PDA

View Full Version : Etapa 15: Dinamo - Unirea Urziceni 0-1



Pages : [1] 2

delaparis
9th November 2008, 23:02
Dinamo - Unirea Urziceni
DUMINICA, 16 NOIEMBRIE 2008

GSP TV, ora 21.00

Discutii inainte si dupa meci.

vlad1607
9th November 2008, 23:26
calmam total bursucul isteric :D

nayram
9th November 2008, 23:39
daca bat, dinamovistii sunt campioni:(

Rossi
10th November 2008, 05:02
1 solist ... rupem tot :ok:

FORZA DINAMO !!!

http://img221.imageshack.us/img221/1471/34507170cl0.jpg

Jacob
10th November 2008, 13:03
Meci foarte greu dar cred ca vom castiga 1-0! Gol Danciu.

Uimirea
10th November 2008, 13:10
Dupa un meci mai acatarii,aveti falsa impresie ca sunteti zmei.Sper ca bursucul sa-l puna cu botul pe labe(de.... caini)pe stramb.Cred in cel putin un egal.

Jacob
10th November 2008, 13:28
Bine mai Barcelona de urziceni vedem pe teren :ok:

laurdog
10th November 2008, 14:35
Meci foarte greu, cel mai greu de pana acum. Daca pana acum ne dominam fizic adversarii, aici nu mai avem acest atu. Baietii lui Petrescu stau bine din punct de vedere fizic. In plus, primesc foarte greu gol.

vlad1607
10th November 2008, 14:38
pai daca le dam gol in minutul 2 dupa aia pot sa primeasca f greu :D

laurdog
10th November 2008, 15:11
Vladutule, poate sa fie si in....92, important e sa castigam.

ultra
10th November 2008, 17:00
1 solist. nu suport pe urzicati. [mm, d.petrescu, mara & co.]

YoNuTzz
10th November 2008, 17:28
nu stiu ce sa zic aici, dar daca dinamo bate atunci va fi greu de tot ptr o alta echipa sa o depaseasca...

stiintacv
10th November 2008, 17:45
x solist

Uimirea
10th November 2008, 18:35
1 solist. nu suport pe urzicati. [mm, d.petrescu, mara & co.]

Ar trebui sa-ti faci un control.Daca ii suporti mai mult pe caini inseamna ca ai o problema.Concluzia este ca esti un rapidist parat,asta daca esti ,desi......:headbang::headbang::headbang:

vlad1607
10th November 2008, 22:17
hai ma du-te lasa-ne....da suntem simpatici pe langa voi pt el....si care e problema? asta arata clar ce iubiti sunteti :D
cu un fatalau in conducere si cu un bursuc isteric pe banca ai vreo pretentie? :D

Mario Di Lazi
10th November 2008, 22:21
după jocul prestat la Timișoara, numai un nebun sau unu care nu se pricepe la fotbal ar putea vota altceva în afară de 1 :D

dar și faza cu "nici un meci nu seamănă cu celălalt" este adevărată :D ... să sperăm că nu la Dinamo - Unirea :D

Leo
11th November 2008, 10:46
1 solist . Fara nici o emotie , castigam .

Cipri
11th November 2008, 14:55
Pt pariori : meci de x !!!

laurdog
11th November 2008, 15:04
Si daca nu pariem, e 1?:thinkso:

tataleone
11th November 2008, 16:11
Pt pariori : meci de x !!!

Hmmm...cand Unirea este singura echipa fara niciun egal iar Dinamo are doar 2?
Fie Unirea va juca fotbal si va demonstra in sfarsit ca Dinamo nu are ce sa caute pe locul 1, fie se vor speria si ei de "renumele" adversarului si vor pati ce a patit Timisoara (aek pt. aia "destepti")

Ferko
11th November 2008, 17:03
Foarte greu meci pentru ... ambele echipe. Sa fie gazdele victorioase, restul nu conteaza.

Cipus
11th November 2008, 17:44
Conform pozitiilor din clasament va fi derby-ul turului. Dinamo pare a avea prima sansa, dar sincer sunt de parere ca Unirea va invinge. La Timisoara Dinamo a avut noroc cu autogolul lui Brezinski, cu sclipirea lui Danciulescu si cu semiautogolul lui Cisovski, o echipa timisoreana care nu e la prima sincopa in campionat dupa meciul de la Medias. Unirea este o echipa puternica din punct de vedere fizic si cu jucatori de contraatac in marea lor majoritate. In plus si-a odihnit cativa titulari (Bordeanu, Onofras, Bilasco, Apostol), in timp ce Dinamo nu va avea din cauza accidentarilor aceasta posibilitate (doar Bostina si Ropotan care s-au cerut eliminati la Timisoara). Cel putin in aparare va trebui sa-l forteze pe Tamas si la Focsani. Dinamo cand a trebuit sa atace a avut probleme in aparare, si doar neputinta adversarilor si Lobont au salvat-o pe Dinamo, ca mai apoi sa marcheze cu noroc. Dan Petrescu sunt convins ca va sti sa speculeze mai bine erorile din jocul lui Dinamo si daca ii va iesi jocul pe contraatac va castiga. 2-1 pentru Unirea e pronosticul meu.

Uimirea
11th November 2008, 18:08
hai ma du-te lasa-ne....da suntem simpatici pe langa voi pt el....si care e problema? asta arata clar ce iubiti sunteti :D
cu un fatalau in conducere si cu un bursuc isteric pe banca ai vreo pretentie? :D
Mai lasa-ma cu strambu vostru si cu emblema Turcu:happy:happy:happy

vlad1607
11th November 2008, 20:58
pana una alta Rednic are mult mai multe trofee decat bursul isteric...iar Turcu e pe faras...

Leo
12th November 2008, 16:33
Vor iesii multe scantei la meciul asta si multe declaratii nebunesti dupa .

vlad1607
12th November 2008, 16:42
ma daca le dam 4-0 poate se linistesc :D

Roddicted
12th November 2008, 16:42
pana una alta Rednic are mult mai multe trofee decat bursul isteric...iar Turcu e pe faras...

bursucul isteric ii da clasa lui rednic

vlad1607
12th November 2008, 16:45
la tipete..urlete si maimutzareli cu siguranta DA...pana acum la performante nu incape comparatie.....

Leo
12th November 2008, 16:48
Poti sa le dai si 10-0 si tot vor avea ceva de comentat . Ca a fost gazonul prea verde , ca cerul e prea albastru , ca car ca mar ..........

Black_Mamba
12th November 2008, 17:04
bursucul isteric ii da clasa lui rednic

EȘTI cel mai prost din curtea școlii !

Leo
12th November 2008, 17:06
Kidon lasa-l in durerea lui .

Uimirea
12th November 2008, 17:51
Kidon lasa-l in durerea lui .

Timisorean si ti cu Dinamo? Explica-mi ,daca poti ,de ce ar tine cineva cu aceasta echipa?Eu chiar nu inteleg.:(

laurdog
12th November 2008, 17:54
Poate ca nu e treaba ta. Pe tine nu te-a intrebat nimeni de ce tii cu Unirea!!

Dogville
12th November 2008, 17:56
Pai el e din Slobozia, e simplu :sleep:

Marius
12th November 2008, 17:58
Ușurel...

Din câte văd, orgoliile sunt mari :D

Leo
12th November 2008, 18:00
Timisorean si ti cu Dinamo? Explica-mi ,daca poti ,de ce ar tine cineva cu aceasta echipa?Eu chiar nu inteleg.:(

De trei ori pe zi cate o lingurita . :happy

laurdog
12th November 2008, 18:04
Ușurel...

Din câte văd, orgoliile sunt mari :D

Tu cu cine te certi?:groggy::groggy:
Sa ne spui daca n-avem voie sa scriem.:P

Marius
12th November 2008, 18:11
Eu veghez doar :D

Novac
12th November 2008, 18:20
Pfff, tread de scandal! Trebuie inchis repede :D

laurdog
12th November 2008, 18:22
Nuuuuu, trebuie sters urgent de catre veghetor.:P
Hai ca batem campii, sa batem Urziceniul ca e mai bine.;)

Aurel.D
12th November 2008, 23:23
Cel mai greu meci al lui Dinamo din acest sezon! Si mai ales ca Dinamo nu a batut niciodata (adica in ultimii 3 ani de cand este in A) pe Unirea!!


Timisorean si ti cu Dinamo? Explica-mi ,daca poti ,de ce ar tine cineva cu aceasta echipa?Eu chiar nu inteleg.:(

Ca sa te "uimesti" tu...Ce intrebare de Miercuri seara pui!!

