PDA

View Full Version : Grupa A: Barcelona, Chelsea, Bremen, Levski



Vadim
2nd September 2006, 17:17
Discutii despre Grupa A a Ligii Campionilor, aici: Barcelona, Chelsea, Bremen, Levski.

whisper
2nd September 2006, 19:34
Chelsea si Barca sunt sigure in optimi .Nu cred sa existe vreun dubiu.

aetius
3rd September 2006, 12:15
sper ca levsky sa aiba 6 infringeri si un golaveraj multumitor: 0-17 !!!!
nu suport aceasta echipa sub nici o forma. pacat ca nu a picat in grupa lui steaua ca le aratam lor fotbal !!!!

gaby_bv
3rd September 2006, 13:21
Nu stiu ce sa zic,dupa meciul slab din supercupa al Barcelonei...Daca continua asa,o sa aiba ceva emotii.IN mod cert insa Chelsea si Barca sunt favorite.

milanezu
3rd September 2006, 13:58
da o sa fie buni de sharing-partners levski si bremen.
sa vedem cine ia locul 1.

dannymoga
3rd September 2006, 16:30
1.barcelona
2.bremen
3.chelsea
4.levski

whisper
3rd September 2006, 17:08
1.barcelona
2.bremen
3.chelsea
4.levski


:evil: Mi-as dori eu sa nu se califice Chelsea.
Nu cred ca jocul prestat in Supercupa este cel adevarat ,desi ar fi bine pentru Real daca Barca ar juca asa poate au si ei sanse la campionat(ca in ultimi 2 ani Barca si-a facut abonament la titluri).

Sasuke Uchiha
3rd September 2006, 17:16
bremer in uefa si levski acasa :D

whisper
3rd September 2006, 18:27
Levski out :ok:

sun
11th September 2006, 12:57
Barcelona si Levski au inregistrat victorii evidente in campionat , 3-0 respectiv 8-0 ;)

Chelsea a castigat si ea , cu doar 2-1 acasa cu Charlton .

Etapa 1 : Barcelona - Levski si Chelsea - Werder Bremen

dardar_3
12th September 2006, 03:11
Barcelona - Levski 1
Chelsea - Werder Bremen 1

sun
12th September 2006, 17:58
Khalid Boulahrouz a fost jucatorul lui SV Hamburg . In meciul preliminar cu Osasuna ( retur ) , trebuia sa fie introdus pe teren in repriza a doua . Insa la incalzire s-a accidentat , ratand acel meci si urmatoarele saptamani de pregatiri .
Chelsea a profitat de acest "freak accident " si l-a achizitionat , putand sa-l foloseasca in CL :ok:
http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116314/Report=FC.html & http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116314/index.html

Antrenorul Barcelonei , Frank Rijkaard respecta pe Levski . Dar acest lucru nu il impiedica sa menajeze ( total ) o serie de titulari :D http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116315/index.html

ktee
12th September 2006, 19:18
Cea mai tarre grupa de cativa ani.!!!!!!
Levski locul1 ,weder locul 2, chelsea locul 3(((uefa))),barca(((acasa))):)

unic_jul
12th September 2006, 22:32
se da meciul pe vreun post care se prinde si la noi ?

tchibos
13th September 2006, 00:09
eu nu vad pe nici un post

Barcelona 4 - 0 Levski Sofia min 63

ce rau imi pare pentru bulgaroi :ras-plans:

SORENSEN
13th September 2006, 00:55
Barcelona [5 - 0] Levski Sofia
7'[1 - 0]A. Iniesta ,39'[2 - 0]L. Giuly,49'[3 - 0]C. Puyol,58'[4 - 0]S. Eto'o,90'[5 - 0]Ronaldinho

Chelsea [2 - 0] Werder Bremen
24'[1 - 0]M. Essien,68'[2 - 0]M. Ballack (pen.)

Vadim
13th September 2006, 00:58
Show a facut Ronaldinho, sper ca va uitati la rezumate. :)

SORENSEN
13th September 2006, 01:19
Eu ma uit..senzational gol ROnaldinho... a dat si Pujol gol :evil:

Lyzah
13th September 2006, 01:39
1.barcelona
2.bremen
3.chelsea
4.levski

ar fi bine sa nu se califice chelsea :drak:

lolo_grupa_c
13th September 2006, 03:14
toate in afara de chelsea....

razwan_vs
13th September 2006, 09:15
frumos golul lui ballack din pk :))) nici o sansa pt portarul lui bremen

sun
13th September 2006, 12:13
Se pare ca Chelsea - Bremen nu a fost un " piece of cake " pentru englezi . La 1-0 nemtii au avut o bara si penaltyul de 2-0 a fost extrem de usor acordat http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116314/Report=RP.html

Singurii jucatori de pe teren care nu au marcat in poarta bulgarilor au fost chiar ei ... 5-0 si Levski incepe ingrozitor Liga Campionilor :ok:
http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116315/index.html

Sasuke Uchiha
13th September 2006, 16:28
barēa aseara a jucat singura, bulgarii nici nu au existat
cat despre chelsea nu le doresc decat sa castige liga campionilor :yeah:

pytzy
13th September 2006, 18:51
Aseara Barelona a jucat super bine, nu le-a lasat nici o sansa la bulgari. Au prima optiune la castigarea grupei cat si a finalei U.C.L.

milanezu
13th September 2006, 19:00
Aseara Barelona a jucat super bine, nu le-a lasat nici o sansa la bulgari. Au prima optiune la castigarea grupei cat si a finalei U.C.L.

