PDA

View Full Version : Etapa 15: CFR Cluj - FC Arges 2-0



delaparis
9th November 2008, 23:02
CFR Cluj - FC Arges
DUMINICA, 16 NOIEMBRIE 2008

GSP TV, ora 18.00

Discutii inainte si dupa meci.

Nightwish
10th November 2008, 09:24
Pronostic: 1 solist
Sunt curios ce va zice idiotul Ligii 1 (http://www.standard.ro/tag/cornel_penescu.html) dupa meciul asta :D

UrsMeier
10th November 2008, 09:29
probabil va spune ca e multumit de jocul echipei, de punctul/punctele obtinute si noi suntem doar o echipa noupromovata nu ne gandim deocamdata la cupa uefa.Ce ar putea sa spuna altceva?

bobycox
10th November 2008, 11:36
Ca arbitrii au facut din nou jocurile . Acum ramane de vazut daca va fi sau nu asa .

janessu
10th November 2008, 12:20
imi place de clujeni ... sunt siguri ca vor castiga ... doar sunt campioni

ramane de vazut, meci interesant oricum, sper sa scoata Argesul macar 1 pct ... nu e exclus

Jacob
10th November 2008, 13:07
Victorie CFR, au pierdut deja mult prea multe puncte aiurea si chiar e pacat tinand cont ca joaca cel mai bun fotbal din liga lu' mitica(la egalitate cu Dinamo :D ).

Uimirea
10th November 2008, 14:00
Pronostic 1 solist

ultra
10th November 2008, 17:02
1 solist.

YoNuTzz
10th November 2008, 17:26
1 solist

stiintacv
10th November 2008, 17:47
1 solist

six
10th November 2008, 18:35
franarii au prima sansa dar aveti grija ca violetii sunt periculosi ;)

World Expert
11th November 2008, 08:41
Fc Arges sau X ,au ajuns bine in Liga 1, acum sa termine si turul onorabil 4-6.Mie imi place fotbalul argesean de foarte foarte multi ani,de acolo se trag multi jucatori de la echipa nationala,o adevarata baza de talente,echipe foarte frumoase-Mutu,Coman fiind doar cativa mentionati.

Insa Argesul este ceva special....sa fie cu puncte :ok:

Leo
11th November 2008, 10:43
Inclin spre un X .

Razvan T.
11th November 2008, 13:24
imi place de clujeni ... sunt siguri ca vor castiga ... doar sunt campioni

ramane de vazut, meci interesant oricum, sper sa scoata Argesul macar 1 pct ... nu e exclus

si eu sunt sigur de un X2 :D

Ferko
11th November 2008, 17:06
1 - cred eu.

Cipus
11th November 2008, 17:27
Mi-e teama ca o comite CFR-ul. Are si meciul de cupa unde chiar daca ar vrea sa odihneasca cativa jucatori nu prea va putea ca multi jucatori sunt accidentati. Argesul are avantajul ca a parasit cupa, mai mult timp de odihna si timp sa pregateasca jocul cu CFR. In plus, in afara meciului de la Bistrita, a facut meciuri bune si a invins in deplasare cu adverasri mai bine cotati.
Pronostic 1-1

Ess
12th November 2008, 08:53
Mi-e teama ca o comite CFR-ul.

mie nu mi-e teama, io's convins. oricum mergem in gruia la un vin fiert. poate facem si un foc...

ot: x

BBB
12th November 2008, 11:04
Castiga echipa mai buna si mai in forma, adica FC Arges. scorul? 1-2. pseudo campioana Romaniei gafaie urat de tot

Cipus
12th November 2008, 11:09
mie nu mi-e teama, io's convins. oricum mergem in gruia la un vin fiert. poate facem si un foc...

ot: x

Sincer eu as vrea sa bata CFR pentru ca in clipa de fata e cam singura echipa care anul asta nu ne-a facut de ras in Europa si as vrea sa joace si la anul in Liga Campionilor sau macar in UEFA :ok:

Ess
13th November 2008, 17:09
cum adica pseudo, BBB-ule?
doare, mai ales ca l-ati avut pe bagiu presedinte atunci cand s-a oferit paszkany sa va finanteze??? :mda: dupa aia a venit pe deal...

ot: pierdem

luciano_1644
13th November 2008, 23:12
Bat gazdele lejer...2-0...

spartacus
14th November 2008, 04:53
o comitem si mergem mai departe...la mine clar se arata ceatza...:D

World Expert
14th November 2008, 05:17
Ess,mai intain zici ca faceti egal,apoi ca pierdeti...deci ori egal ori pierdeti? Nu-i acelasi lucru...

