(
Trebe sa scapam de Titi Dumitriu noi nu suntem Oradea si nu avem nevoie de el.TITI LASANE :jerk:

leveu
30th July 2004, 21:35
Shi la noi pe site scrie Real Madrid-ul Romaniei. Ma doare-n paishpe ce scrie pe site-ul vostru. Conteaza ce e oficial. LPF, FRF, Divizia A Burger etc
Se pare ca la bucuresteni le este ciuda ca a disparut aek :evil:

uti2102
30th July 2004, 21:37
Bucureshtenilor (nu la bucureshteni :o: ) le e mila de aia 40 000 care tot mai canta saracii......

TZEFERU
30th July 2004, 22:13
CFR -ul nostru din zis din GRUIA....a inceput Divizia cu o frumoasa victorie.
NU om fi noi echipa de top dar nu sintem nici echipa de ciurli-burli.

CFR - FC Poli 2-1 :yeah: :yeah:

MESERIE GRUIA!!!!

Felicitari CFR!!! FC Poli succes in continuare!!

bozo
30th July 2004, 22:26
deci, sa recapitulam - echipa universitara Fulgerul "AEK" Poliberica timisoara - pupila lui Titi a facut un MAAAre meci la Cluj...asteptam victorii asijderea cand in banat cand in deplasare
in rest numai bine!

bozo
30th July 2004, 22:49
SC POLI AEK TIMISOARA - asta pentru cei din curva sud care nu au acces la internet - vezi www.lpf.ro

asa ca universitatea politehnica etc. ... este echipa lui nea zambon (?) care tocmai promova in B, razumiesh li?

Popikaru
30th July 2004, 23:31
baietzi...imi pare bine pt ceea ce s-a intamplat astazi pe stadionul din gruia....
"a reinviat" fotbalul clujan printr-o echipa cu traditzie pt noua generatzie....care este CFR ECOMAX CLUJ care a cashtigat dupa un meci ff frumos cu o echipa mult mai experimentata Poli TIMISOARA....imi pare foarte rau pt suporterii celor de la poli pt ca echipa lor de suflet a pierdut pt ca au dat dovada de mult fair-play shi au dat dovada ca este cea mai frumoasa galerie din tzara(cei mai corectzi)

sper ca cfr-u sa continue tot asha shi sa avem cat mai multe mecuri frumoase in cluj pt ca clujul nu am mai trait demult asha sentimente
HAI CFR-u!!!!! :yeah:

Ovy-Iasi
30th July 2004, 23:38
Felicitări CFR pt.victorie!! Tine-o tot asa :yeah: /hello :ok: :evil:

mariusc
30th July 2004, 23:42
FELICITARI CFR!

Se pare ca ati inceput mai bine ca Apulum anul trecut (in prima etapa, Apulum 0 - 0 Poli). Se vede treaba ca Sunda face treaba, nu se joaca. :) Oricum, am inteles ca inca mai aveti nevoie de jucatori, ramane de vazut in restul meciurilor.

Care e obiectivul CFR-ului?

Multa bafta in continuare!

(Ne vedem la Alba in 21 august 2004) ;)

______________
Fair-Play, Please!

Sergio
31st July 2004, 00:55
Felicitari Clujului pt ca a crezut in victorie pana in final, bravo Sunda! Mai bine sa ne bata ardeleni de-ai nostri decat Steaua sau Dinamo... :rolleyes:
Constat cu mirare ca inca se fac confuzii in legatura cu numele. Intr-adevar echipa se cheama din acest sezon FCU Politehnica si n-are nimic in comun cu Zambon. Pai voi va luati dupa site-ul ligii, care nu e reactualizat cu lunile?

