PDA

View Full Version : Etapa 1: Poli Iasi - Rapid



Vadim
13th July 2004, 13:58
Vineri, 30 iulie, Poli Iasi - Rapid - ora 18:00, National TV.
Discutii despre acest meci, aici.

Wyzel
13th July 2004, 16:34
Mizez pe o surpriza chiar din prima etapa... Poli Iasi-Rapid 1-0

Catalanul
13th July 2004, 17:06
2 solist
va castiga rapidul cu 3-1 (cred :D)

Pancujunior
13th July 2004, 21:50
Am votat RAPIDU , nu cred ca o sa fie probleme pt noi sa castigam acest meci, mai ales ca RAZVAN Lucescu isi doreste foarte mult sa se impuna in fotbal, ca tatal lui, si isi va motiva jucatorii la maxim, mai ales in meciul de debut. /hello

POLI IASI va avea alte inca 14 echipe pe care sa le bata, numi fac griji pt ei :D

fia
14th July 2004, 06:51
2 solist, cu dedicatie speciala pentru hamsterutz si pentru toti iesenii :evil: .

bapsy
15th July 2004, 14:51
Am votat Rapid pentru ca Poli Iasi este inca la inceput si sper oricum ca Rapidul sa intre cu piciorul drept in acest campionat. Nu dedic nimanui aceasta victorie :)

JJ
15th July 2004, 15:03
Batem!

Sir
15th July 2004, 15:15
bate rapid 1-0

vasile314tzurka
15th July 2004, 15:32
bate iasiul. 3-1. rapidul inca nu stie ce joaca.

inter
15th July 2004, 17:44
egal

Pancone
15th July 2004, 18:07
Victorie , 2-0 !

Ovy-Iasi
15th July 2004, 18:25
Bate Iasul cu 2-1 ...şi aştept să văd vestita galerie rapidistă cum se vor prezenta la meci că laude am auzit multe...

Catalanul
15th July 2004, 19:21
x...adica 0-0 că moldovenii se trezesc mai greu un pic(de prin etapa 2)...


inseamna ca si voi o sa luati bataie sau o sa faceti egal in prima etapa :D
''ca doar va treziti un pic mai greu'' :p
P.S. oricum nu aveti sanse de a castiga in fata rapidului :D

Ovy-Iasi
15th July 2004, 19:31
Dar ce au Rapidul asa grozav de nu avem sanse? Au un lot mai slabutz ca anu trecut iar Lucescu jr. nu va avea niciodata performantele lui Rednic...Chiar si Dan Petrescu era mai bun ca antrenor...Ei schimba antrenorul si conducerea administrativa ca pe ciorapi si pina se dezmeticesc cine le e antrenor îi batem noi la Iasi de le sună apa-n cap...

Catalanul
15th July 2004, 19:36
x...adica 0-0 că moldovenii se trezesc mai greu un pic(de prin etapa 2)...


uite inca o data ce ai spus :happy:
din ce ai zis tu reiese ca voi moldovenii nu sunteti in stare de a castiga un meci in prima etapa
asadar POLI IASI nu va castiga in prima etapa (cum nu va catiga nici bacau' si nici otelu', vor face egal intre ele :D)

Ovy-Iasi
15th July 2004, 19:45
Da mă referisem in special la băcăuani si prin rezultatele dintre cele 2 echipe...
Si dacă vom scoate un egal cu Rapidu iar Timisoara ia bataie la Cluj nu am scris bine mai sus?

valys
15th July 2004, 19:49
Egal

Catalanul
15th July 2004, 19:53
Da mă referisem in special la băcăuani si prin rezultatele dintre cele 2 echipe...
Si dacă vom scoate un egal cu Rapidu iar Timisoara ia bataie la Cluj nu am scris bine mai sus?

comparatia intre doua echipe nu se poate face numai dupa un meci
o sa facem comparatie intre cele doua atunci cand se vor intalni sau la sfarsitul turului si a campionatului

e prematur sa spui dupa prima etapa ca poli din iasi e mai buna decat cea din timisoara sau invers :rosu:

Ovy-Iasi
15th July 2004, 20:03
Asa-i,aici ai dreptate si nici nu are rost sa ne contrazicem pe pagini întregi cum fac stelistii cu craiovenii pe celelalte thred-uri de nici numai stiu de la ce sau luat... Din partea mea să dea Domnu ca în ultima etapă Timisoara si Iasul să se bata pentru titlu sau barem pentru un loc in Uefa...asa că bafta celor două Poli si dacă vii la Iasi cu Poli Timişoara stam la o bere de vorbă :bere:
Timpul le va rezolva pe toate...

kamikatze
16th July 2004, 09:18
bate poli 2-1

junior
16th July 2004, 09:25
/hello /hello /hello
bate Rapid
:ciocan: :ciocan: :ciocan:

baden
16th July 2004, 09:44
Hai Poli
- ajuta-l pe mini-lucescu sa nu-si desfaca bagajele ca mai trebuie sa invetze -

Fortza*Poli#Ias
16th July 2004, 12:20
Hai iasul !!! is curios ce vor face suporterii Rapidisti shi cati vor veni !! In orice caz vom fi mai multi ca ei!! Va bate poli cu cel putin 1-0!!!

baden
16th July 2004, 12:26
"cu cel putzin 1 - 0"
ca la 0-0 va bate la propriu (depinde catzi rapidisti prind rapidu' de iasi)
iar la 0 - 1 va bate rau de tot ... curentu'

hamsterutz
16th July 2004, 14:24
2 solist, cu dedicatie speciala pentru hamsterutz si pentru toti iesenii :evil: .
cu dedicatie speciala pt prietenu meu Fia fie sa bata Poli cu 2-0 sac!!! :P

PYTYCU99
16th July 2004, 16:52
BATE POLI cu 2-1 !

alejandro
16th July 2004, 18:07
rapid nu va reusi sa treaca de poli,deci un 0:0 sec,fara prea multe faze de poarta.

DanielAndrei
16th July 2004, 19:37
castigam cu 2-0, cu un gol din lovitura libera a lui Cristea si al doilea Onofras sau Balba.

/hello /hello FORTZA POLI /hello /hello

alex36
16th July 2004, 21:21
1-1

DanielAndrei
17th July 2004, 00:05
:rosu:

corinutza_88
17th July 2004, 11:41
egal
parerea mea!

bobiki
17th July 2004, 12:11
am asteptat prea mult sa revenim in A ca sa ne impiedicam de Rapid in prima etapa
Haide Iasu' :)

DD-Viola
17th July 2004, 17:22
Razvan , ...nu e Mircea , dar nici Poli Iasi nu-i Fane del Grosso , ....cred ca Rapidul va castiga , datorita experientei , valorii ( chiar daca s-a schimbat echipa )si determinarii in joc .

hamsterutz
17th July 2004, 19:30
Bate Iasu cu 1-0 sau 2-1, gol un gol Cristea sigur

suporter-I-S
17th July 2004, 22:40
cu iasul multi vor avea surprize; rapidul va constata dorinta de victorie a iasului si sper ca la sfarsitul meciului sa plece acasa infranti;
bate poli
FORZA POLI!!!

N0_NaM3
17th July 2004, 23:21
Bate rapid, lejer...