:nah: :nah: :nah: :nah: :nah:

Sasuke Uchiha
13th September 2006, 20:41
Aseara Barelona a jucat super bine

cam greu sa joci prost atunci cand joci de unu singur, bulgarii nu erau buni nici macar de spectatori :mda:

kain
13th September 2006, 21:47
Cum sa nu joci bine cu cea mai slaba echipa din Champions League ? :P

Nixx
13th September 2006, 23:08
Levski Sofia a eliminat pe Chievo in turul 3 preliminar, iar anul trecut a castigat cu 1-0 la Liverpool acasa...

kain
14th September 2006, 01:56
Barca nu se compara cu Chievo sau cu Liverpool ? Imi dai dreptate ? :P

Brian
14th September 2006, 13:38
Levski din pacate nu prea avea ce cauta in liga campionilor, dar nici Chievo...cred ca Levski va ramane fara gol marcat dupa toate cele sase meciuri....

pinki
14th September 2006, 14:01
duh, chelsea si barca merg mai departe. de parca putea sa existe vreun dubiu :ras-plans:

pytzy
14th September 2006, 15:23
La fel tot Barcelona si Chelsea merg mai departa iar Bremen se duce in UEFA.

N0_NaM3
17th September 2006, 14:22
Barça shi Chelsea...era mai bine daca pica steaua aici..:D

pinki
17th September 2006, 14:23
mai bine pt cine? :)

N0_NaM3
17th September 2006, 14:29
vedeam o lectie adevarata de fotbal,pe viu, predata de Barça, stelei..:d

pinki
17th September 2006, 15:16
mi-ar fi placut sa vina barca la bucuresti, sa-i vad in actiune, dar ma multumesc si cu realul :D

Sasuke Uchiha
28th September 2006, 00:43
chelsea castiga , 3 goluri de drogba :yeah: si e pe primu loc in grupa
barsa egal...:D

pinki
28th September 2006, 00:45
ce prost au jucat extraterestrii mei... :mda:

sun
28th September 2006, 17:33
Bremen au fost frustrati din nou de ghinion . daca in prima etapa au fost macelariti de arbitru si de 2 bare , acum a sosit randul unui gol in minutul 90 ( autor Messi ) .
pana atunci Barca nu impresionase deloc , iar Bremen atacase mult , dar inscrise o singura data , printr-un autogol al lui Puyol
BREMEN - BARCELONA 1-1

Levski a reusit primul gol in Champions League , in minutul 90 al meciului cu Chelsea . ( 1-3 )

Aurel.D
29th September 2006, 16:12
Bremen a jucat foarte bine, nu inteleg de ce au probleme in campionat!
Ar fi meritat victoria, Barca nu a jucat mai nimic si de fapt a inceput cam slab sezonul.....
Mi-a parut rau de nemti.

pinki
1st October 2006, 22:44
mie nu :D dar recunosc ca au jucat mai bine decat barca mea...

SORENSEN
7th October 2006, 15:26
Iar pamint!
Mourinho pare sa recunoasca inferioritatea echipei sale in fata Barcelonei. Pentru a contracara tehnicitatea catalanilor, portughezul a ordonat ca pe Stamford Bridge sa fie imprastiate tone de nisip care sa faca din suprafata terenului un avantaj pentru luptatorii englezi. Si anul trecut, englezii au lasat deliberat sa se deterioreze gazonul de pe propriul teren.
La Londra e agitatie mare. Chelsea se pregateste pentru a treia batalie in Liga cu Barcelona, iar Mourinho e disperat sa-si ia revansa in fata catalanilor. Portughezul a decis ca pe suprafata de joc sa fie imprastiate tone de nisip. Oficial, albastrii fac acest lucru pentru a ajuta mai bine la drenaj.

In fapt, este o incercare disperata a lui Mourinho de a specula la maximum avantajul terenului propriu, o suprafata proasta de joc avind darul, in opinia portughezului, de a pune probleme unei echipe tehnice, cum e Barcelona. Antrenorul lui Chelsea a incercat sa faca acest lucru si sezonul trecut, cind o ciuperca a afectat iarba de pe Stamford Bridge.

Englezii nu au catadicsit insa nici un efort pentru indreptarea situatiei pina la dubla cu Barcelona, din optimile Ligii Campionilor. Atunci, strategia portughezului nu a functionat, catalanii reusind sa se impuna fara probleme la Londra. Imediat dupa dubla cu echipa lui Rijkaard, Chelsea a inlocuit gazonul, care arata impecabil la sfirsitul stagiunii.

Mourinho a decis sa incerce din nou. Fie pentru ca el chiar crede ca spaniolii vor fi dezavantajati, fie doar pentru a alimenta un razboi psihologic interminabil intre cele doua grupari. Ramine de vazut daca nisipul va reusi sa puna probleme unor jucatori tehnici ca Ronaldinho, Edmilson, Motta sau Deco.

Vamos a la plaja! Ronaldinho pina in 2014 Pentru a pune capat zvonurilor tot mai insistente potrivit carora Ronaldinho ar putea ajunge la AC Milan, unde i se ofera un salariu anual de 12 milioane de euro, gruparea azul-grana negociaza cu vedeta braziliana prelungirea contractului pina in 2014. Actuala intelegere expira in 2010.

spt.ro

Mourinho asta e chiar dus ..e incapatanat si nu se lasa...:happy

kain
7th October 2006, 19:52
Daca as fi fost in locul lui Mourinho , as fi incercat sa bat Barcelona corect.. nu prin "artificiile" pe care le incearca el.. Plus ca Mourinho e cel mai bine platit antrenor din lume.. Se face de rusine cu gestul pe care il face :P

pinki
8th October 2006, 00:28
mie mourinho asta nu mi se pare foarte pe campia lui, sa zic asa. :D un tarot ceva, un voodoo, nu incearca? :happy

sun
15th October 2006, 17:10
Inaintea clasicului Chelsea - Barcelona , Jose Mourinho are probleme mari de tot cu portarii : Cech s-a accidentat in secunda 20 a meciului de camp cu Reading , iar rezerva Cuddicini s-a lovit si el in prelungiri .. Se pare ca sunt sanse pentru al treilea portar , un anume Hilario , sa joace meciul vietii , in compania Extraterestrilor :ok:

Bremen a dat 6 goluri in ultima etapa de campionat , la Bochum . Se pare ca Levski va fi din nou sac de box .. /OLE/

pinki
15th October 2006, 23:54
hehehe, adica si-o fura chelsea :D ce rau imi pare :evil:

Sasuke Uchiha
16th October 2006, 00:50
si cu portarul de la juniori si tot nu pierde chelsea, asta daca nu ii ajuta arbitrul pe barsa

kain
16th October 2006, 15:04
As zice ca o sa se termine egal :D

Sergiu
19th October 2006, 00:43
Au avut noroc spaniolii. Trebuiau mai multe goluri.

kain
19th October 2006, 00:46
Chelsea cu mult peste Barcelona , dupa cum s-a desfasurat meciul scorul trebuia sa fie : 3-1 :D

Sergiu
19th October 2006, 00:52
3 la 1 :o: Esti indulgent cu catalanii.

