PDA

View Full Version : APULUM ALBA-IULIA



Pages : [1] 2 3

ultra_alba
25th May 2003, 14:05
orice dialog e binevenit in limita pastrarii decentei si ca sa deschid un subiect de discutie ce parere aveti de sansele echipei din alba de a se mentine in prima divizie?Forza Unirea!!!

Sergio
25th May 2003, 14:18
Daca va pastrati lotul si antrenorul aveti sanse,desi am auzit ca unii jucatori sunt pe duca (Maier).Nu prea stiu daca aveti sustinere financiara pt prima divizie.Oricum succes si sa ne intalnim si la anul :yeah:
Hai POLI! /hello

ad3an
25th May 2003, 16:56
Frumos ma frumos
Asa va vreau RESPECT pentru cea mai iubita echipa de cei din alba
yeah yeah yeah
Tantalailor

Sergio
25th May 2003, 17:08
Adriane,ce poti cere de la un tantalau care scrie Forza bihoru,forza UTA?Cred ca esti unicat,frate. :ciocan:

ad3an
26th May 2003, 20:11
8) 8)
Baaa sergio maaaa
tu chiar esti prost maa
pana acum am crezut ca te prefaci dar e rau de tine,pai pot sa scriu forta bihoru forta uta ,forta poli nu pot,sorry si cand a jucat milan cu inter chiar daca s-e califica inter in finala tineam cu interul si asta in primul rand pt ca sunt milanezi.
probabil preferai sa tin cu ceva echipe din capitala sau cu poli,ee asta nu mai e voie,si inca ceva bihoru e si va ramane pe primul loc(dupa milan) dar nu uita ca cele doua echipe au jucat in divizii diferite si seper sa o faca in continuare pana sezonul 2004/2005
vad ca tu esti obsedat,mai da-mi o pauza
sau scuze trebuie sa iti cer tie voie sa tin cu o echipa
Sergio daca te rog frumos imi dai voie sa fac Curva viola cea mai imputita galerie
multumes!!!!!!!!!!1
FRAIERE
/fu/
/fu/

Sergio
27th May 2003, 15:28
Daca ti-as spune ca prindeti barajul datorita unui moldovean(Serea) si unui penalty inexistent ce ai zice?
:D /fu/ /nope/

Sergio
27th May 2003, 15:30
Si daca tot iti place sa schimbi topicuri si sa adaugi mesaje la cele ce nu-ti apartin precum copiii imbecili,macar scrie titlul ala corect sau fa-l mai mic sa nu se vada. :ciocan:

justafan
27th May 2003, 21:53
Oricum v-atzi intitula voi:binladeni bihoreni sau cum va zicetzi , TIMISOARA are cei mai multzi suporteri din tzara asta ...

Sergio
27th May 2003, 22:12
Hai sa nu exageram,la capitolul asta echipele bucurestene domina.Noi poate suntem pe locul 4 la egalitate cu Craiova. :happy

ad3an
27th May 2003, 22:15
Sergio schimba tu topicul sau habar n-ai
lol
iar cestia cu binladeni bihoreni ha ah ah misto imi place da cum poti spune ca poli are cei mai multi suporteri din tara,ai vazut ce multi erau la meciul din nainte de Paste,vinerea,uita-te sa vezi si pune-ti o intrebare de ce asa putini,iti zic eu
Stad e chiar langa complex sai la poli la meciuri merg foarte multi studenti care stau in complex,stii ce inseamna asta,fiecare are cel putin o echipa cu care tine cu adevart,eu iti zic ca ma duc la poli la meciuri sa vad un meci de divizia A,mai mult ma duc sa vad echipele adverse pt ca la poli nu am ce vedea,la inceput sa zicem ca simpatizam echipa,poate mai mult decat pe UTA,dar dupa meciul cu dinamo,m-a dezamagit total,nu atat echipa cat galeria.
Oricum sper ca voi Bushy din banat sa se intalneasca cu binladeni din bihor asta la baraj binenteles yeah

Armata Ultra
19th June 2003, 14:45
O fi Timisoara cea mai iubita echipa din tzara si nu am auzit?
respekt pr galeria lui Poli, insa pana la va aroga titltul de cea mai mare galerie, mai aveti....mult si bine....
respekt

Sir
19th June 2003, 17:07
ad3an>Felicitari pentru promovare!dar nu inteleg ce ai cu poli?O fii ea poli aekaka cum zic unii dar asta e.daca nu esti in stare sa faci copii infiezi unul nu?s-ar putea sa-l iubesti mai apoi ca pe copilul tau.Pricepi cum sat chestia?
Si daca nu-ti place publicul timisorean du-te inapoi in Oradea.Uscaturi sunt peste tot si trebuie sa recunosc ca si eu mai"sar calul" cateodata strigand:"Dinamo....**** Dinamo", sau injur jucatorii adversi cand sunt nesimtiti.
Si faza cu studentii care merg la meci si asa are Poli public..e cam rasuflata.....putintica rusinica :oops:

ad3an
19th June 2003, 20:05
Sir hai sa nu inviem subiectul, pt ca alba e deja o echipa moarta
pls posteaza pe cel al lui Poli sua a bihorului ok
Chestia cu Copii e adevarata,dar daca infiezi un copil si il iubesti mai mult decat pe al tau nu il duci la casa de copii dupa daca sparge un geam asa cum au facut muylti "suporteri" a lui poli cand aceasta nu avea o evolutie prea buna siiii
sa fim seriosi doar aekaka e din bucuresti si sa vina tocmai in timiosara voi care va declarati dusmani de moarte cu mitici
rusinicaaa

EDMOND_
30th June 2003, 23:13
Nu cred ca Alba Iulia va ramane in liga ! M-as bucura pentru ea ( am multi prieteni in Alba ) dar nu cred ca orasul are forta necesara pentru a
face o echipa competitiva . Din cate citesc in presa as zice ca dimpotriva...

seby
5th July 2003, 12:08
Nu cred ca rezistati mai mult de un sezon. Oricum ne vom intalni in Kosovo.

DRAGOS
5th July 2003, 12:09
Va zic eu ca zburati imediat din Divizia A. Aveti incredere in mine. De abia va astept in Kosovo-ul de la Piatra. :yeah:

ady_azzuro
27th July 2003, 16:36
Ce tupeu avetzi voi pietrenii.
Cine sapa groapa altuia va cade singur in ea
O sa se adevereasca, iar voi va vetzi duce invartiind in B :yeah: :yeah: :evil: :evil:

DRAGOS
16th August 2003, 12:19
Ce spui ady_azurro?????? Poate Craiova cade in B nu Ceahlaul, o echipa de traditie in Divzia A. Va asteptam pe toti la Piatra, in Kosovo pentru a va administra niste infrangei usturatoare.

SUPORTERI ai lui APULUM, veniti la meciul cu Ceahlaul din etapa a 3-a????

ady_azzuro
16th August 2003, 12:45
Mai dragos tu nu te uiti la data la care am scris yo mesajul?
Trimis: Dum Iul 27, 2003 3:36 pm
Intai citeste si dupa aia da-ti cu parerea
Cat despre kosovo fii linisti nu vom avea probleme un 0-2 scurt e suficient pt a va umili.
Nu mai spune ceahlaul o echipa de traditie :P :P :P .
Daca ceahlaul e o echipa de traditie atunci CRAIOVA ce e?
Iti spun yo un MIT :D :D :D .
Parca incetasem cearta ieri dar vad ca iar incepi :P :P :P

DRAGOS
16th August 2003, 14:07
Ai dreptate!!!! Sorry, nu m-am uitat la data. Am crezut ca e recent mesajul.
eu cu ady_azurro :bere:

PeaceKeeper
16th August 2003, 19:30
Eu sper ca Alba sa ramana in Divizia A,nu numai fiindca sunt eu suporter al echipei,dar voi nu stiti cata bucurie a adus echipa asta unui oras mic ca Alba Iulia,defapt intregului judet.La primul meci in A va pot spune ca au venit suporteri ai Unirii,chiar din judete ca Cluj,Sibiu si Hunedoara.Chiar daca a fost un semiesec cu Poli,echipa a fost aplaudata de un intreg stadion. :happy
Cat despre suporteri Ceahlaului :Nu va faceti grijinu o sa luati voi cele 3 puncte usor.Va promit ca albaiulienii vor da tot ce pot pentru publicul de aici de la Alba Iulia.
Hai Alba Iulia!!! :yeah:

MaPaX
16th August 2003, 20:39
Sunt fan Apulum (UNIREA) bineinteles din Alba Iulia!
Mai retrogradam mai Ceahlaul? Gloria - Apulum : 0 - 1 (43' GALDEAN).
Refritor la cele trei punte pe care le va castiga Chealaul(cum a spus fanul de mai sus a lui UNIREA) nu cred ori 1 punct pentru amandoua ORI VA BATEM!

FORZA UNIREA !!!
Hai UNIREA, tu esti iubirea,
Hai UNIREA, VICTORIE!

ADelPiero
16th August 2003, 20:50
:P :yeah:
Echipa de fotbal Fc Unirea Alba Iulia o sa demonstreze ca locul ei e in DIVIZIA A ! Cu umpic mai mult de sprijin din partea celor cu bani o sa fie chiar in fruntea clasamentului....dar cu clasamentul se face dupa buget mai asteptam...
Forta Unirea Alba Iulia :happy

Mancas Alexandru Razvan
16th August 2003, 21:44
Mai,Alba Iulia,o luati la Piatra Neamt cum a luat-o UTA anul trecut 6-0 ! Bucurati-va saptamana asta!




Hai Ceahlaul ! :yeah: :yeah: :yeah: In Prezent suntem pe primul loc ! :drak: :drak: :drak: Castigam campionatul :D :D :D

EDMOND_
16th August 2003, 23:00
Felicitari Alba! A fost o adevarata surpriza ! Pentru mine ,placuta!
Succes in continuare...

PeaceKeeper
16th August 2003, 23:07
Intradevar la meciul de la Bistrita Unirea si-a aratat adevarata valoare,si din nou a adus bucuria la Alba Iulia.
Hai Unirea!!! :yeah:
CAt despre meciul de saptamana viitoare de la Piatra Neamt mai vorbit dupa el,dar eu personal nu cred ca la Apulum i se va intampla lafel ca Utei anul trecut.Chiar daca va castiga Ceahlaul va gastiga greu eu cred in sansa noastra si yic ca nu vom pierde cele 3 puncte la Piatra Neamt.
Din nou:
Hai UNIREA!!!!!!!!!! :yeah:

PeaceKeeper
16th August 2003, 23:12
Scuzati ortografia mesajului de mai sus dar ma grabesc sa plec.
Scuze din nou! :)

07Ex
16th August 2003, 23:15
Felicitari pentru rezultatul de astazi. :)

07Ex
16th August 2003, 23:19
ADelPiero eu zic ca n-are rost sa te emancipezi. Asta a fost doar un meci in etapa a II-a. Pana a demonstra ca locul Unirii este in A mai e cale lunga.

Sper insa ca Unirea sa joace la fel cum a facut-o astazi si sa ramana in divizia A acolo unde ii este locul.

