PDA

View Full Version : FC Vaslui



OXz0n3
11th July 2004, 20:32
Din totdeauna vasluienilor le-a placut fotbalul si au fost prezenti in numar mare la meciuri indiferent de divizia in care a activat echipa favorita, dar in 1999 un grup de suporteri a inceput sa-si incurajeze echipa de la peluza din sud. In editia de campionat 2001/2002 cand in urma unor investitii echipa si-a inceput lupta pentru promovarea in divizia B tinerii suporteri au inceput sa-si incurajeze echipa in toate meciurile ei , nelipsind de la nici o deplasare. Lucrurile au luat amploare la deplasarea de la Barlad cand in jur de 250 de fani si-au incurajat favoritii.

De mentionat ca la acest meci vasluienii au avut pentru prima data de-a face cu abuzurile politiei, ei fiind agresati , evacuati si amendati.
In pauza campionatului baietii s-au intalnit, s-au organizat ,si-au ales un nume si in prima etapa din retur si-a facut aparitia oficiala BRIGADA SUPREMA.


Vasluienii au demonstrat cat de mult isi iubesc echipa cand in urma unor conflicte cu conducerea clubul a refuzat sa m-ai puna la dispozitie autocare si 30 dintre cei mai infocati fani au hotarat sa mearga la Bicaz cu trenul pe banii lor, chiar daca trebuiau sa plece de vineri seara pentru a ajunge la primul fluier al arbitrului.

A urmat un alt episod important, deplasarea de la Iasi cand aproximativ 700 de vasluieni si-au insotit echipa la cel mai important meci din lupta pentru promovare.
Din pacate o parte din jucatorii ce evoluau la Sportul Vaslui au considerat ca e mai simplu sa vanda meciul decat sa lupte si astfel visul de ani de zile al vasluienilor s-a spulberat in 90 de minute.Asta i-a suparat pe fani si dupa meci pe DN24 ei au blocat strada oprind autocarul jucatorilor pentru a le cere socoteala, dar cei vinovati probabil asteptandu-se la asa ceva au preferat sa ramana la Iasi (probabil sa sarbatoreasca).
Totusi s-a facut dreptate , in urma protestelor "blatistii" au parasit lotul.
Asta nu a schimbat cu nimic pozitia in clasament a echipei, astef Sportul vaslui ramanad tot in divizia C.
In editia 2002/2003 a aparut un nou sponsor care a schimbat numele echipei in Fotbal Club VASLUI si culorile din alb-albastru in galben-verde, si asa vasluienii incep sa spere din nou la promovare.

Binenteles BRIGADA SUPREMA este tot la peluza sud incurajandu-si echipa.

hamsterutz
12th July 2004, 23:56
mi-au dat lacrimile :((. Trezeste-te la meciul cu Poli Iasi nu a vandut nimeni meciu, am castigat corect, jucatori au fost impinsi de public sa castige cu acel 4-0, singurul care poate fi acuzat ca a vandut meciu poate sa fie portaru care a ramas sa negocieze un contract cu Poli, daca nu ma insel chiar kaijca a fost ala. si inca ceva la meciul tur in care atzi castigat cu 2-0 din 2 penaltiuri asistentzi erau betzi asa ca ;) (serios ca erau betzi s-a scris in ziar dupa). Ma rog consider ca am promovat corect si in B si in A in dauna voastra, se stie cum atzi castigat meciu tur cu 1-0 pe teren si 3-0 afara cu. Pe teren s-a lasat cu accidentari din min 15 si rosu in min 9 sa fim seriosi iar apoi atzi castigat cu un penalty in min 90 da-o drq de treaba, sa fie coincidentza sau adevar? lasati-o balta, inafara de suporteri nu reprezentazi nimic, fara Porumboiu suntetzi = cu 0. iar scuza-ma in galerie la voi daca gasesti 20 de oamenii peste 16 ani e bine. Si inca ceva voi atzi inceput razboiu intre cele 2 galerii si orase nu noi. noi am vrut sa fim dragutzi cand am venit la voi in prima etapa, dar nici bine nu a inceput meciu si voi atzi injurat asta e, la urma v-am facut de cacao, (spectatori aia de fapt care plecxau au fost facutzi nu voi) si atzi fugit ca niste oitze speriate cand am vrut sa sarim la bataie ;) so shut up si nu ne mai acuzatzi atat

fia
13th July 2004, 05:31
Chiar nu am idee, nu fac misto, care e istoria echipei, cand s-a infiintat, a mai fost vreodata in B, etc...

hamsterutz
13th July 2004, 21:31
Chiar nu am idee, nu fac misto, care e istoria echipei, cand s-a infiintat, a mai fost vreodata in B, etc...
nu nu a mai fost in B.

OXz0n3
20th July 2004, 19:41
Nu stiu dak e o ironie sau e o proasta informare a suporterulu` din iasi dar tin sa`l anunt ca echipa a mai fost in divizia B si chiar a fost de multe ori uneori a avut chiar si 2 echipe dar probabil u la acea varsta nici nu erai conceput iar dak iti dadeam cat de cat interes puteai afla ca FC Vaslui a revenit in div B dupa 13 ani de zile..

hamsterutz
23rd July 2004, 13:37
Nu stiu dak e o ironie sau e o proasta informare a suporterulu` din iasi dar tin sa`l anunt ca echipa a mai fost in divizia B si chiar a fost de multe ori uneori a avut chiar si 2 echipe dar probabil u la acea varsta nici nu erai conceput iar dak iti dadeam cat de cat interes puteai afla ca FC Vaslui a revenit in div B dupa 13 ani de zile..
oi du-te nu te cred!!! da i-a zimi ce denumire avea echipa ? tot FC Vaslui?

suporter-I-S
24th July 2004, 02:07
hamsterutz, daca tie ti-au dat lacrimile mie mi-a venit sa vomit (si nu de emotie ca aud de legendara echipa de la vaslui); constat ca este o conspiratie la nivel national impotriva celor de la vaslui; deh, politia ii bate fara motiv, sau comite abuzuri cum vor ei sa credem noi, jucatorii lor isi vand echipa in meciurile mai importante (adica alea pe care nu le pot cumpara sau in care arbitrii nu au cum sa ii ajute) si pana si conducerea clubului lor nu ii mai trateaza cu respect;
apropo, oxzone , nick-ul tau este in engleza? ca asta ar explica multe;
iti doresc sa te trezesti la realitate si sa iti amintesti ca la meciurile cu iasul de la vaslui voi v-ati comportat ca ultimii salbatici, incercand prin orice mijloace sa ajungeti la suporterii ieseni pt a-i lovi, asta ca sa nu mai zic de ploaia de pietre care s-a abatut dinspre voi asupra noastra a celor care am venit doar sa ne sustinem echipa (pe cand voi la iasi ati stat in tribuna fara sa aveti nici o problema; multi dintre voi ati stat amestecati printre suporterii ieseni fara ca cineva sa va zica ceva); voua cuvantul civilizatie va spune ceva??? sau este doar un alt cuvant care sigur se gaseste in DEX dar al carui inteles este pt voi o mare necunoscuta.
P.S.: cat despre infrangerile voastre la iasi - astept si eu ziua in care un suporter vasluian sa recunoasca : DA, echipa care ne-a batut a fost mai buna - ce zici, am vreo sansa sa-mi vad doleanta satisfacuta???
(daca tot ne-ai acuzat de blat, sa-ti aduc aminte cum a castigat vasluiul acasa meciurile cu iasul??? :rosu: )

DanielAndrei
27th July 2004, 21:44
Din totdeauna vasluienilor le-a placut fotbalul si au fost prezenti in numar mare la meciuri indiferent de divizia in care a activat echipa favorita, dar in 1999 un grup de suporteri a inceput sa-si incurajeze echipa de la peluza din sud. In editia de campionat 2001/2002 cand in urma unor investitii echipa si-a inceput lupta pentru promovarea in divizia B tinerii suporteri au inceput sa-si incurajeze echipa in toate meciurile ei , nelipsind de la nici o deplasare. Lucrurile au luat amploare la deplasarea de la Barlad cand in jur de 250 de fani si-au incurajat favoritii.

De mentionat ca la acest meci vasluienii au avut pentru prima data de-a face cu abuzurile politiei, ei fiind agresati , evacuati si amendati.
In pauza campionatului baietii s-au intalnit, s-au organizat ,si-au ales un nume si in prima etapa din retur si-a facut aparitia oficiala BRIGADA SUPREMA.



Vasluienii au demonstrat cat de mult isi iubesc echipa cand in urma unor conflicte cu conducerea clubul a refuzat sa m-ai puna la dispozitie autocare si 30 dintre cei mai infocati fani au hotarat sa mearga la Bicaz cu trenul pe banii lor, chiar daca trebuiau sa plece de vineri seara pentru a ajunge la primul fluier al arbitrului.

A urmat un alt episod important, deplasarea de la Iasi cand aproximativ 700 de vasluieni si-au insotit echipa la cel mai important meci din lupta pentru promovare.
Din pacate o parte din jucatorii ce evoluau la Sportul Vaslui au considerat ca e mai simplu sa vanda meciul decat sa lupte si astfel visul de ani de zile al vasluienilor s-a spulberat in 90 de minute.Asta i-a suparat pe fani si dupa meci pe DN24 ei au blocat strada oprind autocarul jucatorilor pentru a le cere socoteala, dar cei vinovati probabil asteptandu-se la asa ceva au preferat sa ramana la Iasi (probabil sa sarbatoreasca).
Totusi s-a facut dreptate , in urma protestelor "blatistii" au parasit lotul.
Asta nu a schimbat cu nimic pozitia in clasament a echipei, astef Sportul vaslui ramanad tot in divizia C.
In editia 2002/2003 a aparut un nou sponsor care a schimbat numele echipei in Fotbal Club VASLUI si culorile din alb-albastru in galben-verde, si asa vasluienii incep sa spere din nou la promovare.

Binenteles BRIGADA SUPREMA este tot la peluza sud incurajandu-si echipa.
DACA NU AI ISTORIE, DE CE TE PLANGI?
:ciocan:

OXz0n3
2nd August 2004, 18:34
Ce conteaza ce nume are echipa.. tot echipa orasului era... si istorie exista chiar dak ea nu este facuta pe prima scena a fotbalului romanesc.

hamsterutz
10th August 2004, 09:06
.........iti amintesti ca la meciurile cu iasul de la vaslui voi v-ati comportat ca ultimii salbatici, incercand prin orice mijloace sa ajungeti la suporterii ieseni pt a-i lovi, asta ca sa nu mai zic de ploaia de pietre care s-a abatut dinspre voi asupra noastra a celor care am venit doar sa ne sustinem echipa (pe cand voi la iasi ati stat in tribuna fara sa aveti nici o problema; multi dintre voi ati stat amestecati printre suporterii ieseni fara ca cineva sa va zica ceva); voua cuvantul civilizatie va spune ceva??? sau este doar un alt cuvant care sigur se gaseste in DEX dar al carui inteles este pt voi o mare necunoscuta.
aaaaa aici gresesti un pic, la vaslui in prima etapa, domni astia or fi avand ei dorintza sa dea cu pietre faza e ca erau sa si-o ia, nici bine nu au ajuns la noi si deja sticlele cu apa si ce mai avea lumea zburau sper ei, ma tinea sa sarim intre ei si sa ne luam la bataie sa mor io ce nervi aveam in mine rupeam vreo 3 de la ei, si chiar daca nu rupeam ii prindeam una la un fraier chit ca mi-o luam de imi sareau capacele dar eram fericit ca l-am bagat pe ala in spital. oricum daca e sa isi fi lua bataie ola iasi si-o luau si si-o luau si la vaslui.
am uitat sa zic ca la ei galeria e formata din pusti de 12-19 ani, mai mari nu vezi (la noi macar vezi de la 16-17 in sus, sa si aia betonatzi)

hamsterutz
14th August 2004, 22:43
apropo ce obiectiv avetzi? cu echipa care o avetzi nu va vad mai sus de locu 5, hmm oricum noroc, imp e ca avetzi ambitie, sa vazut asta joi. chiar daca nu meritati, da...... BAFTA

OXz0n3
28th August 2004, 14:43
Obiectivul este formarea unei echipe asa cum a fost si anu` trecut.. pt ca noi nu ne`am propus promovarea pur si simplu am fost aproape de voi si am zis sa incercam ca nu sa reusit asta e altceva da ce vroiati sa facem?
Cat despre galerie orice comentarii ar fi de prisos .. orice iesean care ar mai sti cate ceva despre fenomenu` asta si`ar da seama ca noi am realizat multe si chiar suntem cunoscuti in tara nu zic ca voi ati fi ultimii dar sincer sunteti sub noi la galerie.. iar cat despre prezentza copiilor.. uitati la voi si pe urma sa vb despre altii...

