PDA

View Full Version : Etapa 15: Universitatea Craiova - Rapid 0-0



delaparis
9th November 2008, 23:24
Universitatea Craiova - Rapid
SAMBATA, 15 NOIEMBRIE 2008

GSP TV, ora 19.00

Discutii inainte si dupa meci.

vlad1607
9th November 2008, 23:27
egal 1-1 :D

Cipri
9th November 2008, 23:34
Rapidistii au mari probleme in aparare .
Vom castiga :ok:
HAI CRAIOVA :cheer:

nayram
9th November 2008, 23:42
Meci de 1x

*Coco*
9th November 2008, 23:46
Traditia spune ca Universitatea trebuie sa invinga:)
rapidul in toata istoria lor au 4-5 victori la Craiova

Lordliv
9th November 2008, 23:56
coco ,ma faci de ras!:)
rapidul nu a batut decat de 2 ( doua ) ori la craiova!

35 de meciuri, 27 de victorii pentru UNIVERSITATEA in meciurile jucate la noi acasa ( " acasa " am jucat insa si la tg. jiu,bucuresti sau pe extensiv...)
le-am dat si 75 de boabe:D

*Coco*
10th November 2008, 00:06
nu stiam exact 2-3 sau 4-5 :D
Oricum ii batem ... Traditia continua

Lordliv
10th November 2008, 00:12
nu stiam exact 2-3 sau 4-5 :D
Oricum ii batem ... Traditia continua

ne-au mai batut o data cu sorin cartu antrenor pe banca lor, in cupa ( s-a jucat tur -retur ,in semifinale!)

da,cum au jucat astazi,normal luam trei puncte!

Uimirea
10th November 2008, 13:59
X sa fie toata lumea multumita.

stiintacv
10th November 2008, 14:59
Desi imi doresc sa castigam,cred ca va fi egal.

ultra
10th November 2008, 16:59
Avem meci greu, cred ca un egal ar fi potrivit desi imi doresc victoria, NORMAL.

YoNuTzz
10th November 2008, 17:29
oltenii nu glumesc
1 solist

Uimirea
10th November 2008, 18:37
Avem meci greu, cred ca un egal ar fi potrivit desi imi doresc victoria, NORMAL.

Dinamovistii posteaza in alta parte:happy

luciano_1644
10th November 2008, 21:14
Sper sa batem,desi va fi greu...Rapidul imi pare o echipa de pluton,insa oricand se poate trezi din letargie...Hai sa fiu optimist,meciurile contra lor pe teren propriu,imi dau acest drept...3-1...

ultra
10th November 2008, 21:27
Dinamovistii posteaza in alta parte:happy

:). ai glumit ? tataie.

Blu3 Lion
10th November 2008, 21:43
E foarte greu sa invingem in meciul asta desi la un moment dat vom fi in avantaj pe tabela insa ca in ultimele meciuri cred ca vom fi egalati pe fondul unei relaxari dupa trecerea in avantaj...totusi sper intr-o victorie dar pentru asta jucatorii trebuie sa joace la nivelul maxim timp de 90 de minute pentru ca Rapid nu e orice echipa si oricum am vazut ca si Otopeni ne-a pus probleme chiar daca e o echipa slabuta!

Leo
11th November 2008, 10:44
Cred ca vor castiga oltenii , dupa un meci incrancenat .

Cipri
11th November 2008, 14:45
COLOSAL! "Fără finanțare s-ar putea să vedem Rapidul în B! "

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/colosal-fara-finantare-s-ar-putea-sa-vedem-rapidul-in-b-3480601

Ferko
11th November 2008, 15:08
Jucatorii Rapidului au zis ca intra in greva !

tataleone
11th November 2008, 16:08
Cu toata criza cred ca putem face un joc bun...iar daca pierdem, macar Craiova este o echipa care are puterea sa se bata cu comunistii de pe locurile 1 si 4....

grande
11th November 2008, 17:36
Meci de X solist ,cu sau fara criza de la Rapid !

Cipus
11th November 2008, 17:54
In atac Craiova are marele avantaj ca aduce multi oameni, strainii de mana a 2-a ai Rapidului pot fi usor surprinsi. Daca Mediasul a reusit sa dea 2 goluri pe giulesti, atunci trio-ul Costea, Baird, Wobay plus Prepelita pot da la fel de multe. Problemele Craiovei sunt in aparare, dar cu o mobilitate si cu un pressing sufocant la Julio Cezar, Spadacio si Cesinha ii pot anihila cu usurinta. Daca le lasa spatii si ii lasa sa paseze vor fi probleme pentru Bornescu. Personal, cred in victoria Universitatii: 2-0

Uimirea
11th November 2008, 18:16
:). ai glumit ? tataie.