PS. alpopa, eu as zice sa-ti temperezi reactiile euforice, ca daca ma uit ce varza e la voi, nu va vad bine. Dupa cum a jucat Rapidul azi, spun cu regret ca Dinamo iar n-are adversar. Asta ar trebui sa te framante, nu Poli si Zambon... :mda:

uti2102
31st July 2004, 01:15
PS. alpopa, eu as zice sa-ti temperezi reactiile euforice, ca daca ma uit ce varza e la voi, nu va vad bine. Dupa cum a jucat Rapidul azi, spun cu regret ca Dinamo iar n-are adversar. Asta ar trebui sa te framante, nu Poli si Zambon... :mda:

Mai rascoleshte tu forumu' nitzel. N-am avut nici o reactzie euforica! Sau asha se cheama daca strig in gura mare ca in Timishoara joaca Poli AEK?!
Iar Dinamo.....ii trimite macaronaru' la hingheri! :drak:

iulian
31st July 2004, 01:22
Felicitari Clujului pt ca a crezut in victorie pana in final, bravo Sunda! Mai bine sa ne bata ardeleni de-ai nostri decat Steaua sau Dinamo... :rolleyes:
Constat cu mirare ca inca se fac confuzii in legatura cu numele. Intr-adevar echipa se cheama din acest sezon FCU Politehnica si n-are nimic in comun cu Zambon. Pai voi va luati dupa site-ul ligii, care nu e reactualizat cu lunile?

PS. alpopa, eu as zice sa-ti temperezi reactiile euforice, ca daca ma uit ce varza e la voi, nu va vad bine. Dupa cum a jucat Rapidul azi, spun cu regret ca Dinamo iar n-are adversar. Asta ar trebui sa te framante, nu Poli si Zambon... :mda:
Confuzii sunt in primul rand in randul vostru sergio... ia intra pe siteul vostru oficial si pe urma sa zici de cel al FRF...asta vis-a-vis de actualizare ?

iar despre Steaua...si varza unde e ? a...a mancat-o oaia geja....

trotica
31st July 2004, 01:33
Felicitari Clujului pt ca a crezut in victorie pana in final, bravo Sunda!
Mă alătur şi eu felicitărilor tale, atât pt echipă, cât şi pentru antrenor - şi le doresc o evoluţie bună în campionat! Păcat că nu pot face acelaşi lucru şi pentru echipa mea şi antrenorul ei...

Credeam că mie-mi lipseşte Pandi, cu moaca aia a lui încruntată şi cu şapca trasă pe ochi, dar cred că echipei îi lipseşte mai mult. Am spus echipei - nu jucătorilor ;) Grrrrrrrrr...

Siljanoski
31st July 2004, 01:37
Rezultatul e pana la urma unul logic. Cu Dumitriu antrenor... ala a retrogradat doua echipe sezonul trecut...vad ca omul e perseverent, mai incearca! Imi pare sincer rau de Poli, o echipa cu o galerie minunata!

Azur89
31st July 2004, 01:37
nu am vandut nici un jucator de valoare

....nici un jucator de.....ce? (nu se prea vede scrisul :drak: ).

PS..daca se muta Dumitriu pe la 3-4 echipe si anul asta, o sa prindeti si Uefa!
Bafta, si sper sa mai jucam si la anul la Cluj! :yeah:

Sergio
31st July 2004, 01:47
Confuzii sunt in primul rand in randul vostru sergio... ia intra pe siteul vostru oficial si pe urma sa zici de cel al FRF...asta vis-a-vis de actualizare ?
iar despre Steaua...si varza unde e ? a...a mancat-o oaia geja....
Mai stii? La voi sunt la moda oile... :D
Nu stiu daca ai urmarit discutiile de pe site-ul oficial, dar lucrurile se misca mult mai repede decat la federatie sau la liga. Din toate punctele de vedere. Ce ai cu el? E actualizat o data la cateva zile...Gasesti toate informatiile necesare. Iar daca tot mai aveti confuzii, va meditez gratuit... :D

alpopa, am avut impresia ca te bucuri de necazul altuia...daca nu e asa, imi retrag spusele.

