PDA

View Full Version : Etapa 14: Poli Timisoara - Dinamo 0-3



Pages : [1] 2

delaparis
2nd November 2008, 22:16
SAMBATA, 08 NOIEMBRIE 2008
ora 20.30
GSPTV

Discutii inainte si dupa meci

moty
2nd November 2008, 22:20
1 solist, gata cu bulanu'!

stiintacv
2nd November 2008, 22:24
1 solist.Mult noroc Timisoarei in acest meci:ok:

vlad1607
2nd November 2008, 22:31
meci se X 2 :D

Cristian
2nd November 2008, 22:41
Succes Timisoara, o echipa ce o stimez :D :ok:

Nightwish
2nd November 2008, 22:44
1 solist :ok:

luciano_1644
2nd November 2008, 23:01
Bate Dinamo...Mai rar mobilizare cum este aceea a cainilor cand sunt fluierati de timisoreni...Dinamovistii nu au facut niciun meci de Doamne-ajuta in 13 etape...Vor face la Timisoara...1-3 rezultat final...

vlad1607
2nd November 2008, 23:11
asa sa fie :D

nayram
2nd November 2008, 23:12
Succes dinamo, bafta timisoara , X

ultra
2nd November 2008, 23:23
Timisoara bate 2:0.

Lloyd Banks
3rd November 2008, 07:29
Victorie Dinamo cu 2-1.

World Expert
3rd November 2008, 07:51
O partida in care sincer nu stiu care este favorita.Cert este ca,in cazul in care Dinamo nu va iesi invingatoare aici,ar putea pierde prima pozitie.Un meci de 1x2,din punctul meu de vedere.

me
3rd November 2008, 10:28
suntem greu de batut acasa, pana acum victorii pe linie..meci de 1X dupa mine, poate X-ul ceva mai probabil..

Bogdy LFC
3rd November 2008, 10:41
In mod normal as spune 1 solist,vazand ce joaca echipele momentul de fata.Dar avand in vedere bulanul dintotdeauna al lui Dinamo in meciurile cu Poli Timisoara,as merge pe un X/2.:(

Leo
3rd November 2008, 11:06
Bate DINAMO :D

Ferko
3rd November 2008, 11:50
Meci greu, foarte greu pentru ambele echipe. Cred ca se termina egal.

Elphax
3rd November 2008, 12:00
trebuie sa castigam ca sa ne apropiem de locul 1

cip_81
3rd November 2008, 12:02
Derby bucurestean jucat la Timisoara, cartierul rau famat al Aradului. In fine, jucam si acolo, nu-i nicio problema.

Curi...aaaa, pardon, fruncistii astia au multe puncte comune cu oltenii. La fel de complexati, la fel de frustrati, pentru ei meciurile cu Dinamo reprezinta evenimentul anului in catunul lor (atunci cand, pentru 2 ore, ramane pustiu, nici tipenie de om nu mai vezi pe ulite). Din pacate pentru ei, invariabil, deznodamantul este acelasi, echivalent cu dezamagirea dar si cu speranta (fapt ilustrat de fiecare data prin: "asta e, poate la anul". Poate nepotii lor sa traiasca clipe mai frumoase si victorii in fata lui Dinamo).

Bega
3rd November 2008, 13:23
Linistete-te, nu mai face atitea spume la gura.

Elphax
3rd November 2008, 13:46
vai cata prostie :headbang:

macar e amuzant in idiotenia lui ... :D

OnixTM
3rd November 2008, 14:51
calm Cip 81, calm....baiete, daca ai sa continui asa ai sa faci riduri.....
1 solist
victorie violeta, mult asteptata!

Leo
3rd November 2008, 14:54
ceao Onix . Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc . dar nu veti castiga :D

OnixTM
3rd November 2008, 14:57
ciao Leo. Speranta moare ultima....iar rabdarea niciodata :))

Leo
3rd November 2008, 14:59
Imi doresc un meci frumos , cat mai curat posibil si sa castige cea mai buna echipa , adica DINAMO . :)

Uimirea
3rd November 2008, 16:00
Doua echipe cu bulan,deci meci de 1x2.

cip_81
3rd November 2008, 16:30
vai cata prostie :headbang:

macar e amuzant in idiotenia lui ... :D

Tu esti moderator pe forumul asta? Eu nu cred, eu zic ca esti un cretin. Hai, da-mi si "amenda", dar inainte ar trebui sa-ti dai 2 palme, idiotule.

Elphax
3rd November 2008, 16:47
crezi ca ii pasa cuiva ce crezi tu? esti doar de decor aici ...

cinebelu
3rd November 2008, 17:17
trebuie sa trecem in sfarsit pe primul loc si in clasamentul ala virtual, cu punctele furate timisorenilor adaugate la socoteala
bate Dinamo cu 2-1, ca si la Vaslui
golul victoriei, ca si atunci, pe final, sa moara timisorenii de ciuda :D

laurdog
3rd November 2008, 17:35
X spre 2. Si din nou suparare si speranta pt anul urmator.

purpleheart
3rd November 2008, 18:16
1


/OLE/

Daca si Marian Cisovsky a declarat ca s-a pus la curent cu rivalitatea si va juca ca atare...nu mai au NICI o sansa dinamovistii ! ;)

six
3rd November 2008, 18:21
anu asta va batem 100% ;)

Dogville
3rd November 2008, 18:23
De 9 ani jucam cu X2-ul in buzunar la Timisoara :D



anu asta va batem 100%

Si marmota? :D

six
3rd November 2008, 18:27
ok.....mai vorbim dupa meci,pisicutelor....:D

vlad1607
3rd November 2008, 19:06
vai cata prostie :headbang:

macar e amuzant in idiotenia lui ... :D

si ce ziceai ca esti moderator? :happy:rosu::rosu:

nu pierdem ..de asta sunt sigur :D

iuli
3rd November 2008, 20:14
Derby bucurestean jucat la Timisoara, cartierul rau famat al Aradului. In fine, jucam si acolo, nu-i nicio problema.

Curi...aaaa, pardon, fruncistii astia au multe puncte comune cu oltenii. La fel de complexati, la fel de frustrati, pentru ei meciurile cu Dinamo reprezinta evenimentul anului in catunul lor (atunci cand, pentru 2 ore, ramane pustiu, nici tipenie de om nu mai vezi pe ulite). Din pacate pentru ei, invariabil, deznodamantul este acelasi, echivalent cu dezamagirea dar si cu speranta (fapt ilustrat de fiecare data prin: "asta e, poate la anul". Poate nepotii lor sa traiasca clipe mai frumoase si victorii in fata lui Dinamo).

Fabulos :happy:happy:happy

Mr Cosmin
3rd November 2008, 23:46
La cum jucam scoatem maxim un punct :( .

YoNuTzz
4th November 2008, 01:08
dinamo e praf cand joaca cu echipele mari din liga 1...a aratat asta in meciurile cu cfr si steaua, o va arata si acum
1 solist si timisoara se detaseaza la 4 puncte :D

iulian_1976
4th November 2008, 01:19
O sa fie sange :rolleyes:...mai conteaza scorul?
...amandoua au un joc antipatic pentru mine.
Artagoase echipe practica pe alocuri antifotbal.

Vai de arbitrul meciului,asta e genul de meci cu faze la limita prin careu.

_Razvi_
4th November 2008, 13:59
Derby bucurestean jucat la Timisoara, cartierul rau famat al Aradului. In fine, jucam si acolo, nu-i nicio problema.

Curi...aaaa, pardon, fruncistii astia au multe puncte comune cu oltenii. La fel de complexati, la fel de frustrati, pentru ei meciurile cu Dinamo reprezinta evenimentul anului in catunul lor (atunci cand, pentru 2 ore, ramane pustiu, nici tipenie de om nu mai vezi pe ulite). Din pacate pentru ei, invariabil, deznodamantul este acelasi, echivalent cu dezamagirea dar si cu speranta (fapt ilustrat de fiecare data prin: "asta e, poate la anul". Poate nepotii lor sa traiasca clipe mai frumoase si victorii in fata lui Dinamo).

Deoarece noua si oltenilor ne place sa sarim si sa strigam tare .. sa moara cainii din stefan cel mare ...

laurdog
4th November 2008, 15:22
anu asta va batem 100% ;)

Se prea poate, dar pana sa vedem ce va fi, cum va fi si...DACA va fi, putem sa discutam despre ce a fost.;)
Au fost vreo 10 ani, parca, fara victorie la Timisoara, si peste 40 fara victoria Timisoarei in Stefan Cel Mare!!!:shocked:
Ce va fi.......va fi.:ok:

Aurel.D
4th November 2008, 15:25
Dupa cum joaca cele doua echipe s-ar crede ca Poli are sanse mai mari sa castige meciul...insa Dinamo poate scoate puncte in extemis (cum a facut-o tot turul).
merg pe x2. :ok:

eventHorizon
4th November 2008, 17:23
Li s-a infundat aici. Se distreaza karamyan cu blay sau homei :D Apoi, bucur cred ca de abia asteapta sa-i impleticeasca picioarele clampaului de tamas :happy
dinamo e prea varza sa mai scape si de data asta fara o infrangere.

