PDA

View Full Version : Grupa F: Man. United, Celtic, Benfica, Copenhaga



Vadim
2nd September 2006, 16:12
Discutii despre Grupa F a Ligii Campionilor, aici: Man. United, Celtic, Benfica, Copenhaga.

Liviu
10th September 2006, 01:38
Cea mai slabă grupă , īn care aş fi vrut să o vedem pe Steaua noastră īn locul Benficăi jucănd cu M.U , Celtic şi Copenhaga...
M.U se califică sigur . Celtic/Benfica luptă echilibrată pentru locul 2 . Celtic īl are antrenor pe Gordon Strachan , care a scăpat de demitere anul trecut după numai o lună de la preluarea formaţiei , cānd a pierdut calificarea īn CL după o dublă cu Artmedia īn care la Bratislava a pierdut cu 5-0 . De atunci Celtic a devenit o altă formaţie care poate repeta performanţele din anii trecuţi cānd a reuşit şi o finală de Cupa Uefa . Cu un lot primenit cu vedete ca Gravesen sau Vennegoor of Hesselink , Celtic este uşor favorită īn faţa Benficăi . O Benfica unde au avut loc schimbări , Koeman fiind īnlocuit de Fernando Santos , fostul antrenor al grecilor de la AEK.
Copenhaga nu va putea emite pretenţii mari , dar mizez -ca pronostic-pe măcar două puncte scoase : unul acasă , unul īn deplasare.

Lyzah
13th September 2006, 00:50
mda...benfica nu se afla in cea mai buna forma...
si cu cativa jucatori eliminati...hmmm...
:rosu: sper sa nu se califice :)

lolo_grupa_c
13th September 2006, 02:12
m.u si celtic....cu toate ca prea multe echipe nordice nu ar face bine competitiei

sun
13th September 2006, 10:30
Intr-un duel 110% britanic , Manchester intalneste pe Celtic http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116315/Report=TL.html
Totusi revansa englezilor va fi cu Benfica ( echipa care i-a ejectat cu totul din Europa anul trecut )

FC Copenhaga e echipa scandinaviei , are jucatori de toate nationalitatile nordice, si antrenorul norvegian ( Solbakken ) http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/Match=1116315/Report=TL.html Benfica e favorita clara

cata34u
15th September 2006, 11:23
se califica manchester si celtic :o:

sun
15th September 2006, 19:46
Dupa 4 goluri in prima repriza , Ole Gunar Solkjsaer aduce victoria lui Manchester in meciul cu Celtic http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116324/report=RP.html

In meciul lor de debut in Liga Campionilor , FC Copenhaga a obtinut un egal pretios acasa cu Benfica http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116325/report=RP.html

f0rwardinho
16th September 2006, 10:33
Manchester termina pe primul loc,Celtic si Benfica se bat pt locul 2.As vrea ca Benfica sa termine pe 2 dar nu prea cred ca se va intampla acest lucru.

Brian
16th September 2006, 11:52
Manchester termina pe primul loc,Celtic si Benfica se bat pt locul 2.As vrea ca Benfica sa termine pe 2 dar nu prea cred ca se va intampla acest lucru.

Sa nu crezi ca am ceva cu tine dar noi trebuie sa speram ca echipele portugheze sa nu mai adune nici un punct, sau sa adune cat mai putine ca sa ii depasim in clasamentul pe tari si sa avem cat mai multe echipe in cupele europene. Noi suntem pe 7 si ei sunt pe 6 si avem sanse mari sa ii depasim....

N0_NaM3
17th September 2006, 13:30
manchester shi celtic...zic eu :)

Travis Daye
27th September 2006, 10:21
Manchester United categoric... nu stiu de ce ii vede toata lumea asa de slabi? in pollul "cine castiga liga campionilor" nici nu ii aveai ca optiune...

sun
27th September 2006, 17:18
Vor urma cele 2 meciuri decisive intre Benfica si Celtic .