MaPaX
18th July 2004, 15:35
RAPID va castiga! /hello :ok: :yeah:

Pacala
18th July 2004, 17:15
x , cu sansa poate va fi 2

cris_ti
18th July 2004, 19:15
Eu nu ii inteleg pe cei care pronosticheaza 1. Inteleg patriotismul local , dar sa fii asa de sigur ca va da gol un anumit fotbalist ( care nici nu se stie daca va juca ) denota o necunoastere a fenomenului mai exact prostia incepatorului .Eu va inteleg stimati ieseni ca vreti sa bateti Rapidul , dar nu uitati ca ati jucat cu Vasluiul si Medgidia pana acum .Cat despre numarul suporterilor ieseni , e si firesc sa fie mai multi decat rapidistii si vor vedea si ei CEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TARA : /hello :yeah: /hello /OLE/
Sper sa fie un joc frumos si sa catige Rapidul . Succes lui Poli Iasi in divizia A , incepand cu etapa a 2-a !!!!! :degete:
Pronostic 2. :yeah:

cris_ti
18th July 2004, 20:10
Eu nu ii inteleg pe cei care pronosticheaza 1. Inteleg patriotismul local , dar sa fii asa de sigur ca va da gol un anumit fotbalist ( care nici nu se stie daca va juca ) denota o necunoastere a fenomenului mai exact prostia incepatorului .Eu va inteleg stimati ieseni ca vreti sa bateti Rapidul , dar nu uitati ca ati jucat cu Vasluiul si Medgidia pana acum .Cat despre numarul suporterilor ieseni , e si firesc sa fie mai multi decat rapidistii si vor vedea si ei CEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TARA : /hello :yeah: /hello /OLE/
Sper sa fie un joc frumos si sa catige Rapidul . Succes lui Poli Iasi in divizia A , incepand cu etapa a 2-a !!!!! :degete:
Pronostic 2. :yeah:

Pustoai-k
19th July 2004, 00:56
Este si clar ceea ce se va intampla...normal ca o sa batem :) scorul?nu l stiu dar cert este ca o sa castigam si o sa plecam acasa cu cele 3 puncte /OLE/

knxdan
19th July 2004, 08:12
Nu stiu ce joaca Poli.Iasi, dar noi cei cu sange vishiniu avem moralul la pamant din returul campionatului ce tocmai s.a incheiat!!
Oricum sperante pentru o victorie la limita!!
Poli.Iasi - Rapid 0-1

Pancujunior
19th July 2004, 08:31
Rapidul nu are cum sa nu ia toate punctele la iasi. Va fi un 3-1 pt noi, iar ca marcatori io pariez pe 2 goluri niculae si 1 artiom karamian :evil:
...oricum meciul asta va fi ca o incalzire pentru etapa a doua, unde totzi rapidistii vom fi /OLE/ si vom purta echipa spre victorie /hello

baden
19th July 2004, 11:39
Rapidul nu are cum sa nu ia toate punctele la iasi. Va fi un 3-1 pt noi, iar ca marcatori io pariez pe 2 goluri niculae si 1 artiom karamian :evil:
...oricum meciul asta va fi ca o incalzire pentru etapa a doua, unde totzi rapidistii vom fi /OLE/ si vom purta echipa spre victorie /hello

... cu Rednic la carma ... ati fi castigat ... asa ... cred ca va bate iasul ... nu pentru ca joaca mai bine sau joaca mai frumos ci pentru ca rapidul nu va fi in stare sa-si faca jocul ... si vor :sleep: pe teren ...

hamsterutz
19th July 2004, 14:31
Eu nu ii inteleg pe cei care pronosticheaza 1. Inteleg patriotismul local , dar sa fii asa de sigur ca va da gol un anumit fotbalist ( care nici nu se stie daca va juca ) denota o necunoastere a fenomenului mai exact prostia incepatorului .Eu va inteleg stimati ieseni ca vreti sa bateti Rapidul , dar nu uitati ca ati jucat cu Vasluiul si Medgidia pana acum .Cat despre numarul suporterilor ieseni , e si firesc sa fie mai multi decat rapidistii si vor vedea si ei CEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TARA : /hello :yeah: /hello /OLE/
Sper sa fie un joc frumos si sa catige Rapidul . Succes lui Poli Iasi in divizia A , incepand cu etapa a 2-a !!!!! :degete:
Pronostic 2. :yeah:
io nush care dintre noi 2 e mai prost io ca tin cu iasu sau tu ca habar n-ai sa scrii pe formu si ai postat de 2 ori acelasi msg. in rest dormi in continuare si shut up,daca voi avetzi cea mai frumoasa galerie din tara, inseamana ca la Timisoara nu e galerie, e altceva. bye bye si sper sa va vad inapoi in B ca acolo vii locu

hamsterutz
19th July 2004, 14:38
si inca ceva | :o: o| cam asa va fi golul

Catalanul
19th July 2004, 14:41
si vor vedea si ei CEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TARA

din cate stiu eu Poli Iasi nu joaca cu POLI TIMISOARA si de aceea nu vor avea ocazia de a vedea CEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TARA in prima etapa

In etapa a XIV-a vor vedea cu adevarat cea mai frumoasa galerie din tara, adica CVUCS :yeah:

kamikatze
19th July 2004, 16:51
bate poli!!!! lejer
si in max 2 sapt rapid alt antrenor.. :)

Pancone
19th July 2004, 18:25
din cate stiu eu Poli Iasi nu joaca cu POLI TIMISOARA si de aceea nu vor avea ocazia de a vedea CEA MAI FRUMOASA GALERIE DIN TARA in prima etapa

Unde era aceasta minunata galerie atunci cand adevarata Poli era in B ? daca imi aduc eu bine aminte veneau cam 150-200 de spectatori la meciuri . Atunci cand Rapidul juca in B " Potcoava " era neincapatoare , doar datorita suporterilor am reusit sa infruntam secera si ciocanul .

inter
19th July 2004, 18:38
Unde era aceasta minunata galerie atunci cand adevarata Poli era in B ? daca imi aduc eu bine aminte veneau cam 150-200 de spectatori la meciuri . Atunci cand Rapidul juca in B " Potcoava " era neincapatoare , doar datorita suporterilor am reusit sa infruntam secera si ciocanul .

la care Poli te referi?
daca e vorba de banateni , ti-ai dat foc la valiza :drak: , tocmai tu sa declari asa ceva :drak: :drak:

iulian
19th July 2004, 19:04
Unde era aceasta minunata galerie atunci cand adevarata Poli era in B ? daca imi aduc eu bine aminte veneau cam 150-200 de spectatori la meciuri . Atunci cand Rapidul juca in B " Potcoava " era neincapatoare , doar datorita suporterilor am reusit sa infruntam secera si ciocanul .
Cu sloganuri gen "Rapid CFR clasa muncitoare e " ???? ia mai subtire voi cu faze deastea cu anti tot ca ati fost mai comunisti decat Lenin :rosu:

btano
19th July 2004, 20:38
rapidul e varza!
nu are antrenor! 1-0

DanielAndrei
19th July 2004, 22:03
Unde era aceasta minunata galerie atunci cand adevarata Poli era in B ? daca imi aduc eu bine aminte veneau cam 150-200 de spectatori la meciuri . Atunci cand Rapidul juca in B " Potcoava " era neincapatoare , doar datorita suporterilor am reusit sa infruntam secera si ciocanul .