TZEFERU
14th November 2008, 05:27
o comitem si mergem mai departe...la mine clar se arata ceatza...:D

Nu e nici o ceata decit pe linga canalul morii....:-)
Batem 1-0 si apoi ne pregatim pentru un "exercitiu de zece". Sintem OK, dar e bine sa fim atenti pentru forcingul final.

m8k
14th November 2008, 15:19
Badea: "Mergem la Cluj să învingem campioana"

...haidi, haidi!:D

purpleheart
15th November 2008, 11:19
daca vor saloane pe Pomu' de iarna,CFR-ul trebuie sa invinga ! ;)

Stefan_Cel_Mare
15th November 2008, 11:35
eu merg pe mana clujului. cred ca va castiga ,dar nu ii va fi usor.

antiFA hooligan
15th November 2008, 23:26
sper intr-o victorie ! forza viola

m8k
16th November 2008, 13:40
Cu o victorie urcam pe locul 3! Daca ratam ocazia acum atunci pierdem sansa de a castiga campionatul! Si asa avem sanse destul de mici! Deci 1 solist!

Nightwish
16th November 2008, 18:06
A-nceput...
Hai CFR!!!

Nightwish
16th November 2008, 18:16
Tudor a uitat ca in anumite momente ale jocului se dau cartonase galbene.... Stan merita cartonas cu varf si indesat pentru intrarea la Culio...
LE: plm... nu jucam nimica :(
Le2: prima mare ocazie.... Oare Tudor de ce arbitreaza exact invers fata de cum a facut-o in CL? Fluiera absolut orice :(

Nightwish
16th November 2008, 18:31
Yssouf Koneeeee!!!!
Yssouf Koneeeee!!!!

LE: Ce sut a avut Peralta... Si ce atacant avem.. Superb a jucat Kone pana acum...
LE2: Prea mult ratam... Trica :headbang:
LE3: E idiot Tudor : lovitura libera si galben lui Muresan, total gratuit.. A fost un teckling la minge acolo, clar

Cipri
16th November 2008, 18:36
SUPER GOLUL LUI Y. KONE :ok:

PIETREANU
16th November 2008, 18:39
Bate Clujul !!!! /OLE/
Ca au o ambitie si mai ales o foame de puncte disperata dar si un joc placut !:dance::dance::dance::dance:

m8k
16th November 2008, 18:50
Oare putem castiga candva la 2 goluri diferenta?:D

Sergiu
16th November 2008, 18:57
In primele meciuri din retur cu Buzau si Otopeniu.

spartacus
16th November 2008, 18:58
Arges are o echipa extrem de interesanta...
o prima repriza in care Kone si-a aratat clasa...pacat de accidentarea lui Didi
in aparare trebuie sa fim foarte atenti...

forza CFR!!!

Nightwish
16th November 2008, 19:00
Uite mah ca s-o mai po****t topicul la pauza :) Ma gandeam ca decat sa mai continuu sa comentez de unul singur mai bine vorbesc cu careva sa ma lase sa fac Livetext :D... Macar asa ai iluzia ca citeste cineva :D

traktor
16th November 2008, 19:00
Oare putem castiga candva la 2 goluri diferenta?:D

Azi,:yeah:

Nightwish
16th November 2008, 19:07
Azi e ziua Kone... Yssouf, Emmanuel etc :D

ensic
16th November 2008, 19:08
Ce veleitati de mama omida ai ma Traktor! :D

Nightwish
16th November 2008, 19:19
Super sutul lui Manu Jose :ok:

traktor
16th November 2008, 19:21
Ce veleitati de mama omida ai ma Traktor! :D

Ios mana moarta ca s racit nu am putut sa ma duc , eram sigur ca batem azi,dar am reprezentanti:drak:

DorianH
16th November 2008, 19:25
Bre, eu tin cu CFR-ul, dar parca prea e suspect jocul asta. De obicei Argesul joaca mult mai bine. Nu e ciudat ca n-au incercat mai nimic in meciul asta?

traktor
16th November 2008, 19:30
Probabil ,Penibilescu o sa mai cumpere o limuzina,laso-n rahat.:rosu:

crissis
16th November 2008, 19:30
Ce vezi tu suspect ? CFR-ul este cu doua clase peste Arges.

DorianH
16th November 2008, 19:33
Doar am intrebat, imi cer scuze daca gresesc eu. Poate doar mi se pare.

Nightwish
16th November 2008, 19:33
Ma doare capul cand vad ca iese Stancioiu la minge :(
LE: isi face norma de suturi bune si Manu Jose :)

Nightwish
16th November 2008, 19:35
FMM de Tudor!!! La noi da hentz, la Arges nu :rosu:

crissis
16th November 2008, 19:38
CFR-ul are nevoie de un portar care sa dea siguranta. Clujenii pot da lovitura aducandu-l pe Coman.

Datenshi
16th November 2008, 19:39
Ca sa fie siguri ca pierd puncte cand le e lumea mai draga sau de ce?