DRAGOS
17th August 2003, 16:15
Sunt fan Apulum (UNIREA) bineinteles din Alba Iulia!
Mai retrogradam mai Ceahlaul? Gloria - Apulum : 0 - 1 (43' GALDEAN).
Refritor la cele trei punte pe care le va castiga Chealaul(cum a spus fanul de mai sus a lui UNIREA) nu cred ori 1 punct pentru amandoua ORI VA BATEM!
MaPaX, visezi baiete???? Auzi, sa pierdem noi acasa cu Apulum?! Nici Steaua nu ne bate acasa si ne bateti voi!!!!!!?????? Daa, interesant.....!!!!! (Ceea ce gandesti)

PeaceKeeper
18th August 2003, 11:27
DRAGOS cred ca supreaestimezi echipa Ceahlaul.E o echipa buna,dar nu invincibila. :thinkso: Nu spune niciodata:niciodata!Nimeni nu credea ca Apulum va castiga la Bistrita,nici eu nu credeam.Dar Apulum a produs o mare surpriza. :happy Nu se stie niciodata ce se poate intampla la Piatra Neamt.Eu sper ca va fi un egal sau poate chiar o victorie a lui Apulum. :yeah:
(Asta este parerea mea poate ma insel)
Hai FC Unirea Apulum Alba Iulia!!!!!!! :yeah:

inter
18th August 2003, 11:33
Bravo, Unirea..........aveti sanse sa scapati anul asta :happy

DRAGOS
18th August 2003, 12:12
Toti va faceti iluzii insa asa e cum nou-promovatele: cum castiga un meci (mai mult in depasare) gata e ca si salvata de le retrogradare. Ca si anul trecut cum s-a intamplat cu UTA: pierdea multe meciuri la rand si apoi castiga unul toti ziceau ca se salveaza si vezi uite-o in B (au totusi un lot f. bun). La fel si cu POLI: batea pe Steaua in Ghencea si se clasa printre primele si se zicea ca se va bate pentru titlu si totusi a jucat barajul .

inter
18th August 2003, 14:41
Dragos, nu-mi fac iluzii(deoarece nu tin cu ei :P ), dar faptul ca au invins la Bistrita, acolo unde nimeni (exceptand Rapid) nu a castigat merita subliniat :thinkso:

flavius
18th August 2003, 16:06
DRAGOS cred ca supreaestimezi echipa Ceahlaul.E o echipa buna,dar nu invincibila. :thinkso: Nu spune niciodata:niciodata!Nimeni nu credea ca Apulum va castiga la Bistrita,nici eu nu credeam.Dar Apulum a produs o mare surpriza. :happy Nu se stie niciodata ce se poate intampla la Piatra Neamt.Eu sper ca va fi un egal sau poate chiar o victorie a lui Apulum. :yeah:
(Asta este parerea mea poate ma insel)
Hai FC Unirea Apulum Alba Iulia!!!!!!! :yeah:

FII TE ROG SERIOS! CASTIGA APULUM LA PIATRA CAND O SA ZBOARE PORCUL!
CEAHLAUL SE DISTREAZA CU ECHIPE CA APULUM!
CAT DESPRE VICTORIA DE LA BISTRITA CRED CA GLORIA V-A LASAT SA CASTIGATI
PT CA E VAI DE VOI!

PeaceKeeper
18th August 2003, 16:34
Flavius daca arunci porcu de pe bloc,planeaza si el un pic(deci zboara). :D :D :D Mai sti ca nu o sa pice un porc de pe un bloc la Piatra Neamt?! :D Glumeam.
Acum serios daca m-ar pune cineva sa pariez pe una din echipe,as paria pe Ceahlau pentru a nu-mi pierde banii,dar in sufletul meu intotdeauna mi-as dori ca Apulum sa castige.Momentan nu cred ca este posibil,dar mai poate fi o surpriza si etapa viitoare.
Nu stiu flavius de ce subestimezi atat de mult pe Apulum,dar tine minte ca in acest moment are tot 4 puncte ca Ceahlaul.Si Ceahlaul a facut tot 0-0 cu Poli ca si Apulum.
Asa ca vom mai vorbim noi dupa meci ca nu are rost sa ne contrazicem. :)
Care e mai bun sa castige! :yeah:

RedBaron
18th August 2003, 16:47
Bistrita - Unirea Alba Iulia. Pronostic:

1- normal
X- accident
2- blat

Asa vad foarte multi acest meci. La noi inca... Ganditi-va doar la un meci de tipul Gloria - Ceahlaul. Fereasca D-zeu sa fie X sau 1... Nici 2 nu-i bine... Acuma, ca sa nu fiu inteles gresit, istoricul echipelor le-a conferit aceasta aura... de care tre' sa se scape acum.

PeaceKeeper
18th August 2003, 17:02
Nu cred ca a fost blat fiindca Apulum de abia a avut bani sa joace in Divizia A,nu stiu de unde ar fi putut sa aiba resurse pentru a face un blat.
In orice caz eu cred ca a fost proasta organizare a bistritenilor care a provocat acest rezultat.
Sau mai sti?!?!? :rolleyes:

In orice caz parerea mea este ca a fost un meci corect.(poate ma insel)
Daca a fost blat rusine pentru Apulum si rusine pentru Gloria :x

RedBaron
18th August 2003, 20:04
Stai linistit ca nu a fost blat. :happy

Sergio
18th August 2003, 23:37
Cum sa fie blat in etapa a doua? Bagati-va mintile in cap. Daca in retur isi ia Bistrita punctele inapoi, atunci se poate vorbi de asa ceva, dar numai asa sa umplem spatiu, n-are rost. :no:

DRAGOS
19th August 2003, 16:51
CEAHLAUL bate si gata!!!!! Am incheiat discutia.
Pentru ceu din ALBA-IULIA: veniti la Piatra pentru a va sustine echipa????? Pune clubul macar un autocar???

gerrard
19th August 2003, 18:10
Hello

I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about Apullum Alba Iulia.

Could you tell me who is Apullum Alba Iulia's:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

You can reply to me by email to research9@codemasters.com

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher

I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

blackwarrior
21st August 2003, 11:56
DRAGOS! asa zicea si Gloria...
Suntem noi promovati...dar asta nu inseamna ca nu jucam fotbal. In meciul cu Ceahlaul nu o sa fie disponibili Ovidiu Maier si M. Dinu ( accidentari)deci s'ar putea sa aveti ceva sanse la un egal. Ni s-a furat 2 puncte in meciul cu Poli da` mergem inainte si o sa trecem si peste voi. Usor si calm! :drak: Sa vedeti si voi ce inseamna vointa de a lupta!
Ce ziceti baieti mai rasturnam inca un car "mare" ? :yeah:

PeaceKeeper
21st August 2003, 12:04
Iti dau dreptate blackwarrior,cand ai vointa de a lupta nimic nu iti poate sta in cale.Iti garantez eu tie ca in acest sezon Apulum va face multe surprize,si sper ca va ramane in divizia A. :yeah:
O sa rasturnam noi mai multe caruri nu doar al lui Gloria,care a picat deja o data in fata noastra :D
Hai Unirea!!! :yeah:

blackwarrior
21st August 2003, 12:23
Pe Steaua vreau sa o vad ingenuncheata :happy. Sa'i pice trabucu` din mana lui Beccali !!dar probabil ca o sa-si intre arbitrii in mana...si jocul banilor o sa fie mai placut decat jocul pe teren!

seby
21st August 2003, 15:17
Merg multi suporteri la Piatra-Neamt?
P.S. Sincer la ce rezultat va asteptati?

EDMOND_
21st August 2003, 20:53
Succes , Alba !Important este sa credeti in sansa voastra si , ma bucur sa vad ca voi credeti!

PeaceKeeper
21st August 2003, 23:53
Multumesc Edmond_,asa e trebuie sa crezi in sansa ta,noi vom crede intotdeauna in sansa echipei noastre.Si la bine si la rau vom fi alaturi de ea!

Hai Unirea!!!
tu esti iubirea!
Hai Unirea!!!
Victorie! :yeah: :yeah: :yeah:

dhp][mIkE
22nd August 2003, 00:43
Unirea 4 ever !!!
ceahlaul piatra'n santz :ciocan: FC Unirea Alba Iulia :)

blackwarrior
22nd August 2003, 19:36
Hahaha mi'a placut faza cu Ceahlaul Piatra'n Sant :D :D :D
Oricum sa nu exageram. Are si Ceahlaul lot bun si au jucatori experimentati si noi avem 2 absente foarte neplacute ( Ovidiu Maier ,M Dinu. Primul fiind practic capul tehnic al echipei)
Apropo vine cineva din voi la Piatra Neamt?

PeaceKeeper
23rd August 2003, 01:01
asa-i DHP[]Mike,ai intrat si tu aici?
blackwarrior am vrea noi sa mergem,dar ii departe,apropo ti-am trimis stemele,te rog fi original si schimba-ti si tu imaginea.
mersi pls intelegere.
Hai Unirea!!!!!!! :yeah:

ady_azzuro
23rd August 2003, 01:43
baieti avem nevoie de macar un egal din partea alba iuliei ca sa devenim lideri si de un egal al stelei cu dinamo.
As dori din tot sufletul sa-i bateti pe moldoveni dar sa nu-i bateti rau , sa fie suficient sa va clasati pe locul 2 8) 8) 8)
FORZZZZA UNIREA MAINE :yeah: :yeah: :yeah:

flavius
23rd August 2003, 12:54
ADY AZZURO NU MAI SPERA INTR-O VICTORIE A LUI APULUM PT CA LUCRUL ACESTA NU SE VA INTAMPLA! :drak:

PeaceKeeper
23rd August 2003, 13:02
flavius,poate victorie nu o sa fie pt. Apulum,dar iti promit eu ca va fi macar egal va fi. :happy

HAI Unirea!!!!!!!!!!! :headbang:
VICTORIE!!!!!!! :headbang:

ady_azzuro
23rd August 2003, 14:02
Yo zic ca va fi egal
E suficient :thinkso: :thinkso: :thinkso:

DRAGOS
23rd August 2003, 14:12
Ati vrea voi sa faceti un egal!!!!!! Nici un sut pe poarta nu o sa aveti!!!!!
dhp][mIkE, ai grija ce scrii!!!!!!!!! :evil: :x :drak: /fu/

ady_azzuro
23rd August 2003, 15:03
Dragos vad ca iti face placere sa vi pe threadurile echipelor adverse ceahlaului si sa le spui la fiecare in parte ca ceahlaul e cea mai tare :D :D :D
Aveti echipa dar nu suficient de buna sa atacati titlul.
Inclin sa cred ca echipa noastra este net superioara fata de a voastra desi ne va fi dificil sa va batem sub pietrishica :thinkso: :thinkso: :thinkso:

DRAGOS
23rd August 2003, 16:01
bine ca recunosti ca nu ne veti bate acasa!!!!!!! poate nici in deplasare :D

ady_azzuro
23rd August 2003, 16:22
Va spulberam pe ION OBLEMENCO!! :D :D :D
Am spus ca ne va di greu sub piertrisica dar nu am spus ca nu o sa castigam.
Vom castiga dar nu usor 8) 8) 8)

PeaceKeeper
23rd August 2003, 16:41
ady si dragos,ce faceti frati romani,voi va certati pe baza meciului craiova ceahlaul pe forumul lui Apulum,va rog eu daca vreti sa vb. despre APulum vb.,dar despre confruntarile dintre ceahlaul si craiova pe unul dintre forumurile echipelor. /nope/
Multumesc pt. intelegere! :)
si apropo Dragos,iti spun eu Apulum va domina la Piatra neamt si vom scoate egalul,poate victoria!! :yeah:
Hai Unirea!!! :yeah: :yeah: :yeah:

Mancas Alexandru Razvan
23rd August 2003, 20:03
3-0 Spune totul ! Noroc chior la Bistrita ! Ceahlaul nu e Bistrita ! /nope/ /nope/ /nope/

flavius
23rd August 2003, 20:43
Tapa ardelenilor ati luat-o cu 3-0 dupa cum v-am spus! ati sperat degeaba! Ceahlaul nu e Gloria! ha-ha-ha! :yeah: Ati mancat bataie serioasa! :ciocan:







CEAHLAUL THE BEST!
CEAHLAUL FIRST PLACE!

blackwarrior
23rd August 2003, 21:03
Ba ..voi sunteti buni numa acasa la voi ca in rest ....
Oricum felicitari pentru victorie!
Ne vedem la Alba Iulia! :drak: :drak:

Sergio
23rd August 2003, 22:25
Ceahlaul nu e Bistrita ! /nope/ /nope/ /nope/

Imi poate spune cineva care e diferenta dintre ele totusi?