LA MECIUL CU OLTUL SF. GHEORGHE AU VENIT SPECTATORI CATI AU VENIT LA RAPID - OTELUL SAU APULUM

baden
20th July 2004, 09:44
Iasul va castiga acest meci. Nu cred ca galeria rapidista ar putea sa-si ajute echipa la Iasi ... daca jocul rapidului nu e ceas pana la ora meciului (si nu va fi !!!) vor trebui sa alerge ca moldovenii ... (ceea ce nu e de nasul lor!)

fia
20th July 2004, 09:53
Dar de ce crezi ca Poli va fi ceas? Pentru ambele echipe e un inceput de campionat... Eu raman la parera ca Poli nu are nici o sansa.

baden
20th July 2004, 09:57
poli ... nu va fi ceas ... bate rapidul ca au tibiile mai otelite , ca doar au fost in b anul trecut !!!

fia
20th July 2004, 10:01
Ia uite ce usor esti de convins :p

De fapt cred ca ai gresit... ai vrut sa zici Poli :p... ca doar Rapid nu a fost in B anul trecut :yeah:

baden
20th July 2004, 10:07
daca ramanea rednic la echipa ... eu zic ca rapidul ar fi luat si campionatul !!!

fia
20th July 2004, 10:14
Daca, daca... Daca nu plecau Pancu, Bratu, etc etc...
Daca Arges nu vindea nici un jocator in ultimii 5 ani....
Daca ramanea Chivu la Resita....

Nu conteaza DACA!

Conteaza ca Rapid e mai buna si va bate!

the_big
20th July 2004, 10:14
0-3 ,Sabin 2 si Burdujan ,ce dracu ma chiar visati asa frumos ,cum sa castige Iasiul !? sa fim seriosi !? jucati cu Rapid nu cu Unirea Focsani sau ceilalti moldoveni de prin B...

Pancone
20th July 2004, 11:50
iuliane sa-mi dai adresa ta unde locuiesti , vreau sa-ti trimit o carte.

hamsterutz
20th July 2004, 12:39
LA MECIUL CU OLTUL SF. GHEORGHE AU VENIT SPECTATORI CATI AU VENIT LA RAPID - OTELUL SAU APULUM
la meciu poli iasi- fc vaslui din div C au venit spectaori cat la un derby Rapid-dinamo

jay
20th July 2004, 16:48
Joc foarte greu pentru ieseni. Cred ca Rapidul va castiga lejer.

Denis
21st July 2004, 07:09
eu zic ca poli iashi va castiga ca rapidul a terminat campionatul ca de kkt, shi zic ca o sa-l inceapa lafel. oricum iashiul va fi surpriza camionatului (zic eu)

fia
21st July 2004, 07:51
Nu ai dreptate, Rapid a jucat prost la inceputul returului. La final a jucat chiar bine.

Saber Rider
21st July 2004, 15:43
Dar acuma in pregatiri nu se descurca prea bine.

Oricum, un meci in care blazonul si orgoliul rapidistilor, plus lotul net superior, ar trebui sa faca scoala cu noii promovati ieseni.
Pe de alta parte, nu sunt prea multe informatii despre jocul si jucatorii iesenilor. Ei au jucat pana acum numai cu echipe mai slabe decat nivelul diviziei A, asa ca e greu de anticipat cum se vor prezenta in fata Rapidului.
Eu totusi merg pe mana Rapidului in acest meci. Ar fi o surpriza prea mare sa reuseasca un rezultat bun Poli Iasi.

hamsterutz
21st July 2004, 17:40
Dar acuma in pregatiri nu se descurca prea bine.

Oricum, un meci in care blazonul si orgoliul rapidistilor, plus lotul net superior, ar trebui sa faca scoala cu noii promovati ieseni.
Pe de alta parte, nu sunt prea multe informatii despre jocul si jucatorii iesenilor. Ei au jucat pana acum numai cu echipe mai slabe decat nivelul diviziei A, asa ca e greu de anticipat cum se vor prezenta in fata Rapidului.
Eu totusi merg pe mana Rapidului in acest meci. Ar fi o surpriza prea mare sa reuseasca un rezultat bun Poli Iasi.
dar daca se va int va fi prea misto :P

corinutza_88
21st July 2004, 21:00
daca ramanea rednic la echipa ... eu zic ca rapidul ar fi luat si campionatul !!!
astfel tu spui...ca craiova ia campionatu'

Bergero
21st July 2004, 21:15
E putin probabil ca Iasul va cistiga: nou promovata, lot subtirel, experienta redusa.
Atuuri: terenul propriu si combativitatea rar intilnita pe terenurile noastre, proprie echipelor antrenate de Simionas;
E putin probabil ca Rapidul va cistiga: omogenitate redusa, rezultate neconvingatoare in amicale.
Atuuri: experienta superioare, valoarea individuala a jucatorilor;
Adunind si scazind reiese un X mare cit roata carului; sau o victorie rapidista obtinuta cu mare greutate;oricum Iasul va fi o echipa greu de batut in acest campionat!

baden
22nd July 2004, 11:52
astfel tu spui...ca craiova ia campionatu'
nu spun doar ca nu cred ca-l va lua rapidul !!! :)

dragos_popa17
22nd July 2004, 13:03
E adevarat ca Rapidul nu mai este ce-a fost anul trecut dar este inca foarte puternica si nu vad cum Poli ar putea scoate mai mult decat un egal cu ei. Imi pare rau de Iasi, dar cred ca va avea soarta Bihorului de anul trecut.

hamsterutz
22nd July 2004, 14:37
E adevarat ca Rapidul nu mai este ce-a fost anul trecut dar este inca foarte puternica si nu vad cum Poli ar putea scoate mai mult decat un egal cu ei. Imi pare rau de Iasi, dar cred ca va avea soarta Bihorului de anul trecut.
parerea ta :ok:

corinutza_88
22nd July 2004, 15:20
nu spun doar ca nu cred ca-l va lua rapidul !!! :)
aaaaaa :ciocan:
tu al cui suporter esti,daca nu te superi?

hamsterutz
23rd July 2004, 13:50
aaaaaa :ciocan:
tu al cui suporter esti,daca nu te superi?
el nu tine cu nimeni

DanielAndrei
23rd July 2004, 18:22
c:/my documents/my pictures/poli iasi

FORTZA POLI !! TREBUIE SA CASTIGAM
/hello /hello /hello

Ovy-Iasi
23rd July 2004, 18:28
Cred că jucătorii s-ar multumi si cu egalul dar victoria ar fi mai bună ...măcar pt miile de suporteri ieşeni care vor invada dealul Copoului.

alejandro
23rd July 2004, 18:44
Cred că jucătorii s-ar multumi si cu egalul dar victoria ar fi mai bună ...măcar pt miile de suporteri ieşeni care vor invada dealul Copoului.
In nici un caza un egal :evil: Tre' sa castigam de-ar fi sa ne ingropam de vii :happy :yeah:

hamsterutz
24th July 2004, 11:14
prin intermediul acetui post as vrea sa cer galeriei rapidiste sa se comporte civilizat (nu ca ei are fi necivilizatzi SA NU SE INTELEAGA ASTA) pt ca la Iasi nu se injura, cei care au trecut pe aici stiu (inafara de braileni ca aia meritau injuratzi) va rog frumos fara injuraturi si alte chestii, sa fie un duel frumos de galerii, amandoua vor fi superbe banuiesc cu un + pt noi ca o sa fim mai multzi. Bafta celor 2 echipe sa castige cine e mai bun adik ........ POLI :p