"poli poli , galerie de 300 de copii"
"ia`si invatza de la NOI"

hamsterutz
30th August 2004, 11:17
bine noi avem copii da? bine daca te mai prind la iasi iti rup un picior din cur sa vezi ce copil sunt. si o sa mai iau catziva copii cu mine ca sa mai rupa si la altzii.
da pacat ca doar in cupa sa ne mai vedem, iar daca vin la vaslui pe primu care il prind il bat.
da v-atzi jmecherit rau voi mai, lasa ca va aratam noi galerie de 300 de copii, cu aia 300 de copii va cotonogesc tot stadionu ala cu gauri in el.
hai ca iti arat o poza de la meciul cu voi sa vedem cine e desupra si cine e dedesubt, la meciul ala cu gura ta ai zis ca atzi fost 500 iar noi o juma de peluza, dar pacat ca poza nu e pusa pe net sau daca e pusa nush adresa.

OXz0n3
30th August 2004, 20:04
Arata`mi si mie unde am scris eu asa ceva.. cat despre meciu` de la Vaslui noi am fost in jur de o mie la peluza iar voi nu cred ca erati mai multi de 400 chiar si astia mi se par cam multi in fine ce am realizat noi ca galerie poti vedea pe www.galben-verzii.as.ro si pe urma sa ne arati si u cateva poze si o sa facem comparatia ca sa nu mai zic ca noi la is am fost 1 500 deci de 3 ori mai multi cati ati fost voi la Vaslui.. si imi pastrez parerea ca vb cu un minor subiectiv care nu vrea sa deschida ochii si sa observe un lucru..
Ca galerie nu aveti nici o sansa ... pacat totusi pt orasu` ala.. cat despre batai si alte vitejii sunt satul de astea pe net.. poa` u nu stii da am fo` la meciu` cu rapid si am vrut sa va fur banneru` cu original blue boys.. de ce nu mai batut?:) poa` jucam in cupa ca sa vad ce rupi u si ce faci u.. copil facut din laba..

hamsterutz
1st September 2004, 21:51
unde ai fost tu mai rapanule? ca io nu am vazut pe cineva sa incerce sa fure vreun baner!!! nush care erai, probabil erai invisibil. si ai grija cum vb io nu te-am insultat.copil facut din laba esti tu ca esti prost, si chir pe deasupra, la care meci la iasi atzi fost 1500? sau atzi nr si jandarmii. si inca ceva sa imi numeri si mie catzi au venit in deplasare care sa stea in vaslui si catzi in judetz si apoi sa comentezi. si deabia astept un meci de cupa daca va calificatzi ee ff posibil sa existe si mi-as dori sa fie la voi, ca sa facem pagube.si se pare ca suntetzi si jmenari voi. avetzi noroc, daca jucam cu voi in urma cu 4 ani nu mai plecatzi voi teferi din iasi, atunci mai venea lumea la gelerie acuma mai slab. oricum din partea mea esti un rapan si un fraier si tare curios sunt sa stiu cam ce vs ai!!!

OXz0n3
9th September 2004, 18:02
Nu o sa mai jignesc pe nimeni poate nu e corect pt ca persoana nu e de fatza poa` o sa ne int si o sa vedem atunci totusi hai sa venim cu argumente care sa arate care sunt mai buni.
Eu am argumentat cu pozele de pe site`u` suporterilor www.galben-verzii.as.ro si recunosc maia vem mult de lucrat dar nu pot sa cred ca voi ati facut mai multe ca noi din toate pct de vedere.

hamsterutz
10th September 2004, 16:46
pai poze am io in calc, facute de mine personal, da-mi id de ymsg si intr-o zi o sa vedem care e mai bun, cand intri tu ca io is online mai tot timpul ca am net acas.nu am zis ca nu atzi realizat multe nu am zis ca nu suntetzi mai buni ca noi, poate undeva suntetzi, poate acum suntem in criza. dar ceea ce am fost noi nu o sa fitzi voi niciodata.
P.S mi-a placut faza de pe site cum ca un grup s-a desfiintzat fiindca au pierdut bannerul, asta arata cat de mult tineau aia la echipa.
Edit: bravo pt victoria cu ceahlaul poate ne vedem in A la anu si va furam si un titlu ca 2 promovari le-am furat deja :D

OXz0n3
24th September 2004, 19:06
misto gluma.. :} oricum vezi ca se poate discuta si serios fara injuraturi .. o sa ne injuram noi pe stadion:P

hamsterutz
25th September 2004, 18:22
aham :), dar nu glumeam vb serios!!!

OXz0n3
29th September 2004, 19:57
:}}
pacat ca nu ne int in cupa.. conducerea a decis sa renunte la cupa pt a incerca sa avem rez de anu` trecut in div B. asta e.. ne mai int noi..

hamsterutz
2nd October 2004, 19:10
da parca v-atzi calificat!!! sau acuma au decis sa piarda meciu??

OXz0n3
9th October 2004, 20:36
Asta nici eu nu inteleg .. bati primu` meci si pe urma zici ca nu te intereseaza si pierzi in loc sa incerci sa aduci o echipa de div A in fine.. am vazut ca nici pe voi nu va intereseaza cupa.. e de inteles voi vreti sa scapati de retrogradare noi incercam ceva mai mult decat anu` trecut..
Cat despre poze.. cred ca am vazut cateva din ele si unele sunt destul de reusite oricum ssa nu crezi ca sunt un idiot si sa nu recunosc ca sunteti peste multe galerii de div A gen sportul.. national.. apullum .. si ar mai fi cred..
sincer cred ca as vrea sa ramaneti in A doar in cazul in care promovam si noi in primul rand pt cele 2 meciuri cu stadioanele pline si in al 2 a rand sa fie mai multe ekipe din moldova in prima liga.

hamsterutz
13th October 2004, 14:42
pai inainte moldova avea cele mai multe echipe in A, acuma daca nu ma insel alea din bucuresti sunt cele mai multe.
sa iti zic ceva noi cand am fost prima data la vaslui in div B atunci la voi acas nu ne asteptam la asa prmire (ma refer la injuraturi alea alea), ba uni chiar doreau o colaborare intre galerii. dar dupa priimirea aia s-a dus la vale totul se pare ca voi eratzi suparatzi ca v-am furat promovarea in B. oricum ti-am zis nu ne asteptatm. de fapt v-am si aplaudat, numai la sf v-am injurat si noi. ca nu mai puteam de nervi, sa arbitrezi intr-o singura parte si in min 90 sa dai penalty. si porumboiu a mai avut tupeu sa zica ca l-au furt arbitri. ma rog. oricum atzi avut si ghinion cu carul atunci, daca nu ma insel vreo 3 bare :). dar arbitraju a fost penibil om dat afara in min 15 pt trageri de timp, asa ceva nu am mai vazut. si ni s-a mai dus pe tava si portaru in min 9 parca. oricum a fost un meci de pe care n-am sa-l uit niciodata si o deplasare superba pe langa cea de la onesti, braila si moinesti.
bafta sez asta, eu am zis de la inceput ca ceahlaul nu promoveaza, dar pe principala candidata am dat-o braila, acuma vedetzi voi ce facetzi!!!

OXz0n3
18th October 2004, 19:36
acu sa vedem.. drumul e lunf.. oricum voi sunteti rivalii nostri... indiferent ca o sa fiti in serie b..c..d..a..

hamsterutz
20th October 2004, 21:57
sterge rpd cuv ala nu ca ma deranjeaza dar iei ban :D :headbang:

raducubengosu
19th February 2005, 23:52
deocamdata nu ai ce zice despre noi....noi suntem in A noi in ultima saptama v-am batut de 2 ori...asea ca ciocu mic :rosu:

cap^B-S
9th March 2005, 20:00
bai hamsterutz ce dreq ai ce te tot lauzi tu atata ca omori tu pe cineva. ia si te omoara pe tine bai jegule, ce tetot lauzi ca daca ne prinzi chiar asvrea sa ne intalnim casa vad ce tare esti tu ca vadca tare te mai lauzi tu, cred ca esti "ultras" de calculator futu-tii morti mati ca vam datclasa la galerie defiecaredata candam fost la iasi bai *****ule. Brigada Suprema 4EVER

F|aViuS
11th March 2005, 14:54
ce clasa le-ati dat ma? uiti ce coregrafie au avut iesenii la meciul cu voi? pe voi nu vam vazut cu nimic special, doar ca erati multi si prosti..., dar asta vede toata lumea... :degete: :ciocan:

dan-dan
14th March 2005, 08:44
MIDIA NAVODARI - fc.vaslui 2-1

Bravo vasluieni! Tineti-o tot aşa! :degete:

cap^B-S
15th March 2005, 18:22
bai dan-dan da tu mare prost mai esti.bai flavius intra pe www.galben-verzii.as.ro dar nu cred ca vrei tu sa intri acolo ca vor fi in maximum 2 saptamini poze si cu voi. pa si ne vedem la piatra.Brigada Suprema 4EVER

F|aViuS
17th March 2005, 11:04
cum spui tu! ne vedem la piatra!!!

Cat despre meciul de la navodari, tineti-o tot asa!!!
inca vreo 2-3 din astea si gata vasluiul!!!

ANTI TARANI, ANTI VASLUI!!!

