PDA

View Full Version : Grupa E: Real Madrid , Lyon, Steaua, Dinamo Kiev



Vadim
2nd September 2006, 16:13
Discutii despre Grupa E a Ligii Campionilor, aici: Real Madrid, Lyon, Steaua, Dinamo Kiev.

Comentarii despre celelalte partide ale grupei E. Pe meciurile Stelei se discuta in Forumul "Europa".

Sasuke Uchiha
3rd September 2006, 16:24
un loc 3 pt steaua ar fi perfect, dupa real si lyon

starsteel
4th September 2006, 17:45
O luam gradual, anul asta locul 3 iar la anul calificare in optimi.:yeah:
Pronosticul meu
1.Lyon
2.Real
3.Steaua
4.Kiev

whisper
4th September 2006, 19:59
Sunt de acord cu Steaua pe trei ,dar pe Real o vad calificata de pe primul loc,sau asa mi-as dori.

delaparis
4th September 2006, 20:17
O luam gradual, anul asta locul 3 iar la anul calificare in optimi.:yeah:
Pronosticul meu
1.Lyon
2.Real
3.Steaua
4.Kiev

Si eu zic pe trei anul asta ... La anu :thinkso: tre sa treaca de turul trei preliminar si dupa aia vorbim :P

SAMM
4th September 2006, 21:41
ar fi frumos 3, dar ff greu

cred ca jucatorii nostri vor fi adusi cu picioarele pe pamant, si noi la fel, cat de stelist sunt imi e tare frica ca nu vom lua nici macar un punct, e alt aer in UCL nici nu se compara cu UEFA

Elphax
4th September 2006, 21:58
locul 3...

oare cate vor lua aici?

peace
5th September 2006, 00:06
Parera mea e tot 3 da o sa fie si asta greu.O sa ne faca Dinamo Kiew zile negre.......sa speram sa nu

otinho
7th September 2006, 21:46
1. Real
2. Steaua
3. Lyon
4. Kiev

dardar_3
10th September 2006, 14:17
Real si Lyon teoretic se califica...
Steaua si Dinamo...:evil:...Dinamo Kiev...se vor lupta pentru locul 3...

whisper
10th September 2006, 15:31
Aseara la stiri spuneau ca prima echipa care joaca in Ghencea castiga cupa.Asa ca Lyon Este in pole-position pt castigarea ligii.

Vand vise
10th September 2006, 15:59
Steaua si lyon .. real termina pe trei

sun
10th September 2006, 18:11
prima echipa care joaca pe ghencea poate fi si Steaua :ok:

DINAMO KIEV se afla si ea la sezonul de razbunare .. anul trecut a fost eliminata inca din turul 2 preliminar de FC Thun

Ultima participare in Champions League a fost acum 2 ani ( in grupa cu Leverkusen , Roma si ,... din nou Real Madrid ) . A terminat pe 3 dar cu 10 puncte stranse. A fost eliminata de Villareal in cupa Uefa 2004/2005 , in prima faza in care a jucat ( 16-imi ) .

In lotul lor se remarca multitudinea tarilor reprezentate ( 12 la numar )
Jucatori marcanti : Sovkovski , Nesmasnii , Gavrancic , Gusev , Rincon , Coreea , Peev , Rebrov , Verpakovskis , Satkih , Artem Milevski

A jucat de 8 ori in ultimii 9 ani in Champions League . Cea mai buna performanta : semifinale in 1998/1999 eliminata de Bayern

pytzy
10th September 2006, 23:17
Cam greu si locul trei oricum asta este singurul la care poate visa steaua in cel mai bun caz. Ca sa mearga in UEFA altfel vine acasa.... Ar trebui sa fiti mai realisti.

Red-Castorryy
11th September 2006, 01:05
Pronosticul meu
1.Lyon
2.Real
3.Kiev
4.Steaua

SORENSEN
12th September 2006, 13:46
Va fi o perioada foarte grea in grupe ..dar cred ca putem obtine puncte atat acasa cat si in deplasare...