Nightwish
16th November 2008, 19:41
Y Kone:cheer::cheer:

DorianH
16th November 2008, 19:43
Mie Stancioiu mi se pare un portar mult mai bun decat Coman. Ba chiar si Nuno Claro. Dar na, chestie de gusturi ... parerea mea e ca Dani Coman a fost .. dar nu va mai fi.

crissis
16th November 2008, 19:48
Ca sa fie siguri ca pierd puncte cand le e lumea mai draga sau de ce?

Te roade invidia? Acum nu mai este bun , nu uita ca si datorita lui ati ajuns in acel sfert de finala din uefa. Plecare lui Coman este o pierdere mare pentru Rapid.
Coman poate face fata in orice campionat de afara .
Golul trei pluteste in aer.

Nightwish
16th November 2008, 19:48
Stancioiu e slab.. Are interventii superbe insa deseori gafeaza nepermis.. Cel mai important, nu ofera colegilor siguranta... Coman e mult peste el...
PS: ratarea campionatului la Y. Kone :D

Sergiu
16th November 2008, 19:54
Numa sa nu va faca si voua blaturi.

Nightwish
16th November 2008, 19:56
Numa sa nu va faca si voua blaturi.

Oricum, nu cred ca vine la noi :)...
CFR...victorie!!
CFR... victorie! Si uite asa am urcat pana pe locul 3, pe care-l vom folosi ca pe o trambulina spre prima pozitie :D

m8k
16th November 2008, 19:56
Ziua Koneilor!:D
In sfirsit un meci in care nu am avut emotii!
Am urcat pe locul 3!
Sa vedem ce zice penebelescu dupa meci, inainte a aberat destul!:D

m8k
16th November 2008, 19:59
Bre, eu tin cu CFR-ul, dar parca prea e suspect jocul asta. De obicei Argesul joaca mult mai bine. Nu e ciudat ca n-au incercat mai nimic in meciul asta?

Nu ti s-a parut blat si in meciul cu Chelsea cand nici aia nu prea au miscat? Sau orice alta echipa cu care am jucat nu prea a miscat!

traktor
16th November 2008, 19:59
A zis de la inceput ca arbitru il fura ,asa e si acum.:headbang:

Datenshi
16th November 2008, 20:00
Te roade invidia? Acum nu mai este bun , nu uita ca si datorita lui ati ajuns in acel sfert de finala din uefa. Plecare lui Coman este o pierdere mare pentru Rapid.
Coman poate face fata in orice campionat de afara .
Golul trei pluteste in aer.

Ma roade de nu mai pot... :happy E o pierdere pentru dusmanii Rapidului poate. Nu maia re cine sa creeze tensiune, nu mai are cine sa faca gafe cand nu se mai poate repara nimic (lista e lunga, sin in campionat si in Uefa). Cu Coman nu am castigat niciun campionat, in schimb ifose cat cuprinde pentru un sfert de UEFA in atatia ani. Am mai mult respect pentru Dolha si Lobont. Si ei si-au facut la fel datoria pentru club si, chiar daca au ajuns la Dinamo, niciodata nu au tarat numele clubului prin noroi cum o face Coman de luni bune.

PIETREANU
16th November 2008, 20:07
Bravo cfr cluj !!!! :)

crissis
16th November 2008, 20:08
Tu crezi ceea ce scrii ? Eu nu cred nici 1% din ce ai scris. Coman a fost unul din simbolurile Rapidului si asa va ramane , si oricat ar vrea unii dintre slugoii lui prajiturica sa-l faca pe Coman tradator si vanzator nu vor reusi si se vor face de kko. Zgarcenia lui prajiturica a adus Rapidul unde este si cred ca il va duce sui mai jos decat este acum. Faptul ca nu ati castigat nici un campionat se datoreaza lui Copos si nu lui Coman 100%.

Victorie previzibila a CFR-ului.
Oare ce perle va mai scoate fetita aia de Penescu dupa acest joc.

TZEFERU
16th November 2008, 20:10
Y. Kone s-a miscat dragut, echipa nu a jucat ca intr-un meci de Ch.L evident, dar nu cred ca era necesar. Trombetta a introdus rapid rezerve sa mai ruleze si pe altii cind a fost cazul.
Bine ca a dat si E. Kone gol, desi pe urma a mai disparut din joc, nu e prea bun la recuperare deocamdata. M. Jose surpriza placuta are vina, trage bine, e bine revenit.
Arges dupa 2-0 a avut ocazii de a marca, s-a miscat mult mai bine, se pare ca am exersat si dominarea echipei adverse in terenul propriu in vederea meciului cu Roma....dar sa nu ne jucam cu focul. Au fost faze si de 3-0 si de 2-1, aveam nevoie de victoria asta sa ne plaseze mai aproape de echipele de pe primele locuri.

spartacus
16th November 2008, 20:16
mai usor decat ma asteptam...e adevarat ca si Argesul a venit sa joace fotbal...a iesit un meci frumos.
o victorie foarte importanta pentru noi.felicitari Koneilor:)

problema cu Stancioiu e inconstanta lui...totusi are faze la care scoate goluri ca si facute.
forza CFR!!!