Sasuke Uchiha
19th October 2006, 02:32
CHELSEA cea mai buna
hai barsa hai cu cupa uefa !!! :D:D

Livio_
19th October 2006, 11:13
shi totusi spun ca barca cu chelsea merg mai departe...werder doar locul 3 :D

Aurel.D
19th October 2006, 12:11
Frumos meci Chelsea- Barcelona. Messi este un super jucator. Lui Ronaldinho i-ai cam citit adversarii jocul si de aia merge asa prost....
Levski se vede ca este in plus in Liga Campionilor...
Problema este ca Baracelona merge cam slab in ultima vreme dar poate a contat si absenta lui Eto'o.

sun
26th October 2006, 19:41
Chelsea - Barcelona 1-0
Bremen - Levski 2-0

Chelsea 9p
Barcelona 4p
Bremen 4p
Levski 0p

pinki
26th October 2006, 20:32
barca are doar 4p??? :o:

Sasuke Uchiha
26th October 2006, 20:38
o victorie cu levski, un amarat de egal cu bremer si o infrangere cu cea mai buna echipa chelsea = 4 puncte:D

pinki
26th October 2006, 20:55
da, greu cu matematica asta :D

dani3lll
26th October 2006, 21:12
pacat de barca ca a luat bataie in anglia ,nu merita
Chelsea si Barcelona merg mai departe cu siguranta ;)

CrAzY92
27th October 2006, 15:40
Se califica Chelsea si Barcelona lejer!:D

sun
31st October 2006, 17:08
Rijkaard si Mourinho sunt de acord: va fi un meci mare !!

Problema lui Barca e ca o infrangere in acest meci ar putea lasa pe Chelsea sa faca un mic blat la Bremen si Barca out :D

pinki
31st October 2006, 17:27
n-au voie sa piarda :D totul ar fi sa dea si goluri :D

barca, evident :D

chelsea sa stea cuminte... ca si-asa sunt pe primu' loc :)

delaparis
31st October 2006, 22:48
gol Deco

pinki
31st October 2006, 22:58
joaca bine azi :D

delaparis
31st October 2006, 22:59
Barca este peste englezi acum la inceput

pinki
31st October 2006, 23:37
ce-mi place sa-l vad pe mourinho isterizandu-se :evil:

Sergiu
31st October 2006, 23:37
Revine barca din sezonu trecut?
Oare cat pot sa-i mai ajute arbitrii?
Messi ala e penibil, in loc sa ajunga ca maradona ajunge ca si klinsman adica un trisor. Sa dea Domnu sa iasa cat mai repede din teren ca numa strica meciul.

pinki
31st October 2006, 23:41
poftim?????

Sasuke Uchiha
31st October 2006, 23:45
exact
are dreptate sergiuselig
faultul clar la makelele + galben absurd la robben arbitrul destul de slab

pinki
31st October 2006, 23:50
bine, arbitrul e cam slab, asta nu zic nu :)


si gata, au inceput iar sa joace bambilici :mda:


2-1!!!! :D tocmai cand ii certam! :D bravo ronnie! /hello

Sergiu
1st November 2006, 00:21
Simulari peste simulari, greseli ale arbitrului intr-o singura directie, joc dur nepenalizat de arbitru.
Da faza cand s-a impiedicat islandezu de unu singur si a iesit cu targa a fost de tot rasu.

Deja avem un meci penibil.

delaparis
1st November 2006, 00:37
2-2 !!!

pinki
1st November 2006, 00:40
al naibii drogba, bun mai e :D

ps: apararea noastra, vai de ea :)

emotii pt calificare :o: ar fi culmea....

Datenshi
1st November 2006, 00:40
Nici macar Barca nu poate avea bulan la nesfarsit.

RajaF
1st November 2006, 00:43
emotii pt calificare ar fi culmea....

Culmea e cum au castigat cupa... nu faptul ca nu o sa se califice din grupe :drak:

Alberto
1st November 2006, 00:43
ar fi in stare Mourinho sa cedeze in fata germanilor...numai sa nu se califice Barcelona mai departe...:nah:....

Sergiu
1st November 2006, 00:46
Ce comentatori pe protv. La cand intra motta la essien e involuntar, da cand intra carvalho la deco e intentie.
Barcelona a fost ajutata clar de arbitru, dar pana la urma tot ei comentau. Un fel de steaua la nivel european. RUSINE.

Dar asta e barca obtine inca un punct cu ajutorul arbitrilor.
Sper totusi sa mai fie si arbitraje echitabile la meciurile ei.

Anonim
1st November 2006, 00:48
olaaaaleee , olaalaaaa, afaaraaaaaa cu barcelonaaa :drak:

in UEFA ii e locu' :ok:

Sergiu
1st November 2006, 00:49
ar fi in stare Mourinho sa cedeze in fata germanilor...numai sa nu se califice Barcelona mai departe...:nah:....

Tu te auzi ce vorbesti?

