PDA

View Full Version : Campioana CL 2009



Sorin Blaj
2nd November 2008, 15:48
Nu stiu daca s-a mai deschis pana acum un astfel de thread atat de devreme, dar evolutia Barcelonei din acest debut de sezon, m-a determinat sa "ne grabim" putin cu previzionarea castigatoarei din 2009.


Optiunile sunt "clasice", fara surprize deosebite, dar tinand cont de evolutiile din prima jumatate a grupelor, putand astfel sa ne fi facut deja o idee despre cum stau lucrurile in acest sezon de CL.

Sunteti invitatii mei. :ok:

Sorin Blaj
2nd November 2008, 16:01
Dupa ce m-am gandit mai bine, am hotarat sa aleg votul multiplu. Suntem totusi la inceput si este greu sa mergem doar pe o singura favorita.


Optiunile mele:

Prima sansa: FC Barcelona
A doua sansa: Chelsea Londra
A treia sansa: Manchester United

Recomandarea si rugamintea mea sunt ca sa ne limitam totusi la maximum trei optiuni. Daca se poate. :)


Daca aveam o singura optiune, mergeam pe FC Barcelona, pe care o vad de acum ca fiind castigatoarea acestui sezon. :ok: :)

kain
2nd November 2008, 17:37
Prima sansa: Chelsea
A doua sansa: Arsenal
A treia sansa: Real Madrid

Bogdy LFC
2nd November 2008, 17:51
Prima sansa: Chelsea
A doua sansa: Arsenal
A treia sansa: Real Madrid

Asta e parerea ta sau e ceva intr-adevar general?

Unde sunt Manchester si Liverpool? Juventus unde e? De Inter N-am auzit nimic!

Vorbiti prostii....cu tot respectul pentru fani si fara nicio suparare.....Chelsea,Arsenal,Barca,Real NU au nicio sansa in momentul asta!!!

Catalanul
2nd November 2008, 17:53
Prima sansa: Liverpool
A doua sansa: Liverpool
A treia sansa: Liverpool

Asta ca sa fie Bogdy fericit ;)

World Expert
2nd November 2008, 17:54
Prima sansa: Chelsea
A doua sansa: Bayern
A treia sansa: Fc Barcelona

Bogdy LFC
2nd November 2008, 18:00
Prima sansa: Liverpool
A doua sansa: Liverpool
A treia sansa: Liverpool

Asta ca sa fie Bogdy fericit ;)

Faci misto Catalane,a?

Oricum din 2004-2005 si pana in prezent numai asa a fost - Liverpool NU a fost bagata in seama pana in sferturi,semi-finale! Asa se intampla si sezonul asta.Finala se joaca la Roma si Liverpool e obligata sa castige trofeul datorita tradtitie!

Vorbim prin semi-finale incolo Catalane :ok:

kain
2nd November 2008, 18:16
Asta e parerea ta sau e ceva intr-adevar general?

Unde sunt Manchester si Liverpool? Juventus unde e? De Inter N-am auzit nimic!

Vorbiti prostii....cu tot respectul pentru fani si fara nicio suparare.....Chelsea,Arsenal,Barca,Real NU au nicio sansa in momentul asta!!!

Bogdy, asta e parerea mea.. Dar ma scuzi, imi pare rau ca nu am pus si Liverpool.. :cry:

Bogdy LFC
2nd November 2008, 18:20
Prima sansa: Liverpool
A doua sansa: Liverpool
A treia sansa: Liverpool

Asta ca sa fie Bogdy fericit ;)


Bogdy, asta e parerea mea.. Dar ma scuzi, imi pare rau ca nu am pus si Liverpool.. :cry:

'Radeti voi radeti!' Eu o sa rad prin Aprilie-Mai incolo :ok: Pana atunci voi visati frumos :ok:

***O sa discut cu Sorin-Blaj in privinta inchiderii acestui thread!

kain
2nd November 2008, 18:28
'Radeti voi radeti!' Eu o sa rad prin Aprilie-Mai incolo :ok: Pana atunci voi visati frumos :ok:

***O sa discut cu Sorin-Blaj in privinta inchiderii acestui thread!

De ce sa se inchida threadul? Lasa lumea sa-si dea cu parerea.. :)

Catalanul
2nd November 2008, 18:28
de ce sa-l inchizi ?

aproape in fiecare an s-a facut un astfel de thread chiar inainte sa inceapa meciurile din grupe asa ca mi se pare normal ca si in acest an sa ne putem da cu parerea asupra echipei care credem ca va fi regina europei in acest sezon

Bogdy LFC
2nd November 2008, 18:40
aproape in fiecare an s-a facut un astfel de thread

Exact! In fiecare an,threaduri pline de balacareli si pareri date din inima si NU din minte! (cum de altfel e cazul si acum din partea voastra) :mask

Catalanul
2nd November 2008, 18:46
si la tine vrei sa zici ca nu e la fel ? :lol:

Bogdy LFC
2nd November 2008, 18:49
si la tine vrei sa zici ca nu e la fel ? :lol:

Eu am judecat perfect dupa ce s-a intamplat in ultimile 4-5 sezoane :ok: Oricum multi o spun cu inima iar inima li se frange prin Aprilie-Mai cand se joaca semi-finale de genul Chelsea-Liverpool si Manchester - Juventus/Inter.......

Eu voi ramane mut si ma voi bucura de succesele propriei echipei favorite pana atunci :ok:

kain
2nd November 2008, 18:50
Exact! In fiecare an,threaduri pline de balacareli si pareri date din inima si NU din minte! (cum de altfel e cazul si acum din partea voastra) :mask

Eu am pus si putin din inima, dar ma bazez pe ce joaca si ce obiective au echipele respective.

