PDA

View Full Version : FC Brasov



Pages : [1] 2 3 4

rasheedkpenny
15th May 2003, 15:26
avand in vedere ca sunt din Brasov m-am gandit sa deschid un topic!

Care credeti ca va fi rezultatul meciului Brasov - Dinamo?

NABABUL
17th May 2003, 01:50
2-0 Il rog pe LACA sa ramana la BRASOV!


FORZZA CARPATICA[/b]

rasheedkpenny
19th May 2003, 10:26
Trebuia sa fie 2-0 sau chiar 2-1 pentru Brasov, dar se pare ca norocul nu a fost de partea noastra in meciul cu Dinamo!

FORZA CARPATICA

Vadim
21st May 2003, 20:42
Echipa mea favoria din Divizia A. Pentru ce a facut Lacatus acolo anul asta.

crisrom
24th June 2003, 18:46
Din respect pentru rasheed, postez acest mesaj, dar in acelasi timp si din curiozitatea starnita de parcursul excelent al brasovului. Cum e posibil ca un oras de traditie, cu rezultate excelente in ultimii ani, in ciuda smecheriei lui ioan neculaie (care ii plateste pe jucatori de 2 ori pe an de paste si de craciun), sa fie in pericol a-si pierde jucatorii, echipa, poate locul inm divizia A (la anu'..in stilul asta brbar...de finantare.....retrogradati). Nu ia nimeni nici o masura? Chiar nimeni nu se implica?Autoritatile locale ce pazesc?

rasheedkpenny
25th June 2003, 10:28
Respect pentru... respecte! :happy

Nu sunt eu un prea mare fan al echipei Brasovului, dar de cand cu venirea lui Lacatus (probabil va renunta la Brasov pentru nationala de tineret) parca s-au mai impulsionat lucrurile. Nu sunt un mare fan datorita lui Neculaie & Co. care mi se pare si mie ca e un mare "tepar". Apreciez ca baga bani in fotbal, dar nu il cred in nici un moment când spune ca nu scoate / si nu a scos bani din fotbal.

Echipa Brasovului poate sa fie in primele 3, dar nu sunt sigur ca vrea sa fie acolo!!! Pur si simplu ma dispera cand se chinuie sa obtina un punct sau sa câstige cu Rapid, Steaua, Dinamo, si se impotmolesc (voit sau nu) cu Gloria, Bacau chiar pe terenul propriu. In ultimele 3 sau 4 sezoane am fost la fiecare meci al Rapid-ului la Brasov. De fiecara data Rapid a luat bataie :( . Am mai fost si la unele meciuri cu Dinamo. Atmosfera este frumoasa la meciurile importante... dar la restul???

Parerea mea: daca Lacatus va pleca de la Brasov echipa se va duce de râpa. Pacat, mare pacat!

rasheedkpenny
22nd July 2003, 10:13
Se duce echipa de râpa? Au adus ceva jucatori noi, eu sunt din Brasov si n-am auzit nimic. Poate stiti voi mai multe!

07Ex
22nd July 2003, 20:58
rasheedkpenny, ce se aude de turneul pe care-l organizati la sfarsitul saptamanii? Am inteles ca vor participa FC Brasov, National, Sportul si echipa pe care o antreneaza Hagi in Turcia. Stii cumva mai multe amanunte?

tudoor
22nd July 2003, 22:29
N-am stiu ca s-a deschis un forum pt. Steagu'! m-am gandit si eu acum cateva luni sa-l deschid...oricum ma bucur ca a avut cine spirit de initiativa :)! Voi aveti dreptate ca Lacatus e un super-antrenor, dar echipa nu se va duce de rapa fara el!! Sa nu uitam ca acum 2 ani ne-am califat in UEFA si antrenor era Gabello... Sezon urmator avem ca obiectiv locurile 2-6, deci noi suporteri ne facem ceva sperante ca vom ramane in top!
Mai ales ca acum s-au transferat niste jucatori buni. Adica Prunea, Mozacu, Baicu, Gricore, Tinel Petre, Miclaus si Manole, plus inca cativa tineri de la echipa de tineret si de la echipe din judet!! Deci ar fi ceva premize pt. o noua evolutie de senzatie!! Eu cel putin sper din toata inima!!!!

rasheedkpenny
23rd July 2003, 10:31
La inceput a fost vorba ca vor participa Rapid, Steaua, Bursaspor si FC Brasov! Mai era o varianta, cu FC National, Craiova si Bursaspor alaturi de FC Brasov. Daca mai aflu ceva o sa scriu!

tudoor
23rd July 2003, 14:26
La turneul de la Brasov participa FC Brasov, Bursaspor, Sportul si National. Duminica de la 15:00 National - Sportul si del a 17:00 FC Brasov - Bursa (in direct pe Antana 1). Iar marti de la 15:00 finala mica (adica pierzatori din cele 2 partide) si de la 17:00 finala mare, toate meciurile pe "Tineretului"! Pentru cei din Bv azi de la 17:00 Steaagu' mai joaca un amical cu echipa din prima liga greaca Etnikos, pe ICIM...

rasheedkpenny
23rd July 2003, 14:44
O sa puna Neculaie taxa de intrare la meciurile astea sau o sa fie intrarea libera? La cum il stiu de zgârcit o sa bage taxa de intrare, desi e turneu de pregatire!!! Nu pot sa uit faza din UEFA cu Internationale. Penibil!

tudoor
24th July 2003, 00:26
nu stiu sigur, dar mi se pare ca am auzit ceva de 30000 intrarea. mi se pare f. posibil, stiindu-l pe Nicolae..dar tre sa te gandesti ca tot atata a costat un bilet le meciurile de divizia A, din sezonul trecut!!!

rasheedkpenny
24th July 2003, 10:52
Cred ca ajung si eu la meci... sa vad cum se misca Brasovul. Sper si anul asta sa nu mai vindem meciuri cu Bacau si Bistrita si sa ajungem si noi in vreo cupa europeana!

ady_azzuro
24th July 2003, 20:09
Si mie imi place de brashov
Bafta in noul sezon!
Deshi craiova i-a cam batut in ultimi ani :D :D

rasheedkpenny
25th July 2003, 10:25
Cam asa e... si Brasovul e neinvins in ultimii ani in fata Rapidului!

ady_azzuro
26th July 2003, 21:07
Cum mai e situatia financiara pe la brashov?

flavius
13th August 2003, 13:31
Suporteri brasoveni pastrati o peluza libera pentru ca pe 8 Noiembrie suporterii nemteni vor fi in numar mare. :happy :P

rasheedkpenny
13th August 2003, 15:38
Nici la Brasov situatia financiara nu e prea clara, din câte stiu eu... Ioan Neculaie alaturi de Ghe. Stefan vroiau sa protesteze prin neparticiparea in campionat! Se pare ca au renuntat! Vom vedea ce va urma!

seby
14th August 2003, 08:06
Ioan NIcolaie și-a retras finanțarea de la FC BRAȘOV și va pleca și Lăcătuș.
La CEAHLĂUL nu prea sunt probleme.

DRAGOS
14th August 2003, 21:43
Deci, pregatitiva ca venim la Brasov!!!!!! :happy :yeah: :thinkso:

tudoor
14th August 2003, 23:50
Se pare ca a plecat pana la urma ... sunt curios daca nu se va razgandi. dar oricum fara neculaie o sa fie foarte greu. pentru ca primaru e cam aiurea si prefectu e oltean si nu-l intereseaza!!! iar daca clubu ramane fara bani majoritatea jucatorilor o sa plece pentru ca sunt multi mercenari!!! deci se pare ca sapt viitoare o sa fie decisiva pentru viitorul echipei!
bine mai ne pregatim, dar nu va faceti griji la meciu cu Ceahlaul o sa fie stadionul aproape gol... da' nu uitati sa aveti grija SARMA!!!

hot_4_you_girls
15th August 2003, 17:50
,,Nu va fi nici o greva!,,


Desi anuntasera ca nu vor sa joace cu FC National din cauza datoriilor clubului fata de ei, brasovenii vor sa-i spulbere maine pe ,,bancari,,. Dupa ce miercuri presedintele Ioan Neculaie a anuntat ca demisioneaza, situatia s-a involburat la FCM Brasov. Antrenorul Marius Lacatus afirma si el ca pleaca, iar jucatorii amenintau cu neprezentarea la meciul de maine, cu FC National, din cauza datoriilor pe care le are clubul fata de ei, bani pentru sezonul trecut. ,,Nu ne mai arde de nici o greva! Am fi nebuni sa procedam asa tocmai acum. Neculaie vrea sa plece si noi trebuie sa il convingem sa ramana. Vreau sa surclasam Nationalul,,, a declarat capitanul Cosmin Bodea. ,,Am vorbit cu jucatorii si nu se pune problema sa nu intre pe teren cu ,,bancarii,,. Vrem ca suporterii sa uite de infrangerea din Ghencea (0-4),,, a afirmat si Lacatus. De asemenea, Florin Prunea a marturisit ieri: ,,Au fost niste nereguli in contractul meu, dar tocmai le-am rezolvat. Acum, incerc sa aranjez si problemele contractuale ale celorlalti jucatori,,. Ce-a fost miercuri. Miercuri, presedintele CA al FC Brasov, Ioan Neculaie, si-a prezentat demisia, deoarece nu este sprijinit in ceea ce priveste sustinerea financiara a gruparii: ,,Eu cred ca patru ani sunt de ajuns. Imi dau demisia si, daca in termen de sapte zile nu voi fi ajutat de cineva, plec de la echipa. Astept ca prefectul sau primarul sa vina sa sprijine echipa. Le las o 5,5 milioane $, o baza sportiva excelenta. Rezultatele le cunoasteti: de doua ori ne-am clasat pe locul al treilea in Divizia A. Nu e normal ca oamenii cu bani din judet, cei care-si fac bani pe spinarea muncitorilor, sa nu vina sa dea ceva pentru placerea angajatilor lor,,, a spus Neculaie.

hot_4_you_girls
16th August 2003, 15:53
FC Brasov - FC National, in direct de la ora 16.00

La finalul unei saptamani agitate, elevii lui Lacatus vor sa-l induplece oarecum, prin jocul lor, pe patronul Neculaie sa revina asupra demisiei. Bucurestenii il vor avea din nou pe Mitrovic, care, in asteptarea plecarii spre noua sa formatie, Al Ahly, va continua sa evolueze pentru ,,bancari,,. Arbitri: Viorel Anghelinei - Daniel Burloiu (ambii din Galati); Pavel Gheba (Tulcea).

EDMOND_
16th August 2003, 16:15
1- 0 pentru Brasov, Baicu dupa o faza f frumoasa , si dupa ce tot el a ratat 11 m cu 2 min inainte

EDMOND_
16th August 2003, 16:24
2- 0 , Bodea ! Brasovul joaca foarte bine , Nationalul destul de sters....Felicitari , Brasov!

hot_4_you_girls
17th August 2003, 00:25
:happy :happy :happy Patru au luat, patru au dat, :happy :happy :happy


:happy FC Brasov - FC National 4-1 Invinsi cu 4-0 in Ghencea in prima runda, brasovenii s-au razbunat ieri.Mijlocasii brasoveni au ridiculizat apararea greoaie a "bancarilor" . :happy
:happy Nationalul a avut din nou doi antrenori la Brasov. Cu toate ca Olaroiu era suspendat pentru eliminarea din prima etapa, el a dialogat din tribuna cu Walter Zenga. Italianul a tinut la inceput o foaie si un pix in mina dreapta. Si a notat de ciiteva ori ce i-a strigat Olaroiu. La 2-0 si-a lasat ustensilele. Doar inelele de pe degete ii mai straluceau in repriza a doua. Gesticula nemultumit la jucatorii sai si la arbitru. Cind tabela de marcaj indica 3-1 pentru brasoveni, italianul n-a mai iesit de sub copertina bancii de rezerve. :happy
:happy Lacatus a purtat doar o tigara in coltul gurii. A strigat mereu. {i-a instruit fotbalistii in permanenta. {i ei l-au ascultat. |n minutul 90, Laca privea tabela satisfacut. Era fericit. Batuse o echipa cu doi antrenori. Cum a reusit? :happy
:happy Cu fotbalisti fara atitudini de vedeta. Muncitori. I-a fost frica doar la lovitura libera executata bine de Caramarin in minutul 6. Prunea a scos mingea de la vinclu. Dar deja se terminase furia oaspetilor. Era minutul 9 cind brasoveanul Baicu a patruns in careu si a fost faultat de portarul Popa. S-a grabit sa execute si a ratat. A tras puternic in transversala. S-a revansat insa doua minute mai tirziu. I-a ridiculizat pe fundasii Moldovan si McKain si a pus balonul la coltul lung. Elevii lui Zenga au primit apoi gol din faza fixa. Lovitura de la colt executata de Stere (19) a fost transformata in gol de Bodea. Capitanul Brasovului s-a ridicat tot dintre Moldovan si McKain. Insistent si activ, Baicu a mai marcat o data (35), dar din ofsaid. Ca si la inceputul reprizei, FC National a mai incercat o data marea cu degetul. Lovitura de cap a lui Moldovan (42) a trecut peste transversala portii lui Prunea. :happy
:happy Meciul s-a jucat definitiv in minutul 51. Atunci, Panc l-a luat in brate din pozitia de ultim aparator pe Dani. Anghelinei a judecat corect faza si l-a eliminat pe bancar. Cu toate acestea, cei care au marcat au fost bucurestenii. Tandemul Caramarin - Savu a redus din diferenta. Nemarcat, Savu l-a batut pe Prunea de la 7 metri. Dar atit a contat Nationalul in cea de-a doua repriza. :happy
:happy Cea mai spectaculoasa reusita a partidei a apartinut lui Buga (75). O foarfeca pe spate de linga un fundas spectator si tribuna a stabilit: golul etapei. Tabela a inchis-o Iorga in ultimul minut de joc. :happy

DIXX
17th August 2003, 18:58
:ciocan: Voi nu umpleti peluza la la voi si vreti sa o umpleti pe a noastra.Dau comanda la o roaba de paine si-un bocan de sare si v-astept in gara daca vreti(desi voi incapeti lejer si-ntr-un taxi)

hot_4_you_girls
19th August 2003, 10:23
Cu cine vb Dick??? :? :? :?

gerrard
19th August 2003, 18:11
Hello

I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about FC Brasov.