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 00:53
enorm chelsea !!!
ce emotii !! ce fata avea raijard la sfarsitul meciului si cum a sarit mourinho la golul lui drogba, incredibil
barsa in cupa uefa acolo ie locul :D

pinki
1st November 2006, 00:53
comentatorii da, penibili, ca de obicei :no:

arbitru, varza, a scapat rau jocul din mana. faulturi ca pe camp, unu' mai cioban ca altu'...

altfel, fotbal frumos, meci relativ frumos... barca merita sa castige vreo 60 min, chelsea vreo 30 :D

parerea mea ;)

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 00:56
chelsea 10 puncte
bremer 7 puncte
barsa 5 puncte :D
levski -

pinki
1st November 2006, 00:58
apropo, ballack e :no:

ce clasament urat :cry:

Sasuke Uchiha
1st November 2006, 01:06
balack a avut un meci slab dar isi va reveni sunt sigur :ok:
mie imi place foarte mult clasamentul :D
daca chelsea ar pierde meciul cu bremer nu as fi deloc suparat

pinki
1st November 2006, 01:08
atunci as tipa eu pe-aici diverse chestii :D

rapidashul
1st November 2006, 03:20
Calificarea depinde numai de noi,nici daca am vrea nu am rata calificarea :D,pur si simplu nu avem cum,Levski e cea mai slaba echipa din competitie,Steaua si Dinamo Kiev ii fac concurenta serioasa iar Bremen e echipa buna dar nu suficient incat sa bata sau sa scoata un egal pe Camp Nou.
Pe Chelsea sper sa o intalnim in finala,cu siguranta finala va fi arbitrata de un arbitru care se pricepe la arbitraj nu ca ieri seara cand trebuiau eliminati cel putin 2 jucatori de la londonezi.

JJ
1st November 2006, 10:53
Foarte misto meci, desi cativa jucatori au fost in plus pe teren. Aici l-as baga mai ales pe Ballack, dar si pe Ronaldinho. Ronaldinho totusi a reusit un dribling si o centrare din care a iesit golul 2. Lampard a dat un eurogol, cred ca daca din campionatul nostru incearca cineva cu poarta goala din unghiul ala n-o baga.

Grupa se complica, cum probabil Barca castiga in Bulgaria, meciul Barca-Werder devine decisiv. Desi a declarat ca nu face blat, Mourinho cred ca nu se va stresa prea tare cu Werder, mai ales ca Chelsea e 99% calificata. Merita sa incerce sa scape de Barcelona.

Arbitrul a lasat jocul mult prea liber, daca dadea macar galbene la bataia din prima repriza, se mai potoleau jucatorii. Asa, el a preferat sa dea galbene aiurea.

maldini
1st November 2006, 11:36
Bremen e echipa buna dar nu suficient incat sa bata sau sa scoata un egal pe Camp Nou.

Werder poate sa bata pe chelski ca doar joaca acasa iar Barca bate la Sofia pe Levski => Werder are nevoie doar de un egal pe Nou Camp ptr calificare si sincer nu este foarte greu de obtinut daca Barca joaca la fel ca ieri :ok:

superchumbo
1st November 2006, 12:17
prin ceea ce s-a intamplat aseara m-am convins ca liga campionilor nu va fi castigata niciodata de chelsea. trisorii nu merita ...... chelsea e o echipa buna pt faza grupelor si atat (ca si lyon). "fotbalul" aratat de mourinho ma scarbeste ... balack si shevcenko si-au cam terminat cariera ducandu-se intr-un loc unde sunt pusi sa joace la rupere, si unde numai lampard, drogba si robben joaca fotbal, restul trepadusi.

rezultatul echitabil prin prisma faptului ca atat mai poate juca barca la ora actuala ... diferenta de fotbal intre barca si chelsea e aceiasi ca a manca cu mana si furculita ....

anul asta am mare incredere in valencia ... vom vedea

sun
1st November 2006, 19:27
Daca Barca nu bate pe Bremen acasa , e out . Simplu. Mourinho va avea si aceasta nazbatie pe cartea de vizita. E calr ca pe el il avatajeaza teribil eliminarea Barcei. LA limita, Poate sa mearga cu echipa a doua etapa viitoare la Bremen :D

pinki
1st November 2006, 19:36
dar sa speram ca nu va fi asa :D

eddy_27
2nd November 2006, 03:06
Sper sa se califice Barsa..ca joaca la spectacol...si ca nu sunt "cotonogari" cum au fost cei de la Chelsea...care au rupt tot meciu....

Lavinia
2nd November 2006, 22:47
las k in tur nu am faqt spectacol dloc barca...oriqm au sanse d califikre...din pakte chelsea la fel

Sasuke Uchiha
3rd November 2006, 00:55
barsa are mai multe sanse sa termine pe 3 decat sa treca mai departe :D
si terminati cu porcariile despre chelsea, a facut un super meci impotriva barsei si merita victoria nu doar un egal, barsa a avut f mult noroc

Lavinia
3rd November 2006, 01:10
dak asta inseamna pt u meci super...

CrAzY92
3rd November 2006, 15:41
Bracelona 2-2 Chelsea :happy :happy :happy forza chelsea !

N0_NaM3
3rd November 2006, 21:54
chelski nu o sa castige nici in 10 ani C.L`ul, nu va mai ridicati in ...
vad k toti copiii care ar trebui sa`si vada de scl posteaza pe aici :)...

Lavinia
4th November 2006, 01:49
c dak ai 18 ani si esty major noi suntem copii kre tre sa isi vada d sc aq??

Sasuke Uchiha
4th November 2006, 03:57
noname are impresii de mare cunoscator de fotbal :happy :happy
de moment chelsea este peste barsa...

N0_NaM3
4th November 2006, 11:00
am spus ptr cine se simte...shi crede`ma asta k sunt peste tine...

Aurel.D
23rd November 2006, 10:44
Surprize, surprize....Barcelona este la un pas sa piarda calificarea in optimi, dupa victoria lui Werder in fata lui Chelsea deja calificata. Sa se fi lasat Mouriniho, stiindu-se dragostea lui fata de Barca?:o:

PS: Cretina, idioata si infantila ideea celor de la protv de a transmite Levski-Barcelona....Este prea de tot. Ce sa vad, cum dau bulgarii pase la portar si cum isi bate Ronaldinho joc de ei?
Jenana alegere, retardati "profesionisti".

whisper
23rd November 2006, 20:47
Sa nu se califice Barca?Cam greu de crezut,cel putin asa parea la inceputul competitiei!
Ce a apucat-o pe Chelsea asa deodata sa piarda?Daca nu faptul ca nu si ar dori-o pe Barca calificata mai departe in UCL? Dar nici Barca nu s-o straduit mai mult in meciurile cu Chelsea :headbang:
Oricum de calificat consider ca tot Barca si Chelsea o vor face nu cred in clificarea Bremenului.