De exemplu Chelsea e finalista de anul trecut si acum se pare ca s-a intarit si mai mult, deci are toate sansele ;)

La cei de la Arsenal o sa-si revina Eduardo, Rosicky, au transferat pe Nasri, s-au intarit si ei, iar dupa parerea mea joaca cel mai frumos fotbal din Europa.

Real Madrid am pus din cauza ca nu au mai trecut de mult timp de optimi, si anul asta au zis ca se vor concentra mai mult pe Champions League, caci campionatul l-am luat de 2 ori la rand, si e oarecum rusinos sa nu mai ajunga departe in cea mai tare competitie europeana :rolleyes:

Catalanul
2nd November 2008, 18:53
ok, e decizia ta sa ramai mut dar asta nu inseamna ca ceilalti n-au voie sa vorbeasca ... asa ca nu vad de ce ar trebui inchis acest thread ...

Bogdy LFC
2nd November 2008, 18:55
ok, e decizia ta sa ramai mut dar asta nu inseamna ca ceilalti n-au voie sa vorbeasca ... asa ca nu vad de ce ar trebui inchis acest thread ...

Vazusi tu Catalane threadul inchis? Eu am zis chestia aia asa la nervi! Crezi ca eu nu-mi doresc sa castige trofeul Real sau Barca daca Liverpool e scoasa din competitie?

Andrei_23
2nd November 2008, 21:25
Chelsea, Juve, Barca...Real si Inter cred ca vor fi din nou sub asteptari.

Sorin Blaj
2nd November 2008, 23:50
Asta e parerea ta sau e ceva intr-adevar general?

Unde sunt Manchester si Liverpool? Juventus unde e? De Inter N-am auzit nimic!

Vorbiti prostii....cu tot respectul pentru fani si fara nicio suparare.....Chelsea,Arsenal,Barca,Real NU au nicio sansa in momentul asta!!!

Parerea ta Bogdy.

Daca scriu ceva inseamna ca este parerea mea. Sau cand scrii pe forum scrii parerile altora?

Unde sunt Manchester, Liverpool, Juventus, Inter? E suficient sa citesti poll-ul. Graba strica treaba.

Sorin Blaj
2nd November 2008, 23:51
'Radeti voi radeti!' Eu o sa rad prin Aprilie-Mai incolo :ok: Pana atunci voi visati frumos :ok:

***O sa discut cu Sorin-Blaj in privinta inchiderii acestui thread!

Threadul ramane deschis.


Fiecare are dreptul sa-si spuna opinia cu privire la sansele la titlul de campioana a CL 2009.

cinebelu
4th November 2008, 14:04
Eu cred ca anul acesta va fi o megasurpriza
Lipsesc BATE Borisov si Anorthosis din poll :D
Liverpool, Real, Juve si Inter nu au sanse mai mult de optimi :drak:

Iaco
4th November 2008, 17:35
Cel putin trei echipe engleze in semifinale:D:D si anu asta...

anthynidiany
4th November 2008, 23:31
e prea devreme pt astfel de predictii, mai bine dupa grupe

Sorin Blaj
5th November 2008, 00:18
Grupele se cam stiu.

YoNuTzz
5th November 2008, 01:56
momentan pot spune ca finala va fi intre barca si o echipa din anglia...
oricum echipele care in ultimii ani s-au cam facut de ras (Real si Inter) nici anul asta nu cred ca vor emite mari pretentii...

iulian_1976
5th November 2008, 02:13
1.Barcelona ma impresionat chiar daca a facut astazi 1-1 cu Basel.
Joc aproape complet.
2.Mancester de asemenea desi grupa este facila.
3.Interul foarte bun joc.
4.Liverpool cam la acelasi nivel ca Interul.

...in cazul ultimelor 2 echipe se creeaza falsa impresie ca joaca prost de fapt
ele joaca inadins la 60-70% din randament.

...daca nu as fi stiut ca se joaca Ch.Leag. la Liverpool-Atletico as fi pus mana in foc ca a fost blat,ciudat meci.
Liverpool pasand continuu, in momentul accelerarii mingea era aruncata din nou la fundasi si povestea s-a repetat de zeci de ori pana la final.

cinebelu
5th November 2008, 03:27
am doar eu impresia asta, sau Anorthosis l-a cam pus intradevar la respect pe murinica astazi? :D

milanezu
5th November 2008, 04:50
atletico madrid castiga anul asta.
sunt prea buni sa nu castige.

nici macar nu apare in poll.
cine a fost desteptu care a facut si poll-ul ala?

Iaco
5th November 2008, 12:17
N-are fata de castigatoare Atletico...se va impiedica prin sferturi...este o echipa de genu Roma...are meciuri si meciuri dar nu are constanta si banca sa castige...Porto acum 4 ani a fost exceptia care confirma regula...Barca, Man Utd Chelsea cele mai mari sanse...Real Inter Liverpool, Arsenal...echipe cu a doua sansa...s.a.m.d...echipe gen Roma Atletico sau Vilarreal echipe care pot produce surprize in optimi eventual sferturi!

jo27
30th November 2008, 03:03
Ca tot se cam stiu calificatele in optimi imi dau si eu cu parerea:
1. Chelsea
2.Barcelona
3.Manchester
Astea sint, in ordine cele mai in forma echipe in opinia mea, insa cistigatoarea cred ca va fi Internazionale.

iuli_vl
30th November 2008, 11:15
chelsea favorita clar la castigarea ucl:ok:

saintcatri
30th November 2008, 12:27
Vad ca toata lumea, pe langa Barca si Man U, include si Chelsea... Sa fie oare anul in care Chelsea sa NU mai danseze pe langa trofeu?! =)) Ca in ultimii ani, din marea favorita ce era, s-a oprit ba prin semi, ba in finala (a.c. anu asta!) ... Sa vedem... :)

Cneazul
21st December 2008, 20:09
Juventus...pentru ca e timpul:)

Sasuke Uchiha
21st December 2008, 20:46
sper ca chelsea sau inter!

iuli_vl
21st December 2008, 21:07
sper ca chelsea sau inter!