Could you tell me who is FC Brasov's:

Manager:
Captain:
Penalty taker:
Free kick taker:
Corner-kick taker (from the left):
Corner-kick taker (from the right):

I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
Counter attack used: Yes or no.
Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
Distribution tactic: Wide, mixed or central.
Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

You can reply to me by email to research9@codemasters.com

Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

Kindest Regards


Rob Davies
Researcher

I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

DIXX
22nd August 2003, 16:38
8) 8) Cum cu cine,cu aia de la Ceahlaul care-si tot dau cu caramida-n piept ca vin 5000.Apropos bine ca pleaca jidanul de Nicolae si vine Tucunel,asta macar a jucat la Steagu si are idee despre fotbal nu pleaca urechea la toti distrusii.Ma gandeam la declaratia lui Nicolae ca daca ar aju

nge el primar Steagu ar fi si ea campioana...Manevra pe fata.
FORZA STEAGU!!!
alternative 0,000

tudoor
22nd August 2003, 23:27
Si eu chiar m-am bucurat cand am citit ca Tucunel a jucat la FC Brasov in divizia A. Insa si el a declarat ca singur nu are destui bani ca sa mentina echipa intre primele din tara! El (sau mai exact firma lui Forex) n-are nici pe aproape atatia bani cat are Nicolaie, asta si pentru ca se pare ca el s-a imbogatit cinstit si nu ca Nicolaie... mai nou se vorbeste ca vor pune bani amandoi, in cadrul acelei FC Brasov SA. Si o sa mai incerce sa mai gaseasca alti sponsori. Sambata dimineata va avea loc Adunarea Generala a Consiliului de Administratie de la FC Brasov, dupa care foarte probabil se va anunta cine vor fi noi actionarii ai clubului!!!
Tot sambata de la ora 18:00 Otelul Galati - FC Brasov! Lacatus a declarat ca merge la victorie si ca nu concepe sa piarda!!! Cei drept ca daca la Galati chiar putem castiga usor! Din pacate se pare ca va lipsi Mihai Baicu, dar si Ciprian Mozacu...

jay
5th September 2003, 17:21
M-a rugat un prieten din Fagaras sa intreb la ce ora se pleaca spre Craiova si de unde. Si daca se merge prin Bran-Rucar sau pe Valea Oltului; in caz ca se merge prin Rm. Vilcea, poate ii pescuim pe el si pe alti stegari din Fagaras.

tudoor
9th September 2003, 22:17
Mai joi de la 18:00, in fata la stationul ICIM, e intalnire a galeriei! Atunci o sa aflam la cat e plecarea, cu ce mergem... Eu zic ca 100% mergem Brasov-Campulung-Pitesti-Slatina-craiova, pt. ca asa am mers intotdeauna! Si cine vrea sa vina in deplasare cu autocarul galeriei trebuie sa fie inscris intr-o grupare!!!
HAI SA-I BATEM PE OLTENI! :evil: :evil: :evil:
Forza Steagu'!

ady_azzuro
10th September 2003, 14:51
vise placute baieti :D :D :D

tudoor
11th September 2003, 22:43
Oarecum neasteptat, Romica Pascu a anuntat miercuri transferul lui Boris Keca, de la FC National! Totusi daca ne gandim ca avem cea mai proasta defensiva din campionat (9 goluri primite in 4 etape), acest transfer este foarte binevenit! Marius Lacatus: ”Boris a crescut mult in ultima perioada. Si evolutiile la FC National au fost satisfacatoare. Avem nevoie de un asemenea jucator si cred ca se va integra foarte bine in sistemul nostru de joc. Acum, trebuie sa se inteleaga cu conducerea asupra partii financiare”
Boris Keca are 25 de ani, s-a nascut la Bihac, in Republica Srpska, are 1.80 metri si 75 de kilograme. A jucat la FC Borac Banja Luka, FC BSK Banja Luka, FC Olmadinac Banja Luka, iar in 1999 a ajuns la FC National. Keca a evoluat de 24 de ori pentru reprezentativele Republicii Srpska, iar in Divizia A a ”bifat” 50 de meciuri si 5 goluri.

ady_azzuro
12th September 2003, 14:51
Ia spuneti-mi baieti probabilul 11 al vostru de la meciul cu noi.
In afara de buga cine mai este accidentat?

tudoor
12th September 2003, 21:48
Eu cred ca Lacatus va juca destul de ofensiv! Pentru ca fara Bodea si Constantin nu avem nici o sansa daca ne aparam, cum o facem deobicei! Lacatus a declarat: "Nu mi-e frica de «U» Craiova, fiindca jucatorii ce-i inlocuiesc pe accidentati trebuie sa-si faca datoria pe postul unde evolueaza. Sunt sigur ca nu ne va fi usor, dar trebuie sa obtinem un rezultat pozitiv, un egal sau o victorie, pentru a aborda in liniste urmatoarele partide. Va trebui sa «iesim» cat mai repede din acest minus doi de la «adevar». Atitudinea jucatorilor, mai ales de la ultimul antrenament, mi-a dat o incredere deosebita. Vrem ca prin forta grupului sa anihilam valoarea individuala a unor fotbalisti adversi".
Buga, Bodea si Constantin sunt accidentati si vor lipsi sambata, iar Prunea si Dani s-au refacut chiar pe ultima suta de metri! Probabil ca nici Mozacu nu va juca pt. ca Laca, ca si galeria, e inca suparat pe el, de la meciul cu Otelul.
Un 11 probabil(4-3-1-2): Prunea-Sarmasan, B. Nicolae, Balint, Miclaus-Gatu(mijlocas retras), Dani, Stere - Onofras (mai restras), Baicu, Iorga.

ady_azzuro
13th September 2003, 20:58
ETAPA 5
U Craiova 2 2 FC Brasov

Marcatori
20` Papura (p)
32` Bundea (p)

67` Mozacu
71` F. Stanga
Cartonase Galbene



56` Murgan 10` M Baicu
20` Baicu
37` Mozacu
Cartonase Rosii
6` Badea
Desfasurare meci
1` Inceputul partidei- 3000 spectatori
4` terenul este destul de greu, ploua mocaneste
5` foarte aproape de gol Universitatea dupa o schema in urma unei lovituri libere de la 25 m
6` Badea rosu, eliminat pentru o presupusa lovitura nesportiva
12` sut de la distanta Bundea, mingea este respinsa in corner
13` continua atacul la poarta Brasovului, Bundea sut frumos in plasa laterala
17` schimbare la Craiova iese Bengondo intra Stoianof
19` penalty pentru Craiova obtinut de Njock
21` GOOOL Papura inscrie, Prunea iesise pe minge
23` schimbare la Brasov intra Stere iese Baicu
24` Njock, trecere frumoasa pe partea dreapta dar nu are cu cine combina
28` bara si gol anulat pentru ofsaid al FC Brasov
31` penalty din nou obtinut de Njock in duel cu Prunea
32` Bundea nu rateaza din nou in dreapta lui Prunea
38` sut puternic a lui Papura de la 35 m peste poarta
41` sut puternic Balint prinde fara probleme Guso
42` Onofras trimite cu capul peste poarta lui Guso dupa o faza frumoasa lucrata de brasoveni
43` Bundea sut de la distanta, interventie de ultim moment a lui Prunea
45` Baicu cap, Guso scoate cu o parada formidabila
45`+2 Sfarsitul primei reprize

46` Inceputul reprizei secunde
47` Baicu din nou sut, respinge Guso nu fara emotii
50` Stere sut pe langa poarta lui Guso de la 30 m
52` posesie mai buna pentru FC Brasov, Universitatea se apara exact
59` schimbare la FC Brasov intra F.Stanga iese Sarmasan
60` mare ocazie pentru Brasov prin Stere, iese Guso si salveaza
65` sut Mozacu, prinde Guso
66` schimbare la FC Brasov intra Iorga iese Baicu
67` GOOOL Mozacu scutura plasa lui Guso dupa ce mingea sutata trece printr-o padure de picioare
70` schimbare la Universitatea intra O Stanga iese Vigariu
71` GOOOLF Stanga egaleaza pentru Brasov
80` schimbare la Universitatea intra McBreen iese Stoianof
90`+2 Finalul meciului
Brigada de arbitri
Asistent: Dumitru Bârgaoanu Central: Alexandru Tudor Asistent: Cristian Marinescu


Ce meci ...
:P :P :P

deep purple
13th September 2003, 21:36
ady, vezi ca s-au mai inscris goluri in aceiashi poarta... si mai tine cont ca la pauza s-au schimbat portiile.

ady_azzuro
13th September 2003, 21:55
si care-i problema?
la nivelul la care s-a jucat nu speram nici la un punct.
dar nici brasovul nu a meritat punctul obinut.
S-a jucat teribil de prost.
RUSINE.

deep purple
13th September 2003, 21:57
Ce-a facut Badea de l-a eliminat?

ady_azzuro
13th September 2003, 21:59
ar trebui sa il intrebi pe tudor.
Absolut nimic. Nici macar fault nu a fost.
Aici e mana rapidului , ei au vrut sa ne fure.
In rest arbitrajul a fost dezastruos.
Pacat.
Am ajuns o RUSINE in materie de fotbal

deep purple
13th September 2003, 22:03
Nu am vazut meciul dar oricum ati avut doua penalty-uri si am auzit si de-un gol anulat Brasovului. Probabil nu a gresit cu intentie.
Astept comentariile la euroechipe.

jay
13th September 2003, 22:19
Oltenii erau de batut azi, i-am dominat categoric. E bun si un egal in deplasare. :happy

ady_azzuro
13th September 2003, 22:20
Au fost corecte acele faze.
dar,
eliminarea nu a fost justificata.
rapidul nu se dezminte si mituieste arbitrii :ciocan: :ciocan: :ciocan:

jay
13th September 2003, 23:20
Ady, citeste aici: http://forum.onecenter.com/cgi-bin/forum/forum.cgi?c=msg&fid=bluelions&mid=5877 . Sau aici: http://www.craiova-maxima.as.ro/forum/viewtopic.php?t=36 ;) Asa ca nu te mai plinge de arbitrajul lui Tudor, alti olteni de-ai tai au recunoscut ca ati primit cadou cele doua penalty-uri... Eu, dupa meciul de miercuri, m-am decis sa nu mai comentez prestatiile fluierasilor. :(

EDMOND_
13th September 2003, 23:56
Claudiu , voi ati fost o echipa de batut astazi...chiar daca am ramas in zece oameni.... punctele pierdute le voi trece in contul lui Cartu , care la 2-0 s-a vazut cu sacii in caruta si a retras echipa in aparare....niciodata de cand stiu eu Craiova ( si o stiu de foarte multa v reme ) Craiova nu a avut o astfel de tactica la un meci acasa...Si asta nu fiindca ne-au obligat adversarii...

DIXX
14th September 2003, 14:03
Tot respectul pt Craiova dar as vrea sa primim si noi in fiecare meci cate doua cadouri cum au primit ei.Cine nu crede ca alea au fost moca sa citeasca in Prosport. /nope/ Oricum mi-a placut mult cum au abordat baietii a doua repriza,mai ales Mozacu.
FORZA STEAGU!!! 8) 8) 8)

DRAGOS
14th September 2003, 19:09
Felicitari pentru punctul obtinut in deplasarea de la Craiova!!!! Ati jucat frumos si ati iesit la joc dupa ce v-ati vazut condusi. Dar trebuie sa spun ca ati avut noroc deoarece Badea a fost eliminat total nejustificat.
Inca ceva de laudat: BRASOVUL si Argesul sunt cele mai redutabile echipe (din provincie poate chiar din tara) in deplasare.

tudoor
14th September 2003, 23:56
Trebuia sa-i batem!!!!! mai ales ca am jucat cu un jucator in plus aproape tot meciul! tot meciul am atacat, i-am dominat categoric! dar iar ne-a furat arbitrul.. :x :x :x
mah Dick la meciul cu Galati, dupa meci, l-am huiduit pe Mozacu si i-am zis ca a facut blat, sa ramana la Galati... La craiova, dupa primul golul, a venit la noi si ne-a aratat obrazul!! Dupa meci a venit la autocarul galeriei si ne-am impacat... ne-a promis ca nu o sa mai joace asa prost ca la Galati!!!! A fost o lectie buna pentru el! sper sa joace asa bine in continuare :yeah: :yeah: :yeah:

Sorin
15th September 2003, 02:13
ati mai fost atacati sau injurati la Craiova ,Tudore?

EDMOND_
15th September 2003, 04:36
Dick , din ce am vazut la emisiunile etapei penalturile au cam fost , jucatorii vostri au fost cam imprudenti....iar Badea a fost dat afara la o faza care nu necesita nici macar galben....

ady_azzuro
15th September 2003, 14:59
ma todoor tu nu iti dai seama ce vb.
Cum sa va fure ma arbitrii?
Alea au fost penaltiuri clare ,pe toate forumurile scrie ca a fost penalty in ambele faze.
Iar eliminarea lui badita nu a fost corecta.
Acum cine a fost furat ma. :e?:
Sunteti o echipa care a practicat antijocul la fel ca bacaul.
La 2-2 nu ati avut curajul sa atacati , va a fost frica ca puteti obtine victoria.
SUNTETI DE RIS :mda:
ANTIJOC TOTAL.

EDMOND_
15th September 2003, 16:13
Ady , eu am fost la meci... regret ca te contrazic , Brasovul nu a facut antijoc...chiar a jucat fotbal.... In ceea ce priveste penaltyurile , Lacatus a recunoscut ca au fost si chiar i-a certat pe Constantin si Prunea dupa joc!!

DRAGOS
15th September 2003, 16:26
Regret sa va spun brasovenilor dar cei care au fost furati de arbitri au fost craiovenii mai ales la eliminarea lui Badea. Penalty-urile au fost acordate corect si ma bucur ca ati facut un joc frumos acolo (adica nu v-ati aparat pe toata durata meciului).

ady_azzuro
15th September 2003, 18:16
M-am referit la faptul ca au facut antijoc in ultimele minute cand nu au atacat absolut deloc, dupa ce s-a facut 2-2, nu am mai vazut nici o faza :boring:

DIXX
15th September 2003, 18:49
Pun pariu cu voi ca daca acorda cineva asa ceva contra nationalei iara se adunau vrajitoarele de la voi si-i faceau farmece.ce a fost a fost si fiecare are dreptul la o parere personala,a mea fiind ca si cartonasul si cele doua 11m au fost acordate prea usor.Tudoor vin in Oct. in tara si vreau sa ne vedem poate facem un bener adevarat.
FORZA STEAGU alternative 0,000 8) 8) 8)

ady_azzuro
15th September 2003, 19:21
DICK chiar asa te cheama? :D :D :D

tudoor
15th September 2003, 22:44
ati mai fost atacati sau injurati la Craiova ,Tudore?
n-am avut nici o problema! doar aia de la peluza, de langa noi, "Gruppo Motru" sau asa ceva, ne-au injurat tot meciul. nici nu cred ca au vazut ceva din meci ca tot timpul erau cu fata sper noi :P :P ! dar pe cuvant galeria voastra nu s-a auzit aproape deloc!!! de cateva ori a cantat tot stadionul "Stiinta, Stiinta..." dar in rest slab de tot... si in mod surprinzator am ajuns in Brasov fara nici un geam spart :happy :happy


Cum sa va fure ma arbitrii?
Alea au fost penaltiuri clare ,pe toate forumurile scrie ca a fost penalty in ambele faze.
Iar eliminarea lui badita nu a fost corecta.

azurro, ai dreptate la 2-2 noi am inghetat jocul!! dar voi din minutul 30 v-ati aparat tot meciul!!!!!! si la Procesul Etapei au fost Tudor, Craciunescu si la tel a fost Badea! Ei au zis ca a fost fault de rosu clar!!!!

Dick... eu am material (2x8 m) si 7 cutii de vopsele + spreiuri, de o sapt la mine in casa!! astept sa se termine ploaia si o sa incepem sa vopsim, as vrea sa terminam pana la meciul cu Farul de duminica!!! o sa iasa super, am vorbit cu un grafer sa il faca (suflici, daca il sti)! oricum asta e asa, de inceput... mai vorbim noi cand vi in tara!

DRAGOS
16th September 2003, 15:20
Chiar daca a fost fault la Badea mie nu mi s-a parut cu intentie. Dar totusi nu cred ca l-a atins pe adversar. Oricum s-a consumat faza si tre sa vorbim despre meciurile viitoare.

DIXX
16th September 2003, 17:15
Am spus si pe situl lui steagu ca vreau sa facem o cheta mare sa facem unul adevarat cam 2mx20m.Am zis ca pun eu 100 de euro si cu ce se mai strange facem unul marfa.Carpele alea cu gasca nebuna n-au nici o valoare.Auzi...nu prea stiu ce vrea sa spuna webmasterul de la steagu cu mesajele in ziarele brasovene.
Pt.Adi:ma cheama Horatiu dar vreau eu sa scriu pe nicknameul asta.Tie ce ti-ar place mai mult,terminatorul,rambo sau ce? :?

ady_azzuro
16th September 2003, 19:23
e misto nickul , si numele la fel .
nu vrusai sa fiu ironic :thinkso:

deep purple
16th September 2003, 20:23
Dick este un nume ca oricare altul. Daca esti obsedat e normal sa-ti stea gandul la prostii.
Cum la noi se foloseste Cristi pentru Cristian, Luci pentru Lucian etc asa se foloseste Dick pentru Richard. Cred ca s-a mers mai intai pe Rick si apoi Dick. De ce? Intreaba-i pe americani.

