PDA

View Full Version : Grupa C: Liverpool, PSV, Bordeaux, Galatasaray



Vadim
2nd September 2006, 16:15
Discutii despre Grupa C a Ligii Campionilor, aici: Liverpool, PSV, Bordeaux, Galatasaray.

Liviu
5th September 2006, 01:43
Grupa extrem de echilibrată . Principalele favorite , dupa parerea mea , sunt Liverpool si Galatasaray . Bordeaux este o echipa buna dar neexperimentata la acest nivel , iar la PSV dupa plecarea lui Hiddink si venirea lui Koeman , cu siguranta ca se vor schimba multe lucruri si acolo , echipa ar putea suferi ca joc .
In schimb Liverpool este o echipa matura cu sanse mari pentru fazele superioare iar Galatasaray dupa un sezon 2004-2005 in care nu a fost prezentă in Europa si un sezon 2005-2006 in care a fost eliminata in primul tur din Uefa de Tromso (0-1/1-1) , a reusit sa recucereasca dupa 4 ani titlul in Turcia şi ma bazez pe dorinţa de revanşa a unor jucatori din echipa dar şi pe faptul ca pentru cei din vechea garda ar putea fi ultima şansa pentru o performanţă notabilă in CL. ( Okan , H.Şukur , Hasan Şaş , Ergun , Umit Karan , Mondragon )
Pronosticul meu : 1. Liverpool 2. Galatasaray 3. PSV 4. Bordeaux
Un alt amanunt : Galatasaray va juca pe stadionul Olimpic din Istanbul , care are o capacitate de 80.000 de locuri , fiind preferat mai micului dar si mai slab cotatului Ali Sami Yen (24.000 locuri) .

sun
11th September 2006, 11:55
Liverpool va juca primele 2 meciuri fara John Arne Riise ( care s-a accidentat la glezna in partida de campionat cu Everton , pierduta cu 3-0 )

PSV a invins in deplasare cu 3-1 pe Willem Tilburg . Cocu va lipsi in primul meci din grupe , acasa cu Liverpool , fiind suspendat
Bordeaux a invins acasa pe Nice cu 3-2 ( dubla Darcheville ) si a urcat pe sase .
Galatasaray e doar pe 9 in campionat , dupa un egal la Denizlispor

Etapa 1 : Galatasaray - Bordeaux si PSV - Liverpool

dardar_3
12th September 2006, 02:12
Galatasaray - Bordeaux 1
PSV - Liverpool 1

Sasuke Uchiha
12th September 2006, 09:25
grupa f grea pt liverpool
cred ca toate au cam aceleas sanse...
1liverpool
2psv
in uefa galatasaray

sun
12th September 2006, 16:40
Liverpool se va califica , pentru ca au o experienta uriasa in Europa , spre deosebire de Galatasaray si mai ales de Bordeaux .

Nici Liverpool nici PSV nu sunt cu gandul la faza grupelor ( pentru ei e doar o incalzire ) .

** La PSV antrenor e Koeman , cel care a eliminat pe Liverpool anul trecut , cu Benfica http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116319/report=PR.html

## Ali Sami Yen e din nou in flacari dupa o asteptare de 3 ani ... , Bordeaux a lipsit 7 ani din Champions League http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116318/report=PR.html

SORENSEN
12th September 2006, 23:56
Galatasaray 0 - 0 Bordeaux

PSV Eindhoven 0 - 0 Liverpool

Modest

delaparis
13th September 2006, 01:27
/hello :yeah: /hello :yeah: /OLE/ ye ye yessss ... :yeah:

Pardon ... traduc:
Bordeaux nu a pierdut in deplasare in CL ... :cool:


revin ....

A jucat prost de tot dar nu conteaza ...:D

pentru cei care nu cunosc "les Girondins" ... E foarte rar ca Bordeaux nu pierde in deplasare in cupe europeene :D :cool:

lolo_grupa_c
13th September 2006, 02:10
psv si galatasaray

delaparis
13th September 2006, 02:12
Liverpool si Bordeaux ... :D :evil:

razwan_vs
13th September 2006, 08:16
ce meciuri insteresante 0-0 amandoua

Zabriskie
13th September 2006, 10:22
Liverpool-Psv a fost un meci frumos cu multe ocazii.Liverpool castiga grupa la pas.

sun
13th September 2006, 10:56
Nici Kuyt nici colegii sai nu au reusit sa depaseasca defensiva olandeza .
http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116319/index.html

In celalalt meci al grupei s-a tras o singura data pe spatiul portii , prin Chamakh ( un sut modest pe jos retinut usor de Mondragon ) :D http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116318/index.html

Brian
14th September 2006, 12:57
Astea sunt 4 echipe in forma de cozonac. Mai prost ca echipele astea nu a jucat nici macar Levski sau Spartak(exagerez putzin, repet: putzin). Mi-e si sila sa ma uit la meciurile din grupa asta.