Sasuke Uchiha
23rd November 2006, 21:21
are foarte multe sanse sa nu se califice, sper ca bremer sa faca un meci bun si sa faca macar egal
barsa afara !!!!!!!!!!! :yeah:

pinki
23rd November 2006, 21:37
visati voi, pe=aici degeaba :P pt ca barca merge mai departe :yeah:

Lavinia
23rd November 2006, 22:07
nu ash fi atat d sigura k vor merge mai departe...sincer nici nush q cn sa tzin..q barca sau q bremen...yo le vroiam p ambele in optimi p chelsea out

King of Hell
27th November 2006, 14:14
Sper in ultima etapa Barca-Werder x2, sa vad Barca in UEFA si germanii mei in CL. Sa vedem apoi cum castiga Steaua/Dinamo/Rapid cupa UEFA :D

Parazitu'1919
27th November 2006, 16:44
merita WERDER BREMEN sa se califice , in meciul de acasa au dominat CLAR pe barcelona

georg40
27th November 2006, 17:36
merita WERDER BREMEN sa se califice , in meciul de acasa au dominat CLAR pe barcelona

Si in viziunea mea , numai ca fotbalul nu este gimnastica si nici patinaj artistic, si se joaca pe goluri. Cunoscand forta de atac a Barcelonei vizavi de cea a echipei din Bremen in deplasare, nu prea cred in aceasta calificare. Da Doamne sa ...n-am dreptate !

Lavinia
29th November 2006, 20:11
dupa qm ziceam..yo le vroiam p ambele mai dparte si p clelsea nu p locu 3 ci 4..da qm nu se poate..tin q bremen...merita mai mult calificarea

Iulian Lazialu
30th November 2006, 14:43
desi nu pre tin cu bremen vreau sa castige la barcelona.
hai cu bremen /OLE/

pinki
30th November 2006, 14:49
hai barca!!! :cheer: :cheer:

Sasuke Uchiha
30th November 2006, 22:12
daca bremer vine sa apere un 0-0 vor pleca cu vreo 3-4 goluri primite, daca vor veni sa joace fotbal, uefa e directia lu barsa :yeah:

Lavinia
30th November 2006, 22:40
si tinand cont k's nemti vor veni sa castige...

Sasuke Uchiha
30th November 2006, 22:44
nu prea sunt convins ca vor veni sa castige, un 0-0 este suficient

Lavinia
30th November 2006, 22:51
da dar este un scor periculos..si tinand cont d c au patzit sezonu treqt...yo cred k vor vezi sa castige

bloo
2nd December 2006, 00:36
WERDEB BREMEN merita calificarea dar echipa mai valoroasa e cea care se califica(Fc. Barcelona)de obicei

Lavinia
2nd December 2006, 12:07
la momentu actual barca nu prea pare mai valoroasa

Alexz
3rd December 2006, 14:18
Eu tin cu Milanul...si normal vreau o echipa mai usor de batut sa treaca de grupe.... dar eu cred ca Barca...o sa faca un joc bun...as vrea sa il vad pe 'dinho in zi de forma mare....:ok:

kain
3rd December 2006, 15:42
Levante 1-1 Barcelona , inainte de marele meci cu Bremen :D

Sasuke Uchiha
3rd December 2006, 23:15
deja au emotii :D

gheran
4th December 2006, 11:55
Sper Ca Barca Sa Mearga In Uefa Anul Asta.ca Nu-mi Plac Deloc

Lavinia
4th December 2006, 20:20
yo nu pot sa zic ca nu imi plac,da sezonu asta au dezamagit complet...sincer,nu merita sa treaca d grupe...bremen e mult mai buna la momentul actual

gheran
5th December 2006, 12:35
sper sa nu mearga barcelona....desi e greu de crezut...

emios
5th December 2006, 13:44
1-chelsea
2-barcelona
3-werder
4-levski s

Lavinia
5th December 2006, 21:08
fa schimb intre 2 si 3...oricum...azi e meciu,nuh?la 21:45????

YoYoyOi
5th December 2006, 21:35
Doamne ce greu am gasit threadul asta. Uffff. Ce sa-i faci? Batrinetile astea:D Nu mai vad ochii:(

delaparis
5th December 2006, 21:39
Hai Levski /hello
:happy

Lavinia
5th December 2006, 21:41
da...asa e...da nush dc o mai incurajezi k nu are cum sa piarda primu loc oricum:P

YoYoyOi
5th December 2006, 22:13
Totul sau nimic!

GRUPA A FC Barcelona trebuie s-o īnvinga pe Werder Bremen pentru a se califica īn optimi, īn timp ce nemtii au nevoie doar de un egal

Campioana Europei se afla la un singur meci de eliminarea din Liga, lucru la care nimeni nu se astepta la īnceputul campaniei, chiar daca grupa A era vazuta ca fiind una “de foc”, cu marii rivali de la Chelsea printre adversari.

Barcelona are doar o optiune īn aceasta seara, victoria, iar oaspetii din Bremen īsi joaca si ei sansa, avānd nevoie de un rezultat de egalitate pentru a continua parcursul european īn Liga Campionilor, īn dauna catalanilor. Frank Rijkaard a menajat o serie de titulari īn ultima etapa, cānd Barēa a scos un egal chinuit īn meciul din deplasare cu Levante, scor 1-1. Chiar daca vedetele Eto’o, Messi si Saviola vor lipsi, toti trei fiind accidentati, tehnicianul olandez se bazeaza pentru partida capitala cu Werder pe “stālpul” apararii, Rafa Marquez, si pe “magicianul” Ronaldinho, ambii absenti īn īntālnirea cu Levante. Fundasul mexican a oferit, de altfel, o explicatie pentru parcursul fluctuant din Liga. “Perioada de dinaintea sezonului nu a fost asa cum ar fi trebuit pentru noi. Am avut multe zboruri (Barēa a jucat īn vara meciuri amicale īn Mexic si Statele Unite - n.r.), multe partide de pregatire si prea putine ore de odihna pentru a ne reface din punct de vedere fizic”, a declarat aparatorul sud-american.