Nepoate nu am glumit.Gresala mea a fost ca nu te-am batut cand erai mic,si uite acum ce faci ...scrii numai prostii.:(

4star
11th November 2008, 22:07
Cu toata criza cred ca putem face un joc bun...iar daca pierdem, macar Craiova este o echipa care are puterea sa se bata cu comunistii de pe locurile 1 si 4....

deja va cautati alta echipa?


se mai disputa meciul asta? de fapt oricum nu cred ca are importanta. bate craiova.

Jus7M3
12th November 2008, 15:16
Cu toata criza cred ca putem face un joc bun...iar daca pierdem, macar Craiova este o echipa care are puterea sa se bata cu comunistii de pe locurile 1 si 4....

:ok:

oricum meci foarte greu pt ambele echipe, evident ca sper sa castigam .. un rezultat de egalitate nu cred ca ar fi bun nici pt noi nici pt rapidisti pt ca ar avea de castigat comunistii de pe locul 4 (cei de pe locu 1 sunt cam departe - momentan)

Stefan_Cel_Mare
12th November 2008, 17:17
imi doresc un meci incins ...

e greu de dat un pronostic,cu toate ca am votat X ,cred ca jucatorii care vor juca de foame o sa aiba mai multe ocazii...spera si ei sa ii vad cineva si sa plece de la chitrosul ala ...

Lordliv
12th November 2008, 19:55
crezi si speri cam multe moldovene...:D

bineinteles,acum s-a trezit si copos,acum a devenit un meci hotarator, cel cu stiinta!:mda:

Lordliv
12th November 2008, 20:02
:ok:

oricum meci foarte greu pt ambele echipe, evident ca sper sa castigam .. un rezultat de egalitate nu cred ca ar fi bun nici pt noi nici pt rapidisti pt ca ar avea de castigat comunistii de pe locul 4 (cei de pe locu 1 sunt cam departe - momentan)

ne trebuie neaparat victoria, nu se stie ce se poate intampla cu steaua (!)
este al 14 lea meci cu sdr-ul din perioada mititelu si stii rezultatele anterioare...:(

Forzza stiinta!

stiintacv
12th November 2008, 22:31
m-am razgandit,ne da rapidu 4-5...nu jucam nimic

Aurel.D
12th November 2008, 23:25
Hai lasa, ca nu este totuna campionatul cu Cupa...Craiova merge bine in campionat, poate scoate cel putin un egal in Giulesti!

Cipri
12th November 2008, 23:27
Hai lasa, ca nu este totuna campionatul cu Cupa...Craiova merge bine in campionat, poate scoate cel putin un egal in Giulesti!
Jucam acasa ...nu in GIULESTI :D

Aurel.D
13th November 2008, 09:55
Bine :)...acasa..

Lover
13th November 2008, 15:28
greu meci... sper sa fie frumos pe teren si in tribune... si poate o victorie :D

Dogville
13th November 2008, 15:30
Daca se mai apuca Napoli sa greseasca fratii Costea la schimbare, cum a facut aseara, vad Rapidul favorit :cool:

Lordliv
13th November 2008, 15:52
Daca se mai apuca Napoli sa greseasca fratii Costea la schimbare, cum a facut aseara, vad Rapidul favorit :cool:
:D Te-ai prins,asta se si doreste ca Rapidul sa fie favorit la casele de pariuri!:drak:

Dogville
13th November 2008, 16:14
Numai ca noi pariem pe outsider :D

six
13th November 2008, 18:46
m-am razgandit,ne da rapidu 4-5...nu jucam nimicstai linistit,aveti echipa bunicica...peste "hei,hei" :ok:

alin_cv
14th November 2008, 00:36
ESTE ADEVARAT CA DE 3 MECIURI NU JUCAM NIMIC.
NU STIU CE SE INTAMPLA ,DAR EU CA SIMPLU SPECTATOR SI IUBITOR AL ECHIPEI ALB ALBASTRE O SA FIU IN TRIBUNE PENTRU A SUSTHINE NECONDITHIONAT ACEASTA FRUMOASA ECHIPA.
CU STIINTA PANA LA MOARTE.......SI DINCOLO DE EA :yeah:

Aurel.D
14th November 2008, 10:51
Hai ma ca o sa fie un meci frumos, nu va mai lamentati...:)
pronostic: 1x

armasu
14th November 2008, 11:14
Dupa valoare, parerea mea este ca prima sansa o are Rapidul. Cum insa olteni sunt extrem de orgoliosi si motivati, mai ales dupa infrangerea din cupa. Cred ca jucatorii lui Napoli nu vor iesi invinsi de pe teren. Un X este cel mai posibil rezultat, insa si o victorie a oltenilor este posibila.

samar
14th November 2008, 15:18
Merg in continuare pe mana alor mei...2 solist:yeah:

Cipri
14th November 2008, 19:54
Balaci: "Ce derby cu Rapid?! Pe vremea mea nu prea ne întîlneam cu ei, erau mai mult prin B"

http://www.craiovamaxima.ro/stiri/4514/balaci-ce-derby-cu-rapid-pe-vremea-mea-nu-prea-ne-intilneam-cu-ei-erau-mai-mult-prin-b.htm

Lordliv
14th November 2008, 21:54
In '43,echipa fanion a Craiovei,Fotbal Club,cucerea titlul de campioana in fata Rapidului...

Lordliv
14th November 2008, 22:09
Liga Campionilor, sarcină de serviciu
de Emil Grădinescu

Rapidul joacă la Craiova, acolo unde, de cîte ori a bătut, a luat campionatul

Juveții veniră la Pitești cu “Oltenia Force One”, luară patru de la Pandurii lui Cîrțu și plecară spre Craiova cu “Oltenia Four-One”. Metamorfoza autocarului s-a petrecut, contrar așteptărilor, nu în autobaza lui Sorinaccio, ci în Trivale, în fata stadionului fără apă la toaletă. Dacă nici nu aveau pretenții la așa ceva, cei 3000 de olteni admirabil rebegiți de frig se așteptau în schimb la un semn de bunăvoință din partea idolilor . Doar că idolii terminaseră programul cu publicul și aveau preocupări mai serioase, cum ar fi:

varianta 1: să se gîndească la dubla cu Rapid și Steaua;

varianta 2 : să se gîndească la dubla cu Rapid și Carul din Stele, versiunea Beharca 2008.

Cum și noi, și idolii, sîntem oameni serioși, nici nu luăm în calcul varianta 2 și ne pregătim să invocăm incontrolabilul, ghinionul și, desigur, pe Ilie Iordache care, asemenea multor jucători de la Steaua, nu are față de Universitatea Craiova (Balaci dixit). Dar există viață și după ratarea Cupei, așa că la muncă și capul în pămînt, vacanța din Oman e încă departe, iar astăzi sosesc rapidiștii, blindați de bani și întărîtați de perspectiva cîștigării campionatului.

Chiar așa! De cîte ori a bătut în Bănie, adică de două ori în istorie, Rapidul a luat titlul! În toamna lui ‘98, Mircea Lucescu își făcea bagajele pentru Inter, după 1-0 cu Știința lui Silviu Lung, iar în 2002 oltenii avură 1-0 de la cabine, dar Daniel Niculae le-a dat două goluri în ultimele 10 minute. Poate că Spadacio nu știe asta, poate că nu știe nici cîte titluri are clubul care îl plătește din cînd în cînd, dar cu siguranță cineva i-a tradus nemulțumirea lui Copos, cum că o echipă cu asemenea condiții trebuia demult să fie pe locul 1! Poate că atunci cînd va fi cu plățile la zi, cu oalele pline la Pro Rapid și cu gunoiul ridicat de la stadion, patronul care nu crede, nu crede, nu crede o să vrea, prin contract, Liga Campionilor.

:happy:happy:happy

cinebelu
14th November 2008, 22:44
sper sa nu se oboseasca juvetii prea mult cu Rapidul, meciul important e abia saptamana viitoare, cu echipa oierului.
Aia trebuie neaparat batuta! :D

purpleheart
15th November 2008, 11:15
Craiova nu-i in mare forma, Rapidul e zbuciumat...as inclina spre un X ...
sa nu fie greseli de arbitraj,ca meciul va fi sigur unul frumos !