PS cate goluri vom da aici....

sun
12th September 2006, 16:46
In partida de maine , se va reedita finala Supercupei Europei din 1987 , castigata bineinteles de Steaua ... http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116322/index.html

Real Madrid vrea sange de Lyon , dupa ce anul trecut , tot intr-un Lyon - Real din primul meci din grupe , s-a facut de ras ( atunci Juninho a marcat un gol dintr-o lovitura libera perfect executata , apoi la 3-0 a ratat un penalty ).. http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116323/index.html

whisper
12th September 2006, 21:11
prima echipa care joaca pe ghencea poate fi si Steaua :ok:

Bine zis!:ok:

Gianina
12th September 2006, 21:43
Pronosticul meu este 1.Lyon
2.Steaua
3.Real
4.Kiev

Brian
12th September 2006, 21:52
Am urmarit cum joaca toate echipele(Real Madrid, Lyon, Dinamo Kiev si Steaua) si am observat unele lucruri care le consider importante:
- Real Madrid este mult mai puternica decat anul trecut dar se bazeaza mult prea mult pe individualitatzi, din fericire pt ea chiar are;
- Lyon nu mai este echipa aceea de temut pe care am vazut-o anul trecut in Liga Campionilor, nu mai este de speriat, in schimb cum am vazut si la Real are unele individualitatzi care pot fi oprite usor si astfel nu joaca nimic toata echipa, poate fi batuta usor de Real si chiar si de Steaua;
-Dinamo Kiev este de departe cea mai slaba echipa din grupa si cred ca Steaua poate trece lejer de ea si acasa si in deplasare(lejer insemnand fara prea mult chin, nu la scor);
- Steaua are o aparare excelenta dar care poate lua gol usor in momente de neconcentrare din pacate atacul il consider relativ. Sper sa faca o figura frumoasa si consider ca are sanse de calificare in optimi.

Vadim
12th September 2006, 22:58
Unde vezi Realul?

pytzy
12th September 2006, 23:36
Pronosticul meu
1.Lyon
2.Real
3.Kiev
4.Steaua
Asta mi se pare cel mai realist pronostic.:ok:

Lyzah
13th September 2006, 01:03
Steaua si lyon .. real termina pe trei

ar fi bine :evil:

lolo_grupa_c
13th September 2006, 02:11
realul nu as vrea sa mearga mai departe...ideal ar fi dinamo kiev si lyon
steaua bate in spania dar nu se califica

tourist
13th September 2006, 02:22
Eu presimt un dezastru pt. Real Madrid.

Asa ca :

LYON
STEAUA
KIEV
REAL


Pt. dinamovisti: o sa evoluati si voi cand o sa o vedeti pe Steaua macar pe locul 2 , iar piatza OBOR va disparea.

Voi deocamdata tremurati cu echipe din mediile Europene inferioare.Iar stadion aveti pt. LIGA 3 din Germania , da mai vreti si sa jucati in Champions League? Voi nu va dati seama cat de prosti sunteti in realitate?

Brian
13th September 2006, 11:16
Eu spun ca toata lumea s-a inshelat in privintza Lyon-ului si vetzi vedea diseara ca Realul o sa ii bata la 2 goluri diferentza, sau daca nu oricum va bate Real. Mie imi sunt cam antipatici ce de la Real, asa sa nu credetzi ca zic asta pt ca imi plac mie.
Am vazut meciul Lyon - Troyes si nu m-au impresionat cu nimic. Ba din contra, am vazut ca au asezare proasta in teren, Junihno are sclipiri dar daca este tinut om la om nu misca nimic(mie personal imi place Junihno); Govou trebuie sa primeasca mingea in pozitzie super-favorabila ca sa faca ceva cu ea... in concluzie nu o sa faca o figura frumoasa Lyon.
Real Madrid in schimb doar cand are o zi proasta o sa faca surprize, sau cand jucatorii sunt tzinutzi om la om chiar nu misca nimic. Daca sunt scapatzi un moment din ochi....intzeapa rau...
Dinamo Kiev are pretentzii...dar degeaba...nu are jucatori, nu are vedete, Rincon si compania sunt destul de slabutzi, cu putina concentrare orice echipa din grupa poate sa faca scor cu ei, inclusiv Steaua.

Rezultatele analizelor mele le vedem diseara...daca nu am dreptate nici pe jumatate...nu mai scriu nimic pt ca sunt amator.
Eu vad ca se califica Real Madrid sigur. impreuna cu Lyon sau eu sper sa fie Steaua, care are sanse mari. Lyon-ul o sa se lupte tare cu Steaua pt locul 2.

smartbettor
13th September 2006, 11:21
eu cred ca Lyon este marea favorita in aceasta grupa deoarece au o echipa bine sudata si cu experienta. Realul are cei mai buni jucatori dar nu te poti astepta sa dea rezultate peste noapte.De altfel am si mers pe victoria francezilor pe blogul meu : http://thegreatwolf.blogabet.com/ . De Steaua ce sa zic? Cupa Uefa nu e Champions League si invers...trebuie sa asteptam prima evolutie pt a ne edifica asupra sanselor echipei noastre de a accede mai departe.Totusi e greu de crezut ca vom prinde optimile...uitati-va ce a patit Levski cu Barcelona.In CL sunt numai superforte ale fotbalului european cu care nu ne putem bate...inca. Oricum SUCCES STEAUA diseara!!!