Doctor_Satan
24th July 2004, 12:47
Poli, bine ati venit in A, dar veti pierde in meciul asta (nu sunt rapidist, ci realist)!

hamsterutz
25th July 2004, 22:09
Poli, bine ati venit in A, dar veti pierde in meciul asta (nu sunt rapidist, ci realist)!
si io dupa ce am urmarit meciu de ieri dintre poli si bacau cred ca rapidu castiga sigur :)

Cucu
26th July 2004, 00:46
scor final 2-1

fia
26th July 2004, 15:28
Cucubau! POate ai vrut sa zici 1-2 :evil:

catalinstancu
26th July 2004, 15:41
poli iasi - rapid 1-2

ADelPiero
27th July 2004, 00:19
de bate Iasul ma rad si cu curu` de Rapid

fia
27th July 2004, 04:23
Mda, ase e... cam la fel cum ar bate Sportul pe Apulum :yeah:

baden
27th July 2004, 09:36
al unei echipe care nu va lua niciodata campionatul :(

calimanadrian
27th July 2004, 09:51
POLI BATE CA N-ARE CE FACE!
RAZVAN SA ANTRENEZE O ECHIPA MAI MICA INTAI CA SA SE RODEZE SI APOI SA IA O ECHIPA MAI MARE. SINCER, NU CRED CA RAPIDUL VA PRINDE VREO CUPA EUROPEANA ....
/hello 2 GOLURI BALBA CA NU PREA IL BAGATI IN SEAMA
/hello SI UNUL CRISTEA DIN LOVITURA LIBERA CA E MESERIE ...
:jerk: 1 DA SI RAPIDUL PENTRU PREZENTA ..
:evil:

fia
27th July 2004, 09:54
Clisee, clisee... antrenor tanar... trebuie sa se rodeze... Lasa ca vedeti voi... va iese fotbalul din cap :yeah:

calimanadrian
27th July 2004, 10:15
colegu, ai auzit de balba?
scrieti-l in frunte ca sa-l vezi in fiecare dimineata.
da de cristea ai auzit?
pacat ca s-a vandut cainilor ...
3-1

fia
27th July 2004, 10:17
Dupa meci iti dau 3 capace virtuale! Si eventual imi dai si tu 1 (pentru prezenta) :evil:

iasisud
27th July 2004, 10:26
POLI - Rapid = 2 - 1
Chiar daca avem un lot mai subtire decat al Rapidului, veti vedea una dintre cele mai tari galerii din Romania la Iasi. Si nu e vorba de cea visinie. Oricum noi vom fi 12 pe teren. Asa ca lucrurile se vor echilibra. In plus Simionas are mai multa experienta decat Lucescu Jr. ! Lupta Poli Unirea! Forza Poli! Iasu' Iasu'! /hello /hello /hello /hello

fia
27th July 2004, 10:28
Oricum noi vom fi 12 pe teren.
12 cu arbitrul sau cum?

P.S. Modifca si tu fontul, nu e nevoie sa fie asa mare, se vede oricum... marimea nu conteaza (aici :evil: )

iasisud
27th July 2004, 10:29
Bre asta din Singapore! 12 cu publicul! Nu te-ai mai uitat la fotbal niciodata?
E bun fontul (size-ul)?

fia
27th July 2004, 10:32
Of ... of ... of .... nici de gluma nu stii :mda:
Chair crezi ca nu stiam?
Uite sa-ti zic eu ceva ce nu stii: la Rapid tricoul cu numarul 12 este retras.. nimeni nu joaca cu el... numarul asta e rezervat galeriei. Exista o groaza de tricouri "de galerie" cu numarul 12.
Deci o sa fim 12 la 12 :D.

iasisud
27th July 2004, 10:33
Tu crezi ca veti fi cateva mii in galerie? Noi asa vom fi! Ai id pe YM? e ionut...?

sh0k
27th July 2004, 11:22
Bate Iasul 2-0.Ambele goluri pe contraatac.
Hai cu Iasul. :yeah:

korro
27th July 2004, 12:35
Poli - jucatori achizionati intr-o saptamana = varza
Rapid = varza de la natura
=> cel mai slab meci al etapei
Cred ca va castiga Poli datorita avantajului dat de faptul ca joaca acasa!

fia
27th July 2004, 12:38
Sunt si eu curios... Ce inseamna "varza de la natura"?

hamsterutz
27th July 2004, 17:40
Tu crezi ca veti fi cateva mii in galerie? Noi asa vom fi! Ai id pe YM? e ionut...?
in galerie se aproximeaza a fi peste 3000, acum sa speram sa fie si adevarat, oricum daca poli o sa joace bine o sa strige tot stadionu, nu va facetzi griji spectacolul din trimbuna va fi superb, acum sa vedem ce va fi si in teren
Hai baietzi da-tzile o mama de bataie la rapidisti ca merita :)

hamsterutz
27th July 2004, 17:42
Poli - jucatori achizionati intr-o saptamana = varza
Rapid = varza de la natura
=> cel mai slab meci al etapei
Cred ca va castiga Poli datorita avantajului dat de faptul ca joaca acasa!
mai varza e prea dur, nu cred ca va fi asa insa adevarata valoare a echipei se va vedea din retur cand vor incepe sa se lege relatile intre ei, atunci o sa jucam beton, la numele pe care le avem in echipa ar trebui sa intram in primele 8 echipe dar m-as multumi si cu salvarea de la retrogradare :p

iasisud
27th July 2004, 20:07
Bine zis hamsterutz! Cateva mii in galerie plus alte 10.000 pe stadion (care nu fac parte din galeria propriu-zisa), alte mii la portile stadionului si inca cateva sute de mii in oras. Asa ca avem un atu!

iasisud
27th July 2004, 20:16
Bun venit in Divizia A! In sfarsit toate marile orase din Romania au echipa in A. Asa ca Alba Iulia e in plus.

DanielAndrei
27th July 2004, 21:13
Bun venit in Divizia A! In sfarsit toate marile orase din Romania au echipa in A. Asa ca Alba Iulia e in plus.

Nu pentru mult timp. :drak:

mariusc
28th July 2004, 03:18
Bun venit in Divizia A! In sfarsit toate marile orase din Romania au echipa in A. Asa ca Alba Iulia e in plus.

Imi place metoda ta de a atrage simpatizanti pentru echipa Iasiului. Este foarte originala si directa in acelasi timp... daca as face discriminari teritoriale, as spune tipica pentru o anumita regiune, da' nu-mi pot permite sa fac acest lucru fiindca nu ma lasa acel strop de civilizatie din mine.

Am prieteni in Iasi, chiar foarte inteligenti si civilizati, insa tu nu le semeni deloc, asa ca nu pot decat sa ma consolez cu gandul ca padure fara uscaturi nu exista.

Apropo, stii la ce se refera cuvantul "Unirea" din numele pe care l-a avut echipa din Iasi pana acum?

In alta ordine de idei, sunt curios sa vad ce face Iasiul si daca rezista un an in A. Mie imi plac surprizele, asa ca sper sa bata pe Rapid, insa nu cred, presupun ca echipa Rapidului va fi putin avantajata de arbitri, chiar daca meciul e la Iasi (spun din experienta pe care a avut-o Apulum cand a intrat in A). O sa vedeti si voi ce frustrant e sa pierzi unele meciuri pe nedrept.

