PDA

View Full Version : Festivalul de la Sighisoara



Profetu
8th July 2004, 17:29
Mai stie cineva cum mai se desfasoara festivalul de la Sighisoara.

Anul asta e la sfarsitul lunii iulie.

N-am mai fost de vreo 4-5 ani si mi-ar fi utile niste impresii recente.

Profetu
12th July 2004, 14:43
Sa inteleg ca e asa de bun ca n-a mai fost nimeni ... :headbang:

fia
13th July 2004, 06:10
Am fost eu anul trecut... Dar in trecere am stat doar o zi... de dimineta pana seara.... A fost interesant... dar ce mi-a ramas mie in minte e ca m-am intoxicat cu mancare (probabil stricata)... si sa nu crezi ca am mancat asa de pe strada... ci de la un restaurant care se dadea cu pretentii...
Atmosfera frumoasa, lume multa, multi straini... Frumos in general... merita mers.
Parerea mea.

Saber Rider
15th July 2004, 04:58
Costumatii medievale sau ceva de genul au fost ? Vor mai fi ? Si anul asta exact cand e ? Scrieti aici pe forum, e cel mai bine.

aclambiron
15th July 2004, 05:50
Da,si pe mine m-ar interesa sa aflu noutati.Ultima data am fost acum 3 ani.Mi-a placut mult,exceptie facand concertul de final la care se auzea mai tare muzica house din discotecile invecinate.

Profetu
15th July 2004, 09:54
Costumatii medievale sau ceva de genul au fost ? Vor mai fi ? Si anul asta exact cand e ? Scrieti aici pe forum, e cel mai bine.

30 iulie - 1 august ....

Saber Rider
17th July 2004, 02:07
30 iulie - 1 august ....
Multam frumos. Ma bazez pe tine. Ca pe net am gasit date contradictorii, dar printre care si data asta. Sper sa nu ma duc degeaba in perioada aceea in Sighisoara.

Sorin M.
5th August 2004, 11:29
Anul asta am ajuns si eu (in sfarsit) la Sighisoara, mai ales ca sunt din apropiere (Tg.Mures). Festivalul e frumos, dar numele de "festival" este cam depasit. Este adevarat ca n-au lipsit scenele medievale, muzica medievala sau costumele (unele chiar autentice), dar in ultimii ani festivalul are o nota mult prea "modernista". La orice pas vezi rockeri prin santuri, cu sticlele pline cu alcool... defapt mai mult goale :) chiar daca anul asta s-a interzis comercializarea bauturilor alcoolice. :happy
Oricum, pentru cine vrea sa vada un oras mic si frumusel merita efortul de a merge pana acolo. Cetatea este f.f.f.f.faina (secolul XV) !! si merita vazuta. Pentru organizarea de anul asta : :rosu:
Pentru atmosfera generala :mda:
Pentru oras : /hello
Pentru prietenii cu care am fost si m-am distrat : :ok: :yeah:

SEE YA' HAI CRAIOVA!! /hello /hello /hello