Uimirea
13th November 2008, 18:38
De trei ori pe zi cate o lingurita . :happy

Timisoara este un oras respectabil, cu o echipa respectabila .Daca eram timisorean ,tineam cu Poli,in niciun caz cu dinamo ,steaua ,echipele securitatii si familiei c.Daca nu erau comunistii,nu existau nici acestea.Apropo cand ati promovat in prima divizie?:rosu:

Uimirea
13th November 2008, 18:40
O sa va urzicam.

six
13th November 2008, 18:41
O sa va urzicam.corect :ok:

manu10
13th November 2008, 21:09
pronostic:
1 33%
x 33%
2 34% :D

Leo
13th November 2008, 21:17
Timisoara este un oras respectabil, cu o echipa respectabila .Daca eram timisorean ,tineam cu Poli,in niciun caz cu dinamo ,steaua ,echipele securitatii si familiei c.Daca nu erau comunistii,nu existau nici acestea.Apropo cand ati promovat in prima divizie?:rosu:

Asculta-ma omule , a zis cineva altcineva ? Timisoara este cel mai respectabil oras din Romania , dar de tinut tin cu DINAMO . una-i una si alta-i alta . Nu le amestecam .
Iti sugerez sa nu te mai ocupi de persoana mea .

A venit vremea sa ne imbunatatim palmaresul cu Urziceniul .

cinebelu
13th November 2008, 21:23
cu astia nu avem nicio victorie pana acum :o:
sigura echipa din Romania cu bilant pozitiv impotriva lui Dinamo
trebuie sa batem, bursucu termina meciul in camasa de forta si meme pe post de scrumiera a lui Borcea :D

Rossi
14th November 2008, 00:57
Apropo cand ati promovat in prima divizie?:rosu:

Unirea Tricolor - wikipedia Unirea Tricolor (http://ro.wikipedia.org/wiki/Unirea_Tricolor_Bucure%C5%9Fti)
Ciocanul Bucuresti - wikipedia Ciocanul Bucuresti (http://en.wikipedia.org/wiki/Maccabi_Bucure%C5%9Fti)

In 1948 , Unirea Tricolor si Ciocanul Bucuresti au fuzionat si asa a luat fiinta Dinamo ...
1946/47 - Ciocanul Bucuresti / locul 7 in Liga 1 ... Unirea Tricolor - Locul 1 in Liga a 2-a , adica promoveaza in liga 1 in sezonul 1947-48

Dupa mintea ta , dupa ce au fuzionat cele doua echipe care activau in primul esalon, Dinamo trebuia sa inceapa din divizia onoare ?!


Apropos ... voi cand v-ati infiintat ? Macar anul îl cunosti ?

laurdog
14th November 2008, 08:41
Hehehe, bursucul isteric se teme de arbitraj. Ar vrea unul cum au avut in Cupa?

vlad1607
14th November 2008, 10:52
pai nu l-am vazut sa fie nemultumit bursucul isteric...cand a primit cadou un 11m inexistent....
corectu' lu' peste prajit :rosu:

armasu
14th November 2008, 11:09
Sunt curios ce va mai scoate Borcea din jobenul lui fermecat. Vreun arbitru, vreun santaj (ma gandesc la Bucsaru) sau se v-a "ocupa" de cativa jucatori ai Unirii?

laurdog
14th November 2008, 11:12
Sunt curios ce va mai scoate Borcea din jobenul lui fermecat. Vreun arbitru, vreun santaj (ma gandesc la Bucsaru) sau se v-a "ocupa" de cativa jucatori ai Unirii?

La inceput am crezut ca ai ceva de zis, dar cand am vazut ce e bolduit, m-am lamurit!!!!:groggy:
Nu-i asa ca votezi png?:o:

Jacob
14th November 2008, 11:20
Sunt curios ce va mai scoate Borcea din jobenul lui fermecat. Vreun arbitru, vreun santaj (ma gandesc la Bucsaru) sau se v-a "ocupa" de cativa jucatori ai Unirii?

Ce idei...santaj,alea, alea deci iar facem blat, nu?? Am vazut multi tampiti care acuzau ca si meciul de la Tim a fost blat:groggy: Ce naiba au unii in cap?!?! De fapt daca ma uit mai bine la "se v-a "ocupa" e clar...:D

Uimirea
14th November 2008, 18:46
Unirea Tricolor - wikipedia Unirea Tricolor (http://ro.wikipedia.org/wiki/Unirea_Tricolor_Bucure%C5%9Fti)
Ciocanul Bucuresti - wikipedia Ciocanul Bucuresti (http://en.wikipedia.org/wiki/Maccabi_Bucure%C5%9Fti)

In 1948 , Unirea Tricolor si Ciocanul Bucuresti au fuzionat si asa a luat fiinta Dinamo ...
1946/47 - Ciocanul Bucuresti / locul 7 in Liga 1 ... Unirea Tricolor - Locul 1 in Liga a 2-a , adica promoveaza in liga 1 in sezonul 1947-48

Dupa mintea ta , dupa ce au fuzionat cele doua echipe care activau in primul esalon, Dinamo trebuia sa inceapa din divizia onoare ?!


Apropos ... voi cand v-ati infiintat ? Macar anul îl cunosti ?

Se vede ca varsta te tradeaza.In 1948 doua echipe de traditie au fost desfiintatept.a se face loc uneia venita din divizia 1 sovietica .Infiintata de securitate aceasta echipa nu cred ca reprezinta nimic.Daca erati corecti acceptati revenirea la titulatura de Unirea Tricolor de la inceputul anilor 90.Fara comnunisti nu ati fi existat,asa ca las-o balta.:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::headbang:

vlad1607
14th November 2008, 19:20
stii tu...ce le mai stii tu pe toate....

laurdog
14th November 2008, 19:27
Ce e ma aici? Ma "uimeste" grija celor doi suporteri uniristi sau urzicati, nu stiu cum se zice.
Poate vorbim despre meciul de maine si lasam vrajelile deoparte.

cinebelu
14th November 2008, 19:42
Se vede ca varsta te tradeaza.In 1948 doua echipe de traditie au fost desfiintatept.a se face loc uneia venita din divizia 1 sovietica .Infiintata de securitate aceasta echipa nu cred ca reprezinta nimic.Daca erati corecti acceptati revenirea la titulatura de Unirea Tricolor de la inceputul anilor 90.Fara comnunisti nu ati fi existat,asa ca las-o balta.:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu::headbang:

Vorbesti sa n-adormi! Eu ma tavalesc de ras cand vad disperati d'astia ca tine, care tin ne faca morala. Dinamo si CSKA (steaua) sunt doua branduri inventate de comunisti, este adevarat. Acestea exsita in toate tarile fostului regim, fac parte deja din istorie. La varsta la care am inceput sa tin cu Dinamo, habar n-aveam ce-i ala comunism, securitate, etc, nici nu aveam cum sa pricep inca ce-s alea. Cum vrei sa ma convingi sa nu mai tin cu ei?? :groggy: :rosu:

Lordliv
14th November 2008, 20:03
Trebuie sa bata Dinamo,mai ales acum ca vor avea si stadion nou!:D
Problema este cand vor juca pe el,inainte sau dupa venirea lui Nibiru (!) din 2012!

iulian_1976
14th November 2008, 20:27
...cu stadionul m-am prins :D
...dar cu Nibiru ?:sleep:

Lordliv
14th November 2008, 20:35
...cu stadionul m-am prins :D
...dar cu Nibiru ?:sleep:

:D doar un link:
http://www.paranormal.ro/nibiru.htm

stii tu cu_calendarul mayas...:D

iulian_1976
14th November 2008, 20:47
...am inteles :ok:

...hai sa nu fim rautaciosi :D Dinamo merita sa joace pe un stadion european chiar daca este inchiriat.:rolleyes:

World Expert
15th November 2008, 05:10
Cum Dinamo nu a mai invins pe Unirea de ceva timp,tind spre un x.

vlad1607
15th November 2008, 10:21
Jucătorii Unirii Urziceni au aflat de la patronul lor, Dumitru Bucsaru că patronul Stelei va contribui cu 100.000 de euro la premierea jucătorilor ialomițeni, dacă aceștia nu vor pierde mâine, în fața lui Dinamo. Latifundiarul a decis să înceapă încă din tur motivarea echipelor care joacă împotriva celor din Ștefan cel Mare, din cauza celor opt puncte care o despart pe Steaua de rivala din Ștefan cel Mare.

inainte macar astepta returul pentru mizerii...

Leo
15th November 2008, 10:29
Indiferent de primele trimise de oier, DINAMO va castiga . 3-1 asa scurt .

Dogville
15th November 2008, 10:37
Deh, cu schimbarile astea de clima, au venit berbecutii mai repede din transhumanta.