Chelsea poate insa inter nu are nici macar sansa porcului de carciun:evil:

Sasuke Uchiha
21st December 2008, 22:06
asta crezi tu , daca trece de united pana in finala nu se opreste

iuli_vl
21st December 2008, 22:32
asta crezi tu , daca trece de united pana in finala nu se opreste
Daca trece,dar nu trece:ok:

Sorin Blaj
22nd December 2008, 14:55
Cu fiecare zi ce trece, Barcelona este tot mai puternica.

iuli_vl
22nd December 2008, 23:13
Cu fiecare zi ce trece, Barcelona este tot mai puternica.

Pana cand o prinde o echipa si o dezmembreaza:evil::drak:

saintcatri
4th January 2009, 14:49
Eu nu stiu de ce am impresia ca Barca nu trece de sferturi...:cool: Manure daca trece de Inter, si eu o cam vad in finala (si nu vreau, ca anu asta vreau sa ajung la Roma :P)... Chelski?! Nope! Mi-e ca va fi o echipa supriza in semi... Da' nush care!! :P

White Shadow
5th January 2009, 01:01
Chelsea...nici nu se pune problema....

Cipri
5th January 2009, 11:10
Ar fi pacat ca Barca sa rateze trofeul anul asta , cand joaca un fotbal de zile mari :)

kain
5th January 2009, 15:53
Ar fi pacat ca Barca sa rateze trofeul anul asta , cand joaca un fotbal de zile mari :)

Anul trecut Arsenal juca cel mai frumos si uite ce i s-a intamplat, nu poti sa stii.. :cool:

Cipri
5th January 2009, 17:43
Anul trecut Arsenal juca cel mai frumos si uite ce i s-a intamplat, nu poti sa stii.. :cool:
Daca Barca va mentine acelasi ritm , va fi greu ca cineva sa ii elimine din Ch. League :)

Andrei_23
5th January 2009, 20:34
Chelsea...nici nu se pune problema....

Cine stie cunoaste :D

Universal
5th January 2009, 23:09
Eu cred ca se va decide intre Bayern München sau FC Barcelona

Denis
6th January 2009, 00:01
sper ca chelsea sau inter!

Atunci de ce mai ai Juventus la echipe favorite daca speri sa castige Chelsea sau mai ales Inter?:P

Deocamdata Barcelona e echipa cea mai informa. Cred ca Barca vor iesi campioni, desi sper ca Inter sa castige.

Universal
6th January 2009, 00:58
Inter cu Mourinho seva opri poate chiar acum -sau in semifinala.

Asa cred eu.

Multi nu se uita la Bayern,care a dat de Sporting in optimi,de care va trece.

In sferturi,daca da de Real/Arsenal/Villareal/Atl.Madrid/Inter sau Lyon,trece in semifinale...si atunci se trezesc toti surprinsi :P

Daca dau de echipe gen Barcelona,Chelsea,ManU,Liver,Juve-nu au sanse.


Barcelona nu are rival.

Cipri
6th January 2009, 13:42
Eu cred ca se va decide intre Bayern München sau FC Barcelona
Bayern ? :happy:
In vise poate :lol:

Sorin Blaj
10th January 2009, 18:48
Pana cand o prinde o echipa si o dezmembreaza:evil::drak:

Inter va fi prima. Sa vedem ce va reusi.

Sergiu
10th January 2009, 23:06
n-a picat cu Lyon?

Sorin Blaj
12th January 2009, 02:42
Ai dreptate, tocmai ce scrisesem un post la Manchester United si le-am incurcat.

Mr Cosmin
13th January 2009, 13:08
Merg si in acest an pe mana echipei mele favorite din afara Romaniei, Machester United.

Denis
13th January 2009, 14:52
Barca sau Man U.

Sir. Eko
15th January 2009, 18:37
la cum joaca ,Barcelona este clar favorita,apoi Manchester...

Universal
16th January 2009, 05:11
Haideti sa analizam un pic forma echipelor angrenate in Liga Campionilor:

1.Panathinaikos Atena - cel mult optimi sau sferturi
Forma in acest moment es una buna,dar cu sanse mici impotriva lui Villareal.

Sanse maxime sa ajunga in sferturi- dar nu mai mult

2.Cf Villareal cel mult sferturi.

In campionat nu merg bine,si este posibil sa atinga sfertrile,dar cu echipe ca ManU,Liverpool sau Bayern Mpnchen,nu are sanse de reusita mai departe.

3.Sporting Lisabona- se opresc in optimi

In campionat is mediu,dar nu in forma maxima.In Liga au surprins calificandu-se.Cu Bayern nu au nici o sansa.


4.Fc Bayern München- atinge semifinalele/finala sau o castiga

In campionat merg bine spre foarte bine,rivala au doar una,in fata lui TSG Hoffenheim.In Liga Campionilor,singurele echipe cu care au de furca sunt Manchester United,Juventus Torino,Fc Barcelona si Liverpool.

Au sanse mari sa treaca de optimi.In sferturi,daca dau de o echipa egal valoric sau un pic mai buna ( gen Villareal,Inter Milano,Arsenal,Real Madrid) atuncii au sanse spre semifinale,si cu noroc in finala.



5.Liverpool optimi sau semifinala

Daca trec de ``marele hop`` eu cred ca aceasta echipa matinge minim semifinala.Apoi mai vedem...

6.Real Madrid-optimi sau semifinala


acelasi lucru si aici.


7.Arsenal Londra-optimi sau sferturi

Daca trec de Roma in sferturi nu mai au sanse mai mari.

8.Inter Milano- optimi sau semifinala

Daca trec de Manchester,au un culoar bun si ajung pana-n semifinala.Apoi mai vedem...

9.Manchester United- semifinalista sau castigatoare

Ori ajunge pana-n ultimele 4,ori ia titlul.