Brian
13th September 2006, 11:43
eu cred ca Lyon este marea favorita in aceasta grupa deoarece au o echipa bine sudata si cu experienta. Realul are cei mai buni jucatori dar nu te poti astepta sa dea rezultate peste noapte.De altfel am si mers pe victoria francezilor pe blogul meu : http://thegreatwolf.blogabet.com/ . De Steaua ce sa zic? Cupa Uefa nu e Champions League si invers...trebuie sa asteptam prima evolutie pt a ne edifica asupra sanselor echipei noastre de a accede mai departe.Totusi e greu de crezut ca vom prinde optimile...uitati-va ce a patit Levski cu Barcelona.In CL sunt numai superforte ale fotbalului european cu care nu ne putem bate...inca. Oricum SUCCES STEAUA diseara!!!

Vreau sa te intreb daca ai vazut vreun meci de-al lui Lyon sezonul asta. Mie mi se par de batut. De al lui Real ai vazut? Am vazut eu si nu au nevoie sa se inchege nimic pt ca ei pe atac joca doar pe super-demarcari si super-pase, asta este atacul lor nu o faza super-elaborata, iar in aparare se bazeaza pe fundashii de valoare pe care ii au ei , nu pe o colaborare buna intre fundashi. Daca blocam atacul si respingem tot, nu luam gol cu Real, daca spargem apararea, batem.Simplu. Si cu Lyon e la fel, fiindca i-am vazut in mai multe meciuri spun asta... am vazut si cand i-au batut pe Bordeaux... aia erau praf si eu au avut mult noroc, totzi jucatorii lui Lyon erau liberi pe teren, Bordeaux nu avea nici atac si nici aparare, cu atat mai putin mijloc, d-aia au luat bataie de la Lyon. De Dinamo Kiev ce sa mai zic ... aia de la metalurg daca aveau un atacant mai bun bateau la doua goluri diferentza, dar au ratat aiurea. Sincer sa fiu meciul cu Metalurg este singurul meci pe care l-am vazut si doar dupa meciul asta mi-am facut parerea despre Dinamo Kiev asa ca putezi sa ma contrazicetzi.... Eu spun ca Steaua are sanse mari sa se califice in optimi cu mult noroc si concentrare maxima. Referitor la Carlos... intr-adevar a facut cateva gafe foarte importante, dar el da sigurantza mai mult prin atitudinea pe care o are nu prin paradele care le face(ciudat dar cred ca asa este), si sper sa nu aiba ocazia sa gafeze.

tourist
13th September 2006, 12:24
Ati vazut ce meci prost s-a jucat intre PSV si Liverpool parca de divizia b ?

Brian
13th September 2006, 12:41
Ati vazut ce meci prost s-a jucat intre PSV si Liverpool parca de divizia b ?

Da. M-am uitat la rezumat. Praf ambele echipe. Am mai vazut ceva asemanator la Rusia - Croatia. Meci care conta pt calificari doar ca meciul cu Rusia a fost mult, mult sub PSV - Liverpool. Deci iti dai seama cum au jucat aia?:no:

dan
13th September 2006, 12:44
daca steaua nu se va speria de numele adversarilor si va juca fotbal,atunci:
Lyon
Steaua
Real
Dinamo K.
oricum,macar sa terminam pe 3 ca sa nu fim eliminati din europa.

lyon2000
13th September 2006, 14:28
Ca tot se comenteaza despre meciul OL - Troyes, nu trebuie uitat ca nu au jucat (deloc!) Malouda si Abidal (pusi la odihna, dar rezerve in caz de urgenta, Lyon vrea campionatul si sezonul asta, nu mai e nici un secret!), iar apararea Real-ului va avea de furca cu cei doi, care joaca ff bine si ptr echipa Frantei. Meciul cu Troyes nu se compara cu un meci de LC! Ce ocazii au avut Troyes ? Un sut pe poarta in prima repriza, ATAT! Iar in a doua, bara lui Gigliotti i-a trezit complet pe lionezi care au mai marcat inca o data ...Iar Malouda este mult mai important anul asta, sau tot atat de important, ca si Juninho. Troyes este o echipa mica, pe langa Real, Steaua sau Kiev, nici nu trebuie luata in cont, ca sa nu mai vorbim de motivatie. Totul depinde de meciurile din seara asta, si nu numai! Chiar si un meci nul intre OL si Real nu va spune nimic! Real nu mai e echipa de anul trecut, iar vulpoiul de Nistelroy, cu jocul lui 'murdar' (ca toti olandezii de altfel!) poate face un meci excelent, cum il poate si rata! Ca sa dau si un clasament, sper ca Lyon (suporter) si Steaua (cu suflet de român) sa mearga mai departe. Nu trebuie uitat ca anul trecut si dupa meciul pierdut la Lyon, REAL au reusit sa revina si sa termine pe 2!