In afara de nume, bineinteles :D

EDMOND_
23rd August 2003, 22:58
Mie mi se pare putin deplasat sa intri pe forumul echipei cu care tocmai ai jucat si sa spui ceva de genul " Bai , v-am tras-o ! E vai de voi..."
Nu este Fair play!

Sergio
23rd August 2003, 23:17
Le ceri fair-play padurarilor? Intreaba-i intai daca au auzit de asa ceva pe acolo prin munti. :happy

dhp][mIkE
24th August 2003, 00:27
si se mai supara cand le zic ca-s ceahlaul "piatra'n santz " (carcotasi (r))

oricum..ata ete...au fost mai buni ca noi...de data asta .... ne vedem la anu :drak: si atunci mai vb noi :ciocan:

sondaj de opinie ( de la dhapix_ citare 8) ):
1= normal :yeah:
X= accident /fu/
2= "aluat de tort" (dhp(r)) :evil: :drak: :x
voi ce credeti ca s-a intamplat la piatra neamt...cum a fost meciul?

by the way edmundo_...de acord cu tine

blackwarrior
24th August 2003, 11:21
E putin probabil sa fi fost blat... da cum Apulum nu are bani sa-si puna scaune la stadion si sa mai modernizeze ceva in el nu ar iesi din discutie ... :D blatul. Oricum rusine de s-a intamplat asa! :x
Dar mai moldovenilor ... ce ii cu 0 -0 ala la Poli acasa? ca voi nu sunteti Gloria cica.. Vedem noi in etapa viitoare la Gloria acasa ... ca pun mana in foc ca acolo o luati.
Cred ca voi jucati cu cutitu la os la voi acasa..ca pe vremea comunistilor cand echipa nationala de nu castiga un meci Pardidul ii ameninta cu puscaria :jump: :D :D
Noi in etapa viitoare o sa avem un meci greu cu FC Arges acasa. Cum ii clar ca o sa avem galerie de milioane speram si invigem. Fortza baieti.Stim ca puteti

PeaceKeeper
24th August 2003, 11:54
Moldovenilor imi place cat fairplay aveti. :shock:
Ati fost mai buni e adevarat, :( dar nu trebuia sa venitit cu atat tupeu pe forumul nostru,si noi stiam rezultatul nu trebuia sa ne spuneti scorul.
Mai calmativa fratilor,a fost doar un meci in etapa a-3-a,inca nu sunteti campioni,si nici nu veti fi pt. mult timp de acum in colo. :happy
Ne vedem in retur,cand jucati aici Alba Iulia,nu o sa aveti asa mult noroc.
Cat pt. suporterii Unirii:"This battle has been lost,but the war ins't over yet!" :yeah: :yeah: :yeah:
Hai Unirea!Intotdeauna vei fi echipa noastra de suflet si la bine si la rau! :headbang:

DRAGOS
24th August 2003, 12:38
RUSINE fratilor!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: V-am umilit si nu numai prin cele 3 goluri inscrise dar nu ati avut decat un sut pe poarta!!!!!!! :oops:
CINE E PE PRIMUL LOC
CINE E PE PRIMUL LOC
CEAHLAUL E, CEAHLAUL E!!!!!!!!!!!!!

PeaceKeeper
24th August 2003, 12:48
Dragos scrie chestile alea pe forumul Ceahlaului,pe noi chiar nu ne intereseaza,stiam si noi ce s-a intamplat la meci.
Si inca o data ati dat voi moldovenii dovada de fairplay :damn:
Bravo pt. victorie,ne vedem in retur.

Hai FC UNIREA APULUM ALBA IULIA!!! :headbang: :headbang: :headbang:

DRAGOS
24th August 2003, 12:54
Asa e PeaceKeeper!!!! Ne vedem in retur cand o sa fim deja campioni!!!! :D :happy

PeaceKeeper
24th August 2003, 13:02
dragos te rog eu spune-mi si mie cati suporteri ai lui Apulum au fost la Piatra Neamt la meci ca habar nu am :? Poate sti tu,sunt si eu curios daca merge cineva in deplasari la Apulum.
Mersi anticipat.

DRAGOS
24th August 2003, 13:16
Vreo 50 de suporteri au fost la Piatra!!!!!

P.S: vezi la Ceahlaul pe pagina 14 mesajul meu cu suporterii si cu autocarele; te vei lamuri de acolo

seby
25th August 2003, 16:31
Baieti, dar e fair-play sa te iei de omeni doar fiindca orasul lor e situat in alta forma de relief?

PeaceKeeper
25th August 2003, 17:19
seby cine s-a luat de Piatra Neamt????
si acela care sa laut nu are ce face cu vremea,nu trebuie sa ne certam pe chestii de astea! /nope/

blackwarrior
25th August 2003, 17:49
Vreo 50 de suporteri corect...dar va place ca astia 50 de suporteri v'am cam acoperit :D Pinaltyyyyyyyyy asta e galerieeeeeee?!!!! :D :D
Hhaha nu aveti galerie de divizia A!!
Nu va mai umflati in pene mai... Am avut lipsa 3 titulari ,terenu a fost dificil, a fost si un moment critic cand Vasko a ratat golul egalizator.
Pana in etapa a 6 nu o sa mai fiti pe primul loc...
Hai nu va mai laudati ca sanse de titlu nu aveti!
Apulum si-a pus in proiect clasarea in primele 10...si asa o sa fie!

deep purple
25th August 2003, 21:13
Acum se umfla in pene moldovenii. Bai, daca sunteti lider acum nu inseamna ca nu puteti retrograda si atunci ce veti face daca va va da un forumist "bine intentionat" citate din ce-ati spus acum?
"O sa crapati di rusinii mai baieti!"

DRAGOS
25th August 2003, 21:19
Baieti, noi suntem de 10 ani in prima divizie!!!! Noi avem o situatie stabila. Nu vom retrograda nici in 20 de ani... In schimb in ultimii ani nou-promovatele au cam avut probleme. :rolleyes:

deep purple
25th August 2003, 21:32
10 ani e poate mare branza pentru voi. Eu zic sa nu va mai luati dupa asta. Mai bine ganditi-va cum sa scapati de boala blaturilor si apoi incepeti sa discutati si de performantza.

Sergio
25th August 2003, 23:45
Baieti, dar e fair-play sa te iei de omeni doar fiindca orasul lor e situat in alta forma de relief?

Nu era vorba de relief ci de conceptia unora despre fair-play. Daca atata ai inteles tu, no comment. :ciocan:

Kidu
26th August 2003, 01:58
Nu am nimic cu nimeni, nici cu Ceahlaul de care ma doare in cot la fel ma doare in cot de Unirea.
Moldovenilor nu va umflatzi aiurea in pene ca iar vine Stefan cu blaturile lui shi ajungetzi de rasu` lumii. Daca pt voi 10 ani inseamna performantza ce sa mai zic atunci de alte echipe cu titluri de campioane shi cupe ale Romaniei cashtigate (UTA, Arges, Craiova, Petrolul).
Pe de alta parte motzii au ajuns shi ei la concluzia ca Divizia A este o palarie prea mare pt ei. Cand am fost in A shi voi in B, veneatzi la noi pe forum shi ne strigatzi B-ul. Corect, am cazut, dar am cazut cu fruntea sus, pe cand voi nu stiu daca rezistatzi un tur de campionat.
In rest multa bafta shi sa ne auzim cu bine. Noi in A shi voi in .......

deep purple
26th August 2003, 02:21
Da the_kid, dar lasand la o parte aberatiile unor copii sa nu uiti ca motii aia sunt ardeleni de-ai tai si cred ca ti-ar placea mai mult sa ai o deplasare de Divizia A pana la Alba decat sa trebuiasca sa mergi la Galati sau la Bacau.
Eu sunt timisorean si la cat au injurat suporterii vostrii pe Poli eu nu pot sa urasc UTA. Am intalnit si aradenii care vedeau conflictul doar in teren, nicidecum in tribune. Pentru ei nu pot sa urasc sau sa-i doresc dezastrul "Batranei Doamne".

razvanm
26th August 2003, 14:41
Aveti jucatori accidentati pentru meciul cu Argesul?

csehi
26th August 2003, 14:51
Albanezilor,va asteptam la Oradea sa ne luam revansa pt anul trecut.

blackwarrior
26th August 2003, 15:34
Avem un jucator care promite mult!!! Un brazilian Fabiano Ramos!!!!. A jucat la Piatra Neamt 45 de minute cu disjuctie la umar!
Cartea de vizite a lui cuprinde :
coechipier cu Christian ( Benfica Lisabona)
Emerson (Roma)
Eder ( Boavista Porto)
si Ronaldinho ( Barcelona)
Jucatorul fiiind antrenat de Felipe Scolari cel care a cucerit titlu mondial in 2002 cu nationala " CariocaaaaS"
SUNTEM CU OCHII PE EL!!!!!!!!!! :D :D :D :D

PeaceKeeper
26th August 2003, 17:51
blackwarrior vei fi sambata la meci,sa vezi cum ii batem pe Pitesteni?
Poate ne vedem pe acolo.Si apropo,de cand ii aceasta noua achizitie a lui Apulum?
Black Warriors 4 ever!!! :yeah:
Hai Unirea!!!! :yeah:

ecstasy
27th August 2003, 00:53
"Ni s-a furat 2 puncte in meciul cu Poli da` mergem inainte " cum vi s-au furat?:))))))))))))) mai bine gandeshte-te la al vostru prea mult iubyt de noi arbitru, care ne-a stricat tot jocul cu ceahlaul, shi apoi zi care ii mai... "hotz". shi apropo, punctele "s-au furat", blackwarrior;>

phil
27th August 2003, 02:21
Dragose, sincer, mie mi-ar fi fost rusine :oops: sa vin cu un argument de genul asta...zece ani...stii la ce ma refer, nu?

si ca sa ti-o spui p-a dreapta, desi nu e "politically correct" :shock:, Ceahlaul e una din echipele care /nope/ ar fi ajuns niciodata (sau ar fi ajuns doar pasager) in prima liga dintr-o tara cu fotbal civilizat. asa ca, in loc sa scrii tampenii pe forumul asta, ia fa tu niste temenele la nea Pinalty care, prin metode specifice, v-a pus pe harta fotbalistica.

AVETI FOTBAL DAR N-AVETI ONOARE.

blackwarrior
27th August 2003, 08:38
Mai ecstasy ..pe mine nu ma intereseaza ce vi s-a furat in alte meciuri.
Io vorbesc de o faza clara de fault in careu (era 11 metrii clar dupa spusele lui Porumboiu - arbitru nu trebuia sa greseasca)

"shi apropo, punctele "s-au furat", blackwarrior;>"

Ia mai citeste odata ce am scris eu si nu mai posta asa ca sa te aflii in treaba!!!!!!!!!! :evil: /fu/

-----------------------------------
phil de acord cu tine....
-----------------------------------
Peacekeeper...da o sa fiu pe Cetate cu galeria Unirea Aiud!!!
Unirea Unireaaaa....Unirea e Iubireaaaa!!!!