Manchester a mers la Lisabona montata obsesiv pe razbunare . Anul trecut au pierdut total Europa, acum sunt ca si calificati in optimi , au 6 puncte din 6 si urmeaza dubla cu Copenhaga.( o echipa surprinzator de artagoasa , are un 0-0 si un 0-1 in 2 meciuri )

sun
6th October 2006, 15:57
Cand te gandesti la FC Copenhaga , multe lucruri nu au cum sa iti treaca prin minte.. poate iti dai seama ca e in Danemarca ( iti amintesti de Mica Sirena ) .. te gandesti la golul din minutul 94 al meciului fatidic .. dar FC Copenhaga ??? Cine is si pescarii astia ?

Bergdolmo , Linderoth , Gronkjaer , Allback ( 4 nume importante pentru fotbalul scandinav , dar trecute toate bine de prima batranete .. ) si numele comic Pimpong ( asta a jucat la mondial pentru Ghana ).. sunt singurii care mai suna cat de cat cunoscut

Si atunci care a fost reteta succesului cu Ajax ?.. Dupa ce au pierdut acasa cu 2-1 au invins pe ArenA cu 2-0 .. Au facut ce au fost invatati : sa profite de ABSOLUT TOATE ocaziile pe care le au ..

Si multa lume credea ca asta e o echipa care va fi rau decojita de granzii United sau Benfica .. Dar surpriza : in 2 meciuri , nordicii au luat un singur gol , si acela din penalty in meciul cu Celtic . E clar ca pentru ei e doar un cadou prezenta in grupe , dar partea frumoasa abia urmeaza : 2 meciuri cu Manchester United :ok:

gheran
6th December 2006, 17:50
sper sa nu se califice mancester...dar e greu penru benfica...

sun
6th December 2006, 19:48
Benfica a eliminat anul trecut pe Man United in ultimul meci din grupe , aveau nevoie de o victorie , nimic altceva.

Acum englezii sunt lideri in campionat si nu cred ca se vor impiedica. Doi ani la rand eliminati din Primavara CL e dezastru pentru Malcolm

CrAzY92
6th December 2006, 22:41
FC Kobenhavn 2 : 0 Celtic
Manchester Utd 1 : 1 Benfica

Lavinia
6th December 2006, 23:46
s'a calificat man utd..of...makr nu s'a calificat q benfica k meritau mai mult ca aia de la celtic....

Sevilla86
7th December 2006, 00:04
Imi pare bine ca s-au calificat Mancester si Celtic. Ar fi fost prea mult pt o echipa ca Man. sa rateze optimile pt al doilea an consecutiv. Si competitia e mai frumoasa cu Mancester si Celtic. Parerea mea :D

Lavinia
7th December 2006, 00:06
dupa meciu de azi facut de celtic...rushineee!!!!

Sevilla86
7th December 2006, 00:18
Da, dar Copenhaga a mai batut si pe Mancester, a facut egal si cu Benfica... nu stiu ce s-a intamplat in meciul ala, dar si Copenhaga a demonstrat ca e o echipa destul de solida. Oricum, decat Benfica, mai bine Celtic, ca sa nu mai spun ca ne batem in coeficienti cu Portugalia, iar eliminarea Benficai e un lucru bun pt noi.
Copenhaga a adunat 7 puncte in grupa asta la fel ca Benfica :o:
Poate Copenhaga nu a eliminat intamplator pe Ajax in Turul 3 preliminar al CL...

Tony_Viola
7th December 2006, 01:24
totul e bine cand se termina cu bine:rolleyes: . bine ca manchester s-a si razbunat pe benfica/hello

Lavinia
7th December 2006, 20:10
Poate Copenhaga nu a eliminat intamplator pe Ajax in Turul 3 preliminar al CL...
aaa...pey nu.nu intamplator...ajax s'au crezut calificati dupa primul meci...oricum saracii is cam varza