ultra violet
13th September 2006, 14:34
da si eu sunt de parerea ca steau se bate pentru locu 3 in grupa de si ar fi frumos pt o echipa din romania sa mearga mai departe.

bafta steaua

pytzy
13th September 2006, 17:48
Locul doi, trei sau care o fi. Problema ar fi urmatoarea: unde sarbatoriti infrangerile tot la universitate ? sau mutati locatia ?:drak:

Sasuke Uchiha
13th September 2006, 19:45
oare cand o vom vedea pe rapin in CL ?¿ :D

hai steaua !!!!!! locul 3 in grupa pt mine ar fi perfect

Ulio singuraticu
13th September 2006, 20:09
Naveti fata de cl! locu 3 sau 4. Va bat astia...:D

kain
13th September 2006, 20:46
Pot sa bata la fel de usor cum pot sa si piarda.. Sa vedem meciu` :D

delaparis
13th September 2006, 23:03
Lyon - Real Madrid

2-0 la pauza pt Lyon ... joc frumos si echilibrat ... Real merita mai mult decit anul trecut ... :rolleyes:

delaparis
13th September 2006, 23:55
Scor final 2-0 pt Lyon ...

De remarcat ...
Houllier a declarat la sfirsit de meci ca "desi credea ca meciul cel mai greu ar fi fost cel cu Madrid in deplasare, este foarte impresionat de scorul lui Steaua la Kiev" ... interesant

whisper
14th September 2006, 00:45
Da interesanta declaratia lui Houllier, dar cred ca tot Real si Lyon se vor califica.Desi mi-as dori ca una dintre cele 2 echipe calificate in optimi sa fie Steaua.Parera mea ,cel putin la momentul actual,este ca Lyon o sa fie prima calificata.Dar poate ca peste 2 saptamani la meciul din Ghencea suporteri o vor ajuta pe Steaua sa faca un rezultat bun.

kain
14th September 2006, 00:54
Steaua a jucat neasteptat de bine , pe cand Real.. a jucat slab de tot.. , bine ca au urmatorul meci cu Kiev.. ca de aveau cu Steaua.. mi-e ca iesea rau :D

SORENSEN
14th September 2006, 00:59
Real a jucat sezonul cam slab de tot...poate doar cu levante dar sia colo...cu 2 eliminati la 0-2 un eliminat apoi 1-3 inca un eliminat si apoi 1-4 deci ....
Oricum noi am facut un meic magistral...

Brian
14th September 2006, 01:08
[QUOTE=Sallam;797697]
Dinamo Kiev are pretentzii...dar degeaba...nu are jucatori, nu are vedete, Rincon si compania sunt destul de slabutzi, cu putina concentrare orice echipa din grupa poate sa faca scor cu ei, inclusiv Steaua.

Rezultatele analizelor mele le vedem diseara...daca nu am dreptate nici pe jumatate...nu mai scriu nimic pt ca sunt amator.
QUOTE]

Se pare ca pot sa scriu in continuare pe acest forum. Una din predictiile mele s-au adeverit.

tchibos
14th September 2006, 01:20
va fi un meci foarte greu in retur cu Dinamo Kiev

Sasuke Uchiha
14th September 2006, 02:19
fara cuvinte scorurile la aceste 2 meciuri
steaua incredibil.... nu puteam sa cred, cred ca nu mai dorm in seara asta de fericire :yeah:
realu destul de slab si de pierduti mai ales in prima repriza, greseli copilaresti in aparare si la mijloc, diarra era emotionat ca juca impotriva fostei echipe si de aceea nu reusea o pase buna, casilias incapabil sa prinda un sut de la mijlocul terenului si cica e cel mai bun portar :sleep:

tchibos
14th September 2006, 08:59
daca lucrurile merg asa cum au inceput, Real are sanse sa termine pe locul 3 sau chiar locul 4. Bine ca de multe ori echipele mari incep prost dar termina puternic. Insa Real nu mai e o echipa... vedetismele jucatorilor strica orice sansa de a face performanta. E pacat pentru numele extraordinar de mari care exista la Real.. ce fotbal am putea vedea la Real daca ar pune jucatorii osu' la treaba

Brian
14th September 2006, 09:51
Naveti fata de cl! locu 3 sau 4. Va bat astia...:D

Omu' e rapidist....bah ulio! du-te si vorbeste pe forumuri unde se vorbeste de Rapid...sau mai bine zis unde nu se vorbeste... nu ne mai plictisitzi pe aici cu frustrarile voastre....