OXz0n3
19th March 2005, 18:52
bai dan-dan da u vad ca esti cam pe toate forumurile nu ai ce face altceva decat sa ne plictisesti cu inteligenta ta vezi poa` te torn la patron ca stai mai mult pe net decat sa`ti faci treaba pe care tre sa o faci..
Si pt ala din neamt esti penibil.. esti mai taran decat toti tarani care exista si asta ti`o pot spune in fata multi dintre fanii echipelor din bucuresti care au venit la piatra-neamt si sa vii sambata la meci sa vezi ce inseamna sa fii alaturi de o echipa si sa faci tot ce depinde de tine ca echipa sa castige.
Sper sa vii ca o sa ai multe de invatat.. in rest succes in padure..:D

dan-dan
19th March 2005, 23:36
bai dan-dan da u vad ca esti cam pe toate forumurile nu ai ce face altceva decat sa ne plictisesti cu inteligenta ta vezi poa` te torn la patron ca stai mai mult pe net decat sa`ti faci treaba pe care tre sa o faci..
..:D

Măi paisane să ştii că eu sunt patronul meu! Capisci ! :headbang: TURNĂTORULE :degete:
Aşa că mergi liniştit cu vacile la păscut, şi vezi să nu calci īn vreo balegă, că şi aşa pute a grajd pe forumurile unde apăreţi voi ăştia din satul vaslui :ok: :jerk:

hamsterutz
21st March 2005, 00:30
bai hamsterutz ce dreq ai ce te tot lauzi tu atata ca omori tu pe cineva. ia si te omoara pe tine bai jegule, ce tetot lauzi ca daca ne prinzi chiar asvrea sa ne intalnim casa vad ce tare esti tu ca vadca tare te mai lauzi tu, cred ca esti "ultras" de calculator futu-tii morti mati ca vam datclasa la galerie defiecaredata candam fost la iasi bai *****ule. Brigada Suprema 4EVER
ba asta nascut la eprubeta!!! ai invatat la liceul C.F.R.? nu de alta mosu da ai fatza de impins vagoane. ce bataie ma? ce ma freci la mel cu bataia? voi stitzi ce-i aia? iesi ma da-te drq de tupeist ia si masoaratzi cuv sa nu ma iau de stramosi tai!!! ia ex de la oxzone, acuma vb frumos da tu nu ai sa te ridici de la gradul de coada vacii!!!

dan-dan
26th March 2005, 17:09
Felicitari FC Vaslui!
Dupa victoria de azi, de la P.Neamt, cred ca la toamna ne vedem in Divizia A. :ok:

hamsterutz
27th March 2005, 00:22
yep i thing so too

OXz0n3
28th March 2005, 17:45
Multumesc pt felicitari desi par a suna ca o ironie da` nu e nici o pb si eu v`am felicitat cand ati castigat impotriva stelei si la fel o voi face dak o sa invingeti pe dinamo. Ar fi frumos sa ne intalnim ca sa va putem bate sa ne revansam pt cele 2 promovari furate si sa va aratam din nou cine face "legea" in tribune.

dan-dan
28th March 2005, 23:18
Multumesc pt felicitari desi par a suna ca o ironie da` nu e nici o pb si eu v`am felicitat cand ati castigat impotriva stelei si la fel o voi face dak o sa invingeti pe dinamo. Ar fi frumos sa ne intalnim ca sa va putem bate sa ne revansam pt cele 2 promovari furate si sa va aratam din nou cine face "legea" in tribune.

Nu e ironie ci FAIR-PLAY, dar asta e o chestie care la voi in Vaslui poate acum se descoperă. (asta pt. chestia ca POLI IASI v-a "furat" 2 promovari si pt. citiva copii neīnţărcaţi de pe alte forumuri). :no: :rosu:

Iar chestia cu cine face "legea" īn tribune iarăşi e un lait motiv a celor din Vaslui. Pe deoparte e de īnţeles, aveţi acum ocazia sa ajungeţi la fotbalul mare, şi există o efervescenţă in zona voastra , dar care, īmi pare rău că trebuie să o spun duce la ceva ce seamănă cu DELIRIUM TREMENS.
oX-ule să stii că a trecut mult timp de cānd eu cāntam īn galerii, si mă refer nu numai la galerie la fotbal, ci si la handbal ( TEROM IAŞI -īţi spune ceva?) la volei (PENICILINA IAŞI - idem). Aşa că īl las pe "hamsterutz" să se contreze cu tine. :ok:

hamsterutz
29th March 2005, 00:55
Multumesc pt felicitari desi par a suna ca o ironie da` nu e nici o pb si eu v`am felicitat cand ati castigat impotriva stelei si la fel o voi face dak o sa invingeti pe dinamo. Ar fi frumos sa ne intalnim ca sa va putem bate sa ne revansam pt cele 2 promovari furate si sa va aratam din nou cine face "legea" in tribune.
aici m-ai ranit in orgoliu :). stii ca eu te respect si va respect si galeria pt un oras micutz suntetzi buni da nu facetzi legea :). o sa vedetzi eu chiar vreau sa promovatzi, personal iti spun ca ma ocup de coregrafie !!! si o sa te miri. de anu asta galeria s-a schimbat mult, nu mai este asa cum o stitzi voi si o sa vedetzi asta, iar pt mai multe detalii suna-l pe corsicanu care dupa meci a zis ca bai frate 200 de oameni si darmatzi stadionu ;). problema la noi e ca in deplasare vin mai multzi ca acas, asta nu pot sa-mi explic, dar oricum cu voi vom fi 2000 :) si stii bine ca nu facetzi fata la vacarmu stadionului si daca un val se porneste deja nu va mai auziti. stii ca ceea ce spun este adevarat. (asta in caz ca ai fost in vreo deplasare la iasi) oricum iti promit ca daca ne vedem in A avezti un banner cu salutari de la mine in special, il avetzi si cu ocazia amicalului dar ...daca nu s-a mai tinut asta e!!!
bafta in continuare si nu am zis-o cu ironie sa stii. stiu ca nu exista valoare in grupa aia, iar voi se pare ca suntetzi cei mai valorosi e normal sa promovatzi. acuma sper sa nu retrogradam noi sau sa vi se incurce visu voua!!!

OXz0n3
1st April 2005, 13:01
Nu am zis ca nu ati crescut ca numar cat ca si "realizari" pt ca am fost si la meciu` cu Rapid si faptu` ca ati incercat ceva cu cartoane e deja un merit ca nu ati reusit si ca ele au fost ridicate de n-ori asta e alta poveste oricum nu vreau sa par rautacios da` cel putin ca coregrafii voi nici nu ati contat in duelul cu noi ca la voi acas` canta tot stadionu` la 3-1 e de apreciat dar nu e deloc de apreciat atunci cand acelasi stadion scanda "cine e pe primu` loc , cine e pe primu` loc , steaua e steaua e" intr`un meci cu dinamo sau in meciu` cu Poli Tm "uta uta" sunt curios ce o sa se int in meciu` cu steaua. As vrea sa vad in peluza voastra numai fulare cu poli sau cu ekipe din strainatate ceea ce deja vad la Vaslui trebuie sa deschizi ochii si sa vezi ce`am realizat noi si sa recunosti ca deocamdata dominam MOLDOVA ca sa ranesc si bacauanii care au fost si au incurajat ceahlaul in meciu` cu NOI.

hamsterutz
2nd April 2005, 00:49
sa-ti mai zic o chestie, nu dominati moldova, si nu o vetzi domina niciodata, bacau? aia nu stiu ce-i aia galerie asa ca ii excludem, voi avetzi noroc ca la voi s-a bagat tineretu iar fenomenu ultras daca te uitzi se invarte in juru a varstei de 17-20 de ani.ei faza e ca la noi tineretu nu prea se baga nu inteleg de ce, insa de la inceputul returului e o alta galerie, daca imi dai adresa ta de mail promit ca-ti trimit filme si poze de la rapid si ai sa-tzi faci o parere mai buna!!!
in rest numa bine si astept un duel, fie ca o luam fie ca o luatzi fie ca e egal undeva ma doare dar despre meciu ala si despre spectacol o sa se vorbeasca mult in ziare !!!

suporter-I-S
3rd April 2005, 00:08
Sper sa va faca Braila sa dominati Moldova si anul viitor.................tot prin divizia B (ca vad ca ceahlau' a cam comis-o), ca doar nu o sa fiti voi primul sat cu echipa in divizia A

:D

hamsterutz
3rd April 2005, 09:40
Sper sa va faca Braila sa dominati Moldova si anul viitor.................tot prin divizia B (ca vad ca ceahlau' a cam comis-o), ca doar nu o sa fiti voi primul sat cu echipa in divizia A

:D
nop numa ca ala a insemnat ceva in div A, ei ....nush ce echipa o sa-si faca da la capitolu echipa is varza :D!!!

OXz0n3
4th April 2005, 17:49
:D
E parerea voastra da eu zic ca anul acesta este o echipa buna care va promova fara emotii si nu am de unde sa stiu ce o sa fie in A cu echipa asta cert e ca ne mai trebuie ceva jucatori pt div A cat despre galeria sambata mi`ai dovedit din nou ca nici nu ar trebui sa intru in discutii cu voi atata timp cat strigati ceea ce ati strigat la bucuresti in meciu` cu dinamo "steaua steaua" "gigi becali gigi becali" de altfel am avut onoarea ca la meciu` de la is cu poli tm sa fiu in galeria timisoarei si ce crezi ca mi`au spus?
Voi nici nu ar trebui sa`i bagati in seama pe astia.. uitati`va cat de penibili sunt..

hamsterutz
6th April 2005, 07:17
oki mosu cum zici tu de faza cu timisoara :) iar de faza de la dinamo am auzit si eu ca din pacate nu am putut sa merg de aceea singurul grup cu adevarat ultras s-a retras la tribuna B in semn de protest, cu craiova o sa stau impreuna cu grupul meu la A (daca obs nu am zis ca al meu e in totalitate ultras deoarece e prea mic grupu 15 oameni si .... nu e cine stie ce) daca si la acest meci va fi asa o sa ma duc la B iar din aceste 2 grupuri (mai exact magic fans si gruppo sado) o sa se faca unu. o sa vedem la anu mai bine ce si cum e treaba intre noi :P,multa bafta!!!

OXz0n3
11th April 2005, 18:34
am fost si la meciu` cu craiova ... mi`a placut la meci.. am ras f mult datorita liderulu` vostru "cea mai frumoasa manea" "unu doi stadionu` e cu noi" "si acum un anunt de facut" comedie.. zau.. PENIBIL!

narcisnicu
12th April 2005, 21:39
Da tare tantalau liderul vostru de peluza:)))) ce dreq nu a lasat pe altul sa cante la microfon?ca sa vada astia de la club cat de mult se strofoaca? mare prost.Brigada Suprema 4EVER

hamsterutz
16th April 2005, 10:00
ala nu era lideru :))). ala era unu care facea panarama. ce vrei ne distram si noi in peluza :). lideru era ala care tipa numa cu valu. oricum si mie personal mi se pare ca e o mareeeee prostie faza cu microfonu :D

OXz0n3
26th April 2005, 16:32
Nu stiu ce s`a int la meciu` cu roman dar cert e ca ne`am cam incurcat singuri si dunarea s-a apropiat la 5 pct de noi.. urmatoarele 10 zile vor decide cine va promova.
Am vazut ca si iasu` s`a incurcat cu farul acas` si avand in vedere ca vine si steaua.. nationalu` la is.. inca nu sunteti salvati.

hamsterutz
27th April 2005, 09:52
stai relax ca ne salvam, avem program mult mai usor decat al contracandidatelor. in plus avem meci acasa cu inca 2 contracandidate gloria si brasov si o deplasare usoara la bacau si indraznesc sa spun la cfr!!!
nu vad prea bine distanta doar de 5 pct dintre voi si dunarea, desi cred ca dunarea nu are forta financiara sa promoveze.
apropo ce se mai aude cu stadionu vostru? chiar sunt curios am auzit ca deabia are licenta de B. asa e? nu e ironic spus dar am vazut stadioane in A si mai jalnice ca a vostru la capitolu tribune, cum ar fi cel din alba iulia.

OXz0n3
28th April 2005, 13:49
Poi.. dak o sa va salvati si cum noi o sa promovam o sa vezi ce stadion se face.. acum e in constructie.. da oricum nu o sa ne facem de ras.. kiar o sa fim mult peste alte stadioane.

suporter-I-S
28th April 2005, 14:37
Sper ca anul viitor sa fiti multi pe stadionul Dunarea din Galati daca vreti sa vedeti meciuri de divizia A. Fara suparare!!! :evil: :evil: :evil:

hamsterutz
30th April 2005, 09:52
ar fi misto sa vina sa-i puna sa joace la iasi :D!!!