10.Olympique Lyon-se opreste in optimi

nu are sanse cu Barcelona

11.Fc Barcelona-finalista sau castiga

Echipa fabuloasa.Mare mirare daca nu atinge macar o semifinala

12.Chelsea -sferturi sau semifinala

Buna echipa,dar Scolari mai are de cautat in primul 11,si in forma jucatorilor.

13.Juventus optimi-sferturi sau titlul

Greu de zis.Imprevizibila echipa.Daca prinde 2 meciuri bune,o vezi sigur in sferturi.Apoi mai vedem...

14.Atletico de Madrid optimi sau sferturi

Is buni,dar nu indeajuns sa ajunga in ultimele 4...is totusi buni de sferturi.

15.Fc Porto- optimi sau sferturi

La fel si portughezii.Insa pot deveni un real pericol daca sunt subestimati si atunci pot sa faca multe surprize.

16.As Roma-optimi sau sferturi

As Roma is buni,in campionat insa schioapata.Maxim sferturi.

Andrei_23
16th January 2009, 21:14
La Bayern exagerezi...

Atiase
20th January 2009, 14:22
Anu' asta as merge pe Chelsea.
Nu'nteleg ce cauta Lyon acolo !

iulian_1976
23rd January 2009, 19:25
Barça este data ca favorita :rolleyes:
Dupa mine in semifinale vad una dintre ele pe langa Barça :
Internazionale Milano,MU, Villareal .

Lordul_Reloaded
23rd January 2009, 19:57
Barcelona si Manchester United sunt favoritele in momentul de fatã , Bayern si Liverpool pot incurca socotelile , si eu ii vãd in semifinale pe Villiareal (au mai fost odatã)

Denis
23rd January 2009, 22:42
Ma mir cum Manchester a strans doar 6 voturi din 42 posibile pana in momentul de fata!

Sorin Blaj
26th January 2009, 09:24
Manchester a inceput mai slab sezonul, dar acum este in grafic in toate competitiile.

dardar_3
28th January 2009, 10:12
Ar fi o premiera ca o echipa sa castige consecutiv UCL. Depinde foarte mult de forma jucatorilor in ultima parte a sezonului.

Eu totusi cred ca anu Inter nu are adversar in UCL:D

yonut2006ro
28th January 2009, 22:05
www.xperteleven.com cel mai t are joc de fotbal manager.........daca doriti sa va inregistrati si doriti liga de romani cautati liga aceasta
ID-ul ligii: 191602

dati la cautare dupa inregistrare si bagati id-ul asta va astept

Iaco
29th January 2009, 10:12
Ar fi o premiera ca o echipa sa castige consecutiv UCL. Depinde foarte mult de forma jucatorilor in ultima parte a sezonului.

Eu totusi cred ca anu Inter nu are adversar in UCL:D

Nu cred ca Inter are forta sa treaca de Man Utd...Mourinho cu chelsea se chinuia(si Chelsea are lot mai puternic si mai valoros decat Inter)...iar spre bucuria mea de vreo 10 ani incoace Man Utd atinge varfu de forma din Ianuarie:D:D

YoNuTzz
30th January 2009, 02:19
inter nu are nici o sansa in fata lui man utd...

Iaco
30th January 2009, 05:40
inter nu are nici o sansa in fata lui man utd...

Nu stiu daca nici o sansa...vor fi doua meciuri disputate dar pana la urma echipa mai buna(Man Utd:D:D) va invinge:D

milanezu
30th January 2009, 22:18
vise placute.

Serghei_But
31st January 2009, 18:21
nu zic cã va câștiga United , dar sã remarcãm cã spre deosebire de anul trecut nu am vândut nimic , în plus au venit Berbatov (Tottenham) , Rafael da Silva (Brazilia) , Tosic,Pjanic(Ambii Partizan)

saintcatri
1st February 2009, 06:22
Liverpoooool, Liverpooool, Liverpooool!!! Nu stiu de ce am postat aici!!! Aaaaa... Ba da, sunt mort de beat!!! :)))))))))) Oh when the Reds.... :)))

Iaco
1st February 2009, 07:57
Hih...like never:P:D...sa nu zici ca te-au imbatat ca v-am batut rivalii de pe Merseyside:D:D

saintcatri
1st February 2009, 20:05
Ti-am spus, Morph... Cel mai ciudat meci din lume pt mine e Manchester - Everton... Un fel de 'pool - City al tau... :P
M-am imbatat in "avans" pentru azi... Aaa, si am schimbat tigarile!! :))

Catalanul
1st February 2009, 20:13
Multi o vad favorita pe Chelsea dar pe mine nu ma convinge deloc jocul lor. Stau prost de tot cu atacul ... Anelka marcheaza doar cu echipe 'mici' din PL iar Drogba nu mai e ce a fost.

In momentu' de fata Barça si Manchester sunt principalele favorite.

saintcatri
2nd February 2009, 20:04
Barca e marea favorita, dar totusi inca nu le-a iesit in cale o echipa incomoda... Si tre sa recunosti ca nici Lyonul nu poate primi o astfel de titulatura!!
Nu stiu de ce as fi pus-o printre favorite si pe Real, dar au avut ghinion la tragerea la sorti...
Morph, mergem la meci impreuna pe Olimpico daca se va ajunge la "finala finalelor" ?!? :D

ronaldothebest
10th February 2009, 19:47
Manchester United va castiga!!!! parerea mea....