Brian
14th September 2006, 12:22
Eu cred ca meciul cu Dinamo Kiev a fost blat. Prea bate Steaua... nu are cum sa fie atat de buna, nu? Cred ca a dat Gigi Becali bani la jucatorii lui Dinamo Kiev.
Totzi frustratzii anti-Steaua nu intzeleg faptul ca toate echipele mari au capacitatea de a invinge echipele mai mici fara sa joace bine.

pytzy
14th September 2006, 12:30
Se pare ca francezi nu se dezmint si incep o noua campanie de cucerire a cupei campionilor cu victoria in fata celor de la Real Madrid, dar sa nu uitam de Steaua care aseara a jucat magnific....bravo lor.

pinki
14th September 2006, 13:03
hehe, momentan suntem pe 1. sa punem poza in rama :D eu cred ca noi si lyon mergem mai departe :great: sau daca realul isi revine, se duc lyon si real mai departe si noi ne ducem in uefa. oricum ar fi, nu venim cu buza umflata acasa. (sper) :D

pytzy
14th September 2006, 14:21
Real Madrid sa-si revina dupa ultimul meci cu steaua "pink_me".

eduardt
14th September 2006, 17:48
Pronosticul meu:
LYON
STEAUA
REAL
KIEV

Brian
15th September 2006, 00:33
VA ROG SA CITITI!!!

Am si eu o nelamurire... nu prea ma pricep la calculatoare si ce se poate face pe forumuri dar daca va uitatzi pe prima pagina si va uitatzi la semnatura lui SAMM vetzi vedea ca sunt vorbele exacte ale lui Costi Mocanu din timpul meciului Dinamo Kiev- Steaua. Cu o singura mentziune: mesajul este postat pe data de 4(patru) Septembrie. Se poate modifica semnatura dupa mai multe zile?

cata34u
15th September 2006, 11:24
Pronosticul meu:
LYON
STEAUA
REAL
KIEV

asa cred si eu k va arata clasamentul :ok:

Brian
15th September 2006, 12:18
VA ROG SA CITITI!!!

Am si eu o nelamurire... nu prea ma pricep la calculatoare si ce se poate face pe forumuri dar daca va uitatzi pe prima pagina si va uitatzi la semnatura lui SAMM vetzi vedea ca sunt vorbele exacte ale lui Costi Mocanu din timpul meciului Dinamo Kiev- Steaua. Cu o singura mentziune: mesajul este postat pe data de 4(patru) Septembrie. Se poate modifica semnatura dupa mai multe zile?

daca stie cineva sa imi raspunda... va rog sa imi raspundetzi...

pinki
15th September 2006, 13:14
Real Madrid sa-si revina dupa ultimul meci cu steaua "pink_me".

asa le doresc! :yeah:

whisper
15th September 2006, 19:28
daca stie cineva sa imi raspunda... va rog sa imi raspundetzi...

Off topic-Vrei sa stii daca semnatura se poate schimba dupa mai multe zile?:P
Semnatura poti sa o schimbi cand vrei,si peste o ora si peste un an.
:ok:

sun
15th September 2006, 19:43
Lyon se bucura de un mic deja-vu : victorie acasa cu Real Madrid http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116323/report=RP.html :ok:

Despre Steaua nu se poate spune decat .. http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116322/index.html ca are stil \:D/

pinki
16th September 2006, 00:17
lasa ca dup=aia ni se urca la cap :D daca ne lauda prea mult ;)

N0_NaM3
17th September 2006, 13:40
Lyon shi Real...Lyon o sa faca legea in grupa..Realu` o sa termine pe 2 ptr k e totushi Real.

pinki
17th September 2006, 14:18
dar se poate sa fie si surprize, pt ca in teren se joaca cu mingea, nu cu numele si faima :D

Efficiency
17th September 2006, 14:46
Eu unu' asa am senzatia ca se duc mai departe Real si Steaua ... sa vedem ce va fi insa.