OXz0n3
3rd May 2005, 14:41
:) nu as accepta niciodata asa ceva.
Voi ati acceptat sa jucati la noi.. si kiar ati facut cand erati in B.

hamsterutz
7th May 2005, 07:07
nu-mi aduc asta aminte da in fine. de cate ori sa-tzi zic eu, noi nu avem nika cu voi, voi avetzi cu noi :)!!!

dan-dan
10th May 2005, 00:27
FELICITARI FC Vaslui, pt. promovare !

Ne re-VEDEM in divia A


HEIL POLI IASI

MIT GOTT UND POLI IASI

irriducibile_01
10th May 2005, 00:40
felicitari vasluiului shi bine ai venit in div.A !

hamsterutz
11th May 2005, 07:31
felicitari deabia astept la anu meciul :)

OXz0n3
13th May 2005, 16:10
:D
Si crezi ca ma intereseaza dak ai ceva cu noi nu ma intereseaza eu va urasc si cum va prind va rup cu bataia.

dan-dan
13th May 2005, 21:00
:D
Si crezi ca ma intereseaza dak ai ceva cu noi nu ma intereseaza eu va urasc si cum va prind va rup cu bataia.


TU CHIAR ESTI TARAN COCLIT ! :ciocan:

Nu stii ce e FAIR-PLAY-ul, buna-crestere si bunul-simt! :rosu:

SILA DE "untermenchen" ca tine ! :jerk:

MIT GOTT UND POLI IASI


HEIL POLI IASI

OXz0n3
16th May 2005, 19:23
vb cu altcineva... nu ma cobor la nivelu` tau.

hamsterutz
28th May 2005, 08:55
:D
Si crezi ca ma intereseaza dak ai ceva cu noi nu ma intereseaza eu va urasc si cum va prind va rup cu bataia.
=))) bine tata ai fi si tu un van damme crek da fereasca d-zeu sa te prindem noi primi :).

mirricel
31st May 2005, 08:35
mai dan-dan mai lasa-ne...

Hard
31st May 2005, 22:23
s-au enervat moldovenii

mirricel
1st June 2005, 05:34
mai seby cum poti sa tii cu steaua?Cu steaua nu tine nimeni...

hamsterutz
3rd June 2005, 10:26
banuiesc ca si tu esti ramar nu? :D

OXz0n3
3rd June 2005, 14:13
hamsterutz nu ai alta treaba? latri cam mult p`aci..

raducubengosu
3rd June 2005, 17:06
Ne vedem la anu' in A. Dc echipa se cheama F.c. Vaslui?? trebuia sa se numeasca Porumboiu....oricum aveti mare noroc de el

panDUR
3rd June 2005, 20:37
Pandurii saluta promovarea celor de la FC Vaslui in divizia A. Ne vedem la toamna.

GeKuRA
5th June 2005, 23:23
eu chiar nu inteleg ce se rup Vasluienii asa ... Iasenii chiar nu prea au nimic cu ei ... probabil ca se oftica ca i-am lasat in urma de fiecare data.

si... ala care era cu prinsu cu bataia, ia si prinde si te mai du pe la scoala si te mai educa oleak, tu si cu juma de Vaslui, ca pana acu numai tzaranisme am vazut de la voi:no:... mai cizelati-va baieti ca tara geme.

Felicitari pt. Promovare, chiar ma bucur ca nu pica niciuna din Moldova si pe deasupra mai si vin. Mai usor pt. deplasari, mi-a placut de voi cand ati venit la Iasi cand eram si noi in B...:D:ok:
Va doresc sa va mentineti cat mai mult in div. A si sa dati totusi dovada de FAIR-PLAY !:ok::ok:

mirricel
6th June 2005, 13:44
mai raducubengosu fiecare echipa are pe cineva in spate.....se pare ca tu ai ceva cu F.C. Vaslui.....pentru toti dusmanosiii....nu aveti ce face,Vasluiul este in A si o sa va bata echipele favorite asa ca sa muriti de ciuda
Forza Vaslui

mirricel
6th June 2005, 13:46
raducubengosu de ce zapada este alba?

raducubengosu
6th June 2005, 14:15
Eu personal nu am nimic cu voi...e un pas inainte pt Moldova si intrarea voastra in A. E prima promovare a voastra??(nu va cun prea bine ist clubului). Stiti foarte bine ca voi ati inceput-o,,,,eram la meci in Vaslui..ne-ati batut in min 90 dintr-un penalty si cand sa plecam noi ati mai si venit sa strigati m*** Iasu m*** iasu m****. si cam de atunci a pornit totul....la voi anu trecut la fiecare meci ne injurati(parca jucati cu noi)ce treaba aveam noi cand voi jucati cu alte echipe?? :)

GeKuRA
6th June 2005, 17:28
da ... tin minte ca si pe la Suceava cand ati fost suporterii Vasluiul a strigat impotriva Iasului ... la noi pe stadion nu s-a intamplat niciodata asta... ne vedeam de incurajat echipa favorita .. pe cand voi, NU !!! ce sa mai zic ... ce fel de comportament e asta ?!

hamsterutz
7th June 2005, 08:51
auzi ma mirricel da tu din ce pana mea esti facut? laba expirata sau ce drq. ia vezitzi de treaba ta ca ma nervezi.
nu va mai spargetzi in figuri galerie de 12 ani, hai basti acas !!!

mirricel
7th June 2005, 12:52
Hamsterutz de ce draci esti asa prost?Nu stii sa vb frumos?Si ce am zis de te "nervez"?12 ani ?sincer la 17 ani cati ai tu.. copchil prost... e normala gandirea pe care o ai...mai spuneai ca Vasluienii sunt aia care vb urat si injura....da-i drumu...vezi ca ai de dat un bac nu ne mai plictisi cu mentalitatea ta
Forza Vaslui

mirricel
7th June 2005, 12:57
si apropo galeria aia de 12 ani abia astepta sa te intalneasca....

mirricel
7th June 2005, 12:58
......si mai eshi'n mazga mea de nenorocit

OXz0n3
7th June 2005, 14:07
:)

raducubengosu
9th June 2005, 18:12
gata mai...nu va mai certati

mirricel
10th June 2005, 21:51
pai io nu am vrut sa ma cert cu nineni dar daca el a confundat forumu' cu strada...

vlad1607
14th June 2005, 15:15
pot sa zic ca ma bucur ca a promovat Vasluiul pt ca merg la meci cand vine DINAMO :D

pashpa
14th June 2005, 15:42
Da felicitari Vasluiului pt promovare. Nu stiu unde o sa ma impart. Acum pot sa ma duc pe doua stadioane din 2 localitati diferite despartite de doar 70 Km. O sa fie frumos oricum.Si poate nu va fi nici una (Poli Iasi,FC Vaslui) din cele 2 ce retrogadeaza la anul.

OXz0n3
15th June 2005, 18:21
Cu siguranta nu va fi FC Vaslui..

hamsterutz
16th June 2005, 10:47
bai parasutelor eu fac ceva pe toata galeria voastra, inafara de narcisnicu care e singuru vasluian pe care-l respect.
si daca asteapta sa ma int ce? am sa ma ascund sau ce? nu mai fitzi asa periculosi ca nu e bine. si nush ce drq cautati voi in A da in fine, probabil de mancare....

narcisnicu
16th June 2005, 21:31
cap^B-S: mai baietii, gata nu va mai certati pe forum, cand o sa va intalniti o sa va omorati intre voi si cu asta basta,care va fii mai bun sa castige..... MIRICELL, OXz0n3 lasatilai in pace pe hamsterutz...
RADICAL

mirricel
19th June 2005, 12:24
doamne cata dusmanie prosteasca este in iesenii astia.....de ce sa nu fim ma in A?cautam de mancare.....doamne ce replici...se vede ca inca te mai chinui cu liceu'....grow up!!!

hamsterutz
20th June 2005, 07:57
hai pa la revedere.
va urez un parcurs cat mai lung in A, e frumos ce a realizat Porumboiu acolo, bv lui. ne vedem la anu. mirricel tu maturizeaza-te eu am facut-o de mult ;).

panDUR
21st June 2005, 11:46
Un troleu numit dorinţă
Maria Andrieş


Vasluienii vor să atragă atenţia cu orice preţ
Vasluiul are un semafor, un supermarket, un ceas electronic stricat, un bulevard, o linie de troleu, o statuie a lui Ştefan cel Mare şi o echipă īn Divizia A. Nu-i mai trebuie decīt aeroport, după cum credea un candidat la primărie.

Stadionul se află īn vale, īntre Sala Sporturilor şi ruinele cetăţii lui Ştefan. Īn deal, īn capul scărilor care coboară spre arenă, o femeie din bronz aleargă pe loc, ţinīnd īn palmă un atom cu orbite de fier forjat. Atomul are un nucleu din aliaj inoxidabil. Miezul de metal dispare periodic, după care e īnlocuit cu unul nou şi se restabileşte ordinea universală. Tatăl meu inginer era responsabil, printre altele, cu īnlocuirea nucleului.

La prima vedere, oraşul nu s-a schimbat mai deloc după '89. S-au ridicat nişte sedii de bănci, nişte ANL-uri, s-au terminat nişte blocuri. Īn fosta Casă a Cărţii s-a deschis un bar cu jocuri electronice. Adevărul e că s-a schimbat totul, la fel ca īn orice zonă industrializată forţat de comunişti. S-au īnchis fabrici. Oamenii, tineri, bătrīni, au plecat pe capete la muncă īn străinătate. Familii īntregi s-au strămutat la sat ori īn alte oraşe cu mai multe bulevarde şi mai multe şanse. Nucleul a dispărut şi el, nu mai e cine să-l īnlocuiască. Femeia de bronz īntinde acum trecătorilor un mic univers schilodit.

Lui Porumboiu īi va fi greu să-i convingă pe bărbaţii din Vaslui să vină la meciuri. Īn primul rīnd, ar trebui să-i convingă să se īntoarcă īn ţară. Īn al doilea rīnd, vasluienii rămaşi la vatră se duc īn week-end la sapă, nu la stadion. Şi cu ei trebuie dusă muncă de convingere. Īn al treilea rīnd, e greu de crezut că febra fotbalului va īnvinge panica disponibilizărilor.

(C) Gazeta Sporturilor

hamsterutz
22nd June 2005, 00:27
=)))))))))) no comment =))))))))) si e si de la voi din oras :D :))))))))))))))))))))))

pashpa
22nd June 2005, 03:41
Ooooooooooooo.da ce discutii pe acest thread!!! Cred ca FC Vaslu va face o figura frumoasa in A! Dar mai bine vom rade la urma cum zice proverbul:D!!!!!!!!!

panDUR
22nd June 2005, 08:13
Teroristul
Cătălin Ţepelin


Adrian Porumboiu īncearcă să timoreze ziariştii care scriu articole incomode despre FC Vaslui

Episodul 1. Gazeta a aflat luni că, īn toamnă, Adrian Porumboiu le-a promis jucătorilor săi dublarea salariilor īn caz de promovare. Ei semnează acte adiţionale la contracte, īnsă hīrtiile n-au fost īnregistrate la FRF. Fotbaliştii au intrat īn "A", dar bonusurile promise n-au mai venit. Porumboiu e sunat pentru a oferi o declaraţie oficială. Cere să i se spună sursele care au dezvăluit acest lucru. E refuzat. De aici īncepe circul.

Episodul 2. Aşa cum face de fiecare dată cīnd este protagonistul unui subiect delicat, Porumboiu apelează la mijloace similare cu cele folosite de Securitate īnainte de '89. Dacă ar fi faţă-n faţă cu ziaristul, probabil i-ar pune şi lanterna īn ochi. Aşa, "se rezumă" la presiune psihică de la distanţă. Sună pe telefonul jurnalistului din 10 īn 10 minute, promite răzbunare, īnjură, ţese scenarii a căror victimă este chiar el, ameninţă. Cu bătaia, cu demiterea, cu silenzio stampa. Calvarul ţine ore īn şir.