PS. Bey, sa nu uite urzicenii c-au promovat cu golul unui dinamovist, Predescu, din lovitura libera :D

purpleheart
15th November 2008, 10:56
eu va doresc sa cistigati fiecare cite un punct,sa nu va mai certati ! ;)
iar dac-al prindeti pe MM prin tribuna... ghinion :drak:

Ulysses
15th November 2008, 14:20
0-2 . tot scurt:D

vlad1607
15th November 2008, 17:20
0-2 . tot scurt:D

:happy la meciul de la Timisoara jucat de noi ce ai pronosticat? :happy o sa-ti iasa pronosticul cum a iesit si ala :happy

Ulysses
15th November 2008, 20:57
aia a fost surpriza campionatului.:no: de data asta va usuca urziceniul:ok:

vlad1607
15th November 2008, 21:52
iar visezi umed....si maine seara Iar o sa te trezesti la realitate :happy

Leo
16th November 2008, 15:42
Vladut , este dreptul lui Ulysses sa creada ce doreste .
Scurt , pac, pac 3-1 si gata .

vlad1607
16th November 2008, 15:51
pai am zis eu ca nu e dreptul lui? :D asa a fost si dreptul lui cand a zis ca TM ne rupe...tot dreptul lui a fost cand a zis steaua-Timisoara : 3-0...si tot asa o sa-i iasa pronosticul si azi :happy...si evident, e dreptul lui sa viseze umed :D :drak:
pac pac :D

Leo
16th November 2008, 15:54
Noi suntem Campionii . Cei mai buni dintre cei buni .

danpuric78
16th November 2008, 16:41
pai am zis eu ca nu e dreptul lui? :D asa a fost si dreptul lui cand a zis ca TM ne rupe...tot dreptul lui a fost cand a zis steaua-Timisoara : 3-0...si tot asa o sa-i iasa pronosticul si azi :happy...si evident, e dreptul lui sa viseze umed :D :drak:
pac pac :D

Vlad, lasa-l pe Ullyses. El face parte din acea categorie de stelisti care cred ca fotbalul a fost inventat de becali. Traieste intr-o lume aparte in care echipa tziganeasca e un fel de barcelona iar ciobanul un fat frumos al fotbalului.
In plus ia 1 leu de post - asa ca trebuie sa-i arate ceva sefului ca sa-si primeasca pomana.

PIETREANU
16th November 2008, 18:52
... căinii se vor urzica :groggy:incercand sa calce in picioare pe cei de la Unirea iar fiecare vor lua cate 1 punct :D(depinde cata otrava pune bursucul la catei ... :ok:) :evil:

Leo
16th November 2008, 19:09
Urzicile vor fii oparite si tocate finut . Nu ne pot tine piept .

crissis
16th November 2008, 19:33
Nu fi asa sigur , cei de la Urziceni joaca mai bine indeplasare decat pe teren propriu.
X2 se termina.

PIETREANU
16th November 2008, 20:03
Urzicile vor fii oparite si tocate finut . Nu ne pot tine piept .
Mai ai rabdare cu urzicile tocate si mestecate daca vrei pana la primavara, trufandale ca de astea faci indigestie ca sunt de la congelator si sunt ațoase.:groggy:
Muțumeste-te cu X ca e bun si ala ca daca nu vine "prajitura ora 2" :yes:

m8k
16th November 2008, 20:07
Sper la un egal, numai asa putem sa avem o etapa perfecta!:D

Leo
16th November 2008, 20:09
Ma multumesc cu o victorie a Dinamovistilor . Retetele tale au dat rezultate la PiATRA Neamt , aici sunt depasite . :happy

delaparis
16th November 2008, 20:17
Surpriza etapei ... victorie Dinamo :D

Sezione
16th November 2008, 20:18
hai ma du-te lasa-ne....da suntem simpatici pe langa voi pt el....si care e problema? asta arata clar ce iubiti sunteti :D
cu un fatalau in conducere si cu un bursuc isteric pe banca ai vreo pretentie? :D

Iubiti sau nu ..Unirea e greu de batut. :no:

Ulysses
16th November 2008, 20:54
Vlad, lasa-l pe Ullyses. El face parte din acea categorie de stelisti care cred ca fotbalul a fost inventat de becali. Traieste intr-o lume aparte in care echipa tziganeasca e un fel de barcelona iar ciobanul un fat frumos al fotbalului.
In plus ia 1 leu de post - asa ca trebuie sa-i arate ceva sefului ca sa-si primeasca pomana.

eu cred ca digeri foarte greu lectia de fotbal pe care v-am servit-o in groapa:ok: si prin faptul ca repeti ca un patefon dereglat ca nu te intereseaza dinamo in europa nu faci decat sa te dai de gol cat suferi in urma umilintelor primite an de an de la niste neica nimeni.stati calmi, nu s-a terminat nici macar prima jumatate a campionatului, nu va mai decretati voi participanti in liga campionilor ca asa faceyti de 10 ani si priviti STEAUA la tv inghitind in sec:happy:happy:happy

ot urziceniul castiga fara emotii:sleep:si devine campioana de toamna:ok:

Leo
16th November 2008, 21:01
Ulysses , hai DINAMO ! :P

Ulysses
16th November 2008, 21:11
onofras, cat p-aci!;)

danpuric78
16th November 2008, 21:11
Ullysses -singurul ucru pe care nu-l diger e ca diferenta intre Dinamo si echipa becali vor fi doar 10 puncte diferenta.
Voi fi mai fericit cand veti juca in liga a 2-a si o sa va umileasca Dinamo 2.

Cat despre competita in care va confirmati statul de milogi universali - desigur ca o sa-mi faca placere sa urmaresc steaua umilita atat in CL, in campionat, in cupa, in toate competitiile in care se inscrie.
CUm pana acum a fost posibil sa inscrii in CL echipa de divizia B (de exemplu steaua) - cred ca va fi posibil si de acum incolo sa inscrii echipe care evolueaza in divizia B - ar fi pacat ca CL sa fie lipsita de "oralista" europei.

Ulysses
16th November 2008, 21:17
Ullysses -singurul ucru pe care nu-l diger e ca diferenta intre Dinamo si echipa becali vor fi doar 10 puncte diferenta.
Voi fi mai fericit cand veti juca in liga a 2-a si o sa va umileasca Dinamo 2.

Cat despre competita in care va confirmati statul de milogi universali - desigur ca o sa-mi faca placere sa urmaresc steaua umilita atat in CL, in campionat, in cupa, in toate competitiile in care se inscrie.
CUm pana acum a fost posibil sa inscrii in CL echipa de divizia B (de exemplu steaua) - cred ca va fi posibil si de acum incolo sa inscrii echipe care evolueaza in divizia B - ar fi pacat ca CL sa fie lipsita de "oralista" europei.

vezi ca te agiti si incepi sa te balbai:happy:happy:happy ce inseamna 10 puncte diferenta in etapa a 14-a?Desi eu cred ca vor fi 7:D asta cu liga a2-a e si visul lui vladutz! enjoy!:ok:
deocamdata umilinta a fost facuta in meciul direct, restul e ...prematur sau fantezist:sleep:
hai unirea!

moty
16th November 2008, 21:18
cine are un link unde pot vedea meciul?

danpuric78
16th November 2008, 21:20
cine are un link unde pot vedea meciul?

http://cool-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s1.html

Un stelist care vrea sa vada fotbal.

Ulysses
16th November 2008, 21:23
ce tziganeala, vorba unui user, pe capul lui danciulescu:no:
puricule, moty vede fotbal la echipa urziceniului,:ok: la dinamo deja a inceput cerseala de lovituri libere.:happy cat l-o mai costa pe borcea un arbitru?:confused:

Cristian
16th November 2008, 21:24
Acus se va spune ca-i blat :D Presimt :cry:

danpuric78
16th November 2008, 21:26
ce tziganeala, vorba unui user, pe capul lui danciulescu:no:
puricule, moty vede fotbal la echipa urziceniului,:ok: la dinamo deja a inceput cerseala de lovituri libere.:happy cat l-o mai costa pe borcea un arbitru?:confused:

Cam cat il costa pe becali deaconu sau tudor. sau corpo.

Mai nou nici cu arbitrii care arbitreaza la comanda lui ra2 nu castigati. A ajuns becali sa cumpere si pe arbitrii lui dinamo.

Hai lasa threadul asta pentru cei care au treaba cu fotbalul. TU vezi de alea de la ora 11.

moty
16th November 2008, 21:27
merci dan!

danpuric78
16th November 2008, 21:32
merci dan!

Iti merge? ca e super siteul.

On topic. poate ii mai auzi pe tziganul de MM si pe dan petrescu ca mariaie de arbitraj. Fernandez a scapat de un rosu clar.

moty
16th November 2008, 21:33
merge. chinuit, intrerupt.
hai unirea!:D

Nightwish
16th November 2008, 21:36
merge. chinuit, intrerupt.
hai unirea!:D

La mine merge perfect... Iti sugerez sa ai o discutie cu providerul tau :D

Ulysses
16th November 2008, 21:36
Cam cat il costa pe becali deaconu sau tudor. sau corpo.