Sallam, da , poti schimba semnatura cand vrei tu ... poti sa ai user din 2003 si la semnatura sa-ti pui intreg scenariul de la un film aparut in 2006 :)

skypy_14
17th September 2006, 16:00
ce credeti ca va face steaua in liga campionilor cu lyon si cu real madrid?
/hello

pinki
17th September 2006, 23:34
pai citeste si tu mai sus sau cauta threadul special alocat acestui subiect. adica http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=33521 sau http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=33451 ;)

maldini
17th September 2006, 23:39
Eu unu' asa am senzatia ca se duc mai departe Real si Steaua ...

Grupa o castiga ca si anul trecut Lyon ...Iar Real cu putin bulan va merge de pe locul 2 ...Steaua va mai lua 3 pct acasa cu Kiev si poate 1 pct acasa cu Real :ok:

Sasuke Uchiha
18th September 2006, 11:39
oricat de optimisti am fi , steaua nu va putea cu real si lyon, poate la anu va avea mai mult noroc si va apuca cu echipe mai accesibile

gaby_bv
18th September 2006, 12:01
Dupa meciul cu Lyon de la bucuresti vom putea spune ce se va intampla cu Steaua .Acum cred ca este prea devreme sa ne pronuntam.Toata lumea isi doreste,Steaua isi va juca sansa si pana la urma tot o sa prindem Uefa daca nu ne calificam in optimi.

dannymoga
18th September 2006, 16:46
1 -Lyon
2- Steaua
3- Real MAdrid (joaca in uefa cu rapid sau dinamo)
4- Dinamo Kiev

my_bogdan
22nd September 2006, 09:30
oricat de optimisti am fi , steaua nu va putea cu real si lyon, poate la anu va avea mai mult noroc si va apuca cu echipe mai accesibile

daca mai aduna ceva puncte anu asta, Steaua ar putea fi in a doua urna valorica a Ch. League de anul urmator si de acolo sansele la calificare cresc putin

sun
22nd September 2006, 16:24
Fara loc de erori la Madrid : Cele doua formatii au pierdut meciurile din prima etapa . Real Madrid ( cu un Raul impresionant in meciurile cu ucrainienii ) si Dinamo Kiev cu Rebrov accidentat se vor lupta pentru primele lor puncte
http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116338/index.html

Steaua si Lyon se intalnesc in Bucuresti , stiind ca o victorie i-ar face favoritii grupei cu 6 puncte .. Steaua a castigat ultimul joc cu o echipa franceza ( 4-0 cu Lens ) dar are la activ si o eliminare rusinoasa ( 3-5 cu PSG , dupa 3-0 in tur , la masa verde ) http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116339/index.html

Brian
23rd September 2006, 13:57
Eu sper sa bata Steaua dar cred ca e bun si un egal, iar Dinamo Kiev o sa ia bataie la cel putin 2 goluri diferenta...daca Real este in forma o sa fie ceva de genul...4-0, 5-0.

pinki
23rd September 2006, 15:41
pai da, dar daca e in forma realul ne bate si pe noi dup-aia :happy :happy dar sa-i bata pe kiev, cu cat stau mai departe de noi, cu atat mai bine (in clasament, si real si kiev :D)

adrian73
24th September 2006, 18:59
Mai am 2 pachete cu bilete la tribuna I si la peluza II, OCAZIE si este urgent Mai e un pic pana marti si nu aveti bilete ? Cautati-ma , Adrian 0745106190 si mergeti sigur la meciuri.

Ule
25th September 2006, 00:42
1.Lyon
2.Steaua
3.Real
4.Kiev
__________________________

Cel putin locul 2..sau cel putin sa speram k suntem romani..nu??:D

marauder
25th September 2006, 13:57
1.Steaua
2.Lyon
3.Real
4.Kiev

Fara urma de indoiala. Sa vedeti voi meci in Ghencea cu Lyon maine. O sa-i umileasca. 3-0

dede
25th September 2006, 17:26
sa vedem ce se va intampla maine ca sa avem ceva idei despre clasamentul final :D sper sa terminam cel putin pe locul 3 :P

Universal
25th September 2006, 20:41
Clasamentul fianl va fi:
1.Lyon
2.Steaua
3.Real Madrid
4.Kiev

GruppoApparte
30th September 2006, 22:42
Deci etapa a 2-a
Steaua 0 - 3 Lyon ( 43' Fred 55' Tiago 89' Benzema )
Real Madrid 5 - 1 Dynamo Kyiv ( 20', 70'(pen) Van Nistelrooy 27', 61' Raúl 45'+ 1' Reyes - 47' Milevskiy )
Clasament:
1. Lyon 6p
2. Real Madrid 3p
3. Steaua 3p
4. Dynamo 0p