Nightwish
16th November 2008, 20:25
Spartacus, prefer un portar care sa nu scoata goluri ca si facute insa sa nu gafeze... Si cred ca multi prefera asa ceva...Nu de alta, dar am impresia ca la fiecare meci, Stancioiu imi mananca cate o luna din viata :) Sau chiar mai multe, depinde de meci :D

m8k
16th November 2008, 20:41
@Night vezi ca daca mergem pe idea ta atunci trebuie sa mori maine!:D Nu au fost chiar asa de grave gafele de astazi, s-a vazut ca a fost relaxat si asta e bine, da incredere si asa!
M-a deceptionat insa Deac, pare ca s-a ingrasat de cand si-a luat femeie!:D Manuel Jose parca e si mai gras de cand nu l-am mai vazut! Le merge bine jucatorilor la CFR!:D

White Shadow
16th November 2008, 20:45
cand eu v-am spus ma ca prototipul asta de jucator pe nume Y Kone e un jucator adevarat de fotbal nu ati vrut sa ma credeti.

felicitari CFR.....singura echipa pe care o urmaresc in liga 1 dupa cum am mai spus....jucati un fotbal frumos si eficient in acelasi timp.

Ulysses
16th November 2008, 20:48
decat sa ia campionatul dinamo cu blaturi si cu jocuri submediocre, mai bine cfr:mda:

DorianH
16th November 2008, 20:49
Nu ti s-a parut blat si in meciul cu Chelsea cand nici aia nu prea au miscat? Sau orice alta echipa cu care am jucat nu prea a miscat!

Prietene, ai o problema. Cum spuneam, si eu tin cu CFR-ul. Insa de aici, pana la a sustine ca Chelsea nu a miscat in fata lor, e cale lunga. Ai tinut cumva englejii in 20 metri inghesuiti, si nu-mi aduc eu aminte?

Am pretentia de la tine ca esti un om coerent, asa ca te rog, da-mi un exemplu de echipa care n-a miscat in fata CFR-ului in campionatul asta.

Ess
16th November 2008, 20:53
ot: pierdem

cata dreptate am avut :D

spartacus
16th November 2008, 20:56
Spartacus, prefer un portar care sa nu scoata goluri ca si facute insa sa nu gafeze... Si cred ca multi prefera asa ceva...Nu de alta, dar am impresia ca la fiecare meci, Stancioiu imi mananca cate o luna din viata :) Sau chiar mai multe, depinde de meci :D

night...cred ca avem o combinatie interesanta de portari...totusi nici unul dintre ei nu se poate compara cu zapata sau lobont. hirschfeld e extrem de exact dar nu are reflexele lui Stancioiu sau Nuno. Nuno e probabil cel mai inspirat in a-si organiza apararea dar are tendinta de a iesi la plimbare uneori. e adevarat ca se poate mai bine dar nu stiu daca e o idee buna sa facem schimbari in momentul de fata...

m8k
16th November 2008, 21:05
Prietene, ai o problema. Cum spuneam, si eu tin cu CFR-ul. Insa de aici, pana la a sustine ca Chelsea nu a miscat in fata lor, e cale lunga. Ai tinut cumva englejii in 20 metri inghesuiti, si nu-mi aduc eu aminte?

Am pretentia de la tine ca esti un om coerent, asa ca te rog, da-mi un exemplu de echipa care n-a miscat in fata CFR-ului in campionatul asta.

Dinamo, Urziceni a miscat mult mai putin decat argesul in seara asta!:P

lineli
16th November 2008, 23:03
hai ca nu stam rau :D:yeah:

bobycox
17th November 2008, 02:42
Felicitari CFR si forzza FC ARGES .Bravo baietilor pt jocul prestat si pt atitudinea avuta . Asta e! Nu poti bate pe toata lumea si mai ales pe CFR care a adus jucatori, pe care deocamdata multi din Romania doar ii viseaza . Oricum sper ca echipa sa continue drumul ascendent si sunt ferm convins ca in retur cu o crestere normala de forma si de joc , ne vom lua revansa in fata celor de la CFR .

PS. Succes CFR in LIGA si forzza viola for ever .

ensic
17th November 2008, 03:37
Succes si voua, aveti o echipa faina!

antiFA hooligan
17th November 2008, 22:17
intr-un fel imi pare rau..normal..ca echipa mea a pierdut, dar in alt fel imi pare bine ca a batut cfr-u..! e singura echipa din provincie care se poate bate la titlu cu granzii din capitala.! FORZA VIOLA