Cluj4Poli
12th February 2009, 10:12
AS ROMA, vor juca finala acasa, si noi vom fi mandri ca i.am batut acolo....he he

Iaco
12th February 2009, 13:58
Barca e marea favorita, dar totusi inca nu le-a iesit in cale o echipa incomoda... Si tre sa recunosti ca nici Lyonul nu poate primi o astfel de titulatura!!
Nu stiu de ce as fi pus-o printre favorite si pe Real, dar au avut ghinion la tragerea la sorti...
Morph, mergem la meci impreuna pe Olimpico daca se va ajunge la "finala finalelor" ?!? :D

Eu merg clar...sa ajungem noi acolo si iti dau o bere daca o sa castige cine trebuie:D:D

Sir. Eko
12th February 2009, 20:14
Morph, mergem la meci impreuna pe Olimpico daca se va ajunge la "finala finalelor" ?!? :D


Eu merg clar...sa ajungem noi acolo si iti dau o bere daca o sa castige cine trebuie:D:D



si daca merg eu ,dati amandoi cate o bere? :D

Catalanul
12th February 2009, 22:16
vin si eu Mr. Eko :D reeditam finala din 2006 ? :> :D bineinteles cu acelasi deznodamant :cool: :P

iulian_1976
13th February 2009, 00:37
...Barça e favorita la finala, insa hai nu mai visati.
In 1986 era de asemenea favorita :D

...ehh ce vremuri.

Sir. Eko
13th February 2009, 18:48
vin si eu Mr. Eko :D reeditam finala din 2006 ? :> :D bineinteles cu acelasi deznodamant :cool: :P

nu imi aminti :D ,o noapte care m-a marcat pe viata :P .
desi au trecut deja cativa ani de atunci,inca nu pot urmari un rezumat al acelui meci .Henry nu a ratat in viata lui cat a ratat atunci :headbang: ... ne-au furat si arbitri :))

Catalanul
13th February 2009, 19:01
... ne-au furat si arbitri :))

pardon ? :D :shocked:

campuscodi
16th February 2009, 08:25
Asa. Asa. zii.
Doar nu e topicul lui ! :))

Delaco
17th February 2009, 15:41
ce arbitri v-au furat ? eliminarea lui Jens Lehmann a fost corectã

Sir. Eko
20th February 2009, 23:52
ce arbitri v-au furat ? eliminarea lui Jens Lehmann a fost corectã

nu vorbi prosti :))

Catalanul
21st February 2009, 05:03
daca lasa avantaj arbitrul atunci era 1-0 pt Barça (Giuly marcase deja insa arbitrul a dat fault + eliminare)

da' ia zi-mi te rog cum a dat Arsenal golul ? :D

milanezu
21st February 2009, 11:10
mai lasati-ma cu finala aia de 2 lei.

Catalanul
21st February 2009, 14:00
Intr-adevar, nu se compara cu cea de la Istanbul :D

Sir. Eko
22nd February 2009, 09:12
mai lasati-ma cu finala aia de 2 lei.

ai gresti topicul,incearca la Cupa UEFA(asa cum am sa fac si eu la anu :headbang:)

milanezu
22nd February 2009, 15:00
ai gresti topicul,incearca la Cupa UEFA(asa cum am sa fac si eu la anu :headbang:)

:happy:happy
bine ca recunosti.
cu panarama aia de wenger nu ma mir.

Cipri
22nd February 2009, 15:49
ai gresti topicul,incearca la Cupa UEFA(asa cum am sa fac si eu la anu :headbang:)
Aveti un program mult mai bun decat cel al lui Villa si cred ca veti trece peste ei in clasament .
ON : Mi-as dori ca Inter sa ia Liga :)

Sir. Eko
22nd February 2009, 16:59
:happy:happy
bine ca recunosti.
cu panarama aia de wenger nu ma mir.

las ca le are Anceloti :ok: ,noua ne lipsesc 6 titulari de vreo 3 luni :) ...

Iaco
23rd February 2009, 09:47
las ca le are Anceloti :ok: ,noua ne lipsesc 6 titulari de vreo 3 luni :) ...

Hleb, Flamini:D:P...ce sa va fac daca ati vandut toti jucatorii cu experienta din echipa...da no au trecut de 24 de ani deja sunt considerati fosile la Arsenal:D:D

Urmuz
23rd February 2009, 11:07
Pariurile mele: Internazionale ia Cl si campionatul, MU - PL, Real castiga La Liga, OL isi bate recordul, Hamburger ia campionatul, Sahtior joaca semifinalele Uefa Cup, Ajax castiga Uefa Cup

Doctor_Satan
23rd February 2009, 12:04
Prima sansa: Barcelona
A doua sansa: Bayern Munchen
A treia sansa: Manchester United

Cipri
23rd February 2009, 12:48
Prima sansa: Barcelona
A doua sansa: Bayern Munchen
A treia sansa: Manchester United
Pe Bayern Munchen o bate Koln acasa si tu crezi ca poate sa castige UCL ? :cry:
E drept , in Europa e altceva , dar totusi ... :D

Doctor_Satan
23rd February 2009, 14:40
Liverpool a terminat pe locul 5 cand a castigat Liga, deci e irelevant ce zici tu.

Cipri
23rd February 2009, 17:46
Liverpool a terminat pe locul 5 cand a castigat Liga, deci e irelevant ce zici tu.
Tu compari campionatul Angliei cu cel al nemtilor ? :shocked:

Doctor_Satan
24th February 2009, 13:18
Stii vorba aia: balonul e rotund. Deci e posibil ca o echipa sa joace mai bine in Europa si mai slab in tara.

Absint
24th February 2009, 16:17
Favorite ale momentului la castigarea trofeului UCL, in urma parcursului din competitiile interne sunt Barcelona, Manchester United si Inter. Pacat ca una din ultimele doua nu va ajunge in sferturi. Sper ca Inter sa fie aceea.
Dar odata cu avansarea in fazele superioare ale competitiei europene este posibil sa apara o alta favorita, in urma unei evolutii entuziasmante. Probabil ca in finala va fi una din cele trei mentionate mai sus.

Glory glory Man United!!!

Denis
27th February 2009, 11:34
Oare este posibil o finala Manchester - Barcelona?

petea
6th March 2009, 10:20
FC Liverpool!