In momentul de fata Dynamo pare a fi iesita din cursa pt ocuparea primelor 2 locuri, tot ce se mai poate spera e un loc 3 ... in urmatoarea etapa se va decide in mare parte situatia, daca real trece de steaua , atunci probabil primele 2 locuri vor fi deja adjudecate, considerand ca lyon nu va avea probleme cu kievul ; daca steaua va batea pe real atunci situatia se schimba in grupa, va fi mai interesant, dar pt steaua nu va fi suficient o singura victorie acasa cu real pt a ocupa la final unul din primele 2 locuri , dar printr-o victorie cu realu locul 3 va fi asigurat .. daca va pierde steaua atunci ce i va mai ramane e locul 3 , sa speram ca cei de la kiev nu isi vor reveni si vor continua pe linia aceasta a infrangerilor

Redboy
4th October 2006, 21:03
cum au zis multi... zic si yo..
clasament final :
lyon
steaua
real
dinamo kiev

Universal
4th October 2006, 21:20
Dacä invinge pe Real acasä , plus victorie tot acasä cu Kiev inseamnä 9 puncte, Real sä spunem invinge pe Kiev si Lyon...totul depinde de cum va juca Steaua pe Bernabeu... si atunci va fi golaverajul...atunci are sanse de locul 2..dar 100% locul 3 il au aproape asigurat , in cau cä pierde din nou KIev, cu Lyon :ok:

Sergiu
4th October 2006, 22:31
[QUOTE=Universal;834633] 100% locul 3 il au aproape asigurat /QUOTE]

Esti haios.

Doctor_Satan
5th October 2006, 12:53
Real sä spunem invinge pe Kiev si Lyon...:ok:

Realul n-o s-o bata pe Lyon!
In cel mai bun caz, pe Bernabeu vor reusi un egal, ca si anul trecut!

Hard
5th October 2006, 13:19
prevad o rasturnare de situatie in ultimele 4 meciuri si calificare lui Kiev si Steaua in optimi:D

grupa este clara,pozitiile de acum din clasament vor ramane la fel pana la sfarsit

Universal
6th October 2006, 00:36
Neeeeeee, Kiebv n-are sansä, cel putin cu asa fundasi si Dinamo se distra ori Rapid, fäcea 2-1 färä probleme la Kiev. Punctul important va fi partida Steaua-Madrid. Dacä va fi minune si romänii se impun, atunci au mare ,foarte mari sanse pentru locul 2

stanmirela
6th October 2006, 14:20
Doresc Sa Cumpar Un Bilet Sau Doua La Meciul Steaua-real Madrid!!!

pinki
6th October 2006, 14:22
bravo tie :D si eu as vrea sa stau la oficiala :D

Hard
6th October 2006, 14:30
Doresc Sa Cumpar Un Bilet Sau Doua La Meciul Steaua-real Madrid!!!

roaga-te sa jucam cu ei si la anul

dannymoga
8th October 2006, 20:56
roaga-te sa jucam cu ei si la anul

nu-i bai ca nu o sa se califice realul in liga campionilor si o sa joace in uefa cu dinamo sau rapid:D
asa ca o sa ne obisnuim si cu mecuri din astea super tari...:yeah:

sun
15th October 2006, 16:25
Lyon are probleme de efectiv pentru meciul cu Dinamo kiev : Coupet si Muller sunt indisponibili si vor fi inlocuiti cu Vercoutre si Squillaci . Francezii au castigat sambata cu 2-1 in campionat cu S-Etienne

Steaua are ca de obicei accidentatii Radoi , Iacob , Cristocea si Nesu
Real va fi probabil fara Cannavaro si Salgado

YoYoyOi
15th October 2006, 17:02
Dupa ultimele stiri Real s-ar putea sa nu poata conta nici pe Raul sau Helguera, cel mai bun galactic din meciul cu Getafe.

pinki
15th October 2006, 22:53
:evil: poate poate scoatem un egal! :D

kain
16th October 2006, 14:04
Real e motivata, sper sa joace mai agresiv.. daca va fi asa.. Steaua.. nu scapa fara 2-3 boabe :P

Pepsi-Cola
16th October 2006, 16:07
eu as zice ca se va califica Lyon si Steaua !!! :P

pinki
16th October 2006, 17:41
si eu as zice la fel :D dar sunt prea subiectiva :D