Ady (Adryan), deci "Dick" nuuuuuuu "dick". :D

tudoor
16th September 2003, 23:11
Dick, ai dreptate bannerele de acum sunt de tot kkt-ul!! sapt. trecuta a facut Cornel (unul din sefii galeriei) un banner mai fain! scrie Forza Carpatica, cu caractere gotice. e pe galben, cu litere negre si ingrosate cu argintiu!! arata super!!! dar oricum trebe facute unule adevarte! eu il fac sapt. asta pe al meu si iti trimit niste poze sa vezi cum a iesit :thinkso:
pai cu 100 de euro faci unul klumea de tot! in Bv e 24.000 metrul de material galben, adica ar costa 1.000.000 pt. 2x20m! si iti mai raman 2.800.000 sa iei vopsea, adica spreuri, ca sa iasa misto, diluant si pt. innadit! si un sprei e 150.000-250.000, da' facem rost mai ieftin. si ne mai raman bani si de bere :happy :happy :happy :happy mai vorbim noi cand vi in tara si stabilim atunci!

by the way... nici eu nu l-am inteles pe webmaster, cred ca vrea sa trimitem mesajele noastre de pe guestbook la ziare... macar sa ne zica cu ce ar vrea sa-l ajute clubul!

rasheedkpenny
18th September 2003, 10:42
Eu zic ca ar fi mai frumos un "banner" de 6x7 metri, galben-negru... cu sigla FC Brasov... "banner" care sa-l tina galeria deasupra la inceputul meciului! Inchipuiti-va cum s-ar vedea la TV, la meciurile de acasa, banner-ul asta! :)

ady_azzuro
18th September 2003, 12:03
Dick este un nume ca oricare altul. Daca esti obsedat e normal sa-ti stea gandul la prostii.
Cum la noi se foloseste Cristi pentru Cristian, Luci pentru Lucian etc asa se foloseste Dick pentru Richard. Cred ca s-a mers mai intai pe Rick si apoi Dick. De ce? Intreaba-i pe americani.

Ady (Adryan), deci "Dick" nuuuuuuu "dick". :D

:D :D :D
Da' pe tine cine te-a invatat sa scri Adrian cu "y" ?

Acu' te dai mare ciumeg ca esti printre americani , crezi ca nimeni cu mai e ca tine. :P :P :P
Interpretez cum imi trece mie prin cap , nu am nevoie de comentariile tale :cya: :cya: :cya:

DIXX
18th September 2003, 15:44
Pai da e un tricou imens acolo de ce nu-l tin pe ala.Nu eu vreau sa facem un banner pe fond verde sris cu o combinatie de galben-negru si prin mijloc sau prin parti un cap-mascota a grupului(se poarta).Aveti unul? Daca nu putem sa-l luam pe asta de ex. 8) In cazul asta suntem mai smecheri si ca stiaua ca al lor e fara ochelari.Am vazut undeva combinatia asta si se vede marfa mai ales pe nocturna.
Pt.Ady si DP: :D :D :D :D :D
FORZA STEAGU alternative 0,000

DRAGOS
18th September 2003, 16:32
Si la Ceahlaul se vorbeste despre un tricou de dimensiuni 50 x 25 m care va fi amplasat pe !muntele! (dealul) din apropierea stadionului. Misto, nu?

ady_azzuro
18th September 2003, 20:36
kool DRAGOS 8)
E bina ca se dezvolta si la voi notiunea de ULTRA :happy
Da' voi organizati pt fani deplasari ?
Nu de alta dar nu prea am vazut suporteri ceahlauani prin deplasari.

Dick lasa-l pe deep ca e dus cu pluta de mult , incearca sa urmaresti dialogurile de la "cea mai tare galerie" si ai sa te convingi :thinkso:

jay
18th September 2003, 21:06
Iar face Neculaie circ ieftin. Daca sintem datori la fisc, sa platim si gata!!! Nu numai FC Brasov, ci toate cluburile care nu si-au platit impozitele! Neculaie mai are si tupeul nesimtit sa spuna ca el a pierdut o multime de bani investindu-i in fotbal. Uita de publicitatea pe care si-a facut-o, de contractele obtinute de Prescon, de multe altele. Singurele lui merite sint ca nu a fost comunist sau ********, ca si-a facut banii cinstit, ca maninca la cantina :D si ca a acceptat sa se implice in finantarea echipei acum 4 ani, cind intr-adevar situatia era disperata. Acum insa personajul ma dezgusta! Mai bine sa ne lase decit sa se tot plinga! Tucunel, fost fotbalist la noi in deceniul 8, abia asteapta sa preia clubul. Apropo de Tucunel, eu zic sa ne bucuram de infringerea echipei lui, Forex Brasov, in C4. Tipul are ambitii mari, si n-as vrea sa vad un surogat gen Astra Ploiesti, Elecroputere (Extensiv) sau UMT si la poalele Timpei.

Doar Steagu'!

jay
18th September 2003, 21:22
Nici eu n-am inteles ce vrea webmaster-ul de la www.fcbrasov.ro :o De ce sa trimitem noi mail-uri la Transilvania Expres, la Monitorul de Brasov, la celelalte ziare din Brasov? :? Nu e platit pentru munca lui? Spune ca nu are acces la informatii. Dar pentru imbunatatirea paginii nu sint neaparat necesare informatii de la Kovacs si ceilalti din conducere. Cronica meciului o poate scrie singur, amanunte din istoria clubului (unele chiar inedite) am vazut la pagini ale fanilor, care e problema? :? Sa ne spuna clar ce asteapta de la noi, suporterii. Ca noi asteptam de multisor un forum la pagina oficiala, o actualizare la zi a site-ului, vrem sa avem posibilitatea de a asculta meciurile in direct, lipseste o sectiune video, ar fi de dorit sa gasim mai multe poze cu echipa si galeria etc.

tudoor
18th September 2003, 21:37
looool Dick! tricoul ala de care zici e de kkt! nici nu are forma de tricou, e un material patrat pe care e desenat un tricou galben si scrie Atlanta House! il punem de obicei pe jos, in fata galeriei!
noi o sa facem la fel banneru! scriem Flank Ultra (in stil de graff) si la mijloc facem ceva, o stema, o fata sau un ultras suparat! sper sa iasa klumea :thinkso: !
Daca ar lua Tucunel echipa ar fi fantastic!!!! El s-ar implica foarte mult cu sufletul! pe Nicolaie nici nu-l mai intereseaza :x !

DIXX
19th September 2003, 16:45
Bine atunci o sa fac altceva,vorbim cand vin.Ady ce sa vad la galerii acolo cum va certati pe tema primarilor,sunteti de belea.Il mai stiu eu pe unu Crazy Town care daca nu zici ca el se injura cu toti de pe forum.
FORZA STEAGU

tudoor
20th September 2003, 00:25
FC Brasov - Farul, duminica ora 17:00!!!! meciul va fi transmis in direct pe TVR 1.
Se pare ca doar Buga va lipsi. Dar Mozacu, Dani si Bodea au fost accidentati saptamana aceasta! Trebuie neaparat sa castigam acest meci pentru ca altfel incep sa se complice lucrurile pentru noi! Eu sunt foarte increzator, ma astept la o victorie la cel putin 2 goluri!!!
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

DIXX
20th September 2003, 12:30
Am inteles ca vine o lege noua care ii favorizeaza mult pe investitorii in sport.Sunt curios ce-o sa mai gaseasca gasca de Nicos atunci.Ce bine ar fi fost sa aiba Tucunel bani mai multi, sa vina la Steagu si sa faca ordine.Cat timp e acolo Pascu mi se pare tot timpul ceva necurat.
FORZA STEAGU !!!

jay
21st September 2003, 20:32
O victorie logica, sintem in carti. :happy

deep purple
21st September 2003, 21:56
Interpretez cum imi trece mie prin cap , nu am nevoie de comentariile tale :cya: :cya: :cya:

Problema e daca iti trece ceva prin cap. :D

PeaceKeeper
21st September 2003, 23:16
Felicitari Brasovului pt. victoria in fata Farului!
Tineti-o tot asa,deocamdata sunteti la egalitate de puncte cu noi.
Hai provincia!

ady_azzuro
22nd September 2003, 15:41
:D :D :D
a trecut boala vacii nebune si pe la tine?
Esti obsedat rau , ti-am mai spus , ai face bine sa treci pe la vreun ospiciu prin orasul tau e renumit in toata lumea , le-ar face o onoare sa treci pe la ei :thinkso: :thinkso: :thinkso:

tudoor
22nd September 2003, 23:16
Victorie fara emotii! Chiar ar mai fi putut sa dea stegarii vreo 2 goluri! Prima repriza foarte buna dar si a doua peste media ultimelor evolutii. Mie mi-a placut de Baicu, s-a agitat mult, a reusit si primul gol (chiar de ziua lui), Constantin si bineinteles Robert Dani care a reusit unul din putinele sale goluri cu capul!!!!
Cred ca ne-am revenit.. dupa ce am inceput f. prost campionatul, acum suntem pe 6, zero la golaveraj, la patru puncte de titlu :thinkso: ! Urmeaza meciul de sambata cu Gloria, care nu se anunta deloc usor...

Am revenit si cu cateva poze (32), chiar din mijlocul galeriei: http://stegaru.tripod.com ! :yeah: :yeah: :yeah:

jay
23rd September 2003, 00:24
Tudoore, nu cred ca e cazul sa ne fie frica de Bistrita! Avem lot mai bun decit ei, Lacatus se pare ca a invatat sa-si aseze echipa in teren, jucam acasa, ei au 3 suspendati, deci... ;)

Cea mai faina poza e 14.

Forza Steagu'!

tudoor
23rd September 2003, 22:14
asa e, Claudiu. dar nu uita ca nu am mai batut pe Gloria de mult, adica de cand se joaca corect! ultima victorie a fost pe 9 iunie 2001 si anul trecut ne-au batut in ambele meciuri! nu trebuie chiar sa ne temem acum, dar totusi trebuie sa fim atenti! ar fi un dezastru sa pierdem meciul asta!!!!!!

DIXX
25th September 2003, 12:01
Tudore se mai joaca cu Dinamo pe 11 Oct sau se amana din cauza cupei UEFA? Nu de alta dar nu vreau sa vin aiurea.Daca ati facut deja voi bannerul ala o sa iau eu atunci cam 50 de fumigene pt meciul cu Dinamo.
FORZA STEAGU !!!

tudoor
25th September 2003, 22:02
Etapa a IX-a a Diviziei A, care trebuia sa se desfasoare pe data de 11 octombrie 2003 - zi în care se va disputa meciul amical dintre reprezentativele României si Japoniei, va avea loc pe 18 octombrie 2003, toate celelalte etape urmînd sa fie decalate.

deci se pare ca meciul va fi pe 18!! noi n-am facut banneru pt. ca nu mai are cine sa ni-l faca :x :x :x toata saptamana am fost nervos pe treaba asta! Zi-mi si mie cam cat costa o fumigena!! as vrea sa iau si eu cateva! dak se poate cu fum galben!

DIXX
26th September 2003, 12:41
Pai ultima oara cand am luat era 50000 in Poiana in fata la Sura dacilor.Aici oricum nu sunt fumigene pt ca e interzis.Are si Petre sau Ilie adresa de pe Grivitei unde se fac fumigene dar daca le iei de la firma cu tva costa 90000.Stiu eu niste graferi prin Pasaj daca nu rezolvati nimic pana vin.Bun atunci daca e sigur pe 18 vin si yo intr-o sapt doua si te caut tot aici,salutari.
FORZA STEAGU !!!

jay
26th September 2003, 13:45
Dick, acum in fata la Sura Dacilor nu mai sint decit tonetele cu papusi, pulovere si kitch-uri. Eu stiu ca Raul si Coco cumparau de la un tip din Bartolomeu, asta acum 2 ani, cind era Silviu Morariu sef de galerie. Cred ca as putea sa-ti fac rost de numarul de telefon al lui Silviu, daca te intereseaza. El sta pe undeva pe linga Metrom, pe o strada paralela cu Berzei.

Tudor, ai idee de ce s-a retras trupa veche din galerie? Silviu (in primul rind!!!!), Mausi, Coco, Titi si frati-su, cei din "Micsunica", Raul, Fomi, Gyula, toti ar trebui readusi in peluza!

tudoor
26th September 2003, 22:10
Anul trecut cumparam la fiecare meci cam 10 fumigene de la un tip... dar la meciul cu Bacau (ultima etapa), fumigene ne-au explodat in mana! si s-a suparat Cornel si nu i-a mai dat banii pe ele! si mi se pare normal! la meciul cu Farul am avut vreo 8 (cred ca ati vazut si in poze), care le-a facut tot Cornel la munca :happy !
Dick, dak ai putea sa vorbesti cu grafferi aia ar fi super!!! dar pana cand vi tu s-ar putea sa-l facem noi!


Tudor, ai idee de ce s-a retras trupa veche din galerie? Silviu (in primul rind!!!!), Mausi, Coco, Titi si frati-su, cei din "Micsunica", Raul, Fomi, Gyula, toti ar trebui readusi in peluza!

Silviu nu s-a retras din galerie! din cate stiu eu a plecat in Italia, cand era sef de galerie! dupa ce a plecat el a venit Petre sef... si atunci multi au plecat la tribuna a II-a! Nu stiu sigur daca si ei au plecat, dar in orice caz multa lume regreta ca a plecat Silviu!!!!!! :( :( :( :(

DIXX
27th September 2003, 12:51
Mi-a zis un prieten Pitzi ca Silviu sta in Florenza si nu mai vine-n tara,are el tel lui si vine si asta acum in tara.Titi si frtele lui sunt si ei in Spania parca,Sadam in armata Raul face taxi cu Antrax,pe Mausi nu-l mai intereseaza si restul vin toti la a doua.Tudore pe 5 sunt acasa,daca poti lasa un tel pe mesaj privat saupe harry777@web.de si te caut.Clau nu stiu de ce vin toate mesajele inapoi pe adresa aia poate fac ceva gresit habar n-am.Cand ajung vreau sa-mi arate Tudor niste chestii si se rezolva.Pe graferii aia nici eu nu-i stiu bine dar ii cunosc aia de la mine din cartier si se rezolva,eventual le dau ceva si gata.Oricum baietii sunt marfa am vazut ce-au facut pe centrale si pe blocuri.
FORZA STEAGU!!!

jay
27th September 2003, 18:55
Echipa noastra, cea glorioasa,
A fost si astazi victorioasa. :happy

ady_azzuro
27th September 2003, 19:56
felictari pt victorie :) :) :)

PeaceKeeper
28th September 2003, 00:33
Bravo Brasov,ati castigat frumos in fata Gloriei tineti-o tot asa.
Hai provincia!!! :yeah:

DIXX
28th September 2003, 14:38
Merci si voua bafte.
Nu se poate asa ceva,ca sa afli ceva despre meci trebuie sa cauti pe alte site-uri ca pe fcbv nu se deranjeaza webmasterul sa faca ceva.Am impresia ca de asta nu-l prea baga astia de la club in seama,o putoare de om cu pretentii o mie.Asta e bine c-am batut.
FORZA STEAGU!!!

tudoor
28th September 2003, 15:28
Din nou o victorie fara emotii si in urma unui joc bun! Stegarii au dominat categoric inca din primul minut dar iarasi au ratat foarte mult. Primul gol a venit exact cand in mijlocul galeriei a venit o mireasa, de origine italiana, care a si cantat cu "giallo-neri ole, giallo-neri oleee "! Oricum un gol superb: Baicu din lovitura libera (18/19 m), pe langa zid, bine plasat exact in coltul portii! De atunci ocazii pe ocazii, stegarii au ratat din orice pozitie! Repriza a doua la fel dominata de stegarii, dar bistritenii au avut niste ocazii incredibile (culminand cu un bistritean care a rata cu poarta goala!). Al doilea gol a fost inscris de golgheterul Buga! Din pacate n-am vazut golul dar mi s-a zis ca a fost frumos :happy ! La scurt timp a urmat si ultimul gol, al lui Onofras, dupa o executie senzationala din coltul careului!!!
Dupa meci a fost sarbatoare!!! Un joc bun, o victorie la scor si ocuparea locul trei... :yeah: :yeah: :yeah:

Un nou set de poze, din inima galeriei: http://stegaru.tripod.com !
Campioni :yeah: :yeah: Campioni :yeah: :yeah: Campionii din Provincie suntem noooi :yeah: :yeah:

rasheedkpenny
29th September 2003, 12:32
Frumos joc... totusi parca Gloria era fara vreo 5 titulari + gafa lui Câmpeanu! Oare a fost vreo polita de anul trecut, pentru meciul pierdut acasa de Brasov in fata Gloriei?

