PDA

View Full Version : Banii murdari ai lui Gheorge Stefan



ultras_sportul
10th July 2004, 14:31
Ies la iveala prin pozitia murdara a Comisiei de licentiere si a ziaristilor lihniti de foame de la EVZ care pentru 100$ de la Pinalti arunca cu noroi in eforturile facute pentru modernizarea bazei din Regie!

niste nemernici ordinari se chinuie sa ne loveasca sub centura dar nu vor reusi!

Am o scarba imensa pentru josnicia lor!

cristiansportul
10th July 2004, 15:06
In presa romanesca sunt doua tipuri de oameni : 1. cei care scriu cum trebuie si ce trebuie adica adevarul si 2. cei care cred ca prin distrugerea imaginii unor oameni si a unor cluburi de fotbal pot sa castige si ei ceva. Cei din grupul doi sunt defapt niste nemernici si nu au ce cauta iin presa.

gigel_bucur
12th July 2004, 04:50
haideti sa nu exageram. la Sportu' a fost o paine de mancat, cazul Maxim etc.
orice ziarist ar fi dat cu stirea-n prima pagina! ce, Beecali cand da cu pumnul, nu-i pe prima pagina? sau Computerland-ul cand castiga o licitatie ce n-a avut loc, baga milioanele de para in buzunar si-l vinde pe Barcauan, e tot pe prima pagina. nu mai carcotitzi ca ramanetzi far butelii, se supara Borce si-atzi pus-o :mad:

cristiansportul
12th July 2004, 14:56
pe becali totii il mediatizeaza pentru ca abereaza si aberatiile lui sunt pe placul unui gen de privitori sau cititori. oamenii inteligenti si cu capul pe umeri sunt mai putin mediatizati.

BIANCO_NERO
15th July 2004, 22:21
In presa romanesca sunt doua tipuri de oameni : 1. cei care scriu cum trebuie si ce trebuie adica adevarul si 2. cei care cred ca prin distrugerea imaginii unor oameni si a unor cluburi de fotbal pot sa castige si ei ceva. Cei din grupul doi sunt defapt niste nemernici si nu au ce cauta iin presa.
Din pacate din cauza celor din grupul 2 cei din grupul 1 raman doar cu iluzia ca pot fi jurnalisti

cristiansportul
15th July 2004, 22:50
trebuie sa recunosc ca la asta nu m-am gandit. dar sa stii ca ai perfecta dreptate.

Gigel Sportul
16th July 2004, 19:19
Tati, nu tragetzi in presa, ca oricum majoritatea sunt niste analfabetzi cu ifose de vedete, care nu pricep decat de argumente metalice, groase cam cat o tzigareta normala.

cristiansportul
17th July 2004, 13:07
aproape toti o freaca pe ici pe colo si se cred dostoievski in presa romaneasca.sunt si unii cu care nu am nimic pentru ca relateaza adevarul si scriu cum trebuie.

cipi13
23rd July 2004, 12:35
Voi doi ati lucrat in presa de le stiti asa de bine ?
Ia angajati-va in presa si mai vedem.....
Si inainte de toate, incercati sa nu jigniti niste oameni care muncesc prin generalizari care nu au nici o legatura cu realitatea....

cristiansportul
23rd July 2004, 21:34
Daca esti pus de cei care te platesc sa scrii impotriva unuia sau altuia minciuni ar trebui sa renunti la functiile pe care le ai la ziare.Daca te complaci in mediocritate si minciuna alaturi de patroni tai de ziar atunci nu esti mai presus decat ei.Esti doar o sluga la stapan. Asta e parerea mea.
Daca ai demnitate si esti un om adevarat faci presa adevarata.

ultras_sportul
24th July 2004, 13:58
Ar trebui ca actuala generatie sa invete din stilul "batranului" care stia totul despre jucatori, putea sa fotografieze desfasurarea jocului fara sa se forteze prea tare si facea si comentariul monden cu bun simt, toate acestea fara sa gafeze cu repetitie ca multi din epigonii actuali. :headbang:

cristiansportul
24th July 2004, 22:12
Ar fi avut multe de invatat de la acesta noua generatie dar din pacate s-a stins prea devreme din viata.

Gigel Sportul
25th July 2004, 20:39
Voi doi ati lucrat in presa de le stiti asa de bine ?
Ia angajati-va in presa si mai vedem.....
Si inainte de toate, incercati sa nu jigniti niste oameni care muncesc prin generalizari care nu au nici o legatura cu realitatea....

Lasa-ne! Lasa-ne!!!! Si nu spun asta in sens personal. Bianco_Nero a terminat o facultate de jurnalism, a avut "n!" tentative de angajare, toate finalizate cu promisiuni care s-au spulberat in prima zi de lucru: "Ne pare rau, dar am avut o obligatie si am angajat in locul dumitale pe altcineva". Uita-te putin la vedetele noastre TV, cu cata nesimtzire tortureaza limba romana, pe nishte salarii la care nici macar un profesor universitar (un profesor "scoate" intre 32 si 46 MROL lunar, adica 800-1150 EURO) nu poate visa...

Cat din presa scrisa, putini sunt acei jurnalisti care stiu sa scrie corect si mai ales care au talentul de a atrage cititorul. In plus, de cele mai multe ori, profesionalismul lasa de dorit, in sensul ca strecoara zvonuri neverificate, desi peste prezumptia de buna-credinta a jurnalistului trebuie sa primeze acel principiu deontologic, al veriicarii informatiei publicate din cel putin doua surse. Cati fac asta???

Concluzia mea este ca presa este sufocata de amatori semidocti, multi dintre ei agramati, in timp ce profesionistii (sau macar cei cu oarece pregatire in domeniu) stau pe bara si se ocupa de carat pepeni in piatza (sau cu un pic de sansa tehnoredacteaza proiecte de diploma).

Iar despre vedetele TV, majoritatea sunt descrisi foarte bine intr-un vers cantat candva de Pittis: "stele de iarmaroc".

ultras_sportul
26th July 2004, 00:05
Sa lupti in continuare, ca altfel hienele stau prin preajma!