Azur, welcome back, tată! :yeah:What took you?

uti2102
31st July 2004, 01:55
alpopa, am avut impresia ca te bucuri de necazul altuia...daca nu e asa, imi retrag spusele.


Ma bucur pentru Clujeni; destul de discret totushi.

Sergio
31st July 2004, 02:09
am inteles...

TZEFERU
31st July 2004, 03:18
Ma poate dumiri cineva in legatura cu asta?

„Vrem o victorie în meciul cu CFR”
Jucatorii echipei Politehnica au plecat joi dupa-amiaza spre Cluj cu gândul sa obtina o victorie în meciul cu nou-promovata CFR.

Meciul se va desfasura pe stadionul din localitatea învecinata, Gruia :rosu: :shock: :help:

....de aici: http://www.tion.ro/poli/PoliAEK-81143.shtm

Localitatea invecinata GRUIA?....Jesss

g_1k
31st July 2004, 07:54
te deranjeaza cumva ca am 16 ani? ******************** go home baby nu-tzi mai plange de mila ca nu ai de ce crede-ma,habar n-ai care e situatia in moldova, la voi banii sunt multzi si nu tre sa muncitzi mult pt ei, ei tataie la noi se munceste, si nu cred ca ai sa vezi vreodata un soldat care fuge din unitate si trage in oamnei cu arma sau alte chestii sinucideri ca nu au bani, ca la parasit prietena. om fi noi mai saraci ca voi dar macar noi suportam tot ce avem ca asa ne-a lasat d-zeu, dar voi daca nu mai avetzi bani gata va aruncatzi de la etaj, va spanzuratzi, va datzi foc, dar nu va trece prin neuronu ala minuscul sa punetzi umaru la treaba
Asa ca nu te mai plange ca nu avetzi bani sau nush ce, taci si fa ceva sa schimbi asta daca esti destept.
si daca am 16 ani ce? is mult mai destept ca tine, io nu m-am luat de varsta, nu am fitze si nici nu ma intereseaza catzi ani ai tu, spre deosebire de tine!!!


NO COMMENT

g_1k
31st July 2004, 08:19
Meciul a fost unu care s-a jucat foarte mult pe contre. la echipa CFR s-a observat o lipsa a unui coordonator de joc, care a facut ca mijlocul echipei sa fie aproape inexistent, fapt ce a dus la un joc mai mult pe lateral si cu centrari in adancime pe cele doua varfuri. Toate golurile au venit din centrari, si toate trei sunt din vina aparari si a portarului.Poli a jucat destul de organizat, insa mi se pare ca anul acesta nu mai are aceasi jucatori de valoare, chiar daca sunt aceasi. Vazandu-l pe Buia mi-am amintit de Hagi ni BENE--lux (Euro 200), acelasi comportament; toate mingile trebuie sa treaca pe la el, gen figo si pe deasupra isi si mai cearta colegii de echipa mai tineri la fiecare faza si de fiecare data cand are ocazia,ceea ce nu ii bine, nu? Per total CFR a meritat victoria, a dorit-o mai mult, a avut mai mult ocazii (cca 6-1), si consider ca meciul a fost influentat si de Tudor, care a albitrat foarte confuz. Nu a favorizat nici o echipa insa a vazut faulturi unde nu erau, nu a vazut hentz al atacantului in careu si a lasat faza, a dat galbene la POli destul de gratuit. Dupa cat de pragmatic joaca CFR eu zic ca are sanse de a ramana in A iar POLi va avea mari emotii anul acesta(parerea mea), dar oricum nu se pot trage concluzii dupa doar un meci si mai ales la inceput de campionat. Trebuie sa asteptam, pentru a observa cel mai important element al unei echipe: constanta (nu portul!:)). Felicitari celor doua galerii. Sper sa avem cat mai multe echipe din Ardeal in Divizia A, pentru ca o meritam si pentur ca venim cu altceva, la toate nivelurile. Sa auzim numai de bine si pe noi, CFR, ne asteapta un meci foarte greu cu DINAMO asa ca astept de la voi sa ne sustineti :).