1 indubitabil :ok:

six
4th November 2008, 19:28
Se prea poate, dar pana sa vedem ce va fi, cum va fi si...DACA va fi, putem sa discutam despre ce a fost.;)
Au fost vreo 10 ani, parca, fara victorie la Timisoara, si peste 40 fara victoria Timisoarei in Stefan Cel Mare!!!:shocked:
Ce va fi.......va fi.:ok: corect,ori ce are un inceput....;) vii la Temeswar??? :)

iuli
4th November 2008, 21:42
Sa mai precizam ca Poli Timisoara este in liga a 4-a. Asta e FC Timisoara aka AEK Bucuresti.

vlad1607
4th November 2008, 22:40
Li s-a infundat aici. Se distreaza karamyan cu blay sau homei :D Apoi, bucur cred ca de abia asteapta sa-i impleticeasca picioarele clampaului de tamas :happy
dinamo e prea varza sa mai scape si de data asta fara o infrangere.

1 indubitabil :ok:

Tamas joaca accidentat de peste o luna....are glezna praf...da tu ce sa stii...

andrei1921tm
4th November 2008, 23:44
Sa mai precizam ca Poli Timisoara este in liga a 4-a. Asta e FC Timisoara aka AEK Bucuresti.

Voi nu va plictisiti?Nu mai are nici un farmec...dar vreti sa demonstrati ca sunteti prosti cu patima.

iuli
4th November 2008, 23:51
Vroiam sa atrag atentia moderatorilor sa modifice in poll.
Ce, nu-i asa cum am zis eu? Toata Romania stie asta, sunteti AEK Bucuresti, oricat ati vrea sa schimbati asta.

andrei1921tm
5th November 2008, 00:02
Vroiam sa atrag atentia moderatorilor sa modifice in poll.
Ce, nu-i asa cum am zis eu? Toata Romania stie asta, sunteti AEK Bucuresti, oricat ati vrea sa schimbati asta.

Go Go Go!!!
Bravo baiatu`!

laurdog
5th November 2008, 08:41
Cred ca fiecare are dreptul la o opinie, nu? Sau noi ceilalti, "prostii", "necivilizatii", trebuie sa luam drept sfant orice ni se spune. Ne convine sau nu, realitatea e una singura, si o stim cu totii.

OT Trebuie sa respectam traditia. Ce inseamna un popor care nu tine la traditii?:drak:

diorin
5th November 2008, 08:50
"Numele de FC Timisoara , putini stiu ca aceasta denumire poarta o incarcatura istorica greu de egalat de catre multe alte cluburi.

FC Timisoara este prima echipa de fotbal de pe teritoriul actual al Romaniei. La data infiintari sale in anul 1902 Banatul era sub ocupatie ungara, ceea ce ii rapeste dreptul acestei echipe de a fii considerata pioniera fotbalului romanesc

E drept acest fapt nu-i va face niciodata pe suporterii alb-violeti sa renunte la dorinta lor de a-si primi numele si culorile inapoi. Si nici nu trebuie!

Vroiam doar sa arat ca Poli Timisoara nu isi traieste exilul in derizoriul unei denumiri luate in graba."
PS;...hehe..cica "unirea tricolor",astia (dinamo) murdaresc insemnele nationale...

laurdog
5th November 2008, 10:27
Asa si? Imperiul Roman a condus lumea si a schimbat-o, de ce ii injurati pe italieni?:o:

OT Nu pierdem la Timisoara, n-avem cum.:ok:

BAK
5th November 2008, 10:28
Ce, nu-i asa cum am zis eu? Toata Romania stie asta, sunteti AEK Bucuresti, oricat ati vrea sa schimbati asta.

eu nu stiam ca sunt AEK bucuresti. in schimb, stiu ca voi sunteti echipa militiei, echipa infiintata la ordinul comunistilor

Marius
5th November 2008, 10:34
:happy
A inceput derbi-ul orgoliilor :happy... care-i Poli Bragadiru, care-i echipa militiei :groggy:


La data infiintari sale in anul 1902 Banatul era sub ocupatie ungara, ceea ce ii rapeste dreptul acestei echipe de a fii considerata pioniera fotbalului romanesc

Pai si unii de la 1907 erau chiar... d-aia, si tot se mandresc ca-s primii... asa ca nu-mi dau seama de ce nu ar fi Timisoara sau Arad sau Cugir sau Mizil orasul in care s-a dat prima oara cu piciorul intr-o besica... de parca ar conta...

Elphax
5th November 2008, 10:45
pai la Timisoara s-a dat prima oara in besica, dar nu asta e important :)

important e ca sambata joaca echipele din fruntea clasamentului si sper sa fie arbitrajul corect - pt. ca atunci va fi un meci fara tensiuni si scandal

diorin
5th November 2008, 10:57
...hehehe...ce bucurosi sunt unii si ..altii..ca a murit I.L.Caragiale:happy
Vai de voi si de mintea voastra "hahalerelor" .:evil:
Ps:cica este citat in ziar un anume nick name ,adica porecla....te citezi singur,nu impresionezi cu nimic,poate prin becalism .:ok:

Van Halen
5th November 2008, 12:40
Sper ca Bulanul Dinamovistilor sa se opreasca Odata si Odata, dar dupa cum il stiu io pe Rednic care a mancat..............cand a fost mic, iar poate face dinamo vre-un rezultat mare.........................Normal ar fi fost sa fie Timisoara pe locul 1. Nu spun ca ma dau in vant dupa Timisoara, dar asta e adevarul - LOCUL 1 le-a fost luat pana acuma. Poate se renunta la penalizare! Sper ca Timisoara sa BATA pe caini, deci 1 solist

Lover
5th November 2008, 15:14
pai la Timisoara s-a dat prima oara in besica, dar nu asta e important :)

important e ca sambata joaca echipele din fruntea clasamentului si sper sa fie arbitrajul corect - pt. ca atunci va fi un meci fara tensiuni si scandal

borcica si turcu fac scandal si cand ii avantajeaza, deci e imposibil... niciodata n`o sa fie multumiti de arbitraj.

Razvan T.
5th November 2008, 15:25
cel mai bun sa castige

cip_81
5th November 2008, 17:01
Sper ca Bulanul Dinamovistilor sa se opreasca Odata si Odata, dar dupa cum il stiu io pe Rednic care a mancat..............cand a fost mic

Da' de unde stii asta? Ati mancat impreuna? A avut portia mai mare decat a ta si inca ii porti pica? Noroc a fost in '86, nu ce se intampla acum cu Dinamo, la niste banale meciuri de campionat.

Sper ca dupa meciul cu Bragadiru sa aveti iar motive pentru a invoca norocul lui Rednic. Sper sa behaiti pana veti crapa.

six
5th November 2008, 18:28
Nu pierdem la Timisoara, n-avem cum.:ok:sincer ma abtin cu greu pana dupa meci.....dupe :D aia te mancam.....1 solist :happy

Tim
5th November 2008, 18:35
Vreau sa jucam 11 contra 11 pe teren.Vreau ca dinamo sa nu aiba penalty!!!
In rest,....bucurosi le-om duce toate!!!:)

cinebelu
5th November 2008, 19:08
threadul asta de ce are 5 stele in dreptul lui? e meci de 5 stele?? :D
interesant ca in dreptul lui Rapid-steaua e un cos de gunoi :happy

red-bull
5th November 2008, 19:17
pai la Timisoara s-a dat prima oara in besica, dar nu asta e important :)

important e ca sambata joaca echipele din fruntea clasamentului si sper sa fie arbitrajul corect - pt. ca atunci va fi un meci fara tensiuni si scandal

poate in reclama de la timisoareana.Eu stiam ca oficial primele echipe din romania au fost olimpia bucuresti,colentina si united ploiesti
On Topic...Bate Timisoara ca are echipa

vlad1607
5th November 2008, 19:39
Vreau sa jucam 11 contra 11 pe teren.Vreau ca dinamo sa nu aiba penalty!!!
In rest,....bucurosi le-om duce toate!!!:)

:happy:happy sa nu aiba 11m , sa nu dea goluri din lovitura libera, sa nu joace cu marcaj si nici sa nu apara pe teren pana in min 65 :happy

Elphax
5th November 2008, 19:44
threadul asta de ce are 5 stele in dreptul lui? e meci de 5 stele?? :D
interesant ca in dreptul lui Rapid-steaua e un cos de gunoi :happy

de ce interesant? :D poate asa e normal

Cipri
5th November 2008, 19:59
HAI TIMISOARA :ok:

Elgorriaga
5th November 2008, 23:49
pai la Timisoara s-a dat prima oara in besica, dar nu asta e important :)

Nope, la Arad, în 1899 :)

Anyway, eu pronostichez un 1-1 obosit, în stilul cunsocut al lui Dinamo în ultimele etape.

manu10
6th November 2008, 08:05
1 50%
x 40%
2 10%

laurdog
6th November 2008, 08:34
sincer ma abtin cu greu pana dupa meci.....dupe :D aia te mancam.....1 solist :happy

Parca am mai auzit asta si anul trecut.:happy

Vreau sa jucam 11 contra 11 pe teren.Vreau ca dinamo sa nu aiba penalty!!!
In rest,....bucurosi le-om duce toate!!!:)

Mansour joaca? Sa stiu si eu daca se joaca SI fara offside!:shocked:

_Razvi_
6th November 2008, 10:07
Parca am mai auzit asta si anul trecut.:happy


Mansour joaca? Sa stiu si eu daca se joaca SI fara offside!:shocked:

Mansour parca e ala ce o zis ca nu vrea sa auda in viata lui de dinamO :yeah:
Nu joaca , la voi ar fi fost titular , la noi e a 8'a rezerva

cip_81
6th November 2008, 10:37
F bine ca nu a vrut sa vina sa joace, acum joaca prin pomi. Se catara pe liane si se pregateste sa-i faca lui nevasta-sa o echipa intreaga, dupa cum declara. Poate echipa asta, cand s-o face baietii aia mari, s-o bata si ea pe Dinamo.

Cipus
6th November 2008, 17:16
Eu o vad pe Poli favorita certa, Dinamo are noroc cu echipele mici insa n-a castigat niciun meci cu contracandidatele la titlu. Locul 1 pe care-l ocupa este doar provizoriu, la final va ajunge pe 4-5. In plus, fara Bratu e dezastru in atac. In aparare Pulhac pare de neinlocuit, Julio Cesar e accidentat, Tamas e si el intr-un picior, noroc cu Lobont. Nu e insa de ajuns, Timisoara va ajunge in curand lider chiar si fara cele 6 puncte. 2-0 pronosticul meu, Cisovski si Bucur.

cinebelu
6th November 2008, 17:54
in retur revin aproape toti accidentatii. Target ar trebui sa fie vro 40-42 de puncte pana in pauza de iarna.
4p din urmatoarele 2 meciuri si am terminat cu echipele grele, umeaza apoi 2 semigrele, Brasov si Arges, iar ultimele 2 etape ar trebui sa scoatem maxim de puncte cu Pandurii si Gaz Metan
Forzza Dinamo!

iuli
6th November 2008, 18:15
Ar fi fabulos sa obtinem 4p cu Urz si Tim, apoi inca 4 cu Bra si Arg si apoi 6 cu alea 2. Absolut fabulos :)

Elphax
6th November 2008, 18:17
cinebelu despre ce vorbesti acolo, despre sansele lui dinamo de a castiga toate meciurile din retur? o sa obositi ... :)



si pt Elgoriaga
- 25 iunie 1899 - s-a jucat prima oara fotbal la Timisoara - conform articolelor din presa timisoreana, in cadrul unei festivitati scolare la care a fost prezent inclusiv guvernatorul orasului
- 15 august 1899 - s-a jucat prima oara fotbal si la Arad - conform cu nu stiu ce placuta pusa pe un stadion devenit centru comercial

2stupiddogs
6th November 2008, 20:31
Cu ocazia acestui meci (sper sa-l mai apuc si pe cel de saptamana viitoare) am hotarat sa rup tacerea! :D
A venit vremea sa nu mai tinem cont de "traditie" si sa le-o tragem cu strigaturi! http://img82.imageshack.us/img82/3480/steagpolicg3.gif

laurdog
6th November 2008, 20:33
Cu ocazia acestui meci (sper sa-l mai apuc si pe cel de saptamana viitoare) am hotarat sa rup tacerea! :D
A venit vremea sa nu mai tinem cont de "traditie" si sa le-o tragem cu strigaturi! http://img82.imageshack.us/img82/3480/steagpolicg3.gif

Faci tu ce faci, si ma faci sa zambesc.:D

2stupiddogs
6th November 2008, 20:44
Nu stiu ce ma face sa cred ca asta nu-i rasul tau....:D

delaparis
6th November 2008, 21:26
A venit vremea sa nu mai tinem cont de "traditie" si sa le-o tragem cu strigaturi! http://img82.imageshack.us/img82/3480/steagpolicg3.gif

Si Dinamo v-o trage cu goluri :D

2stupiddogs
6th November 2008, 21:42
Cine-i tipul de mai sus? N-am auzit el! dela unde??? :thinkso:

delaparis
6th November 2008, 21:46
Esti surd ? :D de aia strigi ....

2 solist

Leo
6th November 2008, 21:53
Cam greu cu victoria asta . DINAMO este decimata de accidentari . Eu vreau cu orice pret victoria noastra , dar fie ce-o fi .

2stupiddogs
6th November 2008, 21:55
Esti surd ? :D de aia strigi ....

2 solist
Nohhh, daca asa se vede delaalgír sau delarabat....asta este, nu te pot contrazice!

vlad1607
6th November 2008, 22:05
"Fara Diabate, Cesar si Niculae cu A


Se pare ca in acest sezon accidentarile nu dau pace deloc echipei Dinamo. Dupa ce ca Mircea Rednic nu poate conta pe Zicu, Bratu sau Pulhac pentru acest tur, in ceea ce priveste meciul de la Timisoara, medicul echipei, Liviu Batineanu, a confirmat pentru DinamoMania ca pe lista celor indisponibili se mai adauga fundasii Zie Diabate si Julio Cesar impreuna cu atacantul Marius Niculae.

In aceste circumstante, Mircea Rednic a convocat la prima echipa cativa jucatori de la Dinamo 2 printre care se regasesc Grigore, Bucsa sau Marcu. Ramane de vazut ce solutii va alege antrenorul dinamovist pentru a suplini lipsa titularilor.



La antrenamentul din aceasta seara s-a accidentat si Ze Kalanga, el plecand mai devreme la vestiar cu medicul echipei."

delaparis
6th November 2008, 22:33
Nohhh, daca asa se vede delaalgír sau delarabat....asta este, nu te pot contrazice!


vorbim dupa meci mai delabanat ... sa vedem atunci daca mai "rupi tacerea" :D

apropos se pare ca Dinamo joaca cu tinerii de data asta ;)

cinebelu
7th November 2008, 00:08
Poli au fost in stare sa scoata remiza cu juniorii acum un an si jumatate, noi de ce n-am fi in stare??

World Expert
7th November 2008, 00:19
La felul cum joaca plus la Timisoara acasa,accidentari,jucatori iesiti din forma.

Destule argumente,sau sa mai enumar?

cinebelu
7th November 2008, 00:21
Ai putea sa mai enumeri, dar numai daca o faci cu accent bavarez :D

World Expert
7th November 2008, 00:26
Is originar din München :) numai pe forum-ul german ;) aici numai romaneste

delaparis
7th November 2008, 00:31
Deci pe romaneste ... Poli - Dinamo: 0-3 :D

World Expert
7th November 2008, 00:33
Na fein,

Poli Temeschwar- Fc Dinamo Bukarest 1-1 :D

hehehe :D

Rossi
7th November 2008, 03:24
infirmeria e plina ...
Bratu
M.Niculae
Julio Cesar
Pulhac
Zicu
ZieDiabate

doar printr'o mare minune putem castiga la Timisoara ... :mda:

World Expert
7th November 2008, 03:34
Capul sus Rossi,cu cat este mai mare lupta intre echipe,cu atat este mai bine pt toti,avem un campionat competitiv :ok:

THE HUN
7th November 2008, 03:41
meciul asta e mult mai usor decat ala cu bistrita,2-0 si evidentiatul partidei o sa fie lobont

jonsnow
7th November 2008, 06:34
Pentru prima data in ultimii 11 ani au sanse reale sa ne bata...pe de alta parte traditia spune ca nici cand am fost in galeata galetilor de pierdeam acasa cu vaslui. bistrita, petrolul, farul, astra ... chiar foresta :groggy:, banatenii nu au fost in stare sa castige cu noi...probabil e vreun blestem de-al lui Lucescu :D...sper sa tina si anul asta

World Expert
7th November 2008, 06:37
Ce blestem :thinkso: ca nu stiu :thinkso:

diorin
7th November 2008, 08:09
..speram ca arbitri sa ramana valizi,ei sunt baza,dinamo se antreneaza cu ei impreuna:evil:..rednic le face scandal ca nu stau mai aproape de fazele exact gandite "tactic".:D

Marius
7th November 2008, 08:16
Timisoara - FC Lobont 0-0 :D

laurdog
7th November 2008, 08:17
Nu stiu ce ma face sa cred ca asta nu-i rasul tau....:D

Uite de aia suntem noi prieteni, pt ca putem zambi inaintea unui meci important.........PT VOI!:P

Ferko
7th November 2008, 10:27
Cat timp s-a crezut ca FC Timisoara v-a fi preluata de Tender totul a fost in regula. Revine insa in forta Iancu, face valuri si vor veni si scandalurile. Daca FC Timisoara ramane pe mana lui Iancu s-a terminat cu performantele fotbalistice, reincepe epoca declaratiilor provocatoare de scandal. Chiar nimeni nu vede ca Iancu este un fel de Bacali ? El vrea sa fie mereu in prim plan, indiferent cu ce.
OT : Meci foarte greu pentru ambele echipe si cred ca rezultatul o sa fie influentat de declaratiile facute inainte de meci, jucatorii vor fi marcati psihic. Daca i-ar pune la "rece" pe Iancu si Turcu, pe Chivorchian si Borcea poate atunci s-ar mai potoli spiritele.

Marius
7th November 2008, 10:30
Pai ma, nu stiu de ce ati avut voi impresia ca Iancu e diferit fata de becali. Omul nu iese in pierdere. A vazut ca echipa merge bine, sare iar in fata, pune BkP pe tricouri si mai face un banut alb pentru zile negre.

Ferko
7th November 2008, 11:12
Timisoara - FC Lobont 0-0 :D
Cine-i echipa FC Lobont ? Nu cumva este gresit intentionat numele unei echipe ? Ceva avertismente pentru yo_marius ? Nu cred - el este moderator si impartial. Dar Timisoara ce echipa este ? Timisoara este foarte mare si are mai multe echipe de fotbal in numele carora este trecut si numele orasului. Moderatorii au dreptul sa faca ironii la adresa unor echipe, a suporterilor ? N-am vazut asta in regulament. Iar am uitat : Moderatorii au intotdeauna dreptate. Scuze. Domnule yo_marius ar fi bine sa-ti revizuiesti atitudinea daca esti cu adevarat moderator. Acum ce primesc - galben, rosu sau ban ?

chinna tm
7th November 2008, 11:20
neatza lumeeeeee!!!!!
dupa 3 luni revin!!!!!stiu, multi au sa sara de fund in sus, dar asta e:D.....
TIMISOARA, POLI TIMISOARA!!!!!!scor final: 2-0!!!!!

Leo
7th November 2008, 11:27
Chinezule nu te intrece , ai grija !
Bine ai revenit . Sper ca te-ai maturizat intre timp .

Bineinteles , castiga DINAMO ! Nimeni si nimic nu ne opreste sa castigam . :D

Leo
7th November 2008, 11:29
Timisoara - FC Lobont 0-0 :D

Poate ne detaliezi si noua .

chinna tm
7th November 2008, 11:35
Chinezule nu te intrece , ai grija !
Bine ai revenit . Sper ca te-ai maturizat intre timp .

Bineinteles , castiga DINAMO ! Nimeni si nimic nu ne opreste sa castigam . :D

maturizat????io?????::happy
bine te-am regasit leo:D.....nimeni si nimic.....:happy.....totul e sa si puteti:D

ambrozie
7th November 2008, 12:51
Timisoara - FC Lobont 0-0 :D

Ți-ai dat cartonaș?:rosu:
Pe alte thread-uri faci pe durul, cica fără lovini si carlani!
Ma astept ca tu sa nu iei avertisment. Ca vorba aia, esti "moderator". Vai de grajdu asta.

Timisoara bate pe Dinamo.....

ambrozie
7th November 2008, 12:56
Uite-l pe prietenul Aaxi! E prezent.
Ce faci bro? Citesti? treci la comentat!
Ca ma plicti de mor pe-aici!
O banare ar fi izbovitoare! Da-i greu de primit cand n-ai pe cine jderuii!:D

Leo
7th November 2008, 13:04
Ambrozie , o tot dai cu grajdul , dar ce cauti aici in el ? Mirosul de balegar te excita ?
DINAMO nu pierde la Timisoara ! Am zis .

ambrozie
7th November 2008, 13:06
Ambrozie , o tot dai cu grajdul , dar ce cauti aici in el ? Mirosul de balegar te excita ?
DINAMO nu pierde la Timisoara ! Am zis .

Nu! Deloc! Asa-i spun eu de multa vreme! Problem?
Dinamo nu pierde la Timisoara? Ar fi culmea ca tu sa crezi asta!:D

Si ca m-ai intrebat ce caut pe-aici... nu-ti spun, ca stii!:evil:

Si poti sa-mi spui Ursu carpatin!

Marius
7th November 2008, 13:09
Poate ne detaliezi si noua .

simplu. Dinamo fara Lobont era pe locul 10 acum. referitor la meci: Dinamo e incapabila sa marcheze, exceptand greselile mari ale adversarului, iar Timisoara mi-e greu sa cred ca va marca in poarta lui Lobont. Deci 0-0.

Leo
7th November 2008, 13:10
Nu ma multumeste explicatia ta , deloc .

ambrozie
7th November 2008, 13:11
simplu. Dinamo fara Lobont era pe locul 10 acum. referitor la meci: Dinamo e incapabila sa marcheze, exceptand greselile mari ale adversarului, iar Timisoara mi-e greu sa cred ca va marca in poarta lui Lobont. Deci 0-0.

Pai tot asa pot spune ca jucatorii Stelei s-au luat dupa Lovin atunci, la meciul cu Rapid, deci sunt lovini, nu?

Da-ti un cartonas, ca esti in culpa!

cimitiru' ghencea
7th November 2008, 13:21
Pai tot asa pot spune ca jucatorii Stelei s-au luat dupa Lovin atunci, la meciul cu Rapid, deci sunt lovini, nu?

Da-ti un cartonas, ca esti in culpa!

ambrozie,iarta-l bre,nu vezi ce mecla are... cre' ca ar trebui sa-i faci cinste cu un pahar de nectar ca pare mahmur in poza aia...:)

cinebelu
7th November 2008, 13:26
simplu. Dinamo fara Lobont era pe locul 10 acum. referitor la meci: Dinamo e incapabila sa marcheze, exceptand greselile mari ale adversarului, iar Timisoara mi-e greu sa cred ca va marca in poarta lui Lobont. Deci 0-0.

dupa logica asta ii putem spune echipei ciobanului FC valiza , caci fara nu mai pupati voi CL..

ambrozie
7th November 2008, 13:35
ambrozie,iarta-l bre,nu vezi ce mecla are... cre' ca ar trebui sa-i faci cinste cu un pahar de nectar ca pare mahmur in poza aia...:)

Sa-l iert? NU! Nu-s popa!
Mai ales ca ciudatul mi-a dat avertisment pt. ca le-am spus jucatorilor stelisti lovini!:evil:

Si spune-mi Ursu carpatin, ca sa ma simnt bine!:D

cimitiru' ghencea
7th November 2008, 13:46
Sa-l iert? NU! Nu-s popa!
Mai ales ca ciudatul mi-a dat avertisment pt. ca le-am spus jucatorilor stelisti lovini!:evil:

Si spune-mi Ursu carpatin, ca sa ma simnt bine!:D

am inteles...
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2332594#post2332594
nu degeaba imi place mie sa fac sapaturi...:evil:
on topic.bate dinamo fara prea multe probleme...goluri torje si izvoranu...

Leo
7th November 2008, 13:52
Terminati cu off topicul . Reveniti la meci .

chinna tm
7th November 2008, 14:04
am inteles...
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2332594#post2332594
nu degeaba imi place mie sa fac sapaturi...:evil:
on topic.bate dinamo fara prea multe probleme...goluri torje si izvoranu...

stiam io ca iti place sf-ul.....:happy.....dar chiar asa?:happy

vlad1607
7th November 2008, 16:49
simplu. Dinamo fara Lobont era pe locul 10 acum. referitor la meci: Dinamo e incapabila sa marcheze, exceptand greselile mari ale adversarului, iar Timisoara mi-e greu sa cred ca va marca in poarta lui Lobont. Deci 0-0.

daca si cu parca....Dinamo fara Lobont...LOBONT e la DINAMO...la fel cum sunt si niste indolenti sau niste distrusi...cu jucatori buni sau mai putini buni Dinamo a reusit punctele de pana acum asa ca asta cu fara Lobont e o copilarie....
asa pot zice si eu ca fara greselile din aparare din turul cu Nec acuma eram in Uefa....

six
7th November 2008, 18:27
DP va fii fuuuuuulllllll,show time,3-1 for as ;););)

Anarky
7th November 2008, 18:39
Fara doar si poate Poli va bate .
Dinamo va pleca cu coada intre picioare.
Torje mai are de invatat ce inseamna sa fii profesionist , sa se uite ce a declarat Danciulescu vizavi de cele 6 puncte.
Torje sa nu mai spuna la nimeni ca este Timisorean , pentru noi suporterii Polisti este un nimeni , un gunoi.

delaparis
8th November 2008, 00:56
Deci ...
Azi lectie de fotbal preda Dinamo pentru licentiati din intamplare :D
Totusi Poli joaca bine deci scor 1-3 ....

Michael
8th November 2008, 07:46
Dinamo nu a aratat prea mult fotbal pana acum, in ciuda faptului ca e pe locul intai. De fapt, daca ne raportam la numarul efectiv de puncte acumulate, Poli ar fi trebuit sa fie pe locul intai. Pentru aceste motive, eu imi doresc sa bata Poli. Totusi, fie ca echipa mai buna in seara asta sa castige iar rezultatul meciului sa nu fie viciat de vreo greseala de arbitraj ori "influentat" de norocul porcesc al uneia dintre echipe. Poli trebuie sa arate ca pretentiile la titlu au o baza reala, iar Dinamo sa demonstreze ca nu degeaba e pe locul intai.

six
8th November 2008, 08:20
catigam sigur,1 solist :ok:

Lloyd Banks
8th November 2008, 09:27
Meci greu pt noi, sper sa nu-mi sara in cap "fratii" mei dinamovisti, in acest meci putem scoate max un egal si asta tras rau de par...:D

vlad1607
8th November 2008, 15:51
Meci greu pt noi, sper sa nu-mi sara in cap "fratii" mei dinamovisti, in acest meci putem scoate max un egal si asta tras rau de par...:D

cam asa ceva zic si eu :D da mai stii...:D

laurdog
8th November 2008, 15:55
La ce absente avem, e meciul dracu. Eu zic ca un egal ar fi bun in conditiile date.

vlad1607
8th November 2008, 15:58
nu ar fi bun...ar fi foarte bun :D

Grinco
8th November 2008, 16:03
Mostra de cretinitate la un bisnitar...Am mers sa iau bilete si nu mai aveau decat la tribuna 0, cu 20 RON. Apare un bisnitar si ma intreaba unde vreau bilet. Eu ii zic ca la tribuna 1 si ala zice ca e 30 RON...Ma uit la el si il intreb de ce as da mai mult pentru un loc aparent mai naspa cand pot lua loc central mai ieftin de la casa de bilete aflata la 10 metri de noi...A inceput sa se balbaie ca prostu'

dannyreddog
8th November 2008, 16:03
Bah...voua va merge cool-tvul?

laurdog
8th November 2008, 16:05
Mostra de cretinitate la un bisnitar...Am mers sa iau bilete si nu mai aveau decat la tribuna 0, cu 20 RON. Apare un bisnitar si ma intreaba unde vreau bilet. Eu ii zic ca la tribuna 1 si ala zice ca e 30 RON...Ma uit la el si il intreb de ce as da mai mult pentru un loc aparent mai naspa cand pot lua loc central mai ieftin de la casa de bilete aflata la 10 metri de noi...A inceput sa se balbaie ca prostu'

Nu incerca sa intelegi psihologia bisnitarilor. Tagma asta, colegi cu becali ioan, nu are creier, ci doar tupeu.:(

Leo
8th November 2008, 18:10
Sa castige echipa cea mai buna , cea mai pragmatica !

Uimirea
8th November 2008, 18:26
Sper intr-un rezultat de egalitate,ar fi bun ptr. noi.

Roddicted
8th November 2008, 18:26
La ce absente avem, e meciul dracu. Eu zic ca un egal ar fi bun in conditiile date.

ma ratilor.Degeaba va plangeti de accidentati.Daca aveti valoare castigati oricum...dar cum voi nu aveti...

Aurel.D
8th November 2008, 18:31
dupa situatia de fata, Poli are mai multe sanse sa castige insa chiar si cu jucatori accidentati, Dinamo poate scoate un egal...vad ca are mult noroc turul asta, asa cum nu a avut niciodata!

Leo
8th November 2008, 18:48
ma ratilor.Degeaba va plangeti de accidentati.Daca aveti valoare castigati oricum...dar cum voi nu aveti...

Tu vezi de meciul celalalt , ca asta te depaseste .

laurdog
8th November 2008, 19:21
ma ratilor.Degeaba va plangeti de accidentati.Daca aveti valoare castigati oricum...dar cum voi nu aveti...

Ce nasol trebuie sa fie la 6 puncte distanta de unii care n-au valoare!!!!:happy
Inseamna ca voi nu.....existati.:ok:

Ulysses
8th November 2008, 19:33
dupa situatia de fata, Poli are mai multe sanse sa castige insa chiar si cu jucatori accidentati, Dinamo poate scoate un egal...vad ca are mult noroc turul asta, asa cum nu a avut niciodata!

noroc...cu borcea vrei sa zici:happy:happy:happy cu iancu nu merge cum nu a mers nici cu cfr, nici cu Steaua! deci 1 solist 100%!

TaciAcolo
8th November 2008, 20:25
haide poli:D

manu10
8th November 2008, 20:26
1-0 la pauza
2-0 final

dannyreddog
8th November 2008, 20:27
Continuam traditia...ramanem neinvinsi contra banatului pt inca un sezon...:yeah: deci...FORTZA DINAMO!

Hingherul
8th November 2008, 20:30
Bafta poli. Castrati azoricii!

Hingherul
8th November 2008, 20:43
LOL ce-a fost ma asta? :happy

Uimirea
8th November 2008, 20:44
Au astia un noroc....

danpuric78
8th November 2008, 20:44
Goooooooooooooool

cinebelu
8th November 2008, 20:48
Autogol! sigur e blat! :happy

cinebelu
8th November 2008, 20:50
Bafta poli. Castrati azoricii!

stelicii sa-si vada mai bine de numaratul brichetelor :rolleyes:

Donadone
8th November 2008, 20:53
Parca si cu Otelul a marcat Brezinsky,sa-i explice cineva directia de atac http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/glol.gif

Ulysses
8th November 2008, 20:54
al 3-lea autogol din tur pentru cainii rosii!:happy:happy:happy cam cat o plati borcea pe o astfel de reusita?:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
ps brezinski ala cred ca are imprumut in euro la banci:sleep:

cinebelu
8th November 2008, 20:59
gata mah? ati terminat inventarul la brichete pentru maine?

danpuric78
8th November 2008, 21:00
al 3-lea autogol din tur pentru cainii rosii!:happy:happy:happy cam cat o plati borcea pe o astfel de reusita?:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
ps brezinski ala cred ca are imprumut in euro la banci:sleep:

Cam jumate' din cat ia maxim.
E rezonabil sa aranjezi cu un fundas al liderului, e rusinos sa cumperi un fundas de la Constanta.:D

Ce era sa ne-o bage karamian. orice s-ar zice kara e fotbalist. si uhrin antrenor.

cinebelu
8th November 2008, 21:03
pe ei, pe mama lor, ca sunt debusolati rau acuma!
intram cu 2 sau 3-0 la pauza si am incheiat povestea!

manu10
8th November 2008, 21:04
de obicei cand poli e condusa cu 0-1, meciul de termina cu 3-1 ;)

Hingherul
8th November 2008, 21:04
cinebelu, ia vezi daca poti sa scrii CHAMPIONS LEAGUE fara sa te uiti pe site-ul Stelei.

danpuric78
8th November 2008, 21:04
miranda asta e incredibil.
Nu iinteleg. oricare altul dadea gol si terminam povestea.

Novac
8th November 2008, 21:07
acum baga poli gol ...

cinebelu
8th November 2008, 21:09
steaua joaca si ea in Champions League?! nu stiam, aveam impresia ca doar CFRul

paul30
8th November 2008, 21:13
Ce porc este arbitrul asta. Vad ca Dinamo continua traditia comunista de a juca cu 12 jucatori. Rusine

newcool
8th November 2008, 21:19
se v-a termina egal....

cinebelu
8th November 2008, 21:20
De ce sunt in stare sa stea asa de bine in teren meciul asta, iar cu Farul sau cu Poli Iasi nu??
Ce le-a facut Rednic? Le-a marit Borcea primele?

danpuric78
8th November 2008, 21:22
Ce porc este arbitrul asta. Vad ca Dinamo continua traditia comunista de a juca cu 12 jucatori. Rusine

Si cum ai vrea sa fluiere? La indemnul tribunei?

Ai vreo faza concreta in care v-a furat, sau vorbesti asa ca asta e textul?

cinebelu
8th November 2008, 21:32
NEC - PSV 1-0 :shocked:

Novac
8th November 2008, 21:33
echipa mili... :happy:happy mda, cica fara jigniri :sleep:

dinamo pierde in seara asta, asta-i clar.

Elgorriaga
8th November 2008, 21:36
Mda, o execuție superbă a lui Brezinski ăsta.

NEC - PSV 1-0 ... ce naiba mai e și asta?!? mărturisesc că nici ca ironie n-o pricep. Poate ne luminezi și pe noi măi cinebelu ...

Celso
8th November 2008, 21:40
ale aleeeee:yeah:

asa va vrem:yeah::lol:

danpuric78
8th November 2008, 21:41
Deci 2-0.

alin_cv
8th November 2008, 21:42
foarte slab joaca poli:(
foarte multe pase gresite si control defectuos al balonului
sincer,nu ma asteptam

cinebelu
8th November 2008, 21:42
DanciuGooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooL!!

Ce le-a facut Rednic in seara asta! Jabba sa-si inghita limba de balos prost ce este, care zicea ca ne aratata valoarea Timisoarei!


NEC - PSV 1-0 ... ce naiba mai e și asta?!?
e rezulatatul final de la Nijmegen, tocmai s-a incheiat acum
este numai pentru stelistii care inghit in sec de ciuda pe aici, care ne-au tot plictisit cu iNECatii aia de NECunoscuti

Elgorriaga
8th November 2008, 21:43
Tot bătrînu' Danciu, săracu' ...

tzefereu
8th November 2008, 21:43
Pantilimoane sper ca nu ai luat ceva "prime" inainte de meci
si eu ieseam la golul 2....

Celso
8th November 2008, 21:43
ne jucam cu ei, ce posesie:yeah:

Sunchase
8th November 2008, 21:44
foarte suspect ?

AxinTe
8th November 2008, 21:48
1-0 la pauza
2-0 final

esti in grafic.. :D

Ulysses
8th November 2008, 21:48
fundasii centrali-cumparati

danpuric78
8th November 2008, 21:48
frumoasa faza lui poli.
Insa tot 2-0

White Shadow
8th November 2008, 21:49
NEC - PSV 1-0 ... ce naiba mai e și asta?!? mărturisesc că nici ca ironie n-o pricep. Poate ne luminezi și pe noi măi cinebelu ...

NEC e neinvinsa in jocurile de acasa, PSV are doar 2 victorii in deplasre din 4 partide si NEC se afla in clasament la 3 punte de PSV....

deci e doar o partida nesemnificativa din Olanda :ok:

delaparis
8th November 2008, 21:50
fundasii centrali-cumparati
... ieftin :D

Deci cum ziceam ieri, lectia continua :yeah:

manu10
8th November 2008, 21:53
esti in grafic.. :D
asta e... in retur ;)
doare mai tare asa.. ce, numa steaua sa piarda campionatul pe ultima suta? :P

AxinTe
8th November 2008, 21:55
0-3 Cristea... ala poliglot :D

Celso
8th November 2008, 21:55
yesss:cool:

razwan_vs
8th November 2008, 21:55
doamne ce noroc au dinamovistii astia :(

Celso
8th November 2008, 21:56
presimt ca se golesc tribunele:D

danpuric78
8th November 2008, 21:57
Deci 3-0.

Bah Ullyses, mai existi. Ce zici despre fotbalul asta?

Sau ai fugit pe forumul diviziei B la echipa ta de suflet?

cinebelu
8th November 2008, 21:57
NEC e neinvinsa in jocurile de acasa, PSV are doar 2 victorii in deplasre din 4 partide si NEC se afla in clasament la 3 punte de PSV....

deci e doar o partida nesemnificativa din Olanda :ok:

asa o fi, insa campionatul de-abia a inceput, iar seria aia si-or fi facut-o cu topate ciurucurile gen Volendam si Den Haag. PSV sau Ajax trebuie normal sa rupa astfel de serii nesemnificative, chiar cu victorii la scor. Insa se pare ca NECunoscutii nu sunt chiar asa de iNECati


GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!
Preluam sefia clasamentului si cu alea 6p adaugate lui Poli! :yeah:

AxinTe
8th November 2008, 21:57
presimt ca se golesc tribunele:D

In niciun caz.. ei se simt bine la scoruri de astea pe teren propriu, remember poli-steaua 1-8 :)

Ulysses
8th November 2008, 22:01
Deci 3-0.

Bah Ullyses, mai existi. Ce zici despre fotbalul asta?

Sau ai fugit pe forumul diviziei B la echipa ta de suflet?

ba puricule, pai voi cu div b din bragadiru dati lectii? nu mai departe de etapa trecuta v-am ascuns obiectul chiar in groapa aia a voastra de v-ati facut cruci adanci cu amvbele maini ca ati scapat doar cu un egal!!!:happy:happy:happy

cinebelu
8th November 2008, 22:02
antrenament ca-n curtea scolii in careul lui Poli! :happy


etapa trecuta v-am ascuns obiectul chiar in groapa aia a voastra de v-ati facut cruci adanci cu amvbele maini ca ati scapat doar cu un egal!!!
vau de capul tau! aveati chilotii uzi deja cand a scos-o Ogararu de pe linia portii
echipa ciobanului este o echipa de mari ratangii la momentul de fata, eu nu mi-am facut nicio clipa probleme in acel meci
Dayro si Toja cand se pregatesc de sut, se vede de la o posta ca va fi ratare :D

Bogdy LFC
8th November 2008, 22:03
3-0 pare la prima vedere un scor mai mult decat convingator!

Titlul este 90% in curtea lui Dinamo!

tzefereu
8th November 2008, 22:03
Jabba ce facusi.....

Hingherul
8th November 2008, 22:04
Cred ca nenea Iancu a vrut sa le faca o aroganta cateilor si a trimis in teren o echipa fulgeru bragadiru antrenata pentru duelurile sangeroase din liga 3. Sau Pantilimon si "apararea" lui aek vor avea o iarna calduroasa dupa o donatie borceasca de butelii.

resita
8th November 2008, 22:04
cat ii scorul? :D

http://img508.imageshack.us/img508/7324/dinamops1.gif (http://imageshack.us)http://img508.imageshack.us/img508/7324/dinamops1.gif (http://imageshack.us)http://img508.imageshack.us/img508/7324/dinamops1.gif (http://imageshack.us)

Marius
8th November 2008, 22:05
V-as ruga sa incetati cu provocarile :)

Pana la urma, e doar un meci.

danpuric78
8th November 2008, 22:05
ba puricule, pai voi cu div b din bragadiru dati lectii? nu mai departe de etapa trecuta v-am ascuns obiectul chiar in groapa aia a voastra de v-ati facut cruci adanci cu amvbele maini ca ati scapat doar cu un egal!!!:happy:happy:happy

Baaaaaaaaah, ati zburdat si voi un pic, ca v-au luat Izvoranu si restul de sus.
E greu sa te concentrezi cand ai in fata o echipa de milogi.

Insa au fost nevoie de 6 minute ca sa readucem lucrurile la normal.

Destept a fost ala care s-a gandit la oga, ca acum era deja revolutie:happy:happy.

Vezi ca daca nu iese Becalu la alegeri, s-ar putea sa fiti nevoiti sa jucati pe bune.
Iar la anu' pe vremea asta va sparge Dinamo 2.

Aurel.D
8th November 2008, 22:05
3-0 pt. Dinamo cu una din cele mai in forma echipe din campionat si iarasi mai au de asteptat banatenii pana sa marcheze o victorie impotriva noastra!! :ok: Timisorenii au fost prea nervosi si nu le-a iesit mai nimic.....asta este! O victorie incontestabila! :ok:
Pentru toti disperatii: acum s-a vazut cine este LIDERUL!! :)

tzefereu
8th November 2008, 22:07
V-as ruga sa incetati cu provocarile :)

Pana la urma, e doar un meci.

cine provoaca?... a iesit si Jabba din criza financiara :)

Ulysses
8th November 2008, 22:07
Baaaaaaaaah, ati zburdat si voi un pic, ca v-au luat Izvoranu si restul de sus.
E greu sa te concentrezi cand ai in fata o echipa de milogi.

Insa au fost nevoie de 6 minute ca sa readucem lucrurile la normal.

Destept a fost ala care s-a gandit la oga, ca acum era deja revolutie:happy:happy.

Vezi ca daca nu iese Becalu la alegeri, s-ar putea sa fiti nevoiti sa jucati pe bune.
Iar la anu' pe vremea asta va sparge Dinamo 2.

dar ce-am zburdat:LECTIE DE FOTBAL!:ok:
acu' ce era sa faca si borcea, oricum pleaca in vara ca se strange latul DNA-ului, ultima foratre pentru a auzi imnul!:happy:happy:happy dar tot in zadar si anul asta!:lol:

danpuric78
8th November 2008, 22:09
MAre caracter Lobont - sa te risti in halul asta cand ai 3-0. Doar la Dinamo vezi astfel de fotbalisti.

Bah Ullyses, mi se rupe de borcea - sa stea de maine la parnaie si sa-l insoteasca becali.

Si sper sa luam campionatul si sa nu intram in CL. N-am nici un motiv sa-mi vad echipa umilita pentru contul lui borcea.

Sa ne trimiti vederi din divizia B.

razwan_vs
8th November 2008, 22:13
rosu bastina :)

AxinTe
8th November 2008, 22:13
Bostina s-a plictisit.. vroia sa echilibreze jocul :)

Aurel.D
8th November 2008, 22:13
Ce dracu o fi vrut Bostina asta?? :shocked:

Celso
8th November 2008, 22:13
am scapat de el pt meciul viitor:lol:

cinebelu
8th November 2008, 22:14
ulise, sa vedem daca sunteti si voi in stare de asa ceva etapa viitoare, sau cand jucati cu Poli
de lipsa valizelor sau a pungilor nu va puteti plange, sunteti campioni la capitolul asta

lectii de fotbal din astea ca etapa trecuta sa tot dati campionatul asta, invingareti doar la proba artistica :happy

Aurel.D
8th November 2008, 22:17
Va rog sa discutati despre meci, nu mai provocati/ raspundeti provocarilor. Altfel, veti face trolling, ceea ce nu este bine.

Ce dracu fac astia de iau rosu pe banda rulanta?? Chiar nu inteleg!!

Hingherul
8th November 2008, 22:17
Timp mai e sa dea poli 4 goluri. Stiu c*** la ce ma refer :rolleyes:

AxinTe
8th November 2008, 22:18
lol si Ropotan.. ce naiba au astia ? =))

manu10
8th November 2008, 22:19
ghinion, obligati sa invingem la bucale, in groapa ;)

danpuric78
8th November 2008, 22:20
Iar tine arbitrul cu noi.

Daca nu erau de la Dinamo fotbalistii dati afara ce gemete de disperare faceau ciobanizatii.

danpuric78
8th November 2008, 22:24
Bine ca s-a terminat si disputa asta cu cine e liderul de drept.

E clar acuma -Dinamo are 2 clase peste tot ce e in campionatul nostru. La toate capitolele.

Timisoara o echipa frumoasa, dar de cu tot alt calibru - nu e de talia lui Dinamo.

Aurel.D
8th November 2008, 22:25
OLEE, OLEE, OLEEE, OLAAAA, APLAUDATI CAMPIOANA!! :ok:

torinezu
8th November 2008, 22:25
poli a jucat neasteptat de slab, iar dinamo peste ceea ce a aratat in meciurile anterioare. victorie fara dubii!

red-bull
8th November 2008, 22:26
lol si Ropotan.. ce naiba au astia ? =))

pai se odihnesc in cupa si intra cu urziceniul in forma maxima

cip_81
8th November 2008, 22:27
Iar ne-au batut astia.

Noi am fost baieti cu bun simt, am batut sute de kilometri ca sa ne prezentam la meci, si, cand colo, surpriza, gazdele nu s-au prezentat. Pai se poate una ca asta? Ia sa ne decontati transportul si cazarea.

Bostina si Ropotan au luat rosii pentru ca erau suspendati pentru meciul cu echipa lui Mimi Traseista si Bursucu' cel Isteric, si ca sa nu stea atunci, vor sta in cupa.

Rossi
8th November 2008, 22:27
OMG ... Ce fotbal a practicat Dinamo ... a predat lectii la Timisoara ...

Dinamo a inceput sa joace fotbal ... fereaaaaaaaaa

Cu rezervele Izvoranu, Miranda , Mitea , Andrei Cristea , Diakite , Goian ..... Dinamo UMILESTE Timisoara ...

Va dati seama cum o sa arate Dinamo cu Cesar, Bratu, Niculee, Zicu si Pulhac pe teren ?

Dinamo in 9 oameni si totusi Timisoara nu a reusit nici macar golul de onoare ....

FORZA DINAMO !!! DINAMO CAMPIOANA !!!

Cristian
8th November 2008, 22:27
OLEE, OLEE, OLEEE, OLAAAA, APLAUDATI CAMPIOANA!! :ok:

Nu vrem :drak::drak:

Nu e blat ? :thinkso: Asteptam expertii stelisti sa-si dea cu parerea :cry:

Rossi
8th November 2008, 22:30
Vreau sa jucam 11 contra 11 pe teren. Vreau ca Dinamo sa nu aiba penalty!!!



las mah ca am jucat noi in 9 ... ca sa aveti si voi o sansa ... dar degeaba ... suntem mult prea buni pentru Timisoara ...

dannyreddog
8th November 2008, 22:32
Cel mai bun meci facut de caini in acest sezon...in sfarsit un motiv cu adevarat intemeiat de satisfactie ;) Rednic a pregatit perfect aceasta intalnire,speculand la maximum slabiciunile din echipa banateana...Dinamo usor,usor creste de la meci la meci,relatiile de joc fiind din ce in ce mai bine articulate...

cip_81
8th November 2008, 22:32
Otelul a jucat fotbal adevarat pe langa caricatura asta. Daca nu era Lobont, scorul asta ar fi fost inca de la pauza in Groapa. Azi puteam sa jucam si fara portar, scorul era acelasi.

cinebelu
8th November 2008, 22:32
E tare Rednic! dorinel si laca pot veni oricand la meditatii :D

tzefereu
8th November 2008, 22:33
Timisoara o echipa frumoasa, dar de cu tot alt calibru - nu e de talia lui Dinamo.
s-a cam pocit talia de la buzunarele pline de macris dupa acest meci:)

Cristian
8th November 2008, 22:35
E tare Rednic! dorinel si laca pot veni oricand la meditatii :D


Da ma cand castiga e tare... cand pierde cu niste NECunoscuti sa plece ca e in lipsa de idei, foarte corect.:lol:

danpuric78
8th November 2008, 22:38
Bai Galati, meciurile cu Nec sunt irelevante.
Milogeala prin europa e pentru altii. Pe noi ne intereseaza doar Romania.

newcool
8th November 2008, 22:39
complexul Dinamo continua..bag seama ca Timisoara nu o sa bata Dinamo secolul asta:groggy:

dannyreddog
8th November 2008, 22:39
Pacat ca se termina turul...Dinamo incepe sa joace din ce in ce mai bine...daca intrecerea interna mai dura inca vreo cateva etape Dinamo s-ar fi distantat si mai mult...asa ramane returul si lunga pauza de iarna dintre tur si retur unde se pot intampla foarte multe...;)

Cristian
8th November 2008, 22:41
Bai Galati, meciurile cu Nec sunt irelevante.
Milogeala prin europa e pentru altii. Pe noi ne intereseaza doar Romania.

Da "bai Puric" doar campionatul va intereseaza :cry: Decat sa va faceti de ras prin Liga Campionilor cum se fac stelistii mai bine nu va prezentati :drak:

cinebelu
8th November 2008, 22:41
In lipsa de idei au fost jucatorii de pe teren cu NEC. Eu nu l-am contestat niciodata pe Rednic, face maximum posibil din ce i se pune si are la dizpozitie


Decat sa va faceti de ras prin Liga Campionilor cum se fac stelistii mai bine nu va prezentati
Acolo mergem doar ca sa asculte si Borcea imnu :D

cip_81
8th November 2008, 22:42
Timisoara si Craiova vor reusi mai mult in fata lui Dinamo si vor scapa de acest complex, atunci cand nu vor mai vedea in meciurile cu Dinamo adevarate razboaie si il vor trata ca pe orice adversar. Toate astea se intorc impotriva lor. Ei sunt cei care clacheaza in primul rand psihic.

Adi Da Samraj
8th November 2008, 22:42
DP va fii fuuuuuulllllll,show time,3-1 for as ;);)

ai fost pe aproape cu pronosticul tau . au marcat Cisovsky si Brezinsky

o fi incurcat astia portile ? :thinkso::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Rossi
8th November 2008, 22:44
Dinamo n-a castigat niciun derby, in schimb a scos puncte cu echipele mici :P

newcool
8th November 2008, 22:44
Timisoara si Craiova vor reusi mai mult in fata lui Dinamo si vor scapa de acest complex, atunci cand nu vor mai vedea in meciurile cu Dinamo adevarate razboaie si il vor trata ca pe orice adversar. Toate astea se intorc impotriva lor. Ei sunt cei care clacheaza in primul rand psihic.
cata dreptate ai!:ok:

Cristian
8th November 2008, 22:44
In lipsa de idei au fost jucatorii de pe teren cu NEC. Eu nu l-am contestat niciodata pe Rednic, face maximum posibil din ce i se pune si are la dizpozitie


Acolo mergem doar ca sa asculte si Borcea imnu :D

Il am eu pe comp :cry: Da-mi ID-ul lui de messenger ca i-l trimit :cry:

Rossi
8th November 2008, 22:45
Bine ca s-a terminat si disputa asta cu cine e liderul de drept.

E clar acuma -Dinamo are 2 clase peste tot ce e in campionatul nostru. La toate capitolele.

Timisoara o echipa frumoasa, dar de cu tot alt calibru - nu e de talia lui Dinamo.

Dinamo e nr 1 :ok:

luciano_1644
8th November 2008, 22:46
Bate Dinamo...Mai rar mobilizare cum este aceea a cainilor cand sunt fluierati de timisoreni...Dinamovistii nu au facut niciun meci de Doamne-ajuta in 13 etape...Vor face la Timisoara...1-3 rezultat final...

Asta scriam in urma cu 4 zile... Dinamo mult mai buna,Timisoara a aratat ca nu poate aspira mai mult de locurile 5-6,chiar daca vor primi cele 6 puncte...Felicitari dinamovistilor,desi ca suporter al Craiovei nu-i am la inima pe caini...Dimpotriva...

Rossi
8th November 2008, 22:48
1 solist :

Anarky, andreidaniel, Banatean, brunetu, Cipri, Cipus, Costi_P, CrAzY92, Cristian Rapid, Cristi_Galati, cuzmy, c_o_s_m_i_n, Dennis, edd, elphax, eventHorizon, FcPoliFan, Hingherul, malexoid, manu10, me, Michael, moty, Nightwish, noir_desir, Novac, OnixTM, purpleheart, Razor, STEELMAN, Stefan_Cel_Mare, stiintacv, tataleone, the emperor, Uimirea, Vadim, World Expert, YoNuTzz, ZEROSASE, _Razvi_

cata tristete e acum pe acest thread ... :evil:

relansat
8th November 2008, 22:48
Pai cum sa invinga satelitul prima echipa? Asta niciodata, in cel mai bun caz un egal (vezi super meciurile Stelei cu Buzaul).
In ultimii ani, echipa pe care o simpatizez foarte mult ptr jocul modern pe care`l practica-Timisoara, nu a fost nici mai mult nici mai putin decat satelitul vesnicei sperante in competiile europene-Dinamo.

Elgorriaga
8th November 2008, 22:49
Il am eu pe comp :cry: Da-mi ID-ul lui de messenger ca i-l trimit :cry:

Nu, că Borcică vrea cu tot cu coregrafie, cu pînza aia care flutură la centru înainte de meci, alea-alea ... e mafiot select, ce mai ...


Pe de altă parte, mi-e că victoria o să li se urce la cap la băjeții, și cu Urzicenii ne-o furăm urît ...

cip_81
8th November 2008, 22:53
Pai cum sa invinga satelitul prima echipa? Asta niciodata, in cel mai bun caz un egal (vezi super meciurile Stelei cu Buzaul).
In ultimii ani, echipa pe care o simpatizez foarte mult ptr jocul modern pe care`l practica-Timisoara, nu a fost nici mai mult nici mai putin decat satelitul vesnicei sperante in competiile europene-Dinamo.

Eu am senzatia ca tu gandesti cu partea de corp pe care si-o arata tipa in avatar. Cum dracului sa fie satelit, cand se stie ura, iar meciurile dintre cele 2 s-au lasat mereu cu scandal sau cu eliminari.
Ca sa nu mai amintesc de sezonul trecut, cand au fost 2 egaluri, care nu au ajutat pe nimeni (mai avantajos era 3 cu 3, sau, daca tot ne e satelit, sa ne dea 6 puncte).

[...]

torinezu
8th November 2008, 22:56
Pai cum sa invinga satelitul prima echipa? Asta niciodata, in cel mai bun caz un egal (vezi super meciurile Stelei cu Buzaul).
In ultimii ani, echipa pe care o simpatizez foarte mult ptr jocul modern pe care`l practica-Timisoara, nu a fost nici mai mult nici mai putin decat satelitul vesnicei sperante in competiile europene-Dinamo.

inteligent si profund! atipic! :evil:

Ayrton
8th November 2008, 22:59
bah al dracu lider mincinos, ce greseala a facut si nu a lasat si liderul adevarat sa castige, cenaiba, cand astia an de an ne bat ??? :D

Cristian
8th November 2008, 23:01
Nu, că Borcică vrea cu tot cu coregrafie, cu pînza aia care flutură la centru înainte de meci, alea-alea ... e mafiot select, ce mai ...


Pe de altă parte, mi-e că victoria o să li se urce la cap la băjeții, și cu Urzicenii ne-o furăm urît ...


Pe ce stadion coregrafia , panza si fluierasii ? :D:D:D

relansat
8th November 2008, 23:03
Eu am senzatia ca tu gandesti cu partea de corp pe care si-o arata tipa in avatar. Cum dracului sa fie satelit, cand se stie ura, iar meciurile dintre cele 2 s-au lasat mereu cu scandal sau cu eliminari.
Ca sa nu mai amintesc de sezonul trecut, cand au fost 2 egaluri, care nu au ajutat pe nimeni (mai avantajos era 3 cu 3, sau, daca tot ne e satelit, sa ne dea 6 puncte).

Apropo, pe la camp cum mai e? A venit iarna si nu mai e de lucru, nu-i asa? Vacile le-ai muls, ca la sportul asta nu te pricepi?

Slava Domnului ca s`au nascut eminente cenusii precum persoana ta c`altfel eram in urma tare la acest capitol fotbal.
Io nu am zis c`a fo` blat sau ceva de genu`. Ideea e ca nu poti bate dinamo cu jucatori care au facut naveta bucuresti-timisoara sensibil egala cu fatzarnicia Strambului care azi tine cu Rapid, maine cu Dinamo ... sau Craiova. Acestea`s tarfe ordinare sau, mai frumos spus, mercenari ... sau, si mai frumos, PROFESIONISTI :D. Dusmania e numai in tribune, Borcea si Iancu schimba jucatorii ca pe purceii de`i vand io cand ma duc in targ :drak: (vezi cazul avortonului Gabitzu Torje)

In rest, am o singura vaca, pe nume Bibilica si un vitzel pe care l`am botezat Banel. Toate bune :D

Rossi
8th November 2008, 23:07
Dusmania e numai in tribune, Borcea si Iancu schimba jucatorii ca pe purceii de`i vand io cand ma duc in targ :drak:
(vezi cazul avortonului Gabitzu Torje)



avorton esti tu , infectule ... numai invidie ai in tine ...
in seara asta ti-ai ros buzele pana ai dat de gingii si unghiile , pina ai ajuns la carne ...

iulian_1976
8th November 2008, 23:08
Felicitari echipei Dinamo pentru victorie :ok:

Rossi
8th November 2008, 23:10
Pai cum sa invinga satelitul prima echipa? Asta niciodata, in cel mai bun caz un egal

In ultimii ani, Timisoara, nu a fost nici mai mult nici mai putin decat satelitul vesnicei sperante in competiile europene-Dinamo.

daca tu zici ca asta a fost blat ... se vede treaba ca esti batut incap , bine de tot ...

relansat
8th November 2008, 23:11
Asa e, Rossi. Am o pasiune nebuna ptr campionatul romanesc, nici nu m`am uitat la Real-Malaga in timp ce se disputa acest derby de traditie :)
Nu mai infect decat Torje sau mai ipocrit decat cel ce intr`o zi jura iubire eterna suporterilor timisoreni pentru ca in ziua urmatoare sa se duca in groapa.
Sa nu mai amintim de Mitea care`si lasa tatal sa faca foamea, in timp ce el castiga mii de euro din fotbal ... dezolant.

Ma repet,, n`am zis ca a fost blat, nici macar n`am urmarit meciul. Uitati`va in ultimii ani de cate ori a batut Timisoara pe Dinamo ... la asta ma refeream. Nici vorba de blat:)

Ayrton
8th November 2008, 23:13
cred ca a urmat exemplul lui Lacatus, ce si-a lasat tatal sa traiasca si sa moara ca un boschetar.

relansat
8th November 2008, 23:14
Probabil. O fi vreun trend, la Mitea e ceva retro.

Marius
8th November 2008, 23:15
Va rog inca o data sa incetati. Despre meci, mai putini despre avortoni sau alte asemenea.

Rossi
8th November 2008, 23:15
cand jigneau stelistii , yo_marius se facea ca ploua , cu zilele ... cand e vorba de dinamovisti , sanctioneaza posturile jignitoare , la doua minute dupa ce au fost postate ....

Marius
8th November 2008, 23:16
report post, te rog frumos.