Sezione
10th March 2009, 23:41
Nu e oare clar ca fotbalul italian nu mai e ce a fost ? Inter si JUve au cazut cu ine trebuie si o sa plece de mana acasa,,, Singura echipa care poate sa faca fata Cvartetului britanic este BArca....

Sezione
10th March 2009, 23:43
Manchester castiga la pas UCL.... Doar daca nu ai incurca Chelsea sau FCL... restul sint carne de tun.

newcool
10th March 2009, 23:44
FC Liverpool!
logic:ok:

Kooler
10th March 2009, 23:52
Chelsea Londra.

Sezione
10th March 2009, 23:54
Chelsea Londra.

E posibil...e o echipa solida...nu spectaculoasa....dar tare greu de batut.

Sorin Blaj
11th March 2009, 00:52
Real Madrid si Juventus Torino au iesit.

Doctor_Satan
11th March 2009, 07:03
Tu compari campionatul Angliei cu cel al nemtilor ? :shocked:

Acum ce mai zici de Bayern, dupa 12-1 cu Sporting?

Sezione
11th March 2009, 12:29
Acum ce mai zici de Bayern, dupa 12-1 cu Sporting?

Irelevant ... Si real a batut cu 6-1 ope Betis acum citeva saptamini si FCL s-a cam distrat cu ei. Sa vedem ce face Bayern cu MAN utd, FCL sau Chelsea,,,,

Cipri
11th March 2009, 13:13
Irelevant ... Si real a batut cu 6-1 ope Betis acum citeva saptamini si FCL s-a cam distrat cu ei. Sa vedem ce face Bayern cu MAN utd, FCL sau Chelsea,,,,
Corect :ok:
Sa o vedem pe Bayern in duelurile cu marile echipe ce va putea face .

tafu
11th March 2009, 13:20
MANCHESTER UNITED ..asta daca va trece de inter ; totusi imi e frica ca nici o echipa nu a mai castigat UCL in 2 ani consecutivi de vreo 18 19 ani

Sezione
11th March 2009, 17:45
MANCHESTER UNITED ..asta daca va trece de inter ; totusi imi e frica ca nici o echipa nu a mai castigat UCL in 2 ani consecutivi de vreo 18 19 ani

De data asta...Ferguson are toate argumentele sa o faca.

Sezione
11th March 2009, 17:46
MANCHESTER UNITED ..asta daca va trece de inter ; totusi imi e frica ca nici o echipa nu a mai castigat UCL in 2 ani consecutivi de vreo 18 19 ani

Utima echipa care a facut-o e Marele team al lui Nottingham Forest....

Iaco
11th March 2009, 17:58
In formatul de acum(care este mai greu si cu meciuri mai multe) nimeni nu a castigat de doua ori consecutiv CL.

tafu
11th March 2009, 22:49
Utima echipa care a facut-o e Marele team al lui Nottingham Forest....

adica MILAN ..in anii 1989 ..1990 :D

Sezione
11th March 2009, 23:09
adica MILAN ..in anii 1989 ..1990 :D

Da...corect sorry....MARELE MILAN !!

skateboard
11th March 2009, 23:38
milan nu mai exista in fotbalul european, milan e echipa de uefa de 3 ani incoace

tafu
11th March 2009, 23:39
milan nu mai exista in fotbalul european, milan e echipa de uefa de 3 ani incoace

milan e cea mai titrata echipa din lume :ok:

skateboard
11th March 2009, 23:40
traiesti din amintiri !

tafu
11th March 2009, 23:45
traiesti din amintiri !

amintirile sunt foarte prezente :D

skateboard
11th March 2009, 23:49
da, exact...sunt foarte prezente, la ora asta in fotbalul european Milan nici macar nu exista (nici macar in uefa)
ahahahhaha

Absint
11th March 2009, 23:59
Manchester Barcelona Bayern Liverpool ...una din acestea patru va fi pe Olimpico in finala de pe 27 Mai. Eu sper sa fie Manchester vs Roma.

tafu
11th March 2009, 23:59
da, exact...sunt foarte prezente, la ora asta in fotbalul european Milan nici macar nu exista (nici macar in uefa)
ahahahhaha

faza e ca in ultimii ani , noi .., milanisti am avut satisfacti pe masura ... nimeni nu ne poate lua ceea ce a fost ....toate echipele au momente si momente ..asa ca numai am chef sa fac trolling so talk 2 the hand :drak:

btw : mu , liverpool , barca si chelsea singurele echipe care conteaza in europa in ultimii 2 ani

Cipri
12th March 2009, 00:32
4 echipe din Anglia calificate in sferturi : Liverpool , Chelsea , Arsenal , M. Utd .
2 din Spania : Barcelona , Villareal .
una din Germania : Bayern Munchen .
una din Portugalia : Fc Porto .

tafu
12th March 2009, 00:37
scenariu sferturi :

Liverpool Arsenal
M United Chelsea
Barca Bayern
si
Porto Villareal :P

Mr Cosmin
12th March 2009, 00:37
Manchester Barcelona Bayern Liverpool ...una din acestea patru va fi pe Olimpico in finala de pe 27 Mai.
Exact la fel zic si eu. Astea sunt echipele care joaca cel mai bun si mai frumos fotbal in Europa in aceste momente.

Sper ca Manchester United (favoritii mei :D ) sa castige din nou UCL. O finala cu Bayern ar fi una senzationala.

delaparis
12th March 2009, 00:40
Barcelona ... voi ati vazut ce a jucat azi ? ... eu nu am mai vazut de mult timp o prima repriza la nivelul asta ...

Catalanul
12th March 2009, 00:43
inseamna ca nu prea te uiti la meciurile Barçei delaparis :D

oricum sa nu exageram, pana nu intalnim o echipa gen Manchester, Liverpool sau Chelsea nu putem trage concluzii ...

predictiile mele pt sferturi:


Barça - Arsenal

Liverpool - Bayern

Manchester - Villareal

Chelsea - Porto

Mr Cosmin
12th March 2009, 00:46
Cand sunt tragerile ?