Hmm...

In etapa urmatoare... eu personal "sunt impartit" sunt brasovean dar tin si cu Rapid! :(

jay
29th September 2003, 19:15
Imi amintesc un sfert de finala al Cupei Romaniei intre Rapid si Steaua, in 1985. Eram bebelus pe vremea aia, m-a dus tata la meci. :) Ceauseii urmau sa joace cu Kuusysi Lahti in CCE, a fost sezonul in care ei au reusit sa devina campioni ai Europei. Cu mare bafta, e adevarat. Ei bine, in tribunele de pe Tineretului erau cam 1000 de rapidisti si cel mult 50 de suporteri ai Stelei. Tot stadionul (arhiplin) a tinut cu Rapidul, echipa considerata curata, spre deosebire de cei care ni l-au furat pe Lacatus. Pina la urma s-a terminat 4-2 pentru ceusei. :( Dar n-o sa uit cit traiesc scandarile stegarilor (era Latrau sef de galerie, o legenda locala) si ale rapidistilor: "Rapid, cit traiesti, / Frate cu Brasovul esti!" De cind Rapidul a ajuns o echipa "mare" putini stegari mai simpatizeaza echipa giulesteana. Dintre bucurestene, oricum, e singura care nu are nevoie de dube ale lui Bucur ca sa paraseasca orasul. :)

N-avem mari sanse pe National, dar tinind cont ca Rapidul nu ne-a mai invins de 3 ani... ;)

Traiasca Ardealul si oamenii lui! Ai pv, Rashheed.

DIXX
30th September 2003, 17:36
Rapidul nu prea e in forma si galeria vad ca striga contra lui Copos.Cu Steagu parca vad ca o sa atace haotic si parca mai vad ca-i ardem.Asta ar fi cel mai mare cadou de ziua mea pe 5 Oct.Oricum suntem in crestere de forma si vad ca Onofras a inceput sa miste cate ceva.Pronosticul meu si cred in ce spun 3-1 pt noi :yeah: :yeah: :yeah:
FORZA STEAGU!!!

DRAGOS
30th September 2003, 19:30
Succes in meciul cu Rapidul!!!!! Tin cu Brasovul deoarece Buga e pietrean dar si la Rapid e Iencsi..... :? Oricum, bafta!!!!

ady_azzuro
30th September 2003, 20:50
EGALITE FRATERNITE LIBERTE :D :D :D

tudoor
30th September 2003, 22:02
Eu cred ca o sa joace tare de tot Rapidul!! In primul rand pentru ca si Copos si rednic e suparat pe jucatori, si daca o sa piarda o sa se lase cu amenzi... in al doilea rand s-au saturat si ei sa-i tot batem :thinkso:
Dar intr-adevar noi suntem in super-forma! baietii au crescut de la meci la meci... ar fi timpul sa mai batem si in deplasare!
Asa sa fie Dick!!! de ziua ta batem pe rapid si de ziua mea, pe 21 oct, batem pe dinamo!!!!!!! :yeah: :yeah:

rasheedkpenny
1st October 2003, 10:27
Daca ii bateti pe Rapid atunci sa-i bateti si pe Dinamo... doar in conditiile astea!!!

DIXX
1st October 2003, 16:13
Pai asta am zis si eu Tudore ca rapidul o sa se arunce in atac cu tot ce pot din min1 dar si Laca stie asta.Cel mai in forma de la ei eu zic ca e marocanul dar restul sunt varza.Sunt atre curios daca il lasa pe Dossey sa apere dar nu cred.
FORZA STEAGU!!! :yeah: :yeah: :yeah:

tudoor
1st October 2003, 17:29
Din nou suntem eliminati din Cupa de o echipa de mana a doua :( !!! nici n-am cuvinte... RUSINE!!!!!!! :x
Petrolul Moinesti 2-1 FC Brasov (pt. noi a marcat Buga, in prima repriza)

rasheedkpenny
2nd October 2003, 10:32
Si mie imi pare rau pt. Brasov! Cum de s-a putut intampla asa ceva? Intelegeam daca jucam cu o echipa de Divizia A, dar sa luam bataie de la Petrolul Moinesti? Hmm... this is not good! :(

tudoor
6th October 2003, 23:23
S-a terminat si cu "nasii lu Rapid" :( ! Desi ma hotarasem sa nu merg.. nu m-am putut abtine :thinkso: Pentru prima oara, dupa mai mult de trei ani, galeria a facut deplasarea cu trenul. In total am fost vreo 120/130 si am cantat absolut tot meciul!! Bineinteles nu ne putem compara cu galeria rapidista, dar in unele momente ne-am facut si noi auziti pe National!
Despre meci... zic eu ca a fost frumos! S-a jucat fotbal, n-am ce zice... stegarii au vrut dar asta e! Am primit cu gol de kkt dar rapidistii au mai ratat inca vreo 5/6 ocazii clare (Bravo Prunea!!!). Totusi am dominat sfarsitul meciului fi putut lua un punct daca Baicu si Surdu n-ar fi ratat 2 ocazii incredibile!

daca va intereseaza am pus cateva poze de la meci pe http://stegaru.tripod.com , dar sunt de calitate f. proasta (din cauza nocturnei si blitzului slab)

DIXX
20th October 2003, 14:05
Frumos meciul cu Dinamo,ce sa zic ,n-am avut sansa.Oricum din greseli din astea invatam cate ceva,si sunt sigur ca daca atacul merge asa si mai departe de la Ploiesti venim cu puncte.Ati mai facut ceva cu contul ala Tudore?
FORZA STEAGU!!!

tudoor
20th October 2003, 22:15
Da, super meci! din pacate n-a fost sa fie,am avut ghinion! oricum se vede o schimbarea radicala de tactica! Din echipa cu cele mai putine goluri marcate, dar si primite am devenit echipa cu cele mai multe goluri primite dar si cu a doua ofensiva din divizie!!! Macar acum facem spectacol :thinkso:
Dick imi pare rau ca n-ai ramas la meci! A fost atmosfera adevarata! Galeria a fost cam jumate de peluza (un pic mai putin..)! Am avut si cartoanele de la club dar si steagu ala de 10x15m pe care l-a facut Cornel in trei zile! A iesit frumos de tot! Am mai pus ceva poze pe http://stegaru.tripod.com
Am deschis contul ala! nr. 3705611 EUR, Swift RZBRROBU, Reiffeisen Bank Brasov, M. Kogalniceanu 3, Brasov ! E pe numele meu si al lui Coco. Da-l si tuh mai departe la cine mai sti, sa vedem dak se strange ceva pt. meciul cu Steaua din primavara! :yeah:

DIXX
21st October 2003, 13:07
E cea mai mare realizare contul asta si eu zic ca trebuia facut de mult.Deci eu am incredere in voi dar mai trebuie sa aiba si restul,asa ca parerea mea e ca trebuie dat pe site-ul lui Steagu si data situatia lunar(cine a contribuit si ce s-a facut cu banii).La inceput nu cred ca o sa arunce multi cu banul dar cu timpul cand oamenii vor vedea ca nu e teapa va fi altfel.Sunt multi stegari plecati si cred ca nimeni nu se uita la50 eur(ex).Pe site-ul lui Steagu sa scrii numele tau complet si al lui Coco complet si scopul in care se vor aduna banii.Ca sa dau un ex voi trimite eu primul ceva cand zici tu ca e mai bine.
FORZA STEAGU!!! :yeah: :yeah: :yeah:

webmaster-tifo
24th October 2003, 12:49
sal problema pt care iti scriu este urmatoare fac un site despre miscarea ultra din romania si am nevoie de informatii despre ultrasii stelisti...astept un raspuns din partea ta daca ma poti ajuta...bafta... cine ma poate ajuta il rog sa ma contacteze la adresa:miscarea_ultra@personal.ro

DRAGOS
27th October 2003, 20:42
Vad ca de cand ati luat bataie cu 5-0 de la Petrolul nu prea ati mai intrt pe forum!!!!! :drak:

Fotbalistii echipei FC Brasov au fost anuntati, luni, la finalul antrenamentului, de catre secundul, Ioan Naghi, ca antrenorul Marius Lacatus va veni, marti la stadion, pentru a-si lua ramas bun de la fotbalisti.
Jucatorii brasoveni nu sunt de acord cu plecarea lui Lacatus. "E doar vina noastra. Dar impreuna cu Marius Lacatus putem sa ne revenim. Il rugam sa ramana langa noi. Daca pleaca el, plecam si noi! Ne-a luat intotdeauna apararea si in plus, pe langa faptul ca a fost un mare jucator, e si un antrenor foarte bun", a declarat Mihai Baicu.
Atacantul Nicolae Iorga spune ca plecarea lui Lacatus nu va rezolva problemele. "Ne este rusine sa dam ochii cu el, e drept, dar nu e bine sa plece. Si anul trecut am fost la -5, in clasamentul adevarului, dar am ajuns la +5. Sa nu ne lase acum", a spus Iorga.
Marius Lacatus se va intalni, marti, la sediul clubului, cu conducerea executiva, pentru a avea o ultima discutie. La intalnire va participa, se pare, si patronul echipei brasovene, Ioan Neculaie, care se va intoarce din strainatate.
Fotbalistii brasoveni au primit unele semnale, din partea conducerii clubului, potrivit carora vor fi amendati cu cate 5000 de dolari, dupa prestatia din jocul cu Petrolul Ploiesti, pierdut de FC Brasov, in deplasare, scor 0-5. "Mai intai sa ne dea restantele, ca pana acum, in actuala editie de campionat, n-am luat nici macar o prima" au spus unii dintre jucatori, sub protectia anonimatului.

tudoor
27th October 2003, 22:35
mah Dragos de cand s-a terminat meciul n-am mai avut chef de nimic. stateam si :shit: :shit: :shit: !
asta e din cauza mercenarilor am ajuns rusinea tarii! am fost umiliti de o echipa de mana a doua, FARA DREPT DE APEL!!!! Eu chiar aveam sperante cand au venit Prunea, Baicu, Mozacu... au dovedit insa ca sunt doar vedete de 2 bani! ei au impresia ca se sperie toti adversarii cand le aud numele :x :x ! la fel sunt si Bodea, Buga si mai ales Stere! li s-a urcat la cap. acum vreo 2 ani fugeau de mancau gazonu si acum sunt mari vedete!
Monitorul de Brasov: Cu exceptia lui Buga, care s-a zbatut, uneori de unul singur, a lui Onofras, si a lui Gitu, un cvasi-debutant, care atit a putut, restul ”galben-negrilor” au fost inexistenti. Defensiva condusa de Bodea, altadata de netrecut, a fost de maidan, la fel ca si evolutia ”capitanului”. Balint nici macar jalon nu a fost in fata adversarilor. Sarmasan alerga de parca era beat, Miclaus a imbracat tricoul degeaba, iar Stere si-a batut joc, cu nonsalanta, de marile ocazii de gol ale echipei sale.
In a doua repriza galeria a inceput sa strige: ”Ne dam viata pentru voi si va bateti joc de noi”, Sunteti campionii discotecilor”, ”Sunteti penibili”, ”Papagalii, ole”, ”Neculaie, du-i la munca”, ”Rusine sa va fie" si bineinteles "NU MERITATI, NU MERITATI/ TRICOUL GALBEN SA-L PURTATI"!
Atunci a inceput infectul ala prunea sa ne injure: "Va f*t pe toti in gura"! si a facut un gest, care probabil l-a invatat de la colegul lui Stelea! Am sarit toti pe gard, daca nu se bagau gabori, pe cuvantul meu ca rupeam gardul si il si bateam!! Bah aveam niste nervi :x bine ca am plecat, ca altfel innebuneam! Nu cred ca o sa mai joace tziganu ala, incepand cu meciul cu Poli vom pregati cateva bannere si o sa-l injuram! La fel si pe Stere si poate Baicu!
Dick, mai ti minte in vara la amicalul ala cu Precizia, cand ne-a injurat Stere? si mi-ai zis sa-l las in pace? de atunci ti-am zis ca e mercenar si trebuie sa dispara cat mai repede de la Steagu'!

INTOTDEAUNA STEGARI NOI VOM FI
SI GALBEN-NEGRII VOM MURI
FC BRASOV lolololoooo lolololo lololoo (how much is the fish)

ady_azzuro
28th October 2003, 13:50
Regretabila situatie....
Va puneti problema retrogradarii dupa scorul astA? :) :) :)

rasheedkpenny
28th October 2003, 15:35
Ar fi pacat ca Lacatus sa plece si sa lase locul si intreaga echipa cuiva care nu merita! Cel mai bine ar fi sa ramana inca vreo 2 etape si in functie de rezultatele respective sa ia o decizie!

DRAGOS
28th October 2003, 16:19
Va puneti problema retrogradarii dupa scorul astA? :) :) :)

Eu zic ca nu se poate vorbi de retrogradare in acest moment mai ales ca ne referim la FC Brasov, o echipa cu traditie in Divizia A!!!!!!!
Sper sa va reveniti!!!!!