Mai nou nici cu arbitrii care arbitreaza la comanda lui ra2 nu castigati. A ajuns becali sa cumpere si pe arbitrii lui dinamo.

Hai lasa threadul asta pentru cei care au treaba cu fotbalul. TU vezi de alea de la ora 11.

ce te oftici ma puricule?:happy:happy:happy daca arbitrau la comanda acum eram lideri. STEAUA insa a jucat pe teren toate meciurile si deh , e greu cu LIGA CAMPIONILOR dar cat e de frumos!:ok:
ps de la tv cum se vede?:happy
hai unirea,hai baietzii ca sunt varza astia! numai sa nu se intample iarasi minunile de la pauza ca de atatea ori(stie borcea)!:headbang:

iulian_1976
16th November 2008, 21:40
Iti merge? ca e super siteul.

On topic. poate ii mai auzi pe tziganul de MM si pe dan petrescu ca mariaie de arbitraj. Fernandez a scapat de un rosu clar.

..o fi fost fost fault la Danciulescu oare ?:rolleyes:
..in UEFA cu siguranta in UEFA nu.:rolleyes:

moty
16th November 2008, 21:42
La mine merge perfect... Iti sugerez sa ai o discutie cu providerul tau :D

cred ca trebuie sa am o discutie cu pc-ul meu
on: slab tare meciul

Nightwish
16th November 2008, 21:43
..o fi fost fost fault la Danciulescu oare ?:rolleyes:
..in UEFA cu siguranta in UEFA nu.:rolleyes:

I-o fi dat Danciulescu cu mingea in fata cand jocul era oprit portarului Unirii? :D
Atatea intrebari fara raspuns :rolleyes:

danpuric78
16th November 2008, 21:44
..o fi fost fost fault la Danciulescu oare ?:rolleyes:
..in UEFA cu siguranta in UEFA nu.:rolleyes:

Pi prietene ce legatura au CL is UEFA aici. Asta e campionatul Romaniei.
Ia-ti echipa si participa doar in "europa".
Mentalitate de sclavi.

DorianH
16th November 2008, 21:47
Sa se intample ceva in meciul asta ... ma ia cu somn rau de tot. Asta e meci de primele doua clasate in Liga 1?

White Shadow
16th November 2008, 21:49
ba sa mor eu....astia tot pe jos sunt....zici ca sunt din plastelina...

iulian_1976
16th November 2008, 21:50
Bine prietene aici este Liga 1:
-obstructie a lui Mirinda la Fernandez
-Danciulescu cade brusc
-Danciulescu arunca cu mingea in fata portarului
...Torje baiat bun:D
...se joaca la intimidare?:rolleyes:

Ulysses
16th November 2008, 21:52
au scapat usor in prima repriza. sa zica dinamovistii merci daca iau un punct:sleep:

danpuric78
16th November 2008, 21:56
Bine prietene aici este Liga 1:
-obstructie a lui Mirinda la Fernandez
-Danciulescu cade brusc
-Danciulescu arunca cu mingea in fata portarului
...Torje baiat bun:D
...se joaca la intimidare?:rolleyes:

Ha ha - Fernandez a dat cu cotul al doilea galben - rosu. Viciere de rezultat.

ce zici tu sunt becalisme ieftine, irelevante.

Nightwish
16th November 2008, 22:01
Ha ha - Fernandez a dat cu cotul al doilea galben - rosu. Viciere de rezultat.

ce zici tu sunt becalisme ieftine, irelevante.

Dan, neacordarea unui cartonas rosu nu inseamna viciere de rezultat deoarece o echipa poate pierde chiar daca are un om in plus :).
Meci incrancenat, urat... Meci de X :D

iulian_1976
16th November 2008, 22:02
,,Ha ha - Fernandez a dat cu cotul al doilea galben - rosu. Viciere de rezultat.,,
...iar galbenul cum a fost luat?:D
Felul in care vorbesti te face becalist,turcist,borcist.

resita
16th November 2008, 22:02
acum merge borcea cu valiza la mm si pac pac 1-0 se termina

Ulysses
16th November 2008, 22:02
tz tz tz, ce viciere groznica de rezultat si cum sunt ei , corectii campionatului, dezavantajati de arbitri samsari -platiti de becali-of course!:happy:happy:happy

ps daca nu se intampla ca de atatea ori pana acum , "minuni" la pauza-se termina 0-2!:ok:

iulian_1976
16th November 2008, 22:06
Un meci foarte bun tactic.
Dinamo are prima sansa totusi.

danpuric78
16th November 2008, 22:06
Dan, neacordarea unui cartonas rosu nu inseamna viciere de rezultat deoarece o echipa poate pierde chiar daca are un om in plus :).
Meci incrancenat, urat... Meci de X :D

POate sa aterizeze si un OZN pe freza lui Borcea.
Ce e cert e ca trebuia sa dea al doilea galben si nu l-a dat.

Si unii vorbesc de abritraj pro-Dinamo.

PIETREANU
16th November 2008, 22:08
parca vad ca inscriu urzicile si pa final egaleaza dinamovistii ! :)

DorianH
16th November 2008, 22:09
Va mai aduceti aminte de trabucul stins pe fruntea lui MM? Oare vedem si partea a doua? Macar sa se intample ceva incitant, ca meciul e sters rau de tot ..

PIETREANU
16th November 2008, 22:10
sal stinga oare pe nasul bursucului oare ????? :)

DorianH
16th November 2008, 22:15
Goooooooooool unireaaaaaaaaaaaa

samar
16th November 2008, 22:16
Oooops!!! Ironia sortii... :D

Nightwish
16th November 2008, 22:16
Gol urzicile :cry:

moty
16th November 2008, 22:16
Foarte misto gol. Bravo Bilasco!
Hai Unirea!

Ulysses
16th November 2008, 22:18
puriculeeeeeeee, nu te-ai lamurit ca atunci cand borcea nu cumpara, aia ai tai nu scot mai mult de un egal????:happy:happy:happy

gooooooooooooooooooooooool unirea!!!!!!!!!!:yeah::yeah::yeah:

ps 0-2. v-am zis. si tie si lui vladutz:ok:
pps. bilasco e platit de becali, of course:happy

Cipri
16th November 2008, 22:19
Urzicutele \:D/

White Shadow
16th November 2008, 22:20
POate sa aterizeze si un OZN pe freza lui Borcea.
Ce e cert e ca trebuia sa dea al doilea galben si nu l-a dat.

na las ma ca e mai bine ca nu l-a dat :ras-plans:
http://img128.imageshack.us/img128/7686/capture2qa9.jpg

zebe
16th November 2008, 22:21
Ziceti ca se urzica (virgula) cainii?

iulian_1976
16th November 2008, 22:22
Cel mai bun joc vazut in Liga 1 un foarte bun dpdv nivel tactic,al vitezei,fizic.
Nu conteaza cine castiga numai arbitrul sa nu strice meciul.

Marius
16th November 2008, 22:23
A greșit Rednic, Urziceniul mai marchează un gol și dacă știu să se apere, bat fără probleme

White Shadow
16th November 2008, 22:24
Cel mai bun joc vazut in Liga 1 un foarte bun dpdv nivel tactic,al vitezei,fizic.

cel mai bun pe naiba...toti se arunca pe jos zici ca sunt domnisoare...

un jucator pe jos la un interval de cateva minute....

*Coco*
16th November 2008, 22:24
Puscarie de echipa minamo

delaparis
16th November 2008, 22:25
Rednic greseste grav la schimbari. E clar ca Dinamo e dominata la mijloc unde abia poate sa smulga mingi si in disperare improvizeza o copie palida de constructie iar el scoate un mijlocas ...
Dinamo risca sa fie fripta pe contra in stilul asta de joc.

White Shadow
16th November 2008, 22:26
na ma ca a postat si Cornel Dinu pe ols :ras-plans:

ultimul post de pe pagina 8....

moty
16th November 2008, 22:28
Rednic a intrat in panica si asta il va costa.

PIETREANU
16th November 2008, 22:31
scheauna cainii, aveti grija, sar putea sa egaleaze prin harmalaia creata :)

DorianH
16th November 2008, 22:34
Sa dea Dumnezeu sa se certe iar actionarii de la Dinamo, cu Gutza in frunte, macar sa nu regret ca am pierdut divertisul in seara asta.

m8k
16th November 2008, 22:35
Surpriza etapei ... victorie Dinamo :D

Aum cu 15 minute inainte de final chiar ar fi surpriza etapei sa castige dinamo!:D

Marius
16th November 2008, 22:38
Cred că dă gol Tibi Bălan... E aproape la fel de bun ca Andrei Ionescu :D

danpuric78
16th November 2008, 22:44
tamas si M. niculae ne-au mancat azi.