Zabriskie
14th September 2006, 15:48
Mah ai vz vreo faza din Liverpool-PSV, sau vb ca sa te afli in treaba?:mda:

Brian
14th September 2006, 16:01
Mah ai vz vreo faza din Liverpool-PSV, sau vb ca sa te afli in treaba?:mda:

Iti dai seama ca ma uit tot timpul la rezumate. Daca tie ti-a placut meciul...foarte bine. N-am zis nimic de tine, in schimb am ce am cu amatorii aia care se numesc jucatori profesionishti...Sper ca ma lasi sa am si eu parerea mea, nu? Nu mai facem ca pe vremea lu' Ceausescu...

N0_NaM3
17th September 2006, 13:43
Mda...Liverpool shi PSV ...Galata` shi Bordeaux, cu un plus ptr Bordeaux ptr k au facut 0-0 in Turcia, se bat ptr locul 3.

milanezu
28th September 2006, 02:36
vreau sa-l felicit pe crouch pentru executia sa fenomenala in meciul cu galata.
se pare ca baiatul dupa un inceput mai greu la liverpool a devenit o masina de goluri la pool si la nationala.
oricum jos palaria pentru gol!!!!!!

sun
28th September 2006, 16:25
poza care o pun acum arata clar care e clasa lui Liverpool . ( Crouch a marcat in faza asta :ok: )

PSV a obtinut si ea un bilet de voie dupa o victorie mai mult decat greu de obtinut , pe terenul lui Bordeaux ( 0-1 )

sun
31st October 2006, 15:58
Liverpool si PSV se califica mai departe impreuna daca nu pierd ( impreuna ) :D
O situatie interesanta , dar oricum grupa e aproape jucata :

LIVERPOOL 7
PSV 7
BORDEAUX 1
GALATA 1

JJ
1st November 2006, 10:03
Si s-au calificat brat la brat, daca pot spune asa. Lupta e pt. locul 3, cine castiga meciul urmator se califica in UEFA, la egal si Bordeaux, si Galata trebuie sa incerce imposibilul: sa bata una din calificate.
Mi-as pune banii pe turci :)

superchumbo
1st November 2006, 11:25
bordeaux n-a fost prezenta de mult timp in europa si asta se vede. inafara meciurilor de acasa nu misca nimic. merg pe mana turcilor pentru uefa

delaparis
5th December 2006, 21:12
ora 21.45
Philips Stadion:

PSV EINDHOVEN :
Gomes - Krompkamp, Alex, Da Costa, Reiziger - Cocu, Simons, Afellay, Mendez - Komé, Farfan.

BORDEAUX : Ramé (cap) - Faubert, Enakarhire, Cid, Marange - Alonso, Mavuba, Ducasse, Dalmat - Laslandes, Darcheville.

Bordeaux calificata in UEFA joaca pentru onoare iar PSV e calificata in primavare CL pe locul doi vrea spectacol acasa.

Lavinia
5th December 2006, 22:46
psv 0 - 3 bordeaux:o: ...la pauza
galata 2-1 liverpool

CrAzY92
5th December 2006, 22:47
ah galatasaray conduce cu 2-1 nu mai conteaza ce face acuma tot cade afara din competitie!

Lavinia
5th December 2006, 22:50
aia ca aia da psv,care erau unii din favoritii mei m-au dezamagit comple...stiam ca nu au sanse la titlu da' nici chiar asa...

sun
6th December 2006, 19:44
PSV a jucat in dorul lelli.. in grupa asta totul era rezolvat.. Sa iei 3 goluri acasa cu o echipa de mijloc in Franta, care a jucat atat de prost in grupele CL e rusinos .. plus ca au si pretentii saracii.

Galatasaray a obtinut o victorie istorica, e drept cu acordul lui Liverpool , care a jucat ..aaa.. in doru lelli