DRAGOS
28th October 2003, 16:22
Lacatus ramane sub Tampa

Tehnicianul Marius Lacatus va continua sa antreneze echipa FC Brasov, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Dupa doua zile in care a anuntat ca va parasi pe FC Brasov, Lacatus a revenit asupra deciziei dupa o discutie de aproximativ 75 de minute cu patronul Ioan Neculaie.
"Pentru mine a contat cuvantul lui Ioan Neculaie. Am vrut sa ma intalnesc cu el si sa-i spun de ce am ajuns sa renunt. N-am pus nici o conditie ca sa raman. Am fost asigurat de Ioan Neculaie ca daca e sa murim, murim pe mana noastra. Indiferent de deciziile pe care le voi lua la echipa, sunt singurul raspunzator. Am mana libera sa iau decizii indiferent de rezultate", a declarat Lacatus.
Antrenorul brasovenilor a confirmat faptul ca se vor lua masuri impotriva jucatorilor, dar a precizat ca are in continuare incredere in ei. "Voi avea o discutie cu jucatorii si le voi spune ce am de spus. Sper ca meciul de la Ploiesti sa fie un semnal de alarma pentru ei. Nu suntem in criza, dar suntem aproape de ea. Nu am revenit cu securea in mana sa tai capul vreunui jucator, dar veti vedea ce masuri voi lua in meciurile urmatoare", a spus Lacatus.
Antrenorul Brasovului considera ca jocul cu Petrolul a fost cea mai mare dezamagire pentru el si ca niciodata nu a trait o rusine mai mare. Lacatus a infirmat categoric ca ar fi negociat preluarea conducerii tehnice a echipei FCM Bacau.

tudoor
28th October 2003, 22:35
Regretabila situatie....
Va puneti problema retrogradarii dupa scorul astA? :) :) :)

Cand esti la 2 puncte de ultimul loc, trebe sa iti pui macar problema! si nu numai dupa scor si mai ales dupa evolutie. practic din 10 meciuri doar 2 am jucat cat de cat bine (cu Gloria si Dinamo). in rest slab, totul culminand cu infrangerile de la Moinesti si Ploiesti.
Lacatus nu avea cum sa plece!!!!! sa nu uitam ca el e principalul vinovat. el a adus la echipa prieteni de-ai lui. ce-i drept teoretic de valoare ca Prunea, Baicu, Mozacu.. dar care nu tin la club! ei sunt simpli MERCENARI! /fu/ /fu/ /fu/ si tot dupa ce au venit astia s-au creeat si anumite bisericute.. pe de o parte pretenii lui Laca adica prunea, Baicu, Mozacu, Stere si B. Nicolaie si de alta parte "vechile vedete" Bodea, Buga si inca cativa!
eu sper ca infrangerea asta ia motivat si ia facut sa stranga randurile!!! daca nu singura solutie o sa fie sa jucam cu mai multi de la tineret si stegari adevarati!!!!

FORZA STEAGU' PANA LA MOARTE!

ady_azzuro
28th October 2003, 22:40
Este o situatie oarecum asemanatoare cu cea a STIINTEI, dar noi macar nu am pierdut la scor :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Jucatorii vor sa dea jos antrenor , la noi Cartu a renuntat el , lacatus nu cred ca o sa reziste si el prea mult....

Sunt niste nenorociti unii jucatori :ciocan: :ciocan: :ciocan:

tudoor
28th October 2003, 22:44
Eu zic ca nu se poate vorbi de retrogradare in acest moment mai ales ca ne referim la FC Brasov, o echipa cu traditie in Divizia A!!!!!!!
Sper sa va reveniti!!!!!

Multumesc mult Dragos! :ok:
dar sa sti ca argumentul tau nu prea sta in picioare, sunt multe echipe cu o traditie mai mare decat noi, care se zbat prin B sau C! :thinkso:

the lion king
29th October 2003, 19:32
Hai ca-i buna,brasovu' campioana provinciei? :D :D :D :D :D

alta:brasovu, echipa cu traditie in divizia A: :D :D :D :D :D

RECTIFICARE NECESARA:

brasovu',campioana blaturilor:vezi meciurile de acum cativa ani de acasa cu rapid si dinamo :ciocan:

brasovu danseaza dupa ABBA :cya:

Buni Baieti :thinkso:

jay
29th October 2003, 20:30
Leule, ia intreaba-i tu pe suporterii Craiovei mai bine documentati decit tine (Edmond, Inter, de exemplu) care echipa a fost infiintata cu 13 ani inaintea celeilalte. Si cite prezente am avut noi in "A" pina sa reusiti voi promovarea. Bun, am retrogradat de citeva ori, dar nu vad nici o rusine in asta. Nu avem traditia adevaratei "U" (cea din Cluj), a Sportului, a Rapidului, dar sintem un club infiintat in perioada interbelica!
Vorbesti de blaturi. Pai tu ai uitat perioada cind ati fost Dinamo II? Nu e frumos ce faci... Nu neg ca au existat si la noi rezultate mincinoase, dar nici un suporter adevarat nu s-a bucurat de acele false victorii. Tu te-ai bucurat de victoria Craiovei in ultimul meci al perioadei Netoiu? Culmea, ala a fost unul dintre nu foarte multele meciuri disputate pe bune in perioada ciinetoiului ********. Sa nu confundam niste vremelnici conducatori cu cluburile pe care le-au reprezentat sau le mai reprezinta!
Asta e forumul suporterilor brasoveni. Sint bineveniti si alti fani, evident, dar cu conditia sa aiba ceva de spus. Ironiile sint OK, polemica deasemenea. Dar vezi ca tu ai lipsit de la lectia de bun-simt, ori asta nu mai e OK la acest forum galben-negru!

tudoor
29th October 2003, 22:47
Declaratiile lui Lacatus de la conferinta de presa (29 octombrie)!
Marius Lacatus: "În viată, niciodată nu mi-a fost asa de rusine ca după meciul de la Ploiesti. Initial, am vrut să plec, însă după discutia pe care am avut-o cu domnul presedinte Ioan Neculaie, totul s-a rezolvat. Nu aveam niste motive, dar ajunsesem în situatia în care nu mai suportam. Mai sînt cinci etape din tur, si nu era fair-play să părăsesc corabia la rău. Mi-au lasat un gust amar, m-am simtit umilit. Se vor lua masuri drastice. Si ma refer doar la cele pe care le voi lua eu. Din etapa viitoare, se vor vedea clar citeva masuri pe care le-am luat. Cu siguranta sint fotbalisti ce sa merite sa joace inaintea celor care au evoluat la Ploiesti. Inca nu pot sa imi revin dupa ce am vazut acolo. Am fost asigurat de Ioan Neculaie ca deciziile pe care le voi lua vor fi respectate. Daca toti jucatorii ar fi prieteni, cu siguranta asta s-ar simti imediat si in teren. Din pacate, la FC Brasov nu este chiar asa. Nu pot spune ca sint doua sau mai multe tabere ( :x ), insa nici nu este unitatea care ar trebui sa fie la o echipa. Oricum, cred ca o sa schimb putin foaia. Faptul ca am fost prietenul lor si am avut incredere in ei, se pare ca m-a costat destul de scump. Le-am explicat, de cand am venit, ca eu antrenez jucatori profesionisti. Nu am venit sa fiu politist prin discoteci sau baruri de noapte. Nu am facut-o si nu o voi face. Avem un Regulament de Ordine Interioara, care prevede amenzi drastice, iar cine va calca pe bec, va fi sanctionat. Si noi putem apela la sursele noastre, daca vom avea semnale despre ceea ce fac baietii. Obiectivul nostru in etapele ramase va fi castigarea meciurilor de acasa, pentru a evita intrarea intr-o criza."

sunt tare curios ce echipa va juca in meciul cu Poli!! personal, imi e greu de crezut ca va renunta la prunea, Baicu, Stere... dar sper din toata inima ca vor juca mai multi tineri, brasoveni adevarati: Marcu, Surdu, Stanga, Vasiliu, Luca chiar si Marcel Sandor, care tine cu adevarat la club!

DIXX
30th October 2003, 16:03
Nu stiu de ce ar trebui sa se renunte le Baicu care a dat o gramada de goluri.Si eu sunt curios de echipa care va juca cu Poli dar atata timp cat echipa e impartita in mai multe bisericute un poti face treaba.Sunt tare curios de meciul cu Poli.

tudoor
30th October 2003, 23:54
Dick, mie mi se pare ca Baicu e un atacant bun! dar nush ce are. pare lipsit de motivatie... adik se agita doar juma de meci, in rest nici nu se vede! pe mine ma enervat la meciul cu rapid, cand a ratat singur cu poarta aproape goala in fata!!
se pare ca galeria va fi impartita la meciul cu poli!! cornel ar vrea sa mearga la tribuna a II-a (spre Fartec), noi Flancul Ultra mergem sub tabela si probabil o sa fie unii care o sa stea ca de obicei! in orice caz am stabilti toti sa nu injuram jucatoii!!! doar pe prunea! in rest o sa-i salutam doar pe Marcu, Constantin, Dani, Onofras, Surdu... si o sa cantam pentru Steagu'!

DIXX
31st October 2003, 16:29
E bine asa ca nu va legati de jucatori.In legatura cu contul,trebuie scris numele tau complet si al lui Coco complet ca altfel nu puteti sa scoateti nici un ban,asta nu aku ci cu doua-trei saptamani inaintea unui derby cand vreti sa faceti o coregrafie sau asa ceva.Sper ca de meciul cu steaua sa fiu acolo.Deci tu scrii aici cand aveti nevoie de ceva si eu incerc sa trimit.
FORZA STEAGU!!!

tudoor
31st October 2003, 22:21
pai asa am zis si eu.... azi am fost vreo 20 de suporteri la antrenamentul echipei! am discutat mult cu Lacatus. ne-a promis ca de acum se vor schimba lucrurile. adik nu o mai ierte pe nimeni!!!! joci prost, atunci pe banca indiferent de ce nume are! am vorbit si cu jucatorii, da' aia n-au zis mai nimic.. ca o sa bata, ca n-o sa se mai faca de ras, chestii din astea banale.
dupa aia am fost la Feldioara la meciul FC Brasov II - Nitramonia! am ajuns din nou la concluzia ca Nicolaie e un jeg de patron!!!!! patronul de la FC Brasov II (adica fostul Ghimbav 2000) n-are nici pe departe banii lui nicolaie, da ne-a dat un autocar klumea de tot (2 stele) si noi mergem in toata tara cu un autobuz de oras!! si dupa meci am mers la o berarie si a dat 2 beri la fiecare! de la nicolaie un leu nu vedem /fu/ !!!!!! si cand te gandesti ce inseamna un milion de lei pt. nicolaie... oricum meciul s-a terminat 3-0! baietii sunt pe primul loc si vinerea viitoare e derby cu Tractoru! din juniori, Vasiliu a jucat bine (a si dat 1 gol), Coman a fost omul meciului, Luca si el bine!
Maine FC Brasov - Poli AEK Timisoara, ora 14:00!!! TREBUIE SA CASTIGAM!! Forza Steagu'!

DIXX
1st November 2003, 17:02
Ce se-ntampla acolo prietene,nici nu stiu ce sa mai cred? :?

the lion king
3rd November 2003, 15:12
din lipsa de bun simt,ultimul BLAT:brasov - dinamo3-4.CIOCU MIC :happy

inter
3rd November 2003, 19:03
Claudiule , unde esti sa ne comentezi seria descendenta a stegarilor :P

A venit vreo avalansa la voi la club ? :D :D :D

DRAGOS
3rd November 2003, 21:57
Cand am aflat de victoria timisorenilor cu 3-0 la voi acasa nu-mi venea sa cred.... am suferit un soc cumplit si inca nu inteleg cum s-a intamplat acest lucru!!!!!!
Sper sa va reveniti ca in ultimele 3 meciuri ati inscris 3 goluri si ati primit 12!!!!

tudoor
3rd November 2003, 22:49
Nu am jucat nimic!!!!! chiar asa penibil nu i-am vazut jucand nici cand faceau blaturi cu Gloria. absolut nimic n-a mers! nici n-am ce sa mai zic...
saptamana asta multi din galerie, peste 100, o sa mergem la un antrenament si o sa cantam ca la un meci! vrem sa le aratam suntem alaturi de ei si ca trebuie sa se adune si sa-si revina! bineinteles ca pe mozacu, baicu, prunea o sa-i injuram ca lumea!!!!! la alba ne trebuie o minune ca sa scoatem vreun punct, dar daca pierdem si cu Cheahlaul devenim favoriti la ultimele locuri!

bannere la meciul cu poli:
"TREZITI-VA!"
"Ultimul sa stinga becul...noi ramanem!"

the lion king
6th November 2003, 12:25
cred ca miroase pt a nu stiu cata oara a SERIE B!!!Ati incurcat-o!!

DIXX
7th November 2003, 09:31
/nope/ Mai sunt multe meciuri de jucat,diferentele dintre echipe sunt mici asa ca poate sa cada oricine.Oricum mai bine joci in B un an decat sa rada toti de tine.Aveti si voi problemele voastre stiti voi mai bine cum e joaca.

jay
8th November 2003, 19:22
Suntem mandri de voi! Seria nefasta nu putea continua. Bravo, baieti! Brasovul, iubirea cea fara de leac! :happy

DIXX
8th November 2003, 20:50
:happy :happy :happy N-am jucat cine stie ce dar victoria conteaza.Si cum spuneam mai sunt multe meciuri de jucat...
FORZA STEAGU!!! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

mariusc
8th November 2003, 22:01
Felicitari Steagului...

Ati castigat nemeritat, insa ati castigat... ati observat sper la sfarsit ca ati fost aplaudati, impreuna cu Marius Lacatus, care a salutat galeria noastra...

Macar bine ca nu mai sunteti in zona periculoasa... sper ca toate echipele din Ardeal sa ramana in A :)

____________________
Hai Unirea, ca se poate!
Fair-Play, Please!

DIXX
9th November 2003, 12:19
Iti dai seama ca si la noi fiecare echipa din Ardeal e aplaudata si in afara de asta cunosti si tu ca nu tot timpul cine are mai multe ocazii castiga.Daca jucam la noi poate era altceva dar am avut norocul sa jucam la voi,oricum ma bucur ca tineti si voi la echipele din Ardeal.
FORZA STEAGU!!! :yeah: :yeah: :yeah:

tudoor
9th November 2003, 15:55
/hello /hello /hello in sfarsit o victorie!!! de mult nu m-am mai bucurat asa de tare ca la golul lui Buga! felicitari jucatorilor, s-a vazut ca au luptat si ca si-au dorit victoria! pana la urma am castigat cu mult noroc, gazdele au avut o gramada de ocazii.. noi am avut vreo 3 ocazii si am dat doua goluri, by the way n-am vazut ce s-a intamplat la golul anulat :?
deplasarea a fost exact pe gustul meu... am fost vreo 60 de stegari, cu trenul. in Alba Iulia am mers pe jos de la gara pana la stadion, adica am traversat cam tot orasul :thinkso: ! la stadion am cantat absolut tot meciul, si dupa gol am facut show, "Festivale in tribuna.."! in prima repriza au venit cam 20 de suporteri, de la galeria lui Medias, infratita cu Carpatica! super de treaba baitetii, ii asteptam cat mai curand in A :yeah: !!! dupa meci majoritatea spectatorilor ne-am aplaudat si au si cantat cu noi, insa cei de la peluza de langa noi, ne-au injurat mai tot timpul :( ! oricum respect suporterilor lui Unirea! drumul inapoi a fost mai scurt ca niciodata... alta viata cand esti fericit!! pana la Sighisoara a venit si Codrut Gatu cu noi! l-am invatat noi sa-i rupa pe olteni si pe tigani :P !
FORZA STEAGU'!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

domide
9th November 2003, 16:39
pana la Sighisoara a venit si Codrut Gatu cu noi! l-am invatat noi sa-i rupa pe olteni si pe tigani

pe olteni inteleg ca ei ne-au batut rau de citeva ori dar pe tigani de ce?
Ca doar brasovenii sint , ori tigani, ori bozgori,ori moldoveni.

cris_roma
10th November 2003, 13:56
pentru toti fani brasovului,va rog povestiti-mi si mie ce se mai intampla pe la echipa,cum joaca, ce jucatori etc.grazie cris_brasov

ady_azzuro
10th November 2003, 14:38
pana la Sighisoara a venit si Codrut Gatu cu noi! l-am invatat noi sa-i rupa pe olteni si pe tigani :P

Se pare ca ai fost si tu printre cei batuti la CRAIOVA :evil: :evil: :evil:
Dar sa nu ne rupe ti prea rau :P :P :P