Charon
15th November 2008, 11:16
In '43,echipa fanion a Craiovei,Fotbal Club,cucerea titlul de campioana in fata Rapidului...

un an mai devreme noi faceam acelasi lucru,dar deh e greu pentru federatie sa recunoasca 2 campionate care s-au jucat,pana la ultima etapa!:confused:

Cipri
15th November 2008, 15:36
Am inteles ca s-au vandut toate biletele , deci va fi un stadion plin :)

Cipri
15th November 2008, 16:19
"Craiova e peste noi în clasament, n-ar fi rău un egal"

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/craiova-e-peste-noi-in-clasament-n-ar-fi-rau-un-egal-3498319

Datenshi
15th November 2008, 17:33
Da si Manea asta niste declaratii de te doare capul.

calu
15th November 2008, 17:52
spuneti si voi unde se poate vedea meciul pe net,regret dar nu pot sa ma uit in urma sa vad daca este postat vreun site...merci mult!

purpleheart
15th November 2008, 19:21
au inceput bine oltenii !!!

Datenshi
15th November 2008, 19:31
spuneti si voi unde se poate vedea meciul pe net,regret dar nu pot sa ma uit in urma sa vad daca este postat vreun site...merci mult!

www.myp2p.eu

Savaniu doarme sau ii e lene sa ridice fanionul?

crissis
15th November 2008, 19:38
Nu Savaniu doarme ci fundasii Rapidului dorm pe ei.

purpleheart
15th November 2008, 19:40
ce ratare Costea ! si Baird asta nu se mai opreste din dribling...

Novac
15th November 2008, 19:41
e bai mare la rapid in aparare. daca nu se trezesc repede si-o iau la scor :D

Datenshi
15th November 2008, 19:42
Lasati vrajeala, cel putin 2 din 5 au fost offside.

Nightwish
15th November 2008, 19:46
Joaca binisor Craiova :)

Nightwish
15th November 2008, 19:48
Ce tare e Bornescu :D Cand ma uit la el parca-l vad pe Stancioiu :cry:
LE: e o placere sa vezi un jucator cu tehnica lui Costea cand trage la 5 metri peste poarta din zona punctului cu var :D

purpleheart
15th November 2008, 19:50
inca o ratare marca Costea !

Novac
15th November 2008, 19:51
Gangeoveanu este tata lor pe partea stanga :D

Oricum, meciul este frumos :ok:

Nightwish
15th November 2008, 19:55
Bara Cecinha... Tare de tot sutul...

iulian_1976
15th November 2008, 20:02
Cea mai frumoasa si cursiva prima repriza din anul asta in Liga 1.

Gangioveanu pe postul de mijlocas stanga parca acolo s-a nascut:rolleyes:
...cum de nu a mai fost folosit?

purpleheart
15th November 2008, 20:20
imi place tupeul lui Raduta !

Novac
15th November 2008, 20:20
/hello/hello/hello SUPER MECI!

Datenshi
15th November 2008, 20:37
Doamne ce schimbari...

danpuric78
15th November 2008, 20:49
BUn Gaman asta. Ar trebui sa-l ia Borcea la dinamo. Decat sa faca foame si sa se piarda pe la craiova. Dinamo ar avea nevoie de un fundas de perspectiva ca Gaman.

PIETREANU
15th November 2008, 20:55
Final asteptat de Jiji cu o remiza obositoare ! :evil:

Ulysses
15th November 2008, 21:02
nimic la nimic. de asteptat:sleep:

*Coco*
15th November 2008, 21:03
BUn Gaman asta. Ar trebui sa-l ia Borcea la dinamo. Decat sa faca foame si sa se piarda pe la craiova. Dinamo ar avea nevoie de un fundas de perspectiva ca Gaman.
Ati vrea voi
Luati _|_ una alta

Datenshi
15th November 2008, 21:06
E peste puterile mele de intelegere ce cauta [Boya in teren 90 de minute meci de meci.

TaciAcolo
15th November 2008, 21:07
2 echipe mediocre:D in acest moment cu care pandurii a facut instructie:evil:

danpuric78
15th November 2008, 21:07
Ati vrea voi
Luati _|_ una alta

Da mah. Daca ma gandesc bine, ar trebui luat pe gratis. POate revine netoiu la craiova. POate retrogradeaza oltenii din nou.

