PDA

View Full Version : brigazile din romania



lolo_grupa_c
5th September 2006, 04:36
stai in peluza?faci parte dintr_o brigada organizata?spune_ti parerea despre grupul tau,schimba idei cu alte brigazi si in felul asta o sa ne cunoastem mai bine intre noi....la baza discutiilor ce vor urma pro sau contra ,as vrea sa dati dovada de respect unii fata de altii

lolo_grupa_c
5th September 2006, 04:48
incep eu acest thread cu o brigada din galati:GRUPA C,un grup organizat care a luat fiinta in decembrie 2005,fiind format in proportie de 90% din baietii vechi din galeria otelului!!!grupul adopta o mentalitate ultras,participa la coregrafii,mesaje,in general la tot ceea ce se petrece intr_o peluza!!!sunt mai multe de zis despre brigada dar pe parcurs.....

SORINULTRA
5th September 2006, 09:22
marea majoritate pe forum copii lipiti cu capul de tastatura inafara sa dea un copy paste nu au ce sa zica sper sa ma insel dar............

lolo_grupa_c
5th September 2006, 12:56
marea majoritate pe forum copii lipiti cu capul de tastatura inafara sa dea un copy paste nu au ce sa zica sper sa ma insel dar............

aici sper sa se discute doar despre cei care fac parte dintro brigada organizata ,parerile si opiniile sa aiba argumente,nu doar "postari"

starsteel
5th September 2006, 15:45
De aceea nu ma bag aici, pe vremea mea nu se stia nimic de brigazi, grupari etc. exista o unica galerie mai obosita sau nu, asta era tot. Singurul lucru care era identic il reprezenta dragostea pt. echipa.

The_Blonde
6th September 2006, 19:47
VAD CA NU SE BAGA NIMENI ... cred ca sorin are dreptate majoritatea celor d aici sunt suporteri de tastatura ....

brgn
7th September 2006, 19:46
mai grupa c,tu ne spui ca participati la coregrafi,da ce coregrafii frate?ca aveti doua sau trei realizate pana acum,daca se pot numi ele coregrafii,iar ce ma omoara pe mine e steagul vostru de gard,JALEEEEEEEEEE mai fratele meu moldovean,voi chiar nu va uitati la altii sau voi chiar nu vedeti ce penibil e steagul vostru?DIZGRATIE SI URA PT ULTRASII DE TASTATURA!!!!

Hard
7th September 2006, 22:38
asta s-a inregistrat chitit sa va dea o replica:happy

lolo_grupa_c
7th September 2006, 22:38
ce are mai "frate moldovean" steagul nostru???...fata de alte "mari" grupari din tara,noi avem un steag de gard IN LIMBA ROMANA(ultras,legione,brigate,curva...mai lasa_ti_ma cu atata plagiatura ca mam saturat),este facut de noi personal
in al 2 lea rand,suntem oficializati in decembrie anul trecut.,asa ca timp de coregrafii mai avem o gramada
in al 3 lea rand :fata de multe alte brigazi,NOI vom respecta cu strictete conduita(vezi cazul "marilor" ultrasi de la steaua.//care nu si_au aparat bannerul si a fost capturat,,,dar ei si_au facut altul in loc sa se desfiinteze
asa ca...."frate moldovean" ciocu mic,pana ajungeti sa ganditi ca noi va mai trebuie 100 de ani...

Hard
7th September 2006, 22:41
buna si replica asta,asteptam post-ul 2:D

lolo_grupa_c
7th September 2006, 22:44
postul 2 va fi ceva de genul asta:"aaaaaaaaaaaaaa",

brgn
8th September 2006, 23:29
ce te face sa crezi ca fac parte din ultras si ce te face sa crezi ca eu sunt de acord cu revenirea lor?fratele meu de unde atata exces de superioritate pe tine,unde ati dat voi dovada de atata mentalitate?daca sunteti membrii vechi ai galeriei,ar trebui sa va dau in judecata pt cat m-ati obosit cu tricoul ala intins deasupra peluzei la nenumarate meciuri.sa revenim la ultras de unde sti tu ca nu si-au aparat steagul?eu nu am nimic cu numele grupului vostru,fiecare isi alege numele care crede el ca il caracterizeaza,e penibil felul in care e facut,nici daca erati in coma alcoolica nu va putea iesi mai naspa,topoarele alea(cred ca sunt topoare)parca sunt de batut vinete fratele meu moldovean(poti sa imi spui frate ardelean)...astept replica ta TALK NICE!!!LIBERTATE PT SUPORTERI,sper sa nu fiu acuzat de plagiat:D

Triphat
8th September 2006, 23:57
Fac parte dintr-o brigada, dar nu din tara, ci din Anglia. Se numeste Holmesdale Fanatics, sustinem pe Crystal Palace. E o brigada cu mentalitate ultras, in jur 30 de membrii, am facut ceva coregrafii pana acum. Am reusit sa schimbam regulile de pe stadionul nostru. Din 1 octombrie o sa putem introduce tevi pentru steaguri in stadion, chiar daca sunt interzise in majoritatea stadioanelor de aici.

Niste poze..

http://www.holmesdalefanatics.net/hffinallogo.gif
http://www.holmesdalefanatics.net/palwat2.jpg
http://www.holmesdalefanatics.net/palsou2.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/1791/palacedisplay5ti.jpg
http://www.holmesdalefanatics.net/palbri1.jpg
http://www.holmesdalefanatics.net/palsou06c.jpg

lolo_grupa_c
10th September 2006, 01:40
interesant...coregrafii in anglia...cat despre "fratele ardelean",dupa cum spuneam asta e parerea ta,dar iti dau un sfat: cred ca ar trebui mai intai sa faci si tu ceva pentru peluzele din romania si dupa aia sa critici

Dadoman
10th September 2006, 09:51
In august anul trecut echipa Corvinul Hunedoara a inceput sa fie sustinuta din peluza nord a stadionului Michael Klein de o brigada ce se vrea ultra`, si anume Ultras Korp.Desi oficial are 36 de membri, numarul este variabil de la meci la meci, ajungand si pana la 100 de insi.Primul tur de campionat a fost mai greu, organizarea lasand de dorit.Insa din iarna lucrurile au inceput sa mearga pe o cale ascendenta, mai multi oameni de calitate cu caracter puternic aderand la gruparea noastra.Tin sa mentionez ca nu exista simpatii cu alte echipe de pe la noi, lucru observat la alte brigazi din tara.Iata si un clip, cu peluza nord formata din Ultras Korp si Distrikt Ultra`.http://www.youtube.com/watch?v=otvSVh4_dN8

SORINULTRA
10th September 2006, 11:33
am avut neplacuta ocazie sa stau in hunedoara anul trecut cam o luna dupa ce a preluat mittal si combinatul vostru , ei bine in luna aia am mers mai multi galateni la un meci ai lui corvinul , am ras incontinuu pe tema asta "galeria voastra" toata sederea noastra in satucul vostru

bIG bROTHER
10th September 2006, 13:38
am avut neplacuta ocazie sa stau in hunedoara anul trecut cam o luna dupa ce a preluat mittal si combinatul vostru , ei bine in luna aia am mers mai multi galateni la un meci ai lui corvinul , am ras incontinuu pe tema asta "galeria voastra" toata sederea noastra in satucul vostru

cand ai fost tu in hunedoara mah? dupa ce a preluat mittalul combinatul? asta s-a intmplat acum mai bine de un an. pe atunci nu era formata nicio brigada ultra in hunedoara. Iar daca si otelul mai are galerie...:happy
astept urmatoarea voastra coregrafie...lasati-ma sa ghicesc: un tricou rosu intins peste toata peluza!

Dadoman
10th September 2006, 15:32
am avut neplacuta ocazie sa stau in hunedoara anul trecut cam o luna dupa ce a preluat mittal si combinatul vostru , ei bine in luna aia am mers mai multi galateni la un meci ai lui corvinul , am ras incontinuu pe tema asta "galeria voastra" toata sederea noastra in satucul vostru

Rade ciob de oala sparta!Ar trebui sa inveti sa respecti.

Vadim
10th September 2006, 15:44
Si eu stiu ca Hunedoara e un oras frumos. Hai sa fim seriosi ca asa daca ne comparam cu New Yorkul, toti stam in grote... Si oricum frumusetea sau caldura unui oras nu se masoara in cate etaje au cladirile sau cati metri patrati de otel-beton sunt pe cap de locuitor...

SORINULTRA
10th September 2006, 17:05
Nu Am Zis Nimik De Localnici Sau Oras, Jos Palaria . M A Refeream Strict De Pe Atmosfera De Pe Stadion

Dadoman
10th September 2006, 17:17
Pai asta e...traim intr`o tara plina de suporteri de rezultat.

SORINULTRA
10th September 2006, 20:00
bravo tie ca ti sustii echipa locala. respect p.s. mai fac micii aia de un metru la voi in piata?

Dadoman
10th September 2006, 23:20
Da ma...dar io n`as manca de acolo:mda: .Sunt de`a dreptu` scarbosi.

lolo_grupa_c
11th September 2006, 21:56
cand ai fost tu in hunedoara mah? dupa ce a preluat mittalul combinatul? asta s-a intmplat acum mai bine de un an. pe atunci nu era formata nicio brigada ultra in hunedoara. Iar daca si otelul mai are galerie...:happy
astept urmatoarea voastra coregrafie...lasati-ma sa ghicesc: un tricou rosu intins peste toata peluza!

..inseamna ca esti in urma cu realitatea...:rosu: ...altul era scopul acestui thread:acela de a scoate in evidenta brigazile din peluze!!!mentalitate,idei,s.a.m.d.,dar vad ca tu incepi cu ironii de 2 lei,poate asta e caracterul tau,de 2 lei...:evil:

brgn
14th September 2006, 19:43
frate moldovean din 98 incoace fac si eu cate ceva pt o peluza din ROMANIA!!hai ca nu mai are rost sa ne certam oricum nu ajungem nicaieri,apropo si brigada voastra sa aliniat la UNITI SUB TRICOLOR ca si ceilalti din galati si pitesti?

lolo_grupa_c
14th September 2006, 19:51
care ceilalti din galati???NOI am fost aia ....

Leutzz-Korn
27th September 2006, 18:44
Majoritatea de pe aici is ultrasid e tastatura!

Leutzz-Korn
27th September 2006, 18:47
Fac parte din Steel Boys-Galati!
Avem 15 membri, relativ noi in galaeria Otelului!
Tot ce facem este din banul propriu...
Incercam si speram sa si reusim sa promovam spiritul ultras...sa schimbam in bine mentalitatea suporterilor...daca vom reusti cel putin 10 % din ce ne-am propus eu is multumit!

Elphax
27th September 2006, 19:32
bravo tie ca ti sustii echipa locala. respect p.s. mai fac micii aia de un metru la voi in piata?

micii aia buni erau la Deva in piata!

OK, va rog sa incetati cu oftopicul, pana una alta nu va laudati cu prea multe brigazi

Dadoman
27th September 2006, 20:51
:)
micii aia buni erau la Deva in piata!

OK, va rog sa incetati cu oftopicul, pana una alta nu va laudati cu prea multe brigazi

Elphax, sunt si la Hunedoara.Tot la piata.

Elphax
27th September 2006, 21:06
discutia despre mici continua aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=822768#post822768

nu ma faceti sa mut mesaje si sa dau cartonase, pls
mersi


ONTOPIC: pt. cand revin definitiv acasa o sa formez o noua grupare in CVUCS: Gruppo Etilico Viola, am inregistrat marca la OSIM, n-o sa am probleme sa gasesc colegi...

Sezione
27th September 2006, 23:42
Sa vorbesc putin de SEZIONE ULTRA. Am aparut avand ca scop sustinerea echipei de fotbal UNIVERSITATEA CRAIOVA dupa modelul gruparilor ultras italiene in anul 2000.
Am fost initiatoriii actiunilor de protest impotriva patronului gigi netoiu ( sintem mina de oamnei cu CAZIER ),actiuni ce au durat pana acest personaj a plecat de la Craiova cu coada intre picioare.
SEZIONE ULTRA este reprezentata prin doua simboluri, primul si cel mai vechi care este afisat pe steagul de gard al gruparii este steagul sudist in mijlocul caruia se afla caricatura unui skinhead denumit Sezi, cel de-al doilea simbol a fost adoptat in anul 2003 si a fost prezentat oficial la meciul cu dinamo in deplasare printr-o coregrafie impresionanta. Acest simbol reprezinta o cruce alba pe fond albastru incadrata intr-un scut .

mai multe detalii : www.sezione.ro












Copyright © by Sezione Ultra` Toate drepturile rezervate.

Publicat la: 2005-03-11 (4572 citiri)

[ Go Back ]
De asemenea ,in curand, SEZIONE va lansa cd-uri de prezentare multimedia a factiunii precum si cd-uri audio cu cantecele galeriei !!

lolo_grupa_c
28th September 2006, 01:08
pana aici totul ok...dar numele??SEZIONE??inseamna ceva sau e plagiatura de la napoli??
exemplele continua:teste mate...

Sezione
7th October 2006, 01:02
pana aici totul ok...dar numele??SEZIONE??inseamna ceva sau e plagiatura de la napoli??
exemplele continua:teste mate...

Sezione inseamna, cum cred ca toata lumea stie SECTIUNE , divizie...SECTIUNEA ULTRA... Nu exista la Napoli nici o grupare ultra cu numele asta..Exista la Juve o grupare numita Fighters Sezione. Daca vrei sa spui ca numele nostru este unul copiat ..gresesti. De curiozitate da o cautare pe internet cu un google si vezi ce rezultate apar...O sa ai o supriza. Presupunind ca mai exista alt grup ultra cu aceeasi denumire inseamna ca are o activitate tare redusa ... SI chiar nu ma intereseaza daca sintem singurii sau cu numele asta. Am facut cunoscut acest NUME la noi , sintem cel mai activ grup din peluza noastra si pina una alta se simte ca existam. PLAGIATURA SAU NU nu mai conteaza... DAr de Boys sau brigate de la dinamo sau de ultras de la steaua ce zici? Aici chiar ca sint originali...:happy

Cristian
7th October 2006, 01:06
Una din galerii care e si cea mai ultras din Romania e cea a echipei Prefabricate Modelu :D

Hard
7th October 2006, 01:08
mai explicit: Utilajele grele si majoretele slim !
nu cred ca am copiat pe cineva !

Sezione
7th October 2006, 02:40
Una din galerii care e si cea mai ultras din Romania e cea a echipei Prefabricate Modelu :D

Hai sa ridem ...

Hard
7th October 2006, 02:42
inteleg ca nu ai auzit de noi,mutati-va la anul din seria 2 in prima si faceti-ne o vizita sa va lamuriti atunci cand aveti meci la noi acasa


misto websiteul vostru sezione,in curand ne facem si noi ceva tare,ca vad ca da bine la reclama comerciala,numai la romani vezi asa ceva,bancuri intr-un website ultras!
ce mi-a ramas dupa ce am trecut prin al vostru website?
De ce isi trimite NASA astronautii sa se antreneze in "Stefan cel Mare"?
-Pentru ca este singurul loc din lume fara pic de atmosfera!


***

se pare ca m-am inselat in privinta oltenilor,vad ca au auzit de NASA

si tot acolo un banc sec made in oltenia :
- Ce s-ar intampla daca ar retrograda Dinamo?
- S-ar dubla numarul suporterilor stelisti.

caine19
2nd December 2006, 23:59
ce are mai "frate moldovean" steagul nostru???...fata de alte "mari" grupari din tara,noi avem un steag de gard IN LIMBA ROMANA(ultras,legione,brigate,curva...mai lasa_ti_ma cu atata plagiatura ca mam saturat),este facut de noi personal
in al 2 lea rand,suntem oficializati in decembrie anul trecut.,asa ca timp de coregrafii mai avem o gramada
in al 3 lea rand :fata de multe alte brigazi,NOI vom respecta cu strictete conduita(vezi cazul "marilor" ultrasi de la steaua.//care nu si_au aparat bannerul si a fost capturat,,,dar ei si_au facut altul in loc sa se desfiinteze
asa ca...."frate moldovean" ciocu mic,pana ajungeti sa ganditi ca noi va mai trebuie 100 de ani...

Are steaua ultrasi?:happy :happy :happy
A fost buna gluma:ok:

Parazitu'1919
3rd December 2006, 00:05
KVSC de la cfr probabil singura brigada de unguri in tzara

Hard
3rd December 2006, 00:07
:happy
asta a fost buna...si unde e brigada asta?In Cluj nu?:D

Parazitu'1919
3rd December 2006, 00:25
din pacate da ....:(
nu cred ca ei au suporteri altundeva inafara de cartierul lor si mici exceptii

caine19
10th December 2006, 01:21
mai degraba aici sunt prezentate brigazile de net:P

Triphat
12th December 2006, 14:33
La munca...
http://img142.imageshack.us/img142/8589/img0726xj0mz6.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=4OjvaKWPZfQ

Pe stadion...
http://www.holmesdale.net/images/photogallery/photos/m/7478.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=DB3FKjtF85w

Aaetius
4th January 2007, 14:45
mai degraba aici sunt prezentate brigazile de net:P

ai 100% dreptate...
nu vad nici un membru de la vreo brigada mare din tara... deci e clar...
in legatura cu SEZIONE daca numele este plagiat sau nu?
numele este la fel de original ca |B|O|Y|S| sau oricare alta brigada pe care a specificat-o olteanu'... dac anu stiati sezione ultra sutneti voi da?.. da BOYS DINAMO,BRIGATE DINAMO nu cred ca mai gasesti la alte echipe ... esti varza...
in legatura cu stelistii... acolo... multe grupuri lunatice... 2-3 copii retarzi fac un grup care tine 5 zile... si grupuri fara onoare.. gen Ultras sau TK...
TARANE UNDE ITI E STEAGU'?
oricum presupun ca Paul#23 o sa imi stearga postu' din motive de \"baietie" sau alte frustrari... dovedindu-se inca o data ca ols e site de stelisti care nu au curajul sa vb deschis...
va las in mediocritatea voastra de ultrasi de tastatura!

caine19
5th January 2007, 04:10
Asa mai stiam si eu niste "ultrasi" la steaua care tineau steagu la tribuna a II-a:happy :happy .
Da la astia nu ma mai mira nimic...

ultra$e
17th January 2007, 21:46
am vazut ca stelistii la ultimul meci cu noi ne-au facut un mesaj ca avem numele de la brigazi copiate
mai bine s-ar uita la ei ....in afara de ultras care este peste tot restu zic ca sunt originale

insaneboys
1st April 2007, 17:42
salut, fac parte dintr-o brigada de la rapid numita insaneboys suntem 40 de membri, ce sa va spun mai multe ....sunt foarte impresionat de suporteri echipelor mici. si ink ceva sunt anti steaua pana la moarte ...si in seara asta iese urat:) le dam 4 boabe:)) si sa va uitati mesaji facut de noi ...."probleme la stana?....un meci pe luna?" pa pa am plecat la meci!!:shocked: :shocked: :shocked: :drak: :drak: :drak: :drak:

insaneboys
1st April 2007, 17:59
salut, fac parte dintr-o brigada de la rapid numita insaneboys suntem 40 de membri, ce sa va spun mai multe ....sunt foarte impresionat de suporteri echipelor mici. si ink ceva sunt anti steaua pana la moarte ...si in seara asta iese urat:) le dam 4 boabe:)) si sa va uitati mesaji facut de noi ...."probleme la stana?....un meci pe luna?" pa pa am plecat la meci!!:shocked: :shocked: :shocked: :drak: :drak: :drak: :drak:

Piku
1st April 2007, 18:55
io-s impresionat de suporterii care au trecut si prin momente grele ... nu SDR ... de exemplu : "U" Cluj , Petrolul , UTA ,"U" craiova ... aia merita respect ...
P.S io-s "U"ist :D

Piku
5th April 2007, 15:33
zicetzi si voi parerea cu o chestie ... o brigada cica ar trebui sa se desfiintzeze dak bannerul al este CAPTURAT
putini cred ca stiti povestea : stelistii au spart o magazie din incinta stadionului si au FURAT bannerul cu VG fara a fi vazutzi de cv "U"isti care sa poata apara bannerul ..... ar trebui brigada in cauza sa se desfiintzeze pt k stelistii au reusit marea performantza de a sparge un lacat ?
stiu k CAPTURILE de banner nu respecta tot timpul legislatia romaniei :)) dar nici chiar asa ... sal FURE fara sa fie nimeni de fatza
dak toticul asta mai e inca activ ... spunetziva parerea :P

caine19
10th April 2007, 15:55
@Insaneboys...

Si... cam cati ani ai tu ? Ai macar 17:) ?

OSHO1962
17th May 2008, 08:28
cand ai fost tu in hunedoara mah? dupa ce a preluat mittalul combinatul? asta s-a intmplat acum mai bine de un an. pe atunci nu era formata nicio brigada ultra in hunedoara. Iar daca si otelul mai are galerie...:happy
astept urmatoarea voastra coregrafie...lasati-ma sa ghicesc: un tricou rosu intins peste toata peluza!
MULTA SANATATE VA DORESTE DIN ANGLIA UN HUNEDOREAN CARE NU ISI UITA JUNIORATUL DE PE FC CORVINUL SI TERENUL DE ZGURA SI TINERETULUI SI PE NEA PISTI COVACI SI GALERIA ECHIPEI CORVINUL HUNEDOARA SI MAI MULT DE ATAT "NORMA HUNEDOREANA" DE 3 "BOABE" PE MECI INDIFERENT CINE ERA ECHIPA CARE PASEA PE CENTRALUL HUNEDOREAN.VREMURI BUNE....CARE AU FOST SI POATE ODATA SI O DATA CU AJUTORUL LUI,A UNICULUI SI BUNULUI DUMNEZEU SE VOR MAI REINTOARCE .PT TOTI HUNEDORENII INDIFERENT CA SAUNT INCA ACASA ,ACOLO SUB ORASUL DE LANGA"furnale"??? SAU CA SUNT RASPANDITI PRIN LUMEA ASTA MARE ASA CA SI MINE AM UN CADAU DIN SUFLETLU MEU PT SUFLETUL VOSTRU,DRAGII MEI,VA ROG SA NU UITATI DE UNDE ATI PLECAT SI CAND AVETI SI CEVA TIMP SA DATI UN CLIC AICI:http://unysonromania.no-ip.biz:8030/listen.pls .MULTAM FAIN SI AUDITIE PLACUTA,MI TARE DOR DE CASA SI DE FOSTII MEI ELEVI SI DE TOT CE INSEAMNA HUNEDOARA.