E bine totusi - poate se trezesc astia, ca li s-a urcat la cap.

nickconnect
16th November 2008, 22:46
Interesant, interesant. Sa fie Urziceni-ul prima acum in campionat? :D :drak: :groggy: :P

PIETREANU
16th November 2008, 22:49
tamas si M. niculae ne-au mancat azi.

E bine totusi - poate se trezesc astia, ca li s-a urcat la cap.

astias de second hand !:evil:

Nightwish
16th November 2008, 22:50
Cica fault laZe Kalanga :cry:

Marius
16th November 2008, 22:51
Nu pot să nu remarc totuși afluența incredibilă de spectatori :cool:

resita
16th November 2008, 22:54
si ne-am urzicat

Nightwish
16th November 2008, 22:54
Fluier final.. Parca s-a mai relansat un pic campionatul etapa asta :D

SS_Lazio
16th November 2008, 22:54
ahaahhaa, ce-au luat-o indienii lu turcu in mana.... e greu daca nu poate borcea sa impuste 3-4 jucatori adversi :D

m8k
16th November 2008, 22:55
Surpriza etapei ... victorie Dinamo :D

Cand am vazut prima oara acest post am ras, acum deja nu mai pot de :happy

nickconnect
16th November 2008, 22:55
Si Dinamo nu mai e lidera, of, Doamne, unde-s cateii care scheunau ieri la meciul Stelei cu Poli Timisoara? Of, of, mai, mai!!! Va astept reactiile! :D :groggy: :drak::ok: :yeah: Felicitari Unirea Urziceni, ai reusit cea ce multe echipe nu au reusit, sa o detronezi pe Dinamo! Frumos, si la mai mare! :yeah: :ok:

danpuric78
16th November 2008, 22:55
Ce prost am putut sa jucam.
Poate o termina rednic asta cu miranda niculae kalanga. slabi rau.
In fine trebuie sa mergem inainte.

Datenshi
16th November 2008, 22:56
Ce prost am putut sa jucam.


Pai ce, e prima data?

m8k
16th November 2008, 22:57
Fluier final.. Parca s-a mai relansat un pic campionatul etapa asta :D

Cred ca pin' la urma e mai bun acest rezultat decat egalul pentru noi!:yeah:

moty
16th November 2008, 22:57
s-a cam terminat bulanu' ;)

mariomax
16th November 2008, 22:57
si cum se mai bucurau putoii ieri, in frunte cu scroafa aia de porcica...
bravo dan petrescu si mm.

Cipri
16th November 2008, 22:58
Felicitari Unirea !

nickconnect
16th November 2008, 22:58
Pai ce, e prima data?

SUBSCRIU la astea. V-ati laudat ca ati reusit sa egalati Steaua si aveati timp si de o victorie, se vede, ce mai!!! SIC!!!

FORZA STEAUA!!! :yeah:

resita
16th November 2008, 22:59
oricum va privim de sus :happy:happy:happy

m8k
16th November 2008, 22:59
Oierul trebuie sa sara acum cu suta de mii!:happy

PIETREANU
16th November 2008, 23:01
BRAVO UNIREA !!!! :yeah:
Iati URZICAT CA LUMEA PE CAINI !!!!!:ok::happy
LA MAI MULTE ! :D

iulian_1976
16th November 2008, 23:01
Urziceniul prin ceea ce joaca este un adevarat lider in Liga 1.
Poate ca pe 2 ar merita CFR si restul....:rolleyes:

Sergiu
16th November 2008, 23:02
Nu e catastrofa asta. Unirea mai are cu Steaua si Poli, pe cand noi avem cu 2 nou promovate. Sigur revenim pe 1.

DorianH
16th November 2008, 23:02
Turcu Gutza zice la realitatea ca i-au furat arbitrii, hahahaha, ca arbitrul e mic de inaltime si nu vede bine fazele:))

nickconnect
16th November 2008, 23:03
oricum va privim de sus :happy:happy:happy


Asta e, nici noi nu jucam prea grozav, dar oricum mai bine ca voi. Eu rad de faptul ca v-a detronat o echipa asa mica, cum e Unirea Urziceni, o echipa care e de laudat dupa efortul care-l depune sa joace fotbal si sa faca rezultate frumoase. De asta ma bucur nu neaparat de cum merge Steaua ci ca a reusit un ex-stelist sa va dea putin peste nas, ca prea erati numai cu Sampions League!!! Hi hi hi!!! :drak:

delaparis
16th November 2008, 23:03
Rednic a pierdut meciul ... felicitari Petrescu !

Nightwish
16th November 2008, 23:06
Nu e catastrofa asta. Unirea mai are cu Steaua si Poli, pe cand noi avem cu 2 nou promovate. Sigur revenim pe 1.

La cine te referi? Vad ca ai la echipa favorita Juventus Torino :groggy:
Ti-e rusine sa-ti expui simpatiile locale? :D

nickconnect
16th November 2008, 23:07
I-auzi-l si pe filozoful Cornel Dinu, ce lamentabil poate sa fie, se leaga de arbitraj! Huo! Rusine! Hi hi hi...

Sergiu
16th November 2008, 23:09
La cine te referi? Vad ca ai la echipa favorita Juventus Torino :groggy:

E greu de priceput ce echipa a pierdut primu loc si vrea sa revina? Juventus va ajunge si ea, dar putin mai incolo.
De Dinamo ziceam ca nu are cum sa nu faca 4 puncte, iar Unirea face maxim 3.

Am simpatie, dar nu asa de mare, nici macar nu m-am uitat la meci.

Grinco
16th November 2008, 23:11
Vad ca sunt destul de multi cei ce se bucura ca aia nu mai sunt pe primul loc. Nu doar cei 23 de suporteri ai Unirii:D

SS_Lazio
16th November 2008, 23:12
Turcu Gutza zice la realitatea ca i-au furat arbitrii, hahahaha, ca arbitrul e mic de inaltime si nu vede bine fazele:))

Turcu Minune te rog....:D si el si omologul sau de aceeasi etnie isi pun carti sub fund ca sa ajunga la volan :happy:... sa vezi ce incepe iar tziganeala intre actionarii lu peste prajit Turcu Minune, Badea Vijelie si Cristian Ursarul Bursuc... paranghelie :cry::cry:

eventHorizon
16th November 2008, 23:12
Asta e adevaratul dinamo. o echipa de rahat!

Multumim MM! :yeah:

P.S. dupa declaratiile lui turcu si dinu e clar ca le-au lipsit mult corpo azi :D

iulian_1976
16th November 2008, 23:14
Rednic,,Dupa aspectul jocului meritam un egal,,

DorianH
16th November 2008, 23:15
SS Lazio, care e faza cu poza lui Paszkany si mesajul POPO?

m8k
16th November 2008, 23:18
SS Lazio, care e faza cu poza lui Paszkany si mesajul POPO?

Cred ca i-a tras un pupic acolo si a ramas cu o amintire frumoasa!:D
Schimbarea de lider e de bun augur pentru noi!:yeah:

DorianH
16th November 2008, 23:21
Da, cu siguranta e de bun augur pentru CFR. Si cred ca din urmatoarele doua meciuri, CFR se va apropia foarte mult de locul 1. Are un program care-i permite asta.

SS_Lazio
16th November 2008, 23:21
umbla zvonu ca-i mai place sa se incuie in birou cu barbati....figura lui e sugestiva :D

DorianH
16th November 2008, 23:23
Nu am stiut ca se permit discriminarile sexuale pe aici pe forum. Urmeaza probabil sa aud cuvinte urate despre jucatorii de culoare si sa regret ca mi-am facut cont.

SS_Lazio
16th November 2008, 23:25
nu a zis nimeni ca ar fi ceva rau, de ce o iei asa ? (scuze nu m-am putut abtine) :cry:

armasu
16th November 2008, 23:25
Nu am stiut ca se permit discriminarile sexuale pe aici pe forum. Urmeaza probabil sa aud cuvinte urate despre jucatorii de culoare si sa regret ca mi-am facut cont.

Ha, ha, ha. Si lu' asta-i place! :D

armasu
16th November 2008, 23:27
Echipa securutatii si-a luat-o din toate pozitiile de la Dan si MM. La mai mare.

crissis
16th November 2008, 23:27
Surpriza etapei ... victorie Dinamo :D

:happy:happy:happy Ai avut dreptate surpriza placuta a etapei victorie Urziceni :ok:

Black_Mamba
16th November 2008, 23:29
Pentru steliștii ăștia muiști : cotul lui Bruno Fernandez trebuia sancționat direct cu cartonaș ROȘU bă carlanilor !!!
Se intampla in min 29 ! Ăla mai avea si un galben...dar voi,jeguri ! Atat știți ...să aruncați cu *****ul in care va scăldați...in care traiți ! Cum ar fi arătat Unirea 61 de minute ?