Statistica este de partea catalanilor. Niciodata vreo detinatoare en-titre a Ligii Campionilor nu a fost eliminata din faza grupelor si niciodata Werder Bremen nu a cāstigat īn fata Barcelonei. Nemtii par a fi īnsa īn forma, ei īnvingānd-o īn ultima runda din 1. Bundesliga cu 3-1 pe Hertha Berlin si fiind lideri īn campionatul intern. Principalele pericole pentru poarta lui Victor Valdes īn aceasta seara vor fi Klose si excelentul brazilian Diego, unul dintre mijlocasii constanti din campionatul german.
Prosport


Ah ce as vrea sa cistige Bremen, ar fi ceva nemaipomenit. Dar n-am ce face tre sa tin cu Barca, sa nu faca nemtii puncte :(

Sevilla86
5th December 2006, 22:24
“Perioada de dinaintea sezonului nu a fost asa cum ar fi trebuit pentru noi. Am avut multe zboruri (Barēa a jucat īn vara meciuri amicale īn Mexic si Statele Unite - n.r.), multe partide de pregatire si prea putine ore de odihna pentru a ne reface din punct de vedere fizic”, a declarat aparatorul sud-american.


Au luat-o pe urmele Realului... a devenit si Barcelona un produs de marketing.
Dar au si noroc, puteau sa fie deja eliminati din Champions League! Daca nu scoteau un egal in ultimele minute la Bremen, acum germanii ar fi avut 12 puncte, Barcelona 7 si jucau in Uefa...
Barcelona e obligata sa castige asa ca vor ataca din primul minut. O sa fie un meci frumos :ok:

YoYoyOi
5th December 2006, 22:29
ce urit e dintosul asta :lol:
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UCL/486885_MEDIUMSQUARE.jpg

Lavinia
5th December 2006, 22:31
e urat,yo nu prea il mai suport,da' e bun...sau era k in ultimu timp in afara d vreo 2 mecuiri a fost km varza

YoYoyOi
5th December 2006, 22:34
Las ca a dat un super gol de curind. Sa vedem ce va face azi. Nu cred ca va avea o evolutie reusita.

Lavinia
5th December 2006, 22:35
asta ziceam si yo...in afara de vreo 2 mecuiri...

Lavinia
5th December 2006, 22:36
styu ca e offtopic,dar arsenal tot azi joaca cu porto,nu?sau maine?

Sevilla86
5th December 2006, 22:37
O fi el bun, da' cand aud atatea hiperbole pt fiecare gol si pasa pe care o da... parca mi se face greata!

PS: Arsenal joaca maine :ok:

Lavinia
5th December 2006, 22:39
ms d informatie

YoYoyOi
5th December 2006, 22:41
Are si Dintuc farmecul lui, dar prea e ridicat in slavi. Auzeam la un meci, cred ca chiar la turul cu Bremen pe comentatorii astia de 2 bani ca ziceau ca si pasele gresite ale lui sint fabuloase, fenomenale, extraordinare. Nu-i problema ca a scapat mingea afara, dar stilul in care a facut-o .... :lol:
Numai cu lamiie te poti uita la ProTV la meciurile din CL.

YoYoyOi
5th December 2006, 22:59
S-a suparat dintosul pe mine si a marcat :D a vrut sa-mi demonstreze ca e tare-n dinti di poate marca:D

Sergiu
5th December 2006, 23:08
Bun primu gol din simularea lui Ronaldinho si cand te gandesti ca exista persoane carora le plac simularile (vezi Paul Jewell) imi vine sa turbez.
Ca sa fie complet aiurea prestatia arbitrilor au mai dat si golu 2 dintr-o pozitie de offside reactivata a islandezului.

Am inteles is mari si tari astia de la barcelona, cumpara ce arbitrii vor dar de ce mama ei de treaba trebe sa dea pe protv numa meciurile lor. Anu asta au dat 5 meciuri, 5 meciuri in care a trebuit sa le suportam simularile, mult, mult prea mult.

Lavinia
5th December 2006, 23:36
las' ca stii ce se zice:pe nemti esty sigur ca i'ai batut doar dupa ce se urca in avion(si nu dupa ce ii vazi la dushuri qm zicea idiotul ala de comentator)

YoYoyOi
5th December 2006, 23:38
Pai asta e, cu toate ca sint mediatizati exagerat, ii mediatizeaza si mai mult tocmai pt ca sint mediatizati:D Ai inteles tu ce-am vrut sa zic:D

Luis Garcia10
5th December 2006, 23:42
Barca a fost 10 clase pt nemtii ! Vedeti alt meci daca ma luati cu arbitrii! Sa fim seriosi , daca Barca vrea sa le dea 5 , 5 le da! E diferenta prea mare de valoare!

Lavinia
5th December 2006, 23:43
cand dai 2 goluri in cateva minute e usor sa joci bine si ca adversarul sa nu joace cine stye ce....

CrAzY92
5th December 2006, 23:54
Chelsea 1 : 0 Levski
Barcelona 2 : 0 Werder info: PRO TV pt cine nu stie
MIN 53

Sergiu
6th December 2006, 00:29
Minune mare pe Stamford Bridge: Shaun Wright-Phillips (un varf de atac) reuseste sa inscrie primul gol pentru Chelsea in al 52-lea sau meci pentru echipa. Si cand te gandesti ca au dat 25 milioane pe el...

Lavinia
6th December 2006, 00:35
adevaru' e ca se pricep astia la transferuri nu gluma :D

YoYoyOi
6th December 2006, 00:36
Gata distractia Barcei in fata nemtilor:D
Si din cite stiu Bremen se opreste aici.

Lavinia
6th December 2006, 00:41
dap...cu 10 puncte...1 punct mai putin decat barca

Sevilla86
6th December 2006, 01:05
Poate era mai bine un egal si sa se califice nemtii in optimi... Bremen daca mergea in optimile CL avea sanse mari sa fie eliminata, dar in Uefa ar putea avea un parcurs mai lung si ar strange mai multe puncte pt Germania. Asta e...