Episodul 3. Aşa a păţit luni seară corespondentul Gazetei īn Vaslui, Cristi Lapa. A fost torturat psihic de Porumboiu mai bine de 3 ceasuri. Zeci de apeluri telefonice, īnjurături. "Dacă te prind, te strīng de gīt. Ai interdicţie la stadion, n-ai voie să mai vii pe-acolo!". Fostul arbitru credea că Lapa furnizase informaţia ce urma să apară īn Gazetă. S-a īnşelat.

Epidosul 4. A doua zi dimineaţă, ziaristul a mers la stadion, pentru a vedea īn ce stadiu sīnt lucrările de modernizare. Poliţia Comunitară i-a interzis accesul! "Aşa a zis domnu' Porumboiu!", i s-a transmis. Abia după intervenţia viceprimarului jurnalistul şi-a putut face meseria, aceea de a-i informa pe cititori despre starea arenei, proprietate a municipalităţii.
Următoarele episoade. "Teroarea" lui Porumboiu a continuat īnsă. Aşa cum se va īntīmpla de fiecare dată cīnd presa nu va īnchina ode conducătorilor de la Vaslui.

Să nu faci ce face popa
Una dintre persoanele contactate de Gazetă pentru a afla amănunte despre nemulţumirile fotbaliştilor vasluieni a fost Ioan Sdrobiş, antrenor al echipei īn toamnă. "Dom'le, eu nu ştiu nimic! Da' sun acu' un jucător, aflu exact ce şi cum şi revin cu un telefon imediat", promite cel căruia i se spune "Părintele". Ce face Sdrobiş? Īn secunda următoare īl contactează pe Porumboiu şi "toarnă" tot! Nu trece un minut şi reporterul care īl chestionase pe tehnician e sunat chiar de Porumboiu: "De unde ştiţi, dom'le, că sīnt jucătorii nemulţumiţi?".
--------------------------------------------------------------------------------



--------------------------------------------------------------------------------

Şi fostul manager e duplicitar
Tactica folosită luni de Sdrobiş a fost preluată ieri şi de Dragoş Iftime, fostul manager al Vasluiului. "Da, o parte din jucători au semnat acele anexe financiare despre care aţi scris īn Gazetă", a fost prima sa declaraţie. După cīteva minute, a "īntors-o": "Toate contractele au fost īnregistrate la FRF şi, din ce ştiu eu, toate datoriile către jucători au fost achitate". Şi Iftime l-a sunat pe Porumboiu să-l informeze despre īncercările ziariştilor de a afla informaţii.

Cum decurge o zi obişnuită pentru un ziarist care scrie despre FC Vaslui
ora 14:00 - află o ştire incomodă pentru conducere
ora 14:10 - īl sună pe Adrian Porumboiu, pentru a obţine o reacţie oficială. Obţine doar o dezminţire. Urmează minute īntregi de reproşuri, ameninţări voalate sau directe.
ora 14:30 - ia o pastilă de Distonocalm
ora 14:35 - e sunat de Porumboiu: "Dacă nu-mi spui de unde ştii, o să ai probleme!". Īncă 10 minute de tortură psihică
ora 14:45 - sună la o agenţie de turism: "Vă rog să-mi rezervaţi o cameră de hotel la munte, am nevoie de cīteva zile de linişte"
ora 14:50 - e sunat iar de Porumboiu: "Nu se poate să scrieţi aşa ceva! Vreţi să faceţi rău acestui club? Aveţi ceva cu mine?"
ora 15:00 - īşi pune cīteva comprese cu apă rece pe frunte
ora 15:05 - Porumboiu insisă: "Haideţi, vă rog, spuneţi-mi cine v-a zis ştirea! Aaaa, nu vreţi? Bineeee!". Alte ameninţări
ora 15:25 - exasperat de avalanşa de reproşuri şi ameninţări, īnchide telefonul
ora 18:00 - deschide telefonul. Are 15 apeluri pierdute, toate de la Adrian Porumboiu
ora 18:05 - Porumboiu sună iar. "Umblaţi numai cu dezinformări! E clar, vreţi să distrugeţi imaginea clubului şi pe a mea!".
ora 18:30 - īncă un Distonocalm
ora 19:25 - Porumboiu revine: "Bine, dom'le, scrieţi ce vreţi. Oricum vă dau īn judecată!". Īncheie cu cīteva īnjurături.

Calvarul nu se termină o dată cu ziua de lucru. Telefonul sună pīnă spre miezul nopţii. Şi totul se reia a doua zi.

Stăpīnul judeţului
Adrian Porumboiu este singurul milionar īn dolari al judeţului Vaslui. Conform Top 300 Capital, fostul mare arbitru e pe locul 43 īntr-un clasament al celor mai bogaţi romāni. Are o avere cifrată la 55-60 de milioane de dolari, principala sa afacere fiind agricultura. El deţine peste 40.000 de hectare de teren agricol, majoritatea suprafeţelor fiind luate īn arendă. Porumboiu este acţionar la societăţile Comcereal Vaslui, Agrocomplex Bīrlad, Comguard Vaslui şi Comprest Vaslui, e proprietarul fabricii de ulei Ulerom SA Vaslui, al fabricii de lapte Ilvas Vaslui şi al fabricii de pīine Mopan Suceava. Finanţatorul nou-promovatei mai are īn proprietate mori, silozuri, 36 de ferme şi 136 magazine īn toată Moldova, plătind anual impozite de peste 280 de miliarde de lei. Influenţa lui īn judeţ este imensă.
--------------------------------------------------------------------------------



--------------------------------------------------------------------------------

Replica lui Porumboiu
Finanţatorul grupării moldave a trimis ieri un drept la replică, īn care se scrie: "Eu ştiu foarte bine ceea ce am promis jucătorilor de la FC Vaslui şi mi-am onorat ABSOLUT toate obligaţiile financiare promise. Nu le-am promis nici un bonus de promovare, ci prime foarte mari de 500, 1.000, 3.500 USD pe care le-au primit după fiecare joc. Pentru a vă convinge că spun adevărul, sīnt de acord ca, dacă vreun jucător de la FC Vaslui susţine că eu i-am promis nu ştiu ce bonusuri sau ce majorări de contracte şi nu m-am ţinut de cuvīnt, să-i achit pe loc orice sumă. Fac parte dintr-o categorie de oameni pentru care onoarea este mult mai importantă decīt orice sumă de bani".

"A mă acuza de lucruri care nu-mi stau īn caracter nu este altceva decīt o īncercare de a mă discredita şi normal că nu pot fi de acord cu aceste practici"
Adrian Porumboiu

"Titlul articolului de marţi a fost «Probleme la Vaslui». Acestea există cu adevărat, dar ele nu se referă la promisiuni neonorate de mine"
Adrian Porumboiu



22 iunie 2005
Gazeta Sporturilor

GeKuRA
22nd June 2005, 19:13
doamne cata dusmanie prosteasca este in iesenii astia.....de ce sa nu fim ma in A?cautam de mancare.....doamne ce replici...se vede ca inca te mai chinui cu liceu'....grow up!!!
nu generaliza , te rog... :ok: :ok:

raducubengosu
23rd June 2005, 02:27
mai multa e in voi...fiti siguri de asta...noi nu avem nimic cu voi(nu aveam nimic cu voi) si voi stiti bine ca totul a inceput de la voi...asea ca ....

sarmak
26th June 2005, 15:30
care voi si care noi ?? :D:D :P:P

hamsterutz
27th June 2005, 08:48
e din iasi iti zic eu :P

OXz0n3
27th June 2005, 19:33
NOI peste voi ... clar Doar pt NOI!

hamsterutz
29th June 2005, 09:49
ma daca esti pe invers nu-tzi exprima parerelie si dorintele pe acest theard te rog eu ;) mai sunt si copii mici care citesc, aia de pe la voi din galerie.

sarmak
29th June 2005, 16:41
NOI peste voi ... clar Doar pt NOI!
nu prea inteleg ce vrei sa zici, mai ales la partea a 2-a :mda:

abia astept meciul cu Vasluiul .... din deplasare :evil: :evil: :evil:
FORZA POLI IASI !!!

/OLE/ /OLE/ /OLE/

hamsterutz
30th June 2005, 00:16
ti-am zis probabil batea un apropo in leg cu orientarile sale sexuale :D

Paul
30th June 2005, 00:18
Ooooooooooooo.da ce discutii pe acest thread!!! Cred ca FC Vaslu va face o figura frumoasa in A! Dar mai bine vom rade la urma cum zice proverbul:D!!!!!!!!!

o sa fie lupta mare in Moldova pentru evitarea retogradarii

3 super echipe : Bacaul , Vasluiul si Iasiul.

OXz0n3
30th June 2005, 14:18
Mai ai mult de asteptat pan` la anu` la sf campionatu` cand va vom trimite in div B.. ce frumos va fi!

GeKuRA
30th June 2005, 21:38
esti nebun OXz0n3...
in loc sa te bucuri ca ai unde sa mergi in deplasari cat mai aproape ... eu nu-mi doresc sa cada Vasluiul ... dar ce sa ceri de la un Vasluian. :no:

SHAMMY
1st July 2005, 17:19
Astăzi, la sediul LPF, s-a procedat la alcătuirea programului competiţional pentru ediţia 2005-2006 a Diviziei A. Pentru a patra oară īn ultimii cinci ani, Rapid debutează pe 6 august (dată care poate fi īnsă modificată) cu un joc, īn deplasare, īn compania unei echipe proaspăt promovate pe prima scenă. Īn 2001 a fost UMT, īn 2003, FC Oradea, īn 2004, Politehnica Iaşi, iar acum, īn 2005, īn calea Rapidului a ieşit formaţia apărută īn premieră pe scena Diviziei A, FC Vaslui! Cu menţiunea că derbyurile cu Dinamo şi Steaua sunt programate īn etapele 7 şi, respectiv, 10, iată adversarele din tur ale Rapidului, īn ordinea disputării meciurilor: FC Argeş (acasă), FC Naţional (deplasare), „Poli” Timişoara (a), Oţelul (d), Pandurii Tg. Jiu (a), Dinamo (d), Politehnica Iaşi (a), FCM Bacău (d), Steaua (a), Farul (d), Gloria Bistriţa (d), CFR Cluj (a), Sportul (d) şi Jiul Petroşani (a). Ultima etapă se desfăşoară pe 3 decembrie. Īn sezonul de toamnă sunt programate şi trei etape din Cupa Romāniei: şaisprezecimi (21 septembrie), optimi (26 octombrie) şi sferturi (6 decembrie). Antrenorul Răzvan Lucescu a declarat pe marginea programului prezentat mai sus: „Meciul din prima etapă, de la Vaslui, poate constitui pentru noi un avantaj, prin prisma lipsei de experienţă a adversarului, apărut īn premieră pe prima scenă, dar şi un dezavantaj, dacă luăm īn calcul, şi trebuie să o luăm, atmosfera de entuziasm uriaş al publicului, care va exista cu siguranţă. Iar asta va da un plus de motivaţie echipei gazdă. Noi avem o experienţă asemănătoare trăită īn vara trecută, la Iaşi, unde ne-am impus cu destule emoţii. Programul pare accesibil pentru noi, mai ales că derbyurile cu Steaua şi Dinamo, ca de altfel şi jocul direct dintre ele, apar ceva mai tārziu, şi asta poate fi bine īn ideea menţinerii suspansului pānă către finalul campionatului. Acest lucru oferă perspectiva unei lupte echilibrate, care poate să dea şi spectacolul dorit de opinia publică”. :drak: :evil:

SHAMMY
1st July 2005, 17:23
:rolleyes: Deja Cineva Din Conducerea Administratica A Echipei Fc Vaslui A Indicat Si Scorul Final 2-1 Pt Vaslui. Va Intreb Eu Oare , O Echipa Nou Promovata Va Avea Oare Forta Sa Produca O Surpriza Din Prima Etapa Conta Unei Forte Din Fotbalul Romanesc ?