Dinamo a fost furată(din prostie...sau de frica microbistilor si a presei),acasă ! Asta-i realitatea carlanilor !!!

Felicitari Urziceni...joacă perfect pe contra-atac ;)~!

Sergiu
16th November 2008, 23:29
Nu am stiut ca se permit discriminarile sexuale pe aici pe forum. Urmeaza probabil sa aud cuvinte urate despre jucatorii de culoare si sa regret ca mi-am facut cont.

Eu nu vad discriminarea. Ok, l-a facut homosexual, dar care e discriminarea?

delaparis
16th November 2008, 23:31
:happy:happy:happy Ai avut dreptate surpriza placuta a etapei victorie Urziceni :ok:

Eh am gresit si io echipa :D ... in rest postul e 50 % corect :headbang:

Apropos ... si eu antrenor bateam azi Urziceni. Sorry Rednic dar esti un pic cam slabut la tactica :rosu:

Ess
16th November 2008, 23:32
mda...si iaca asa, campionatul se va juca in 2: cfr si steaua...(???) de departe cele mai bune garnituri din divizia a, insa cu cei mai slabi antrenori...

DorianH
16th November 2008, 23:32
Deci, cand numesti pe cineva POPO .. si spui despre el - umbla vorba ca-i place sa se incuie in birou cu baieti, figura e sugestiva- asta nu e discriminare, nu? e o atitudine pozitiva? Nu sunt gay, dar mi se pare ca trebuie sa fii limitat sa vorbesti asa despre un om, pe un forum dedicat exclusiv sportului. Ma rog, accept faptul ca pe aici mai sunt si idioti, era inevitabil.

SS_Lazio
16th November 2008, 23:34
lasati-mi avatarul in pace...deturnati bunatate de rezultat si topic aiurea, mai bine sa vb-im despre borcea si cum n-a mai putut el sa impuste jucatori de la echipa adversa :evil:

crissis
16th November 2008, 23:34
iar visezi umed....si maine seara Iar o sa te trezesti la realitate :happy

waw din pacate pentru tine visele umede ale unora devin realitate :evil:

Marius
16th November 2008, 23:34
Dorian, hai să discutăm despre meci, vrei?

Black_Mamba
16th November 2008, 23:39
mda...si iaca asa, campionatul se va juca in 2: cfr si steaua...(???) de departe cele mai bune garnituri din divizia a, insa cu cei mai slabi antrenori...

alooo agarbiciu...te-au făcut ăștia moderatoare ?:happy

SS_Lazio
16th November 2008, 23:39
Deci, cand numesti pe cineva POPO .. si spui despre el - umbla vorba ca-i place sa se incuie in birou cu baieti, figura e sugestiva- asta nu e discriminare, nu? e o atitudine pozitiva? Nu sunt gay, dar mi se pare ca trebuie sa fii limitat sa vorbesti asa despre un om, pe un forum dedicat exclusiv sportului. Ma rog, accept faptul ca pe aici mai sunt si idioti, era inevitabil.

daca nu esti gay atunci suferi de mania persecutiei , am spus ca ii place sa se inchida cu baietii, poate m-am referit ca ii place sa joace table sau capra (joculetul acela inovensiv de-l joci in fata blocului nu de gandii la prostii iar)....de unde stii tu la ce m-am referit ?

DorianH
16th November 2008, 23:40
Pentru CFR urmeaza meciuri cu Pandurii si Gaz Metan Medias, Urziceni are cu Timisoara si Steaua, Steaua mai are cu Craiova, Timisoara cu Brasovul, iar Dinamo cu Brasov si Arges. Puteti intui cam cum o sa arate clasamentul peste doua etape?

Sergiu
16th November 2008, 23:42
Pentru CFR urmeaza meciuri cu Pandurii si Gaz Metan Medias, Urziceni are cu Timisoara si Steaua, Steaua mai are cu Craiova, Timisoara cu Brasovul, iar Dinamo cu Brasov si Arges. Puteti intui cam cum o sa arate clasamentul peste doua etape?

dinamo 38
urziceni 34
restu fara sanse la titlu.

Cipri
16th November 2008, 23:45
Pentru CFR urmeaza meciuri cu Pandurii si Gaz Metan Medias, Urziceni are cu Timisoara si Steaua, Steaua mai are cu Craiova, Timisoara cu Brasovul, iar Dinamo cu Brasov si Arges. Puteti intui cam cum o sa arate clasamentul peste doua etape?
Craiova inaintea CFR-ului :D

Uimirea
16th November 2008, 23:48
Fratilor am orugaminte.Spuneti-mi care a fost scorul, pt. ca eu ma fost la meci si din cauza cetii nu am vazut mai nimic

crissis
16th November 2008, 23:49
Urziceniul chiar daca mai are doua meciuri foarte grele au sanse reale sa fie campioni de iarna , si pe buna dreptate, dar ceea ce este imbucurator este ca pe podium este doar o echipa din Bucuresti si doua din provincie. Sper si anul acesta , campioana sa fie din afara Capitalei.
Degeaba se leaga astia de la Dinamo de arbitraj , Urziceniul a fost echipa mai buna si mai pragmatica.

Sergiu
16th November 2008, 23:51
Fratilor am orugaminte.Spuneti-mi care a fost scorul, pt. ca eu ma fost la meci si din cauza cetii nu am vazut mai nimic

Cica 1-1, da arbitru a vazut doar 0-1 si se pare ca a fost de accord cu datul de coate in gura.

DorianH
16th November 2008, 23:52
Bai, cat de bou e Turcu asta ... intr-o emisiune cu Hagi, Popescu si Belodedici, tu insisti sa intri in emisiune, fara sa te sune nimeni, ca sa ataci arbitrul. PE-NI-BIL! JENANT!

YoNuTzz
17th November 2008, 00:01
si uite cum o echipa dintr-un oras mic ajunge pe merit pe primul loc
bv urziceni:ok:

torinezu
17th November 2008, 00:02
felicitari unirea si dan poetrescu!
dinamo penibila!:angry: nu a aratat nimic! :angry: ... si ce frig a fost....

Uimirea
17th November 2008, 00:03
1 solist ... rupem tot :ok:

FORZA DINAMO !!!

http://img221.imageshack.us/img221/1471/34507170cl0.jpg

De ce umbli cu falsuri,:happy:happy:happy:happy

SS_Lazio
17th November 2008, 00:04
Cica 1-1, da arbitru a vazut doar 0-1 si se pare ca a fost de accord cu datul de coate in gura.

daca tot vorbim de dat in gura...faza cand danciulescu i-a dat cu mingea in dintzi intentionat portarului de la Urziceni n-ai vazut-o ?

cinebelu
17th November 2008, 00:06
Felicitari noului lider si tuturor urzicilor de pe forum! :D
Rednic nu are rost sa se lamenteze. Ca si la Tg Jiu in prima etapa, cand ni s-a anulat un gol perfect valabil, cu jocul asta Dinamo nu arata ca o campioana si trebuie sa se multumeasca cu ceea ce poate obtine (sau i se permite) in astfel de partide, ca cea cu Unirea, CFR sau Rapid. Era posibil un egal, insa victoria ialomitenilor a fost per total meritata.
Campioana de iarna s-ar putea insa sa fie tot Dinamo pana la urma, care mai au doua meciuri mai usoare decat cele ale Urzicenilor

Sergiu
17th November 2008, 00:12
daca tot vorbim de dat in gura...faza cand danciulescu i-a dat cu mingea in dintzi intentionat portarului de la Urziceni n-ai vazut-o ?

Pai am zis ca nu am vazut meciu, doar la Ioanitoaia am vazut cele 2 faze: gol valabil anulat si cotu in gura.

torinezu
17th November 2008, 00:12
as vrea sa-i vad pe ialomiteni jucand la fel de aprig si in urmatoarele 2 meciuri...

Sergiu
17th November 2008, 00:14
as vrea sa-i vad pe ialomiteni jucand la fel de aprig si in urmatoarele 2 meciuri...

De ce? Lasa-i piarda sa revina Dinamo pe 1.

SS_Lazio
17th November 2008, 00:14
Pai am zis ca nu am vazut meciu, doar la Ioanitoaia am vazut cele 2 faze: gol valabil anulat si cotu in gura.

gol valabil ? hai frate ca se urcase torje cu totul pe portar in careul mic...la voi cand se arbitreaza corect si nu va avantajeaza inseamna ca v-a furat..:confused:

delaparis
17th November 2008, 00:15
Dinamo pe locul 2 !!!