Oricum, Ronaldinho merita toate laudele dupa meciul asta. Barcelona a jucat incredibil, nu s-a vazut ca ar fi presiune pe umerii lor desi alternativa unei eliminari din CL era inimaginabila pt detinatoarea Cupei. Murinho o sa aiba insomni o vreme si nu stiu daca poate sa se bucure pe deplin de victoria din seara asta...

georg40
6th December 2006, 01:09
Deznodamantul in grupa nu a produs nici o surpriza, Chelsea si Barcelona sunt mai departe.
Werder s-a luptat pana in ultimul meci pentru calificare, desi la tragerea la sorti a grupei pe sansa echipei din Bremen n-ar fi dat nimeni nici macar o ceapa degerata.
Barcelona, poate sa-si apere titlul, Chelsea va incerca sa faca uitata ratarea din editia trecuta, iar Bremen se va numara printre co-favoritele Cupei UEFA. O antiperformanta neobisnuita din partea lui Levski: nici un punct din 6 meciuri...

Sasuke Uchiha
6th December 2006, 01:12
Minune mare pe Stamford Bridge: Shaun Wright-Phillips (un varf de atac) reuseste sa inscrie primul gol pentru Chelsea in al 52-lea sau meci pentru echipa. Si cand te gandesti ca au dat 25 milioane pe el...

nu e chiar varf, este mijlocas dreapta, si este destul de bun, insa mourinho nu la folosit prea mult


adevaru' e ca se pricep astia la transferuri nu gluma :D

binenteles ca se pricep

----------------------------
pacat de bremer , daca jucau in prima parte cum au jucat in a doua acu erau ei care mergeau in optimi

White Shadow
6th December 2006, 01:23
Offfff , inca nu am scapat de Barcelona :ciocan:

Nici o problema , mergem mai departe :ok:

dan
6th December 2006, 01:42
levsky are the best!!!:happy :happy
pacat de ei:cry: vecinii nostri:evil:

JJ
6th December 2006, 11:26
Super meci facut de Barcelona, mai ales in prima repriza. Lipsind Messi, Ronaldinho si-a adus aminte ca poate sa si joace fotbal. Pe retina mi-a ramas insa driblingul lui Gudjonsen, urmat din pacate de sutul in bara si de ratarea monumentala a lui Giuly cu poarta goala, cam cum face Buga meci de meci la Rapid.
Una peste alta, din grupa asta s-au calificat echipele mai bune, care in mod normal sunt favorite la finala.

pinki
6th December 2006, 11:30
prima repriza a fost super, a doua... hm, mai slabut, pe alocuri :D dar ne-am descurcat binisor si fara messi, ronaldinho, back :D

Datenshi
6th December 2006, 12:05
Super meci in prima repriza datorita arbitrajului de divizia C. O lovitura libera acordata dubios si 3 offsideuri neacordate, din care a rezultat golul 2 si inca doua ocazii. Fara astea cele doua echipe au fost egale aseara.

georg40
6th December 2006, 12:20
Despre lovitura libera se poate discuta, insa la golul al doilea nu a fost ofsaid. Mingea nu a primit-o direct Gundjonson, iar in faza a doua ,la centrare, se crease intre timp o noua situatie de joc.
Si eu as fo dorit ca Werder sa castige, crede-ma, dar obiectivitatea obliga.

dardar_3
6th December 2006, 12:22
Prima repriza a fost "furt pe fata" :rosu:....
A doua repriza Barca s-a aparat ca niste adevarati campioni.... mai aveau sa faca si figuri din alea gen Rivaldo pe la marginea terenului...

Penibil.... Adversarul din optimi v-a spulbera pe Barca....asta daca nu mai exista nici un elvetian sa ii fluiere....:jerk:

@georg40: Offside-ul la Gudjionsen s-a reactivat si a participat direct la faza:ok:... Deci offside clar:ok:

Datenshi
6th December 2006, 12:27
Nu iese absolut deloc din offside, e clar reactivare. Cateva minute mai tarziu offside la limita la Giuly nesemnalizat. la faza aceea frumoasa a lui Gudjohnsen, Giuly era iar in offside. Dar asta e...

dardar_3
6th December 2006, 12:39
Dap... si Klose cand scapase singur catre poarta lui valdes s-a fluierat offside desi nu era.... dar astea nu vor intra in istorie:jerk:... urat.... pacat ca Werder a iesit din UCL... insa am curaj sa pun pariu ca sunt o candidata serioasa pentru Uefa, alaturi de Sevilla:ok:.... Usor, usor... se vor plati bani pentru a intra in UCL...:ok:

Sasuke Uchiha
6th December 2006, 12:41
nu stiu de ce mai vorbiti de arbitraj favorabil barsei, nu trebuie decat sa vedeti barsa vs chelsea vs benfica vs milan de anu trecut, arbitrii i-au salvat mereu

dardar_3
6th December 2006, 12:49
Asa este:ok:.... Anul asta Realul a fost peste Barca:ok:... Si anul trecut se poate spune ca si finala au "castigat-o" pe merit:no:....

waterboy
6th December 2006, 18:07
Nici nu e de mirare ca ziarele de la noi cauta numai scandaluri si nu mai pun prea mare pret pe fotbalul propriu zis, cand vezi ce se posteaza pe aici. Barcelona a meritat victoria aseara si nu a obtinut-o deloc cu ajutorul arbitrilor. A fost echipa mai buna si era clar dupa primele minute ca numai un ghinion ii putea face sa rateze victoria.

Comentati toate fazele si sunteti atat de convinsi ca arbitri au gresit numai in favoarea Barcelonei dar nici macar nu stiti bine ce s-a intamplat. Cel mai bun exemplu Dardar care se plange ca a fost semnalizat eronat offside la Klose cand nu a fost dar habar nu are ca la faza aceea s-a dat fault in atac si nu offside (Diego a sarit la cap si a lovit cu cotul).

Lasati toate discutiile astea inutile pentru ca nu-si au rostul. Barcelona a fost mai buna aseara si calificarea este meritata.