Si asa rolul craiovei in fotbal e sa fie furnizoarea de fotbalisti gratis a lui dinamo.
Dincolo de asta nu aveti nici o relevanta.:D

vlad1607
15th November 2008, 21:12
un rezultat bun pt toata lumea :D

delaparis
15th November 2008, 21:19
Un egal fara goluri lasa o impresie de meci anost ... dar asta seara am vazut ceva fotbal totusi iar jocul Rapidului este in crestere.
Craiova a avut multe ocazii, pacat ca nu a marcat in prima repriza deoarece se deschidea de tot jocul si aveam parte la spectacol cu adevarat. Ambele echipe au jucat cu pofta ...

PIETREANU
15th November 2008, 21:54
da ce pofta de egal au mai avut :))

Cipri
15th November 2008, 22:06
Un meci frumos cu ocazii de ambele porti ( 2 ale Rapidului , restu ale Craiovei ) . Puteam sa castigam dar asta e :( Oricum este un rezultat negativ pt noi acest egal ....

stiintacv
15th November 2008, 22:28
Ma asteptam la un egal,deoarece de vreo 3-4 meciuri nu mai jucam nimic.In meciu de astazi,in ultima jumatate de ora am jucat la intamplare nici o idee in joc:(.

stiintacv
15th November 2008, 22:29
2 echipe mediocre:D in acest moment cu care pandurii a facut instructie:evil:

Pana una alta sunteti la 3 p de retrogradare,eu zic ca Pandurii o sa fie una din retrogradate anul asta...pacat.

Cipri
15th November 2008, 22:32
Ma asteptam la un egal,deoarece de vreo 3-4 meciuri nu mai jucam nimic.In meciu de astazi,in ultima jumatate de ora am jucat la intamplare nici o idee in joc:(.
Asta cu nu jucam nimic ... merge doar la meciurile cu Otopeni si Pandurii ...
In primul chiar nu prea am jucat , dar arbitru ne-a furat ...
Apoi cu Buzaul am tinut de scor , era normal .
Cu Pandurii jucatorii parca nu au avut motivatie ...
Azi cu Rapidul s-a vazut ca prestam un joc f bun , exceptand ultimele 10-15 min .

Cipri
16th November 2008, 00:36
Peseiro: "Prin anii '83, toată Portugalia știa cine e Craiova: numărul 1 din România"

http://www.craiovamaxima.ro/stiri/4530/peseiro-prin-anii-83-toata-portugalia-stia-cine-e-craiova-numarul-1-din-romania.htm

andreidaniel
16th November 2008, 00:44
Meci peste nivelul LIgii 1 cu cateva faze bune de poarta, joc deschis, stadionul aproape plin. Intotdeauna am tremurat la meciurile cu Universitatea si nici meciul asta nu a facut exceptie :)

Blu3 Lion
16th November 2008, 00:46
Ati vrea voi
Luati _|_ una alta
Nu-l baga in seama...stie si el ca nu se poate treaba e sa agite spiritele:ok:
Referitor la meci,o prima repriza buna,o a doua mai fara viteza deci nu prea frumoasa.Cred ca meciul trebuia sa se incheie cu un avantaj minim pentru noi insa e greu sa ai mai mult de 5,6 ocazii mari cu o echipa puternica a campionatului,iar noua observ ca ne trebuie mai multe sa dam un gol!Totusi inaintea meciului nu ma asteptam la mai mult avand in vedere ultimele prestatii asa ca la ora 19 eram multumit cu un egal:D

delaparis
16th November 2008, 00:46
da ce pofta de egal au mai avut :))

Sa inteleg ca vrei sa zici blat ? ... hai mai ca sigur tu ai vazut meciuri "mai calificate" in acest domeniu :D

Eu cred ca azi a fost doar ... Craiova vrea dar inca nu poate iar Rapid poate dar inca nu crede ... :)

Lordliv
16th November 2008, 00:47
Jose Peseiro : " Craiova este o echipa care merita locul 3 "
" Prin '83 toata Portugalia stia cine e Craiova,nr 1 in Romania! "

Citatele acestea sunt in special pentru handicapatii care au postat mai inainte si s-au legat de valoarea Stiintei...