1 Urziceni 33 15 11 0 4 27 12 15
2 Dinamo 32 15 10 2 3 23 11 12
3 CFR Cluj 26 15 7 5 3 21 10 11
4 U. Craiova 26 15 7 5 3 22 15 7
5 Steaua 25 15 6 7 2 23 13 10
6 Poli Timisoara 25 15 9 4 2 27 19 8
7 FC Arges 24 15 7 3 5 21 17 4
8 Rapid 24 15 7 3 5 18 14 4
9 FC Vaslui 23 15 7 2 6 16 13 3
10 Otelul Galati 22 15 6 4 5 20 17 3
11 FC Brasov 20 15 4 8 3 12 9 3
12 Pandurii 17 15 4 5 6 15 21 -6
13 Gaz Metan 15 14 4 3 7 17 27 -10
14 Farul 13 15 3 4 8 12 24 -12
15 Gloria Bistrita 12 14 3 3 8 13 17 -4
16 Poli Iasi 12 14 3 3 8 9 22 -13
17 CS Otopeni 9 14 2 3 9 14 27 -13
18 Gloria Buzau 2 15 0 2 13 5 27 -22

iulian_1976
17th November 2008, 00:15
...incet, incet Dinamo si Steaua se indeparteaza de primele 3 locuri :D
Ca joc Urziceniul si CFR-ul joaca cel mai curat fotbal.

SS_Lazio
17th November 2008, 00:16
as vrea sa-i vad pe ialomiteni jucand la fel de aprig si in urmatoarele 2 meciuri...

cum borcea n-a mai putut sa impuste jucatori adversi, cum va lamentati ca si-au dat viata pe teren...asta-i diferenta intre un meci corect si o parodie in care borcea si-a bagat coada gen meciul cu Otelul ;) (chiar si meciu cu timisoara a fost suspect...)

torinezu
17th November 2008, 00:18
De ce? Lasa-i piarda sa revina Dinamo pe 1.

daca joaca asa nu merita... se pacaleste si ne pacaleste.... :o:

Dogville
17th November 2008, 00:29
...faza cand danciulescu i-a dat cu mingea in dintzi ...

In schimb ce-o sa-ti dam noi in dinti o sa-ti placa sigur :rolleyes:

danpuric78
17th November 2008, 00:32
Probabil ca Unirea isi va lua prima pentru meciul de azi peste 2 saptamani atunci cand vom vedea prima victorie a lui dorinel munteanu in ghencea.

Multi fai ai echipei tziganesti debordeaza de fericire- si e si normali cei 2 slugoi ai ciobanului si-au facut bine treaba.
Iar arbitrul avram se poate considera "un bun roman" - cu siguranta va avea o cariera lunga si plina de rezultate aducatoare de fericire printre admiratorii ciobanului.

Asta nu scuza in nici un caz atitudinea indolenta a echipei. Rednic asta ori e prost ori se face ce dreaq baga muraturi de-alde miranda, bostina, m. niculae., kalanga - sa dea dreaq in ei de handicapati. mai bine pierdem dreaq cu juniori de la dinamo 2 decat cu astia.
Au batut la timisoara si gata li s-a urcat la cap.

Nu inteleg ce vrea cu m niculae asta. e un terminat, nu e in stare sa dea o pasa sau un sut klumea. daca vrea sa-si revina s-o faca dreaq la dinamo 2.

cinebelu
17th November 2008, 00:35
Dinamo pe locul 2 !!!
si Poli TM pe 3!! De fapt, astea 3 ar trebui sa se bata la titlu, poate CFRu si Craiova deasemenea
1 Unirea 33
2 Dinamo 32
3 Poli TM 31
4 CFR 26
5 Craiova 26

Insa probabil ca se va retrage Buzaul si va da ultima mana posibila de ajutor ratangiilor de clasa ai ciobanului:
1 Unirea 30
2 Dinamo 29
3 Steaua 24
4 CFR 23
5 Craiova 23
6 Arges 23

SS_Lazio
17th November 2008, 00:36
In schimb ce-o sa-ti dam noi in dinti o sa-ti placa sigur :rolleyes:

discriminezi gayii cum zicea un aparator al drepturilor LGBT pe aici....de ce sa-i iei lu borcea osu de la gura cand puteti mai bine sa-l impartiti intre voi cateii dinamovisti

Black_Mamba
17th November 2008, 00:41
discriminezi gayii cum zicea un aparator al drepturilor LGBT pe aici....de ce sa-i iei lu borcea osu de la gura cand puteti mai bine sa-l impartiti intre voi cateii dinamovistii

amigos...ce-i lichidul ăla de-ți curge din gură ?

SS_Lazio
17th November 2008, 00:46
nu-s eu ala, e idolul cateilor "danciugol".. nu stiu cred ca nu i-o fi placut osu lu borcea si i-a tasnit borsu pe nas...

rhadoo
17th November 2008, 00:47
nu-s eu ala, e idolul cateilor "danciugol".. nu stiu cred ca nu i-o fi placut osu lu borcea si i-a tasnit borsu pe nas...

nu vreti sa incetati cu prostiile si sa faceti comentarii strict la obiect?

Marius
17th November 2008, 00:47
Dacă nu terminați cu prostiile o să ne scriem peste câteva zile.

Hingherul
17th November 2008, 00:48
A terminat porcica banii sau a vrut sa vada adevarata valoare a echipei ??? Mai bine cotiza cu ceva ca doar stie ca ei nu au treaba cu fotbalul. S-au pierdut ca cainii in ceata :D

iulian_1976
17th November 2008, 00:49
Tamas inca o data ,o zbarceste. :D.
Unirea are 4-5 de nationala , Tamas insa pare fi de neinlocuit la nationala:rolleyes:

cinebelu
17th November 2008, 00:49
ss lazio, ai venit sa-ti reversi frustrarile pe forum ca ti-oi fi furat-o aseara de la Zmarandescu?
tu erai mah ala plin de sange?

Hingherul
17th November 2008, 00:50
Tamas insa pare fi de neinlocuit la nationala:rolleyes:

Ai vrut sa zici la nationala de bere :D

cinebelu
17th November 2008, 00:53
noroc cu Dinamo ca mai calca stramb din cand in cand, mai au si useri ca hingheru sau ss lazio cate o bucurioara, fara victorie de vreo doua luni langa cimitir.. :D

Hingherul
17th November 2008, 00:54
Tot nu putem egala agentii....

delaparis
17th November 2008, 00:57
Cine doreste ban pentru trolling ?

cinebelu
17th November 2008, 00:58
fiecare cu recordurile lui, insa stim ca voi va masurati mereu in functie de ceea ce face Dinamo :cool:

iulian_1976
17th November 2008, 01:01
Turcu: ”Dan Petrescu n-o să fie niciodată peste Rednic”:rolleyes:

Hingherul
17th November 2008, 01:02
fiecare cu recordurile lui, insa stim ca voi va masurati mereu in functie de ceea ce face Dinamo :cool:

Eh...ne tinem si noi dupa echipa fanion a tarii :D
Oricum recordul vostru cu NEC o sa fie greu de doborat chiar si de catre G Buzau. De pescari, pictori si alti artisti care joaca fotbal din placere nici nu vreau sa ma gandesc. Asa-i ca ai pe desktop un wallpaper de la meciul cu lazio? :D

delaparis
17th November 2008, 01:02
ot: Dinamo o echipa rupta la mijloc si un joc imprastiat in disperare in repriza a doua ... slab , slab de tot ...
Rednic trezeste-te cat ma e timp !!!

SS_Lazio
17th November 2008, 01:04
ai vrut sa zici Borcea nu Rednic !

Hingherul
17th November 2008, 01:05
Turcu: "Meme nu trebuie să viseze la un egal"
Le zice bine piticu :happy

cinebelu
17th November 2008, 01:05
borcea demonstreaza inca odata ca a dus blaturile la rang de arta, multi naivi dinamovisti chiar credeau ca dinamo a jucat pe bune pana acum.
pai si asta a fost la un pas de blat dupa logica ta. daca egala totusi Dinamo, aveai alta poveste..:happy

off pana una alta, bate la voi ca la fasole

SS_Lazio
17th November 2008, 01:07
aiureli cinebeliene...un dinamovist de-al tau a recunoscut ca in meciul asta s-a vazut o diferenta de determinare a adversarilor..oare asta ce inseamna ? :rolleyes:

P.S.

cine mi-a mutat avataru, asta ce dracu mai avea ?

cinebelu
17th November 2008, 01:11
Eh...ne tinem si noi dupa echipa fanion a tarii :D
Oricum recordul vostru cu NEC o sa fie greu de doborat chiar si de catre G Buzau. De pescari, pictori si alti artisti care joaca fotbal din placere nici nu vreau sa ma gandesc. Asa-i ca ai pe desktop un wallpaper de la meciul cu lazio? :D
nu-ti inchipui ca toata lumea are aceleasi obiceiuri ca tine, daca tu il ai pe ala cu Boro si suspini cu gandul la finala de fiecare data cand deschizi computerul :D
am pierdut cu toti diletantii in Europa, sunt cu atat mai mandru ca suntem inaintea vostra in clasament :cool:

Hingherul
17th November 2008, 01:13
cine mi-a ciordit phutat avataru, asta ce dracu mai avea ?