Luis Garcia10
6th December 2006, 18:08
Dardar,: poate o v-a spulbera , dar nu o va spulbera :ok: Vad ca unii pe aici nu suporta Barca! Mi se pare de-a dreptul penibil si absolut fara sens ! Inseamna ca nu va place fotbalu` spectacol . Arbitrii? Voi chiar credeti ca nemtii sau spanioli vb despre arbitrii? Sunt lucruri mai interesante in fotbal cum ar fi o pasa de geniu , un dribling in viteza , o lovitura libera de geniu! Vad ca exista frustrari mari aici pe forum ! Pacat...

georg40
6th December 2006, 18:47
[QUOTE=

@georg40: Offside-ul la Gudjionsen s-a reactivat si a participat direct la faza:ok:... Deci offside clar:ok:[/QUOTE]

Putem discuta in contradictoriu zi si noapte.Consulta un arbitru daca vrei si informeaza-te despre interpretarile valabile ale International Board.
N-a fost ofsaid, crede-ma si eu as fi dorit contrariul...Asemenea faze avem in Bundesliga in fiecare etapa circa o jumatate de duzina daca nu mai multe.

waterboy
6th December 2006, 18:57
Cateva minute mai tarziu offside la limita la Giuly nesemnalizat. la faza aceea frumoasa a lui Gudjohnsen, Giuly era iar in offside. Dar asta e...
La prima faza Giuly este pe linie cu Naldo(numai daca nu vrei nu vezi asta ... ia rezumatul de pe net) iar la faza lui Gudjohnsen, cand acesta trage in bara Giuly este in spatele mingii, a lui Gudjohnsen si a lui Frings ... cum adica e offisde? Explica-mi si mie de unde si pana unde?

Chiar nu inteleg de ce nu puteti accepta ca Barcelona a castigat pe merit. Sunt fan inrait al lui Werder si totusi dupa meciul asta nu am cum sa spun decat: Felicitari Barcelona ... dar cand va ce se scrie pe aici, imi dau seama ca lumea mai mult uraste alte echipe decat isi iubeste favoritele.

waterboy
6th December 2006, 19:55
Acelasi lucru l-as spune si despre cei care nu sunt in stare sa se bucure cu bun simt cand castiga Barcelona.

N0_NaM3
6th December 2006, 20:14
ma abtin de la orice alt comentariu :D...Forza Barēa !!!

Lavinia
6th December 2006, 22:12
barca a fost ajutata si in finala de anu trecut..lehman arsenal a ramas in 10 oameni cam aiurea iar la unu din golurile barcai a fost offside...macar arbitrul a avut tupeu sa isi recunoasca greselile a 2-a zi....oricum acum nu mai conteaza...

Sasuke Uchiha
6th December 2006, 22:14
da, nu mai conteaza, spuneti ce vreti, nu ati castigat pe merit ci ajutati de arbirtii :rosu:

waterboy
7th December 2006, 02:00
Din cate vezi Vali, cei care au spus despre arbitraj ca a fost ok(inclusiv eu), nu au fost fanii Barcelonei ci mai degraba unii neutri sau chiar adversarii asa ca nu-si are rost faza cu "spuneti ce vreti, nu ati castigat pe merit ci ajutati de arbirtii".

Oricum chiar nu mai conteaza pentru ca nu-ti vei schimba parerea indiferent de ce argumente ti se vor aduce. Ura e oarba in unele momente.

N0_NaM3
8th December 2006, 13:48
barca a fost ajutata si in finala de anu trecut..lehman arsenal a ramas in 10 oameni cam aiurea iar la unu din golurile barcai a fost offside...macar arbitrul a avut tupeu sa isi recunoasca greselile a 2-a zi....oricum acum nu mai conteaza...

u eshti chiar capcauna....arsenal cum a dat golul ma`?..nu cumva din faultul care n`a fost la eBOUe =)) !?...shi la eliminarea lu` lehman trebuia sa valideze golul, adik 1-0 ptr Barēa shi arsenal nu mai dadea gol in vecii vecilor..doh !
daca tot vrei un remember dupa 17 mai (parca).

Catalanul
8th December 2006, 16:46
plin de frustrati anti-catalani pe aici :headbang: :no: :jerk:

am trecut peste ce a fost mai greu ;) pentru faza finala vor reveni Eto'o, Messi si Saviola :cool: deci suntem din nou principalii favoriti pentru a ne adjudeca trofeul ;)

Sergiu
8th December 2006, 17:50
deci suntem din nou principalii favoriti pentru a ne adjudeca trofeul

De curiozitate voi cat le dati la arbitrii? Am auzit ca Gigi le dadea 200.000 euro, Moggi cate o masina. La voi se duce Rijkaard in cabina la arbitrii, dar cu cati bani? Asa sa intelegem si noi de ce sunteti ajutati de fiecare data?

vinsanity
8th December 2006, 18:29
De curiozitate voi cat le dati la arbitrii? Am auzit ca Gigi le dadea 200.000 euro, Moggi cate o masina. La voi se duce Rijkaard in cabina la arbitrii, dar cu cati bani? Asa sa intelegem si noi de ce sunteti ajutati de fiecare data?

sergiule, vad ca nu ti-ai revenit deloc, nu stiu cum reusesti, dar absolut toate posturile tale sunt stupide:headbang:

Sasuke Uchiha
8th December 2006, 20:01
sergiu, nu e cat le da ci ce le da :D eu nu cred ca da bani ci altceva, probabil intrari gratis la cluburi de steaptes din barselona dupa meci :happy

Lavinia
8th December 2006, 21:43
u eshti chiar capcauna....arsenal cum a dat golul ma`?..nu cumva din faultul care n`a fost la eBOUe =)) !?...shi la eliminarea lu` lehman trebuia sa valideze golul, adik 1-0 ptr Barēa shi arsenal nu mai dadea gol in vecii vecilor..doh !
daca tot vrei un remember dupa 17 mai (parca).
ar trebui sa citesti ce a declarat arbitru dupa meci si apoi sa vorbesti....