DRAGOS
28th August 2003, 10:46
Nu am nimic cu nimeni, nici cu Ceahlaul de care ma doare in cot la fel ma doare in cot de Unirea.
Moldovenilor nu va umflatzi aiurea in pene ca iar vine Stefan cu blaturile lui shi ajungetzi de rasu` lumii. Daca pt voi 10 ani inseamna performantza ce sa mai zic atunci de alte echipe cu titluri de campioane shi cupe ale Romaniei cashtigate (UTA, Arges, Craiova, Petrolul).
Pe de alta parte motzii au ajuns shi ei la concluzia ca Divizia A este o palarie prea mare pt ei. Cand am fost in A shi voi in B, veneatzi la noi pe forum shi ne strigatzi B-ul. Corect, am cazut, dar am cazut cu fruntea sus, pe cand voi nu stiu daca rezistatzi un tur de campionat.
In rest multa bafta shi sa ne auzim cu bine. Noi in A shi voi in .......

wa The_Kid, tu esti prost sau te prefaci???!!!!
1) Zici ca nu ai nimic cu Ceahlaul dar te iei de Stefan.
2) Zici ca te doare in cot de Ceahlaul dar totusi ne doresti raul (retrogradarea; care nu va veni niciodata)
3) Ati cazut cu fruntea sus????? Ce spui tu (sau delirezi :D )????!!!!!! Ati cazut cu fruntea sus cand in ultima etapa de pe teren propriu (parca) l-ati injurat pe Helesteanu ca si cum din cauza lui ati retrogradat
4) SA FA FIE RUSINE ARADENILOR!!!!!!!!!!!!!!

blackwarrior
28th August 2003, 16:13
Ma mai lasati-ne in pace cu replici d-astea DRAGOS.. mergeti la voi pe forum si calomniati-va cat vreti.DA NU AICI!!! Sper ca ne-am inteles!!!!! :x :x :x

PeaceKeeper
28th August 2003, 16:17
Ce ziceti,ii batem pe pitesteni sambata?Eu zic ca da,voi ce zice va fi o victorie a lui Apulum sau nu?
Hai Unirea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

blackwarrior
28th August 2003, 16:17
Sambata avem meciul cu Argesul...
Se cunosc ceva jucatori ce nu o sa joace? Ceva accidentari? :(

PeaceKeeper
28th August 2003, 16:19
blackwarriors de partea noastra sau de a lor?
la accidentari ma refer.

DRAGOS
28th August 2003, 19:50
Ma dar voi sunteti smecheri (mai bine zis visatori) nu gluma!!!!!! Ati zis ca ne bateti si pe noi acum ce faceti???!!!! ii bateti si pe Arges :D !!!!?????

PeaceKeeper
28th August 2003, 20:02
Dragos noi intotdeauna avem speranta ca vom bate,indiferent care este echipa.Si de data asta credem si mai mult ca vom bate,deoarece se va disputa aici la Alba Iulia,unde un stadion intreg va fi alaturi de echipa. :yeah:
HAI UNIREA!!!!!!!!! :yeah:

dhp][mIkE
29th August 2003, 01:17
--cu toti avem sperantza mai darkpeace..da tre sa vin si rezultate nu?

oricum..eu sper sa castige unire ...ca si toti ceilalti uniristii care vor fi prezenti sambata pe stadion

ce ziceti ..facem nishte pronosticuri,,,ca asa se cade inainte de meci nu?

uite care -s "regulile" :

1+ = bate unirea la scor :ciocan: :yeah:
1- = unirea domina da.....arbitri ....mama lor... :evil: ne fura...cu "pinaltiul"
1 = bate unire ...la un gol diferentza ( si obtine 3 pct..of course 8)
X = meci egal
2= bate arges :rolleyes:
2- = aregesi lupta admirabil ...dar totusi ..pierde :D 8)
2+ = arges bate la scor ( sa fim fair -play si sa punem si var asta :yeah:
2XXX = arges mituieste arbitri ( hope not, dar daca au astfel de intentii totusi ..un mesaj pt ei : /fu/ ca tot va batem 8) )

oricum... peste toate ...cele ...eu sper sa fie un meci ..frumos( care sa se termine cu o victorie pt unirea :thinkso: of course ) si mai ales ...sa fie fair play ..ca pana la urma ..asta e cel mai important nu?( poate nu...pt unii..dar sa nu dam nume ,,, /fu/ lor)

PeaceKeeper
29th August 2003, 01:27
dhp,vor fi prea multi suporteri a unirii pe stadion,asa ca sigur echipa va castiga cele 3 puncte pt. noi. :yeah:
Unirea va domina si va castiga,chiar daca vom fi furati de albitri(s-a mai intamplat)tot vom castiga fiindca e prea multa vointa de a castiga.
HAI Unirea!!!!!!!!!!! :yeah: :yeah: :yeah:
Black Warriors si la bine si la rau!!!!!!!!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

TZEFERU
29th August 2003, 04:32
Tin pumnii echipei din Alba - Iulia pentru meciul cu FC Agres.

Ma baieti in jocul asta e ONOAREA ARDEALULUI in joc la fel ca si la Bistrita.

Asa ca va rog mult incurajati echipa pina la ultima picatura de energie.
Sper ca Alba Iulia va avea in cont 7 puncte dupa acest meci.

HAI Unirea!!! :yeah: :ok:

Pronostic: UNIREA - FC Arges 2-0

TZEFERU
29th August 2003, 05:01
Doresc mult succes echipei din Alba-Iulia in meciul de simbata.

Va rog mult sa incurajati echipa reprezentati Ardealul. La fel si Gloria!!
Make no mistake!!!

Pronostic Apullum - FC Arges 2-0. :yeah: Tin pumnii pt acest rezultat.

:yeah: :yeah: :yeah:

DRAGOS
29th August 2003, 11:18
Sper sa castigati desi va fi un meci greu. Dupa parerea mea, Argesul se descurca mai bine in deplasare!!!

PeaceKeeper
29th August 2003, 14:54
Multumim Tzeferu si Dragos,pt. ca sunteti alaturi de noi. :pace:
Vom castiga acest meci nu doar pt. ardeal si pt. toata tara,fiindca stiti bine ca Alba Iulia e capitala de suflet a tuturor romanilor. :yeah:
Hai Alba Iulia!!!! :yeah:

blackwarrior
29th August 2003, 15:42
FC UNIREA
--------------
Turcas , Jercalau,Bumb,Macavei , Ad. Popescu , Iurisniti , Paleacu , M.Dinu, Ovidiu Maier :D , Vascko,Galdean
absenti : Chivescu si Fabiano

FC ARGES
--------------
Fl.Radulescu , D.Radu , M.Radu ,Marincau , Stan , Prepelita , Tanase
(absenti : Vladoiu - :drak: , Coman , Nemtanu, Cl. Dragan.)


In rest numai bine si HAI UNIREA!!! Comentariile sunt de prisos pana dupa meci....

PeaceKeeper
30th August 2003, 02:26
Hai Unirea!!! :yeah:
Maine vom fi alaturi de echipa aici la Alba Iulia,speram intr-un rezultat favorabil( o victorie :D )
Din nou numai succes Unirii maine si in restul campionatului!
Totul pentru Romania!!!!! :yeah:
Totul pentru FC Unirea Apulum Alba Iulia!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

deep purple
30th August 2003, 06:46
Bafta motilor! Speram sa fiti o prezenta permanenta in primul esalon!

PeaceKeeper
30th August 2003, 12:47
Mersi,Deep!Dar noi,albaiulienii,nu suntem moti,moti sunt doar cei care traiesc in muntii Apuseni :happy
Mersi oricum!
Si vom ramane alaturi de Timisoara in prima divizie! :yeah:
Hai Unirea!!! :yeah:

ady_azzuro
30th August 2003, 14:27
sunteti o prezenta placuta voi alba-iulia meritati pe deplin locul in prima divizie mai ales ca locul acesta a fost castigat prin munca cinstita.
nu ca la bacau si la galati care au revenit in A prin cumpararea locului respectiv obtinerea locului prin fuziunea petrolului cu astra.
Bafta in prima divizie si sper sa va mentineti :happy :happy :happy

DRAGOS
30th August 2003, 17:11
Desi Argesul e o echipa mai buna in deplasare decat acasa cred ca o sa va impuneti deoarece aveti publicul de partea voastra!!!!
Dar vedeti voi ca si la Piatra ati avut o galerie mai mare decat a noastra si tot n-ati invins.

deep purple
30th August 2003, 19:19
Dragos, fiecare meci are istoria lui iar echipele mai au si momente slabe. In orice caz, eu consider ca ei ar putea sa se mentina in prima divizie. Baga Sunda instructie acolo.

Motii stiu ca sunt in zona din nordul Hunedoarei si vestul judetului Alba.

DRAGOS
30th August 2003, 20:17
La cate goluri (5) v-au administrat pitestenii nu mai stiu cine a inscris!!!! :D
Mi-am amintit: Crivac, Dica 3, Vasko
Ati suferit o infrangere pe care cu greu o veti uita. Argesul e acum la egalitate totala cu Ceahlaul.

ady_azzuro
30th August 2003, 20:56
felicitari argesului si oricum argesul joaca mai spectaculos decat ceahlaul.
nu puteti sa ,a contaziceti, chiar si ca stiinta care nu a impresionat in acest inceput de campionat.

PeaceKeeper
31st August 2003, 01:26
Dezastrul din Cetatea Marii Unirii! :( Asa a fost botezat acest meci!
Pacat pt. Apulum au jucat frumos in repriza intai,dar nu stiu ce s-a intamplat la pauza,fiindca meciul s-a schimbat complet.Dupa golul albaiulienilor,suporterii credeau intr-o revenire,dar nu a fost asa,Apulum a cedat si mai mult si Argesenii au continuat cu golurile.
6 goluri intr-o repriza,senzational se poate spune,cum de nu s-a inscris in prima repriza nici un gol,iar in cea dea doua 6 goluri? :? Nu se stie.
Asta este,mergem inainte. :( Argesenii au fost mai buni decat noi.
Acum trebuie sa speram ca vom reusi sa ne mentinem in prima divizie.
Hai Unirea!!! :yeah:
(si la bine si la rau vom fi alaturi de tine)

ady_azzuro
31st August 2003, 12:04
Va fi cam greu sa va mentineti dupa meciul asta.
Se vede ca lipseste experienta.
Un esec usturator care poate lasa urme adance in evolutia echipei in meciurile urmatoare

PeaceKeeper
1st September 2003, 01:27
Dupa cele doua infrangeri usturatoare de la Piatra Neamt si de acasa cu argesul,echipa eu cred ca este cu moralul la pamant,dar trebuie sa revina si sa ne ofere din nou bucuria care ne dat-o pana acum.Trebuie sa se "regrupeze",iar noi suporterii trebuie sa fim alaturi de ea.
HAI UNIREA!!! :yeah:

PeaceKeeper
2nd September 2003, 01:36
Apulum are timp de pregatire 2 saptamani inaitea meciului cu FC Oradea
Pe oradeni i-am batut dupa un meci extraordinar la Alba Iulia anul trecut in B,sper ca si de data asta va fi un scor pozitiv pt. Unirea.