SHAMMY
1st July 2005, 17:28
[/DarkRed][quote] [/7]FORZZA RAPID www.forzzarapid.ro www.inferno.as.ro

SHAMMY
1st July 2005, 17:32
ramane de vazut !!!!! nu uitati sunte-ti prea mici pt un fotbal asa mare FORZZA RAPID !!!! sper sa ne vedem si la anul in div A !!! BAFTA VASLUI!!!

hamsterutz
2nd July 2005, 09:34
hai gata umflate in alta parte in pene ....

GeKuRA
7th July 2005, 19:32
VASLUIENI !!!
va astept la IASI tot asa ca in B, sa fiti in numar mare si sa facem impreuna spectacol si la noi si la voi ... :ok: :ok: :ok:
pana acum ati fost cea mai frumoasa GALERIE pe care am vazut-o la IASI, nici una din div. A nu s-a ridicat la nivelul vostru.

dar ... cel mai important: HAI SA FIM FAIR-PLAY si sa ne RESPECTAM UNII PE ALTII !!!

SUCCES FC VASLUI si POLI IASI !!! :D /OLE/
MOLDOVENI... sa fim uniti ! :ok: :ok:

hamsterutz
9th July 2005, 09:07
de cand vreau eu asta, dar ei no sa vrea niciodata :)

OXz0n3
9th July 2005, 20:22
Clar Niciodata!

vlad1607
9th July 2005, 20:50
de ce niciodata?

OXz0n3
11th July 2005, 18:06
Din infinite motive..

GeKuRA
11th July 2005, 18:49
daca noi nu avem nimik cu voi ... voi ce aveti cu noi ?! ... am impresia ca sunteti niste frustrati...

OXz0n3
12th July 2005, 20:44
Nu ma intereseaza dak aveti voi ceva cu noi.. pur si simpu NOI va URAM!

GeKuRA
12th July 2005, 21:26
un motiv ceva nu dai si tu ...
cunosc multi vasluieni si nu l-am vazut pe niciunu sa-si manifeste ura fata de mine..
spune si tu ce te-a facut sa ne urasti asa, ca nu prea intelegem...
sa ne scuzi daca V-am gresit cu ceva...:ok:

hamsterutz
13th July 2005, 18:56
tu cun, eu am si rude :), si nu putine :)

narcisnicu
14th July 2005, 13:10
mai ce motive vrei....
va uram si gata.
pentru orice vasluian cel mai important meci daca il intrebi pentru el e cel cu iasu', nu e nimica mai important pentru noi decat acest meci, putem sa si retrogradam,numai sa va batem.... poate si la propriu si la figurat

GeKuRA
14th July 2005, 14:29
voi ori sunteti aceeasi peroana si sunteti clone, ori toti vasluienii sunt...;)

hamsterutz
16th July 2005, 18:51
hmmm nu e chiar asa narcis e mai de treaba

raducubengosu
19th July 2005, 14:20
da acu 2 sau ani cand am fost la Vaslui...soo....dupa meci aia fiecare aveau cate 2-3 pietre in mana si aruncau in noi. Si motivul pentru care vasluienii ne urasc este acela ca ei nu s-au ridicat NICIODATA la nivelul nostru si oricine are ciuda pe cineva mai bun!

narcisnicu
21st July 2005, 12:48
dar eu ca find un suporter care a fost la meciul ala, si mai sunt si din galerie nu stiu nimica ca sa se fi intamplat asa ceva, ca aveau cate 2-3 pietre in mana fiecare vasluian....si daca aveau ce? ati avut vreun geam spart? voi ati fost 5 autobuze la noi acasa.....noi de la vaslui am fost 17 autobuze
nu inteleg ce "nivel" ca ce ca sunteti un oras mai mare .....penru ca sunteti centru universitar...si jumatate dintre studenti sunt vasluieni
ca intotdeauna ati umblat cu mismasuri.... cand am jucat pentru divizia B acuma vreo 4 ani na-ti umblat la jucatori, ati vb cu strungariu de nu mai dause bani la jucatori ca a fie panarama in echipa.....
acuma 2 ani pentru a intra in A ati umblat iar la jucatori, sa bagat si familia sturza pentru voi.... primarul nechita sa bagat....cu psd
de ce sa nu aiba ciuda lumea pe voi daca de fiecare data nea-ti furat

hamsterutz
22nd July 2005, 01:37
faza cu familia sturza si psd e tare, no comment, propun sa ne retragem de pe forumul asta ca deja se ajung la aberatzi, si da am fost 5 autobuze dar gandeste-te ca intre noi si voi nu era riv in B :) era prima etapa speram sa castigam usor meciul era abia promovata dar na porumboiul la castigat pe teren iar incompetenta stafului tehnic a lu poli vi la facut cadou dupa faza cu branetz!!! deci riv a fost deabia in retur cand ne bateam la promovare :). deci zic eu ca 5 autobuze la un meci cu o nou promovata in prima etapa e ceva :). sa vedem acum, anu asta ce sa iasa, desi cred ca o branza pt ca jucam acas prima data si apoi la voi!!! ramane de vazut

Heraklis
23rd July 2005, 20:39
Daca Se Permite A Se Scrie Asa Ceva Pe Aceasta Pagina ,din Partea Unora Care Nu Au Nimic Cu Fotbalul Iar Pe La Biserica Nici Nu Calca , Apoi Stimabililor Puteti Sa Inchideti Acest Forum ,pur Si Simplu.

raducubengosu
25th July 2005, 22:44
Oricum eu la meciul ala am venit cu trenu si am plecat cu autobuzul...si in trenu ala erau suporteri de-ai nostri cu esarfe alea alea...referitor la "pietre" ...nu erau aruncate in autocare ci in noi cand eram in peluza. Ce s-a scris pe aceasta pagina ???(sa stim si noi motivul pt care sa inchidem forumul :evil: ) :ok:

GeKuRA
25th July 2005, 23:05
Daca Se Permite A Se Scrie Asa Ceva Pe Aceasta Pagina ,din Partea Unora Care Nu Au Nimic Cu Fotbalul Iar Pe La Biserica Nici Nu Calca , Apoi Stimabililor Puteti Sa Inchideti Acest Forum ,pur Si Simplu.
fugi la somn ca se stinge lumanarea ...
...a ... nu mai abera atata ca esti pe alaturi tare ...
unde vezi ca nu se discuta despre fotbal ?! fotbal, suporteri, ne-suporteri...

ce_bine_e
26th July 2005, 00:35
bah, da voi ma scoate-ti din sarite
ce plm...nu vreti fair-play....asta e..batetziva..ce sa le faci la niste tzarani cu T mare...noi am incercat cu frumosu, da voi ne urati a?..ce a facut nichita??? ce a facu fam sturza???? ce-s cu aberatziile asta??? nu sti nimik si vb..spui ce ai visat cu acuma 4 zile.....vai de mama voastra! ca nu jucam la voi in tur ...cum va comportati voi, asa vom face si noi....sunteti plini de tupeu, tupeu si iar tupeu, fara respect. NU AVEM NEVOIE DE ASA ECHIPE IN DIVIZIA A

OXz0n3
16th August 2005, 19:12
scz frate.. era nervos :D

andrei_cj
17th August 2005, 18:47
Va batem si noi etapa asta si dupa aceea o sa fie aproape clar Jiul Petrosani si FC Vaslui retrogradate!

OXz0n3
17th August 2005, 21:18
:D si daca nu o sa fie asa? ce`o sa faci? iti spun eu .. nu o sa mai apari ceva timp pe forum.. sau dak apari nu prea ai ce zice.. si cam asa o sa fie.

t.b.
17th August 2005, 21:35
doamne da...
Cl"U"jul e cu voi.... nu ne dezamagiti :ok:

jorgensen
17th August 2005, 23:24
FC Vaslui si Pandurii Tg. Jiu nu au ce cauta in divizia A

OXz0n3
18th August 2005, 17:10
Salut toti suporterii "U" Cluj.. :D

andrei_cj
19th August 2005, 20:00
Mai aud ceva?

andrei_cj
20th August 2005, 11:41
Chiar ca nu se mai aude nimik....era si cazu' ca prea erati voi infumurati :D lasa ca v-am scos noi fumurile din cap :rosu: acum atentie la RETROGRADARE :degete:

OXz0n3
20th August 2005, 16:24
:D
Ce ai vrea sa auzi? oricum felicitari pt victorie.. sunteti ami buni.. ce parere v`ati facut despre suporterii vasluieni?

andrei_cj
20th August 2005, 17:05
Multumim nu dar erau voci care inainte de partida nu ne dadeau nici o sansa! Suporterii Vasluieni sunt OK dar mi-am cam facut o parere gresita cand am vazut ce s-a intamplat cu bataia de la meciul cu RAPID (ca dati seama ce patiti in retur daca mergeti in Giulesti??????)

P.S. Numai bine!

sarmak
21st August 2005, 05:46
ai fost tu la meci si ai vazut ca suporterii Vasluiului sunt OK ?
probabil ca va baga si va scotea de nu stiati de unde sa mai cumparati frigidere.:D

ce_bine_e
21st August 2005, 12:56
bv cfr....;)

andrei_cj
21st August 2005, 20:52
Multumim

ce_bine_e
21st August 2005, 21:17
nah ca am castigat si noi! bv poli IASI!:P

hamsterutz
23rd August 2005, 00:34
Multumim nu dar erau voci care inainte de partida nu ne dadeau nici o sansa! Suporterii Vasluieni sunt OK dar mi-am cam facut o parere gresita cand am vazut ce s-a intamplat cu bataia de la meciul cu RAPID (ca dati seama ce patiti in retur daca mergeti in Giulesti??????)

P.S. Numai bine!
da crezi ca se duc in giulesti? :)))

andrei_cj
23rd August 2005, 11:13
Asa ma gandeam si eu :D :lol: :rosu: deci :degete:

OXz0n3
24th August 2005, 13:52
O sa fim si`n giulesti.. stati linistiti!

hamsterutz
26th August 2005, 08:14
camuflatzi sau cum? ca aia va au promis omor :))!!!

OXz0n3
26th August 2005, 19:28
poi.. ei ne`au amenintat ca vin la sportul maine.. si uite ca noi o sa fim vreo 300 ... sa vedem dak o sa iasa vreo ceva.. oricum nu dam in spate...

hamsterutz
28th August 2005, 00:40
ma poate nu datzi da ai grija ca vo luatzi :D

OXz0n3
1st September 2005, 14:34
iaca ca au venit si cativa rapidisti si uite ca nu a luat`o nimeni.. era sa mergem noi peste ei.. noroc de garda..

hamsterutz
2nd September 2005, 09:31
oki eu nu mai zic nimik :). astept returu sa vad :)

OXz0n3
2nd September 2005, 18:41
Si eu astept meciu` de la iasi.. stiu eu de ce.. :P

hamsterutz
4th September 2005, 00:55
vrei sa ma prinzi ai? stai la rand nu esti primu :)))

OXz0n3
5th September 2005, 12:31
:D .. important e ca stiu care esti.. (vezi meciu` cu craiova) de la iasi..

Dark Horror
8th September 2005, 02:33
Mie mi-a placut galeria vasluiana la meciul cu noi.Problema voastra e ca nu va ajuta deloc restul spectatorilor.

Forza CFR!

mick3y
10th September 2005, 23:11
Mie mi-a placut galeria vasluiana la meciul cu noi.Problema voastra e ca nu va ajuta deloc restul spectatorilor.
Forza CFR!



Ne-a ajutat la meciul de azi cd s-a scandat "DEMISIA !!!"

Dark Horror
11th September 2005, 08:25
Pacat ca s-a ajuns la asha scandari atat de repede.E clar ca trebuia schimbat antrenorul ca in lot sunt cativa jucatori buni.Nu inteleg de ce nu au jucat nimic pana acum.Asta e,capul sus shi mergeti mai departe.

Forza CFR!

Virus
11th September 2005, 08:39
Nu cred ca e cazul sa disperati. Nimeni nu credea ca o sa ramana Iasi-ul in A anul trecut si pana la urma in retur si-au revenit. Evident aveti nevoie de schimbare. Asa imi face impresia ca veti ramane in A.
Anul acesta le vad cazute pe Jiul si pe Pandurii, cu toate ca deocamdata ati pierdut in fata Jiului. La anul in schimb vor cadea 4 echipe din 18.
Succes mai departe!

OXz0n3
27th September 2005, 14:46
Cand castigam si noi?

OXz0n3
19th October 2005, 14:54
Viorel Frunze, Irinel Voicu, Mbemba Sylla si Sorin Frunza au fost trimisi la echipa a 2.

OXz0n3
10th November 2005, 20:50
Si au mai ramas cateva zile..

mortu
10th November 2005, 20:58
mai tarane ai postat trei consecutive citeste regulamentu marlane

hamsterutz
12th November 2005, 01:16
lasa-i ma la ei abia s-a descoperit internetu, de ce le ceri prea mult? :))

OXz0n3
12th November 2005, 17:49
mortu : Chiar ai vrea sa te bag putin in seama ? n`ai nici o sansa..

teodoruc
14th November 2005, 13:34
Hai FC Vaslui!!!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

teodoruc
14th November 2005, 13:40
www.fcvaslui.ro

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Pregatiti-va de bataie!!!!!!!!!!!!

raducanu
14th November 2005, 15:14
Pregatiti`va sa jucati de la ora 11 :yeah: :yeah: :yeah:

bizarr
14th November 2005, 17:45
PUNETI CEASURILE LA 5 SCULAREAAAAAAAAA:D :D :D
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

OXz0n3
14th November 2005, 19:46
dak mai e un topic cu FC Vaslui ... de ce ai mai deschis altu`?

hamsterutz
15th November 2005, 09:54
mortu : Chiar ai vrea sa te bag putin in seama ? n`ai nici o sansa..
apropo hai ca m-ai si enervat acuma am vazut eu ce ziceai ca vii la meciu cu craiova sa ma batzi, bai tupeu am intrebat de tine pe la voi prin galerie si nu te cun nimeni. esti si tu un ultras de tastatura care a vazut prea multe filme S.F. si visezi batai deacuma. taci drq din gura ca stresezi lumea!!!

OXz0n3
15th November 2005, 14:27
poi.. nu au avut cum sa`ti zik ca eu am alt nick pe celelalte forumuri.. da na.. dak vreti iti zic nu am ascund.

cafea
15th November 2005, 15:12
:no: OXzitOn3-te dau astia afara blegule!Citeste regulamentul clantosule!

hamsterutz
16th November 2005, 09:43
poi.. nu au avut cum sa`ti zik ca eu am alt nick pe celelalte forumuri.. da na.. dak vreti iti zic nu am ascund.
pai zi-mi ma si mie sa vad si eu ce periculos esti tu ca pana acuma van damme e mic copil pe langa tine.

OXz0n3
17th November 2005, 19:04
poi.. cum sa`ti zic frate dak o dai in glume de gradinita.. mai cresti si mao vb.. :)

hamsterutz
19th November 2005, 00:42
zi ma ca sa ma interesez si eu ce drq. doar nu mori daca aflu ce podoaba esti :)

OXz0n3
18th December 2005, 15:26
Zyiati la FC Vaslui ... 90% transferat.

hamsterutz
24th December 2005, 09:23
Zyiati la FC Vaslui ... 90% transferat.
wei o sa batetzi recordu, 11 jucatori valorosi care retrogradeaza...nice.... :D

andrei_cj
10th January 2006, 03:03
E destul de ciudat ce se intampla la Vaslui jucatorii nu-s chiar rai...dar oricum sper sa mai dam un 3-0 si in retur si dupa aceea treaba lor!

ce_bine_e
10th January 2006, 07:10
si io sper sa le dati :D

OXz0n3
10th January 2006, 14:50
Sperati ma .. cine nu va lasa..:)

hamsterutz
4th February 2006, 09:21
Sperati ma .. cine nu va lasa..:)
ma toata lumea are camera ei rezervata mai sus, pana si valcea numa voi vasluieni nu avetzi =))

Loco
23rd February 2006, 05:12
pe noua pagina www.dorobantii.net se afla 3 filmulete cu peluza vasluiana care cred eu ca merita vazute. mie unul imi plac de belea, da` eu nu pot aprecia obiectiv:P asa ca va las pe voi sa o faceti, mai putin pe ieseni fiind ca nici ei nu pot fi obiectivi (prietenii stiu de ce:evil: :evil: :evil: )

Mario Di Lazi
7th March 2006, 14:15
hamsterutz ... cum adica ma "pana si Valcea are"
Tu sti ba smechere ca Valcea are 10 ani de Divizia A si o CUPA a Romaniei.

Mario Di Lazi
8th March 2006, 13:40
MIHALCEA VA SEMNA PE TREI LUNI CU FC VASLUI
Adrian Mihalcea a participat la antrenamentele formatiei FC Vaslui, grupare cu care urmeaza sa semneze zilele urmatoare un contract pe o perioada de trei luni.
"Ne-am inteles cu Mihalcea, care si-a reziliat contractul cu echipa Chunnam Dragons, formatia coreeana dandu-si acordul pentru acest transfer. Asteptam cartea verde pana la sfarsitul acestei saptamani", a declarat Mircea Rednic.
In cazul in care FC Vaslui va evita retrogradarea din Divizia A, Mihalcea isi va prelungi contractul pentru cel putin un sezon.
(Marti 07.03.2006, Fanatik)

hamsterutz
18th March 2006, 00:23
hamsterutz ... cum adica ma "pana si Valcea are"
Tu sti ba smechere ca Valcea are 10 ani de Divizia A si o CUPA a Romaniei.
si poli are de 2 ori mai mult si care-i jmenu? cand atzi luat voi cupa?prin ani 20 cand? :)
mare performanta 10 sez parca ai zis 300 de ani :)))))))))

Mario Di Lazi
21st March 2006, 13:25
Ba tzarane ... eu vorbeam de comparatia dintre Vaslui si Valcea. La asta te-ai referit tu, dar tu daca postezi o data la o luna uiti ce ai "spus" ultima data.

OVIDIU 62
21st March 2006, 21:48
A fost ofsaid la golul lui Croitoru dar arbitrul sa facut ca ploua.

OXz0n3
21st March 2006, 22:08
hai tu du`te...

hamsterutz
23rd March 2006, 07:34
wei.....tantalaule.....nici n-am facut comparatie intre valcea si iasi, am vrut doar sa scot in evid ce jalnici sunteti...nu te mai ambala atat ca faci infarct.pai eu postez numa cand trebe, si stiu ce zic :)
iar daca fac comparatie intre voi si vaslui.... spune-mi si mie o echipa din istoria voastra care era macar aprox egala cu cea a vasluiului de acuma? ce a reusit Porumboiu sa faca acolo no sa facetzi voi pana va desfiintati ... adik peste vreo 3 ani max

Mario Di Lazi
23rd March 2006, 12:53
hamsterutz ... nu vreau sa ma cert cu tine, vreau doar sa reformulezi cuvantul "jalnici". Poti sa faci lucru asta?
Chiar nu inteleg de ce te-ai luat de Valcea.

hamsterutz
25th March 2006, 01:21
nu pot cand tu ma consideri "concitadin cu tine" :).

cif2005
16th April 2006, 14:49
grea treaba cu lupta asta vaslui - iasi. eu cred k ar trebui sa inceteze pt k oricum nu face bine la nimeni si poate o aliere impotriva bucurestenilor si oltenilor ar face mult mai bine.

OVIDIU 62
17th April 2006, 16:09
Odata ce campionatul se apropie de sfarsit au aparut si blaturile.Nationalul a facut figuratie acasa cu VASLUIUL,asfel cu o aparare visatoare din care oaspetii au facut ce au vrut a aparut o noua echipa care pune presiune pe arbitraj .Asta datorita faptului ca la conducere se afla viitorul TATA JEAN.Este rusinos domnule PORUMBOIU cum vreti sa scapati de retrogadare.

tzygler
17th April 2006, 17:57
Domnule Ovidiu... Lasati`i pe altii sa comenteze meciul, ca dumneavoastra sunteti subiectiv! Daca Nationalul a facut figuratie din vina cui a facut-o? Lasati`ne cu comentariile astea absurde despre blaturi, ca riscati sa deveniti ca Tolontan. Adica penibil! Daca Vasluiul a pierdut atatea meciuri asta inseamna ca nu mai are voie sa castige nici unul de`acum incolo? Cand a batut Otelul pe Dinamo cu 3-0, cainii au facut figuratie atunci?

Darkslowstar
17th April 2006, 18:02
Blat pe fata, spectatorii si-au dat seama imediat. In mod normal Vasluiul lua de la 3 in sus in Cotroceni! Moldova patria blaturilor!

alejandro
17th April 2006, 18:08
Pai la un blat nu tre' sa participe 2 parti?Mai ales ca e vorba de National,care se tot lauda cu corectitudinea sa,mai ales ca Iacov ala a facut mare tam tam cum ca l-au tot sunta aia de la Steaua si el n-a vrut sa ridice bla-bla-bla.
Apropo,este o echipa in Moldova care mi se pare ca este foarte corecta (poate sunt subiectiv),e vorba de Otelul.

OVIDIU 62
21st April 2006, 21:14
Degeaba domnul PORUMBOIU aranjase acel penalty acordat in mod eronat de BRATU din AMARA pentru ca cel de sus in vinerea mare a hotarat:REMIZA.

Lauryca
23rd April 2006, 09:39
Daca ai fi vazut meciul la Telesport ai fi vazut ca in afara de 2-3 ocazii Timisoara n-a jucat nimic, absolut nimic. Golul care l-au dat a fost facut cadou. Si hai sa fim seriosi cu aranjatul acelui penalty..penalty nu a fost, recunosc, cum nu a fost nici cel de la meciul cu FC Arges din care s-a marcat primul gol. Faza e ca arbitrii eu fost pozitionati prost la fazele respective si s-au pacalit. Cred ca si tu ti daca erai in locul celor doi arbitri ai fi dat penalty. Ambele faze s-au intamplat cam in acelasi loc. Oricum arbitrajul in meciul cu Poli a fost hilar uneori cu decizii luate dupa 6-7 secunde de gandire, iar altele anulate si inlocuite cu decizii ale tusierilor. Eu dupa cati arbitri am vazut pana acum mi-am facut o idee - avem arbitri slabi. Si din cauza asta apar si suspiciunile de blat.