DIXX
10th November 2003, 18:12
Bah tata n-am vazut asa ceva,Ciprian ala cel mai webmaster dintre toti nu mi-a dat nici acum logarea,se pare ca nu i-a cazut deloc bine cand i-am spus de cateva ori sa mai bage si el niste newsuri.Daca nu vine in trei zile renunt :x si clar ca o sa-i trimit un mail de kko.Rusine frate,uite unde am ajuns sa te faca un pinguin din asta cu nervii,habar n-are de fotbal dar nu poti sa-i ajungi la nas :evil:

tudoor
10th November 2003, 22:09
Dick, eu am primit parola imediat dupa ce m-am inregistrat!! cred ca face ala mishto de tine :happy eu m-am certat cu ala de mult, de cand era pagina aia veche pe tripod!
azzuro, eu am fost atunci la meci. n-am patit nimic. numai unu a luat o piatra in fata si sa dus la spital. si taranii aia Gruppo Motru de la peluza, de langa noi, au venit la noi cu rangi si bate! s-au luat de copii care erau langa gard! in rest doar autocarele au avut de suferit! si iti aduc aminte: am fost 12 autocare! cand o sa fiti voi atatia mai vorbim :thinkso:
ciao Cris_roma! zi si tu despre ce vrei sa afli exact si mai vorbim :thinkso:

ady_azzuro
10th November 2003, 22:23
Yo cred ca si noi am fost destul de multi la Brasov, si nu cred ca ducem lipsa de suporteri in deplasari...

tudoor
10th November 2003, 23:13
Yo cred ca si noi am fost destul de multi la Brasov, si nu cred ca ducem lipsa de suporteri in deplasari...

nu cred ca ati fost vreodata mai mult de o 100! cam in jur de 100 ati fost de fiecare data, mai putin in 2001 cand ati fost 40! voi la Pitesti si la Bucuresti mergeti gramada! in rest nu mi se pare ca sunteti nici voi prea multi.

ady_azzuro
11th November 2003, 14:02
In celelalte parti ale Romaniei,in afara de oltenia si muntenia. ne ducem si acolo in numar destul de mare ,dar unii suporteri nu se duc langa galerie ci stau in tribunele unde sunt si suporterii gazda , este totusi un risc sa stai unde este galeria pt ca poti fi lovit in orice clipa , asta in cazul in care nu esti ULTRAS desigur :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Yo cred ca STIINTA are suporteri oriunde in tara , chiar si la Brasov, si cand am jucat cu voi au fost unii sustinatori dar au stat langa ceilalti suporteri brasoveni, nu langa galerie , oameni de rand...

ady_azzuro
11th November 2003, 18:35
Te-a provocat cineva tarane?
Yo purtam doar o discutie civilizata cu tudoor...
Chiar asa te intriga faptul ca ai dat peste o discutie civilizata?
Sau la tine in jungla nu se gaseste ceva?

Era vb doar despre suporterii Craiovei si Brasovului , iar tu ai inceput sa jignesti , se vede ce fel de om esti....

Ultras
11th November 2003, 18:48
Daca te-au lasat nervii si consideri ca te-am jignit, imi cer scuze! Dar, vad ca ai memorie scurta! Eu decat am reactionat la posturile tale, cand te-ai bagat intr-un subiect care nu te privea direct. Crede-ma ca nu imi face placere sa ma cert, dar niciodata nu raman dator! Si tine minte pentru viitor: cine seamana vant, culege furtuna! Inca o data scuze!

Gerson
11th November 2003, 19:38
Daca voi sunteti suporteri, atunci babuinii sunt olteni! :D se pare ca lobotomia nu ti-a priit :D iar concluziile nu trebuie sa le tragi uitandu-te in oglinda, s-ar putea sa faci confuzii :D ala negru si paros pe fata din oglinda la care te uiti tu, esti tu, babuinule

ady_azzuro
11th November 2003, 19:58
Gasishi moment sa iti ceri scuze dupa ce ne adusashi o ploaie de jigniri incepusi sa ceri iertare :) :) :)

Yo oricum nu te-am mai jignit , mai vb si cu alte ocazii , dar sa fie despre fotbal , si cand o sa jucati in div A , daca o sa ma ajungeti pe acolo
:P :P :P

Gerson
11th November 2003, 20:07
E mai bine mai tarziu decat niciodata Ady_azzuro. Tot e ceva daca omul si-a dat seama pana la urma. Ce pacat ca lumea suporterilor nu este mai civilizata. Fotbalul este totusi un sport. Iar pe forumuri ar trebui ca suporterii sa fie mai civilizati decat pe stadioane. Poate pe viitor, discutiile vor fi mai civilizate. Rau este ca unii intra pe forumuri doar ca sa-si refuleze neimplinirile personale, altfel nu-mi explic gesturile unora care intra pe un forum cu intentia clara de a jigni si injura , refuzand orice incercare de dialog. Acestia se descalifica singuri din start, nu mai e nevoie ca cineva sa-i baneze.Sper ca pe viitor va reusi si ultrasul sa se exprime la un nivel cat de cat civilizat. Eu sint gata sa discut cu el amical daca voi vedea ca data viitoare da dovada ca stie sa se comporte .

Ultras
11th November 2003, 20:16
Scuzati-ma ca va intrerup pupat Piata Independentei, dar va reamintesc ca voi ati inceput cu misto-ul, eu v-am raspuns cu misto, ati continuat cu jigniri v-am raspuns cu aceeasi moneda. Eu aplic Legea Talionul, cu toate ca nu sunt jidov. Eu o consider buna si functionala. Scuzele nu mi le-am cerut pentru ce am spus, ci daca v-ati considerat jigniti. E o diferenta subtila.

Gerson
11th November 2003, 20:32
Te sfatuiesc sa recitesti mesajele. Nu aveam cum sa incepem noi acest discutii , daca citesti atent, un suporter al sportului intra si jigneste pe forumul de la Pandurii, pana atunci ai fost ignorat total. Banuiesc ca asta este chiar o strategie de-a ta de a fi bagat in seama. Ai atacat numai ca sa fii bagat in seama. Dar eu reiau propunerea mea de a avea un dialog civilizat
in ciuda faptului ca nu ai dovedit ca esti capabil pana acum.Ai sansa s-o dovedesti pe viitor. Nu am idei preconcepute deci poate pe viitor vom putea discuta civilizat. Consider-o ca o continuare a impacarii din Piata Independentii. Nu vad de ce m-as certa cu un suporter al echipei Sportul care
momentan nici macar nu este in aceeiasi divizie cu Universitatea. Pentru mine, faptul ca port o discutie cu un suporter al Sportului sau al Unirii Urziceni
este acelasi lucru.

Ultras
11th November 2003, 21:04
Sunt perfect de acord cu tine in aceasta privinta, cu exceptia faptului ca as fi inceput eu ceva. Eu nu am facut decat sa raspund la ceea ce exista deja postat! Dar, hai ca admit ca am inteles eu gresit! Eu nu o sa dezgrop "securea razboiului" si oricum in acest moment discutia chiar ca a ajuns penibila

tudoor
11th November 2003, 22:57
Yo cred ca STIINTA are suporteri oriunde in tara , chiar si la Brasov, si cand am jucat cu voi au fost unii sustinatori dar au stat langa ceilalti suporteri brasoveni, nu langa galerie , oameni de rand...

se poate. suporteri din astia "undercover" nu poti sa sti cati sunt. eu ma referam strict la galerie! asa au fost si la meciul cu Poli cativa, mai aveau putin si sareau in sus la goluri.. si dak ma duceam sa vorbesc cu ei se speriau imediat :shock: oricum voi aveti si multi sustinatori in mai toate orasele. nu infocati dar tin si ei cu Stiinta. si in Brasov stiu cativa din astia cu care ma tot cert :D
si la noi sunt cativa care merg la toate meciurile, si stau la tribuna. sunt cleshtoi din aia care merg cu trenul. da sunt putini, cred ca cel mult 20!


Dar eu reiau propunerea mea de a avea un dialog civilizat
bai Gerson tocmai tu vorbesti de "dialog civilizat" /nope/ ti-as propune eu sa iti vezi de treba si nu mai posta aici daca tot nu faci altceva decat sa jignesti!

DIXX
12th November 2003, 16:18
Tudor intreaba tu pe forumul ala daca are ala ceva contra mea ca macar sa nu mai insist.L-as intreba eu dar nu pot sa intru.Merci.
FORZA STEAGU!!! :yeah: :yeah: :yeah:

jay
22nd November 2003, 15:53
Cam nasol, doar 0-0 acasa. :oops: Si am primit doua rosii pe teren propriu! Batem la Pitesti si ne scoatem. :happy

DIXX
22nd November 2003, 16:53
Daca n-am batut nici echipa asta de instalatori pe cine mai vrei sa arzi frate.Eu raman la concluzia mea ca mercenarii astia fac doar figuratie pe teren.Sunt curios ce-o sa stropeasca Buga,cu ce scuze o sa mai vina.Uite pt cine ne chinuim noi sa facem conturi sa strangem ceva pt coregrafii,etc,pt niste figuranti.M-am cam saturat sa luam palme de la toti tzarampetzii :x :x :x

DRAGOS
22nd November 2003, 20:52
/fu/ /fu/ /fu/ DICK /fu/ /fu/ /fu/
Ati avut noroc fraierilor ca nu v-am batut!!!!
Am avut si o bara prin Solomon spre finalul meciului si am dominat net. Sa vedeti ce o sa o luati in retur. Si inca ceva: ati avut o galerie de kkt. Galeria noastra va dominat pe toata durata meciului. RUSINE!!! si multa /fu/ /fu/ /fu/

RedBaron
22nd November 2003, 22:25
Oameni buni! Folosirea excesiva a icoanei /fu/ ii distruge semnificatia! :happy

:no: :D

Totusi e clar! Egalul nu avantajeaza pe nimeni probabil, daca e sa ma iau dupa schimbul de replici!

Fair-Play!

tudoor
22nd November 2003, 23:15
mah Dragos, gura mica /nope/ ! imi dau seama ca te-ai enervat cand ai auzit tot stadionul strigand SA MOARA MOLDOVA!!! dar /fu/ tie
despre meci m-am ce sa zic, nici 5 min n-am prins! iar la galerii iti faci mari iluzii daca crezi ca s-a auzit ceva din ce strigati voi pe acolo! pe bune s-a mai auzit un pic toba.. dar zero din ce cantati voi... inca ceva nici macar nu va comparati cu galeria nostra!!! mai aveti voi mult si bine pana sa faceti camparatii din astea!
am ajuns sa ne faca de ras niste mercenari!!!!!! sa piarda puncte cu toti nesplatii astia de tzarani :x :x !!!! la Pitesti nici n-am sperante, iar cu Bihor, presimt ca iar o sa faca figuratie vedetele nostre!
by the way, vrea cineva fulare cu Ceahlaul :D ??? am cules noi vreo 10 :thinkso: !

DRAGOS
23rd November 2003, 10:44
mah Dragos, gura mica /nope/ ! imi dau seama ca te-ai enervat cand ai auzit tot stadionul strigand SA MOARA MOLDOVA!!! dar /fu/ tie
despre meci m-am ce sa zic, nici 5 min n-am prins! iar la galerii iti faci mari iluzii daca crezi ca s-a auzit ceva din ce strigati voi pe acolo! pe bune s-a mai auzit un pic toba.. dar zero din ce cantati voi... inca ceva nici macar nu va comparati cu galeria nostra!!! mai aveti voi mult si bine pana sa faceti camparatii din astea!
am ajuns sa ne faca de ras niste mercenari!!!!!! sa piarda puncte cu toti nesplatii astia de tzarani :x :x !!!! la Pitesti nici n-am sperante, iar cu Bihor, presimt ca iar o sa faca figuratie vedetele nostre!
by the way, vrea cineva fulare cu Ceahlaul :D ??? am cules noi vreo 10 :thinkso: !

Numai gura e de tine!!!!! O folosesti numai ca sa sugi numele tau!!!! :D :P :jerk:

DIXX
23rd November 2003, 16:13
OK Daphix esti baiat adevarat bine ca-l lasi pe moldoveanul asta sa scrie ce vrea el aici si mesajele noastre le stergi.In primul rand un era nici un cuvant aiurea acolo dar trebuia sa ne-arati tu ce muschi ai pe tine. :ciocan:

RedBaron
23rd November 2003, 19:16
OK! Poftiti mesajul dvs...
DICK a scris:


Vreau yo doua fulare cu ceahlaul sa le dau la femeia de serviciu sa nu mai murdareasca carpele cand spala scara.Ce rusine ca haiducii astia au culorile noastre.Sincer sa fiu nu ma suparam de loc daca ne luau rusii toata moldova tara de tzaranoi si de jegosi

Mi se pare corect sa-i face pe moldoveni jegosi si tzaranoi, normal ... libertatea de exprimare! Nu??? Corect...
nimic aiurea Intr-adevar!

Primul dvs mesaj:


[...]M-am cam saturat sa luam palme de la toti tzarampetzi
Tot cu referire la Ceahlaul nu? Nu apar injurii

Dupa care scrie Dragos un mesaj fara injurii (icoana /fu/ se poate folosi, este legala).

Apoi... mesajul tau, cel care l-am citat eu la inceput!
Sa facem o analiza... mesajele precedente... sa zicem acceptabile, apoi capodopera dvs... M-am gandit ca totusi, un astfel de mesaj nu face cinste, si datoria noastra, ca moderatori, e sa moderam, ptr. a nu se ajunge la dispute; m-am inselat! Bafta si la mai mare!

tudoor
23rd November 2003, 22:37
Daphix_ mesajul lui Dick chiar nu continea nimic ce trebuia sters! intr-adevar aici au avut loc unele "jigniri" (desi sa-i zici unul moldovean tzaranoi, tzarampet, jegos... esti un adevar) dar daca dragos nu ne-ar fi provocat si numit "fraieri" nici noi nu am fi replicat! logic, da? deci daca vroiai cu adevarat "sa nu se ajunga la dispute", trebuia sa stergi mesajul vacarului de dragos!
oricum, numa' bine si :forza uta:

vineri mergem la Pitesti. meciul este de la ora 14:00. Pascu ne-a promis din nou 3 autocare! presimt ca iar o sa le devastam, ca la Galati si Craiova :drak: !

RedBaron
23rd November 2003, 23:30
Un lucru am observat aici pe forum... Voi preferati sa va jigniti gratuit... multi dintre voi... ala il face pe ala vacar, jegos, taran, altu' atunci replica... treaba voastra... Nu stiu daca a observat ca pe FC UTA Arad nu exista asemenea aberatii, si intra pe aici multi timisoreni! V-ati intrebat de ce??? Nu conteaza!

Am sa dau un paste la ce am raspuns pe forumul oficial al UTA-ei:

Mesaj ptr. jay_:
Nici o problema jay_! Eu am sa-ti raspund, doar ca as fi preferat sa-mi dai un PM pe onlinesport, deoarece... asa era normal, nu cred ca intereseaza pe toata lumea ce capacitati am eu sau nu am... nu acesta era locul...

Asadar eu nu simpatizez nici Ceahlaul sau vreo echipa din Moldova, nici Brasovul... Imi pare rau... Tin doar si exclusiv cu UTA si am o mica admiratie ptr. Sportul Studentesc... cam atat! Bun... eu nu urmaresc ce scrieti voi acolo pe FC Brasov, dar dupa meciul cu Ceahlaul am urmarit de curiozitate un schimb de replici, mai dur un pic, dar FARA INJURII! Singurul care a adus injurii a fost... un user care i-a facut pe moldoveni "tara de jegosi si tarani"... Tu ce zici? Este frumos? Omul si-a aratat nedumerirea ca i-am sters mesajul total off-topic, de aceea apoi i l-am redat... Din ce am vazut eu, brasovenii nu au fost facuti "nici asa/ nici asa"... ori ca moderator ce era sa fac... Intelegi? Dar daca tu consideri ca acel mesaj e ok... asta e! Tu crezi ca eu pot intra non-stop sa verific pe toti ce scriu... Promit ca de acum incolo, nici nu mai intru pe FC Brasov, am sa ma limitez exclusiv la FC UTA Arad si am sa va las sa scrieti ce vreti... doar e democratie! Hai UTA!

PS:- scuze ptr. mesajul off-topic.

RedBaron
23rd November 2003, 23:44
Draga stegar! Tu ai urmarit macar "firul evenimentelor"??? Hai ca ti-l redau eu:


DICK:"Daca n-am batut nici echipa asta de instalatori [...]" mesaj ok!

DRAGOS:"Ati avut noroc fraierilor ca nu v-am batut!!!! + icoane [...]" se accepta!!!

tudoor: "mah Dragos, gura mica [...]" mesaj ok!

DICK:"Vreau yo doua fulare cu ceahlaul sa le dau la femeia de serviciu sa nu mai murdareasca carpele cand spala scara.Ce rusine ca haiducii astia au culorile noastre.Sincer sa fiu nu ma suparam de loc daca ne luau rusii toata moldova tara de tzaranoi si de jegosi" tu ce zici??? Mesaj on-topic sau off-topic?? Banuiesc ca esti de acord din moment ce chiar tu spui:

desi sa-i zici unul moldovean tzaranoi, tzarampet, jegos... esti un adevar


Asadar sa judece altii daca eu am tinut partea cuiva si ai promisiunea mea ca nu mai intru aici! End of story! Bafta si la mai mare!

PS:-nu rezolvi nimica postand pe forumul oficial al UTA-ei... dar daca tu vrei... e alegerea ta.

jay
23rd November 2003, 23:45
Cum de nu ai remarcat si faptul ca noi suntem cei atacati, culmea, chiar in "casa noastra"?! Si da, moldovenii in majoritate locuiesc in mediul rural, destui dintre ei se ocupa cu zootehnia, deci care-i problema? :thinkso:

RedBaron
24th November 2003, 00:04
Cred ca cel mai bine ma exprim in romana, din limbile pe care le stiu... Am incercat sa fiu cat se poate de clar in postarile anterioare de aici de pe topicul vostru.
Observ ca am gresit (MEA CULPA) in intentia mea de a nu lasa sa degenereze discutia... Promit sa nu mai intervin, indiferent de situatie. Eu nu am observat sa va fi provocat careva... Chestia asta -> /fu/ <- de aceea exista sa fie folosita... In schimb mesajul incriminat de mine a adus injurii tuturor moldovenilor, a fost discriminator, etc... Ma rog. Imi cer scuze! Nu va mai deranjez, inchid discutia din pct meu de vedere.

DIXX
24th November 2003, 18:32
Poate c-am iesit putin din rame dar Daphix n-are cum sa stie ca noi cu astia avem o discutie mai veche.Daca te uiti bine nu ne-am prea certat cu nimeni dar cand vine cate unul din asta si te face fraier si-ti mai da si clanta cum sa nu te-aprinzi.Asta e.
TRAIASCA TRANSILVANIA SI OAMENII EI
FORZA STEAGU!!!
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

rasheedkpenny
28th November 2003, 19:46
Forza STEAGU! Forza CARPATICA!
Pronosticuri pentru meciul cu Argesul???

DIXX
30th November 2003, 18:19
Vad ca nu se mai inghesuie nimeni pe pagina asta,adevarul ca m-am cam taiat de la Daphix cu intelingenta lui.

rasheedkpenny
4th December 2003, 09:57
Daca nu "e" rezultate, nici oameni dornici sa scrie pe forum nu "e"... :mda:

jay
5th December 2003, 09:04
Nu e vorba de rezultate, noi am fost alaturi de echipa si in Divizia "B"!

O vina pentru lipsa postarilor iti apartine, Rasheed! Esti singurul brasovean moderator si nu te implici cum ar trebui! Sa fie foarte clar, nu astept sa faci pe dictatorul pe-aici, dar nici nu cred ca este normal ca tu sa tolerezi postarile jegosilor de moldoveni! Mai mult, un alt moderator, suporter al UTA-ei (!!!), si-a aratat muschii pe-aici...

Haideti pe BZB...

apparte
7th December 2003, 00:41
Bine mey,jay,tocmai cu BH s-au gandit stegarii sa-i imite pe ManU? :mad: V-am avut in mana si v-am scapat.acum ai priceput cum am pierdut la Alba anul trecut?

RedBaron
7th December 2003, 00:49
[...] m-am cam taiat de la Daphix cu intelingenta lui.

Vezi sa nu te lovesti/tai si de altii!


[...] tu sa tolerezi postarile jegosilor de moldoveni! Mai mult, un alt moderator, suporter al UTA-ei (!!!) [...]

Cei care tin cu UTA nu inseamna automat ca tin si cu Brasovul... asta ca sa fie clar! Apoi exprimarea ta denota respectul care il ai fata de alti romani. Pacat! Tocmai asa ceva am vrut sa inlatur de aici de pe forumul vostru, si anume aceasta forma de... rasism pana la urma.
Am gresit ca m-am implicat... dar va rog nu ma mai provocati, ok? Eu mi-am cerut scuze ca am intervenit, nu trebuia... dar sa lasam jignirile la o parte, deoarece eu nu am jignit pe nimeni!

DIXX
7th December 2003, 15:46
Nu prea meritam sa castigam cu Oradea dar se pare ca norocul si-a intors in srarsit fata spre noi.Ce e foarte trist in opinia mea e ca in acest mod castigam doar in fata echipelor din Ardeal.Daphix ce e foarte trist e ca un observi realitatea in sine a lucrurilor,adica la vacarul ala e ok cand ne face fraieri si ne da clanta(ca de fapt aratat sau scris e acelasi lucru) iar la mine ca am scris ca e taran si jegos gata sunt deja rasist.Am impresia ca tu ai o problema cu tine insuti ,nu poti sa accepti ca nu ai dreptate oricati oameni ti-ar explica treaba asta.Ne-ai promis ca nu ne mai cauti,te rog mult sa ne ignori ca deja ne-ai obosit.
FORZA STEAGU!!!

jay
7th December 2003, 16:07
Totusi am ratat mult in prima repriza, chiar si un penalty. Nici oradenii n-ar fi meritat victoria. Important este ca am marcat doua goluri, nu au existat erori de arbitraj si am invins! Prima victorie acasa dupa destule etape, o adevarata gura de oxigen!

Si eu fi preferat sa-i batem pe Ceahlaul si pe Bacau si s-o lasam mai moale cu ardelenii nostri, dar nu e intotdeauna cum vrei.

Doar evolutia scorului a amintit de ManU - Bayern, calitatea jocului a fost... cum a fost. Dar decat sa jucam frumos si sa pierdem (3-4 cu dinamo, de exemplu), mai bine jucam mai slab si castigam!

jay
7th December 2003, 16:09
Rezumatul meciului FC Brasov - FC Oradea: www.totalsport.ro/img/romit/0b-o21.wmv

jay
7th December 2003, 16:18
Dick, nu-l mai baga in seama pe Daphix_, el e stelist, nu fan al UTA-ei! Citeste-i postarile de la sectiunea Suporter steaua. Si nu m-as mira sa aflu ca acest cetatean e la prima generatie de la opinca, prea le tine partea moldovenilor. "Sangele apa nu se face" cred ca merge la fix la acest pui de sarma. :evil:

DIXX
8th December 2003, 16:14
Mi-ai luat vorba din gura ,chiar la treaba asta m-am gandit si eu de mai multe ori si cred ca ai perfecta dreptate.
FORZA STEAGU!!!

LucaBaracuda
10th December 2003, 07:39
Cand eram mai mic ma durea-n crik ! Si cand o sa fiu mare o sa vin calare ! Sa i-o dau lu Nicolae intre buric ! Visu meu din totdeauna e sa am o echipa de fotbal ! De aia ma chinui cat mai mult sa fac ceva bani aici in SYDNEY , si sa vin inapoi in tara sa fac ceva cu FC BRASOV !!! Poate ca nu o sa cumpar clubu ( is prea multi bani in joc ) dar macar poate o schimbare ... ceva finantare pentru echipa de juniori ... un training centre pentru tineret ar fii ideal pentru a scoate tineri jucatori buni ... macar de calibru lui Lacatush ! Anyway e numa o problema .. am auzit ca in ultimii ani a cam scazut natalitatea in Brasov si nu numai ! Asha ca am si io o rugaminte pentru centrele de inchiriere video sa bage cat mai multe filme cu "iepuri" ! :)

DIXX
10th December 2003, 16:48
Iti doresc sa faci cat mai multi bani si sa-i bagi la Steagu.Multi dintre noi am plecat sa facem un ban si apoi sa ne intoarcem acasa dar uite ca nu ne-am intors nici acum,dar asta e canva tot o sa se-ntample.Ce bine ar fi sa plece Prunea si sa se-ntoarca Dossey inapoi.
FORZA STEAGU!!!

LucaBaracuda
25th December 2003, 14:01
DICK tu postezi sii pe forumul despre fotbal .. de pe buna ziua brasov ?

DIXX
26th December 2003, 17:41
yes,dar nu da adresa aici.

DRAGOS
28th December 2003, 15:53
Dossey, din nou sub Tampa
Dupa un tur de campionat neconvingator la Rapid Bucuresti, desi a avut sansa sa fie titularizat in timpul diferendului dintre Emilian Dolha si patronul George Copos, portarul ghanez Ibrahim Dossey se va intoarce de unde a venit, la FC Brasov.
La schimb, in Giulesti va sosi Traian Marc, component al echipei de fotbal-tineret.

DIXX
31st December 2003, 12:41
LA MULTI ANI 2004!!!
Un an nou fericit va doresc la toti indiferent cu cine tineti.Traiesc cu speranta ca viitorul va fi mai bun cu noi toti si cu sportul romanesc in general.
FORZA STEAGU!!!

EDMOND_
31st December 2003, 16:10
Cele mai frumoase urari de bine. Un an nou plin de bucurii! LA MULTI ANI !

Darkslowstar
23rd March 2004, 17:20
mey Darkslowstar ai fost la meciul cu National??
FORZA STEAGU'!![/QUOTE]

N-am fost :(, e cred primul care-l ratez de cand sunt in Bucuresti. pe undeva e mai bine ca n-am fost, ca m-asi fi enervat ingrozitor.
Ai idee frate daca se pot cumpara de undeva materiale promotionale stegare, ceva tricouri, fulare, etc ca nu am vazut decat in piata la Steagu?

tudoor
24th March 2004, 22:26
mey in piata la Steagu' se gasesc, da' fularele sunt de-a dreptul infecte!!!! clubul ne-a promis ca in scurt timp o sa faca la stadion niste inbunatatiri, adica o sala de forta si, ceea ce ne intereseaza pe noi, un fan-shop!! atunci o sa poti sa-ti iei fulare, tricouri, echipamente de joc etc. originale! da' eu cred ca mai avem de asteptat!!! deocamdata tricouri oficiale de joc nu se gasesc :( !
pana atunci singurele materiale de calitate sunt cele facut de noi. tocmai am facut niste esarfe (care au iesit super!) cu "Ultras Brasov"! dak vrei ma interesez daca au mai ramas si o sa-ti trimit una. mi se pare ca au costat 100.000 lei! in curand o sa mai facem o serie de fulare probabil tot cu Ultras Brasov sau cu Forzza Carpatica, da' mai dureaza cateva luni!
oricum cel mai bine da-mi un mail la stegaru@email.ro si imi zici dak vrei!
FORZA STEAGU'!!!

Kidu
15th April 2004, 01:31
Salut baietzi. Tudor spune-mi te rog si mie unde atzi facut voi esarfele si fularele? Si noi cei din S|U|R ne chinuim sa ne facem fulare de brigada si nu gasim o fabrica k-lumea. Este una in Buc. dar aia au primit o comanda mare din Germania si nu ne mai pot onora comanda. Cu alte cuvinte ne-au lasat cu ochii in soare. Mitici.

lucirvr
15th April 2004, 02:10
In sfarsit un meci mai bun al nostru in returul asta. Poate si din cauza lui Dossey. La mai mare. Hai Steagu

riva
17th April 2004, 01:53
va transmit condoleante pentru infringerea care o sa o suferiti azi la bistrita

tudoor
18th April 2004, 00:40
va transmit condoleante pentru infringerea care o sa o suferiti azi la bistrita

mei degraba invers Riva :D :D !! in sfarsit am avut si noi bafta!! am avut 2-0 si daca nu apara Dossey penalty era 2-2! spre sfarsit a dat si Surdu un gol destul de norocos (asemanator cu cel de la Constanta)!! oricum eu zic am meritat pe deplin victoria si sper ca continuam form f. buna din ultimele meciuri!!! urmeaza 2 meciul grele cu Rapid si la Dinamo!!!

ADelPiero
18th April 2004, 14:09
Hai Brasovu :) pacat pt Lacatus ...

Kidu
21st April 2004, 02:04
Forza Steagu` !!!

jay
9th May 2004, 18:53
E clar, sansele de a retrograda sunt infime. Multumim prietenilor aradeni pentru urari! La randul nostru, adesam urari de bine singurei echipe careia brasovenii ii tin pumnii, exceptand FC Brasov. Succes UTA, va asteptam la anul in A!

ADelPiero
18th May 2004, 02:07
mda.. voi fara sa contactati jucatorii echipe adverse ... nu stiti sa jucati ? rusine :rosu:
nu se poate asa ceva ... si rusinea mai mare este ca or acceptat jucatorii nostrii banii vostrii :( :rosu:

Darkslowstar
20th May 2004, 12:06
mda.. voi fara sa contactati jucatorii echipe adverse ... nu stiti sa jucati ? rusine :rosu:
nu se poate asa ceva ... si rusinea mai mare este ca or acceptat jucatorii nostrii banii vostrii :( :rosu:

Nu ne ocupam noi cu murdarii de astea. Vezi ca ai gresit adresa. Incearca la una din bucurestene.
:rosu: :rosu: :rosu:

LMARIUSD
23rd May 2004, 11:33
Forza Ceahlaul!!!
Sper ca veniti la Piatra doar sa admirati orasul pentru ca altceva nu veti reusi sa faceti.
Forza Ceahlaul.
Forza Juve

jay
23rd May 2004, 19:58
Ce sa admiram, blocurile din centru? :) Am castigat la scor! Uita-te ce scrie pe pachetul de Marlboro. :D

Darkslowstar
24th May 2004, 17:18
Am scapat de retrogradare in modul cel mai misto cu putinta (aproape), castigand la Piatra Neamt. Ole!
Bravo baieti.

ADelPiero
25th May 2004, 08:46
acuma nu mai conteaza cum v`ati salvat :mda:...
e important ca la anul sunteti in A... :ok:

Cluj4Poli
27th May 2004, 00:23
Ce face Brasovul, anul asta a fost pana la urma ok dar la anul sper sa vad Brasovul intre primele trei, mai ales daca ramane Lucescu JR,in plus contez pe Surdu...

Darkslowstar
27th May 2004, 18:28
Daca ramanem fara Buga si Constantin nu avem sanse de primele 3. Cu ei si eventual cu Maier si daca raman si Dossey si Luce al mic avem o sansa destul de buna.
Dar dupa cum vezi sunt destui daca.

ADelPiero
27th May 2004, 20:11
pe Buga cred ca l`ati pierdut...
Maier nu cred (99%) ca va veni la Brasov...
deci ... :(

Denis
3rd September 2004, 03:07
statzi asha ca nu scapatzi de otzelul. Avetzi un sezon ca nashpa asha ca avetzi grija!

Apropo, cand se joaca meciul intre otelul shi fc brashov?

Canadianu
8th September 2004, 13:48
Salutari tuturor sustinatorilor lui F.C. Brasov!
Imi pare bine ca-l regasesc pe vechiul meu prieten Claudiu!

jay
8th September 2004, 13:57
Oho, long time no see! Pe unde mai esti, frunzulita de artar? Tot navetist? Daca ajungi la anul pe acasa, vezi ca tre' sa ne trezim devreme, cica la 10 deschid portile pentru derby-urile cu Precizia si Ghimbavul.:)
Eu ma mai dau si pe la forumul nostru, dar mai rar. Sper sa-ti placa aici!

Canadianu
8th September 2004, 14:02
acum ma plimb prin Cordilieri , imi place aerul de acolo .. aduce cu al nostru de acasa :D

de baietii nostrii :Horatiu, Latrau , Sorin , Purdi ce mai stii, pe unde is?
si acum regret ca nu am fost in deplasarea aia fenomenala de la Trieste!
trebuia sa ne vedem , dar din cauza atentatelor io nu am mai ajuns :mad: ,
mio dat Horatiu telefon si mia spus cum o fost!

ce vremuri! :yeah:

jay
8th September 2004, 14:16
Pai sa stii ca nu esti singurul care n-a mai ajuns la Trieste.:( Eu imi cumparasem o excursie de o saptamana la Riva (Lago di Garda), last minute, mult mai ieftina decat un zbor de linie plus hotelul. Acolo m-a prins 11 sept ala! Cand am auzit ca s-a amanat meciul, am crezut ca damblagesc. Am avut avionul de intoarcere de la Verona cu o zi inainte de meci! Asta da ghinion!:( Ca mai vedem noi Cupe Europene peste alti 30 de ani...

De cei vechi din galerie chiar ca nu mai stiu nimic. Poza lui Latrau o gasesti lawww.fcbrasov.tk , daca ti-e dor de el.:)

O tai. Vino si tu mai des pe-aici. Pa!

Canadianu
10th September 2004, 18:31
Cand crezi ca avem posibilitatea sa ne mai vedem?

jay
10th September 2004, 18:40
Daca toate merg cum vreau, ajung cu 2-3 zile inainte de Craciun in tara. Iti dau un PM cu numarul de telefon. As vrea sa ma duc intr-o tura scurta pe munte, pentru doua zile trebuie sa ajung la Sighisoara, dar tot raman cateva zile libere. Tinem legatura!

DIXX
13th September 2004, 16:43
Vezi ca vreau si eu pe munte si daca poti trimite-mi nr tau pt ca te pot suna cu doi centi pe min.Sper ca mai ai adresa mea de mail.
FORZA STEAGU!!!

jay
18th September 2004, 19:10
Dick, Darkslowstar a sugerat o iesire scurta in Crai. Nu stau formidabil la capitolul conditie fizica, dar n-am mai fost de multisor pe munte iarna. Desigur, am adresa ta de e-mail. Te voi anunta pana in decembrie.

Ce bine ca s-a intors Gabi Stan!!!

giovanni BV
21st September 2004, 14:09
FC Brasov este o echipa cu traditie !!! Trebuie sustinuta mai mult , pentru ca si istoria echipei ii da dreptul la acest lucru !!! Este timpul ca autoritatile din Brasov sa arate mai mult suport pentru sportul brasovean !!! Eu cred ca echipa FC Brasov va reveni la valoarea lor de odinioara , pentru ca are sustinatori de suflet !!!

DIXX
1st October 2004, 16:12
Clau vezi ca nu merge neogenul ala nou,poate faci si tu ceva.Vreau sa inchiriez o vila la Bran de revelion ,sa-mi zici daca te abonezi.
FORZA STEAGU!!!

Darkslowstar
5th October 2004, 17:25
Tura din Crai intre Craciun si Revelion e batuta in cuie. Va stept sa reveniti de peste mari si tari sa ne bucuram macar de muntii patriei daca nu puteam de Steagu' asta puturos.

DIXX
6th October 2004, 11:59
Am ajuns sa vorbim de excursii pe munte pt ca de fotbal mai bine ocolim subiectul.Nu e rea treaba cu tura din Crai doar sa prindem vreme buna.
FORZA STEAGU!!!

Darkslowstar
6th October 2004, 18:32
Si daca nu e asa de buna ne putem sta la Curmatura si face ture de o zi.
Si in cel mai rau caz, de vreme apocaliptica, stam in cabana la o tacla si o bere/vinoasa, gasim noi ce sa facem ;)

lucirvr
6th October 2004, 19:36
baietii veseli aveti grija ca la curmatura s-au facut rezervari fara mila inca de la inceputul anului. Hai steagu

Darkslowstar
12th October 2004, 12:42
Nici nu intentionam sa stam pe acolo. Doar in caz de viscol/cataclism ne putem retrage acolo si sa gasim un colt pe undeva. Eu sper sa dormim in Ascutit/La om sau la cort, ca tot imi iau unul izoterm, sper.

Am fost in Crai saptamana trecuta si am ramas blocat in refugiul de pe Ascutit :))

Darkslowstar
5th November 2004, 15:45
Dick, ai de la mine o bere cand mai vii prin tara, pt. faza cu moldovenii. Am ras de se uita tot biroul la mine si nu stiau ce am patit. Tot inainte.

sebanu
7th November 2004, 22:01
ba baieti sa dus cu fotbalul de sub tampa ......... asta e azi moldoveni au demonstrat ca sunt mai descurcareti de cat ardeleni ........ au fost penibili.........

DIXX
13th November 2004, 17:56
Si tu esti mai penibil decat toti descurcaretule.

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:31
Forza Farul !!! As Vrea Sa Cadeti Si Voi In B Sa Vedem Mai Aveti Forta Sa Reveniti !!!

Darkslowstar
16th November 2004, 10:24
Am mai revenit noi si alta data, asa ca nu-ti fa tu griji. Mai bine vezi de ai tai, care de cand nu mai iau prafuri nu prea mai joaca fotbal si in schimb se bat ca chiorii.

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 14:17
FORZA FARUL !!! Unde vezi tu ca nu mai joaca fotbal ? uita-te prin clasament putin !! si unde vezi tu ca se bat ?

Darkslowstar
18th November 2004, 11:28
De Radu Oprea ai auzit cumva? Oricum dupa controlul antidoping unic in istorie, au fost controlati 2 jucatori si au fost gasiti dopati 3, parca nu mai jucati acel fotbal furibundo-chimic de la inceput. S-au terminat pastilele?

DIXX
28th November 2004, 13:28
Oricum pe faristi i-am cam spart pe unde i-am prins plus episodul Onesti de acum citiva ani,poate asa se poate explica boala pe care o au pe noi...in loc sa fie mindri ca au nasi de la munte.Yo personal chiar simpatizez fotbalul de la malul marii si sper sa nu va schimbati niciodata in privinta noastra.

Darkslowstar
30th November 2004, 11:08
De episodul Onesti imi aduc aminte cu deosebita placere. Nu neaparat ca i-am bagat in B, chiar n-am nimic cu ei, ci pt. ca ne-am salvat de la retrogradare si au urmat 3 ani buni (un loc 3 si un 4). E loc si de noi si de marinari pe prima scena.

DIXX
1st December 2004, 11:47
Dark luna asta ne vedem oricum la o bere si cu plecatul pe munte mai vedem.Cum ajung pe 26 il sun pe Clau si nu stiu cum sa dam de tine.Am si tel lui Tudoor poate vine si el.

DIXX
1st December 2004, 11:49
Dark luna asta ne vedem oricum la o bere si cu plecatul pe munte mai vedem.Cum ajung pe 26 il sun pe Clau si nu stiu cum sa dam de tine.Am si tel lui Tudoor poate vine si el. :ok:

Darkslowstar
2nd December 2004, 13:23
Pai tot la telefon, o sa va trimit telefoanele mele pe mail si cum ajungeti acasa imi dati un bazz si ne vedem intai la o bere si dupa pe munte. Las ca aranjam noi, numai sa veniti voi la baza :D

ionut-andrei
6th December 2004, 16:21
Razboiul celor doua personaje v-a duce la retrogradarea echipei in divizia B.Dupa meciul cu Poli Iasi jucatori erau cu Teodorescu in Poiana Brasov la discoteca unde chefuiau.Cat sunt cei doi in razboi tot fotbalul brasovean v-a avea de suferit.Cand tot razboiul se v-a termina fotbalul brasovean v-a avea de castigat.Un suporter al Brasovului.

Darkslowstar
6th December 2004, 16:35
Teodorescu asta e un personaj mai mult decat dubios.
Ai idee Ionutz de ce nu a transpirat nimic in presa sau de ce conducerea nu a luat nic o masura impotriva fotbalistilor? In afara ca nu le-a mai dat bani. Incepe sa fie din ce mai interesant.
Fotbalistii stegari :rosu: :jerk:

BUG_A
6th December 2004, 16:53
De parca in RO presa nu e si ea aservita, stai tu linistit ca Romel are pretini peste tot, De ce crezi ca ma trageau de limba sa-mi afle identitatea, trebuie luate masuri drastice, iar cea mai dura ar fi boicotarea in masa a meciurilor de pe teren propriu, d-apoi sa-i vedem cum le tiuie mahmureala in cap cind or juca in fata unui stadion gol

Darkslowstar
6th December 2004, 17:09
Nu cred ca prietenul nostru de la Prosport (daca intradevar lucreaza acolo) e omul lui Pascu. Si chiar daca ar fi ce poate sa-ti faca? Sa-ti ia boii de la caruta? Cred ca supraapreciezi influenta unui vierme ca Pascu. E posibil sa aiba cartitele lui prin Brasov (desi Transilvania Expres a luat intotdeauna atitudine impotriva lui, poate la celealalte), in presa centrala ma cam indoiesc.

Boicotarea de care vorbesti e pusa deja in practica, tu vezi ce putini oameni au fost la ltimele meciuri. Nu cred ca da rezultate, au pielea prea groasa stimabili.
Daca pleaca si Buga suntem in pom. Poate au atata minte incat sa-l tina pana la vara.

AlexPro
6th December 2004, 17:27
Multumesc pentru votul de incredere insa, deja povestea e cam cusuta cu ata alba, cam multi membrii noi... mai bine nu interveneam, oricum miine voi baga ceva pe tema asta si astept BRRC de la admin ca-i fac reclama la Forum

PS si oricind aveti ceva concret nu ezitati sa ma contactati :ok: Oricum Forumul este supravegheat mereu

Darkslowstar
6th December 2004, 17:48
Vad ca si tu crezi ca e ceva necurat aici. Eu nu vad scopul chiar daca subforumul FC Brasov are prob cea mai agitata zi din existenta sa. Inainte nu prea existau subiecte fierbinti, asa ca linistea era pe undeva fireasca.
Eu daca aud ceva o sa-ti scriu sau o sa postez pe forum si sper ca si ceilalti (BUG A si cine mai vrea) sa faca la fel. Parerea mea este ca un scandal pe aceasta tema poate sa limpezeasca apele la Brasov, si avem o sansa sa scapam de blatistii de pe teren si din conducere.

Ai facut bine ca ai ne-ai spus si probabil din cauza asta o sa se vanda cateva exemplare din Prosport in plus :). Te asteptam si alta data cu stiri calde :D

DIXX
8th December 2004, 16:46
Dark chiar nu te-ai prins de jmekekeria facuta de jegul asta de-si zice marele ziarist alexkktpro?L-a bagat inainte pe viermele de bug a sa-i de ao stire sa poata da in Pascu si sadestabilizeze si atmosfera la echipa.A mintit o tara -ntreaga ca fanii FC Bv l-au desfiintat pe Pascu cind ai vazut si tu ca nimeni n-a zis nimic in afara de viermele lui.Clau trebuie sa vorbim neaparat cu prietenul nostru de la bzb sa apara in toate ziarele brasovene si probabil si la gsp ce stiri se dau in prokktsport despre echipa noastra.Nu e prima data cint se -ntimpla asa ceva dar de data asta avem toul negru pe alb si voi merge cit se poate de departe.

Darkslowstar
8th December 2004, 18:53
Dick, cred ca toti fanii brasoveni sunt impotriva lui Pascu. Poate asa se desteapta Nicolaie si il da afara de la echipa ca un vierme ce este. Nu stiu ce atmosfera poate sa faca la echipa mai mult decat este acuma. Sincer nu ma intereseaza prea tare daca BUG A si Alexpro ar fi aceasi. Nu cred ca pascu va pleca de la noi de bunavoie. Nu pleaca el de unde ii este bine. nIl doare pe el undeva ca ne ducem noi la fund.

DIXX
9th December 2004, 15:59
Da si eu vreau sa plece pascu nici o problema dar au mai aparut niste articole in prosp mai demult in care dadeau in noi fara motiv si scrise in aceeasi maniera de aceeasi soareci.Ma gindeam cind am citit articolul ce usor poti mintii o tara intreaga.Nu stiu oare acolo nu e un redactor sef care sa aiba toti soarecii astia sub control?Chiar orice stire neverificata poate intra asa usor la tiparit?
FORZA STEAGU!!!

Darkslowstar
9th December 2004, 16:49
Pai prob i-a aratat un print cu forumul, la redactorul sef. Oricum cred ca esti de acord cam cu tot ce se scrie acolo. Si povestea cu Teodorescu e cel putin plauzibila.


In alta ordine de idei, cand vii acasa? Ma gandeam sa merem cu toti brasovenii de pe OLS la o bere (asta in afara de munte). Claudiu vad ca a disparut. De el stii ceva?

DIXX
10th December 2004, 16:06
Am nr lui si il sun pe 26 cind vin.Zici tu unde si cind si sint prezent.Si yo abia apuc sa ne vedem sa mai vorbim de ale noastre.

Darkslowstar
10th December 2004, 16:40
Claudiu a cam disparut din peisaj si nu mai dau de el, nici pe YM. Mai sunt numai vreo 2 saptamani pana la sarbatori.
Tu cum ai prefera, sa ne vedem numai noi (si cu Tudoor daca vrea sa vina) sau facem (si) un OLS meeting la care sa-i chemam si pe renegati :D?

DIXX
11th December 2004, 11:14
E normal ca mi-ar place sa vina toti si cred ca asa o sa fie pina la urma.In privinta lui Clau nu-ti face probleme ,apare el dupa ce-si rezolva treburile.

Darkslowstar
13th December 2004, 10:25
Aha, e oki atunci. Incepusem sa fiu ingrijorat de tacerea lui prelungita.
Pai atunci ar trebui sa incepem sa fixam o data ca sa putem sa anuntam si pe alti doritori. Tu vii pe 26 parca? De Claudiu stii cumva cand apare. Ca noi ceilalti suntem mult mai aproape :)

DIXX
15th December 2004, 12:04
Deci Claudiu vine pe 23,eu vin pe 26 si s-ar putea sa vina si Pizzi unul din galerie din Italia.Deci de luni sint liber si ne putem initlni oricind.Daca vrei fixeaza tu o data si un loc pt ca eu trebuie sa-mi iau o carte noua in tara si nu stiu ce nr o sa am pe mobil.

Darkslowstar
17th December 2004, 17:27
Intre timp situatia mea este putin mai ambigua, in sensul ca s-ar putea sa lucrez cateva zile intre Craciun si Revelion. De aceea nu am lansat nici un anunt oficial la sectiunea Forum Meeting. O sa incerc sa clarific saptamana viitoare.

DIXX
18th December 2004, 15:26
Nu e chiar placut salucrezi de Craciun si Revelion dar trebuie sa luam viata asa cum e.Am auzit ca a deschis Buga un bar si ar fi tare sa ne vedem p-acolo,precis vor mai fi si altii de la echipa.