Catalanul
12th March 2009, 00:46
vineri 20 martie

delaparis
12th March 2009, 01:09
Deci 4 echipe din campionaul englez contra
1 camponat portughez, 2 spaniol, 1 german ... echilibru :D

YoNuTzz
12th March 2009, 01:57
1. cele 3 echipe din anglia le-au eliminat pe cele 3 echipe din italia :D
2. acum 2 ani in semifinale au fost 3 echipe din anglia si milan, acum 1 an au fost 3 echipe din anglia si barca

anul asta daca nu cad intre ele in sferturi (putin probabil), vor fi 4 echipe / 4 din anglia in semifinale :D

ah si apropo, despre ce citeam mai sus:
milan in 2003 a castigat uefa champions league si apoi supercupa europei, in 2005 a pierdut finala intr-un mod incredibil, in 2006 semifinala cu barca si in 2007 a castigat din nou uefa champions league, apoi din nou supercupa europei si apoi campionatul mondial al cluburilor
asha ca ciocu' mic :ok:

Sorin Blaj
12th March 2009, 02:03
Cred ca se va reedita duelul Liverpool - Chelsea.

jo27
12th March 2009, 05:40
milan e cea mai titrata echipa din lume :ok:

Cine te-a pacalit?

El Pistolero
12th March 2009, 13:29
mai mult ca sigur vom avea un duel englez in sferturi ,oricum daca nu cad intre ele toate 4 ajung in sf la ce fotbal joaca.predictiile mele:
man.utd-liverpool
chelsea-villareal
barcelona-bayern
porto-arsenal

Vladek
12th March 2009, 13:33
Pare a fi anul englezilor ... o finala Liverpool - Manchester United cred ca ar fi spectaculoasa.

miril
12th March 2009, 13:43
MU cu Barcelona. Liverpool a inceput sa scartaie, desi are traditia de partea sa.

Cipri
12th March 2009, 13:50
Arsenal isi continua marsul spre trofeul Ligii Campionilor :)

tafu
12th March 2009, 17:09
Cine te-a pacalit?

vulpea m-a pacalit :groggy: ...mai citeste niste "almahee " ..eu nu fac afirmati gratuite !

delaoltenia
12th March 2009, 17:15
De la mine un vot si pentru Chelsea,imi doresc,nu stiu daca se si poate. :D

jo27
12th March 2009, 17:55
vulpea m-a pacalit :groggy: ...mai citeste niste "almahee " ..eu nu fac afirmati gratuite !

dar cit costa afirmatia aia? eu nu o cumpar sub nici o forma.
Am mai citit si eu, gratuit, si cam Real Madrid CF iese la numaratoare. Poate imi explici si mie pe ce te bazezi cind afirmi ca milan ar fi. Eventual e cea mai titrata la scandaluri de coruptie....conduce detasat.

on topic:
sferturi: Liverpool FC- man. utd.
barcelona-bayern
chelsea-porto
arsenal-villareal

tafu
12th March 2009, 18:51
dar cit costa afirmatia aia? eu nu o cumpar sub nici o forma.
Am mai citit si eu, gratuit, si cam Real Madrid CF iese la numaratoare. Poate imi explici si mie pe ce te bazezi cind afirmi ca milan ar fi. Eventual e cea mai titrata la scandaluri de coruptie....conduce detasat.

on topic:
sferturi: Liverpool FC- man. utd.
barcelona-bayern
chelsea-porto
arsenal-villareal

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_A.C._Milan la sectiunea 2007-2008 i-a vezi ce scrie

sau alta sursa mai vizibila http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=58491

asta pentru ca vad ca nu sti sa folosesti un simplu google :drak:

jo27
12th March 2009, 22:59
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_A.C._Milan la sectiunea 2007-2008 i-a vezi ce scrie

sau alta sursa mai vizibila http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=58491

asta pentru ca vad ca nu sti sa folosesti un simplu google :drak:

Si de ce ma rog doar palmaresul international conteaza? pt ca asa vrei tu?

Iar din pagina de pe wikipedia am inteles doar urmatoarele:

The team ended the season with a league high 28 wins, but could not edge Juventus in the standings thanks to their (at the time) record setting pace of 91 points. However all this success was nullified by the Calciopoli scandal. Milan were named in the Serie A scandal of 2006 and deprived of 44 out of the 88 points they gained in Serie A 2005-06. In addition, Milan would start their 2006-07 campaign with minus 15 points. Later, however, these point deductions were reduced, to 30 and minus 8 respectively, giving Milan the chance to compete in UEFA Champions League 2006-07.

Si....

However, the worst was yet to come for the Rossoneri: after the 1979/1980 season, AC Milan was relegated to Serie B by the Football Federation, together with S.S. Lazio, because of a betting scandal [1]. In 1980-81, Milan easily won the Serie B, and returned to Serie A, where it would suffer its worst season ever, in 1981/1982, being relegated once again.


Daca vrei sa vezi ceva cu adevarat impresionant, uita-te un pic aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/Real_madrid

tafu
13th March 2009, 01:42
e mai bine sa cedez eu primu (sti ce se spune) ..doar atat iti mai spun ...intelege ce vrei din urmatoarea fraza. ... nu am facut nicio comparatie , doar am spus ca milan are cele mai multe trofee (internationale ) din lume ..si am dreptate


ps: celtics are 60 campionate si 34 cupe , IAR linfield 200 DE trofee (intelege ce vrei)

jo27
13th March 2009, 06:30
ok,:ok:

Sorin Blaj
20th March 2009, 15:04
Real Madrid si Juventus Torino au iesit.

Li s-au alaturat Internazionale Milano si Olimpique Lyon.

Din cele 10 pretendente la trofeu prezente in poll au mai ramas 6, singurele intruse din sferturi fiind Villarreal si FC Porto.

Denis
28th March 2009, 11:51
Pai de-acum au ramas numai nume foarte mari. Eu cred ca Barca si Chelsea li se vor alatura echipelor enumerate de tine. Eu presimt o finala 100% britanica.

Sorin Blaj
9th April 2009, 00:13
Pai de-acum au ramas numai nume foarte mari. Eu cred ca Barca si Chelsea li se vor alatura echipelor enumerate de tine. Eu presimt o finala 100% britanica.

Rave. Nu le prea ai cu pronosticurile. Tocmai Barcelona si Chelsea sunt dupa prima mansa ca si calificate in semifinale. :) :ok:

mes_que_un_club
9th April 2009, 14:21
'Radeti voi radeti!' Eu o sa rad prin Aprilie-Mai incolo :ok: Pana atunci voi visati frumos :ok:

***O sa discut cu Sorin-Blaj in privinta inchiderii acestui thread!

uite ca suntem aproape de mijlocul lui aprilie. ce vroiai sa ne spui? hai spune.ne micul tau secret.:D
eu zic sa visezi tu si anul asta atat la campionat cat si la liga, v.au batut aia seara de v.au ascultat cu urechea.:ok:

Sorin Blaj
10th April 2009, 13:05
Asta e parerea ta sau e ceva intr-adevar general?

Unde sunt Manchester si Liverpool? Juventus unde e? De Inter N-am auzit nimic!

Vorbiti prostii....cu tot respectul pentru fani si fara nicio suparare.....Chelsea,Arsenal,Barca,Real NU au nicio sansa in momentul asta!!!

Cuvintele sunt de prisos.


PS: Chiar. Unde sunt Juventus, Inter si Liverpool? :)

Sir. Eko
10th April 2009, 19:20
`NU au nicio sansa in momentul asta!!!` ,acum sunt alte timpuri :D

Sorin Blaj
15th April 2009, 20:31
Fantastic returul sfertului Chelsea - Liverpool, dar Liverpool n-a putut remonta.

Au iesit Bayern si Liverpool, confirmand optiunile din poll.

Cipri
15th April 2009, 23:55
Arsenal isi continua marsul spre trofeul Ligii Campionilor :)
:D
Urmeaza United .
2 easy :D

delaparis
16th April 2009, 00:12
Englezii cei mai tari :) ... trei echipe din patru in semi dar tare cred ca Barca va castiga trofeul !!!

Absint
16th April 2009, 00:15
United trece de Arsenal cu doua egaluri...si bate la Roma pe Barcuta cu 2-0

El Pistolero
16th April 2009, 10:05
parca e a 3 oara conscutiv cand avem 3 echipe din Anglia in semifinale.In 2007 a castigat ''intrusa'' Milan ,anul trecut Man.Utd sa vedem anul acesta.As vrea revansa de anul trecut.

YoNuTzz
16th April 2009, 14:01
acum 2 ani au fost 3 englezesti si milan, anul trecut 3 englezesti si barca, acum iar 3 englezesti si din nou barca :D
anglia e pe departe cea mai tare

Sorin Blaj
16th April 2009, 19:42
Nu exista nicio urma de indoiala in acest sens, dar cred ca anul asta va fi anul Barcelonei, in finala cu Manchester United. :) :ok:

Iaco
25th April 2009, 21:36
Propun mutarea intregului forum despre Liga Campionilor pe Anglia:D:)

Sorin Blaj
26th April 2009, 12:33
Cred ca se opune Barcelona. :)

Iaco
26th April 2009, 13:50
Da si eu cred...oricum e bine a picat cu Chelsea...din punct de vedere defensiv acum cred ca doar Chelsea poate elimina Barcelona...si cu Essien din nou in teren Messi&Co vor avea probleme serioase...

Catalanul
26th April 2009, 17:25
oricum si chelsea are ceva probleme cu aparearea, in tur vor lipsi A. Cole si Carvalho (e adevarat ca cel din urma nu prea a fost titular in ultima perioada ... )

Sorin Blaj
7th May 2009, 21:39
Cele mai votate echipe joaca finala. :ok:

Kooler
8th May 2009, 00:29
Desi avea cu 10 voturi mai putin decat Barcelona, Chelsea putea castiga, pacat de golul luat pe final, o sa fiu obligat sa tin cu Barcelona.

dardar_3
8th May 2009, 12:17
Iar am dat-o in bara cu pronosticul pentru castigarea UCL. :headbang::headbang::headbang:



:drak:

Sorin Blaj
8th May 2009, 12:19
Anul asta, Inter a fost prea mica pentru un razboi atat de mare.

Iaco
8th May 2009, 12:22
Eu nu:D...ce ai ales dardare? ca sezonul asta Milan nu a fost aici...

Sorin Blaj
8th May 2009, 12:23
Milan va reveni in forta la anul.

dardar_3
8th May 2009, 12:24
Ce am votat in fiecare an. :D Tot mai sper ca va veni si randu lor. :P.... Pt ei oricum faza optimilor inseamna finala UCL....


Lasa ca la anu revenim in UCL. Daca ramane Ancelotti jucam finala in proportie de 60%. Daca pleaca Doctoru impreuna cu Ricky, luam trofeul 100%. :D

Iaco
8th May 2009, 12:34
Pentru cei care nu sunt obisnuiti cu nickname-urile celor de la Milan o traduce te rog pentru chestia de mai sus:D

dardar_3
8th May 2009, 13:33
Le pot spune sa caute pe google urmatoarele cuvine 'onest', 'non vincente mai' sau '5 mai' pentru a-i gasi pe "verisori". :D

Iaco
8th May 2009, 13:45
Pai au jucat deja finala si au pierdut-o destul de clar as putea preciza:D