Pentru noi astia, care suntem suporterii Stiintei ,ne bucura in primul rand declaratia lui Mititelu care ne promite 1-2 jucatori in intersezon ( etapa trecuta zicea doar de 1...) ,in felul acesta Stiinta devenind o echipa redutabila in retur!:ok:

Craiova merita astazi victoria, dar faptul ca nu avem un varf gen Bucur sau Goga a contat foarte mult.( sper sa-l gaseasca Mititelu )
Rapidul cu milionarii lui de carton,a facut un meci bun ( cum ma asteptam ) cu noi toate echipele din Bucuresti regasindu-si apetitul pentru fotbal.

Napoli,continua seria schimbarilor cel putin ciudate,probabil numai el mai crezand ca un Stoianof putea da gol astazi!
Iar inlocuirea lui Costea ( care tinea permanent doi rapidisti cu el ) cu un fundas i-a aratat unele limite, actionand dupa parerea mea, cam ciudat sub presiune...

Suporterii ,sub asteptari si ca numar si ca manifestare a atasamentului fata de echipa...
Din pacate exista cam 3 grupari mari de suporteri ,fiecare " cantand " pe limba lor:mda:
Sper in reconcilierea lor, in meciul cu becalistii:D

Cipri
16th November 2008, 00:49
Sa inteleg ca vrei sa zici blat ? ... hai mai ca sigur tu ai vazut meciuri "mai calificate" in acest domeniu :D

Eu cred ca azi a fost doar ... Craiova vrea dar inca nu poate iar Rapid poate dar inca nu crede ... :)
Cu lucrul acesta nu am cum sa fiu de acord ...
Daca ai vazut meciul , cred ca ai observat ca daca eram mai atenti puteam transa meciul in favoarea noastra ;)

delaparis
16th November 2008, 00:57
Da ... dar cum am zis trebuia sa si puteti ;) ... nu vreau sa revin cu stereotip forumistic dar fotbal se joaca totusi pe goluri iar la capitolul asta ocaziile nu se contabilizeaza ...

De ce nu dati gol ? ... simpla intrebarea :)

Cipri
16th November 2008, 00:59
Da ... dar cum am zis trebuia sa si puteti ;) ... nu vreau sa revin cu stereotip forumistic dar fotbal se joaca totusi pe goluri iar la capitolul asta ocaziile nu se contabilizeaza ...

De ce nu dati gol ? ... simpla intrebarea :)
Uneori neatentia si faptul ca jucatorii sunt prea relaxati in fata portii ne costa : cel mai bun ex : cele 2 mari ocazii ale lui Costea din meciul cu Rapid ...

Blu3 Lion
16th November 2008, 00:59
Jose Peseiro : " Craiova este o echipa care merita locul 3 "
" Prin '83 toata Portugalia stia cine e Craiova,nr 1 in Romania! "

Citatele acestea sunt in special pentru handicapatii care au postat mai inainte si s-au legat de valoarea Stiintei...

Pentru noi astia, care suntem suporterii Stiintei ,ne bucura in primul rand declaratia lui Mititelu care ne promite 1-2 jucatori in intersezon ( etapa trecuta zicea doar de 1...) ,in felul acesta Stiinta devenind o echipa redutabila in retur!:ok:

Craiova merita astazi victoria, dar faptul ca nu avem un varf gen Bucur sau Goga a contat foarte mult.( sper sa-l gaseasca Mititelu )
Rapidul cu milionarii lui de carton,a facut un meci bun ( cum ma asteptam ) cu noi toate echipele din Bucuresti regasindu-si apetitul pentru fotbal.

Napoli,continua seria schimbarilor cel putin ciudate,probabil numai el mai crezand ca un Stoianof putea da gol astazi!
Iar inlocuirea lui Costea ( care tinea permanent doi rapidisti cu el ) cu un fundas i-a aratat unele limite, actionand dupa parerea mea, cam ciudat sub presiune...

Suporterii ,sub asteptari si ca numar si ca manifestare a atasamentului fata de echipa...
Din pacate exista cam 3 grupari mari de suporteri ,fiecare " cantand " pe limba lor:mda:
Sper in reconcilierea lor, in meciul cu becalistii:D
Imposibil dupa episodul Pitesti...Cat timp o sa fie atatia cutitasi la Sud baietii de la Nord nu o sa se intoarca...inclusiv eu!

delaparis
16th November 2008, 01:32
Uneori neatentia si faptul ca jucatorii sunt prea relaxati in fata portii ne costa : cel mai bun ex : cele 2 mari ocazii ale lui Costea din meciul cu Rapid ...
... jucatorii sunt prea relaxati in fata portii va ... Costea :D

De ce ?