OXz0n3
23rd April 2006, 12:10
a fost penalty clar.. citeste si u articolele din presa..

hamsterutz
24th April 2006, 01:13
Degeaba domnul PORUMBOIU aranjase acel penalty acordat in mod eronat de BRATU din AMARA pentru ca cel de sus in vinerea mare a hotarat:REMIZA.
tu si craioveanu ala sa va luatzi de o manutza sa va facetzi partid PFR (Partidul Frustratilor din Romania)

OVIDIU 62
25th April 2006, 20:16
Ar Fi Bine Sa Ramaneti In Divizia A Pentru Ca Si Noi Am Avea O Deplasare Scurta,de Aceea Va Doresc Bafta Dar Dupa Meciul De Duminica.

OVIDIU 62
27th April 2006, 21:38
cate VACI o sa d-ati pentru meciul de la GALATI?

OVIDIU 62
28th April 2006, 22:55
Se infiripa o viitoare GLORIE BISTRITA la VASLUI adica un viitor JEAN padureanu fiind PORUMBOIU un vacar si jumatate care pune presiune pe arbitrii.

bada_otelul
29th April 2006, 09:20
nu zic nimic decat dupa ce vad cum se joaca duminica.n-avem voie sa pierdem sau sa facem egal.doar victoria conteaza

OVIDIU 62
29th April 2006, 16:47
Returul pentru voi este sinonim cu BLATUL.Sunte-ti noua BISTRITA a fotbalului romanesc.Rusine PORUMBOIU vacarul national.

tzygler
30th April 2006, 03:29
Stii ceva pensionare? Du`te repede in gara si arunca`te in calea unui tren, eventual sageata albastra, sa te duca departe-departe sa te mai destepti si tu! Eu zic ca tu ai fost angajat la Porumboiu si te`a dat afara, ca te`a prins furand... Hai vezi poate ai treaba cu ziua, ca a`nceput sezonul, nu`ti pierde timpul pe net...

OVIDIU 62
30th April 2006, 09:44
Vaslui un oras de ***** al ROMANIEI post decembriste.Un om care a furat toata viata adica vacarul national,PORUMBOUU,care are influente la COSTICA VALCEA nu va face decat sa distruga ceea ce se incearca a se cladi in fotbal.RUSINE VASLUI oras cu 2 case si 3 wc-uri si cu un conducator blatist.La Bacau in penultima etapa de campionat se anunta deja BLAT.HUOOOOOOOOO!

OVIDIU 62
1st May 2006, 14:41
Domnul DEACONU nu a vazut hent in careu in min 87 .Daca era la VASLUI sunt sigur ca se acorda 11m.

tzygler
2nd May 2006, 09:22
Pai de ce nu te faci arbitru? Vad ca ai talent, nu gluma... Hai nene, lasa`ne ca esti aiurea de tot!!! Du`te`n muntzi!!!

hamsterutz
6th May 2006, 06:48
cand ma uit la ovidiu....deja il vad ca un om incretit rau....de la atat frustrare =)). e chiar comic ce face el pe forum....

BrasovFans
6th May 2006, 10:05
Cred ca o sa ramaneti in A... dar o echipa din moldova tot va pica... FCM Bacau !!!

OVIDIU 62
7th May 2006, 12:53
Arbitrii va favorizeaza jocul mult prea dur.La anul o sa va luati de mana cu CEAHLAUL alta echipa dura a fotbalului romanesc.

Jupangrig
11th May 2006, 00:33
Arbitrii va favorizeaza jocul mult prea dur.La anul o sa va luati de mana cu CEAHLAUL alta echipa dura a fotbalului romanesc.
Dar jucati voi ,copii ,frumos ca fetitele din India.Cantati si dansati sau inca nu v-a invatat Boss-ul.:D

KpaC
14th May 2006, 14:41
Arbitrii va favorizeaza jocul mult prea dur.La anul o sa va luati de mana cu CEAHLAUL alta echipa dura a fotbalului romanesc.

colegule treci in banca ta ca nu ai nici o treaba !

fcvs
15th May 2006, 14:11
La Bacau in penultima etapa de campionat se anunta deja BLAT.HUOOOOOOOOO!
toate echipele se intorc cu 3 puncte de la Bacau si e totul ok. daca FC Vaslui care nici macar nu a jucat prin reducere la absurd ar invinge la bacau... ar fi blat!!!

ce teorii... :o:

aaa.... era sa uit:

cate VACI o sa d-ati pentru meciul de la GALATI?
la cati boi sunt acolo se pare ca nu au fost deajuns, nu?

razwan_vs
20th May 2006, 08:53
FC VASLUI-poli iasi 1-1 meci frumos pe teren dar si in tribune....mai mult a fost un duel al galeriilor...

relansat
22nd May 2006, 21:48
O prima repriza slabutza din partea alor nostri in care ne`o picat prost golu`n primele 10 minute ... Dupe gol nu s`a mai vazut pe teren decat o

singura echipa, FC Vaslui, care a "arat" terenu` advers nereusind sa`si impuna jocu` in fatza iesenilor care au stat foarte bine in teren ... in repriza a

doua nu am vazut decat un asediu total al galben-verzilor care prin Badea si Mihalcea au avut niste ratari incredibile ... una peste alta, un scor care

nu a reflectat intocmai realitatea din teren, insa per total a fo` OK avand in vedere faptu` ca noi ne`am propus 4 puncte din meciurile cu Dinamo si Iasi,

mizand pe un egal cu echipa de "top" cu cel mai prost retur si o victorie oarecum previzibila cu dusmanii de "moarte", care erau lipsiti de orice

grija :) ... socoteala de acas` nu s`a potrivit cu cea de pe stadion si intr`un final am reusit mai mult decat ne`am propus ... sa nu uitam ca am batut Dinamo :)

bluesky
22nd May 2006, 22:16
daca mai scoate un egal la bacau vaslui ramine in a

relansat
22nd May 2006, 22:26
Sunt un tip prea optimist, motiv pentru care nu prea vad cum ar retrograda Vasluiul ... sanse teoretice sunt :D

bluesky
22nd May 2006, 22:29
sa bata panduri ambele meciuri si vasluiul sa nu ia nici un punct din ultimile 2 meciuri, cam asa dar nu prea cred vaslui ramine in prima liga

relansat
22nd May 2006, 22:39
Este putin realizabil, gandindu`ma ca mai are meci cu Poli Timisoara si la Otelul, echipe superioare gorjenilor care

nu cred ca au puterea de a izbandi in aceste doua partide de "vacanta" (far miza pentru coimbatante)

Ursu carpatin
28th May 2006, 12:42
Sunt un tip prea optimist.......
Vezi, de asta mă enervezi!:drak:
Şi spre disperarea ta, eu la meciul vostru cu Steaua o să ţin cu voi!:yeah:
Mă gāndesc la un motiv să te ţāp īn arenă, că prea eşti pacifist!!:evil:

relansat
28th May 2006, 13:16
Mai bine de o saptamana si campioana Romaniei va fi la Vaslui. Meciul de la Bacau va fi cel care va ingropa Pandurii Targu Jiu, oferindu`ne astfel o ultima etapa mai linistita ca de obicei. O sa fie mare sarbatoare, gandindu`ne ca o sa fie multa lume care vor sarbatori atat salvarea de la retrogradare cat si castigarea campionatului de catre Steaua (sau nu :drak:). Sa recunoastem, sunt multi care vor veni sa o vada pe Steaua la lucru.

@ursu nu raspund la provocari :rolleyes:

Ursu carpatin
28th May 2006, 13:20
Eu unul nu! Prefer un tenis! Dublu mixt, Ana şi Je īn echipă.... Ioi, fain visez!

relansat
2nd June 2006, 23:25
Ne`am salvat de la retrogradare si din punct de vedere matematic. Slava Domnului, cat am asteptat acest moment. Inca un an in liga.
Acest 2-0 cu Bacaul a fost o recompensa adusa suporterilor minunati care s`au deplasat in orasul lu` Bacovia (si nu numai :D).
Un meci umbrit de starea precara a terenului care a fost imbibat cu apa atat de tare incat mingea "uita" de cele mai multe ori sa sara. Am avut de toate, penalty ratat (se pare ca avem o problema aici :drak:), un Croitoru cam individualist, dar si un excelent pasator la primul gol, un Valentin Badea care a luftat de vreo doua ori :), Buhus excelent ca`ntotdeauana si, nu in cele din urma, o galerie de nota 10 care a cantat pe tot parcursul meciului.

Ole ole multumim Vasluiule :happy :happy :happy

Lauryca
3rd June 2006, 08:15
:yeah: :yeah: :yeah: Gata a trecut!! am scapat...acum batem Steaua, care va castiga campionatul.:yeah: :yeah::yeah:

relansat
4th June 2006, 14:08
Asta ar insemna o victorie a Sportului astazi :drak: ... sau un egal acum si inca un egal cu Jiul (Rapid). Scenarii multe :D

andreas_hector
13th March 2007, 18:45
wa avem galerie mare poate voi nu ati prea fost in galeria la cantat dar suporterii se prezinta in numar mare la stadion shi canta cu titi asa ca numai comentati ca suntem galerie mare shi suntem printre singurele Echipe din tara care are o medie de suporteri de peste 5000 lde spectatori pe meci.....

andreas_hector
28th March 2007, 18:25
bai da poli iasi ce istorie are??? mai lasa`ne ca voi ati ajuns in a prin blaturi...wa voi nici macar o galerie kalumea nu avety...

Mario Di Lazi
20th December 2007, 13:31
ce bulan a avut Vasluiul īn meciurile cu Dinamo īn acest sezon :D
noroc chior :D

Zauri
20th December 2007, 16:18
Nimic mai fals...Zi-mi in ce a constat "bulanul" din tur??...iar daca in retur am castigat cum am castigat e pentru ca am fost mai buni...;)

Zauri
20th December 2007, 19:37
La multi ani tuturor suporterilor vasluieni...Un an mai bun din toate punctele de vedere(mai ales fotbalistic),multa sanatate si fericire...Ne auzim la anu'...;)

razwan_vs
24th December 2007, 12:35
la multi ani !!! si sa speram ca ne vom obtine obiectivul de anul viitor....si vom vedea vasluiul in cupele europene :)

Mario Di Lazi
17th October 2009, 18:28
Alfonso Delgado vćd cć a ajuns la Vaslui ... Delgado a fost junior la Lazio ŗi chiar a prins cāteva meciuri īntr-un sezon la Lazio.
Īn meciul de ieri a dat pasa de la golul 2 al Vasluiului de la Urziceni ...

razwan_vs
17th October 2009, 18:54
da ii chiar bunicel....joaca mijlocas dreapta

Mario Di Lazi
17th October 2009, 21:47
La Lazio juca atacant ...

andreifan
27th October 2009, 21:13
La Lazio juca atacant ...

mai rar.. :(

Mario Di Lazi
15th April 2010, 12:04
Aŗa este, a jucat foarte pužin la Lazio. Dar era considerat atunci un viitor mare jucćtor. Era el ŗi cu Claudio De Sousa.

Mario Di Lazi
16th April 2010, 07:56
4-1 la general pentru FC Vaslui īn semifinalele Cupei Romāniei.
FINALA: FC Vaslui - CFR Cluj.

SergiuN1
25th April 2010, 21:56
Bate CFR .

tcampianu
27th April 2010, 19:13
Felicitari Vasluiului pentru victoria la International.:)
Ce nu inteleg e insa de ca a facut Inter 2 schimbari in ultimele 5 minute de joc, desi era condusa acasa:headbang:
Cf. prosport, Inter a facut ultima schimbare in min. 91:headbang:
Si eu care credeam ca dl. Porumboiu e curat:rosu:

Pedro1984
8th August 2010, 12:09
acceptabil spre buna