CINE DORESTE POZE DE LA MECI, cu galeriile, faze de joc, final, scrieti-mi si vi le trimit pe mail. Din pacate nu stiu cum le-as putea pune pe o pagina sau ceva.

Cat despre cel care critica stadionul CFR (cel din Iasi) sa se informeze mai bine cad da ceva drept veridic. POzele care le ai tu sunt ale stadionului alatura, cel de antrenament. That's all.

neghinitza
31st July 2004, 16:44
chiar daca sunt polist trebuie sa recunosc ca am avut o zi slaba_cu totzii, incepand de
la Grigore au jucat sters si nu in nota lor obisnuita_sa speram k pana la
meciul cu FC National sa-si revina_"el monumental" va lua foc!!!_felicitari baietzilor din galerie!!

bapsy
31st July 2004, 17:13
2 autogoluri ... jalnic, ce sa mai spun.
oricum felicitari Clujului ca a inceput cu dreptul acest campionat.
bafta multa la meciul cu Dinamo.

ForzaMilan
31st July 2004, 17:37
sunt incantat de victoria CFR -ului :) A doua veste buna de la Cluj, prima fiind inlaturarea lui Funar /hello . CFR-ul mai are nevoie de experienta in divizia A dar sper ca macar 2-3 ani sa se poata mentina in aceasta divizie.

cinx
31st July 2004, 20:26
Hai sa ma refer si eu la meci:

- meci slab, goluri kkcioase (din prost noroc)
- am jucat in trei oameni, Nicolita, Balace, Buia
- stancu a fost al 12 jucator al gazdelor
- comportamentul galeriei PENIBIL, cei care au strigat Panduru la sfarsitul meciului sunt niste IDIOTI. Gestul celui din urma de demisie este un gest de lasitate. Dumitriu ne-a aplaudat, iar noi am strigat Panduru, RUSINE tuturor ce au strigat. Ma p*s pe Panduru. Nu Titi e devina pt. jocul slab al unor jucatori (de divizia B).
- m-a exasperat Italiaaa, Italiaaa, doar cei din primele randuri cantau, nici macar o data nu s-a cantat IMNUL, RUSINE
- per ansamblu victorie meritata a gazdelor, au dat dovada de multa ambitie si au castigat. Doresc sa felicit echipa CFR si sa le urez succes in continuare
- as dori sa-mi cer scuze domnului Dumitriu pt. comportamentul galeriei (cu toate ca nu am scandat Panduru deloc)

trotica
31st July 2004, 23:24
... Gestul [lui Panduru] de demisie este un gest de lasitate... Nu Titi e devina pt. jocul slab al unor jucatori (de divizia B)...
Stimabile, Ţiţi are 58 de ani dacă nu mă-nşel, a stat pe tuşă ceva timp, nu are cum să mai spere la cine ştie ce performanţe de marcă, aşa că lui - cred eu - i se rupe de nivelul jucătorilor pe care-i are de antrenat, atâta vreme cât îi intră în buzunar 40000 de euro, cât se spune c-ar fi contractul lui pe acest sezon.

Pe de altă parte Panduru are 34 de ani, vrea performanţă, vrea consacrare, ştie că poate mai mult şi vrea s-o dovedească şi nu poate - aşa cum bine ai afirmat - cu nişte jucători slabi, de divizia B. Nu uita că el a comentat negativ devotamentul jucătorilor săi încă înainte de sfârşitul sezonului trecut, când Poli era pe locul 6 şi el spera - ca şi noi toţi - să terminăm pe 5, dar l-au "faultat" proprii jucători.

Ai un job, lucrezi undeva? Dacă nu, ai să vezi cînd vei avea, că sentimentul de frustrare, că vrei să faci mai mult dar nu ai condiţii, este al dracu de puternic, şi vei încerca să-ţi găseşti altceva, alt loc unde să te poţi afirma. Şi-abia atunci îl vei înţelege pe Panduru.

Sergio
31st July 2004, 23:51
Ma poate dumiri cineva in legatura cu asta?

„Vrem o victorie în meciul cu CFR”
Jucatorii echipei Politehnica au plecat joi dupa-amiaza spre Cluj cu gândul sa obtina o victorie în meciul cu nou-promovata CFR.

Meciul se va desfasura pe stadionul din localitatea învecinata, Gruia :rosu: :shock: :help:

....de aici: http://www.tion.ro/poli/PoliAEK-81143.shtm

Localitatea invecinata GRUIA?....Jesss
Probabil ca respectivii or fi crezut ca Gruia e vreun sat de langa Cluj... :happy
Curios e ca e un ziar local destul de serios, dar mai sunt scapari. :evil:

malexoid
1st August 2004, 00:41
Hai sa ma refer si eu la meci:

- meci slab, goluri kkcioase (din prost noroc)
- am jucat in trei oameni, Nicolita, Balace, Buia
- stancu a fost al 12 jucator al gazdelor
- comportamentul galeriei PENIBIL, cei care au strigat Panduru la sfarsitul meciului sunt niste IDIOTI. Gestul celui din urma de demisie este un gest de lasitate. Dumitriu ne-a aplaudat, iar noi am strigat Panduru, RUSINE tuturor ce au strigat. Ma p*s pe Panduru. Nu Titi e devina pt. jocul slab al unor jucatori (de divizia B).
- m-a exasperat Italiaaa, Italiaaa, doar cei din primele randuri cantau, nici macar o data nu s-a cantat IMNUL, RUSINE
- per ansamblu victorie meritata a gazdelor, au dat dovada de multa ambitie si au castigat. Doresc sa felicit echipa CFR si sa le urez succes in continuare
- as dori sa-mi cer scuze domnului Dumitriu pt. comportamentul galeriei (cu toate ca nu am scandat Panduru deloc)
da, in mare sunt de acord cu tine. ai uitat sa specifici comportamentul jenant al Masseria-ei...e adevarat ca nu trebuia aclamat Panduru, dar nici Dumitriu nu imi pare prea potrivit. la experientza lui, nu trebuia sa astepte un meci intreg ca sa vada ca ekipa care a trimis-o in teren e de toata jena...

deep purple
1st August 2004, 01:22
Felicitari CFR si Sunda!!! Rusine jucatoriilor lui Poli care au tratat meciul cu indiferenta. Despre Dumitriu inca nu spun nimic ca e doar un meci si e si el de cateva zile la echipa.
Bafta CFR-ul cu Dinamo. Se pare ca militienii sunt cam varza (vezi meciul de la Constanta) si aveti multe sanse. Sunda nu ar fi la prima lui victorie in fatza Dinamului.

Mariusmadmax
1st August 2004, 03:57
bravo CFR /hello - pacat Poli :mad:
nu stiu ce rezultat imi doream !
Vroiam si Clujul sa inceapa bine ... dar si pe Poli sa o vad in UEFA ! Forza Poli - campionatul abia a inceput !

alex36
1st August 2004, 08:27
Este asa cum am prevazut.Bravo CFR Cluj!!...mi-ati facut o mare bucurie!
HAI DINAMO!

trotica
1st August 2004, 15:57
Este asa cum am prevazut.Bravo CFR Cluj!!...mi-ati facut o mare bucurie!HAI DINAMO!
Bravo FARUL!!!... mi-aţi făcut o mare bucurie! Jos dinamo!

ADelPiero
1st August 2004, 16:12
felicitari Clujule pt victorie :)
oricum eram fericit la acest meci ... chiar daca a batut CFR sau batea Poli ...
... un egal era perfect :ok:

corinutza_88
2nd August 2004, 21:30
ce a facut poli???s-a facut de cacao!
felicitari clujenilor!

Catalanul
2nd August 2004, 22:38
ce a facut poli???s-a facut de cacao!
felicitari clujenilor!
ce sa spun, craiova a jucat mai bine la pitesti :jerk:
si mai spuneati ca vreti sa castigati campionatul :D

avem scuza :a fost prima etapa,jucatorii noi veniti nu s-au acomodat inca si bla bla bla!
ce mai scuza :sleep:

am avut putin ghinion dar e bine si asa
de parca noi nu am avut :rolleyes:

Rila
2nd August 2004, 22:42
suc sa bei tu ... ca daca castiga poli fac eu cinste cu o bere (Timisoreana).
Da' nu strig ... ca nu am motive ... sunt in birou si nu-mi place cand aud ca
"Fortza Viola" pe cineva ...
:))
Apropor tinere!! Stii cine produce Timisoreana?? Ursus care e firma clujeana

alt.core
2nd August 2004, 23:52
da-da! bine ca au capita 100% clujean! :) de S.A.B. nu stim nimic? :)

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:39
Bravo CFR. Sper sa ramana echipa in A, la anul sa merg si eu la un meci U Cluj-CFR in divizia A(Sa vada bucuresteni cu arata un Steaua-Dinamo la noi). Cat despre Poli, nu inteleg cu o echipa cu 40000 de suporteri in tribune nu-si poate face rost de 11 jucatori capabili sa joace macar in Inter-Toto, ca si acolo te poti intalni cu mari echipe europene,

baden
4th August 2004, 19:33
Apropor tinere!! Stii cine produce Timisoreana?? Ursus care e firma clujeana
si stii unde se mai fac incaltari clujeana!!! la buzau ... care este plin de rom (i)
:)

Angelina Jolie
5th August 2004, 03:13
Da Clujeana a cam dat faliment din cate stiu eu...

Catalanul
5th August 2004, 03:17
si stii unde se mai fac incaltari clujeana!!! la buzau ... care este plin de rom (i)
:)
cred ca nu ai fost in acest oras asa ca nu ai cum sa spui ca BUZAU este plin de rromi :rosu: :mad:
am rude acolo si cunosc perfect orasul si iti pot spune ca nu sunt rromi
poate confunzi orasul cu Strehaia care intr-adevar este ''plin de rromi'' din cate stiu eu

ADelPiero
5th August 2004, 11:35
HAI_POLI lasa`l in pace pe baden ... ca el este de pe alta planeta :evil: :lol:

trotica
5th August 2004, 20:07
cred ca nu ai fost in acest oras asa ca nu ai cum sa spui ca BUZAU este plin de rromi :rosu: :mad:
am rude acolo si cunosc perfect orasul si iti pot spune ca nu sunt rromi
rotfl, eu am copilărit în Buzău - 12 ani - şi era plin de ei - am şi-o urmă de cuţit de la unul! Mă rog, poate s-or mai împuţinat între timp...

Pacala
5th August 2004, 21:05
in Strehaia este un cartier intreg de tigani, toti cu palate aparate de jandarmi sa nu le dea lumea foc :ciocan: treaba asta dureaza de ani buni ..din ce bani si-au construit aia palatele ca cinstiti nu sint sigur.

in Buzau, jumate moldoveni, jumate tigani.Eu le-am vizitat pe toate trei.

Dar orasul cel mai plin de tigani in care romanii sint minoritari este Lugojul. Cine a vazut Lugojul de azi, inseamna ca a vazut Romania de maine :headbang: la ritmul de inmultire al tiganilor.

bapsy
6th August 2004, 10:39
Nu stiu ce parte a Lugojului ai vizitat tu, dar eu am fost de cateva ori in Lugoj si nu am observat ca ar fi asa plin de rromi. Majoritari sigur nu sunt, dar banuiesc ca era doar o exagerare ... Daca imi arati ceva statistici te cred.

JJ
6th August 2004, 11:09
In Buzau sunt ceva tigani. Dar la fel si in Craiova, Bucuresti, Vaslui, Slobozia, Constanta, Ploiesti, etc. Ce-i cu asta?