Pentru ca inca nu aveti nivel de primele trei locuri din campionat si asta nu o zic cu dusmanie ci pragmatic ...

Atunci cand o sa bagati doua goluri din trei ocazii se poate spune ca va bateti cu .... CFR :D
Deocadata doar felicitari pentru meciul bun cu Rapid :cool:

alin_cv
16th November 2008, 01:41
Am putea spune că este un rezultat nedrept. Ați văzut ce schimbări a făcut Rapid și ce schimbări am făcut noi, cred că asta spune totul. La noi se încălzeau unul de 20, unul de 19, unul de 17 ani, la ei se încălzeau unul de două milioane, altul de patru miloane euro”,
a declarat Balaci



-o prima repriza impresionanta ,mai ales dupa ultimele partide.
-meritam victoria,dar acesta este fotbalul,nu cel mai bun castiga intotdeauna.
-felicitari baiethi,dorim o victorie cu varzeta de steaua,agent 007.

alin_cv
16th November 2008, 01:49
delaparis,stiu ca nu ne inghithi,si lasa demagogia falsa de tip ********.
craiova a jucat de o mie de ori mai bine si spectaculos decat echipa ta de suflet,pe care nu o inghite nimeni
cred ca esti ofticat pe faptul ca noi avem la un meci acasa mai multi spectatori decat avethi voi intr-un tur de campionat.

delaparis
16th November 2008, 01:53
alin cv, stii o laie ... apoi citeste bine ce am postat acolo apoi Craiova se scrie cu majuscula ... "C" ... bleah

Ferko
16th November 2008, 11:25
Rezultat echitabil ? Unii zic ca da - si eu, altii zic nu. Totusi a fost meci frumos.

Cipri
16th November 2008, 12:05
.
Pentru ca inca nu aveti nivel de primele trei locuri din campionat si asta nu o zic cu dusmanie ci pragmatic ...

Intr-adevar , pt locul 3 nu avem un lot numeros si valoros , dar avem echipa , nu ca altele care au jucatori ,,valorosi" si sunt sub noi ...

Sezione
16th November 2008, 20:15
Da mah. Daca ma gandesc bine, ar trebui luat pe gratis. POate revine netoiu la craiova. POate retrogradeaza oltenii din nou.

Si asa rolul craiovei in fotbal e sa fie furnizoarea de fotbalisti gratis a lui dinamo.
Dincolo de asta nu aveti nici o relevanta.:D

Pina una alta cam cei mai valorosi fotbalisti ai vostrii de la Craiova au venit..macar esti in stare sa recunosti. Singura lucur relevant la dinamo e ca stie sa profite intr-un mod tipik ORIGINII sale moscovite... In rest iti transmit aceeasi " dragoste multa " in zona unde ar trebui sa porti botnitza !!:drak:

Sezione
16th November 2008, 20:17
Trebuie sa punctez 2 lucruri :

1) Am aratat ca meciul cu Panduri a fost un accident.

2) Gangioveanu chiar e FOTABLIST . Salivatzi patrupedelor!@!!

samar
16th November 2008, 22:13
Trebuie sa punctez 2 lucruri :

1) Am aratat ca meciul cu Panduri a fost un accident.

2) Gangioveanu chiar e FOTABLIST . Salivatzi patrupedelor!@!!

Acu vrea sa vad cum va gestiona Marele Mititel meciul cu Steaua... :D

Jus7M3
16th November 2008, 23:14
Acu vrea sa vad cum va gestiona Marele Mititel meciul cu Steaua... :D

eu sunt mai curios cum vor gestiona jucatorii meciul cu aia .. "Marele Mititel" (bun jocul de cuvinte :D) in mod normal nu trebuie sa conteze in ecuatia asta

samar
17th November 2008, 13:16
eu sunt mai curios cum vor gestiona jucatorii meciul cu aia .. "Marele Mititel" (bun jocul de cuvinte :D) in mod normal nu trebuie sa conteze in ecuatia asta

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic,dar in acest meci va conta cuvantul greu pe care-l va avea patronul:D
Va juca Mititelu' contra sau pt G.B...:rolleyes:

nr.zece
17th November 2008, 19:47
cica ar juca la egal

Sezione
17th November 2008, 22:29
cica ar juca la egal

Hmmmmmmmmm...................... :no::no: Sper ca nu !!