Hai UNIREA!!!
Tu esti iubirea,
Hai UNIREA!!!
Victorie!
:yeah: :yeah: :yeah:

ady_azzuro
2nd September 2003, 11:48
Tin minte acel meci extraordinar.
Eram in romania, n-aveam ce face si am dat pe prima tv, jucat apulum cu oradea, era 3-0 la pauza iar apulum a revenit in a2a repriza si a batut cu 4-3 , cel mai frumos meci al diviziei B de anul trecut.
Sper sa il egalati :happy :happy :happy

PeaceKeeper
2nd September 2003, 23:02
ady nu sti cat de rau imi pare ca nu am vazut meciul acela,eram prin Sibiu si nu ma gandeam ca va fi chiar asa de spectaculos,nici pana in zi de azi nu am vazut nici macar rezumatul la acel meci,doar ce am citit prin gazetele sportive,ca atunci vroiam sa aflu tot ce s-a intamplat la Alba.Sper sa se repete acel meci si in Divizia A si sa vad si eu un meci frumos.
Hai Unirea!!! :yeah:

ady_azzuro
2nd September 2003, 23:11
si eu sper sa faceti un meci frumos cu oradea.
dar cel mai important pt voi cred ca este o victorie impotriva stelei :evil: :evil: :evil:
Dar sper sa nu faceti ca uta anul trecut cand a batut steaua dar a retrogradat .
Succes incontinuare :)

PeaceKeeper
2nd September 2003, 23:24
de steaua nu stiu ce sa zic,in ultimul timp joaca tot mai prost,daca o tine tot asa,poate avem sanse sa o batem. 8) Doamne da!
Acum noi trebuie sa fim tot mai atenti si sa nu mai avem meciuri cum au fost cu Ceahlau si Arges,daca pierdem,totusi sa pierdem la o diferenta mai mica,dar cel mai bine ar fi sa nu pierdem :D :D :D .
Speranta exista si va exista pt. totdeauna!
HAI UNIREA!!! :yeah:

ad3an
5th September 2003, 17:00
Toata lume aisi aduce aminte de meciul APULUM F.C.BIHOR si eu imi aduc aminte dar cu mare neplacere
cei din bihor isi aduc aminte de meciul
F.C.Bihor Apulum din tur cand albitri au furat ca-n codru si le-a oferit celor din alba un punct f. important,dupa acel meci albitrul a fost luat la pumni de suporteri si de oameni lui vizer.
Acum o sa ne revansam si pt tur si pentru retur.
O sa luati atatea goluri cate in meciul cu Ceahlaul si Aregesul impreuna. ciocan
ALE ALE ALE BIHORU!!!!!! yeah

PeaceKeeper
6th September 2003, 19:29
Sper ad3an ca de meciul de sambata iti vei aminti cu placere,indiferent ce se va intampla,sper sa fie un meci corect sa nu se mai fure preacum spui tu ca a fost,eu nu am vazut niciunul dintre cele doua meciuri de anul trecut asa ca nu pot sa te contrazic.
Echipa mai buna sa castige. :happy
HAI UNIREA :yeah:

DRAGOS
7th September 2003, 12:01
Bine v-am regasit!!!! Am fost plecat o saptamana din oras. Daca nu scoateti nici un punct la Oradea nu cred ca veti mai avea sanse sa va salvati (moralul la pamant, putina experienta).

PeaceKeeper
7th September 2003, 12:53
Asa e Dragos,dar eu sper sa scoatem macar un punct de a Oradea,poate si mai mult.
HAI UNIREA!!!

DRAGOS
9th September 2003, 19:37
Va fi un meci de orgoliu dar pana atunci avem Danemarca-ROMANIA!!!! Haideti fratilor sa ne unim fortele si ajutam echipa nationala sa se califice. HAI ROMANIA!!!!

deep purple
9th September 2003, 20:35
Vedeti cum un singur meci (acel 4-3) trezeste niste orgolii de nedescris. Sper ca aceasta rivalitate sa ofere spectacol doar pe gazon si nu in tribune.
Bafta ambelor echipe! Dar pana atunci Hai Romania!!!!

PeaceKeeper
9th September 2003, 23:47
Pana Sambata sa uitam de meciul Apullum-Oradea si sa fim uniti pt. nationala toti romanii.Sa strigam cu totii si la bine si la rau:
HAI ROMANIA!!! :yeah:

Dan3lino
10th September 2003, 00:41
astia din alba iulia v-atzi hotarat ce culori are clubu alb negru,alb portocaliu sau alb galben?

Angelina Jolie
10th September 2003, 09:51
Bai ploiesti si aici te-ai bagat? Tu scrii ceva pe forum la petrolu' sau numa provoci suporterii altor echipe? Mai lasa-ne bai in pace! Forza Apulum! Forza Ardeal(mai putin u cluj).

PeaceKeeper
10th September 2003, 12:35
Dan3lino eu nu am venit pe forum la Petrolul sa va vorbesc ironic,asa ca te rog frumos nu mai posta aici chesti deastea,daca chiar vrei sa spui ceva spune-o civilizat fara a jigni pe nimeni.
A si spre informatia ta Apullum are culorile oficiale Alb-Negru.
De aceea se numesc Black Warriors sau Black Wolfes.
Forza Alba Iulia!!! :yeah:
Forza Romania!!! :yeah:

Dan3lino
10th September 2003, 14:24
acum vorbesc la modul cel mai serios
care sunt culorile lui apullum pentru ca eu stiam ca-s alb negru
dar vad in ziare negru galben
si la tine negru portocaliu care-i adevaru?

PeaceKeeper
10th September 2003, 14:34
Culorile oficiale ale clubului sunt Alb-Negru,dupa cum vezi pe stema Apullum Unirea e scris negru pe alb si Alba Iulia alb pe negru.
Stema asa este cu galben nu stiu de ce,dar banuiesc ca presedintele clubului a adus ceva cu el de la Minaur,precum e vopsit si stadionul alb-albastru(culorile lui Minaur Zlatna)si scaunel noi puse sunt tot alb sau albastru(desi sunt doar vreo 1000,din cele 18000 de locuri disponibile pe stadionul Cetate)Stema acesta defapt este o noua stema facuta anul acesta cand am promovat in Divizia A,vechea stema era doar alb-negru si nu prea semana cu aceasta stema.
Te asigur eu ca Apullum are culorile oficiale sunt alb-negru. :happy
(galben habar nu am de unde vine :? Poate imi spune si mie vreun alt suporter a lui Apullum)
Numai bine!
Hai Unirea!!! :yeah:
HAI ROMANIA!!! :yeah:

DRAGOS
12th September 2003, 21:06
HAI LUXEMBOURG!!!!!! :(
Pacat ca am ajuns in acesta situatie din cauza lui URS Meier.

MaPaX
12th September 2003, 21:28
Fanii echipei FC UNIREA (Apulum Alba Iulia) sa intre pe IRC-serverele UNDERNET canalul #FCUNIREA!
SA NE AJUTE DUMNEZEU SA BATA danemarca pe bosnia si luxmeburg pe norvegia si unirea sa bata pe oradea

PeaceKeeper
13th September 2003, 01:35
Asa sa fie MaPaX,precum spui tu!
Hai UNIREA!!!
Mai important:
HAI ROMANIA!!! :yeah:

flavius
13th September 2003, 18:18
ORADEA 1- 0 APULUM
MIN 54
DIMITRI 42

MaPaX
13th September 2003, 18:58
Oradea - Apulum: 1-2 (84` Marginean/42` Dumitra (a) si 89` Moldovan)

DRAGOS
13th September 2003, 21:20
Falvius, esti cam prost informat!!!! Felicitari pentru victorie. Ati avut noroc ca ati marcat in ultimele minute. Din pacate noi (Ceahlaul) n-am avut o asemenea sansa. BRAVO Alba-Iulia!!!!!

ad3an
13th September 2003, 22:30
iar ne-ati fript pe final
naspa rau de tot
la anu sper sa ne intalim in b
.................sau in A lol

PeaceKeeper
14th September 2003, 00:35
Felicitari echipei Alba Iuliene pt. victorie sa o tinem tot asa,Sper sa scoatem macar un punct acasa cu Steaua in etapa viitoare.
HAI UNIREA!!!

flavius
14th September 2003, 19:24
Falvius, esti cam prost informat!!!! Felicitari pentru victorie. Ati avut noroc ca ati marcat in ultimele minute. Din pacate noi (Ceahlaul) n-am avut o asemenea sansa. BRAVO Alba-Iulia!!!!!

Dragos vreau sa-ti spun ca am fost informat gresit de catre site-ul 'livescore.com' care asa sustinea. Stii ca am dreptate pentru ca erai langa mine si ai vazut lucrul asta.

DRAGOS
14th September 2003, 19:25
Felicitari pentru victorie dar am auzit ca ati fost favorizati de arbitri!!!! E adevarat????

PeaceKeeper
14th September 2003, 22:37
DRAGOS sincer nu am vazut meciul,deci nu stiu ce a fost la Oradea,sper ca totul a fost corect.
HAI ROMANIA!!!

blackwarrior
15th September 2003, 09:36
Am fost eu la meci. Nici nu se pune problema ca am fost favorizati de arbitru. Am fost mai buni decat ei si aici si in B au muscat bataie.
Ov. Maier a jucat foarte bine... i-a facut de rusine.
Am auzit ca i s-a cerut demisia la Popa ( antrenor fc oradea) :D
Ce suporteri ... ba... dupa ce pe mana antrenorului astuia au intrat in A .. acum fac si impresii....ce ratati!

DRAGOS
15th September 2003, 16:40
Eu cred ca lui Popa ar trebui sa i se mai acorde o sansa. Sa i se impuna un obiectiv. Exemple: Pana in etapa a-10 a sa obtina 12 puncte sau in urmatoarele trei partide sa obtina cel putin 7 puncte. Daca nu indeplineste acel obiectiv sa fie atunci dat afara nu acum.
Mie a inceput sa imi placa de UNIREA dar si Oradea e o echipa frumoasa. Sper ca amandoua sa ramaneti in A.

PeaceKeeper
15th September 2003, 22:50
Vineri,echipa intalneste pe Steaua Bucuresti pe Stadionul Cetate din Alba Iulia,sunt asteptati sa vina la acest meci aprox 20000 de suporteri ai lui Apullum,cred va fi plin stadionul pana la refuz,mai ales ca el are doar 18000 de locuri.Sper ca va fi un meci frumos,pana acum Apullum nu a aratat nimic acasa,sper ca acum sa avem ce vedea din partea lui Apullum acasa.Eu personal sper intr-un egal,poate o victorie a lui Apullum :happy
HAI UNIREA!!! :yeah:

DRAGOS
16th September 2003, 15:13
Steaua va veni cu gandul la victorie dar cred ca se va speria de publicul care o va impinge pe Apulum spre un egal sau chiar o victorie.

PeaceKeeper
16th September 2003, 17:37
In Alba se vb. de cateva zile numai de meciul cu Steaua de Vineri,cred ca va fi mare galagie aici vineri.Sper ca Apulum sa faca o surpriza
HAI UNIREA!!!

deep purple
16th September 2003, 20:19
Bafta Unirea!!!
E televizat meciul cumva?

blackwarrior
17th September 2003, 10:24
Ce galagie sa fie ... ? daca la meciul cu poli am fost vreo 2000 si rupeam stadionul la urale :happy
20.000 ... o sa ii rupem pe suporterii stelisti. Sa speram ca si echipa lor 8) . Nu de alta dar vreau sa mi se adevereasca Semnatura de mai jos pe care o port cu mandrie de cand am intrat pe forum :drak:
Hai Unirea !!!!!!!!! Vom fi langa Tine!!!!!!

PeaceKeeper
17th September 2003, 20:34
blackwarrior deci se pare ca asta va fi meciul pe care il astepti de mult,inseamna ca vei ca si mine printre cei 20000 de suporteri de pe stadion.
HAI UNIREA!!! :yeah:

MaPaX
18th September 2003, 18:08
FC Unirea - Steaua (vineri, 19 septembrie, de la ora 17.00)

FC Nažional - FC Unirea (vineri, 26 septembrie, ora 20.30)

transmise de postul Prima TV

tudoor
18th September 2003, 21:52
Bafta baieti!! cred ca o sa fie un meci f. greu, dar aveti sanse sa-i bateti pe stelisti! poate ne revansati si ii bateti cu 4-0 :thinkso: !
"Asta-i Ardealul, e tara noastra
Si ne pisam pe capitala voastra"

jay
18th September 2003, 21:57
Mult succes, Alba! Distrugeti-i pe ceausei! Traiasca Ardealul!

PeaceKeeper
18th September 2003, 22:15
Mai tin minte de un baner din prima etapa a campionatului de anul trecut,in meciul dintre UTA Arad si FC National.Care zicea cam asa ceva:
"Sunteti doar niste gunoaie de mitici,
Sa nu va mai prindem pe aici,
Ardealul este al nostru,
Tara este a noastra,
Ne pisam pe capitala voastra!" :yeah:
Pt. toti stelisti care au venit la Alba Pt. meciul cu Apulum si pt. restul Bucurestenilor care vor mai veni la Alba Iulia sa tineti minte ca o sa va aflati in adevarata Capitala a Romaniei,Alba Iulia!Bucurestiul nu merita aceasta onoare! :yeah:
Bine ati venit in capitala de suflet a tuturor romanilor,Alba Iulia!
HAI UNIREA :yeah: ,sper sa le aratam bucurestenilor ca avem mai multa onoare decat ei,sa vada canoi luptam pana la capat,sper sa fie spectacol maine pe stadion.
HAI FC UNIREA APULLUM ALBA IULIA!!! :yeah:

PeaceKeeper
18th September 2003, 22:36
Am auzit ca s-au vandut pana acum mai mult de jumatate din biletele puse la vanzare pt. meciul de maine,sper sa fie cat mai multi suporteri ai lui Apullum.Sa le aratam bucurestenilor cam cati suporteri ar trebui sa aiba si ei la un meci. :D
HAI UNIREA!!!

PeaceKeeper
18th September 2003, 22:39
Am uitat sa va spun ca Piturca a declarat ca meciul cu Apullum este mai important decat cel cu Southamton din UEFA,deci se pare ca le e frica bucurestenilor sa nu piarda puncte la Alba Iulia,mai ales ca totostadionul va fi alaturi de echipa.
HAI UNIREA!!! :yeah:

blackwarrior
19th September 2003, 11:44
Acuma sa nu fim chiar tigani si sa injuram in felul asta..desi se stie ca suporterii stelisti merita o astfel de tratare , fiindca injura cel mai nesimtit dintre toate galeriile.
Avem 5 oameni indisponibili ( 5 titulari) care nu vor putea sa joace in meciul de la Alba :( si frica mi..ca... :( :( .
La orice e chipa i-ar placea sa inscrie in poarta Stelei. Sa speram ca ii prindem intr-o zi proasta si avand publicu asta minunat in spate sa-i si batem , nici un rezultate de egalitate nu ne-ar displace.
Oricum ..ce stim sigur e ca galeria lor nu o sa se auda :drak: in rest fair play pe teren si fotbal de calitate.
Hai Unirea ! :yeah:

DRAGOS
19th September 2003, 16:33
Eu zic ca veti face un egal!!! Oricum, succes!
Apulum-Steaua 1-1

ady_azzuro
19th September 2003, 18:59
ETAPA 6
Apulum 0 0 Steaua

Marcatori

Cartonase Galbene
63` Paleacu 18` Radoi
34` Rachita
57` Dumitru
Cartonase Rosii
75` Radoi
Desfasurare meci
0` inceput meci
16` jocul se desfasoara la mijlocul terenului
20` cele doua echipe construiesc, dar nu reusesc sa isi creeze ocazii clare de gol
29` Dumitru centreaza din nou insa Raducanu nu poate relua
42` Pitu incearca poarta de la distanta
44` Paleacu patrunde pe partea stanga, Radoi rezolva faza
45` gol anulat echipei Apulum, tusierul aratase ca mingea parasise terenul de joc
45`+2 FINALUL PRIMEI REPRIZE

46` INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE
52` Falemi trage bine de la distanta, prinde Cotora
54` Calcai Pitu, pasa Raducanu si Optita nu reuseste sa-l invinga pe Cotora din 6 m
56` contraatac fulger al echipei din Alba Iulia, poarta Stelei rezista
58` Vasko sut bun peste poarta lui Hamutovski
59` Radoi trage puternic din lovitura libera, pe spatiul portii, prinde Cotora
65` Cotora iese bine si stopeaza o intrare a lui Raducanu
71` Tibor Moldovan rateaza cea mai mare ocazie de gol pentru Apulum
74` Paleacu trage din nou l apoarta dupa o faza frumoasa creata de Apulum
75` Radoi este eliminat pentru cumul de cartonase
76` Ov Maier trage putin pe langa poarta lui Hamutovski
83` F.Dumitru trimite cu capul peste poarta Unirii
86` Darius Miclea finalizeaza peste poarta Stelei dupa o faza foarte buna de contraatac crreata de Maier si Paleacu
88` Raducanu din nou incearca poarta Unirii printr-un sut la firul ierbii, prinde Cotora
90`+1 FINALUL MECIULUI
Brigada de arbitri
Asistent: Central: Asistent:



Eliminarea a fost corecta?
Dar golul a fost anulat corect?

blackwarrior
19th September 2003, 21:26
Ba firear a draq ... eu cred ca golul a fost anulat pe nedrept :(
De era Radoi eliminat pe la jumatea partidei...poate poate si marcam . Oricum au avut si ei ocazii si tind sa cred ca scorul corect era vre-un 1-1.
Meci frumos ..parca ai nostrii or evoluat cu frica... S-a vazut totusi putina lipsa de experienta la cativa dintre jucatori.
Nu'mi scot semnatura ca vine returul :drak:

EDMOND_
19th September 2003, 21:45
Felicitari pentru joc si rezultat ! se pare ca sunteti una din revelatiile inceputului de campionat ....oricum o echipa a surprizelor! Nu sunt insa de acord cu limbajul dur folosit ... sunt chiar surprins....

TZEFERU
19th September 2003, 22:03
Felicitari APULLUM. :yeah:

Venim si noi cit de repede in ajutor.
MESERIE GRUIA :yeah: :yeah:

DRAGOS
19th September 2003, 22:13
V-am zis eu ca faceti egal...!!!! Bravo.

PeaceKeeper
20th September 2003, 16:12
Felicitari echipei noastre pt. acest egal,daca nu jucau asa defensiv,probabil ca am fi si castigat mai ales ca am fost ceva timp in superioritate numerica.Cat despre golul anulat sincer sa fiu am fost in partea cealalta a stadionului si am crezut ca e gol,dar cand am auzit fluieraturile de pe stadion mi-am dat seama ca a fost anulat.
Bravo Apullum!Sper sa o tinem tot asa si sa ramanem in A!

PeaceKeeper
20th September 2003, 16:19
Atmosfera de pe stadion a fost superba,stadionul a fost plin pt. prima data dupa revolutie,au stat cam 2-3000 de oameni in picioare,nemai fiind locuri pe stadion,deci in total cred ca au fost cam 21000 de spectatori pe stadion.Desi Steaua a avut galerie mare,nu s-au prea auzit.Cat despre limbajul care s-a folosit de catre ambele galerii nu prea a fost civilizat,asta recunosc nu a sarit bine in ochi.Parerea mea puteam sa ii batem,in cea dea doua repriza galeria Stelei a tacut pt. ca stiau ca era foarte posibil sa plece fara nimic din Alba Iulia.

Sunt cei dintre romani,
Suntem ardeleni!!!
Si intotdeauna vom striga,
Forza Unirea!!! :yeah:

DIXX
20th September 2003, 17:47
Felicitari din partea brasovenilor si cred ca era loc si de mai mult.
Traiasca Transilvania si oamenii ei!!!

PeaceKeeper
20th September 2003, 17:52
Asa sa fie DICK!
Succes Brasovului in meciul cu Farul de maine!
HAI UNIREA!

PeaceKeeper
21st September 2003, 11:40
Am aflat si eu nr. oficial de spectatori pe stadion:26000 de oameni pe 18000 de locuri,O ficialii stelei se ingrijorau ca daca se va starni vreo bataie,jandarmi nu ar fi avut pe unde sa intre,si chiar daca intrau intre suporteri,ar fi fost coplesiti.La intrarea in stadion,oficialii Stelei au sarit gardul,fiindca jandarmii nu erau in stare sa deschida portile stadionului,deoarece acestea erau asaltate de oameni.
A fost chiar un dezastru aici la Alba Iulia!

PeaceKeeper
21st September 2003, 11:45
Echipa din Alba Iulia are multi suporteri,multe galerii ale altor echipe din regiune au venit sa incurajeze echipa albaiuliana,pe stadion am vazut galeria Devei,Sebesului,Zlatnei,si alte echipe mai mici din zona,din cate am vazut au fost si cativa suporteri ai lui Uta(de asta nu sunt sigur,poate imi poate confirma cineva)cu un steag alb-rosu pe care scria Korps,deci cred ca erau de la arad.Ar trebui construit un stadion mai mare,fiindca acum au stat in picoare aproximativ 7000 de oameni.
HAI UNIREA!!! :yeah:

EDMOND_
21st September 2003, 13:16
Peace ...inca odata felicitari.. este bine sa acumulati puncte cat mai multe ..campionatul este lung si puteti pierde cand nu va asteptati ...
Pe 24 octombrie parca ..jucam la Alba Iulia... Nu am mai fost de multa vreme acolo ( am atati de multi prieteni acolo si le cam duc dorul ! ) si voi veni chiar atunci.... Si cand merg eu la meci in deplasare ( din pacate o fac destul de rar acum ...nu mai am timpul necesar...) Craiova nu pierde! Si mi-am propus sa merg la meciurile cu Alba si cu Nationalul... asa ca strangeti puncte pana atunci...

PeaceKeeper
21st September 2003, 13:31
Edmond pe 18 oct. e meciul de la Alba Iulia,va asteptam in Cetatea Marii Unirii,de abia astept sa vad pe Blue Lions la Alba Iulia,mai este o luna pana atunci,deci sa va pregatiti bine,ca stiti bine ca tinem cu dinti de fiecare punct pe care il putem lua.
Hai Unirea!!! :yeah:

EDMOND_
21st September 2003, 13:39
Pe 18 ? Ce naiba de calcule facusem.... Oricum vin sigur... a fost o vreme cand veneam des la Alba...megeam pe Trascau si la Ramet...
Chiar mi-e dor de zona ...

PeaceKeeper
22nd September 2003, 17:25
Vineri avem din nou un meci cu o echipa bucuresteana,eu cred ca suntem in forma buna si cred ca putem castiga.
HAI UNIREA!!!

EDMOND_
24th September 2003, 19:49
Nu stiu acum programul vostru , dar cred ca jucati cu Nationalul....daca da , este o echipa de la care puteti lua puncte.....

PeaceKeeper
25th September 2003, 15:42
Sper edmond ca vom lua toate cele 3 puncte puse in joc.
Hai UNIREA!!! :yeah:

EDMOND_
26th September 2003, 21:40
Dupa cum vezi va port noroc ( national - Unirea 2-3 )!
Felicitari....eu cam ghicesc surprizele! Sunteti ,deocamdata , revelatia campionatului!

TZEFERU
26th September 2003, 22:05
APULLUM = MESERIE!!!
BRAVO!! Felicitari pentru victoria cu Nationalul.

PeaceKeeper
26th September 2003, 23:52
Multumim tuturor care sunt alturi de echipa Albaiuliana,se pare ca suntem surpriza acestui campionat,sper sa o tinem tot asaPoate acum putem visa si noi putin la un uefa,dar nu prea mult caci campionatul este lung :happy
HAI UNIREA !!! :yeah:

PeaceKeeper
26th September 2003, 23:56
In seara asta a fost sarbatoare la Alba Iulia,cred ca este prima data cand vad pe strazi suporteri care striga HAI UNIREA!!!,pana acum,oamenii ieseau in strada si strigau HAI ROMANIA!!!(cand nationala ne bucura pe toti),dar acum se pare ca cetatenii orasului,au devenit suporteri fideli ai echipei,sper ca o sa mai avem multe ocazii de a iesii in strada si sa strigam:
HAI UNIREA!!!
Tu esti iubirea!!!
HAI UNIREA!!!
Victorie!!!

Sir
27th September 2003, 03:43
Bravo!Felicitari!Ce n-am fost noi in stare sa facem acasa ati facut voi la Bucuresti.Dar asta din cauza ca ne-ati "luat jucatorii" :thinkso: .Glumesc.............sa nu-mi sariti in cap cumva.

inter
27th September 2003, 10:23
:yeah: :yeah: :yeah: Felicitari :yeah: :yeah: :yeah:

PeaceKeeper
27th September 2003, 11:19
Mersi inter si Sir!Sir stim bine ca sunt multi timisoreni la noi in echipa,deci eu personal nu iti sar in cap,inca :thinkso: Meritul e a echipei intregi,nu doar a timisorenilor din ea.
HAI UNIREA!!! :yeah:

PeaceKeeper
27th September 2003, 18:39
Urmeaza miercuri meciul din cupa cu Chimica Tarnaveni,in care nu cred ca vom avea probleme,iar mai apoi avem sambata meciul de acasa cu Otelul Galati,sper sa castigam ambele meciuri.
HAI UNIREA!!!

Pancu
27th September 2003, 22:54
felicitari Unirea! Sper sa mai bateti prin Bucuresti :D
Si mah voi in Alba-Iulia cand castigati sa nu vin degeaba din Cluj :D

csehi
27th September 2003, 23:19
Ardelenii nu se lasa!Din victime sigure in editiile trecute de campionat,echipele din Ardeal incep sa-si faca prezenta simtita in divizia A :yeah: !

PeaceKeeper
28th September 2003, 00:44
Pancu,vino la meciul din etapa viitoare cu Otelul,mai mult ca sigur vom scoate ceva bun,sper sa fie prima victorie pe teren propriu.

Suntem cei mai buni dintre romani!!!
SUNTEM ARDELENI!!!
Si intotdeauna vom striga!!!
FORZA UNIREA!!!

DIXX
28th September 2003, 10:39
Felicitari din partea brasovenilor si sper sa o tineti tot asa.
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Angelina Jolie
28th September 2003, 17:44
Bravo mai baieti. Sper ca anul asta sa nu pice nici o echipa din Ardeal. Ss devenim si noi o forta in fotbalul romanesc, ca ne-a ajuns dominatia bucurestenilor.

DRAGOS
28th September 2003, 19:52
Bravo Apulum!!!!! Ati batut pe FC National .... acum e randul nostru sa o facem in etapa urmatoare!!!! :ok:

Ieseanul
28th September 2003, 23:59
:yeah: Iasul saluta ascensiunea echipei Apullum si spera :yeah: ca va continua sa ne ofere surprizele pe care le-a facut in acest debut de campionat... :yeah: Ieseni va ureaza multa bafta in continuare! :yeah:
:happy :happy :happy

PeaceKeeper
29th September 2003, 23:09
Desi o sa intru pe aici foarte rar,sa stiti ca eu voi fi mereu alaturi de aceasta echipa,sper sa continuam acest sezon in ritmul bun pe care il avem acum.
HAI UNIREA!!!
Tu esti iubirea!!!
HAI UNIREA!!!
Victorie!!!

Suntem cei mai buni dintre romani!!!
Suntem ardeleni!!!
Si intotdeauna vom striga!!!
FORZA UNIREA!!! :headbang:

Johann
30th September 2003, 11:55
Hallo Unirea ,multe felicitari din Germania .
Nu intoteauna conteaza " Banii " , ci si dragostea pentru Echipa si a Orasului unde Muncesti . Tineot-o tot asa .
Noi Ardeleni trebuie sa fim mindri sa avem asa o Echipa .
Hai Unirea

Ps: Nu sint de acord cu numele " Apulum "

DRAGOS
30th September 2003, 20:34
Cu cine jucati etapa care urmeaza?????

PeaceKeeper
3rd October 2003, 23:18
Am mers si eu la un net ca sa spui HAI UNIREA!!! :yeah: inaintea meciului cu Otelul.
:yeah: HAI UNIREA!!!

TZEFERU
4th October 2003, 03:08
Apulum fi-ti fara mila la goluri in poarta Otelului!!!...'teles?
8)

tudoor
4th October 2003, 17:14
Bravo baieti!!!!!!! :yeah: :yeah:
cum vi se pare pe locul 2? :thinkso:
bafta in continuare!

TZEFERU
4th October 2003, 22:22
BRAVO Apulum !!!!
(scuza-ti pt. acel 10-0 cu Zlatna dar ne "pregatim".

DRAGOS
5th October 2003, 12:48
Felicitari pentru victorie!!!!! Voi ati invins :yeah: , noi am pierdut..... :(

Ieseanul
5th October 2003, 23:39
Bravo baietzi! Sa o tzinetzi tot asa...Imi place ce se intampla acolo la voi la Alba-Iulia...Si la mai mare! :yeah: :yeah: :yeah:

PeaceKeeper
7th October 2003, 19:24
Atat am de spus,ca is socat de locul pe care il ocupam!
Felicitari FC Unirea Apullum Alba Iulia!!! :yeah:

EDMOND_
7th October 2003, 19:45
Peace , prietene , inrameaza clasamentul ca nu se stie! Si poate mai luati trei puncte la Bacau ... ti-am zis ca vin la meci ( pana la urma tot ca mine este pe 25 octombrie!)...din pacate nu cred ca am sa pot , este exact in perioada targului de turism de la Bucuresti....la care trebuie sa particip!..
Ziceam sa mai luati trei puncte la Bacau pentru ca Universitatea nu va veni sa faca figuratie la Alba! Mai ales ca s-au limpezit multe pe aici , pe la noi!

Unirea RULZ
9th October 2003, 13:13
bate toti moldoveni

Unirea RULZ
9th October 2003, 13:42
:( :yeah: moldoveni sucks

Ieseanul
9th October 2003, 13:50
Mie chiar imi place cum joaca Apullum si am numai cuvinte de lauda ..dar ce am facut eu sa primesc asa un mesaj? :x :x :x de la un asa zis suporter al echipei voastre...


De la: Unirea RULZ
La: Ieseanul
Trimis: Joi 10 09, 2003 11:53 am
Subiect: sugi p**a de moldovean belit
sugi p**a la negri

Right back at you !!!

Unirea RULZ
9th October 2003, 13:51
/fu/ /fu/ /fu/

moldoveni au prea multe impresii(mai ales aia de la Piatra Neamt) da'
mai vorbim dupa meciul de la Bacau

Ieseanul
9th October 2003, 13:52
Bah Unirea Rullz da ce tzi-au facut moldovenii? nu mai trimite aiurea mesaje ...ai grija ce scrii..vezi-ti de echipa ta si lasa-ne pe noi in pace!
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Unirea RULZ
9th October 2003, 13:57
/fu/ /fu/ /fu/

voi moldoveni sunteti de ***** voi si blaturile voastre

/fu/ /fu/ /fu/

Ieseanul
9th October 2003, 14:00
bah frate pentru o uscatura nu condamna toata padurea!!!!!!!

Ieseanul
9th October 2003, 14:05
Citez :

orice dialog e binevenit in limita pastrarii decentei si ca sa deschid un subiect de discutie ce parere aveti de sansele echipei din alba de a se mentine in prima divizie?Forza Unirea!!!

Ultra_alba acest dialog cuprinde si injuraturi spre moldoveni?

Timisoreanul
9th October 2003, 14:10
Un alt conflict intre regiuni??? Nu cred ca-si are rostul cum de asemenea nu-si are rostul cel dintre banateni si olteni. Sint insa multi care se bucura de aceste conflicte.
Felicitari Alba Iulia, Iesene asteptam inca o Poli in prima divizie! :yeah:

Ieseanul
9th October 2003, 14:16
Draga Timisorene daca da Domnul si intram din nou in A sper ca nu avetzi da gand sa ne mai impingetzi un 9-1 asa cum atzi facut acuma 10 ani... :rolleyes: Oricum felicitari si voua ca atzi reusit sa va mentzinetzi si sper ca la anu' sa ne vedem in A! :yeah:

PeaceKeeper
9th October 2003, 14:48
Iesenenu baga in seama chiar pe toti,ca nu merita,Spersa promoveze Poli Iasi,poate ne vedem la anul in A.
In rest HAI UNIREA!!! :yeah:

Ieseanul
9th October 2003, 23:21
Tot respectu' frate ..dar uneori ma supara vorbe din astea ... Ok ...sper si eu sa ne vedem la anu' in A! :yeah: :yeah: :yeah:

Johann
10th October 2003, 18:37
Bravo Unirea , pentru primele " 3 Puncte " pe " Cetate "

Acele Doua " Bobite " in poarta Galatului au fost foarte " Magnifice " , asai suporteri fideli ai Unirii ?

Aceste " Trei " Goluri le-am vazut pe siteul : www. Liga .ro

Hai Unirea , Hai Alba

DRAGOS
14th October 2003, 16:03
Presedintele Consiliului de Administratie al gruparii Apulum Alba Iulia, Viorel Malusel, a afirmat ca este interesat de transferul a doi fotbalisti din Serbia-Muntenegru.
Malusel a subliniat ca Apulum este interesata de un fundas central si de un atacant, ambii cu varste in jur de 21-22 de ani, de la formatii din prima liga din Serbia-Muntenegru. "Un asemenea jucator costa cam 40-50.000 de dolari, dar dupa cum mi-au transmis niste prieteni de-ai mei care i-au vazut la lucru, merita investitia. Deocamdata nu prea avem bani, iar in momentul de fata trebuie sa reusesc sa le achit fotbalistilor contractele restante pe luna septembrie si salariile..", a spus Malusel.
Referitor la jocul din optimile de finala ale "Cupei Romaniei", de la Deva, cu divizionara "B" Jiul Petrosani, Malusel crede ca Apulum porneste cu prima sansa si are o buna oportunitate de a juca in sferturile de finala cu o echipa de top din campionatul Romaniei.

ultra_alba
15th October 2003, 21:29
Nici eu personal nu-i prea iubesc pe moldoveni dar va rog sa pastram o anumita decenta pe acest forum.Forza UNIREA!!!

Ieseanul
16th October 2003, 13:11
Din ce ai scris tu trag concluzia ca eu am injurat...mah frate eu te rog sa citesti mai bine mesajele mele pe subiectul tau si "tzine-i mai in lesa" pe astia ai tai carre nu au alta treaba decat sa ne injure pe noi moldovenii...poate avetzi voi sentimente de pica dar hai sa fim seriosi ..ca nici eu nu am timp sa pied vremea injurandu-ma ca un prost cu altzii si nici voi nu cred ca vretzi asta...dar fitzi si voi mai atentzi ca daca atzi reusit sa facetzi ceva pana acuma in aceasta editzie de campionat nu trebuie sa vi se ridice la cap ..ca asa cum atzi urcat asa putetzi sa si coboratzi.Eu va urez sa avetzi cat mai multe victorii.Tot respectul pentru Apullum Alba-Iulia dar nu pot spune la fel si pentru unii
suporteri(asa-zisi suporteri) ai echipei care nu au alta treaba decat sa se-njure cu moldoveni...

ultra_alba
17th October 2003, 18:57
UNIREA-FCM.Bacau 1-0 gol Maier
Forza UNIREA!!!

ady_azzuro
17th October 2003, 19:09
Felicitari alba-iulia!
S-o tineti tot asa, desi se aproprie meciul cu noi :evil: :evil: :evil:

gicu
17th October 2003, 19:47
Felicitari Apulum! vad ca merge treaba in Alba...bravo voua!

apparte
17th October 2003, 22:54
Bravo!Dar un sfat:luati maine dimineata Prosportul si Gazeta si faceti-va poza!Nu stiu cand veti mai vedea Apullum pe primul loc :happy !Bravo voua!Nu mi-a venit sa cred cand mi-a povestit Csehi ca ne-ati dat gol(oradenilor)iar in ultimul minut.

EDMOND_
18th October 2003, 00:10
Felicitari ! M-am bucurat mult pentru voi...chiar daca m-au sunat o gramada de prieteni din Alba sa-mi spuna ce vom pati etapa viitoare...
Vom vedea.. Pana atunci puneti de un carnaval....

Edgar
18th October 2003, 00:15
Bravo Apulum! Multa bafta in continuare si aveti grija sa nu se accidenteze Maier!

phil
18th October 2003, 06:55
may baieti, opriti-va o data cu surprizele ca imi distrugeti punctajul la concursul de pronosticuri... 8) 8) . hai ca glumesc. o surpriza foarte placuta, Apulum. poate se invata minte cei care se grabesc cu presupusul inainte de inceperea campionatului si declara echipele nou-promovate din Banat si Ardeal retrogradate sigur.

blackwarrior
18th October 2003, 10:28
Kestia e ca... am batut din nou. :drak: Daca mergem tot asa... io cred ca obiectivul nostru de ramane printre primele 10 o sa fie aspru depasit :D 8)
Mda Maier ii piesa grea din echipa,asta ii adevarat! Si speram sa nu-l vindem in iarna ...ca daca o sa-l vanda o sa facem urat pe stadion :x
Pronostic in meciu cu Univesitatea : 2-1 pentru Apullum :happy Desi tind sa inclin spre un egal... Sa vedem daca ii in forma Ovi Maier :D

ad3an
18th October 2003, 16:32
Nu sunteti normali!!!!!!!!!!!!!!! D
Bine ca ia-ti batut pe bacauani,abia astept returul dintre alba si Bihoru!!!

FORZA BIHORU!!!!!!!!

PeaceKeeper
18th October 2003, 18:47
Fantastici din Cetatea Marii Uniri fac din nou minuni pe terenul de fotbal!
Felicitari Unirea suntem pe prima pozitie!
Poate ajungem si in Europa,dar e putin probabil :D
HAI UNIREA!!! :headbang:

Subiectiv
18th October 2003, 20:33
Mah baietzi, astia de la Unirea sunt oameni seriosi? Ai? Pai cand au de gand sa se opreasca? Intzeleg sa castige odata, de doua ori... hai, de trei ori... da' vad ca s-au blocat asa... Pai astia chiar vor sa traga la titlu? Oricum, mie /jaw drop/








Acum, vorbind serios, mi-ati facut o mare bucurie invingand echipa primarului cu nume de stadion :happy

Bafta in continuare (mai putin pe Ghencea)!

Sir
19th October 2003, 02:06
Felicitari!Sincer ma bucur pentru voi.dar nu va iert ca mi-ati stricat pronosticul: X............Si m-am gandit atunci ca poate ar trebui sa pun un 2.Dar mi-am zis ca va mai calmati si voi.Vin oltenii......................bafta.

deep purple
19th October 2003, 03:15
Pai vedeti mai daca nu aveti incredere in ardeleni? Eu am stiut ca-s oameni seriosi si-am pus 2 la pronosticuri. Tot asa Unirea ca imi fac punctaj la pronosticuri cu voi!
Bravo!!!

ultra_alba
22nd October 2003, 18:31
UNIREA-jiul 3-2 in Cupa Romaniei
Urmeaza meciul cu oltenii de sambata , va asteptam in numar cat mai mare pe ''CETATE'' sa-i incurajam pe uniristi si sa-l pe vedem la lucru pe SUPER MAIER.
FORZA UNIREA!!!

EDMOND_
22nd October 2003, 21:42
Sa castige cei care vor merita ...Si ma bucur ca echipa are suporteri cu bun simt care-si iubesc jucatorii si respecta adeversarii... Respectul meu , indiferent de rezultat!

SLICK
23rd October 2003, 13:14
Draga EDMOND, "sau cum ti se spune", please don`t be angry, dar chiar a fost fara intentie questia cu mesajul d/p pagina de start...asa s-a intamplat.
In alta ordine de idei, chiar daca nu inscrie Cs.Borbely..."sutant de la Craiova" (multam` fain pt. informatie), la fel de bine o pot face altii(dar nu atacantii cum spui tu)...Daca mergem la egal, crezi ca s-ar supara cineva; oricum nici voi nu stati chiar pe roze, nu-i asa?
Pace! Oricum imi sunt simpatici oltenii, sunt o multime aici in AB(la FACULTATE).
S`auzim numai de bine! /nope/

EDMOND_
23rd October 2003, 17:23
OK , este in regula ... cu Borbely chiar nu am glumit ..in momentul de fata nici unul din cei 4 atacanti nu este disponibil ... poate o ajunge Njock astazi , dar ma indoiesc ...
Stoianof , care este una din sperantele noastre ( junior ) a venit aseara din Irlanda , de la turneul de calificare ( in sfarsit o calificare , dar numai pentru turul urmator ! ) culmea este ca acolo a jucat trei meciuri ca fundas... Ne descurcam noi cumva..
In privinta situatiei am mai trecut prin asta nu ne facem probleme , suntem de 40 de ani in divizia nationala si nu am retrogradat niciodata... nu o sa o facem nici acum... ne vom reveni curand ... poate chiar la Alba ..cum spuneam insa .. cel mai bun sa castige..
Egal..? Vom vedea ce se intampla ..Cu cine jucati etapa viitoare ?

EDMOND_
25th October 2003, 18:38
Cum spuneam.... nu vom retrograda niciodata!
Succes in continuare!

mariusc
25th October 2003, 18:42
Scor egal, 2-2 cu Craiova... am fi putut invinge lejer... pacat de toate ocaziile pe care le-am avut...

Ramanem fara Maier meciul urmator... noroc ca il avem cu Farul Constanta... sper sa nu avem parte de surprize si sper sa invingem...

Dupa meciul cu Farul, in deplasare, o sa avem 3 meciuri de foc: cu Brasovul acasa la noi, cu Rapid - in deplasare si cu Dinamo - acasa... ultimul meci il avem la Ploiesti cu Petrolul (meci dificil, fiindca Petrolul va lupta pt. a iesi din zona retrogradarii)

Poli - Bihor - Brasov - Oradea - Apulum

Forza Unirea! Sa ne vedem bucurosi la o bere dupa meciul cu Brasovul, la Lacrima Unirii :)

EDMOND_
25th October 2003, 19:05
mariusc , nu puteati invinge lejer....chiar ati tremurat copios la contraatacurile Craiovei... in conditiile in care am jucat fara trei titulari si fara nici un atacant! Unde pui ca era cat pe ce sa avem 2-0....
Curios ca ai postat intai pe forumul nostru si abia apoi aici..
Apropo! Ti-am dat un raspuns pe forumul nostru si te-am provocat si la un pariu!

DRAGOS
26th October 2003, 11:21
Din pacate nu am putut asista la cea de-a doua victorie a UNIRII pe teren propriu din acest sezon competitional. Va felicit pentru jocul excelent pe care l-ati avut in fata oltenilor.

ady_azzuro
26th October 2003, 11:26
Daca ei au jucat excelent inseamna ca nici noi nu am fost mai prosti din moment ce scorul s-a terminat 2-2 :) :) :)

ultra_alba
26th October 2003, 16:04
dupa un joc bun mai ales in a doua repriza si o eliminare absolut gratuita la MAIER meciul s-a terminat la egalitate 2-2.se pare ca nu suntem doriti la masa bogatilor si deja au inceput cu ''celebrele'' albitraje.oricum noi mergem mai departe si speram ca la meciul cu constanta sa nu plecam invinsi /nope/ .

mariusc
26th October 2003, 16:28
Edmond, ti-am raspuns la voi in forum....

Poli-Bihor-Gloria-Brasov-Apulum

Forza Unirea!

EDMOND_
26th October 2003, 17:16
Intr-un meci anterior , la Constanta am avut si noi nu unul ci doi eliminati cam in acelasi mod... daca Maier isi vedea de treaba si nu comenta si injura arbitrul ar fi ramas in teren ( cum s-ar fi intamplat si cu jucatorii nostri in meciul de care vorbeam ) ...oricum era acelasi lucru si cu maier in teren in cateva minute nu mai avea ce face..de fapt nu prea a facut mare lucru in acest meci ..este prea indragostit de minge...
Nu ma asteptam insa ca suporteri din Alba sa arunce cu pietre in galeria adversa...numai niste oameni rudimentari si necivilizati pot sa faca asa ceva...

mariusc
27th October 2003, 11:34
Ce credeti de meciul cu Farul acum, ca nu joaca Maier?

Mi-e teama ca nu o sa batem si o sa scoatem doar un egal... dar sper sa castigam...

Forza Unirea!

buji
27th October 2003, 12:35
DUPA MECIUL DE SAMBATA MI_A RAMAS UN GUST AMAR DESPRE CALITATEA ARBITRAJULUI CREDEAM CA ASA CACANII SE POT INTAMPLA DOAR IN DIVIZIA B DAR SE PARE CA M-AM INSELAT . ORICUM UNIREA A FOST CU MULT PESTE CRAIOVA CARE S-A FACUT DE ***** A JUCAT PENIBIL. CONSIDER CA UNIREA MERITA SA CASTIGE. SPER SA NU ISI IESE DIN MANA SI SA CASTIGAM LA CONSTANTA IAR LA PE dinamo S-O CALCAM IN PICIOARE : :ciocan:


F O R Z A U N I R E A 4 EVER :yeah:

inter
27th October 2003, 12:56
bey baieti, lasati-o mai incet cu arbitrul si vadeti mai bine ce super portar aveti, la 2-1 pt.voi a luat un gol de tot rahatul :D :D :D

faptul ca ati fost pana in acest moment revelatia campionatului nu va da dreptul sa acuzati Craiova ca va furat :evil: :evil:

buji
27th October 2003, 13:14
PRIETENE RECUNOSC CA AMANDOUA GOLURILE AU FOST GRESELI MARI DE PORTAR DAR POATE TU NU AI VAZUT MECIUL SI CUM NE_A OMORAT ARBITRUL SI LA PRESTATIA LUI CRAIOVA NOI MERITAM SA CASTIGAM DETASAT :ok:

buji
27th October 2003, 13:19
DAR DESPRE CAPUL IN GURA PRIMIT DE MAIER CE CREZI NU MERITA ROSU SI ATATEA FAULTURI DIN SPATE SI NICI MACAR GALBEN SI SPUI SA NU MAI DAM VINA PE ALBITRU

F O R Z A U N I R E A 4 EVER :yeah:

inter
27th October 2003, 13:21
buji, si noua ne-a mancat arbitrul victoria de la ploiesti, dar pana acum noi oltenii, n-am avut treaba cu voi cei din alba (ne-am respectat reciproc), ceea ce sa intamplat cu galeria noastra la voi este regretabil, dar (parerea mea) sa spuneti ca Stiinta va furat cu arbitrii m-i se pare o mare magarie :x

buji
27th October 2003, 13:23
MARIUSIC STAI LINISTIT CRED CA SI FARA SUPER MAIER VOM IESI INVINGATORI :yeah: ,BINENTELES DACA NU NE MAI FURA ARBITRUL

F O R Z A B I A N C O & N E R I :headbang: