PDA

View Full Version : Badminton



BCB
12th July 2004, 13:54
E un sport deosebit....se baga cineva la discutii despre asta?

realmadrid.com
12th July 2004, 14:27
sportul cu fluturasu, asta e nu
pai un sport despre care am auzit ca e pt fete, dar eu unul il practic de mult timp, asta insemand, vara cam 3 ore pe zi
Deci astept provocari
Problema este ca nu prea televizeaza aceste competitzi, rar am vazut pe eurosport, dar orcium ramane un sport klumea, cel putzin pt mine

BCB
12th July 2004, 17:52
Fulturashu = minge de badminton !!!
La acest "sport pt fete" se face aprox. de 2 ori mai multa mischcare decat la tenis....sport pe care il mai parctica si barbatii ;)
E un sport deosebit de complex....si deosebit de frumos...
Am facut de performonta catziva anishori buni si regret si acum ca am renuntat ....de lene bineinteles....
E super mare pacat ca nu se transmit competiitile adevarate de badminton...sunt cunvins ca e un sport care ar atrage multi fani!!
In timisoara este un club(la care am fost si eu) care a dat niste jucatori deosebiti... Pacat mare ca sponzorii sunt putini.

realmadrid.com
13th July 2004, 17:49
nu stiu daca in buc exista un club, dar orcium daca ar fi as fi foarte interesat:D

BCB
15th July 2004, 14:12
exista sigur.....

sitaadrian
25th January 2006, 23:37
Salut,

Sunt interesat de un jucator de badminton. Am acces la un club. Daca esti interesat putem discuta. Telefon: 0723228409

realmadrid.com
25th January 2006, 23:56
Cum joci ?
N-am mai jucat badminton din vara, dar nu sunt foarte bun :)

Timm
20th February 2006, 14:54
Salut,

Sunt interesat de un jucator de badminton. Am acces la un club. Daca esti interesat putem discuta. Telefon: 0723228409

Imi puteti spune pe unde gasesc in Bucuresti sectorul 6 un club de badminton?

Darkslowstar
20th February 2006, 14:55
Comule sti cu fluturasul? Bine? Tragi din saritura? Poate facem un joc vreodata :)

Timm
20th February 2006, 16:52
Comule sti cu fluturasul? Bine? Tragi din saritura? Poate facem un joc vreodata :)

Ma descurc. am jucat ani buni la "23". Pe vremuri se juca serios acolo. Veneau meseriashii. Nu eram chiar super bun da am jucat constant ani buni. E adevarat insa ca nu am mai jucat demult.
Mi-ar face placere s afacem un meci chiar imi este dor.
Am auzit ca se joaca in Politehnica. Stii ceva?

Darkslowstar
20th February 2006, 17:03
Nu, si stau in Berceni, deci destul de aproape. Eu vb de fapt cu Realmadrid, dar as juca bucuros si cu tine. Numai sa ne coordonam la timp, care e destul de limitat la mine. Ai idee unde la Polivalenta?

Timm
20th February 2006, 17:13
Nu, si stau in Berceni, deci destul de aproape. Eu vb de fapt cu Realmadrid, dar as juca bucuros si cu tine. Numai sa ne coordonam la timp, care e destul de limitat la mine. Ai idee unde la Polivalenta?

Da. E vreun club pe acolo? Sala sau afara?

Timm
20th February 2006, 17:48
Tu zici la liceul Sincai sa jucam cumva?
Dar stii cumva pe unde se mai poate juca badmington in Bucuresti, in special in sectorul 6? sau stie cineva? Ca sportul asta parca ar fi cine stie ce sport exotic!

Darkslowstar
20th February 2006, 21:32
E un club chiar langa, dar are terenuri de tenis si de fotbal, n-am observat nimic de badminton, dar nici nu m-am uitat atent. Interesant

La Sincai tre sa ne aducem un fileu, tp ca e un teren de volei, dar zona e foarte circulata.

Timm
21st February 2006, 10:32
E un club chiar langa, dar are terenuri de tenis si de fotbal, n-am observat nimic de badminton, dar nici nu m-am uitat atent. Interesant

La Sincai tre sa ne aducem un fileu, tp ca e un teren de volei, dar zona e foarte circulata.

Am aflat eu. La sincai chiar se joaca badmington de performanta.
Cred ca e unul din cele 3 cluburi din Bucuresti.
Intra pe siteul federatiei si o sa le vezi.
E bataie de joc nu prea are po****ritate deloc sportul asta desi e foarte frumos.
Nu am idee cum o fi afara, adica in Europa de Vest zic.
Tu stii ceva?
oricum e mai usor decat tenis adica terenul nu e asa pretentios.
Iti trebuie un fileu si un teren da nu conteaza asa mult cum e terenul.
Merge si pe ciment. Ai idee cat o fi un fileu si cat costa si unde se gaseste? Prin Carrefour oi gasi?

Timm
27th February 2006, 18:32
E un club chiar langa, dar are terenuri de tenis si de fotbal, n-am observat nimic de badminton, dar nici nu m-am uitat atent. Interesant

La Sincai tre sa ne aducem un fileu, tp ca e un teren de volei, dar zona e foarte circulata.

facem sau nu badmintonul ala?
Am gasit o sala unde se joaca, e in Militari langa Metro Militari.
Putem juca duminica seara.
Vrei?

ViorelC
26th May 2006, 16:44
Am aflat eu. La sincai chiar se joaca badmington de performanta.
Cred ca e unul din cele 3 cluburi din Bucuresti.
Intra pe siteul federatiei si o sa le vezi.
E bataie de joc nu prea are po****ritate deloc sportul asta desi e foarte frumos.
Nu am idee cum o fi afara, adica in Europa de Vest zic.
Tu stii ceva?
oricum e mai usor decat tenis adica terenul nu e asa pretentios.
Iti trebuie un fileu si un teren da nu conteaza asa mult cum e terenul.
Merge si pe ciment. Ai idee cat o fi un fileu si cat costa si unde se gaseste? Prin Carrefour oi gasi?

Fileu se poate gasi la firma Molten, langa Foisorul de foc.

adrian82
7th August 2006, 12:29
E un sport deosebit....se baga cineva la discutii despre asta?

sunt foarte pasionat de badminton de multa vreme,joc la nivel de amator,si m-ar interesa competitii la nivel de amatori

adrian82
7th August 2006, 13:32
sunt din petrosani si am o serie de prieteni foarte pasionati de badminton,impreuna am amenajat un teren unde jucam badminton aproape in fiecare zi ,cate 3-4 ore.Asteptam noi jucatori

ViorelC
26th February 2007, 17:31
buna !
mi se pare nemaipomenit ceea ce ati facut si faptul ca va pasioneaza asa mult acest sport care ocupa un loc pe care nu cred ca-l merita !

eu sunt din Bucuresti
si eu sunt pasionat de acest sport si am cunostinte in cercul acestui sport - sunt doar doua competitii pt. amatori, ambele organizate in Bucuresti : Cupa firmelor, Cupa mass-media
ar mai fi Campionatul universitar care s-ar parea ca va fi organizat anul acesta dar acolo participa si sportivi de performanta

kretzolina
17th April 2007, 17:26
care ma provoaca :drak: ? pun eu tot echipamentul la discpozitie inclusiv sala

ViorelC
24th April 2007, 10:28
buna !

esti din Bucuresti ? chiar poti sa pui la dispozitie sala, fileu si teren marcat ? este nemaipomenit !
cred ca sunt mai multi interesati

n-as spune ca te provoc dar cred ca am putea incerca sa jucam putin... ce zici ?

adresa mea este cvpetre@yahoo.com

orice persoana interesata de acest sport deosebit poate sa-mi scrie - sunt implicat in promovarea si dezvoltarea lui in Romania

Shopy
3rd May 2007, 15:54
mdea...... adevarat e mishto sportu .... ! nominalizati-va si voi sa vad daca va recunosc ... viorelC .... nea' petre ? :-??

hedesiulucian
7th May 2007, 12:27
Buna ,
si eu as juca badminton...nu e vorba de echipament dar chestia cu sala e nemaipomenita.
As juca cu mare placere chiar daca ai fi campioana nationala ca oricum nu cred ca jucam pe bani.
Daca mai are cineva initiative de genul asta si ne potrivim cu programul...ma bag si eu ca intradevar e un sport excelent.

hedesiulucian
7th May 2007, 12:32
Salut timm,
as juca si eu badminton...ai fost pana la urma la sala??se primesc si "pensionari"ca eu am vreo 39ani.???

hedesiulucian
7th May 2007, 12:32
:shocked:

ViorelC
8th May 2007, 00:00
Lucian,
am vazut ca ai intrat si pe Softpedia - iti scriu un singur mesaj pt amandoua :
- la Campina exista club sportiv de badminton, e adevarat ca este pt copii dar poti sa vezi ce-i pe acolo
datele clubului la
www.badminton.ro/cluburi.doc
- nucleul de la 23 Aug a ramas, unii din ei joaca la o sala in Buc, ii cunosc

ViorelC
8th May 2007, 00:03
la sf. lunii mai Cupa Romaniei la veterani la Galati
poate participa oricine
categorii veterani :
+35 = 35...39
+40 = 40...44
+45 = 45...49
......

juvexxx
19th September 2007, 12:40
salutare lume

deci hai so luam usor numele meu este George 20 de ani am jucat de 11 ani badminton profesionist la Clubul Sportiv Scolar Nr.6 cine e interesat si doreste sa joace si sa observe cum arata acest sport minunat care din cei de aici care zic ca au jucat pentru toti care stiu unde se afla Scoala Generala Nr.82 in sectorul 3 si vrea sa jucam ma pot contactata la acest id de mess juvexxx in caz ca acesta nu merge incercati Black_beast23 va astept sa vb deoarece eu nu intru pe forum sa vb mai mult pe messenger astept sa ma contactatii

angel_with_tail
15th November 2007, 19:01
Hello:D Mie mi se pare un sport banal:D

Hard
15th November 2007, 23:38
Chiar ma gandeam cum de ai postat aici :D

angel_with_tail
17th November 2007, 13:27
Chiar ma gandeam cum de ai postat aici :D

ce, n-am dreptate?:D

bubucu
28th November 2007, 03:32
Prieten drag, badmintonul e un sport superb.Necesita o conditie fizica deosebita spre extraordinara, efortul depus este superior multor alte sporturi si este foarte spectaculos, placut ochiului, datorita tehnicitatii si dinamicitatii.
Te invitam sa incerci sa intri in contact mai profund cu acest sport, la o sala;il vei intelege si aprecia, cu sigurantza.
Sunt membri timisoreni ai forumului ? Daca da, dati un semn si putem inchiria o sala.Eu joc constant si sunt la curent cu miscarea badmintonistica din Timisoara (materiale, locatii, competitii etc), asadeci putem sa ne adunam pt a practica acest minunat sport.Astept mesajele voastre , toate bune tuturor si...
ENJOY BADMINTON !!!!!!!!! :yeah:

hedesiulucian
8th December 2007, 14:28
Lucian,
am vazut ca ai intrat si pe Softpedia - iti scriu un singur mesaj pt amandoua :
- la Campina exista club sportiv de badminton, e adevarat ca este pt copii dar poti sa vezi ce-i pe acolo
datele clubului la
www.badminton.ro/cluburi.doc
- nucleul de la 23 Aug a ramas, unii din ei joaca la o sala in Buc, ii cunosc

Viorel merci pentru mesaje,
Am luat legatura cu cei de acolo si am inceput sa merg la sala.
Am raspuns tarziu la acest mesaj deoarece nu am mai intrat pe forum.
Sper ca si voi va jucati pe la bucuresti.
Succes tie si nucleului de la 23 august