P.S.
Bun venit CFR-ului, Iasi-ului si Sportului. Un plus pentru CFR fiindca sunt sigur ca au intrat pe merit, de restul nu cunosc.
______________
Fair-Play, Please!

hamsterutz
28th July 2004, 10:45
hai ca exagerezi daca s-a luat oleak de alba-iulia mare branza, inseamna ca deja e necivilizat? da catzi nu s-au luat de poli si au zis mult mai multe sice am zis noi ceva? nu trebuia sa ii dia o replica nu sa-l faci golan, si in fond daca e ce te intereseaza pe tine?

iasisud
28th July 2004, 10:49
Glumeam mah. Cum sa-mi doresc retrogradarea unei echipe mici din provincie. Nu te supara! :D

ariciu}
28th July 2004, 11:08
Nu aveti nici o sansa poli degeaba va agitati atat !!! n-are rost
poli iasi - rapid 0-3

Rocko
28th July 2004, 13:58
Bate Poli Iasi cu 1-0 . Gol Cristea in min 37 din lovitura libera.
/OLE/ FORTZA POLI IASI /OLE/
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Rocko
28th July 2004, 14:00
[b] Poli Iasi - Rapid 3-1
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Rocko
28th July 2004, 14:02
/hello /hello /hello FORTZA POLI IASI /hello /hello /hello

Rocko
28th July 2004, 14:04
Nu aveti nici o sansa poli degeaba va agitati atat !!! n-are rost
poli iasi - rapid 0-3
Nu se stie mah niciodata! Vorbim dupa meci!
POLI IASI - RAPID 2-1

Red Heat
28th July 2004, 14:12
Nu vreau sa fiu rautacios, insa cred ca Rapidul, cu echipa pe care o are la ora actuala nu poate ridica pretentii nici pentru locul 3. Cred ca acum Craiova este peste Rapid.

GeKuRA
28th July 2004, 14:19
:yeah: :yeah: :yeah: !!!!!
BATEM RAPIDU :ciocan: :ciocan: :ciocan:
RAPID nu are sanse la CAMPIONAT !!
Se va vedea dupa prima etapa ... :evil:

Rocko
28th July 2004, 14:25
Nu vreau sa fiu rautacios, insa cred ca Rapidul, cu echipa pe care o are la ora actuala nu poate ridica pretentii nici pentru locul 3. Cred ca acum Craiova este peste Rapid.
/hello /hello /hello FORTZA POLI IASI /hello /hello /hello

Ioca10
28th July 2004, 14:42
Feroviari sunt praf ii bat moldovenii!

ANTON AUREL
28th July 2004, 15:26
Sportul Studentesc-Apulum=x
Poli Iasi- Rapid=2
National -FC Brasov = 1
FC Arges- U Craiova =x
Steaua - Gloria Bistrita = 1
CFR Cluj -Poli AEK Timisoara = 2
FCM Bacau- Otelul =x
Faru- Dinamo =2

mariusc
28th July 2004, 16:06
Glumeam mah. Cum sa-mi doresc retrogradarea unei echipe mici din provincie. Nu te supara! :D

Ok. Nu m-am suparat fiindca am vazut ca esti incepator... iar la ce ai scris am oscilat intre a-ti raspunde sau a te ignora pur si simplu...

Una peste alta, mie imi plac echipele mici, cum e si cea a Iasiului, si imi plac si surprizele, asa ca sper sa bateti, sa faceti o surpriza de proportii la inceput de campionat. :evil:

P.S.:
Dupa ce am citit articolul: http://www.poliiasi.as.ro/index.php?subaction=showfull&id=1090822370&archive=&start_from=&ucat=3& incep sa-mi dau seama ca nu prea aveti sanse sa faceti vreo surpriza in fata Rapidului...
______________
Fair-Play, Please!

hamsterutz
28th July 2004, 19:07
ei dar daca se va int am sa rad si cu curu de voi :p

Elgorriaga
28th July 2004, 22:02
Ar putea sa se ijtimple o surpriza ... de obicei echipele nou promovate isi dau si sufletul in primul meci de pe teren propriu, tin minte si acuma cum a batut Gaz Metan Medias cu 3-0 in prima etapa acu' 3-4 ani (nu mai stiu pe cine, parca Nationalul ?!?), desi dupa aia a avut un parcurs de 2 lei si a si picat din divizie.

Si daca echipa cea mica are in fata si un adversar de calibru cum e Rapidul, ambitia se tripleaza. Acuma, vointza este, sa vedem daca este si puterintza. :)

chelboss
29th July 2004, 00:21
FORZA POLI!!!
vom bate rapidul cu 3-2

Iulian_S
29th July 2004, 04:08
Va bate Iasul. Rapidu va termina anul asta pe locul 5. Asta in cel mai bun caz.

GeKuRA
29th July 2004, 05:43
HAIDE IASUL ! ! !
Am EmOtZii, DeJA TREmUr !! si nu din cauza Rapidului,,,,,,
abia astept meciul ! ! !
RAPIDISTI DAU O BERE DE CONSOLARE DUPA MECI ! ! ! ! :bere: :bere: :bere:

iasisud
29th July 2004, 10:47
Ok. Nu m-am suparat fiindca am vazut ca esti incepator... iar la ce ai scris am oscilat intre a-ti raspunde sau a te ignora pur si simplu...

Una peste alta, mie imi plac echipele mici, cum e si cea a Iasiului, si imi plac si surprizele, asa ca sper sa bateti, sa faceti o surpriza de proportii la inceput de campionat. :evil:

P.S.:
Dupa ce am citit articolul: http://www.poliiasi.as.ro/index.php?subaction=showfull&id=1090822370&archive=&start_from=&ucat=3& incep sa-mi dau seama ca nu prea aveti sanse sa faceti vreo surpriza in fata Rapidului...

Adica daca sunt incepator sunt mai fraier? Poate am aflat mai tarziu de forumul asta, ce treaba ai tu? E problema ta asta? Vezi-ti de treaba! Bine ca aveti voi lot de Divizia A! Nu vreau sa ne certam! De ce nu intri pe YM? Sa bata POLI! Sa-i umilim! Nu iau la misto alte echipe decat daca si ele ne iau pe noi! Adica daca stam in Moldova suntem mai prosti? Dar hai ca degenerez! Pa!

m1st3r
29th July 2004, 14:33
o sa castige Poli!!!!! 1-0

bughi
29th July 2004, 15:01
bate poli iasi fara indoiala.rapidul inca nu si-a revenit din faptul a nu participa in UEFA si saracii nu au un lot asa de bun. :ciocan: :ciocan: :rosu: /hello /OLE/

GeKuRA
29th July 2004, 16:04
:jerk: :jerk: :jerk:
/OLE/ /OLE/ /OLE/
GHICI CU CINE TIN .....

cipry007
29th July 2004, 16:15
/OLE/ ba voi nu stiti ce inseamna fortza iasi si fortza galeriei o sa bata iasul iar rapidul nici nu o sa stie ce i-a lovit o sa fuga de pe teren batuti mar.......(H) :)
/OLE/ :degete:rapid asa-i zapaceste iasul:ciocan: :rosu: asta o sa vada rapidul
asa ca /hello haideeeeeeeeeeeeeeeeee POLI
/OLE//OLE//OLE/

Rocko
29th July 2004, 20:35
POLI IASI - RAPID 2-1 :evil:

hamsterutz
29th July 2004, 23:29
POLI IASI - RAPID 2-1 :evil:
va bate poli cu siguranta iar in tribune va fi calvar, acuma sper ca pensionari sa stea acas nu la stadion, nu vreau sa-i injur iar :D

SVensson
30th July 2004, 09:00
2-2 ptr. ca iesenii au ambitia unei nou promovate, iar Rapid cu Lucescu nu va face nimic.

baden
30th July 2004, 12:06
RA']:jerk: :jerk: :jerk:
/OLE/ /OLE/ /OLE/
GHICI CU CINE TIN .....
cu tine !!!
altfel n-ai fi roman ... si in cazul asta esti rapidist

hamsterutz
30th July 2004, 12:29
cu tine !!!
altfel n-ai fi roman ... si in cazul asta esti rapidist
te-a dat cu var :))))) bravo baden bravo :))))))))))) , se pare ca rapidisti ajung in iasi in 30 min daca nu au ajuns deja.
in juma de ora plec si io spre stadion sa vad intradevar o echipa de divizia A care nu am mai vazut de catziva ani ............. mna refer la Poli Iasi nu la Rapid doamne fereste B scrie pe trenu lor :D

JJ
30th July 2004, 13:24
altfel n-ai fi roman ... si in cazul asta esti rapidist

Misto, asta inseamna ca pe langa cele cateva sute de mii de suporteri rapidisti din Romania, avem suporteri si in strainatate, nu?

Ultima oara cand am jucat in prima etapa cu o nou-promovata in deplasare am batut cu 3-0 (UMT)... Istoria se va repeta! :evil: :evil: :evil:

Ovy-Iasi
30th July 2004, 13:43
Hamsterutz....nu te mai du degeaba ca s-au vindut toate biletele de dimineata la prima ora...si stadionul e full de la ora 13.Eu de acolo vin...si n-am mai prins bilet...

fia
30th July 2004, 18:31
Si..... la pauza 1-0 pentru Rapid.... Mai iesenilor... v-ati ambalat atata de pomana...

Catalanul
30th July 2004, 18:34
1-1 nu te bucura asa repede :D

uite ca acum e 1-2 :p pt rapid

bapsy
30th July 2004, 18:34
gooooool 2-1 pt Rapid :)

Catalanul
30th July 2004, 18:37
gooooool 2-1 pt Rapid :)
iar noi suntem condusi cu 1-0 :(:(:(
sper sa egalam

bapsy
30th July 2004, 18:55
am egalat :D

Ovy-Iasi
30th July 2004, 18:57
Mai Hai Poli dar i-mi spuneai că îi bateti pe CFR de-i rupeti...dar vad ca abia a-ti egalat prin autogol...

vasile314tzurka
30th July 2004, 18:57
iasul joaca inca nedecis. le e frica. incep ceva si dupa aia esueaza. pacat. nici rapid nu e cine stie ce, iar arcanu e de doi lei. asteptam continuarea.

Ovy-Iasi
30th July 2004, 18:59
Cu Arcanu ai perfecta dreptate... :ok:

vasile314tzurka
30th July 2004, 19:01
am vazut citeva faze interesante, dar sunt promisiuni bune. din pacate lipsa de experienta vorbeste.

Ovy-Iasi
30th July 2004, 19:05
E si tracul primei partide in A pt.ieseni...dar cred ca nu se vor face de ras sezonul asta. Eu sunt foarte multumit de jocul de pina acum....

fia
30th July 2004, 19:11
MI se pare mie sau live-ul de la OLS nu merge asa bine?
Cat mai e scorul?

bapsy
30th July 2004, 19:17
pai dupa cum ziceam Poli Iasi - Rapid 1-2

vasile314tzurka
30th July 2004, 19:18
cine stie unde se prinde fantoma de telesport?

STEELMAN
30th July 2004, 19:54
atentie steaua dinamo rapid, iesenii sunt din nou in A! (sa piarda tot) hahahaha!

fia
30th July 2004, 19:56
La revedere.. va spunem la revedere! Atentie, iesenii sunt magicieni! AScum sunt in A , la anul nu mai sunt!

Ovy-Iasi
30th July 2004, 20:02
Iesenii au jucat foarte bine avind in vedere(pt.cei care nu stiu) că echipa a fost încropita in ultimele momente!!! Unii jucători au fost legitimaţi abia aseara la club...
Antrenorul Simionas inca nu isi cunoaste jucatorii...dar se va vedea in urmatoarele etape o echipa foarte ambitioasa si plina de tinere talente. Nota 10 pentru arbitraj Corpodean isi merită renumele de cel mai bun arbitru la ora actuală.

fia
30th July 2004, 20:38
Pai daca aveti echipa incropita... de ce va laudati toti iesenii de 3 saptamani ca ne faceti praf? Abia astept sa vad cum vin cu coada intre picioare toti care se dadeau mari inainte meci...

sames44jc
30th July 2004, 20:42
rapidu e mai tare chiar daca sssunt stelist

PProA
30th July 2004, 21:17
Foarte slab meci facut de catre gazde.
Ma astept sa vad o infrangere la scor cat de repede in acest debut de campionat -> cel mai probabil acest lucru va deveni realitate in Banie unde Craiova pare sa aiba exact ingredientele necesare unui astfel de "preparat" :ciocan: :ciocan: :ciocan: .
Pregatire fizica foarte slaba, echipa cu jucatori sub pretentiile minime ale diviziei "A", mentalitate provinciala si un moral foarte scazut.

Daca vreun iesean chiar doreste sa stie cum anume se poate obtine performanta atunci va dau chiar exemplul Craiovei -> "nu conteaza cine sunt adversarii, important e sa dam cu ei de pamant!" (citatul apartine unui fost mare jucator).

Desi sunt dinamovist admit ca Iasiul va pierde la scor mai degraba in Oltenia, decat in Copou contra trupei lui Andone. Motivele tin mai degraba de logica decat de pasiune.

Ovy-Iasi
30th July 2004, 21:35
PProA ai sa aştepţi o înfrângere la scor a iesenilor mult si bine...Cred că ne confunzi cu Poli Timisoara...dar Poli Iasi nu face blaturi de 8-1 ca ăia...

fia
30th July 2004, 21:38
Ce e mai ti s-au innecat corabiile? Tu chiar sperai sa bateti pe Rapid?

Ovy-Iasi
30th July 2004, 22:21
Nu s-a inecat nimic fia dar cînd face câte unu aberatii de alea subiective...mă apucă dracii...
Nu speram sa-i batem pe Rapid eu sunt chiar multumit pt că Poli a jucat bine...i-mi era frică să nu se facă de râs dar după cum am vazut parerile specialistilor din massmedia...e un inceput bun pt.o echipa mica.

mariusc
30th July 2004, 22:59
Felicitari Poli Iasi, ati fost aproape de un egal :)

Va asteptam saptamana viitoare in orasul Unirii, unde va asteapta una dintre cele mai batrane echipe si la propriu si la figurat, pe un stadion modern si cochet.

______________
Fair-Play, Please!

GeKuRA
30th July 2004, 23:59
HAI POLI IASI ...
Intradevar Rapid a meritat victoria, dar nu are fata de castigarea camionatului in nici un caz.
Razvan Lucescu a intrat in teren la o faza care nu avea rost sa se agite, doar pt. a trage de timp. Poli a aratat ca se poate si noi(iesienii) speram sa se vada mai mult in etapele viitoare. Pacat ca meciul cu Dinamo e pierdut de inainte de meci . . . :( :( :(

GeKuRA
31st July 2004, 00:10
cu tine !!!
altfel n-ai fi roman ... si in cazul asta esti rapidist
GHICI CE ?! nu sunt RAPIDIST ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :evil:
tin cu POLI IASI ! ! ! si cu STEAUA cand nu joaca cu POLI ....
arunca-te pe geam cu tot cu calculator ... :ok:

GeKuRA
31st July 2004, 00:14
rapidu e mai tare chiar daca sssunt stelist
Esti STELIST si RAPIDUL ti se pare ca joaca bine ???!???!?!?!!!!!
la ce meci te-ai uitat ?? ...
a , mai tare decat POLI IASI .... dar .... cu emotzii ! ! ! ! :help:

GeKuRA
31st July 2004, 00:20
Felicitari Poli Iasi, ati fost aproape de un egal :)

Va asteptam saptamana viitoare in orasul Unirii, unde va asteapta una dintre cele mai batrane echipe si la propriu si la figurat, pe un stadion modern si cochet.

______________
Fair-Play, Please!
succes echipei voastre si sper sa fie un meci frumos etapa viitoare !!!
cel mai bun sa castige !
va asteptam si pe voi la noi, pe un stadion cam mic pentru po****tia orasului IASI .. avand in vedere ca f. multi au ramas pe afara ... insa pt. oaspeti este intotdeauna loc .. :ok:

GeKuRA
31st July 2004, 00:21
n-am ce face ...

fia
31st July 2004, 08:00
RA']HAI POLI IASI ...
Intradevar Rapid a meritat victoria, dar nu are fata de castigarea camionatului in nici un caz.


1) De ce nu te limitezi la a comenta evolutia echipei tale... ce conteaza pentru tine daca are sau nu Rapidul sanse la titlu?

2) imi retrag cuvintele... s-ar putea sa nu retrogradeze Poli Iasi... Sper sa-i bateti pe Dinamo in etapa 3 :).

3) Pls daca se poate nu mai scrie 4 mesaje unul dup altul... poti sa dai edit.... si sa completezi mesajul precedent.... asa e si mai usor de citit decat 4 mesaje.... :ok:

hamsterutz
31st July 2004, 10:01
Hamsterutz....nu te mai du degeaba ca s-au vindut toate biletele de dimineata la prima ora...si stadionul e full de la ora 13.Eu de acolo vin...si n-am mai prins bilet...
1 la mana mie nu imi trebe bilet,ca io si cu galeria :p,2 la mana altzi 5000-6000 saraci au ramas pe afara :(

hamsterutz
31st July 2004, 10:13
hai fia ca m-ai nervat si vreau sa ma cert cu tine :p.
1-nu te mai bucura atat ca rapidu a castigat,scorul final trebuia sa fie 3-2 pt poli,insa numai portaru vostru ca nu-i zic numele ca il injur a facut sa ramana asa,apara penalty-uri domle si anu trecut nici macar suturi de la 30 m nu apara,apara in situatzii 1 la 1 so jmecherit si dolha asta
2-cine a zis ca rapidul nu are fatza sa castige campionatul asa e,nu are!!!
3-chiar daca poli nu a castigat nu vin cu coada intre picioare ca stiu ca a jucat mai bine ca rapidu dar lipsa de experientza i-a tras in jos
4-degeaba s-au laudata uni ca vai mama ce show o sa faca galeria rapidului,nush ce kkt mai ziceau,sincer la 1-0 nici macar nu se auzeau ca se bucurau sau cand strigau nu prea se auzea,poate era distantza dintre cele 2 galerii(.........dar mai greu)
5-noi am promis infern am dat infern,cine a fost stie,la 1-1 si cand s-a acordat penalty nu ma mai auzeam ce vb,cand striga tot stadionu iasu iasu
6-din cauza pensiionarilor nu prea ne-au iesit valurile dar tot mergea cate 3/4 din stadion
7- fia in concluzie am fost mai buni ca voi la orice capitol so ZGARIE-TE si nu te mai lauda stii foarte bine ca poli putea sa faca egal foarte usor, si sa castige un pic mai greu nu te mai lauda aiurea ca rapid e buna ,ca rapid facem ca rapid drege. singurul lucru la rapid bun care l-am vazut era o rapidista, moama ce rapidista am ramas :o: pacat ca era cu gaiu langa ea cu care m-am injurat pe strada si ca era prea mare 20-23 ani :((

fia
31st July 2004, 10:27
Bine mai, VOI sunteti cei mai buni, dar NOI am luat 3 puncte. La fel si in retur si gata.

Inca ceva... Ce e aia intrat cu galerie? La voi galeria intra moka? Pai asta egalerie? La noi toata lumea are abonament sau bilet...

Pancone
31st July 2004, 12:24
Meciul a fost frumos , publicul frumusel inafara unii grup de vreo 10 oameni (probabil bauti ) care faceau mereu galagie si ne injurau.
De remarcat ar fi 2 lucruri :
1-la ora 3:15 Nichita vorbea f amical cu Corpodean , nu stiu cum s-a vazut la tv dar arbitrajul acesti om cu caracter de 2 lei a fost mizerabil , cate faulturi aiurea a dat pentru poli , RUSINOS !
2- Galeria lui Poli s-a infratit cu cea a Rapidului , asa ca domnul hamster fii mai calm.

bapsy
31st July 2004, 15:56
Ma, dar ce infratiri anul asta. Sa intelegem ca acuma numai galeria Craiovei mai urmeaza sa se infrateasca (,) cu galeria Iasului.

fia, eu nu ma bucur asa de mult pentru victoria asta ... Rapidul trebuia sa-i macine. 2-1 este prea putin. N-am vazut cum au jucat, dar am auzit ca n-au fost extraordinari. Nu vreau sa ma gandesc, dar tare prevad un scandal legat de antrenori si anul asta. Dar deocamdata este important ca ati batut. Sa vedem ce urmeaza.

fia
31st July 2004, 16:03
Pai asa se pune mai greu in miscare Rapidul.. o sa vezi ce tavalug o sa fie (mai exact sper)... de fapt... lasa ca vezi etapa viitoare....
Cu antrenorii cu stiu ce sa spun.. e posibil.. dar sper sa nu fie cazul.

P.S. (pt bapsy) cu cine tii duminica la Rapid -Steaua ? :p

bapsy
31st July 2004, 16:16
pt fia: ghiceste tu :)

fia
31st July 2004, 16:19
Pai eu sper ca o sa tii cu Rapid :). Doar galeriile sunt infratite, nu ? Timisoara si Rapid... Apropos de asta chiar am fost anul trecut (sau acum 2 ani?!) la Steaua-Poli cand a batut Poli cu 1-0 pe Ghencea :)

Am nimerit? Daca nu mai am o sansa :D... ca a doua oara nu mai gresesc :))

Oare cum ar fi aratat threadul asta daca nu rata Poli Iasi penaltyul ... :evil:

bapsy
31st July 2004, 16:27
Da da, am inteles ca vrei sa scoti de la mine personal ca simpatizez Rapidul. Sa formulez o declaratie :D? Nu are legatura cu faptul ca galeriile sunt infratite, dar este si asta un punct in plus.

fia
31st July 2004, 16:35
Ma bucur :) si te astept la un meci de-al lui Rapid :)

bapsy
31st July 2004, 16:40
ok, am si esarfa :D

fia
31st July 2004, 16:45
Pai ce sa mai zic... deja m-ai lasat fara cuvinte ... asta da suporter adevarat /hello

Forza bapsy /hello

hamsterutz
31st July 2004, 22:56
Ma, dar ce infratiri anul asta. Sa intelegem ca acuma numai galeria Craiovei mai urmeaza sa se infrateasca (,) cu galeria Iasului.

fia, eu nu ma bucur asa de mult pentru victoria asta ... Rapidul trebuia sa-i macine. 2-1 este prea putin. N-am vazut cum au jucat, dar am auzit ca n-au fost extraordinari. Nu vreau sa ma gandesc, dar tare prevad un scandal legat de antrenori si anul asta. Dar deocamdata este important ca ati batut. Sa vedem ce urmeaza.
pai nush cum sa iti zic dar deja se poarta tratative :D

Bergero
1st August 2004, 14:27
Un egal ar fi fost (mult!) mai echitabil; Iasul a aratat momente de fotbal bun si cred ca echipa va creste in urmatoarele partide; Rapidul este o echipa solida si e prematur sa spunem ce sanse au la cistigarea campionatului; sa nu uitam ca Rapidul nu s-a intarit in campania de transferari iar Razvan Lucescu nu are inca experienta;

ADelPiero
1st August 2004, 14:45
cu putin norok .. putea scoate si Poli un punctulet ... :ok:

DogStyle
1st August 2004, 16:32
meritam un egal :headbang: .. numai ca portaru nostu a fost la furat total .. :)) .. si penaltiu a fost de divizia B :P .. ne vedem la Dinamo !:) :drak:

ADelPiero
1st August 2004, 16:54
:p alt portar nu mai aveti ? .... poate se revanseaza in meciu cu dinamo :evil:

hamsterutz
1st August 2004, 18:35
:p alt portar nu mai aveti ? .... poate se revanseaza in meciu cu dinamo :evil:
deci arcanu nu a avut nici o vina la golul 2, spun pt ca stateam exact in spatele porztii si sa vazut perfect, mingea sutata de sabin ilie a fost respinsa cu capul de cristea si la derutat pe arcanu,el se ducea perfect pe minge si a incercat sa respinga cu picioru dar nu a mai ajuns mingea, nici vb de luft cum au scris toate ziarele

ADelPiero
2nd August 2004, 01:24
asta e ...
asta`i football`ul ...
etapa viitoare cu cine aveti si unde :p :evil::evil::evil::evil: ?

fia
2nd August 2004, 03:55
Stai asa ADelPiero... nu te ambala... ca Apulum stii ca e tare in deplasare... acasa s-ar putea sa aveti probleme :D.... Dar sper sa-i bateti :). Dar la scor mic... 1-0, 2-1... ca atunci cand noi ii batem pe Steaua (cel putin 2 goluri) sa devenim lideri autoritari :).

ADelPiero
2nd August 2004, 12:15
fia, anul acesta o sa fim campioana meciurilor din deplasare si acasa, catigam jumatate din meciuri...
iar peste 2 ani, cand intru eu in lot ;) o sa fim CAMPIOANA si in deplasare si acasa :D

baden
2nd August 2004, 12:51
fia, anul acesta o sa fim campioana meciurilor din deplasare si acasa, catigam jumatate din meciuri...
iar peste 2 ani, cand intru eu in lot ;) o sa fim CAMPIOANA si in deplasare si acasa :D
iar in trei ani castigati cupa campionilor europeni si tu te transferi la ... real
:)
Te-ai saturat sa fii "umanist" si ai sa te apuci sa inveti matematica
:)
:D

fia
2nd August 2004, 16:50
Cand o sa joace Apulum in CL sa-mi rezervi si mie cateva bilete la oficiala ;) ok?
Sau te faci vedeta si uiti de toata lumea ? :p

dragos_popa17
3rd August 2004, 09:55
Dupa cum am mai spus, imi pare rau de Iasi, dar va avea soarta Bihorului de anul trecut. Va juca bine, va pierde rar la mai mult de un gol, va da mereu sperante suporterilor, dar va retrograda. De ce? Nu au un lot experimentat, cat despre conducere, nu cred ca mai este nevoie sa reamintesc peripetiile din meciul cu Rapid(saracul Ciubotariu, macar daca nu se incalzea).

hamsterutz
4th August 2004, 12:48
Dupa cum am mai spus, imi pare rau de Iasi, dar va avea soarta Bihorului de anul trecut. Va juca bine, va pierde rar la mai mult de un gol, va da mereu sperante suporterilor, dar va retrograda. De ce? Nu au un lot experimentat, cat despre conducere, nu cred ca mai este nevoie sa reamintesc peripetiile din meciul cu Rapid(saracul Ciubotariu, macar daca nu se incalzea).
FIRE!!! scrie pe fruntea lu ala :D,deja l-au concediat,era emotionat mai :p

baden
4th August 2004, 17:47
FIRE!!! scrie pe fruntea lu ala :D,deja l-au concediat,era emotionat mai :p
foarte emotionat ! :headbang:

DanielAndrei
4th August 2004, 19:05
PRESIMT CA VINERI, PO****TIA ORASULUI ALBA-IULIA SE VA DUBLA!!
VINE POLI, SI NU SINGURA :yeah:

baden
4th August 2004, 19:10
vin toti moldovenii cu ea ... se muta :)

fia
4th August 2004, 19:11
Si ce legatura are asta cu Poli Iasi - Rapid.... Oricum v-am vazut ca ati fost cu stadonul plin la prima etapa... sa vedem ce o sa fie in continuare :)

baden
4th August 2004, 19:26
Si ce legatura are asta cu Poli Iasi - Rapid.... Oricum v-am vazut ca ati fost cu stadonul plin la prima etapa... sa vedem ce o sa fie in continuare :)
un public numeros si o echipa care pierde frumos sau face egal cand trebuie sa castige :drak:
sunt cam masochisti iesenii astia!
i-am vazut si la alegeri (14 ani au votat cu cine nu trebuie)

fia
4th August 2004, 19:28
Mda... si o sa voteze in continuare....

Legat de galerie sunt curios dupa ce o sa aiba 4-5 infrangeri si eventual o victorie sau un egeal daca o sa mai fie stadionul plin....

sames44jc
4th August 2004, 19:34
era sa sio ia frumos rapidu

baden
4th August 2004, 19:34
Mda... si o sa voteze in continuare....

Legat de galerie sunt curios dupa ce o sa aiba 4-5 infrangeri si eventual o victorie sau un egeal daca o sa mai fie stadionul plin....
tu ai mai fii rapidist dupa aia?

fia
4th August 2004, 19:43
Evident... ia citeste ce scrie la profilul meu :) "Rapidist de mic"..... Nu conteaza pe ce loc e echipa sau cat de prost joaca... eu o sustin.... Pentru ca e UNICA mea echipa favorita.

baden
5th August 2004, 07:53
ar fi bine sa te pregatesti ... prevad ca asa va pati rapidul :)

hamsterutz
2nd September 2004, 22:01
poli-fc arges stadion la fel de plin, cu sportul prevad vreun 10 de oameni, nu mai mult!!!

Boby2004
10th September 2004, 17:33
Daca vor fi 10 oameni sa stii ca ma voi numara si eu printre ei !!

hamsterutz
13th September 2004, 13:11
scuze 10000 de oameni am vrut sa zic :D