Era un catel ranit si un moderator solidar l-a luat sa-l ingrijeasca. Pune unul cu cupa C.L. sa vezi ca nici nu se mai uita la el :happy

iulian_1976
17th November 2008, 01:14
Dinamo a facut un meci foarte bun dupa parerea mea.

In prima repriza a jucat punand presiune pe jucatorii adversi,Danciulescu si Torje foarte provocatori.
O cadere smechera a lui Danciu iar Fernandez ia galben apoi imediat o faza
in care acelasi Fernandez nu i'a al doilea galben. Torje incepe sa rupa tot ce prinde,la un corner loveste cu cotul portarul.
Daca era un arbitru mai slab cred ca Dinamo lua avantaj la pauza.:rolleyes:

Meciul parea ca se duce spre un egal dar Tamas ne arata inca o data ca este un jucator de nationala iar Bilasco suteaza asa cum trag toti fotbalistii romani si marcheaza,o formalitate doar :rolleyes:

rhadoo
17th November 2008, 01:14
Era un catel ranit si un moderator solidar l-a luat sa-l ingrijeasca. Pune unul cu cupa C.L. sa vezi ca nici nu se mai uita la el :happy

nu ai de gand sa incetezi?

cinebelu
17th November 2008, 01:16
aiureli cinebeliene...un dinamovist de-al tau a recunoscut ca in meciul asta s-a vazut o diferenta de determinare a adversarilor..oare asta ce inseamna ?
intr-un campionat ai si meciuri mai proaste. oricum, am jucat astazi cu una dintre cele mai bune, nu cu Otopeni sau Buzau
patronii SD sunt niste imbecili ca ii ridica in slavi dupa fiecare victorie si ii critica la sange dupa fiecare meci slab
cu toate ca la ratangii campionatului sunt totusi semne ca mai mult de atat nu se poate :D

Torje incepe sa rupa tot ce prinde,la un corner loveste cu cotul portarul.
Daca era un arbitru mai slab cred ca Dinamo lua avantaj la pauza.
Ala sigur era gol valabil in ghencea! remember steaua-Unirea in primvara, cand s-a urcat Dica pe Stealea :rolleyes:
si mai vorbeste lazio de arbitraje.. :no:

SS_Lazio
17th November 2008, 01:17
pana acum borcica si-a facut de cap si o sa-si faca si in continuare cu exceptia unor cazurile izolate (meciurile cu Steaua, Urziceni, ..) anul asta e ordin de la dinamovistii Lupescu si Prunea ca dinamoul trebe sa ajunga in sampions lig . Ce-as rade daca prin minune v-ar sufla Urziceniu locu...i-as duce si flori lu borcea :drak:

delaparis
17th November 2008, 01:18
P.S.

cine mi-a mutat avataru, asta ce dracu mai avea ?


Era un catel ranit si un moderator solidar l-a luat sa-l ingrijeasca. Pune unul cu cupa C.L. sa vezi ca nici nu se mai uita la el :happy

:ras-plans:

sunteti haiosi pe cuvant ....

ot: Rednic a rupt echipa :(

cinebelu
17th November 2008, 01:22
:happy

iulian_1976
17th November 2008, 01:23
Rednic nu cred ca a rupt echipa atat a putut sa joace.

Urziceniul este una din putinele echipa din Romania ce face bloc defensiv tot meciul. Asa cum a facut si NEC-ul multi rad dar aia era o echipa bine gandita.
Nu ati vazut pasele inapoi la Lobont?
Filmul asta oare nu a mai fost prin UEFA?:rolleyes:

Dinamo poate recupera nu multe echipe joaca ca Urziceniul in Romania.

Van Halen
17th November 2008, 08:07
rezultat bun
Clasament care ar putea arata si mai bine:
1. Urziceni
2. CFR
3. Timisoara
4, Dinamo
5. Steaua si BEhali nu ar mai lua banii dIn CL

am fi fericiti cu totii si cei ANTI BORCEA

laurdog
17th November 2008, 08:41
O echipa mediocra, a invins o echipa slaba. Unirea are mijloace de exprimare destul de putine, dar pe care le stapaneste la perfectie. Tragerile de timp, fragmentarea jocului fac parte din strategia obtinerii punctelor. Cineva spunea sa se trezeasca Rednic!!!!
Dar.....daca e treaz deja? Nu cumva avem o problema?
Despre simulacrul de arbitraj, inutil sa vorbesc, desi ar fi cate ceva de spus. Insa, nu piticul de Avram ne-a oprit sa castigam, ci clasa bursucului. Bravo lui.

Sezione
17th November 2008, 08:57
Cum spuneam Unirea ..e tare greu de batut... Dinamo a jucat mult maI bine decit alta data cind a castigat PUNCTE pe nedrept doar ca acum nu a mai avut norok. iN REST sint DE ACORD CU LAURDOG : Unirea are mijloace de exprimare destul de putine, dar pe care le stapaneste la perfectie !!!

laurdog
17th November 2008, 09:01
Daca nu vedem realitatea si ne cramponam de diverse nimicuri, nu putem progresa. Daca ne mintim in continuare ca suntem o mare echipa, cu siguranta nu vom face nimic durabil si de calitate.

Sezione
17th November 2008, 09:02
Probabil ca Unirea isi va lua prima pentru meciul de azi peste 2 saptamani atunci cand vom vedea prima victorie a lui dorinel munteanu in ghencea.

Multi fai ai echipei tziganesti debordeaza de fericire- si e si normali cei 2 slugoi ai ciobanului si-au facut bine treaba.
Iar arbitrul avram se poate considera "un bun roman" - cu siguranta va avea o cariera lunga si plina de rezultate aducatoare de fericire printre admiratorii ciobanului.

Asta nu scuza in nici un caz atitudinea indolenta a echipei. Rednic asta ori e prost ori se face ce dreaq baga muraturi de-alde miranda, bostina, m. niculae., kalanga - sa dea dreaq in ei de handicapati. mai bine pierdem dreaq cu juniori de la dinamo 2 decat cu astia.
Au batut la timisoara si gata li s-a urcat la cap.

Nu inteleg ce vrea cu m niculae asta. e un terminat, nu e in stare sa dea o pasa sau un sut klumea. daca vrea sa-si revina s-o faca dreaq la dinamo 2.

Cit poti fi de penibil!!! Reduci totul la steaua ..Mai bine ai vedea ce se intimpla in propria ograda...In afara de mecil cu Timisoara dinamo nu a jucat ca un lider adevarat...Vezi meciurile cu celelalte contra candidate. oricum stati linistiti nu Unirea va sufla tiltlul anul asta. Tot CFr...:yes:

manu10
17th November 2008, 09:12
pana aici a fost Dinamo, va urma o serie de insuccese!
s-au culcat pe o parte dupa meciul cu Poli, nu si-au dat seama ca a fost o intamplare...
acum o sa intre in panica si o sa piarda puncte la greu in urmatoarele meciuri!

laurdog
17th November 2008, 09:21
Daca avem o calitate, aia e puterea de regenerare. Dinamo e cam singura echipa care isi poate reveni imediat ce o comite. De aia cred ca vom castiga la Brasov.

fcunirea
17th November 2008, 09:58
calmam total bursucul isteric :D

total l-ati calmat!! :evil:

grande
17th November 2008, 11:06
Urzicile vor fii oparite si tocate finut . Nu ne pot tine piept .

:ras-plans::ras-plans:,am vazut aseara cum atzi oparit urzicile :ras-plans::ras-plans:

Leo
17th November 2008, 11:25
Mda rapidistule , vezi sa nu te ineci de atata ras . Cum e aerul la mijlocul clasamentului ? Respirabil ?

laurdog
17th November 2008, 14:07
Da, pana si Unirea a batut. Numai voi nu mai bateti pe nimeni.:happy:happy

laurdog
17th November 2008, 14:15
Daaa, bravo, tineti-o tot asa.:happy:happy

MagicTouch
17th November 2008, 15:16
Da, pana si Unirea a batut. Numai voi nu mai bateti pe nimeni.:happy:happy
:happy:happy:happy. Mare "urecheat" esti Laure. Tare de tot :ok: