PDA

View Full Version : Etapa 14: Gloria Buzau - Universitatea Craiova 0-2



delaparis
2nd November 2008, 22:40
VINERI, 07 NOIEMBRIE 2008
ora 17.00
GSPTV

Discutii inainte si dupa meci

luciano_1644
2nd November 2008, 22:59
Batem...trebuie sa batem! Sper sa facem uitat meciul si mai ales scorul cu Otopeni...0-4...Sunt optimist,nu costa nimic...

ultra
2nd November 2008, 23:25
da 2 solist

nayram
2nd November 2008, 23:26
Meci usor pentru craiova, 0-5

Leo
3rd November 2008, 11:00
2 solist . Sper sa nu ma dezamagiti :D

Ferko
3rd November 2008, 11:56
E bun orice, numai sa castige Craiova.

Nightwish
3rd November 2008, 13:46
Probabil va castiga Craiova...

stiintacv
3rd November 2008, 14:53
1 solist...m-a demoralizat rau meciul cu otopeniul

YoNuTzz
4th November 2008, 01:19
2 solist si buzaul face 0 0 7 pe teren propriu :D

Forza-Dinamo
6th November 2008, 12:42
Prima victorie.

*Coco*
6th November 2008, 13:57
Prima victorie.
Bah milogilor datorita noua mai evoluati un an in A.Sa ne multumiti cu 3 pct maine;)

Cipus
6th November 2008, 16:33
99% victorie clara Craiova, echipa care joaca bine pe contraatac, mai ales ca din cate stiu nu exista probleme de lot. Buzaul trebuie sa se descopere in aparare ca doar joaca acasa si are nevoie de puncte. Chiar si baremul in clipa de fata pare la ani lumina departare.

Lordliv
6th November 2008, 18:52
Cipus ma bucur ca te " vad " din nou!:ok:

meci usor, care se poate transforma intr-un meci dificil datorita prezentei lui corpodean,si a odraslei nasului intr-un post de conducere la gloria!
suspecta este si interventia nasului in presa, cu aprecieri legate de acest meci!
woobay si prepe ( cate 3 galbene ) in pericol de a nu prinde meciul cu rapid...

Forza-Dinamo
6th November 2008, 22:04
Bah milogilor datorita noua mai evoluati un an in A.Sa ne multumiti cu 3 pct maine;)

Nu inteleg ce-i cu atitudinea asta agresiva la tine. Stai linistit tu ca nu-s niciun milog.

Si de multumit v-am multumit in amicalul de la inceputul sezonului cand v-a aplaudat tot stadionul, primire pe care mai rar o au oaspetii la Buzau (nici macar Steaua daca la asta de gandesti), cat despre puncte fotbalul pe teren se joaca. Din cate vad tu te milogesti sa va dam 3 puncte.

Noapte buna!

Cipri
6th November 2008, 22:52
Ii invingem clar :ok:

Linoge
7th November 2008, 10:37
Meci destul de greu de pronosticat. 2 totusi... cu niste rezerve.

spinU
7th November 2008, 16:38
Tehnicianul Științei îi va trimite în teren pe: Bornescu – Dănănae, Găman, Mitchell, Rose – Prepeliță, Stoica, Dilevski – Wobay, Costea, Stoianof.

nr.zece
7th November 2008, 17:50
GOL Craiova. Wobay deschide scorul cu un sut puternic din marginea careului in urma unui corner, balonul fiind deviat de Vlaicu in drumul sau spre poarta in minutul 2

stiintacv
7th November 2008, 19:07
Un joc slab facut de ai nostrii,avuseram bulan trb sa recunoastem.

spinU
7th November 2008, 19:30
Importante sunt cele 3 puncte si faptul ca , cel putin pana maine seara , suntem pe 3 .

nr.zece
7th November 2008, 19:38
cu cele 2 puncte de sambata trecuta acum nu ne mai interesau prea tare rezultatele din celelalte meciuri
sper intr-un egal in giulesti, victoria otelului si a cainilor

Ulysses
7th November 2008, 20:14
speri mata dar speri degeaba:D vine acusica Steaua si va baga mintile in cap :ok:

nr.zece
7th November 2008, 20:43
mata never know
vorba englezului :)

Cipri
7th November 2008, 21:40
Acum o sa vina meciurile cu Rapid si Steaua !
Sper in 2 victorii :ok:

Blu3 Lion
7th November 2008, 21:43
La cum am jucat in ultimele doua meciuri nu prea vad bine urmatoarele doua meciuri!:(

Cipri
7th November 2008, 21:45
La cum am jucat in ultimele doua meciuri nu prea vad bine urmatoarele doua meciuri!:(
Va fi altceva cu Rapid si Steaua ,te asigur :ok:
HAI CRAIOVA :yeah:

Lordliv
7th November 2008, 21:46
Am jucat economicos si am luat 3 puncte previzibile.
In continuare Dananaie si Stoianof sunt " maini moarte " iar Costea ( bolnav totusi, astazi ) si Gangiovenu sunt cam iesiti din forma...
Bornescu,in fine A IESIT si el la centrari ( numai sa-l tina! ) iar Dina a aratat ca este in continuare util echipei.
Mititelu a declarat ,in premiera, ca Stiinta va lua un varf " de gura portii " preferabil roman si preferabil care joaca afara.
Cin' sa fie ? Cin' sa fie?!
Dar dupa parerea mea umila ne trebuie si un fundas,fiind multe gauri in aparare!

nr.zece
7th November 2008, 23:18
lordule nu te mai lua de dananae ca e cel mai constant jucator al nostru
el greseste cand mijlocul nu isi face treaba si de multe ori se duce in centru sa ii ajute pe boii de acolo
tu nu vezi ca toate golurile le luam in centru?
la noi problema e mitchell si rose care
mitchell nu are valoare si rose ca nu e la locul lui
si nici gaman nu are vreo mare experienta

Forza-Dinamo
7th November 2008, 23:39
Mda.. Craiova 2 ocazii 2 goluri in rest nu prea a iesit din propria jumatate. Noi o bara, o ratare singur cu protarul si un gol anulat aiurea din off-side.

Asta e, nu poti sa te pui si cu ghinionu' si cu arbitrul.
Victorie nemeritata.

Lordliv
8th November 2008, 00:23
lordule nu te mai lua de dananae ca e cel mai constant jucator al nostru
el greseste cand mijlocul nu isi face treaba si de multe ori se duce in centru sa ii ajute pe boii de acolo
tu nu vezi ca toate golurile le luam in centru?
la noi problema e mitchell si rose care
mitchell nu are valoare si rose ca nu e la locul lui
si nici gaman nu are vreo mare experienta


muhaahaa!
Buna poanta cu Dananae! ( in meciul asta a cazut de doua ori in cur ca bobocu'!)
sry,dar eu nu-l suport!
Cat despre cei doi canguri din aparare, sunt de doi ani de acord cu afirmatia ta,dar ce ne facem cu baiatu' care da banii...
Gaman va creste, dar are nevoie de un ...Soava pe langa el!

World Expert
8th November 2008, 00:54
Asa cum am pronosticat cu ceva timp inainte,Craiova devine din ce in ce mai periculoasa.Nimeni nu baga acesta echipa foarte buna in seama,si iata ca este pe locul 3.Eu personal am vazut-o candidata la titlu.


Anul acesta,totul este ok acolo,jocul,antrenorul,mentalitatea,atitudinea.


Echipa aceasta sigur va pune tuturor echipelor mari probleme.Cand Poli,CFR,Rapid ,Dinamo,Unirea si Steaua se lupta pentru titlu sau Cupele Europene...tineti minte urmatoarele cuvinte- Craiova trece peste ele.

Minim top 5 in acest tur,Oltenia straluceste cum n-a mai facut-o de multi multi ani..si spun acest lucru vazand cat de constanti sunt.Meciul cu noi va fi o mare lupta.Succes ambelor echipe,si tineti-o tot asa.Aveti in sfarsit echipa buna de fotbal
Personal mi-as dori un duel Steaua-Craiova pt titlu...dar sa vedem ce iese ;)

YoNuTzz
8th November 2008, 01:17
2 solist si buzaul face 0 0 7 pe teren propriu :D

se pare ca am nimerit :D
si steaua a facut doar egal...

Ulysses
8th November 2008, 07:18
mata never know
vorba englezului :)

dar mata know, vorba tot a englezului dar pe care o aplica turcii:D

oltenii sunt din intamplare acolo, in cateva etape isi revin dincolo de mijlocul clasamentului...

Navarro
8th November 2008, 23:55
si tot din intamplare oltenii o sa va infiga prazu'n dos ca sa nu va fie frig....
2 au mai ramas....

Aurel.D
9th November 2008, 01:06
Frumoasa si eficienta aceasta echipa a Universitatii Craiova. :) M-as bucura sincer ca aceasta echipa sa mai aibe o generatie care sa se apropie macar, ca valoare de echipa din anii '80. Cred ca dupa traditia acestui club, ar merita asta!

Sezione
9th November 2008, 19:09
[QUOTE=Ulysses;2333242]speri mata dar speri degeaba:D vine acusica Steaua si va baga mintile in cap :ok:[/QUOT


Mda..sintem terminati de frica...vine " Galacticii " ciuca batailor din UCL...:happy

Lordliv
10th November 2008, 00:09
prima "performanta " notabila in perioada mititelu: locul 3 in etapa a 14-a:)

ultima performanta, in era netoiu : locul 1 in etapele 9 si 10 si locul al 2 lea in etapele 11,12 si 13,editia 2000-2001. ( si nu locul 3 in etapa a 14 a, in 1995 ,cum tendentios au prezentat pseudo ziaristii din presa bucuresteana...)