PDA

View Full Version : Cum va simtiti cand doi dintre favoritii vostri se intalnesc intr-un meci direct?



lisa
13th November 2008, 15:27
Am vazut acest thread pe un forum strain si m-am gandit ca ar fi interesant sa avem si noi unul asemanator aici.
Doi dintre favoritii mei sunt Rafa si Nole.Oricat de mult mi-ar placea Nole pana la urma ajung sa-l incurajez pe Rafa.
Ce simtiti cand 2 dintre favoriti se intalnesc intr-un meci direct?Va intristeaza faptul ca la sfarsitul meciului unul dintre favoriti va parasi turneul sau doar incercati sa va bucurati de meci?
Ar fi interesant sa impartasiti opiniile voastre.Va multumesc!

Lucian86
17th November 2008, 22:39
Eu am oarecum o ierarhie intre favoritii mei. In functie de circumstante poate ca voi tine cu unul care este mai jos in ierarhie, in orice caz mereu am tinut cu cineva mai mult decat cu celalalt.
Tin cu Federer indiferent cu cine ar juca ;) Tin cu Nalbandian indiferent cu cine ar juca, exceptandu-l pe Federer binenteles.
Apropo de argentinian, o situatie de acest gen a fost in finala de la Paris intre el si Tsonga, un alt favorit de-al meu. Am tinut cu Nalbandian insa am fost foarte bucuros pentru francez caci a facut un turneu fabulos atunci.

Oricum, Federer este stra-mega-ultra-hiper favoritul meu. In nicio circumstanta voi tine cu Nalbandian sau cu alti jucatori pe care ii prefer (Blake, Berdych, Soderling, Stepanek, Safin, Haas, Zverev, Davydenko, Hanescu, Baghdatis, chiar si Roddick)

Optimistul
17th November 2008, 23:26
Sunt fan celui care joaca cel mai bine ! Ce sa mai zica Williams cand joaca surorile ?

Kooler
18th November 2008, 00:06
D-asta e bine sa ai doar un singur favorit, idol sau echipa. El/ea e totul sau nimic. Nu-i deloc fromos sa fi bucuros si trist in acelasi timp, pentru simplul motiv ca diminuezi din feeling la victorie chiar daca diminuezi si din suparare la infrangere. Nu-mi place sentimentul si se intampla des, de exemplu atunci cand jucatoare romance se intalnesc cu Demntieva, pentru ca nu ma pot bucura ca atunci cand joaca cu alte jucatoare.