Hard
17th October 2006, 01:49
tre sa fim realisti si sa spunem ca e greu sa batem la lyon acasa ca sa castigam grupa.e bine si locul2 totusi

whisper
17th October 2006, 07:38
Trebuie sa fim si mai Realisti :P si sa ne gandim la locul 3.Bine poate dupa un meci bun deseara putem sa ne gandim la locul 2 .Da nu cred,in teoria locului 2 in aceasta grupa.O juca Realul prost in campionat,dar nici un meci nu seamana cu altul.
Fortza STEAUA!:ok:

pinki
17th October 2006, 13:37
eu zic sa fim stelisti si realisti :D (:ras-plans: tocmai eu zic asta) si sa ne gandim ca daca facem un meci bun in seara asta avem locul 3 ca si asigurat, daca facem un joc super bun putem sa mai visam putin si la locul 2, dar momentan nici castigatoarea uefa nu suna rau :D si de la anu' ne batem sa trecem de grupe! (in CL, desigur) /hello Hai Steaua!!!! /OLE/

whisper
17th October 2006, 23:54
Deci 4-1.E bine ca Lyon a castigat meciul cu Dinamo Kiev.Asa mai putem prinde locul 3.
Steaua 3 1 0 2 5-8 3p
Kiev 3 0 0 3 2-12 0p

YoYoyOi
18th October 2006, 00:05
Dar era practic imposilbil ca Lyon sa nu cistige cu Kiev. Si acelasi lucru o sa-l faca si Real.

pinki
18th October 2006, 00:14
bla bla, diferenta de valoare etc... au jucat prost, avem o caricatura de portar, realul a jucat foarte frumos si bine, asta e, ne ducem in uefa unde ne e locul, macar ca mentalitate :mda:

Sasuke Uchiha
18th October 2006, 00:19
cu radoi si iacob ar fi fost cu totul altfel

pinki
18th October 2006, 00:22
si cu thereau mai devreme ar fi fost altfel. dar radoi clar ar fi facut diferenta :)

YoYoyOi
18th October 2006, 00:24
Eu nu stiu de ce nu am asa mare incredere in Iacob. Nu l-am placut de la inceput si chiar daca ar de veni golgeter in CL nu l-as avea la inima. De aia nici nu astept cu entuziasm revenirea lui la echipa.

pinki
18th October 2006, 00:27
nici mie nu mi se pare asa de grozav victoras... adica, imi place de el, e baiat finut... dar... in teren... :hmm:

whisper
18th October 2006, 19:24
Am jucat cu Real Madrid nu cu Building Vanju Mare:P asa ca nu cred ca era cineva atat de optimist incat sa creada ca putem scoate un rezultat mai bun. Intr-adevar Real a jucat prost cu Getafe ,dar nu puteam spera la un acelasi joc si in UCL.Daca reusim un gol si la Madrid ,eu ma declar multumita.:ras-plans:

YonYdinamovistu
24th October 2006, 22:35
steaua nu are nici o sansa in grupa asta sa zica merci daca prinde locul3

ricomuerte
31st October 2006, 11:40
Steaua ar trebui sa fie bucuroasa daca merge in UEFA...nu are inca echipa de CL. Pronostic la meci Real - Steaua 7 -0

FCS81
1st November 2006, 10:57
face egal cu realu sa moara borcea

FCS81
1st November 2006, 10:59
steaua nu are nici o sansa in grupa asta sa zica merci daca prinde locul3

lasa ca prindeti voi locul 5 in grupa:happy

dardar_3
1st November 2006, 12:03
face egal cu realu sa moara borcea

Lasati-l domne pe Borcea in pace:drak:... Asta e... daca acum doi ani Dinamo nu prea avea rezultate in Europa... Anul asta conduce detasat campionatul(nimeni nu poate sa conteste asta)....
Si in legatura cu "simpatiile" astea...
Oare s-a bucurat Real Madrid ca a castigat Barca Ch. League... sau ca a facut egal cu chelski?...:ciocan:

In meciul din seara asta Steaua mai are o sansa sa spele rusinea din meciul din Ghencea cu Real...
Si anume sa limiteze scorul si sa piarda "decent" la un gol-doua diferenta...
Si mie imi place sa visez ca maine ziarele vor scrie..."MAGICA STEAUA".."DICA E GALACTIC"....sau "BADEA E TOREADOR"...:ok:...
Pana la titlurile astea... vor avea mult de furca...:ok:

kain
6th December 2006, 23:42
1)Lyon - 14 pct
2)Real Madrid - 11 pct
3)Steaua Bucuresti - 5 pct
4)Dinamo Kiev - 2 pct